Tlačiarensky stroj pre jediné letterpressové štúdio

Pomôžte na Slovensko dotiahnuť unikátny stroj z Berlína, vyberte si dizajnový darček, ktorý vám vytlačí a oživte umenie letterpressu.

História
Vizuálne umenie
Tlačiarensky stroj pre jediné letterpressové štúdio
Získaná suma
122 %
5 485 €
z cieľovej sumy
4 500 €
Kampaň bola
úspešná
O projekte

Ďakujeme vám za pomoc v kampani. Veľmi sa tešíme, že sme presiahli cieľovú sumu. V najbližších týždňoch budeme organizovať prepravu stroja z Berlína do nášho štúdia.

Keďže stroj váži niečo cez 900kg nebude to žiadna sranda, ale my sme na to nachystaní.
Keďže nám kampaň stále beží rozhodli sme sa pridať bonusové odmeny, ktoré do vianoc môžu byť vaše. O čo ide? Typografika od Pressinku "We are the champions." lebo vďaka vám nimi sme a grafika "Black Star Remaster 2002" od Emila Drličiaka. A pre tých, ktorý si chcú toto remeslo sami vyskúšať mame o pár workshopov naviac.


Pôvodná tlač u nás prežíva iba v ateliéri, za ktorým stoja dvaja mladí ľudia a zatiaľ jeden starý stroj. Martin a Kristína ho k nám dotiahli z Amsterdamu. Teraz objavili stroj nový, ešte väčší, aký býva na predaj iba výnimočne. Pomôžte vybaviť jediný ateliér, ktorý u nás históriu tlače dokumentuje. Skvostná mašinka z Berlína bude slúžiť študentom, umelcom, dizajnérom a pozrieť sa, ako tlačí, môžete prísť aj Vy.Zvuk stroja, vôňa farieb, skutočný dotyk s písmom a papierom

Gutenberg by mal radosť, keby vedel, že ani 500 rokov od jeho vynálezu nik nevynašiel lepší a skvostnejší stroj na tlačenie. Pôvodné tlačiarenské stroje si vo svete vážia a staré remeslo chránia pre ďalšie generácie. Dizajnéri oživujú remeslo z nostalgie, ale aj potreby mať vplyv na proces a výsledok. Príchodom do tlačiarenskej dielne prichádzate do kontaktu so svojským zvukom stroja, vôňou farieb, dotýkate sa písma s papierom, čelíte tým skutočnej reprodukcii dizajnu. Len na Slovensku sme na letterpress už takmer zabudli.


V ateliéri Pressink tlačia ako v roku 1920


Unikátny nemecký stroj z Berlína na Slovensku aj vďaka vám

Tento stroj predstavuje chýbajúci článok v našom štúdiu. Dokáže tlačiť farebné prechody a vďaka jednoduchšiemu nastaveniu si ho môže vyskúšať každý. Stroj značky FAG Standard AP – 510 sa momentálne nachádza v Berlíne v produkčnej dielni Die Lettertypen legendárneho Erika Spiekermanna a Daniela Klotza. Takéto skvosty si ich majitelia vážia, a len málokedy ich ponúkajú na predaj. Na podobnú ponuku čakajú zanietení tlačiari niekedy aj celý život. Aj vďaka Vám môže byť novým domovom stroja práve Slovensko.Veľké podklady v malom ateliéri v Novej Cvernovke

V Pressinku sú už teraz skvosty, ktoré nám môžu vo svete závidieť.

Stroj zo starého Anglicka

Vyrobili ho v 20. rokoch minulého storočia pod značkou ARAB v severnom Anglicku. Je z liatiny, ocele, kvalitnej mosadze a váži viac ako pol tony. Najprv na ňom tlačili Briti, neskôr sa však dostal až do Amsterdamu. Unikátny stroj je v perfektnom stave. A najlepšie sa mu robí pod tlakom.

Kabinet so sadzačským písmom

Drevený tlačiarenský kabinet je ďalším pokladom, na ktorý sú v štúdiu právom hrdí. Kristína sa k nemu prekopávala niekoľko mesiacov, až kým ho nenašla v španielskej Barcelone. Krásny kus funkčného nábytku má za sebou dlhý príbeh. A vďaka novému miestu v Pressinku, ani zďaleka nekončí.Vyberte si svoju unikátnu odmenu

Pomôžte, aby k pokladom pribudol aj nemecký unikát a vyberte si za to originálne kusy ručne tlačené letterpressom od známych dizajnérov ako Emil Drličiak, Ondrej Jób, Ján Filípek, Rudolf Letko, Erik Spiekermann, či typografiky od Pressinku.


