MÓDA NA RADOSŤ – Digitálna mapa slovenského dizajnu

Slovak Fashion Council podporuje lokálnu módu už 7 rokov. Teraz chceme kompletne zmapovať slovenský dizajn, predstaviť jeho tvorcov a vďaka digitálnej mape priviesť Slovákov aj zahraničných turistov do obchodov so slovenskou módou. Pomôžte nám a získajte unikátne fashion odmeny.

Lokálny rozvoj
Vizuálne umenie
MÓDA NA RADOSŤ – Digitálna mapa slovenského dizajnu
Získaná suma
51 %
2 553 €
z cieľovej sumy
5 000 €
flexibilné financovanie
Kampaň bola
ukončená
O projekte

Slováci radi nakupujú značkové oblečenie, za ktorým často chodia do nákupných centier alebo do zahraničia. Len málo ľudí vie, že originálne a dostupné dizajnové kúsky sa tvoria aj na Slovensku.

Preto sme sa rozhodli doslova zmapovať slovenský dizajn a predstaviť ho na jednom mieste. V praktickej digitálnej mape, vďaka ktorej Slováci aj ľudia zo zahraničia nájdu cestu k slovenskej móde. Chceme ľudí naučiť, že za super outfitom nemusia chodiť do Parndorfu. Originálne, dizajnové a cenovo dostupné obchody máme aj doma.

Pomôžte zmapovať slovenský dizajn, vytvoriť digitálnu mapu v podobe mobilnej aplikácie a podporíte tak lokálnych tvorcov!


V apríli sme vydali úspešnú papierovú mapu slovenských módnych obchodov, vďaka ktorej mnoho Slovákov konečne trafilo k slovenským dizajnérom. Slovenskú verziu mapy sme rozdali medzi 5 000 ľudí. Ďalších 5 000 kusov dostanú zahraniční turisti v angličtine. Po vydaní papierovej mapy je ďalším logickým krokom jej digitálna verzia. Tá bude ľahšie šíriteľná aj medzi zahraničnými milovníkmi módy a dizajnu. Privedie ich do obchodov, ktoré majú najbližšie, a ukáže im široké portfólio slovenskej tvorby na jednom mieste.Digitálna mapa slovenského dizajnu. Ako bude vyzerať?

Jednoduchá, atraktívna. Bez zbytočných funkcií. Pekná a prehľadná. S kompletným zoznamom výnimočných slovenských značiek a tvorcov.

Mapa bude zadarmo. Reklama, ktorú urobí Slovensku – na nezaplatenie.


Turisti, ktorí k nám prichádzajú, väčšinou mieria do pubov, reštaurácií a stánkov so suvenírmi. My by sme ich radi priviedli aj do slovenských dizajnových obchodov, ktoré u nás zrejme neočakávajú. Lokálna móda, ktorú si odnesú domov, je lepším suvenírom, než klasická magnetka. Zároveň však môže byť magnetom a pritiahnuť k nám ľudí práve kvôli slovenskému módnemu dizajnu.

Ako mapa pomôže?

● zviditeľní šikovných slovenských kreatívcov

● prispeje k rozvoju slovenského dizajnu

● prispeje k tomu, aby si nás v zahraničí spájali aj s dizajnom

● zlepší image Slovenska vo svete
Slováci vedia, že máme krásnu prírodu, kvalitnú vodu či rozvinutý automobilový priemysel. Netušia však, že rovnako známi môžeme byť aj vďaka móde, ktorá sa u nás tvorí. Slovenskí návrhári a dizajnéri tvoria originálne kúsky z kvalitných materiálov, ktoré sa príjemne nosia. Naša móda prichádza na regály v menších prepracovaných kolekciách. Nepodlieha nevyhnutne predpísaným trendom. Návrhári sa pri jej tvorbe riadia iba vlastným kreatívnym svedomím. Výsledkom je originálne, cenovo dostupné oblečenie, ktoré prežije predražené generické kúsky o niekoľko rokov.

