HANIČKA A MURKO - DVD S PESNIČKAMI PRE MALÉ DETI

HANIČKA A MURKO - DVD S PESNIČKAMI PRE MALÉ DETI

Hanička a Murko - výnimočná spevácka dvojica! Farebné a priateľské bábky sa chystajú vydať svoje prvé pesničkové DVD.

Hudba
Vzdelávanie a veda
HANIČKA A MURKO - DVD S PESNIČKAMI PRE MALÉ DETI
Získaná suma
4%

77 €

z cieľovej sumy
2 000 €

Kampaň skončená, cieľovú sumu sa nepodarilo naplniť.

O projekte

Hanička a Murko - výnimočná spevácka dvojica!

Sú to farebné, mäkučké a priateľské bábky. Dievčatko Hanička je vo veku škôlkarky. Je speváčkou. Kocúrik Murko je jej verný kamarát a s nadšením ju sprevádza - mňaukaním a rôznymi zvukmi, ktorým rozumie len Hanička. A samozrejme obaja radi tancujú, behajú, jašia sa a učia sa nové veci. Presne ako všetci škôlkari (a zvedavé mačky).

HaM2.jpg


Na čo využijeme vašu podporu?

Na vydanie DVD Haničky a Murka! DVD plné pesničiek a príbehov, ktoré zažívajú Hanička s Murkom a ich kamaráti počas leta na dedine. Niektoré pesničky už môžte poznať, vyšli v októbri 2017 na debutovom CD Haničky a Murka. Podporou nášho DVD môžte prispieť k návratu bábok do života vašich detí - ako to bolo bežné pre generácie dnešných rodičov.

Výrobu 11-tich videoklipov sme zabezpečili zo svojich prostriedkov. Klipy sme točili v štúdiu na zelenom pozadí a následne sa v rámcie postprodukcie animovali.

Takto to vyzerá po natočení v štúdiu:

Paci-zelena.jpg

A takto po zanimovaní v postprodukcii:

Paci8 kopie.jpg

Na pripravovanom DVD nájdete videoklipy k týmto 11 pesničkám:

 1. Hanička a Murko (Čauky-mňauky!)
 2. Slniečko
 3. Autá
 4. Naša mačka strakatá
 5. Ihrisko
 6. Číselká
 7. Ika-tika-gymnastika
 8. Štyri kroky dopredu
 9. My sa hráme na hada
 10. Žurká, žmurká hviezdička
 11. Do postieľky

Miso3.jpg

DVD však nie je len súborom pesničiek. Tvorí ucelený príbeh poprepájaný hranými scénkami. Tie majú deti zabaviť a hravou formou ich aj niečo naučiť. Chceme im sprostredkovať dôležité hodnoty, ako napr. to, že priateľstvo je veľmi cenné, že mať strach nie je hanba, že je dôležité byť zvedavý a skúšať nové veci, ako aj to, že nie je pekné klamať alebo byť lenivý... A tieto hrané scénky budeme točiť teraz v lete. Následne to všetko "dáme dohromady", spolu s grafikom pripravíme obal a DVD dáme vylisovať. Toto všetko máme v pláne uzavrieť do polovice októbra 2018.

HaM5.JPG


Hanička a Murko sú výnimoční. Sú to bábky.

Medzi speváckymi dvojicami sú Hanička a Murko naozaj výnimoční. Hanička a Murko sa totižto radia medzi tzv. javajky. Sú to bábky vedené zdola - jedna ruka bábkoherca je vo vnútri bábky a druhou rukou ovládajú ruky bábok - pomocou čempurít (vodiacich tyčiek). Bábky sú známejšie pod názvom "mapetky". Ten je odvodený z anglického "muppets". Mapetky preslávil americký televízny program Sesame Street vytvorený koncom 60-tych rokov. Sesame Street je našou veľkou inšpiráciou. Spájajú svet pesničiek, zábavy a hravého učenia a tiež prepájajú svet bábok a živých hostí.