Erik Spiekermann

Je jeden najznámejší písmový dizajnér na sveta, zakladateľom MetaDesign, FontShop a štúdia Edenspiekermann. Erik je autorom písma FF Meta, ITC Officina, FF Info, FF Real a mnoho daľších. V roku 2013 založil štúdio p98a v Berlíne, ide o typografický workshop venovaný letterpressu a post-digitalnej tlači.


Emil Drličiak

Je výtvarný talent a baví ho hľadať matematicko-geometrické štruktúry (nielen) za živými vecami. Jeho plagátová tvorba sa stala klasikou, Emil vytvára tiež divadelné plagáty aj celé identity pre mnohé slovenské inštitúcie ako Ústav pamäti národa či Slovenské múzeum dizajnu.


Ján Filípek

Vyštudoval vizuálnu komunikáciu na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave a magisterské štúdium Type and Media (tvorba písma) na Kráľovskej akadémii v holandskom Haagu. Od roku 2009 pracuje ako písmový a grafický dizajnér v Bratislave pod značkou DizajnDesign. Odvtedy už vytvoril a vydal 11 písmových rodín (Deva Ideal, Dezen, Poleno, Komu, Rukou, Anca, Preto Sans, Preto Serif, Preto Semi, Razom Script, Kontrast Grotesk a Nakoso). Zároveň pôsobí ako lektor workshopov zameraných na rôzne témy (napr. čokoládové písmená alebo tvorba fontov). Aktívne vyučuje Intenzívne workshopy kaligrafie od roku 2014


Ondrej Jób

Absolvoval štúdium vizuálnej komunikácie na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave (2008) a štúdium dizajnu písma Type and Media na Kráľovskej akadémii umení (KABK) v holandskom Haagu (2009). V roku 2009 založil štúdio Setup, medzi jeho hlavné aktivity patrí tvorba komerčných písiem ako aj písiem na mieru, branding a lettering. Venuje sa tiež výskumným projektom a vývoju softvéru v oblasti dizajnu písma a typografie. Žije v Bratislave.


Rudolf Letko

Je kaligraf, grafický a písmový dizajnér. Študoval dizajn skla na ŠÚV Lednícké Rovne v ateliéry Ladislava Pagáča. Počas štúdia na UKF v Nitre pracoval pod vedením Ľubomíra Longauera. Vo svojej práci sa zameriava na funkčnosť vizuálnych systémov s dôrazom na dominanciu písma, ako základného stavebného prvku. Primárne pôsobí v Naming & Branding štúdiu GoBigname® ako Partner & Head of visual, kde so svojim tímom tvorí vizuálne a komunikačné identity pre klientov z celého sveta.


Čistá Duša

Čistá duša je verejne neznáma osobnosť hrájúca sa so slovami.


Odmeny

Chcem podporiť!

Nepotrebujete odmenu? Tak darujte sumu podľa svojho uváženia a získajte aspoň našu vďaku.

Tyografika "We are the champions." od Pressinku

Minimálna výška príspevku
25

Typografika "We are the champions" je ručne tlačené na našom Arabovi. Plagát je tlačený za pomoci polymerickej platne neónovou červenou na ružovom papieri.

Papier: Pink 160gsm
Rozmery: 29,7 x 21cm
Signovaná edícia: 50ks

Náhľad grafiky je ilustračný. V skutočnosti bude mať svoje nedokonalosti, nakoľko je tlačená analógom.


Grafika "Black Star Remaster 2002" od Emila Drličiaka

Minimálna výška príspevku
45

Grafika "Black Star Remaster 2002" bude je ručne tlačená na stroji Arab.

Papier: MetaPaper 150gsm
Rozmery: 25 x 25cm
Signovaná edícia: 30ks

Náhľad grafiky je ilustračný. V skutočnosti bude mať svoje nedokonalosti, nakoľko bude tlačená analógom.


Workshop letterpressu – vytlač si vlastný slogan

Minimálna výška príspevku
85

Workshop letterpressu na stroji FAG Standard 510. Pôjde o 4 hodinový workshop počas víkendu vo skupine dvoch ľudí. Venujte tento workshop sebe, blízkym alebo priateľom a na vlastnej koži zažite čaro tohoto krásneho remesla.

