Podporte vznik nahrávky Beatles Go Baroque Again

Podporte vznik nahrávky Beatles Go Baroque Again

23 legendárnych skladieb Beatles v barokovej úprave od Petra Breinera, ktoré budú nahrané najlepšími slovenskými hudobníkmi, so sólistom Daliborom Karvayom.

Hudba
Podporte vznik nahrávky Beatles Go Baroque Again
Získaná suma
152%

15 162 €

z cieľovej sumy
10 000 €

flexibilné financovanie

Kampaň bola

ukončená

O projekte

FOR ENGLISH SCROLL DOWN

Máme 100 %, ale ideme ďalej! Vďaka vašej pokračujúcej podpore poskytneme mladým hudobníkom zo ZUŠ notový materiál Beatles Concerti Grossi. Aby si deti na Slovensku, podobne ako vo svete, mohli zahrať naraz Bacha aj Beatles.

Ďakujeme všetkým za podporu. Za dva týždne sa nám podarilo dosiahnuť 100 % z potrebnej sumy, čím sme sa vďaka všetkým podporovateľom stali najúspešnejším slovenským hudobným crowdfundingovým projektom. Veľmi si to vážime. Mohli by sme oslavovať, ale nie je to ešte happy end, pretože sme sa pokúšali získavať prostriedky na nahrávku na viacerých frontoch a bohužiaľ, nie všetky boli také úspešné ako tento.

Beatles Go Baroque (prvý album) sa stal obľúbeným repertoárom detských a mládežníckych orchestrov po celom svete. Napríklad Orquestra Instituto GPA zo Sao Paolo, Brazília. Môžu to hrať aj deti na Slovensku. Ak sa nám podarí získať ešte 5 000 eur, Peter Breiner dá každej umeleckej škole, ktorá o to požiada, zdarma k dispozícii notový materiál Beatles Concerti Grossi. Tak nám s tým pomôžte!

Ak viete o konkrétnej umeleckej škole, do ktorej by partitúra určite mala doputovať, napíšte nám to do odkazu počas darovania a my sa už o to postaráme.

Zoznam skladieb z pripravovaného albumu Beatles Go Baroque Again

Prečo potrebujeme vašu pomoc?

Produkcia klasických diel je dnes finančne náročná a zisky z nich nie sú pre vydavateľov dostatočne lukratívne na to, aby ich nahrávku plne financovali. Najmä v čase pirátskeho sťahovania hudby. Nie je to nič zvláštne, nebyť podpory od fanúšikov, nevzniklo by veľa svetovo uznávaných kompozícií.

Významné svetové vydavateľstvo klasickej hudby Naxos kúpilo licenciu skladieb Beatles, zabezpečí produkciu a vydanie albumu, na samotnú nahrávku však treba získať ďalšie financie. Máme už zabezpečených 23 slovenských hudobníkov, ako aj tím a techniku.

Tento unikátny projekt preto teraz potrebuje vás - tých, ktorí mu pomôžu vzniknúť, teda pomôžu dofinancovať náklady na nahrávanie. Zvoľte si odmenu, ktorá najviac poteší vás, alebo vašich blízkych. Ďakujeme.

História projektu

Už vznik prvého albumu nebol jednoduchý. Prvé skladby, nahraté na kazete, sa k producentom EMI dostali rôznymi cestami, napríklad aj vďaka slovenskému obchodníkovi s hodinkami v Paríži. Nakoniec sa samotný album mixoval a mastroval v roku 1987 v legendárnom nahrávacom štúdiu Abbey Road Studios, v ktorom nahrávali aj Beatles, a časom sa stal celosvetovo úspešným. Dodnes sa hrá v rôznych interpretáciách v slávnych koncertných sálach, legendárnych kluboch a divadlách na všetkých kontinentoch, dokonca vypredal Carnegie Hall v New Yorku.

Recenzie pôvodného albumu Beatles Go Baroque

Je tiež súčasťou repertoáru detských aj študentských orchestrov po celom svete.

