Pánko - nové hudobné CD pre deti a ich rodičov

Pánko - nové hudobné CD pre deti a ich rodičov

Po úspešnom hudobnom CD Išiel Pánko sme sa rozhodli vydať ďalšie CD pre deti a ich rodičov. Tento album bude plný rôznych hudobných žánrov a chceme, aby vás nielen zabavil, ale aj hudobne obohatil.

Hudba
Vzdelávanie a veda
Pánko - nové hudobné CD pre deti a ich rodičov
Získaná suma
155%

3 415 €

z cieľovej sumy
2 200 €

Kampaň bola

úspešná

O projekte

NIEČO O PROJEKTE PÁNKO

Na scéne pôsobíme od roku 2015, kedy sa nám aj vďaka crowdfundingovej kampani podarilo vydať naše prvé CD Išiel Pánko. Začínali sme od nuly a nemali sme žiadnych fanúšikov, ale nakoniec sa našlo dosť ľudí, ktorí projekt podporili aj preto, že priniesol do oblasti hudobnej tvorby pre deti niečo nové. Pánko je viac ako len projekt pre deti – jedná sa o rodinný projekt s cieľom zabaviť všetky vekové kategórie. Ponúkame kvalitnú hudbu, ktorá nepodceňuje detského poslucháča a zabaví aj celú rodinu.

Aby sme CD mohli vydať, potrebujeme vašu pomoc. Nemáme za sebou žiadne vydavateľstvo a album si vydávame sami.


ČO PONÚKAME INÉ

Pred nedávnom som lektorsky aj dramaturgicky viedol projekt MUZIKA pod OZ Domček plný nápadov - kurz doplnkového hudobného vzdelávania. Získané skúsenosti chcem zúročiť a naďalej rozvíjať aj v projekte Pánko. Počas živých vystúpení našej kapely deti aktívne zápájame. Na perkusívnych nástrojoch ich učíme rôzne rytmy a snažíme sa docieliť, aby sa navzájom počúvali, vnímali aj kapelu a stali sa tak interpretmi našich skladieb. Tieto jednoduché rytmické cvičenia si deti môžu vyskúšať aj doma s rodičmi pri počúvaní nášho CD a môžu sa tak hudobne vzdelávať zážitkovou formou. Na CD sa nachádza aj skladba, ktorej text napísali deti zo školy Edulienka, kde som taktiež viedol občasný hudobný kurz. Spolu s deťmi sme ju hudobne dotvorili a nakoniec aj v štúdiu naspievali a nahrali. Deti si tak vyskúšali celý kreatívny proces tvorby jednej skladby – od počiatočného nápadu až po finálnu realizáciu.

Naši poslucháči si na CD vypočujú rôzne hudobné žánre, touto cestou chceme deťom predstaviť rozmanité hudobné prístupy (funk, swing, latino, jazz, rock, world music a iné). Naša tvorba tak bezprostredne reaguje na väčšinovú hudobnú produkciu pre deti, ktorá býva často formálne zjednodušená. Snažíme sa tak hudbu robiť prirodzene a zaujať pestrosťou žánrov. Proces tvorby u nás je mnohokrát v réžii samotných detí, ktoré prinášajú buď texty alebo sú autormi niektorých hudobných nápadov. Keď vzniká nová pesnička, hudobne sa vôbec neobmedzujeme. Veríme totiž, že aj deti dokážu vnímať rôznorodosť a mnohorakosť hudby a nie je nutné im ju zjednodušovať.


TEXTY A SPOLUPRÁCA DETÍ NA ALBUME

Deti zakaždým prinesú nejaký zaujímavý príbeh a páči sa nám, že dokážu svet vidieť úplne inak ako my, dospelí. Ukázalo sa tiež, že týmto môžeme inšpirovať aj iné deti. Textársky sa totiž už zapájajú aj naši fanúšikovia – raz po koncerte sme dostali skvelý text od Julky Dubovskej (7-ročnej), ktorý sme neskôr s kapelou aj zhudobnili. Pesnička, ktorá vznikla, si určite nájde svoje miesto na tomto novom albume.

Texty piesní sú inšpirované zážitkami mojich detí - buď sú to ich vlastné príbehy alebo zachytávajú udalosti u nás doma. Naše deti majú radi aj klasické ľudové piesne, a tak som ich najobľúbenejšie prearanžoval.