natacanie2.JPG

Hanička a Murko sú hrdými členmi bábkohereckej rodiny. Vedú ich profesionálni bábkoherci, absolventi Katedry bábkoherectva na VŠMÚ v Bratislave. Mgr. Natália Kajzerová a Bc. Alžbeta Kamenská ako Haničky, Mgr. Igor Švaňa a Mgr. Michal Zeman ako Murkovia. Okrem toho, že sú profesionálni, sú aj veľmi hraví. To k takejto práci patrí :). Patrí im tiež náš obdiv za vytrvalosť, lebo absolvovať niekoľkohodinové natáčanie klipu alebo napr. hodinový koncert so zdvihnutou rukou, na ktorej máte bábku, hýbať ústami a tiež aj rukami nie je vôbec jednoduché.

A ako je to so spevom? Svoj talent Haničke prepožičala 15-ročná Simonka Bartosová, ktorá pesničky naspievala.

Simi1.JPG

Haničku a Murka stvoril známy výtvarník a scénograf von Dubravay. Pracoval na projektoch pre Slovenské národné divadlo, Bratislavské bábkové divadlo, Bábkové divadlo v Žiline, Bábkové divadlo na rázcestí v Banskej Bystrici, ale aj na projektoch v zahraničí (Odense Internationale Musikteater z Dánska či Ljubljana Puppet Theatre zo Slovinska). Vyučuje tiež na katedre bábkoherectva na Vysokej škole múzických umení v Bratislave (VŠMÚ).

HaM4 kopie.jpg


Kde ešte môžte Haničku s Murkom vidieť?

Okrem pesničiek natáčajú Hanička s Murkom aj vzdelávacie videá (napr. o farbách, abecede, autách, zvieratkách, ovocí, počítaní...) a videá na podporu čítania knižiek, ktoré je možné vidieť na našom YouTube kanáli. Deti tak majú možnosť spoznať Haničku nielen cez pesničky, ale aj ako svoju rovesníčku, ktorá spoznáva svet a učí sa každý deň niečo nové. A deti sa to učia s ňou. A aj Murko :).

natacanie4.jpg

Hanička a Murko tiež koncertujú naživo. Sprevádza ich ich verná kamarátka Betka. Pomáha deťom naplno si koncert užiť a aktívne sa zapojiť do tancovania a jašenia. Betku môžte vidieť tiež vo vzdelávacích videách.

koncert4.jpg


Hanička a Murko majú už teraz veľa kamarátov.

Pozvanie zaspievať si s Haničkou a Murkom prijali mnohí naši kamaráti. Úplne provou bola herečka Danica Jurčová. Pred viac ako rokom videla potenciál v našom nápade a bez váhania prijala pozvanie účinkovať v klipe o počítaní. Ani na chvíľu nezaváhal ani spevák Lasky z kapely Para, ktorý sa s Haničkou a Murkom vyjašil v pesničke Ihrisko. Hrá tam samého seba, takže je to samozrejme pecka :) Ďalšou vzácnou hosťkou bola herečka a speváčka Adelka Heftyová - detská hviezda TV seriálu Prázdniny a tiež speváčka obľúbených piesní TV relácie Rapotáčik. Veľmi sme si užili natáčanie so speváčkou a herečkou Aďou PACI Pešinskou - mimoriadne sympatickou a obľúbenou speváčkou zo speváckej dvojice Paci Pac. Nasledoval najobľúbenejší herec roku 2017 a 2016 (anketa OTO) Miško Hudák. Do klipu k pesničke o autách nám ochotne požičal aj obľúbené autá svojho syna Huga. V klipe máme aj najobľúbenejšieho speváka roku 2017 (anketa OTO) Ondreja Kandráča, ktorého dcéra Emka si s Haničkou zaspievala duet v ľudovej pesničke Štyri kroky dopredu a syn Ondrík nám zas zahral na husle. A obaja sa v klipe k pesničke očividne výborne bavia! Zoznam hostí uzatvárajú dve dievčatá - bábkoherečka Betka Kamenská, kamarátka Haničky a Murka, ktorá ich sprevádza na všetkých koncertoch a tiež vo vzdelávacích videách a herečka a speváčka Simonka Bartosová - budúca stredoškoláčka (od septembra). Patrí k najdôležitejším členkám nášho tímu, pretože prepožičala Haničke svoj spev. Veru tak, je to naša "inkognito" speváčka :) A keďže jej hlas už navždy patrí Haničke, rozhodli sme sa ju ukázať svetu aspoň v jednom našom videoklipe. Aj ten uvidíte na DVD.