Hľadáme prostriedky na grafiku, programovanie a propagáciu mapy, ktorá ľudí privedie do slovenských obchodov, podporí slovenských kreatívcov a zároveň bude výbornou reklamou pre slovenskú módu vo svete.
Sme Slovak Fashion Council (SFC), profesionálna nezisková organizácia, ktorá podporuje a rozvíja slovenský módny ekosystém. Fungujeme už 7 rokov, našou zakladateľkou je oceňovaná módna návrhárka Dana Kleinert.

Snažíme sa zdokonaliť fungovanie módneho priemyslu na Slovensku tak, aby domáci dizajnéri a profesionáli z odvetvia vytvárali zisk, aby tvorili významnú zložku kreatívneho priemyslu a kultúry a aby sa o slovenskom dizajne vytvorilo povedomie v zahraničí.

Pravidelne napríklad organizujeme aj Jarné dizajnové nákupy formou showroomu. Znamená to, že toto podujatie prezentuje a prináša kolekcie návrhárov a značiek, ktoré nie je možné kúpiť bežne v našich obchodných centrách. Showroom je teda výnimočná možnosť pre návrhárov prísť so svojimi kolekciami priamo medzi zákazníkov. A záujemcovia o dizajnérsku a originálnu módu majú tak možnosť vidieť a najmä aj odskúšať si tieto dizajnérske modely.


Pozrite si atmosféru na našom poslednom Jarnom dizajnovom showroome, vol.11:

Ako odmenu za vašu podporu digitálnej fashion mapy sme si spolu s módnymi návrhármi a ďalšími našimi partnermi pripravili špeciálne fashion odmeny, ktoré získate dokonca za lepšie ceny, ako v obchodoch alebo eshope. Nepremeškajte skvelú príležitosť podporiť užitočný projekt a k tomu získať zaujímavý fashion kúsok či inú odmenu. Ďakujeme!


Poznámka: Väčšinu odmien si budete môcť vybrať u nás v Slovak Fashion Council na adrese Panská 17, Bratislava alebo priamo u konkrétneho návrhára. Každého podporovateľa budeme o jeho odmene, spôsobe a čase vydvihnutia, príp. iného doručenia, kontaktovať e-mailom po skončení kampane.

Odmeny

Chcem podporiť!

Nepotrebujete odmenu? Tak darujte sumu podľa svojho uváženia a získajte aspoň našu vďaku.

Pozadie / Wallpaper (počítač, tablet a mobil)

Minimálna výška príspevku
5

Radi by ste náš projekt podporili, no nechcete získa žiadnu vecnú odmenu? Ako poďakovanie za vašu podporu získate exkluzívne pozadie s našou grafikou do vášho počítača, mobilu alebo tabletu. *Táto odmena je súčasťou každého ďalšieho balíka odmien a je určená exkluzívne pre našich podporovateľov na ŠTARTLAB.sk.

MERCH packet by SFC

Minimálna výška príspevku
10

Ak nám pomôžete aj 10 eurami, tak neodídete naprázdno. Ako poďakovanie dostanete náš MERCH pre pravých milovníkov módy. Ruksak, odznak a papierovú FASHION MAP rokov 2017 a 2018.

Náušnice MONSTERA

Minimálna výška príspevku
17

Náušnice značky BARTINKY (Martina Mareková Kuipers) podľa výberu v hodnote 19€. Pri tvorbe úspešne uplatňuje princípy slow fashion, spája na prvý pohľad nespojiteľné vzorky rôznych látok, ktoré vo finálnej verzii dostanú úplne nečakaný súlad. >>www.bartinki.com

Limitovaná kolekcia Plážových šiltov

Minimálna výška príspevku
18

Módny šilt na leto od módnej návrhárky Barbory Kubi v hodnote 20€. Nech slnko nesvieti do očí a ostatní nech závidia. >>FB/barborakubi