KAPELA A KONCERTY

Vďaka úspešnej crowdfundingovej kampani sa nám podarilo zostaviť aj trojčlennú kapelu. Máme na konte už množstvo vystúpení po celom Slovensku ale aj v ČR - Pohoda 2018, Kefír (ČR), Trnavský rínek, Dobrý trh v Bratislave, Kremnické gagy, festival Mičinský pitvor, Salamandrove dni, festival Dotyky a spojenia, festival Atmosféra, Kid – detský Shop-up, Drienok a iné).

Naživo vystupujeme ako trojčlenná kapela v zložení: July „Pánko" – gitara, klávesy a spev; Kvído – basová gitara, vokály a perkusie; Janči - bicie nástroje a vokály.

Súčasťou nášho vystúpenia je aj interaktívny hudobný mini workshop. V rámci koncertu naučíme deti hrať na rôzne rytmické nástroje - majú tak možnosť zahrať si priamo s kapelou.


NÁŠ CIEĽ

Vaše príspevky nám pomôžu dokončiť album. Potrebujeme ich na vydanie druhého CD Horí mi pleš, na dizajn obalu CD, výrobu propagačných predmetov (tričká, odznaky, plátenky) a nákup perkusií pre deti, ktoré zapájame na koncertoch.

Tiež nám záleží, aby celý vizuál albumu, plagátov a ilustrácií bol kvalitný a jednotný, preto ďalšie výdaje pôjdu na spoluprácu s ilustrátorkou. Booklet k albumu ilustrovala a graficky upravila úžasná Alicka Raticová, ktorá nám ilustrovala aj CD Išiel Pánko. Jej originálna a hravá ilustrácia opäť skrášli aj tento album. Okrem iného ilustrovala aj pre vydavateľstvo Egreš, slovenskú značku Mile a nedávno spolupracovala s Nota bene.

Pre našich podporovateľom sme k albumu pripravili darčeky, ktoré nám tiež graficky navrhla Alicka Raticová – bude to tričko, plagát, odznaky a plátenky.

Za skvelé video ku kampani ďakujeme Martine Slovákovej z Cukru.

Takže čím skôr kampaň podporíte, tým skôr bude album hotový!

Za každú podporu a zdieľanie vopred veľmi pekne ďakujeme.

O projekte

Chcem podporiť!

Nepotrebujete odmenu? Tak darujte sumu podľa svojho uváženia a získajte aspoň našu vďaku.

Digitálna kópia

Minimálna výška príspevku

10

Za tento príspevok si môžete stiahnuť kompletný album vo vysokej kvalite a budete ho počuť medzi prvými hneď po ukončení kampane.

CD “Horí mi pleš” s podpisom

Minimálna výška príspevku

15

Za túto sumu získate náš album s podpisom Pánka. V cene odmeny je poštovné v rámci Slovenska. Odmena bude vyrobená a zaslaná na vašu adresu po skončení kampane.


CD “Horí mi pleš” + odznak

Minimálna výška príspevku

20

Za túto sumu získate náš album a odznak s ilustráciou z albumu. V cene odmeny je poštovné v rámci Slovenska. Odmena bude vyrobená a zaslaná na vašu adresu po skončení kampane.

CD “Horí mi pleš” + odznak a plagát

Minimálna výška príspevku

25

K albumu a odznaku dostanete plagát s výjavom z pripravovaného bookletu vo formáte A3. V cene odmeny je poštovné v rámci Slovenska. Odmena bude vyrobená a zaslaná na vašu adresu po skončení kampane.

Nové CD “ Horí mi pleš” + prvé CD “Išiel Pánko”

Minimálna výška príspevku

30

Ešte nemáte našu prvotinu? Tak nech sa páči, takto môžete mať doma po skončení kampane obidve CD z Pánkovej dielne aj s venovaním. V cene odmeny je poštovné v rámci Slovenska.

CD “Horí mi pleš” + odznak a plátenka

Minimálna výška príspevku

35

K albumu dostanete odznak a plátenku ručne potlačenú sieťotlačou. V cene odmeny je poštovné v rámci Slovenska. Odmena bude vyrobená a zaslaná na vašu adresu po skončení kampane.

Všetko

Minimálna výška príspevku

100

Neviete sa rozhodnúť, čo si vybrať? Za túto sumu dostanete všetko – hudobné albumy Išiel Pánko a Horí mi pleš, odznak, plagát a plátenku.V cene odmeny je poštovné v rámci Slovenska. Odmena bude vyrobená a zaslaná na vašu adresu po skončení kampane.


