Pozor: Projekty sa na StartLabe zoraďujú podľa posledného prijatého daru. Ten váš je momentálne na úplnom konci. Nebojte sa, v poradí sa posunie hneď, ako získate svoj prvý dar.

Odmeny

Odmeny

O projekte

O projekte

O projekte

Sme malé rodinné vydavateľstvo, ktoré vzniklo s cieľom vydať poučnú a krásne ilustrovanú detskú knižku o Bratislave - typu hľadaj a nájdi. Takéto obrázkové knižky sú aj z našej osobnej skúsenosti osvedčené a obľúbené u detí. Veľkoformátovou knižkou, v ktorej farebné, detailné a vtipné ilustrácie ukrývajú mnoho zaujímavých príbehov, chceme deťom hravou formou priblížiť hlavné mesto Slovenska.

Knihou sa snažíme deti vzdelávať nielen o histórii, či známych rodákoch, ale aj o ochrane životného prostredia, či pamiatok. Kniha bude vydaná dvojjazyčne v slovenskom a anglickom jazyku. Aby sme knihu Bratislava - hľadaj a nájdi mohli vydať, potrebujeme Vašu pomoc.


Za nápadom realizovať projekt detskej ilustrovanej knihy o Bratislave stojíme mama a dcéra, Martina a Zuzana. Obidve sme vášnivé cestovateľky a obdivovateľky krásnych detských kníh. Po cestách po Európe sa Martine, mame 6 ročnej Stely a 4 ročného Félixa, osvedčilo nachystať sa pred cestou na danú destináciu knižkou o danom meste, či krajine. Deti hltali farebné obrázkové knihy, v ktorých videli napr. Paríž či Viedeň. Spoznali úplne prirodzene veľa zaujímavých osobností z danej krajiny a najväčším bonusom bolo, keď reálne na mieste spoznávali pamiatky, ulice a známe miesta – a to vďaka knihám.


Prostredníctvom našich detí sa zrodil nápad vymyslieť vlastnú knihu o Bratislave, keďže sa prirodzene zaujímali aj o mesto, v ktorom bývajú.


Našim cieľom je vydať ilustrovanú knihu o Bratislave, v ktorej malí čitatelia (ale aj dospelí) hravou formou a objavovaním zaujímavých príbehov spoznajú významných rodákov a osobnosti, ktoré pôsobili v Bratislave, historické pamiatky, či tradičné špeciality (ako sú napr. Bratislavské rožky). Knižka podporuje fantáziu, keďže vďaka množstvu ilustrovaných postáv, či zvierat si deti môžu vytvárať a prepájať vlastné príbehy.

14 stranová farebná knižka bude vytlačená na kvalitný kartónový papier (po anglicky = board book) s rozmermi 26x34 cm. Tlač bude realizovaná v Európe.

Námet, texty, postavy a príbehy napísali Martina a Zuzana. Niektoré postavy sú slávni rodáci či významné osobnosti z histórie Bratislavy. Iné postavy sú vymyslené, aby pobavili príbehom malých čitateľov. Dej sa odohráva na známych miestach Bratislavy, ako je nábrežie Dunaja, Hviezdoslavovo námestie, Hlavné námestie, Bratislavský hrad a Železná studnička.

Knižku ilustrovala talentovaná Mária Nerádová, ktorá má nezameniteľný štýl ilustrácií. Mária ilustrovala veľa knižiek pre domáce, ale aj zahraničné vydavateľstvá, ako napríklad Axioma publishing, B4U, Auzou, Albatros a mnohé ďalšie.

Knižku graficky upravila Martina Rozinajová, ktorá sa venuje knižnému a grafickému dizajnu. Martina má za sebou viacero významných projektov, ako napríklad O Kazovi, Hlbokomorské rozprávky, Prečo Fidlibum kuká a nie je kukučka, Abecedárik a mnohé ďalšie.

Pre našich podporovateľov sme vymysleli užitočné a praktické odmeny.

Dve rôzne grafiky z našej knižky, ideálne do detskej izby. Rozmer A4, vytlačené metódou fine art printing na kvalitný archívny fotopapier zo 100% bavlny Hahnemühle.