Poukážka Martinus - nákup kníh podľa vlastného výberu

Minimálna výška príspevku
23

Pomôžte nám 23€ a získajte poukážku na nákup kníh podľa vlastného výberu v kníhkupectve Martinus.sk v hodnote 25€! Poukážka je elektronická a dostanete ju jednoducho do mailu. Treba sa ponáhľať, máme iba 10 kusov.>> www.martinus.sk

Set porcelánových šperkov: Naušnice alebo prsteň a náhrdelník

Minimálna výška príspevku
28

Pod značkou LK.minilab vznikajú menšie autorské porcelánové a keramické série šperkov či úžitkových predmetov. Vyberte si tie vaše v hodnote 30€. >> sashe.sk/LKminilab

Balík zahraničných Fashion Magazínov (3 ks) od Interpress

Minimálna výška príspevku
30

Žiadne minuloročné čísla z povaly, ale aktuálny výber 3ks svetových fashion magazínov ako RISER, The Gentlewoman, Luna LookBook, Numéro, L'Officiel Hommes alebo z i-D magazínov od Interpress.sk v celkovej minimálnej hodnote 35€.

Plátenná kabelka / Petra Weingart

Minimálna výška príspevku
39

Super vyzerajúca plátená taška od módnej návrhárky Petry Weingart v hodnote 45€. Jej štýl je le­žérny, mi­ni­ma­lis­tický a s jed­no­du­chým stri­hom. >>FB/petrawiengart

Fashion LS LEGÍNY podľa vlastného výberu

Minimálna výška príspevku
54

Veselé a hravé legíny podľa vlastného výberu v hodnote 60€ od Lenky Sršnovej, ktorej meno a značka sa pomaly udomácňujú na slovenskej módnej scéne a stávajú sa zárukou originality a kvality. >>www.lenkasrsnova.com

DNJ Salon Voucher na služby podľa vlastného výberu

Minimálna výška príspevku
80

Prioritou DNJ Salon je zabezpečiť, aby ste sa cítili komfortne, dopriali si chvíle oddychu a odchádzali nadmieru spokojní, so vzhľadom, ktorý nebude odrážať nič iné ako vaše najlepšie ja. Ako odmenu za vašu pomoc získate voucher na služby v hodnote 100€. >>www.dnj.sk

slávica voucher na nákup podľa vlastného výberu

Minimálna výška príspevku
95

slávica v súčasnosti združuje viac ako 70 slovenských a českých dizajnérov. Nájdete tu oblečenie, doplnky, šperky, tašky, porcelán a množstvo iných kvalitných lokálnych dizajnov s nápadom. Nakúpte s voucherom v hodnote 100€. >>slavicadesign.sk

Exkluzívna spolupráca s SFC

Minimálna výška príspevku
100

Posúvajte a ovplyvňujte slovenskú módu spolu s nami. Staňte sa členom poroty alebo kurátorom v našich projektoch Slovak Fashion Council.

Pánska kožená peňaženka značky VERBUA

Minimálna výška príspevku
159

VERBUA tvoria luxusné kožené tašky, peňaženky, opasky a doplnky verné remeslu nami zdedeného francúzskeho brašnárstva s dôrazom na funkčnosť, trvácnosť a eleganciu. Odmena je pánska peňaženka v hodnote 170€. >>www.verbua.com

Príhláška na Letnú akadémiu módy (pre deti od 8-17 r.)

Minimálna výška príspevku
179

Najlepší denný fashion tábor pre vašu ratolesť na leto 2019 v hodnote 199€. Prinášame koncept detskej módnej akadémie už po štvrtý krát. Týždňový program kopíruje reálny proces tvorby módnej kolekcie. Záujem je každý rok väčší a veľa detí sa prihlasuje opakovane.>>Youtube LAM2017

Výber z kolekcie / Petra Weingart

Minimálna výška príspevku
189

Petra Weingart sa snaží ponúkať ženám dostupnú mestskú módu. Pre jej modely je príznačná pohodlnosť, nositeľnosť, nadčasovosť a kombinovateľnosť. S voucherom v hodnote 199€ si v jej obchode určite vyberiete. >>FB/petrawiengar

Partner Mapy

Minimálna výška príspevku
500

Zaujal vás náš projekt digitálnej fashion mapy, máte ideu ako ho ešte lepšie/inak využiť vo fashion priemysle? Staňte sa našim partnerom a budete sa podieľať na projekte a finálnom produkte.

