Pozor: Projekty sa na StartLabe zoraďujú podľa posledného prijatého daru. Ten váš je momentálne na úplnom konci. Nebojte sa, v poradí sa posunie hneď, ako získate svoj prvý dar.

Odmeny

Odmeny

O projekte

O projekte

ZVEROŠI – zábavná detská knižka plná krátkych básničiek o fantastických zvieratkách.

Na tajnom ostrove na okraji fantázie, žijú Zveroši – Tvoji noví kamoši! Hravé básničky, aké ste určite ešte nečítali, doplnené o pestrofarebné a milé ilustrácie rozhodne nemôžu chýbať v žiadnej detskej knižnici!


O nás a Zverošoch

Sme manželský pár: Peter – grafik a Linda – mamička na materskej dovolenke, ktorá vždy vedela, že napíše aspoň jednu knižku. A aj to, že sa pravdepodobne bude rýmovať.

Keď sa nám narodila Anabelka, prišlo to samo. Popri všetkých nových zážitkoch a povinnostiach som navymýšľala „Zverošov." Milé potvory s rôznymi, väčšinou zábavnými, vlastnosťami. Krátke úsmevné básničky o neobyčajných obyvateľoch tajného ostrova, ktoré vystihujú ich vlastnosti, zvyky a nálady a občas sa hodia aj na tých „Zverošov," ktorých máme doma.


Keďže máme doma šikovného grafika, pre ilustrácie sme nemuseli chodiť ďaleko. Knižka je plná originálnych ilustrácií Petra Pyppa Dlhopolčeka – grafického dizajnéra a výtvarníka, známeho aj v street artovej komunite.

Ilustrácie sú prispôsobené aj najmenšiemu detskému čitateľovi. Väčšie deti už určite objavia a ocenia niektoré vtipné detaily.


Básničky zbožňujeme od detstva a dodnes si ich veľmi veľa pamätáme. Ľahko sa učia, rozvíjajú slovnú zásobu a fantáziu, dokonca nielen u detí. Tie naše – Zverošské sú na takéto hravé učenie priam stvorené. Vždy majú pointu a obsahujú veľa rôznych prívlastkov, slovies, podstatných aj prídavných mien.


Do knižky sa nám ich zmestilo zatiaľ 22. Predpokladaný rozsah knižky je 64 strán. Formát bude „vreckový" 15 x 15 cm, aby ste si „Zverošov" mohli brávať všade so sebou, a keď ich dátedo vačku, zostane aj miesto na hračku. :) Zveroši sú vhodným čítaním pre deti od jedného roka a pokojne aj skôr.


Je to naša prvá knižka a radi by sme ju vydali v minimálnom náklade 300 kusov. Vašu podporu preto použijeme na tlač a distribúciu knižky. Toto všetko by sme chceli stihnúť ešte do Vianoc, aby ste si „Zverošov" stihli zabaliť pod vianočný stromček.


Spoločné čítanie pokladáme za krásny a zmysluplne strávený čas. Rozvíja efektívnu komunikáciu, prehlbuje vzťahy a navyše je to zábava, výborný relax a odbúravač stresu zároveň.


Dúfame, že naši „Zveroši" budú robiť radosť z čítania malým aj veľkým! :)
Ďakujeme za podporu!

Podporiť

Novinky6

3 super zábavné videá

Update #6, 16.11.2018

Ahojte,
natočili sme pre vás 3 super zábavné videá s našimi super vtipnými kamošmi.
Budúci týždeň sa máte načo tešiť!

Sledujte našu facebook stránku www.facebook.com/Zverosi a nepremeškajte ich premiéru.

Ďakujeme!
Pyppo, Linda, Anabelka a Zveroši

Mišo Jurecký / Považské múzeum v Žiline

Update #5, 15.11.2018

Podporuje nás aj Mišo z Považského múzea v Žiline, ďakujeme!

Pyppo, Linda, Anabelka a Zveroši

Luboš Mišík / kníhkupectvo Artforum

Update #4, 07.11.2018

Podporuje nás aj kníhkupectvo Arforum, ďakujeme!

Pyppo, Linda, Anabelka a Zveroši

Ďakujeme

Update #3, 07.11.2018

Milí naši podporovatelia,

len vďaka vám sme za 3 dni získali 100 % minimálnej potrebnej sumy na vydanie našich Zverošov! Ste úžasní a veľmi vám ďakujeme.

Ideme však ďalej, kampaň nekončí, ešte máme 27 dní:).

Budeme radi, ak nás naďalej budete sledovať a sharovať medzi svojimi kamarátmi, nech sa môže zo zverošov tešiť čo najviac detí:).

Všetky navyše vyzbierané korunky investujeme do kvality knižky a možno bude aj nejaké zverošské prekvapenie!

Ostávame v kontakte a prajeme vám fantastický deň.

Pyppo, Linda, Anabelka a Zveroši

80%

Update #2, 06.11.2018

Ďakujeme za úžasnú podporu, ste fantastickí
Zveroši sa už na vás tešia!


100 fanúšikov

Update #1, 05.11.2018

Máme prvých 100fanúšikov na Facebook stránke http://facebook.com/zverosi, ďakujeme!


Podporovatelia108

Podporovatelia

O autoroch

O autoroch

Linda Dlhopolčekova

Linda Dlhopolčekova

Som mamička na materskej dovolenke. Kreatívny a neposedný typ, ktorý sa rád smeje, zabáva a stále niečo vymýšľa ;)

Peter Dlhopolček

Peter Dlhopolček

“Petrova tvorba sa vyznačuje preňho charakteristickým minimalizmom. Strohosť a čistota poskytujú možnosť vyniknúť detailom, ktoré sa tak stávajú jeho dôležitým výrazovým prostriedkom. Tento princíp vo všeobecnosti uplatňuje pri grafickom dizajne, obzvlášť však vo svojej výtvarnej tvorbe. Pre Petra je typické plošné 2D zobrazovanie, odvaha nechať pôsobiť veľké voľné plochy, dokonalý výber farby a znázornenie tvaru. V maľbe sa odzrkadľuje jeho streetartová minulosť v technike nanášania farieb na podklad pomocou šablón a sprejov a narábanie s farbami. Svoje myšlienky nerád rozsiahlo verbalizuje, pre jeho introvertnú povahu je jednoduchšie komunikovať prostredníctvom výtvarného prejavu. V dielach tak nachádzame reflexie na spoločenské podnety, pri ktorých často využíva naratívny symbolizmus, ale aj „jednoduché“ vyjadrenie radosti z kreatívneho a estetického zhmotnenia svojej idey. Petrov výtvarný rukopis je tak charakteristický, že sa stal jeho vlastným atribútom a celá jeho práca v oblasti grafického dizajnu a vlastnej tvorby je nezameniteľná a ľahko identifikovateľná.”

Meno a priezvisko Peter Dlhopolček
Web www.profigrafik.sk

Kontaktujte autoraOdmeny (perks)

  • Zobraziť ostatné

Platba (payment)5 € 5 000 €

Kontakt