Pozor: Projekty sa na StartLabe zoraďujú podľa posledného prijatého daru. Ten váš je momentálne na úplnom konci. Nebojte sa, v poradí sa posunie hneď, ako získate svoj prvý dar.

Odmeny

Odmeny

O projekte

O projekte

Lovinka vyjadruje našu snahu skĺbiť ekologické bývanie, modernú prácu, pestrý sociálny život a to všetko v krásnom a liečivom prostredí. Ľudia, ktorí tu bývajú a sem prichádzajú, si tu vedia rýchlo „dobiť baterky" a harmonizovať svoje telo aj myseľ. Pod záštitou OZ Spoločenstvo Lovinka a skúsených učiteľov organizujeme praktické semináre na témy ako joga a meditácia, vedomý pohyb, budovanie a udržiavanie vzťahov, zdravá strava, detoxikácia pôstom, otužovanie, prírodné staviteľstvo a architektúra, pestovanie bez chémie, či stretnutia hudobníkov a rodín s deťmi.

Náš zámer

Zámerom spoločenstva Lovinka je vytváranie, podporovanie a propagovanie priestoru pre trvalo udržateľný život. Postupne rekonštruujeme pôvodný areál rekreačného strediska sklární Poltár, pričom používame prírodné materiály, ako napríklad hlina, ovčia vlna, trstina, drevo. Pri rekonštrukcii využívame prácu dobrovoľníkov, priateľov, či miestnych majstrov.

Preto sme sa rozhodli vytvoriť výzvu, ktorá nám pomôže napĺňať náš zámer.

Projekt - Výmena postelí je ďalším stavebným dielikom pri budovaní trvalej kultúry na Lovinke. Potrebujeme vymeniť 20 postelí, ktoré majú vyše 30 rokov. Nespĺňajú požiadavky pre kvalitný a pohodlný spánok. Ich výmena je teda viac ako nutná.


Za získané peniaze kúpime nové borovicové postele a komfortné matrace.

Cenová kalkulácia:

20 x rám postele 65 €

20 x matrac 70 €

Spolu je to 2700 €

Záleží nám na pohodlí každého, kto na Lovinke spočinie. Našim hosťom chceme dopriať spokojný spánok, aby zažili plnohodnotnú obnovu síl, uvoľnili si telo a myseľ i počas spánku. Spánok je predsa pre mnohých najúčinnejšia a najdostupnejšia forma meditácie. Patrí k základným pilierom nášho zdravia.

Náš zámer je jasný a trvalo udržateľný životný priestor je pre nás vrcholom evolučného vedomia človeka.

Ako nám môžete pomôcť ?

Lovinka je našim domovom a zároveň priestor, ktorý ponúka rôznorodé využitie. Spravujeme ho, udržiavame a revitalizujeme. Aby sme teplo domova dopriali sebe i našim návštevníkom, vyžaduje si to našu stálu pozornosť.

Prestavba Lovinky sa zakladá na svojpomoci, vzájomnej pomoci a prevažná časť financovania je v našej réžii.

Budeme radi, ak nám v tomto smere pomôžete a prispejete nám formu daru.

Dbáme na životné prostredie a recyklujeme

Myslíme ekologicky aj ekonomicky a staré postele a matrace použijeme na zveľadenie priestorov na Lovinke. Ako je napríklad vonkajšia čajovňa alebo živé centrum. Pobyt na seminári a spoločné zdieľanie sa tak opäť posunie k pohodliu a k hravosti.

Ďakujeme za každý dar, ktorý nám pomáha žiť slobodne!

Novinky1

Ďakujeme za každý dar, ktorý nám pomáha žiť slobodne!

Update #1, 05.11.2018

Drahí podporovatelia a priatelia :),

vážime si Vaše dary a podporu, ktorá prispieva k budovaniu Lovinky.


VĎAKA!!!

Podporovatelia14

Podporovatelia

O autoroch

O autoroch

Natalia Rajecka

Natalia Rajecka

Zámerom spoločenstva Lovinka je vytváranie, podporovanie a propagovanie priestoru pre trvalo udržateľný život. Chápeme to ako posun do novej kultúry ľudského druhu. Trvalo udržateľný životný priestor je pre nás vrcholom evolučného vedomia človeka. Trvalá kultúra, pemanentne udržateľná kultúra, teda permakultúra je základným postojom nášho prejavu. Spoločenstvo Lovinka sa snaží o celistvý prístup k permakultúre na štyroch úrovniach ľudskej bytosti.:

– Duchovnej
– Mentálnej
– Emočnej
– Fyzickej

SME NA CESTE ZA SLOBODOU.

Náš základný tábor sme rozložili na posvätnom mieste stráženom predkami slávnych Slávov medzi obcami Lovinobaňa a Cínobaňa. Naše zázemie nazývame „Lovinka“. V tomto stredisku sme otvorili možnosti na spoločné rozjímanie, vzdelávanie, zdieľanie aj cvičenie, ktoré smeruje k oslobodeniu ľudskej mysle i duše.

Názov organizácie OZ Spoločenstvo Lovinka
Sídlo Cinobaňa

Kontaktujte autoraOdmeny (perks)

  • Zobraziť ostatné

Platba (payment)5 € 5 000 €

Kontakt