Tenisky podľa vlastného výberu

Minimálna výška príspevku
55

Ako odmenu si môžete vybrať tenisky značky TIKOKI v hodnote 59€. Tenisky TIKOKI sú najmä o výraznom dizajne. Hovoria o vkuse, povahe a niekedy aj o životnom postoji majiteľa. >>www.tikoki.com

Novinky

Buďte s nami pri predstavení aplikácie SFC Fashion Map!

Update #1, 16.11.2018

Milý podporovateľ,

aj vďaka Vašej podpore v našej crowdfundingovej kampani MÓDA NA RADOSŤ sa online verzia fashion mapy stáva pomaly skutočnosťou :) Momentálne je dokončená grafická časť a programátori tvoria funkčnú aplikáciu, ktorú nám môžete pomôcť otestovať aj Vy.

Radi Vás preto pozývame na SFC Showrooms vol.13, kde po prvý krát predstavíme beta verziu aplikácie SFC Fashion Map :) Trináste vydanie SFC Showrooms sa bude konať 23.-24.11.2018 v centre mesta na Medenej 16, v krásnom priestore Bless x Nu Spirit. Všetky aktuálne informácie a program nájdete na našom facebooku.

Tešíme sa na vás!

Tím SFC


Podporovatelia
Anonymný podporovateľ 30 €

🎁 Set porcelánových šperkov: Naušnice alebo prsteň a náhrdelník

Zuzana Bobikova 25 €

🎁 Poukážka Martinus - nákup kníh podľa vlastného výberu

Lenka Gajovska 100 €

🎁 Exkluzívna spolupráca s SFC

Anonymný podporovateľ 54 €

🎁 Fashion LS LEGÍNY podľa vlastného výberu

Monika Laššánová 180 €

✏ Letná akadémia módy pre Nelu Laššánovú

Lucia Daubnerova 55 €

🎁 Tenisky podľa vlastného výberu

Anonymný podporovateľ 55 €

🎁 Tenisky podľa vlastného výberu

Dana kleinert 80 €

🎁 DNJ Salon Voucher na služby podľa vlastného výberu

Dana kleinert 5 €

🎁 Pozadie / Wallpaper (počítač, tablet a mobil)

✏ Tesm sfc je proste SUPER, dakujem vam za vsetko!

Anonymný podporovateľ 10 €

🎁 MERCH packet by SFC

Anonymný podporovateľ 10 €

🎁 MERCH packet by SFC

Anonymný podporovateľ 179 €

🎁 Príhláška na Letnú akadémiu módy (pre deti od 8-17 r.)

Sasa Huskova 179 €

🎁 Príhláška na Letnú akadémiu módy (pre deti od 8-17 r.)

Anonymný podporovateľ 179 €

🎁 Príhláška na Letnú akadémiu módy (pre deti od 8-17 r.)

Anonymný podporovateľ 5 €

🎁 Pozadie / Wallpaper (počítač, tablet a mobil)

Martina Vorobjov 179 €

🎁 Príhláška na Letnú akadémiu módy (pre deti od 8-17 r.)

Ivana Sýkorová 60 €

🎁 Tenisky podľa vlastného výberu

✏ Tomu sa nedá odolať! Držím palce!

Ivana Filkorová 10 €

🎁 MERCH packet by SFC

Ivana Dietrich 55 €

🎁 Tenisky podľa vlastného výberu

Dominika Mayerová 18 €

🎁 Limitovaná kolekcia Plážových šiltov

Martina Polakovičová 28 €

🎁 Set porcelánových šperkov: Naušnice alebo prsteň a náhrdelník

Tamara K. 39 €

🎁 Plátenná kabelka / Petra Weingart

Ivana Sýkorová 40 €

🎁 Plátenná kabelka / Petra Weingart

✏ Také krásne veci!!! Veľmi veľmi držím palce!