Bolo vytvorených niekoľko desiatok baletných choreografií s hudbou Beatles Go Baroque na svetových pódiách, vrátane American Ballet Theatre či Houston Ballet a aktuálne aj v Slovenskom národnom divadle v Bratislave. Posledné voľné vstupenky na premiéru s dirigentom Petrom Breinerom si môžete vybrať v odmenách.A dnes prichádza Beatles Go Baroque Again

Peter Breiner už pred šiestimi rokmi napísal pokračovanie - 23 nových skladieb, ktoré sú neskromne ešte lepšie ako prvý diel. Beatles Go Baroque Again bude reprezentovať to najlepšie od súčasných slovenských hudobníkov. Práve pre túto nahrávku by sa mohol zísť špeciálne zostavený komorný orchester, ktorého sólistom bude slovenská husľová jednotka Dalibor Karvay. Nahrávať budeme v Bratislave s jedným z najlepších zvukárov na svete.

Vaša podpora bude použitá na dofinancovanie nákladov na nahrávanie albumu a umožní vznik albumu v kvalite, ktorú si zaslúži.

Prispejte a získajte ako poďakovanie nahrávku ako prví už túto jar, alebo si vyberte z mnohých ďalších odmien, ktorými sa chce Peter Breiner poďakovať podporovateľom.

Ďakujeme!

Poznámka: Album Beatles Go Baroque Again vám zašleme na jar - hneď po tom, ako celá nahrávka uzrie svetlo svetla. Prístup ku všetkým ostatným albumom budeme posielať na začiatku decembra 2018.


Peter Breiner


Dirigent, klavirista, skladateľ, aranžér a publicista. Jeden z najnahrávanejších hudobníkov sveta (vyše 200 titulov a viac než 2 milióny predaných nosičov).

Dirigoval, často zároveň hrajúc na klavíri, renomované orchestre, napr. Kráľovskú filharmóniu v Londýne, Symfonický orchester Nového Zélandu, Hongkongskú filharmóniu, Moskovský symfonický orchester a mnoho ďalších na Slovensku, v Európe, Ázii a v Severnej Amerike. Jeho úpravy národných hymien zneli na Letných olympijských hrách v Aténach a nelegálne aj na LOH v Pekingu. K najväčším Breinerovým projektom patrí jeho suita pre veľký symfonický orchester Slovenské tance, pochabé i smutné pozostávajúcej zo 16 tancov, založených na slovenských ľudových piesňach. Slovenské tance predstavili v roku 2016 aj v legendárnej Carnegie Hall v New Yorku a ako celovečerný balet v Slovenskom národnom divadle v sezónach 2015-2019. Aktuálne pripravil hudbu, hudobne naštudoval a diriguje balet Beatles Go Baroque pre Slovenské národné divadlo.


---------------------------

ENGLISH SUMMARY

Beatles Go Baroque is a unique musical creation that combines legendary melodies by The Beatles with the works of the most famous Baroque authors. Become a part of its sequel crafted by composer Peter Breiner in cooperation with the best Slovak classical music artists. We need to cover the costs of the orchestra, the team, the technology and the recording process. Support Beatles Go Baroque Again in this crowdfunding campaign and you will have this album in the spring 2019.

---------------------------

O projekte

Chcem podporiť!

Nepotrebujete odmenu? Tak darujte sumu podľa svojho uváženia a získajte aspoň našu vďaku.

Album Beatles Go Baroque Again - Na stiahnutie

Minimálna výška príspevku

15

Čerstvý, ešte horúci album. Zabezpečte si novú legendu medzi prvými. Nahrávať budeme ešte tento rok, na jar 2019 vám emailom pošleme váš osobný link na stiahnutie albumu.

Album Beatles Go Baroque Again - CD poštou

Minimálna výška príspevku

25

Čerstvý, ešte horúci album. Zabezpečte si novú legendu medzi prvými. Nahrávať budeme ešte tento rok, na jar 2019 vám pošleme CD podpísané Petrom Breinerom poštou.