Radi by sme všetkým našim kamarátom - a už aj kamarátom Haničky a Murka - poďakovali, pretože to všetko robili z čistej lásky k detskej tvorbe bez nároku na honorár!

Adelka

Adelka2.jpg

Lasky

Lasky2.jpg

Mišo Hudák

PACI

Paci5.png

Danica Jurčová

Danica1.jpg

Emka a Ondrík Kandráčovci

Kandracovci3.jpg

Simonka Bartosová

Simi3 kopie.jpg

Betka

koncert3.jpg

Prečítajte si o nás viac

Vyjadrenia niektorých našich kamarátov si môžte prečítať v článkoch, ktoré o nás vyšli v médiách. Napríklad tu:

https://hudba.zoznam.sk/spravy/12-11-2017-projekt-...

https://regiony.sme.sk/c/20845191/mali-kandrcacovc...


Naša múza

Najdôležitejšou osobou v pozadí nášho projektu je naša - teraz 4-ročná - dcérka Hani. Je našou veľkou múzou a inšpiráciou pre vznik Haničky a Murka a tiež pre ich ďalšie pokračovanie. Vďaka nej spoznávame svet detí a snažíme sa ho čo najautentickejšie preniesť do našej tvorby. Ona Haničku a Murka miluje, tak veríme, že si ich obľúbia aj vaše deti :).


Poďakovanie

Vopred ďakujeme všetkým, ktorým záleží na tvorbe pre deti. Všetkým, ktorí veria, že bábky patria do detstva všetkých detí. My budeme v našej tvorbe určite pokračovať naďalej, pretože nás to nesmierne baví a napĺňa a vidíme v tom veľký zmysel. Ďakujeme!O projekte

Chcem podporiť!

Nepotrebujete odmenu? Tak darujte sumu podľa svojho uváženia a získajte aspoň našu vďaku.

Radosť z podpory

Minimálna výška príspevku

5

Ak práve nemáte vo svojom okolí dieťa, ktoré by sa naše DVD potešilo, ale páči sa vám, čo robíme, môžte nám vyjadriť podporu aj takto. Odmenou bude naše ďakujem a dobrý pocit! A samozrejme miesto v záverečných titulkoch nášho DVD :)

Radosť z DVD

Minimálna výška príspevku

11

Novotou voňajúce DVD vám doručíme na vašu adresu 1. triedou Slovenskej pošty. Pribalíme vám aj nálepku Haničky a Murka. A keďže to bude na jeseň (október), možno tým vyriešite aj vianočné darčeky pre škôlkarov vo vašej rodine. A samozrejme máte vyhradené miesto v záverečných titulkoch nášho DVD :)

Radosť z DVD a CD

Minimálna výška príspevku

17

Novotou voňajúce DVD spolu s CD Pesničky pre škôlkarov, na ktorom sú rovnaké pesničky (plus ďalších 5 naviac), vám doručíme na vašu adresu 1. triedou Slovenskej pošty. Pribalíme vám aj nálepku Haničky a Murka. Môžete tak obľúbené pesničky počúvať napríklad aj cestou autom. A keďže to bude na jeseň (október), možno tým vyriešite aj vianočné darčeky pre škôlkarov vo vašej rodine. A samozrejme máte vyhradené miesto v záverečných titulkoch nášho DVD :)

