Zdieľané Žlté bicykle

Výhodou zdieľaných bicyklov je ich prítomnosť po celom meste. Jednoducho si ho požičiate na sídlisku a rýchlo sa odveziete na vlakovú stanicu, za kamarátom alebo zájdete na nákup. Staňte sa súčasťou príbehu zdieľaných Žltých bicyklov!

Ekológia
Lokálny rozvoj
Zdieľané Žlté bicykle
Získaná suma
115 %
3 435 €
z cieľovej sumy
3 000 €
flexibilné financovanie
Kampaň bola
ukončená
O projekte

Systém zdieľaných bicyklov funguje už v mnohých mestách Európy. Je to úplne jednoduché. Na jednom stanovišti si bicykel vypožičiate, použijete ho na cestu do práce či školy, nákup alebo na cestu za priateľmi a na druhom stanovišti ho vrátite.

2.jpg

O čo ide?

O systém zdieľaných Žltých bicyklov v Kežmarku. Vďaka Druhej šanci starých bicyklov sme od ľudí dostali kopec bicyklov a mysleli sme si, že z dvoch, troch urobíme jeden funkčný. Otestovali sme ich a zistili, že sa veľmi rýchlo kazia a náročne servisujú. Pre spoľahlivé fungovanie potrebujú nové brzdy a ďalšie komponenty.

Pomôžte nám pokračovať a spustiť Žlté bicykle do prevádzky.

------------------------------------

Prečo podporiť rozvoj cyklodopravy?

Bicykel je výborná dopravná voľba na kratšie vzdialenosti – do 5 kilometrov. Väčšina dopravy v mestách patrí práve do tejto kategórie a v Kežmarku hádam väčšie vzdialenosti ani nemáme. Dopravné prostriedky je dobré striedať podľa ich výhod, pričom bicykel je v meste znamenitou voľbou. Výhodou bicykla ako dopravného prostriedku je hlavne veľká rýchlosť. Svoj čas máte plne pod kontrolou, dopravné zápchy Vás už nezastavia a zaparkujete priamo pred školou, prácou, obchodom. Pritom je to ekonomicky, ekologicky i zdraviu prospešné.

Naše mestá sú dnes skôr veľkými parkoviskami, čo nie je prostredie, v ktorom sa cítime šťastne. Nepríjemné je množstvo exhalátov, hluku a rovnako to, že naše spoločné verejné priestranstvá sú preplnené plechmi áut a chýba živá zeleň. Vďaka rozvoju nemotorovej dopravy bude život v mestách zdravší, bude menej nových alergií a možno i astmatikov. Sme radi, keď sa môžme v meste pohybovať bezpečnejšie, hlavne kvôli deťom a starším obyvateľom. Jednoducho – lepší život pre nás všetkých. Ukážme spoločne, že sa to dá aj na Slovensku.


Prečo podporiť túto kampaň?

 1. Pretože chcete ukázať príklad rozvoja cyklodopravy na Slovensku.
 2. Radi by ste zdieľané Žlté bicykle používali.
 3. Pre podporovateľov, ktorí sa stanú súčasťou príbehu, máme kopu zaujímavých odmien.:)

Ako to bude fungovať?

Zdieľané Žlté bicykle budú fungovať na členskom princípe. Môžete používať všetky bicykle, kdekoľvek a kedykoľvek chcete. K cestovaniu po meste potrebujete iba mobilný telefón na odomknutie bicykla a vlastné nohy ako pohon. Viac sa dozviete v tomto návode.

Výhody zdieľaných bicyklov podľa ankety


Kto sme a čo robíme?

Sme iniciatíva mladých ľudí Vlk, ktorý nikdy nespí a snažíme sa rozbicyklovať Kežmarok. Rozbehli sme hromadné cyklojazdy, máme verejnú cyklodielňu a páchame všelijakú ďalšiu činnosť v súvislosti so včelami, prírodou či spoločnosťou, viac tu.


