Pozor: Projekty sa na StartLabe zoraďujú podľa posledného prijatého daru. Ten váš je momentálne na úplnom konci. Nebojte sa, v poradí sa posunie hneď, ako získate svoj prvý dar.

Odmeny

Odmeny

O projekte

O projekte

NIEČO O PROJEKTE PÁNKO

Na scéne pôsobíme od roku 2015, kedy sa nám aj vďaka crowdfundingovej kampani podarilo vydať naše prvé CD Išiel Pánko. Začínali sme od nuly a nemali sme žiadnych fanúšikov, ale nakoniec sa našlo dosť ľudí, ktorí projekt podporili aj preto, že priniesol do oblasti hudobnej tvorby pre deti niečo nové. Pánko je viac ako len projekt pre deti – jedná sa o rodinný projekt s cieľom zabaviť všetky vekové kategórie. Ponúkame kvalitnú hudbu, ktorá nepodceňuje detského poslucháča a zabaví aj celú rodinu.

Aby sme CD mohli vydať, potrebujeme vašu pomoc. Nemáme za sebou žiadne vydavateľstvo a album si vydávame sami.


ČO PONÚKAME INÉ

Pred nedávnom som lektorsky aj dramaturgicky viedol projekt MUZIKA pod OZ Domček plný nápadov - kurz doplnkového hudobného vzdelávania. Získané skúsenosti chcem zúročiť a naďalej rozvíjať aj v projekte Pánko. Počas živých vystúpení našej kapely deti aktívne zápájame. Na perkusívnych nástrojoch ich učíme rôzne rytmy a snažíme sa docieliť, aby sa navzájom počúvali, vnímali aj kapelu a stali sa tak interpretmi našich skladieb. Tieto jednoduché rytmické cvičenia si deti môžu vyskúšať aj doma s rodičmi pri počúvaní nášho CD a môžu sa tak hudobne vzdelávať zážitkovou formou. Na CD sa nachádza aj skladba, ktorej text napísali deti zo školy Edulienka, kde som taktiež viedol občasný hudobný kurz. Spolu s deťmi sme ju hudobne dotvorili a nakoniec aj v štúdiu naspievali a nahrali. Deti si tak vyskúšali celý kreatívny proces tvorby jednej skladby – od počiatočného nápadu až po finálnu realizáciu.

Naši poslucháči si na CD vypočujú rôzne hudobné žánre, touto cestou chceme deťom predstaviť rozmanité hudobné prístupy (funk, swing, latino, jazz, rock, world music a iné). Naša tvorba tak bezprostredne reaguje na väčšinovú hudobnú produkciu pre deti, ktorá býva často formálne zjednodušená. Snažíme sa tak hudbu robiť prirodzene a zaujať pestrosťou žánrov. Proces tvorby u nás je mnohokrát v réžii samotných detí, ktoré prinášajú buď texty alebo sú autormi niektorých hudobných nápadov. Keď vzniká nová pesnička, hudobne sa vôbec neobmedzujeme. Veríme totiž, že aj deti dokážu vnímať rôznorodosť a mnohorakosť hudby a nie je nutné im ju zjednodušovať.


TEXTY A SPOLUPRÁCA DETÍ NA ALBUME

Deti zakaždým prinesú nejaký zaujímavý príbeh a páči sa nám, že dokážu svet vidieť úplne inak ako my, dospelí. Ukázalo sa tiež, že týmto môžeme inšpirovať aj iné deti. Textársky sa totiž už zapájajú aj naši fanúšikovia – raz po koncerte sme dostali skvelý text od Julky Dubovskej (7-ročnej), ktorý sme neskôr s kapelou aj zhudobnili. Pesnička, ktorá vznikla, si určite nájde svoje miesto na tomto novom albume.

Texty piesní sú inšpirované zážitkami mojich detí - buď sú to ich vlastné príbehy alebo zachytávajú udalosti u nás doma. Naše deti majú radi aj klasické ľudové piesne, a tak som ich najobľúbenejšie prearanžoval.