Album Beatles Go Baroque I + Beatles Go Baroque Again

Minimálna výška príspevku

30

Vy ešte nemáte prvý album, ktorým sa to všetko začalo? Napravte to. Osobný link na stiahnutie BGB I vám pošleme po skončení kampane na StartLabe. Link na stiahnutie čerstvého, ešte horúceho albumu Beatles Go Baroque Again dostanete na jar 2019.

Album BGB Again + balíček troch vianočných albumov

Minimálna výška príspevku

40

Po skončení tejto kampane vám pošleme osobné linky na stiahnutie 3 vianočných albumov Petra Breinera. Vianoce sú už predsa za dverami! Link na stiahnutie čerstvého, ešte horúceho albumu Beatles Go Baroque Again dostanete na jar 2019.

Vianočné albumy:
Christmas Goes Baroque I
Christmas Goes Baroque II
Christmas Choral Spectacular

Album BGB Again + účasť na nahrávke pre jednu osobu

Minimálna výška príspevku

85

Exkluzívna príležitosť zúčastniť sa 04.12. o 16,30 na nahrávaní albumu vo Veľkom evanjelickom kostole v Bratislave.
Zažite neopakovateľnú atmosféru kostola v spojení s precíznou prácou Petra Breinera a hudobníkov. Počas prestávky si spoločne s Petrom Breinerom dáte pohár punču v nádhernej záhrade kostola.

​Beatles Go Baroque Hero

Minimálna výška príspevku

500

Staňte sa hrdým partnerom nahrávky. Podporou získate všetky vyššie uvedené odmeny + vaše meno alebo logo firmy umiestnime na obal albumu.

Album BGB Again + lístok na premiéru baletu SND - Beatles Go Baroque

Minimálna výška príspevku

150

Posledné voľné lístky na premiéru nového baletu Beatles go Baroque v SND, 1.12. Peter Breiner bude osobne dirigovať len dve predstavenia. Zúčastnite sa jedného z nich.

Novinky

Nahrávky a nový album - ako sme na tom

Update #3, 23.04.2019

Milé podporovateľky a podporovatelia,

máme tu jar - čas kedy som Vám sľúbil doručiť nové CD Beatles Go Baroque Again, o vznik ktorého ste sa tak veľkoryso pričinili. Mrzí ma, že sa tak ešte nestalo. Vydavateľstvo Naxos sa v priebehu postprodukcie rozhodlo, že album zaradí až na predvianočný trh, ako z komerčných dôvodov, tak aj aby sme v pohode stihli dokončiť obal, grafiku a sprievodné texty. Ich autorom bude hudobný kritik New York Times a jeden z najväčších expertov na Beatles na svete Allan Kozinn.

Samotná nahrávka je hotová, zmixovaná a vidí sa mi, že budeme všetci spokojní.

Príjmite moje ospravedlnenie za toto zdržanie a ako bolestné prikladám tri z 23 pesničiek, ktoré budú na novom albume. Takto budete mať aspoň čiastočnú predstavu o konečnom výsledku. Myslím, že sa Vám budú páčiť.

Odkaz na stiahnutie skladieb sme Vám každému zaslali emailom. Prosíme, aby ste ich nešírili ďalej - skladby sú určené len Vám, podporovateľom vzniku nahrávky.

Ešte raz vďaka za trpezlivosť a príjemné počúvanie.

Peter Breiner

Ďakujeme!

Update #2, 07.12.2018

Aj vďaka Vašej podpore sme získali neuveriteľných 15 137 eur. Máme tak dostatok prostriedkov na vydanie albumu Beatles Go Baroque. Zároveň sme sa stali najúspešnejším hudobným crowdfundingovým projektom na Slovensku. Ďakujeme!

Viacerým mládežníckym orchestrom budeme posielať notový materiál Beatles Go Baroque. Veríme, že mladých hudobníkov potešia a budú sa tak učiť o Beatles aj baroku.