Workshop sa uskutoční v mesiaci Január 2019.

Ručne vypísaná pohľadnica

Minimálna výška príspevku
5

Ručne vypísaná ďakovná pohľadnica s ilustráciou stroja FAG Standard 510.

Plátená taška "Made by hand" od Pressinku

Minimálna výška príspevku
15

Plátená taška so sloganom "Made by hand" od Pressink.


Typografika "Work hard and be nice" od Pressinku

Minimálna výška príspevku
20

Typografika "Works hard and be nice" je ručne tlačené na našom Arabovi. Plagát je ručne sadzaný dreveným písmom Landi o veľkosti 5 cicero a tlačený neónovou červenou.

Papier: MetaPaper 150gsm
Rozmery: 21 x 29,7cm
Signovaná edícia: 100ks

Náhľad grafiky je ilustračný. V skutočnosti bude mať svoje nedokonalosti, nakoľko je tlačená analógom.

Typografika od Pressinku

Minimálna výška príspevku
35

Typografiky budú ručne tlačené štúdiom Pressink na stroji FAG Standard 510. Plagáty budú ručne sadzané dreveným písmom.

Papier: MetaPaper 150gsm
Rozmery: 38 x 50cm
Signovaná edícia: 50ks z každého dizajnu

Náhľad grafiky je ilustračný. V skutočnosti bude mať svoje nedokonalosti, nakoľko bude tlačená analógom.

Pri pladbe nám nechajte odkaz, ktorú typografiku si prosíte.

"Do more of what, makes you happy." bude tlačené s červenou neónovou farbou a drevenným písmom Gothic Condensed o veľkosti 24 cicero.

"The best is yet to come." bude tlačené s čiernou farbou a dreveným písmom Block Grotesque o veľkosti 20 cicero. Písmo bude zapožičané zo Západoslovenských tlačiarní zo sídlom v Skalici.

"All you need is less." bude tlačené s neónovou oranžovou farbou a dreveným písmom Block Grotesque o veľkosti 20 cicero. Písmo bude zapožičané zo Západoslovenských tlačiarní zo sídlom v Skalici.

"Eat. Sleep. Bike! Reapeat." bude tlačené s čiernou farbou a dreveným písmom Unknown Grotesque o veľkosti 20 cicero.


Poznámka: grafiky budu dostupné v Januári 2019.

Grafika "Neviem čo robím.." od Čistej duše

Minimálna výška príspevku
45

Grafika "neviem čo robím, ale robím to najlepšie, ako viem." bude ručne tlačená na stroji FAG Standard 510.

Papier: MetaPaper 150gsm
Rozmery: 42 x 29,7cm
Edícia: 20ks

Náhľad grafiky je ilustračný. V skutočnosti bude mať svoje nedokonalosti, nakoľko bude tlačená analógom.

Poznámka: grafika bude dostupná v Januári 2019.

Grafika "Les" od Ondreja Jóba

Minimálna výška príspevku
65

Grafika "Les" bude ručne tlačená na stroji FAG Standard 510. Námet vychádza z Ondrejovho projektu zameraného na vytrácanie sa klasických smaltovaných tabuliek z našich ulíc.

Papier: MetaPaper 150gsm
Rozmery: 38 x 50cm

Signovaná edícia: 20ks

Náhľad grafiky je ilustračný. V skutočnosti bude mať svoje nedokonalosti, nakoľko bude tlačená analógom.

Poznámka: grafika bude dostupná v Januári 2019.

Graika "Šťastné ďatle" od Jána Filípka

Minimálna výška príspevku
65

Grafika "Šťastné ďatle" bude ručne tlačená na stroji FAG Standard 510. Papier bude kanárikovo žltý a farba neónovo červená.

Papier: Canary Yellow 160gsm
Rozmery: 38 x 50cm

Signovaná edícia: 20ks

Náhľad grafiky je ilustračný. V skutočnosti bude mať svoje nedokonalosti, nakoľko bude tlačená analógom.

Poznámka: grafika bude dostupná v Januári 2019.

Grafika "Life is a Practice" od Ruda Letka

Minimálna výška príspevku
65

Grafika "Life is a Practice" bude ručne tlačená na stroji FAG Standard 510. Papier bude čierny a farba zlatá.

