Pozor: Projekty sa na StartLabe zoraďujú podľa posledného prijatého daru. Ten váš je momentálne na úplnom konci. Nebojte sa, v poradí sa posunie hneď, ako získate svoj prvý dar.

Odmeny

Odmeny

O projekte

O projekte

Čo sa stalo

Predstavte si to.
S dobrým kamarátom z práce sa rozhodnete založiť vydavateľstvo. Vďaka obrovskému šťastiu a náhode sa vám hneď na začiatku podarí získať práva na vydanie kníh bieloruskej spisovateľky a reportérky Svetlany Alexijevič. Tá, ani nie za mesiac od popisu zmluvy, získa Nobelovu cenu za literatúru.
A vy sa tešíte ako malé deti, že jej pentalógiu o Sovietskom zväze vydáte po slovensky.

S prvou, druhou, treťou či štvrtou knihou nie sú žiadne veľké problémy. Piata kniha však príde z tlačiarne s nesprávnym titulom na chrbte.

Čo spraviť s celým nákladom kníh, ktorých jedinou vadou je obálka?
Darujme ho knižniciam!

A vy nám v tom môžete pomôcť.


Kto sme

Sme Vydavateľstvo Absynt. Založili sme ho my, Filip a Juraj, pred troma rokmi s cieľom priniesť na Slovensko kvalitnú reportážnu literatúru.

Správa zo skladu o chybných výtlačkoch knihy Poslední svedkovia nás nesmierne zamrzela. Na knihu sme sa veľmi tešili, lebo je poslednou z pentalógie, a navyše sme vedeli, že ju očakávajú mnohí čitatelia a čitateľky, ktorí si Svetlanu Alexijevič obľúbili. A o tom, že nás vydanie chybnej knihy stálo nemalé peniaze a nabúralo nám to niektoré naše plány, ani nehovoríme. Najviac nás však škrelo to, že si za to všetko môžeme sami. Najmenej tri páry očí videli dáta zaslané do tlačiarne... Nuž, ale čo. Učíme sa každý deň a veríme, že sa do podobnej situácie už nikdy nedostaneme.

Dlho sme premýšľali, čo s knihami spraviť. Nakoniec sme sa dohodli so Svetlanou Alexijevič a jej agentkou, že „poškodené" knihy môžeme použiť výhradne na verejnoprospešné (nekomerčné) účely.

A práve preto si teraz čítate tieto slová!


Kto je Svetlana Alexijevič

Svetlana Alexijevič je bieloruská novinárka a spisovateľka, laureátka Nobelovej ceny za literatúru 2015 za polyfónny literárny štýl, ktorý „je dokumentom utrpenia a odvahy našej doby".

Vo svojich dielach píše o udalostiach, ktoré sú v ruskej histórii opomínané a vytláčané: o účasti žien v druhej svetovej vojne, o vojnových osudoch detí či každodennom živote po páde komunizmu.

V edícii Prekliati reportéri sme vydali všetkých päť diel slávnej sovietskej pentalógie Svetlany Alexijevič: Vojna nemá ženskú tvár, Časy zo second handu, Zinkoví chlapci, Černobyľská modlitba a Poslední svedkovia.

Prečo poslať knihy knižniciam

V knižniciach musia veľmi dobre premýšľať, aké nové knihy do svojej pobočky objednajú. Vyberajú také knižné tituly, o ktoré bude pravdepodobne najväčší záujem, a častokrát si nemôžu zadovážiť všetky knihy, ktoré by chceli.

Svetlana Alexijevič nerozpráva o ľahkých témach. Avšak nezameniteľný a pútavým spôsobom rozpráva príbehy obyčajných ľudí, vďaka ktorým spoznáte ich životné osudy a lepšie pochopíte dobu, v ktorej žili.

Svetlana Alexijevič patrí do knižníc!


Na čo použijeme vaše príspevky

Vaše príspevky použijeme na pokrytie nákladov za tlač chybného nákladu, ako aj na poštovné a balné potrebné na zaslanie približne 1 000 balíkov kníh do knižníc. Pracovať budeme s adresárom knižníc dostupným na webstránke Slovenskej národnej knižnice: http://www.snk.sk/sk/informacie-pre/kniznice-a-kni...

Avšak ak si želáte za váš príspevok podporiť knižnicu, ktorá je vášmu srdcu najbližšia, napíšte nám presnú adresu tejto knižnice (názov, ulica, popisné čislo, mesto a PSČ) do poznámky. Radi tak urobíme!


Za vašu podporu vám srdečne ďakujeme!

Podporiť

Novinky0
Podporovatelia57

Podporovatelia

O autoroch

O autoroch

Vydavateľstvo Absynt

Vydavateľstvo Absynt

Vydavateľstvo Absynt sme založili s cieľom vydávať reportážnu literatúru. Na slovenský trh sme priniesli silné knihy z celého sveta s kvalitným a neprehliadnuteľným dizajnom Pavlíny Morháčovej.

Vďaka pestrosti reportážneho žánru vznikla okolo našich kníh silná komunita fanúšikov s vlastným názorom a kritickým myslením. Tešíme sa, že spolu s nimi môžeme v našich "absyntovkách" otvárať dôležité témy, ktoré hýbu nielen svetom, ale aj životmi samotných čitateľov.

Názov organizácie Vydavateľstvo Absynt
Sídlo Moyzesova 925/53, 010 01 Žilina
Web https://www.absynt.sk

Kontaktujte autoraOdmeny (perks)

  • Zobraziť ostatné

Platba (payment)5 € 5 000 €

Kontakt