KAPELA A KONCERTY

Vďaka úspešnej crowdfundingovej kampani sa nám podarilo zostaviť aj trojčlennú kapelu. Máme na konte už množstvo vystúpení po celom Slovensku ale aj v ČR - Pohoda 2018, Kefír (ČR), Trnavský rínek, Dobrý trh v Bratislave, Kremnické gagy, festival Mičinský pitvor, Salamandrove dni, festival Dotyky a spojenia, festival Atmosféra, Kid – detský Shop-up, Drienok a iné).

Naživo vystupujeme ako trojčlenná kapela v zložení: July „Pánko" – gitara, klávesy a spev; Kvído – basová gitara, vokály a perkusie; Janči - bicie nástroje a vokály.

Súčasťou nášho vystúpenia je aj interaktívny hudobný mini workshop. V rámci koncertu naučíme deti hrať na rôzne rytmické nástroje - majú tak možnosť zahrať si priamo s kapelou.


NÁŠ CIEĽ

Vaše príspevky nám pomôžu dokončiť album. Potrebujeme ich na vydanie druhého CD Horí mi pleš, na dizajn obalu CD, výrobu propagačných predmetov (tričká, odznaky, plátenky) a nákup perkusií pre deti, ktoré zapájame na koncertoch.

Tiež nám záleží, aby celý vizuál albumu, plagátov a ilustrácií bol kvalitný a jednotný, preto ďalšie výdaje pôjdu na spoluprácu s ilustrátorkou. Booklet k albumu ilustrovala a graficky upravila úžasná Alicka Raticová, ktorá nám ilustrovala aj CD Išiel Pánko. Jej originálna a hravá ilustrácia opäť skrášli aj tento album. Okrem iného ilustrovala aj pre vydavateľstvo Egreš, slovenskú značku Mile a nedávno spolupracovala s Nota bene.

Pre našich podporovateľom sme k albumu pripravili darčeky, ktoré nám tiež graficky navrhla Alicka Raticová – bude to tričko, plagát, odznaky a plátenky.

Za skvelé video ku kampani ďakujeme Martine Slovákovej z Cukru.

Takže čím skôr si album objednáte, tým skôr bude hotový!

Za každú podporu a zdielanie vopred veľmi pekne ďakujeme.

Podporiť

Novinky1

Máme 100 %! Ďakujeme a pokračujeme :)

Update #1, 14.11.2018

Milí naši podporovatelia,

podarilo sa nám dosiahnuť 100 % a veľmi sa tešíme, lebo CD bude určite ešte pred Vianocami! Nahrávame posledné tóny a čoskoro poputuje naša hudba do lisovne.

Kampaň však nekončí a zbierame ďalej - aby bolo viac CD a aby sme mohli nakúpiť nové perkusie pre deti, ktoré zapájeme na živých vystúpeniach.

Ďakujeme veľmi pekne za Vašu pomoc a držte nám ešte palce :)

Váš Pánko

Podporovatelia105

Podporovatelia

O autoroch

O autoroch

Julián Ratica

Julián Ratica

Som Pánko, otec a muzikant v jednom. Cez deň sa venujem rodine a v noci som posadnutý hudbou :). Vďaka tomuto spojeniu vzniká tento detský alebo radšej rodinný projekt. Mám troch synov - Tadeáš (13r.) a Joachym (6r.) a Ernest (2r.), ktorí sú mojou neutíchajúcou inšpiráciou.

Láska k hudbe ma sprevádza celý život. Na hudobnej scéne pôsobím už dlhšiu dobu – ako muzikant som hrával v rôznych kapelách, v niektorých som sa činil aj autorsky. Momentálne hrám ešte s elektronickou kapelou Space Cats (klávesy), ktorá aktuálne spolupracuje aj s producentom a DJ-om Petijee-m.

Diana Brocková

Diana Brocková

Meno a priezvisko Julián Ratica
Telefónne číslo 0903386574
Web www.paanko.sk

Kontaktujte autoraOdmeny (perks)

  • Zobraziť ostatné

Platba (payment)5 € 5 000 €

Kontakt