Trojdňové nahrávanie vo veľkom evanjelickom kostole v Bratislave už máme za sebou. Pozrite si atmosféru z nahrávky.

Hotový album uzrie svetlo sveta na jar 2019 a Vy budete prví, ktorí ho získajú. Buď prostredníctvom online downloadu, alebo fyzicky poštou (podľa toho, akú odmenu ste si zvolili). O tom, v akom štádiu je postprodukcia a vydávanie albumu Vás budeme priebežne informovať.

Link na odmeny Beatles Go Baroque (prvý album z roku 1987) a vianočné albumy vám zašleme prostredníctvom emailu v priebehu budúceho týždňa.

Máme viac ako 100 %! Ďakujeme a ideme ďalej.

Update #1, 26.11.2018

Máme 100 %, ale ideme ďalej! Vďaka vašej pokračujúcej podpore poskytneme mladým hudobníkom zo ZUŠ notový materiál Beatles Concerti Grossi. Aby si deti na Slovensku, podobne ako vo svete, mohli zahrať naraz Bacha aj Beatles.

Ďakujeme všetkým za podporu. Za dva týždne sa nám podarilo dosiahnuť 100 % z potrebnej sumy, čím sme sa vďaka všetkým podporovateľom stali najúspešnejším slovenským hudobným crowdfundingovým projektom.

Veľmi si to vážime. Mohli by sme oslavovať, ale nie je to ešte happy end, pretože sme sa pokúšali získavať prostriedky na nahrávku na viacerých frontoch a bohužiaľ, nie všetky boli také úspešné ako tento.

Beatles Go Baroque (prvý album) sa stal obľúbeným repertoárom detských a mládežníckych orchestrov po celom svete. Ak sa nám podarí získať ešte 5 000 eur, Peter Breiner dá každej umeleckej škole, ktorá o to požiada, zdarma k dispozícii notový materiál Beatles Concerti Grossi. Tak nám s tým pomôžte!

Budeme vďační za každé zdieľanie kampane na sociálnych sieťach a informácie o mládežníckych orchestroch, ktoré potešia notové zápisy Beatles Go Baroque.

Poďakovanie Petra Breinera všetkým podporovateľom.

Podporovatelia

👤 Martin Mlynárik

🎁 Album BGB Again + balíček troch vianočných albumov

40 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Album Beatles Go Baroque Again - CD poštou

25 €

👤 Katarína Matyášová

5 €

👤 Martin Santa

💬 ;-) aj nabuduce

5 €

👤 Suja Jaroslav

🎁 Album Beatles Go Baroque Again - CD poštou

25 €

👤 Henrieta Slaninová

🎁 Album Beatles Go Baroque Again - CD poštou

25 €

👤 Martin Santa

💬 ;-) aj nabuduce

66 €

👤 Andrea Figulova

🎁 Album Beatles Go Baroque I + Beatles Go Baroque Again

30 €

👤 Jana Golianová

🎁 Album Beatles Go Baroque I + Beatles Go Baroque Again

30 €

👤 Daniela Hermannova

🎁 Album Beatles Go Baroque Again - CD poštou

25 €

👤 Adela

🎁 Album Beatles Go Baroque Again - CD poštou

25 €

👤 Ladislav Ondruška

🎁 Album Beatles Go Baroque Again - CD poštou

25 €

👤 Rudo Rajčan

🎁 Album Beatles Go Baroque I + Beatles Go Baroque Again

30 €

👤 Eva Jacevičová

5 €

👤 Roman Dula

🎁 Album BGB Again + balíček troch vianočných albumov

40 €

👤 DATRON-TECHNOLOGY s.r.o.