Papier: Remake 180gsm
Rozmery: 38 x 50cm

Signovaná edícia: 20ks

Náhľad grafiky je ilustračný. V skutočnosti bude mať svoje nedokonalosti, nakoľko bude tlačená analógom.

Poznámka: grafika bude dostupná v Januári 2019.

Grafika "Morská panna v terpentínovej fľaši" od Emila Drličiaka

Minimálna výška príspevku
123

Grafika "Morská panna v terpentínovej fľaši" bude ručne tlačená na stroji FAG Standard 510.

Papier: MetaPaper 150gsm
Rozmery: 38 x 50cm
Signovaná edícia: 20ks

Náhľad grafiky je ilustračný. V skutočnosti bude mať svoje nedokonalosti, nakoľko bude tlačená analógom.

Poznámka: grafika bude dostupná v Januári 2019.

Set ručne tlačených svadobných oznámení od Pressinku

Minimálna výška príspevku
400

Ručne tlačené svadobné oznámenie podľa vlastných predstáv. Odmena obsahuje originálny dizajn, 100 kusov oznámení, 100 kusov RSVP kartičky a 100 kusov ilustrovanej mapy miesta svadby. Na tlač bude použitý kvalitný taliansky 100% bavlnenný papier spolu s originálnou obálkou - farbu necháme na vás. Obálky budú spečatené voskom s monogramom mien.

Počet kusov vieme prispôsobiť.

Typografika "Move fast & get shit done!" od Erika Spiekermanna

Minimálna výška príspevku
98

Typografika "Move fast & get shit done!" je tlačené samotným Erikom Spiekermannom v štúdiu p98a v Berlíne. Plagát je tlačený s dreveným písmom Fanfair na tlačiarenskom stroji proofpress Korrex Frankfurt.

Papier: MetaPaper 160gsm
Rozmery: 50 x 70cm
Signovaná edícia: 30 z 50

Typografika "Better done than perfct" od Erika Spiekermanna

Minimálna výška príspevku
98

Typografika "Better done than perfct" je tlačené samotným Erikom Spiekermannom v štúdiu p98a v Berlíne. Plagát je tlačený neónovou červenou s dreveným písmom Akzidenz Grotesk Medium 16 cicero na tlačiarenskom stroji proofpress Korrex Frankfurt. Ide o štvrtú edíciu nákladu 50.

Papier: MetaPaper 160gsm
Rozmery: 50 x 70cm
Signovaná edícia: 11 z 50

Typografika "Analog is the new organic" od Erika Spiekermanna

Minimálna výška príspevku
98

Typografika "Analog is the new organic" je tlačené samotným Erikom Spiekermannom v štúdiu p98a v Berlíne. Plagát je tlačený s dreveným písmom na tlačiarenskom stroji proofpress Korrex Frankfurt. Ide o prvú edíciu nákladu 50.

Papier: MetaPaper 160gsm
Rozmery: 50 x 70cm
Signovaná edícia: 17 z 50

Kniha A–Z of Letterpress od Alan Kitching

Minimálna výška príspevku
25

Kniha A-Z od Alan Kitching je kolekcia písma z jeho letterpressovej dielne. Alan je jedným z vedúcich osobností venujúcemu sa písmu, dizajnu a letterpress vo svete. Táto kniha je venovaná jeho širokej zbierke písma používaného v letterpresse.

Kniha je písaná v angličtine.


Novinky

Update

Update #2, 12.12.2018

Ahojte,

Posledných pár hodín nás delí od konca kampane. Stroj dnes vyrazil z Berlína a zajtra si nájde svoje miesto u nás v ateliéri na Račianskej.

Okrem toho pomaly začíname rozposielať odmeny – je sa na čo tešiť :)

Ďakujeme vám.

Ďakujeme

Update #1, 23.11.2018

Milí priatelia,

ďakujeme vám za pomoc v kampani na získanie tlačiarenského stroja pre jediné funkčné letterpresové štúdio na Slovensku. Veľmi sa tešíme, že sme presiahli cieľovú sumu. V najbližších týždňoch budeme organizovať prepravu stroja z Berlína do nášho štúdia. Keďže stroj váži niečo cez 900kg nebude to žiadna sranda, ale my sme na to nachystaní. Medzi tým musíme postaviť nosnú platformu aby sme s ním neskončili o poschodie nižšie v bare Novej Cvernovky.