Prečo potrebujeme vašu pomoc?

Z Vášho finančného príspevku zakúpime potrebné komponenty, ako sú napríklad brzdy, a dostaneme tak bicykle do technického stavu spôsobilého pre zdieľané používanie. Doplníme tiež dielňu, dokončíme a rozmiestnime stojany po meste. Praktickou výhodou našich bicyklov budú blatníky, kryt na reťaz, zvonček a vpredu košík na batoh.

Minimálna cieľová suma je 3 000€. Pri nižšej sume budeme projekt realizovať v obmedzenom rozsahu a naopak pri vyššej sa nám podarí viac, lepšie a kvalitnejšie. Nie celá vyzbieraná suma bude na realizáciu našich snov a plánov. Približne polovica pôjde na odmeny pre prispievateľov a pár percent zhltnú tiež poplatky za prevod peňazí.

Veľmi pekne ďakujeme za každý príspevok, iba spoločne sa nám podarí tento projekt realizovať. Doteraz sme na rozvoj cyklodopravy v Kežmarku investovali 2 500€ z grantu od firmy Unilever a vyše 3 000€ z vlastných zdrojov, ktoré šli na podporu ďalších aktivít a tiež na prevádzku dielne. Pomohli nám aj dobrovoľné príspevky, ktoré činili doteraz dokopy 400€. Veľkou pomocou sú rovnako priestory v Kežmarku na Kostolnom námestí 12, ktoré máme od mesta vo výhodnom prenájme.


Ak sa vám to pozdáva a chcete pomôcť a stať sa súčasťou príbehu, teraz je ten najlepší čas. Zostaňme v kontakte, tu je náš facebook a sem nám môžete dať svoj email.

Projekt realizuje iniciatíva Vlk, ktorý nikdy nespí pod záštitou Cyklokoalície.

stiahnuť.png


Odmeny vám doručíme najneskôr do 30. júna 2016.

Veľmi pekne ĎAKUJEME za každú pomoc.

BONUS: Cyklistická etika

Odmeny

Chcem podporiť!

Nepotrebujete odmenu? Tak darujte sumu podľa svojho uváženia a získajte aspoň našu vďaku.

Jazdenka na 2016

Minimálna výška príspevku
10

Špeciálna akcia pre Kežmarčanov. Získajte jazdenku na rok 2016 iba za 10€. Okrem toho, že podporíte vznik systému zdieľaných bicyklov v našom meste, budete medzi prvými, kto na nich bude jazdiť. Špeciálne výhody pre prvých používateľov vymyslíme aj do budúcna.

STAŃTE SA ČLÁNKOM REŤAZE

+ Prekvapenie :)

A ako si žltý bicykel požičiam? Klik tu.

Chcem byť súčasťou príbehu!

Minimálna výška príspevku
8

Máte nadšenie pre verejný priestor a chcete ho zlepšiť? Chcete aby napredoval rozvoj cyklodpravy a verejných priestorov? Chcete priložiť viac ako dušu k dielu? Týmto sa stanete súčasťou príbehu vzniku systému zdieľaných ŽLTÝCH bicyklov v Kežmarku.

 • Dekrét autentickosti Vašej účasti v príbehu (digitálne aj analógovo).
 • Hviezda z reťaze - symbolizuje zapojenie sa.
 • 80 dní na vyskúšanie - od 1. použitia (dosť času aj na cestu okolo sveta).
 • Stopy vlkov - pri návšteve Kežmarku Vám dáme mapy mesta, Tatier a okolia a náš úsmev :)
 • Možnosť navrhnúť meno bicykla a potom hlasovať
 • Vaše meno na našom webe (ak súhlasíte)

Limitovaná edícia - Bicykel je v meste najrýchlejší

Minimálna výška príspevku
20

Už nechcem čakať v dopravnej zápche, na semaforoch, nebaví ma to. Chcem byť všade rýchlo! Okej, nech sa páči, tu je bicykel. Vlastne sú po celom meste. Vďaka!