Radosť z DVD a mena na obale

Minimálna výška príspevku

100

Chceli by ste svoje meno vidieť na obale DVD? Vyberte si túto odmenu a splní sa vám to! Vo vnútri obalu máme miesto pre 10 z vás, ktorí si vyberú túto formu podpory. A k tomu vám pribalíme aj nové DVD, ktoré vám ihneď po vydaní zašleme 1. triedou Slovenskej pošty (október). Samozrejmosťou je aj poďakovanie v titulkoch nášho DVD :)

Zlatý lístok na koncerty

Minimálna výška príspevku

200

Chceli by ste mať možnosť prísť na náš samostatný koncert kedykoľvek vo svojom živote? Nech sa páči! Rodinná vstupenka vám to zabezpečí. Platí pre 4 osoby, je viazaná na mená rodičov a môžete ju využiť kedykoľvek a kdekoľvek počas svojho života. A opakovane! Samozrejme, musíte so sebou zobrať svoje deti - alebo svoje vnúčatká či pravnúčatká. Takže vydrží po generácie :) K tomu máte vyhradené špeciálne miesto v záverečných titulkoch nášho DVD :)

Vyjašme sa na koncerte

Minimálna výška príspevku

400

Chcete prekvapiť svoje dieťa súkromným koncertom? Radi vám tento plán pomôžeme zrealizovať. Táto odmena je určená pre súkromné oslavy alebo oslavy v škôlkach s maximálnym počtom 30 detí. Program trvá 60 minút, je interaktívny - deti majú možnosť zatancovať si s Haničkou a Murkom a využiť pri tom rôzne rekvizity. Pozor, keďže Slovensko nie je až také malé, súčasťou odmeny nie sú náklady na pohonné hmoty na docestovanie k vám. K odmene patrí miesto v záverečných titulkoch nášho DVD :)

Ukážte sa na DVD

Minimálna výška príspevku

700

Chcete spojiť logo svojej firmy s DVD nosičom Haničky a Murka? Táto odmena je určená pre vás! Na obale DVD (z vonkajšej strany viditeľnej aj na zabalenom nosiči) máme pre vás vyčlenené miesto na poďakovanie za vašu podporu. A samozrejme, aj v záverečných titulkoch nášho DVD máme pre vás špeciálne miesto :)

Roztočme to na koncerte

Minimálna výška príspevku

1 000

Pripravujete event pre veľa detí? Napríklad pre deti svojich zamestnancov? S touto odmenou to nebude problém. Ponúkame vám hodinový interaktívny koncert Haničky a Murka a ich kamarátky Betky, ktorá robí deťom spoločnosť počas celého koncertu. Jašenie nikdy nebolo jednoduchšie :) A poďakujeme sa vám aj v záverečných titulkoch nášho DVD!

Podporovatelia

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Radosť z podpory

5 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Radosť z DVD

11 €

👤 Vladimir Jakubec

🎁 Radosť z DVD a CD

17 €

👤 Lenka Džundová

🎁 Radosť z DVD a CD

17 €

👤 Svetlana Waradzinova

🎁 Radosť z DVD a CD

17 €

👤 Thomas

🎁 Radosť z podpory

💬 Skvela praca pre deti, vdaka

5 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Radosť z podpory

5 €

Autori

Lucia Zimanyiová

Lucia Zimanyiová

Martin Zimanyi

Martin Zimanyi

Kontaktovať autora

Máte otázku k projektu či odmenám? Napíšte priamo autorom kampane. Vaša správa z formulára im príde ako email.

Odmeny

Chcem podporiť!

Nepotrebujete odmenu? Tak darujte sumu podľa svojho uváženia a získajte aspoň našu vďaku.

