Pozor: Projekty sa na StartLabe zoraďujú podľa posledného prijatého daru. Ten váš je momentálne na úplnom konci. Nebojte sa, v poradí sa posunie hneď, ako získate svoj prvý dar.

Odmeny

Odmeny

O projekte

O projekte

FOR ENGLISH SCROLL DOWN

Prečo potrebujeme vašu pomoc?

Produkcia klasických diel je dnes finančne náročná a zisky z nich nie sú pre vydavateľov dostatočne lukratívne na to, aby ich nahrávku plne financovali. Najmä v čase pirátskeho sťahovania hudby. Nie je to nič zvláštne, nebyť podpory od fanúšikov, nevzniklo by veľa svetovo uznávaných kompozícií.

Významné svetové vydavateľstvo klasickej hudby Naxos kúpilo licenciu skladieb Beatles, zabezpečí produkciu a vydanie albumu, na samotnú nahrávku však treba získať ďalšie financie. Máme už zabezpečených 23 slovenských hudobníkov, ako aj tím a techniku.

Tento unikátny projekt preto teraz potrebuje vás - tých, ktorí mu pomôžu vzniknúť, teda pomôžu dofinancovať náklady na nahrávanie. Zvoľte si odmenu, ktorá najviac poteší vás, alebo vašich blízkych. Ďakujeme.

Zoznam skladieb z pripravovaného albumu Beatles Go Baroque Again


História projektu

Už vznik prvého albumu nebol jednoduchý. Prvé skladby, nahraté na kazete, sa k producentom EMI dostali rôznymi cestami, napríklad aj vďaka slovenskému obchodníkovi s hodinkami v Paríži. Nakoniec sa samotný album mixoval a mastroval v roku 1987 v legendárnom nahrávacom štúdiu Abbey Road Studios, v ktorom nahrávali aj Beatles, a časom sa stal celosvetovo úspešným. Dodnes sa hrá v rôznych interpretáciách v slávnych koncertných sálach, legendárnych kluboch a divadlách na všetkých kontinentoch, dokonca vypredal Carnegie Hall v New Yorku.

Recenzie pôvodného albumu Beatles Go Baroque

Je tiež súčasťou repertoáru detských aj študentských orchestrov po celom svete.

Bolo vytvorených niekoľko desiatok baletných choreografií s hudbou Beatles Go Baroque na svetových pódiách, vrátane American Ballet Theatre či Houston Ballet a aktuálne aj v Slovenskom národnom divadle v Bratislave. Posledné voľné vstupenky na premiéru s dirigentom Petrom Breinerom si môžete vybrať v odmenách.A dnes prichádza Beatles Go Baroque Again

Peter Breiner už pred šiestimi rokmi napísal pokračovanie - 23 nových skladieb, ktoré sú neskromne ešte lepšie ako prvý diel. Beatles Go Baroque Again bude reprezentovať to najlepšie od súčasných slovenských hudobníkov. Práve pre túto nahrávku by sa mohol zísť špeciálne zostavený komorný orchester, ktorého sólistom bude slovenská husľová jednotka Dalibor Karvay. Nahrávať budeme v Bratislave s jedným z najlepších zvukárov na svete.

Vaša podpora bude použitá na dofinancovanie nákladov na nahrávanie albumu a umožní vznik albumu v kvalite, ktorú si zaslúži.

Prispejte a získajte ako poďakovanie nahrávku ako prví už túto jar, alebo si vyberte z mnohých ďalších odmien, ktorými sa chce Peter Breiner poďakovať podporovateľom.

Ďakujeme!

Poznámka: Album Beatles Go Baroque Again vám zašleme na jar - hneď po tom, ako celá nahrávka uzrie svetlo svetla. Prístup ku všetkým ostatným albumom budeme posielať na začiatku decembra 2018.


Peter Breiner


Dirigent, klavirista, skladateľ, aranžér a publicista. Jeden z najnahrávanejších hudobníkov sveta (vyše 200 titulov a viac než 2 milióny predaných nosičov).

Dirigoval, často zároveň hrajúc na klavíri, renomované orchestre, napr. Kráľovskú filharmóniu v Londýne, Symfonický orchester Nového Zélandu, Hongkongskú filharmóniu, Moskovský symfonický orchester a mnoho ďalších na Slovensku, v Európe, Ázii a v Severnej Amerike. Jeho úpravy národných hymien zneli na Letných olympijských hrách v Aténach a nelegálne aj na LOH v Pekingu. K najväčším Breinerovým projektom patrí jeho suita pre veľký symfonický orchester Slovenské tance, pochabé i smutné pozostávajúcej zo 16 tancov, založených na slovenských ľudových piesňach. Slovenské tance predstavili v roku 2016 aj v legendárnej Carnegie Hall v New Yorku a ako celovečerný balet v Slovenskom národnom divadle v sezónach 2015-2019. Aktuálne pripravil hudbu, hudobne naštudoval a diriguje balet Beatles Go Baroque pre Slovenské národné divadlo.


---------------------------

ENGLISH SUMMARY

Beatles Go Baroque is a unique musical creation that combines legendary melodies by The Beatles with the works of the most famous Baroque authors. Become a part of its sequel crafted by composer Peter Breiner in cooperation with the best Slovak classical music artists. We need to cover the costs of the orchestra, the team, the technology and the recording process. Support Beatles Go Baroque Again in this crowdfunding campaign and you will have this album in the spring 2019.

---------------------------

Podporiť

Novinky0
Podporovatelia111

Podporovatelia

O autoroch

O autoroch

Peter Breiner

Peter Breiner

Dirigent, klavirista, skladateľ, aranžér a publicista. Šesť rokov mal v šuplíku pripravené skladby pre album Beatles Go Baroque Again. Beatles aj baroko sú pre neho srdcovka a veľmi si želá, aby sa táto jeho vášeň dostala medzi čo najviac ľudí na Slovensku, ale aj po celom svete.

Meno a priezvisko Peter Breiner
Web peterbreiner.com/

Kontaktujte autoraOdmeny (perks)

  • Zobraziť ostatné

Platba (payment)5 € 5 000 €

Kontakt