500 €

👤 Peter Glesk

🎁 Album Beatles Go Baroque Again - CD poštou

25 €

👤 Robo kotian

🎁 Album Beatles Go Baroque Again - CD poštou

25 €

👤 Tomas Podprocky

🎁 Album Beatles Go Baroque I + Beatles Go Baroque Again

30 €

👤 Richard Hrabčák

🎁 Album Beatles Go Baroque Again - CD poštou

55 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Album Beatles Go Baroque Again - CD poštou

25 €

👤 IGOR LOPATA

💬 Beatles Go Baroque ,nezabudnem ako sme dohrali nekonecny potlesk v Belgickom Neerpelte ,Musica Iuvenalis 1st price Cum Laude, len si uz nepamatam ci to bolo s Karolom Petroczim , ci Lacom Gurbalom,:-)

30 €

👤 Anonymný podporovateľ

25 €

👤 Stefan Petergac

💬 Nech to opat vyjde!!!

500 €

👤 Peter Čačka

💬 Ďakujem za radosť

12 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Album BGB Again + balíček troch vianočných albumov

💬 Tešíme sa

40 €

👤 Kristina

20 €

👤 Anna Gargulakova

🎁 Album Beatles Go Baroque Again - Na stiahnutie

15 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Album Beatles Go Baroque Again - CD poštou

25 €

👤 Anonymný podporovateľ

50 €

   1 2 3 4 ... 9

Autori

Peter Breiner

Peter Breiner

Kontaktovať autora

Máte otázku k projektu či odmenám? Napíšte priamo autorom kampane. Vaša správa z formulára im príde ako email.

Odmeny

Chcem podporiť!

Nepotrebujete odmenu? Tak darujte sumu podľa svojho uváženia a získajte aspoň našu vďaku.

Album Beatles Go Baroque Again - Na stiahnutie

Minimálna výška príspevku

15

Čerstvý, ešte horúci album. Zabezpečte si novú legendu medzi prvými. Nahrávať budeme ešte tento rok, na jar 2019 vám emailom pošleme váš osobný link na stiahnutie albumu.

Album Beatles Go Baroque Again - CD poštou

Minimálna výška príspevku

25

Čerstvý, ešte horúci album. Zabezpečte si novú legendu medzi prvými. Nahrávať budeme ešte tento rok, na jar 2019 vám pošleme CD podpísané Petrom Breinerom poštou.

Album Beatles Go Baroque I + Beatles Go Baroque Again

Minimálna výška príspevku

30

Vy ešte nemáte prvý album, ktorým sa to všetko začalo? Napravte to. Osobný link na stiahnutie BGB I vám pošleme po skončení kampane na StartLabe. Link na stiahnutie čerstvého, ešte horúceho albumu Beatles Go Baroque Again dostanete na jar 2019.

Album BGB Again + balíček troch vianočných albumov

Minimálna výška príspevku

40

Po skončení tejto kampane vám pošleme osobné linky na stiahnutie 3 vianočných albumov Petra Breinera. Vianoce sú už predsa za dverami! Link na stiahnutie čerstvého, ešte horúceho albumu Beatles Go Baroque Again dostanete na jar 2019.

Vianočné albumy:
Christmas Goes Baroque I
Christmas Goes Baroque II
Christmas Choral Spectacular

Album BGB Again + účasť na nahrávke pre jednu osobu

Minimálna výška príspevku

85

Exkluzívna príležitosť zúčastniť sa 04.12. o 16,30 na nahrávaní albumu vo Veľkom evanjelickom kostole v Bratislave.
Zažite neopakovateľnú atmosféru kostola v spojení s precíznou prácou Petra Breinera a hudobníkov. Počas prestávky si spoločne s Petrom Breinerom dáte pohár punču v nádhernej záhrade kostola.

​Beatles Go Baroque Hero

Minimálna výška príspevku

500

Staňte sa hrdým partnerom nahrávky. Podporou získate všetky vyššie uvedené odmeny + vaše meno alebo logo firmy umiestnime na obal albumu.

Album BGB Again + lístok na premiéru baletu SND - Beatles Go Baroque

Minimálna výška príspevku

150

Posledné voľné lístky na premiéru nového baletu Beatles go Baroque v SND, 1.12. Peter Breiner bude osobne dirigovať len dve predstavenia. Zúčastnite sa jedného z nich.