Keďže nám kampaň stále beží rozhodli sme sa pridať bonusové odmeny, ktoré do vianoc môžu byť vaše. O čo ide? Typografika od Pressinku "We are the champions." lebo vďaka vám nimi sme a grafika "Black Star Remaster 2002" od Emila Drličiaka. A pre tých, ktorý si chcú toto remeslo sami vyskúšať mame o pár workshopov naviac.

Podporovatelia
Viera Rajnáková 15 €

🎁 Plátená taška "Made by hand" od Pressinku

✏ Nech ešte dlho máme možnosť listovať knihami a cítiť ich vôňu.

Anonymný podporovateľ 5 €

🎁 Ručne vypísaná pohľadnica

✏ :)

Anonymný podporovateľ 35 €

🎁 Typografika od Pressinku

Anonymný podporovateľ 35 €

🎁 Typografika od Pressinku

Terézia Molnárová 5 €

🎁 Ručne vypísaná pohľadnica

✏ DoTLAČte to do úspešného konca (teda do BA) a nech Vám slúži :)

Boris 45 €

🎁 Grafika "Black Star Remaster 2002" od Emila Drličiaka

✏ Tlačiť, tlačiť, tlačiť!

Peter Zacek 100 €

🎁 Grafika "Life is a Practice" od Ruda Letka

✏ Nech sa vam dari, drzim palce!

Zuzana Timulakova 15 €

🎁 Plátená taška "Made by hand" od Pressinku

Lenka Bludovičová 5 €

🎁 Ručne vypísaná pohľadnica

Katarína Sopková 20 €

🎁 Typografika "Work hard and be nice" od Pressinku

Anonymný podporovateľ 123 €

🎁 Grafika "Morská panna v terpentínovej fľaši" od Emila Drličiaka

Anonymný podporovateľ 35 €

🎁 Typografika od Pressinku

Jana Feherpatakyova 5 €

🎁 Ručne vypísaná pohľadnica

✏ Skutočné remeslo :)

Ján Švihra 20 €

🎁 Typografika "Work hard and be nice" od Pressinku

Miriam Šichmanová 45 €

🎁 Grafika "Black Star Remaster 2002" od Emila Drličiaka

Anonymný podporovateľ 70 €

🎁 Typografika od Pressinku

Keit 45 €

🎁 Grafika "Black Star Remaster 2002" od Emila Drličiaka

✏ U go!

Design Ulicny, s.r.o. 35 €

🎁 Typografika od Pressinku

✏ Mam zaujem o grafiku Eat. Sleep. Bike! Reapeat. dakujem. Nech sa vam dari.

Anonymný podporovateľ 45 €

🎁 Grafika "Black Star Remaster 2002" od Emila Drličiaka

Mišo Löwy 10 €

🎁 Ručne vypísaná pohľadnica

Zuzana Nemkyova 65 €

🎁 Grafika "Les" od Ondreja Jóba

Česrtvé Ovocie, n.o. 35 €

🎁 Typografika od Pressinku

Krista 20 €

🎁 Typografika "Work hard and be nice" od Pressinku

Anonymný podporovateľ 65 €

🎁 Graika "Šťastné ďatle" od Jána Filípka

Ladislava Repková 65 €

🎁 Grafika "Les" od Ondreja Jóba

✏ Držím palce!

Lucia Pitonakova 5 €
Veronika Holásková 85 €

🎁 Workshop letterpressu – vytlač si vlastný slogan

Beata Brandtnerova 30 €
Barbara Tóthová 10 €

✏ Držím palce :)

Linda Dlhopolčekova 5 €

🎁 Ručne vypísaná pohľadnica

✏ Zveroši držia palce!

Autori
Miesto realizácie projektu

Bratislavský kraj

Kristína Uhráková

Kristína Uhráková

Komentáre
Kontaktovať autora

Máte otázku k projektu či odmenám? Napíšte priamo autorom kampane. Vaša správa z formulára im príde ako email.

Odmeny

Chcem podporiť!

Nepotrebujete odmenu? Tak darujte sumu podľa svojho uváženia a získajte aspoň našu vďaku.

Tyografika "We are the champions." od Pressinku

Minimálna výška príspevku
25

Typografika "We are the champions" je ručne tlačené na našom Arabovi. Plagát je tlačený za pomoci polymerickej platne neónovou červenou na ružovom papieri.