 • Ročný členský príspevok (po kampani bude za 25€)
 • Tričko s cyklo motívom (aj dámsky strih)
 • Zahŕňa Chcem byť súčasťou príbehu!

Bicykel je v meste najrýchlejší

Minimálna výška príspevku
22

Už nechcem čakať v dopravnej zápche, na semaforoch, nebaví ma to. Chcem byť všade rýchlo! Oukej, nech sa páči, tu je bicykel. Vlastne sú po celom meste. Vďaka!

 • Ročný členský príspevok (po kampani bude za 25€)
 • Tričko s cyklo motívom (aj dámsky strih)
 • Zahŕňa Chcem byť súčasťou príbehu!

Ročná jazdenka s bonusom

Minimálna výška príspevku
36

Za Váš príspevok 36 a viac eur v prvom rade veľmi pekne ďakujeme. Pomôže nám to platiť ročné náklady na prevádzku komunitnej cyklo dielne, kde sa staráme o zdieľané bicykle a kde organizujeme podujatia pre verejnosť. A to je veľká vec.

 • Ročný členský príspevok
 • Tričko + platená taška s cyklo motívom
 • Zahŕňa Chcem byť súčasťou príbehu!

+ Prekvapenie :)

Kde sú dvaja tam sú duše štyri

Minimálna výška príspevku
52

Ak prispejete sumou 52 a viac eur, pomôžete každý týždeň ako je rok dlhý jedným eurom. Aj vďaka Vám budeme môcť naďalej praktizovať občiansky aktivizmus, ktorý nás tak baví :) Pekne a poctivo. Viac sem: www.vlknespi.sk. Vďaka!

 • 2x Ročný členský príspevok
 • Mikina, mnohými žiadaná alebo 2 tričká :)
 • 2x Platená taška s cyklo motívom
 • Hviezda z reťaze alebo Srdce z reťaze (pre páry)
 • Zahŕňa Chcem byť súčasťou príbehu!

+ Prekvapenie :)

Sloboda slova a pohybu

Minimálna výška príspevku
89

Totok je veľká zmena. Základ toho, čo dobrý zdieľaný bicykel potrebuje. Jeho budúcnosť je však na používateľoch. Toľko paralela ku slobode a demokracii na Slovensku. Týmto pomôžete slobodnejšej doprave v Kežmarku veľkou cyklo dušou.

 • Večné členstvo (možnosť dedenia)
 • Mikina, mnohými žiadaná :)
 • Tričko + plátená taška s cyklo motívom
 • Zahŕňa Chcem byť súčasťou príbehu!

+ Prekvapenie :)

Kompletka donor bicykla

Minimálna výška príspevku
150

Klobúk dole. Toto je to, čo potrebujeme. Komplet pripravené bicykle na zdieľané používanie. Akoooo ďakujeme veľmi. Fakt.

 • 2x Večné členstvo (možnosť dedenia)
 • 2x Tričko + plátená taška s cyklo motívom
 • Zahŕňa Chcem byť súčasťou príbehu!

+ Prekvapenie :)

Hrdý sponzor - Vesmírna Odysea

Minimálna výška príspevku
2 001

Čo dodať. Týmto nás odpálite do vesmíru.

 • Cyklo socha (o dušu pekná, fakt!)
 • Bonusy ako Večné členstvo, xy Ročných členských príspevkov, Vlastný krytý stojan a podobne si veľmi radi s Vami dohodneme osobne.

+ Zahŕňa Chcem byť súčasťou príbehu!

Jazdenka na 2016

Minimálna výška príspevku
10

STAŃTE SA ČLÁNKOM REŤAZE

Jazdenka na 2016

Minimálna výška príspevku
10

STAŃTE SA ČLÁNKOM REŤAZE

Novinky

Ako to bude fungovať?