Monika Lezová 23 €

🎁 Poukážka Martinus - nákup kníh podľa vlastného výberu

Sasa Huskova 179 €

🎁 Príhláška na Letnú akadémiu módy (pre deti od 8-17 r.)

Anonymný podporovateľ 17 €

🎁 Náušnice MONSTERA

✏ Skvelá myšlienka, teším sa na výsledok, som si istá, že Slovensko má čo ponúknuť. Budem propagovať a share-ovať ;) Želám veľa inšpirácie

Anonymný podporovateľ 5 €

🎁 Pozadie / Wallpaper (počítač, tablet a mobil)

Slavomíra Salajová 95 €

🎁 slávica voucher na nákup podľa vlastného výberu

Petra Czikorova 10 €

🎁 MERCH packet by SFC

Marianna Horcikova 20 €

🎁 Pozadie / Wallpaper (počítač, tablet a mobil)

Autori
Miesto realizácie projektu

Bratislavský kraj

Slovak Fashion Council

Slovak Fashion Council

Komentáre
Kontaktovať autora

Máte otázku k projektu či odmenám? Napíšte priamo autorom kampane. Vaša správa z formulára im príde ako email.

Odmeny

Chcem podporiť!

Nepotrebujete odmenu? Tak darujte sumu podľa svojho uváženia a získajte aspoň našu vďaku.

Pozadie / Wallpaper (počítač, tablet a mobil)

Minimálna výška príspevku
5

Radi by ste náš projekt podporili, no nechcete získa žiadnu vecnú odmenu? Ako poďakovanie za vašu podporu získate exkluzívne pozadie s našou grafikou do vášho počítača, mobilu alebo tabletu. *Táto odmena je súčasťou každého ďalšieho balíka odmien a je určená exkluzívne pre našich podporovateľov na ŠTARTLAB.sk.

MERCH packet by SFC

Minimálna výška príspevku
10

Ak nám pomôžete aj 10 eurami, tak neodídete naprázdno. Ako poďakovanie dostanete náš MERCH pre pravých milovníkov módy. Ruksak, odznak a papierovú FASHION MAP rokov 2017 a 2018.

Náušnice MONSTERA

Minimálna výška príspevku
17

Náušnice značky BARTINKY (Martina Mareková Kuipers) podľa výberu v hodnote 19€. Pri tvorbe úspešne uplatňuje princípy slow fashion, spája na prvý pohľad nespojiteľné vzorky rôznych látok, ktoré vo finálnej verzii dostanú úplne nečakaný súlad. >>www.bartinki.com

Limitovaná kolekcia Plážových šiltov

Minimálna výška príspevku
18

Módny šilt na leto od módnej návrhárky Barbory Kubi v hodnote 20€. Nech slnko nesvieti do očí a ostatní nech závidia. >>FB/barborakubi

Poukážka Martinus - nákup kníh podľa vlastného výberu

Minimálna výška príspevku
23

Pomôžte nám 23€ a získajte poukážku na nákup kníh podľa vlastného výberu v kníhkupectve Martinus.sk v hodnote 25€! Poukážka je elektronická a dostanete ju jednoducho do mailu. Treba sa ponáhľať, máme iba 10 kusov.>> www.martinus.sk

Set porcelánových šperkov: Naušnice alebo prsteň a náhrdelník

Minimálna výška príspevku
28

Pod značkou LK.minilab vznikajú menšie autorské porcelánové a keramické série šperkov či úžitkových predmetov. Vyberte si tie vaše v hodnote 30€. >> sashe.sk/LKminilab

Balík zahraničných Fashion Magazínov (3 ks) od Interpress

Minimálna výška príspevku
30

Žiadne minuloročné čísla z povaly, ale aktuálny výber 3ks svetových fashion magazínov ako RISER, The Gentlewoman, Luna LookBook, Numéro, L'Officiel Hommes alebo z i-D magazínov od Interpress.sk v celkovej minimálnej hodnote 35€.