Ďalšou odmenou je praktický týždenný diár na rok 2019 s ilustráciou z knižky. Diár má 128 strán, je v slovenskom aj českom jazyku, má perforované rožky, slovenské a české sviatky, ako aj meniny, miesto na poznámky, mesačné plánovanie na rok 2019 a prehľadný kalendár na rok 2019/2020.

Deti určite potešia dočasné tetovačky s desiatimi motívmi z knižky, vyrobené na Slovensku.

Sada 4 pohľadníc s ilustráciami z knižky, vytlačené na prémiový papier vysokej gramáže.

Prvá dvojstrana v knižke predstavuje dvadsať hlavných postáv, ktorých príbehy sa prelínajú celým dejom knižky. Šesť postáv je detailne opísaných. Ku každej postave sme si vymysleli hádanku, aby deti hľadali v knižke danú osobu, či príbeh, ktorý sa udeje. Na zadnej strane knihy nájdu čitatelia ilustrovanú mapu Starého mesta aj s historickými pamiatkami.

Ukážka z knižky:

Za každú podporu a zdieľanie Vám veľmi pekne ďakujeme!

Mária
Martina
Zuzana
Martina

Instagram nášho projektuPodporiť

Novinky2

Hurá, dosiahli sme 100%! Ďakujeme a pokračujeme ďalej.

Update #2, 08.09.2018

100 %!!! Je to pre nás stále neuveriteľné a museli sme sa na túto úžasnú správu vyspať, aby sme jej uverili. Podarilo sa nám za týždeň od spustenia kampane vyzbierať celú cieľovú sumu. A to vďaka Vám. Ste skvelí. Patrí Vám za to veľké ĎAKUJEME! Vaše slová podpory nám dodávajú energiu do ďalšej práce.

Knižka prechádza momentálne poslednými korektúrami, aby bola úplne tip-top. V priebehu budúceho týždňa ju plánujeme odoslať do tlačiarne.

Dosiahnutím cieľovej sumy ale nekončíme. Stále zostáva dosť dní na to, aby sme cieľovú sumu prekročili. Čím viac knižiek BRATISLAVA hľadaj a nájdi budeme vedieť vytlačiť, tým viac detí si knižky bude môcť čítať.

Tešíme sa!

Ďakujeme a pokračujeme!

Hip hip hurá!!!

Update #1, 04.09.2018

WOW! Podarilo sa nám prekročiť hranicu 50% percent z nášho stanoveného cieľa, a to za päť dni! Vďaka Vám sa podarilo vyzbierať už vyše dve tisíc. Vy ste úžasní! Chceme sa Vám všetkým veľmi pekne poďakovať za Vašu podporu a všetky Vaše milé slová, ktoré nám v posledných dňoch posielate. Veľmi si to vážime a máme z toho obrovskú radosť. Letíme ďalej pracovať, aby knižka BRATISLAVA - hľadaj a nájdi mohla ísť čím skôr do tlače.

Podporovatelia257

Podporovatelia

O autoroch

O autoroch

Martina Kráľová

Martina Kráľová

Volám sa Martina Kráľová a pochádzam z Bratislavy. Roky som sa venovala vyštudovanej profesii, marketingu. Po narodení mojich dvoch detí som si povedala, že si splním sen a založím si vlastné vydavateľstvo detských kníh. Tento sen sa pomaly stáva realitou. Spolu s mojou mamou Zuzanou ideme vydať našu prvú knihu Bratislava - hľadaj a nájdi.

Zuzana Revúcka

Zuzana Revúcka

Volám sa Zuzana Revúcka. Som tlmočníčka/prekladateľka na voľnej nohe (francúzsky jazyk) a vo voľnom čase sa venujem svojim dvom vnúčatám, rada cestujem, skrášľujem záhradu, píšem a tvorím diela z keramiky. S nadšením som prijala návrh dcéry Martiny podieľať sa na tvorbe námetu a textov do našej vlastnej detskej knižky. Práca na knižke bola pre mňa potešením a veľmi obohacujúcou skúsenosťou.

Názov organizácie minimalist
Sídlo Bratislava
Adresa Magurská, 3, 83101, Bratislava, Bratislava
Telefónne číslo 0905971555
Web www.bratislavabook.sk

Kontaktujte autoraOdmeny (perks)

  • Zobraziť ostatné

Platba (payment)5 € 5 000 €

Kontakt