Update #1, 12.05.2016

Ďakujeme za podporu pre projekt zdieľaných Žltých bicyklov v Kežmarku. V tomto videu sa dozviete, ako bude systém fungovať.


Cyklistická doprava môže významným spôsobom prispieť ku ekologizácii dopravy. Bolo dokázané, že skvalitnenie cyklistickej infraštruktúry je hlavným predpokladom pre zmenu dopravného správania obyvateľov v prospech nemotorovej dopravy, predovšetkým cyklistickej dopravy. Dôležitú úlohu zohráva vnútromestská cyklistická doprava, ktorá má potenciál generovať najviac užívateľov ale aj prímestská cyklistická doprava, ktorá generuje obyvateľov dochádzajúcich za prácou do mesta v dostupnej vzdialenosti pre bicykel.

Dá sa to. Ale iba spoločne. A teraz už aj vďaka Vám.

Výhodou zdieľaných bicyklov je ich prítomnosť po celom meste. Jednoducho si ho požičiate na sídlisku a rýchlo sa odveziete na vlakovú stanicu, do práce či školy, za priateľmi alebo zájdete na nákup.

Ďakujeme za každý finančný príspevok a podporu. :)

Kampaň na www.zltebicykle.sk končí už 17. mája o polnoci.

Dominik Jakub

Podporovatelia
👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Chcem byť súčasťou príbehu!

💬 Nech Vám to jazdí jedna radosť :)

8 €

👤 Matúš Gaborčík

🎁 Sloboda slova a pohybu

💬 Keep up the good work :)

89 €

👤 Radovan Heldák

🎁 Chcem byť súčasťou príbehu!

💬 Nech sa darí, držím palce :)

8 €

👤 Michal Stoklasa

💬 Super projekt, drzim palce, aby sa uchytil a aby ste postupne expandovali aj do dalsich miest ;)

30 €

👤 Samuel Holly

🎁 Bicykel je v meste najrýchlejší

22 €

👤 Čajo

💬 Prajem veľa síl!

5 €

👤 Zuzana Kočembová

💬 Tesim sa na prvu jazdu po Kezmarku! Uz aby to bolo. ☺ Prajem vela stastia a dufam, ze toto je iba vas zaciatok.

8 €

👤 Ján Žilka

🎁 Chcem byť súčasťou príbehu!

💬 Rád podporím ľudí odhodlaných zlepšiť svoje okolie, už sa teším keď sa najbližšie dostanem do Kežmarku.

8 €

👤 Anonymný podporovateľ

150 €

👤 Matúš Š

10 €

👤 Anonymný podporovateľ

30 €

👤 jana trembova

🎁 Sloboda slova a pohybu

89 €

👤 Alexandra Pavličková

🎁 Limitovaná edícia - Bicykel je v meste najrýchlejší

💬 Teším sa, že žlté bicykle budú v meste a dúfam, že sa rozšíria do viacerých miest :) Držím vám palce, robíte skvelú vec a fandím Vám :)

20 €

👤 Feky

5 €

👤 Anonymný podporovateľ

💬 Veľa štastných a radostných kilometrov

10 €

👤 Kristína

💬 Zaokrúhľujem na 1111€ ;D

5 €

👤 Anonymný podporovateľ

50 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Chcem byť súčasťou príbehu!

8 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Ročná jazdenka s bonusom

💬 Nech sa ti darí!

36 €

👤 Alžbeta Brčiaková

💬 Nech to funguje :)

20 €

👤 Anonymný podporovateľ

15 €

👤 Katarína Puškár Klimeková

💬 Skvelý projekt :) už sa teším

5 €

👤 Maria Betakova

🎁 Chcem byť súčasťou príbehu!

8 €

👤 Ján Podmajerský

💬 Super projekt, rozbicyklujte celé Slovensko!

20 €

👤 Vanda Hlaváčková

🎁 Chcem byť súčasťou príbehu!