Plátenná kabelka / Petra Weingart

Minimálna výška príspevku
39

Super vyzerajúca plátená taška od módnej návrhárky Petry Weingart v hodnote 45€. Jej štýl je le­žérny, mi­ni­ma­lis­tický a s jed­no­du­chým stri­hom. >>FB/petrawiengart

Fashion LS LEGÍNY podľa vlastného výberu

Minimálna výška príspevku
54

Veselé a hravé legíny podľa vlastného výberu v hodnote 60€ od Lenky Sršnovej, ktorej meno a značka sa pomaly udomácňujú na slovenskej módnej scéne a stávajú sa zárukou originality a kvality. >>www.lenkasrsnova.com

DNJ Salon Voucher na služby podľa vlastného výberu

Minimálna výška príspevku
80

Prioritou DNJ Salon je zabezpečiť, aby ste sa cítili komfortne, dopriali si chvíle oddychu a odchádzali nadmieru spokojní, so vzhľadom, ktorý nebude odrážať nič iné ako vaše najlepšie ja. Ako odmenu za vašu pomoc získate voucher na služby v hodnote 100€. >>www.dnj.sk

slávica voucher na nákup podľa vlastného výberu

Minimálna výška príspevku
95

slávica v súčasnosti združuje viac ako 70 slovenských a českých dizajnérov. Nájdete tu oblečenie, doplnky, šperky, tašky, porcelán a množstvo iných kvalitných lokálnych dizajnov s nápadom. Nakúpte s voucherom v hodnote 100€. >>slavicadesign.sk

Exkluzívna spolupráca s SFC

Minimálna výška príspevku
100

Posúvajte a ovplyvňujte slovenskú módu spolu s nami. Staňte sa členom poroty alebo kurátorom v našich projektoch Slovak Fashion Council.

Pánska kožená peňaženka značky VERBUA

Minimálna výška príspevku
159

VERBUA tvoria luxusné kožené tašky, peňaženky, opasky a doplnky verné remeslu nami zdedeného francúzskeho brašnárstva s dôrazom na funkčnosť, trvácnosť a eleganciu. Odmena je pánska peňaženka v hodnote 170€. >>www.verbua.com

Príhláška na Letnú akadémiu módy (pre deti od 8-17 r.)

Minimálna výška príspevku
179

Najlepší denný fashion tábor pre vašu ratolesť na leto 2019 v hodnote 199€. Prinášame koncept detskej módnej akadémie už po štvrtý krát. Týždňový program kopíruje reálny proces tvorby módnej kolekcie. Záujem je každý rok väčší a veľa detí sa prihlasuje opakovane.>>Youtube LAM2017

Výber z kolekcie / Petra Weingart

Minimálna výška príspevku
189

Petra Weingart sa snaží ponúkať ženám dostupnú mestskú módu. Pre jej modely je príznačná pohodlnosť, nositeľnosť, nadčasovosť a kombinovateľnosť. S voucherom v hodnote 199€ si v jej obchode určite vyberiete. >>FB/petrawiengar

Partner Mapy

Minimálna výška príspevku
500

Zaujal vás náš projekt digitálnej fashion mapy, máte ideu ako ho ešte lepšie/inak využiť vo fashion priemysle? Staňte sa našim partnerom a budete sa podieľať na projekte a finálnom produkte.

Tenisky podľa vlastného výberu

Minimálna výška príspevku
55

Ako odmenu si môžete vybrať tenisky značky TIKOKI v hodnote 59€. Tenisky TIKOKI sú najmä o výraznom dizajne. Hovoria o vkuse, povahe a niekedy aj o životnom postoji majiteľa. >>www.tikoki.com