Súkromný koncert

Minimálna výška príspevku

500

Ak nás chcete počuť naživo, tak neváhajte využiť túto odmenu a objednajte si náš súkromný hodinový koncert priamo u vás doma.V cene odmeny sú aj cestovné náklady v rámci Slovenska.

Novinky

NOVÉ CD "HORÍ MI PLEŠ" JE NA SVETE - POSIELAME ODMENY !!!

Update #3, 07.12.2018

Ďakujeme ti, že si nám prispel/a :)

Aj vďaka tebe sa nám podarilo vydať náš druhý Pánko album!

CD "HORÍ MI PLEŠ" je konečne na svete a my vám postupne rozposielame jednotlivé odmeny.

Link na stiahnutie digitálnych kópií albumu sme posielali do mailov a CD aj spolu s odznakmi sme posielali poštou. Mierne sa oneskorila len výroba pláteniek - zásielky s touto odmenou + CD a odznaky budeme expedovať poštou budúci týždeň. Všetky odmeny by však mali doraziť do Vianoc.

Keby sa prípadne stalo, že sme na niekoho z vás zabudli, pripomente sa nám prosím mailom na cdpanko@gmail.com alebo na čísle 0903 386 574.

Vďaka :)

Ďalšie info o našom projekte, koncertoch a podobne nájdeš na našej fcb stránke alebo na Pánko webe. :) www.paanko.sk

Ak si chceš objednať ďalšie CD alebo plagát, odznak alebo plátenku s Horí mi pleš motívmi, napíš nám mail.

Pozdravujú a krásne sviatky vám všetkým prajú Pánkovci :)

ĎAKUJEME VÁM - NAŠA KAMPAŇ BOLA ÚSPEŠNÁ !!! CD HORÍ MI PLEŠ BUDE DO VIANOC !!!

Update #2, 25.11.2018

Kampaň na podporu vydania nového Pánko CD HORÍ MI PLEŠ sa práve skončila a veľmi sa tešíme, že sa nám podarilo vyzbierať 153 % z cieľovej sumy. Ďakujeme vám - vážime si vašu podporu :)

CD by k nám z tlačiarne malo doraziť určite ešte pred Vianocami - očakávame ho koncom novembra, takže akonáhle ho budeme mať, začneme rozposielať odmeny.


Máme 100 %! Ďakujeme a pokračujeme :)

Update #1, 14.11.2018

Milí naši podporovatelia,

podarilo sa nám dosiahnuť 100 % a veľmi sa tešíme, lebo CD bude určite ešte pred Vianocami! Nahrávame posledné tóny a čoskoro poputuje naša hudba do lisovne.

Kampaň však nekončí a zbierame ďalej - aby bolo viac CD a aby sme mohli nakúpiť nové perkusie pre deti, ktoré zapájeme na živých vystúpeniach.

Ďakujeme veľmi pekne za Vašu pomoc a držte nám ešte palce :)

Váš Pánko

Podporovatelia

👤 Jozef Jakubčo

🎁 Nové CD “ Horí mi pleš” + prvé CD “Išiel Pánko”

30 €

👤 Oľga Kollárová

🎁 CD “Horí mi pleš” s podpisom

💬 Hudobníci, šikovníci! Teším sa na nové CD :)

15 €

👤 Petra Balocová

🎁 Nové CD “ Horí mi pleš” + prvé CD “Išiel Pánko”

30 €

👤 Nina Vančová, Silná Spinka

🎁 CD “Horí mi pleš” s podpisom

💬 Krásne Vianoce Kubko

15 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Nové CD “ Horí mi pleš” + prvé CD “Išiel Pánko”

30 €

👤 Veronika Čechová

🎁 Digitálna kópia

10 €

👤 Jakub

🎁 CD “Horí mi pleš” s podpisom

15 €

👤 Tatiana Kopecka

🎁 Digitálna kópia

10 €

👤 Anonymný podporovateľ

500 €

👤 Lucia Vaskova

🎁 CD “Horí mi pleš” s podpisom

15 €

👤 Ján Čunderlík

🎁 CD “Horí mi pleš” + odznak

💬 Čunďoooo

20 €

👤 Jana Adamkova

🎁 Nové CD “ Horí mi pleš” + prvé CD “Išiel Pánko”

30 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 CD “Horí mi pleš” s podpisom