8 €

👤 Anonymný podporovateľ

💬 Stastne km praje cyklista z KE :)

10 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Chcem byť súčasťou príbehu!

💬 Drzim prsty!

10 €

👤 Barbora Bajtošová

🎁 Kde sú dvaja tam sú duše štyri

52 €

👤 Anonymný podporovateľ

💬 Zanechajme svet o niečo lepší ako sme ho našli.

9 €

👤 Anonymný podporovateľ

💬 Držím palce!

100 €

   1 2 3 4 ... 6
Autori
Dominik Jakub

Dominik Jakub

Stanislav Griguš

Stanislav Griguš

Už dlhé roky sa venujem videotvorbe a grafike, a taktiež ako rodák z Kežmarku chcem prispieť k rozvoju mesta. Spoluúčasť v projekte Zdieľaných žltých bicyklov je k tomu výbornou príležitosťou.

Kristína Jakubová

Kristína Jakubová

Myslím si, že komunitné projekty sú budúcnosťou našich miest a som rada, že môžem byť súčasťou iniciatívy, ktorá takéto projekty realizuje. Človek sa zároveň veľa naučí a má dobrý pocit,  že robí niečo pre svoje mesto, aby sa stalo lepším miestom pre život.

Martin Trajčik

Martin Trajčik

V iniciatíve som síce pastierom včiel no rád sa zapájam aj do cyklo aktivít. Pracujeme predsa spoločne ako tím, nech to hučí ako vo včeľom úle. Budem rád, keď v uliciach bude viac bicyklov a mesto bude zdravšie pre život nás všetkých.

Filip Bajtoš

Filip Bajtoš

V iniciatíve som správca dielne a mojou úlohou je koordinovať ľudí, čo do nej prichádzajú. Som aj fotografom. Som vďačný za to, že môžem byť členom iniciatívy Vlk, ktorý nikdy nespí, lebo som mladý a učím sa tu nové veci, rozvíjam sa a tiež robím dobrú vec pre mesto Kežmarok.

Kontaktovať autora

Máte otázku k projektu či odmenám? Napíšte priamo autorom kampane. Vaša správa z formulára im príde ako email.

Odmeny

Chcem podporiť!

Nepotrebujete odmenu? Tak darujte sumu podľa svojho uváženia a získajte aspoň našu vďaku.

Jazdenka na 2016

Minimálna výška príspevku
10

Špeciálna akcia pre Kežmarčanov. Získajte jazdenku na rok 2016 iba za 10€. Okrem toho, že podporíte vznik systému zdieľaných bicyklov v našom meste, budete medzi prvými, kto na nich bude jazdiť. Špeciálne výhody pre prvých používateľov vymyslíme aj do budúcna.

STAŃTE SA ČLÁNKOM REŤAZE

+ Prekvapenie :)

A ako si žltý bicykel požičiam? Klik tu.

Chcem byť súčasťou príbehu!

Minimálna výška príspevku
8

Máte nadšenie pre verejný priestor a chcete ho zlepšiť? Chcete aby napredoval rozvoj cyklodpravy a verejných priestorov? Chcete priložiť viac ako dušu k dielu? Týmto sa stanete súčasťou príbehu vzniku systému zdieľaných ŽLTÝCH bicyklov v Kežmarku.

 • Dekrét autentickosti Vašej účasti v príbehu (digitálne aj analógovo).
 • Hviezda z reťaze - symbolizuje zapojenie sa.
 • 80 dní na vyskúšanie - od 1. použitia (dosť času aj na cestu okolo sveta).
 • Stopy vlkov - pri návšteve Kežmarku Vám dáme mapy mesta, Tatier a okolia a náš úsmev :)
 • Možnosť navrhnúť meno bicykla a potom hlasovať
 • Vaše meno na našom webe (ak súhlasíte)

Limitovaná edícia - Bicykel je v meste najrýchlejší

Minimálna výška príspevku
20

Už nechcem čakať v dopravnej zápche, na semaforoch, nebaví ma to. Chcem byť všade rýchlo! Okej, nech sa páči, tu je bicykel. Vlastne sú po celom meste. Vďaka!