Papier: Pink 160gsm
Rozmery: 29,7 x 21cm
Signovaná edícia: 50ks

Náhľad grafiky je ilustračný. V skutočnosti bude mať svoje nedokonalosti, nakoľko je tlačená analógom.


Grafika "Black Star Remaster 2002" od Emila Drličiaka

Minimálna výška príspevku
45

Grafika "Black Star Remaster 2002" bude je ručne tlačená na stroji Arab.

Papier: MetaPaper 150gsm
Rozmery: 25 x 25cm
Signovaná edícia: 30ks

Náhľad grafiky je ilustračný. V skutočnosti bude mať svoje nedokonalosti, nakoľko bude tlačená analógom.


Workshop letterpressu – vytlač si vlastný slogan

Minimálna výška príspevku
85

Workshop letterpressu na stroji FAG Standard 510. Pôjde o 4 hodinový workshop počas víkendu vo skupine dvoch ľudí. Venujte tento workshop sebe, blízkym alebo priateľom a na vlastnej koži zažite čaro tohoto krásneho remesla.

Workshop sa uskutoční v mesiaci Január 2019.

Ručne vypísaná pohľadnica

Minimálna výška príspevku
5

Ručne vypísaná ďakovná pohľadnica s ilustráciou stroja FAG Standard 510.

Plátená taška "Made by hand" od Pressinku

Minimálna výška príspevku
15

Plátená taška so sloganom "Made by hand" od Pressink.


Typografika "Work hard and be nice" od Pressinku

Minimálna výška príspevku
20

Typografika "Works hard and be nice" je ručne tlačené na našom Arabovi. Plagát je ručne sadzaný dreveným písmom Landi o veľkosti 5 cicero a tlačený neónovou červenou.

Papier: MetaPaper 150gsm
Rozmery: 21 x 29,7cm
Signovaná edícia: 100ks

Náhľad grafiky je ilustračný. V skutočnosti bude mať svoje nedokonalosti, nakoľko je tlačená analógom.

Typografika od Pressinku

Minimálna výška príspevku
35

Typografiky budú ručne tlačené štúdiom Pressink na stroji FAG Standard 510. Plagáty budú ručne sadzané dreveným písmom.

Papier: MetaPaper 150gsm
Rozmery: 38 x 50cm
Signovaná edícia: 50ks z každého dizajnu

Náhľad grafiky je ilustračný. V skutočnosti bude mať svoje nedokonalosti, nakoľko bude tlačená analógom.

Pri pladbe nám nechajte odkaz, ktorú typografiku si prosíte.

"Do more of what, makes you happy." bude tlačené s červenou neónovou farbou a drevenným písmom Gothic Condensed o veľkosti 24 cicero.

"The best is yet to come." bude tlačené s čiernou farbou a dreveným písmom Block Grotesque o veľkosti 20 cicero. Písmo bude zapožičané zo Západoslovenských tlačiarní zo sídlom v Skalici.

"All you need is less." bude tlačené s neónovou oranžovou farbou a dreveným písmom Block Grotesque o veľkosti 20 cicero. Písmo bude zapožičané zo Západoslovenských tlačiarní zo sídlom v Skalici.

"Eat. Sleep. Bike! Reapeat." bude tlačené s čiernou farbou a dreveným písmom Unknown Grotesque o veľkosti 20 cicero.


Poznámka: grafiky budu dostupné v Januári 2019.

Grafika "Neviem čo robím.." od Čistej duše

Minimálna výška príspevku
45

Grafika "neviem čo robím, ale robím to najlepšie, ako viem." bude ručne tlačená na stroji FAG Standard 510.

Papier: MetaPaper 150gsm
Rozmery: 42 x 29,7cm
Edícia: 20ks

Náhľad grafiky je ilustračný. V skutočnosti bude mať svoje nedokonalosti, nakoľko bude tlačená analógom.

Poznámka: grafika bude dostupná v Januári 2019.

Grafika "Les" od Ondreja Jóba

Minimálna výška príspevku
65

Grafika "Les" bude ručne tlačená na stroji FAG Standard 510. Námet vychádza z Ondrejovho projektu zameraného na vytrácanie sa klasických smaltovaných tabuliek z našich ulíc.