15 €

👤 Lucia Nozdrovicka

🎁 CD “Horí mi pleš” s podpisom

15 €

👤 Lea Mandikova

🎁 Nové CD “ Horí mi pleš” + prvé CD “Išiel Pánko”

30 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 CD “Horí mi pleš” + odznak

20 €

👤 Ludmila Pokrivcakova

🎁 CD “Horí mi pleš” s podpisom

💬 Sutaz Kompot

15 €

👤 Alexandra Somorovska

🎁 CD “Horí mi pleš” s podpisom

15 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Nové CD “ Horí mi pleš” + prvé CD “Išiel Pánko”

30 €

👤 Anonymný podporovateľ

15 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Nové CD “ Horí mi pleš” + prvé CD “Išiel Pánko”

30 €

👤 Barbora Paulenova

🎁 CD “Horí mi pleš” s podpisom

💬 Prosila by som si dve CD Hori mi ples, drzim palce, nech sa Vam dari aspon tak ako doteraz

30 €

👤 Jana Melišová

🎁 Digitálna kópia

10 €

👤 Sandra Berger Mokra

🎁 Digitálna kópia

💬 Good luck :-)

10 €

👤 pavla & sergio & cora

💬 Panko rulez !!

156 €

👤 Katarína Sochorová

🎁 CD “Horí mi pleš” + odznak

20 €

👤 Toscherovi

💬 Ať žije Panko :)

20 €

👤 Bara

20 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Nové CD “ Horí mi pleš” + prvé CD “Išiel Pánko”

30 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 CD “Horí mi pleš” s podpisom

💬 Čaute, ďakujeme a tešíme sa veľmi

15 €

   1 2 3 4 ... 5

Autori

Julián Ratica

Julián Ratica

Diana Brocková

Diana Brocková

Kontaktovať autora

Máte otázku k projektu či odmenám? Napíšte priamo autorom kampane. Vaša správa z formulára im príde ako email.

Odmeny

Chcem podporiť!

Nepotrebujete odmenu? Tak darujte sumu podľa svojho uváženia a získajte aspoň našu vďaku.

Digitálna kópia

Minimálna výška príspevku

10

Za tento príspevok si môžete stiahnuť kompletný album vo vysokej kvalite a budete ho počuť medzi prvými hneď po ukončení kampane.

CD “Horí mi pleš” s podpisom

Minimálna výška príspevku

15

Za túto sumu získate náš album s podpisom Pánka. V cene odmeny je poštovné v rámci Slovenska. Odmena bude vyrobená a zaslaná na vašu adresu po skončení kampane.


CD “Horí mi pleš” + odznak

Minimálna výška príspevku

20

Za túto sumu získate náš album a odznak s ilustráciou z albumu. V cene odmeny je poštovné v rámci Slovenska. Odmena bude vyrobená a zaslaná na vašu adresu po skončení kampane.

CD “Horí mi pleš” + odznak a plagát

Minimálna výška príspevku

25

K albumu a odznaku dostanete plagát s výjavom z pripravovaného bookletu vo formáte A3. V cene odmeny je poštovné v rámci Slovenska. Odmena bude vyrobená a zaslaná na vašu adresu po skončení kampane.

Nové CD “ Horí mi pleš” + prvé CD “Išiel Pánko”

Minimálna výška príspevku

30

Ešte nemáte našu prvotinu? Tak nech sa páči, takto môžete mať doma po skončení kampane obidve CD z Pánkovej dielne aj s venovaním. V cene odmeny je poštovné v rámci Slovenska.

CD “Horí mi pleš” + odznak a plátenka

Minimálna výška príspevku

35

K albumu dostanete odznak a plátenku ručne potlačenú sieťotlačou. V cene odmeny je poštovné v rámci Slovenska. Odmena bude vyrobená a zaslaná na vašu adresu po skončení kampane.

Všetko

Minimálna výška príspevku

100

Neviete sa rozhodnúť, čo si vybrať? Za túto sumu dostanete všetko – hudobné albumy Išiel Pánko a Horí mi pleš, odznak, plagát a plátenku.V cene odmeny je poštovné v rámci Slovenska. Odmena bude vyrobená a zaslaná na vašu adresu po skončení kampane.


Súkromný koncert

Minimálna výška príspevku

500

Ak nás chcete počuť naživo, tak neváhajte využiť túto odmenu a objednajte si náš súkromný hodinový koncert priamo u vás doma.V cene odmeny sú aj cestovné náklady v rámci Slovenska.