 • Ročný členský príspevok (po kampani bude za 25€)
 • Tričko s cyklo motívom (aj dámsky strih)
 • Zahŕňa Chcem byť súčasťou príbehu!

Bicykel je v meste najrýchlejší

Minimálna výška príspevku
22

Už nechcem čakať v dopravnej zápche, na semaforoch, nebaví ma to. Chcem byť všade rýchlo! Oukej, nech sa páči, tu je bicykel. Vlastne sú po celom meste. Vďaka!

 • Ročný členský príspevok (po kampani bude za 25€)
 • Tričko s cyklo motívom (aj dámsky strih)
 • Zahŕňa Chcem byť súčasťou príbehu!

Ročná jazdenka s bonusom

Minimálna výška príspevku
36

Za Váš príspevok 36 a viac eur v prvom rade veľmi pekne ďakujeme. Pomôže nám to platiť ročné náklady na prevádzku komunitnej cyklo dielne, kde sa staráme o zdieľané bicykle a kde organizujeme podujatia pre verejnosť. A to je veľká vec.

 • Ročný členský príspevok
 • Tričko + platená taška s cyklo motívom
 • Zahŕňa Chcem byť súčasťou príbehu!

+ Prekvapenie :)

Kde sú dvaja tam sú duše štyri

Minimálna výška príspevku
52

Ak prispejete sumou 52 a viac eur, pomôžete každý týždeň ako je rok dlhý jedným eurom. Aj vďaka Vám budeme môcť naďalej praktizovať občiansky aktivizmus, ktorý nás tak baví :) Pekne a poctivo. Viac sem: www.vlknespi.sk. Vďaka!

 • 2x Ročný členský príspevok
 • Mikina, mnohými žiadaná alebo 2 tričká :)
 • 2x Platená taška s cyklo motívom
 • Hviezda z reťaze alebo Srdce z reťaze (pre páry)
 • Zahŕňa Chcem byť súčasťou príbehu!

+ Prekvapenie :)

Sloboda slova a pohybu

Minimálna výška príspevku
89

Totok je veľká zmena. Základ toho, čo dobrý zdieľaný bicykel potrebuje. Jeho budúcnosť je však na používateľoch. Toľko paralela ku slobode a demokracii na Slovensku. Týmto pomôžete slobodnejšej doprave v Kežmarku veľkou cyklo dušou.

 • Večné členstvo (možnosť dedenia)
 • Mikina, mnohými žiadaná :)
 • Tričko + plátená taška s cyklo motívom
 • Zahŕňa Chcem byť súčasťou príbehu!

+ Prekvapenie :)

Kompletka donor bicykla

Minimálna výška príspevku
150

Klobúk dole. Toto je to, čo potrebujeme. Komplet pripravené bicykle na zdieľané používanie. Akoooo ďakujeme veľmi. Fakt.

 • 2x Večné členstvo (možnosť dedenia)
 • 2x Tričko + plátená taška s cyklo motívom
 • Zahŕňa Chcem byť súčasťou príbehu!

+ Prekvapenie :)

Hrdý sponzor - Vesmírna Odysea

Minimálna výška príspevku
2 001

Čo dodať. Týmto nás odpálite do vesmíru.

 • Cyklo socha (o dušu pekná, fakt!)
 • Bonusy ako Večné členstvo, xy Ročných členských príspevkov, Vlastný krytý stojan a podobne si veľmi radi s Vami dohodneme osobne.

+ Zahŕňa Chcem byť súčasťou príbehu!

Jazdenka na 2016

Minimálna výška príspevku
10

STAŃTE SA ČLÁNKOM REŤAZE

Jazdenka na 2016

Minimálna výška príspevku
10

STAŃTE SA ČLÁNKOM REŤAZE