Papier: MetaPaper 150gsm
Rozmery: 38 x 50cm

Signovaná edícia: 20ks

Náhľad grafiky je ilustračný. V skutočnosti bude mať svoje nedokonalosti, nakoľko bude tlačená analógom.

Poznámka: grafika bude dostupná v Januári 2019.

Graika "Šťastné ďatle" od Jána Filípka

Minimálna výška príspevku
65

Grafika "Šťastné ďatle" bude ručne tlačená na stroji FAG Standard 510. Papier bude kanárikovo žltý a farba neónovo červená.

Papier: Canary Yellow 160gsm
Rozmery: 38 x 50cm

Signovaná edícia: 20ks

Náhľad grafiky je ilustračný. V skutočnosti bude mať svoje nedokonalosti, nakoľko bude tlačená analógom.

Poznámka: grafika bude dostupná v Januári 2019.

Grafika "Life is a Practice" od Ruda Letka

Minimálna výška príspevku
65

Grafika "Life is a Practice" bude ručne tlačená na stroji FAG Standard 510. Papier bude čierny a farba zlatá.

Papier: Remake 180gsm
Rozmery: 38 x 50cm

Signovaná edícia: 20ks

Náhľad grafiky je ilustračný. V skutočnosti bude mať svoje nedokonalosti, nakoľko bude tlačená analógom.

Poznámka: grafika bude dostupná v Januári 2019.

Grafika "Morská panna v terpentínovej fľaši" od Emila Drličiaka

Minimálna výška príspevku
123

Grafika "Morská panna v terpentínovej fľaši" bude ručne tlačená na stroji FAG Standard 510.

Papier: MetaPaper 150gsm
Rozmery: 38 x 50cm
Signovaná edícia: 20ks

Náhľad grafiky je ilustračný. V skutočnosti bude mať svoje nedokonalosti, nakoľko bude tlačená analógom.

Poznámka: grafika bude dostupná v Januári 2019.

Set ručne tlačených svadobných oznámení od Pressinku

Minimálna výška príspevku
400

Ručne tlačené svadobné oznámenie podľa vlastných predstáv. Odmena obsahuje originálny dizajn, 100 kusov oznámení, 100 kusov RSVP kartičky a 100 kusov ilustrovanej mapy miesta svadby. Na tlač bude použitý kvalitný taliansky 100% bavlnenný papier spolu s originálnou obálkou - farbu necháme na vás. Obálky budú spečatené voskom s monogramom mien.

Počet kusov vieme prispôsobiť.

Typografika "Move fast & get shit done!" od Erika Spiekermanna

Minimálna výška príspevku
98

Typografika "Move fast & get shit done!" je tlačené samotným Erikom Spiekermannom v štúdiu p98a v Berlíne. Plagát je tlačený s dreveným písmom Fanfair na tlačiarenskom stroji proofpress Korrex Frankfurt.

Papier: MetaPaper 160gsm
Rozmery: 50 x 70cm
Signovaná edícia: 30 z 50

Typografika "Better done than perfct" od Erika Spiekermanna

Minimálna výška príspevku
98

Typografika "Better done than perfct" je tlačené samotným Erikom Spiekermannom v štúdiu p98a v Berlíne. Plagát je tlačený neónovou červenou s dreveným písmom Akzidenz Grotesk Medium 16 cicero na tlačiarenskom stroji proofpress Korrex Frankfurt. Ide o štvrtú edíciu nákladu 50.

Papier: MetaPaper 160gsm
Rozmery: 50 x 70cm
Signovaná edícia: 11 z 50

Typografika "Analog is the new organic" od Erika Spiekermanna

Minimálna výška príspevku
98

Typografika "Analog is the new organic" je tlačené samotným Erikom Spiekermannom v štúdiu p98a v Berlíne. Plagát je tlačený s dreveným písmom na tlačiarenskom stroji proofpress Korrex Frankfurt. Ide o prvú edíciu nákladu 50.

Papier: MetaPaper 160gsm
Rozmery: 50 x 70cm
Signovaná edícia: 17 z 50

Kniha A–Z of Letterpress od Alan Kitching

Minimálna výška príspevku
25

Kniha A-Z od Alan Kitching je kolekcia písma z jeho letterpressovej dielne. Alan je jedným z vedúcich osobností venujúcemu sa písmu, dizajnu a letterpress vo svete. Táto kniha je venovaná jeho širokej zbierke písma používaného v letterpresse.

Kniha je písaná v angličtine.