Radosť z podpory

Minimálna výška príspevku

5

Ak práve nemáte vo svojom okolí dieťa, ktoré by sa naše DVD potešilo, ale páči sa vám, čo robíme, môžte nám vyjadriť podporu aj takto. Odmenou bude naše ďakujem a dobrý pocit! A samozrejme miesto v záverečných titulkoch nášho DVD :)

Radosť z DVD

Minimálna výška príspevku

11

Novotou voňajúce DVD vám doručíme na vašu adresu 1. triedou Slovenskej pošty. Pribalíme vám aj nálepku Haničky a Murka. A keďže to bude na jeseň (október), možno tým vyriešite aj vianočné darčeky pre škôlkarov vo vašej rodine. A samozrejme máte vyhradené miesto v záverečných titulkoch nášho DVD :)

Radosť z DVD a CD

Minimálna výška príspevku

17

Novotou voňajúce DVD spolu s CD Pesničky pre škôlkarov, na ktorom sú rovnaké pesničky (plus ďalších 5 naviac), vám doručíme na vašu adresu 1. triedou Slovenskej pošty. Pribalíme vám aj nálepku Haničky a Murka. Môžete tak obľúbené pesničky počúvať napríklad aj cestou autom. A keďže to bude na jeseň (október), možno tým vyriešite aj vianočné darčeky pre škôlkarov vo vašej rodine. A samozrejme máte vyhradené miesto v záverečných titulkoch nášho DVD :)

Radosť z DVD a mena na obale

Minimálna výška príspevku

100

Chceli by ste svoje meno vidieť na obale DVD? Vyberte si túto odmenu a splní sa vám to! Vo vnútri obalu máme miesto pre 10 z vás, ktorí si vyberú túto formu podpory. A k tomu vám pribalíme aj nové DVD, ktoré vám ihneď po vydaní zašleme 1. triedou Slovenskej pošty (október). Samozrejmosťou je aj poďakovanie v titulkoch nášho DVD :)

Zlatý lístok na koncerty

Minimálna výška príspevku

200

Chceli by ste mať možnosť prísť na náš samostatný koncert kedykoľvek vo svojom živote? Nech sa páči! Rodinná vstupenka vám to zabezpečí. Platí pre 4 osoby, je viazaná na mená rodičov a môžete ju využiť kedykoľvek a kdekoľvek počas svojho života. A opakovane! Samozrejme, musíte so sebou zobrať svoje deti - alebo svoje vnúčatká či pravnúčatká. Takže vydrží po generácie :) K tomu máte vyhradené špeciálne miesto v záverečných titulkoch nášho DVD :)

Vyjašme sa na koncerte

Minimálna výška príspevku

400

Chcete prekvapiť svoje dieťa súkromným koncertom? Radi vám tento plán pomôžeme zrealizovať. Táto odmena je určená pre súkromné oslavy alebo oslavy v škôlkach s maximálnym počtom 30 detí. Program trvá 60 minút, je interaktívny - deti majú možnosť zatancovať si s Haničkou a Murkom a využiť pri tom rôzne rekvizity. Pozor, keďže Slovensko nie je až také malé, súčasťou odmeny nie sú náklady na pohonné hmoty na docestovanie k vám. K odmene patrí miesto v záverečných titulkoch nášho DVD :)

Ukážte sa na DVD

Minimálna výška príspevku

700

Chcete spojiť logo svojej firmy s DVD nosičom Haničky a Murka? Táto odmena je určená pre vás! Na obale DVD (z vonkajšej strany viditeľnej aj na zabalenom nosiči) máme pre vás vyčlenené miesto na poďakovanie za vašu podporu. A samozrejme, aj v záverečných titulkoch nášho DVD máme pre vás špeciálne miesto :)

Roztočme to na koncerte

Minimálna výška príspevku

1 000

Pripravujete event pre veľa detí? Napríklad pre deti svojich zamestnancov? S touto odmenou to nebude problém. Ponúkame vám hodinový interaktívny koncert Haničky a Murka a ich kamarátky Betky, ktorá robí deťom spoločnosť počas celého koncertu. Jašenie nikdy nebolo jednoduchšie :) A poďakujeme sa vám aj v záverečných titulkoch nášho DVD!