Do vrecúška

Domáce cestoviny, ryža, múka, sladké maškrty, koreniny či káva. A ešte omnoho, omnoho viac. Na váhu a bez obalu. Prinášame vám zodpovedné nakupovanie v bezobalovom obchodíku Do vrecúška v Žiline.

Ekológia
Do vrecúška
Získaná suma
103 %
5 685 €
z cieľovej sumy
5 500 €
Kampaň bola
úspešná
O projekte

Do vrecúška

  • široký výber z viac ako 100 druhov trvanlivých potravín na váhu
  • lokálne sezónne produkty
  • ekologický sortiment pre bezodpadovú domácnosť
  • tvorivé dielne pre školy a škôlky, materské a rodinné centrá
  • vzdelávacie a edukačné aktivity, workshopy "Dá sa to aj inak"
  • dielnička venujúca sa upcyklovaniu textilu
  • "Knižnica vecí Žilina" - komunitné zdieľanie vecí ktoré už nemusíte kupovať ani skladovať v pivnici.

Začiatky


V lete v roku 2017 som sa začala pohrávať s myšlienkou na otvorenie bezobalového obchodíka. Chýbala mi v Žiline možnosť nakupovania trvanlivých potravín do vlastných nádob. Koncom roka som oprášila šijací stroj a po absolvovaní kutilskej dielne pre ženy som začala šiť vrecúška a sieťky na nákupy.

Začiatkom roka 2018 som s nadšením sledovala vznik bezobalových predajní po celom Slovensku. Avšak rodičovské povinnosti maminy 3 malých detí s ktorými som bola doma, ma od realizácie myšlienky na otvorenie žilinskej bezobalovej predajne trochu brzdili.
Naplno som sa však pustila do šitia.
Pribúdali nápady a s nimi sa rozrastala aj naša "vrecúškárska" rodina. Momentálne pre našu dielničku tvorí 5 šikovných žien. Pracujeme so zvyškami látok a nechceným a nepotrebným textilom.


Žilinský bezobalový obchodík Do vrecúška


Máme za sebou 6 mesiacov intenzívneho a hlavne úspešného hľadania obchodných priestorov, dohodnutú spoluprácu s prvými dodávateľmi, školenie na prácu s potravinami a s odvahou a odhodlaním stojíme pred tou hlavnou výzvou.
Otvorenie kamenného obchodu je náročné nielen na čas a energiu. Skúša naše manažérske zručnosti, odolnosť voči stresu, legislatívne či právne znalosti. A v neposlednom rade aj peňaženku. Vlastné prostriedky ktoré sme mali sa pomaly míňajú a my potrebujeme vašu pomoc s dofinancovaním zariadenia prevádzky.


Ako vyzerá bezobalová predajňa?


Tovar v sklenených dózach, čapovacie nádoby, váha, vrecúška. Obsluha s úsmevom nielen na tvári ale aj v srdci. Také malé trhovisko pod strechou. Kúpite len to čo potrebujete a v množstve ktoré spotrebujete. Či žijete sám, alebo ste veľká rodina. Chcete vyskúšať nový druh ryže, ale nechcete kupovať celé balenie. Potrebujete do koláča prísadu ktorú už inde nevyužijete alebo si chcete vyrobiť domáci eko čistič.


Ako to bude u nás?

Zrekonštruované priestory sa skladajú z dvoch častí. Obchodnej a vzdelávacej.
V obchodnej časti okrem trvanlivých potravín na váhu nájdete aj sortiment produktov na výrobu domácich čistiacich prostriedkov ako aj kozmetické či hygienické potreby. Vzdelávacia časť je určená na workshopy, tvorivé minidielne a prednášky. Máme pripravený cyklus "Dá sa to aj inak", budeme sa učiť šiť, vyrábať voskové obrúsky alebo domáce ekočističe.


Na čo použijeme vaše príspevky?

Vybavenie a zariadenie obchodíka je náročný proces. Vaše príspevky použijeme na:

  • technické vybavenie (kalibrovaná elektronická váha, chladiaca vitrína, elektronická registračná pokladňa, platobný terminál)
  • zariadenie prevádzky (kvalitné drevené policové regále s vysokou nosnosťou, drevené poličky, nábytok)
  • vybavenie vzdelávacej časti (stohovateľné stoličky, stoly, police, úložný priestor).


Odmeny

Ako poďakovanie za Vašu podporu vám ponúkame balíky odmien. Pripravili sme ich s láskou a úctou k prírode a pokorou. Nechcené záclony sme premenili na praktické sieťky na ovocie a zeleninu, nepoužívané textílie na vrecúška. Zbytky látok na voskové obrúsky. Úžitkový textil zmenili na obaly na knihy. Jutový špagát na kompostovateľné hubky na riad. Zo zbytkov priadzí a vlny sme uháčkovali štvorce na všestranné použitie. Podložky do auta sme zachránili pred vyhodením do odpadu, využili ich a drevené korálky použili na zaťahovanie sieťok.

Ďakujeme za vašu podporu.

vaši vrecúškári Evka, Marta, Miška, Katka, Mirka, Hiro a Tinka

Odmeny

Chcem podporiť!

Nepotrebujete odmenu? Tak darujte sumu podľa svojho uváženia a získajte aspoň našu vďaku.

"Dá sa to aj inak"

Minimálna výška príspevku
15
Prečo nie je recyklácia náš cieľ?

Poctivé triedenie odpadu je určite výborná vec. Avšak, dá sa to aj inak.
V cene je zahrnutá účasť na úvodnej prednáške na ktorej sa dozviete ako začať so zero waste a obyčajné poštovné v rámci Slovenska. Doručenie kupónu do Vianoc 2018. Predpokladný termín workshopov 2 - 4/2019.


Workshop "Uši si svoje vrecúško"

Minimálna výška príspevku
15
Naučte sa ako na to.

Za túto sumu vás zasvätíme do tajov upcyklovania. Zaistite si miesto na workshope v Žiline pre seba alebo svojho známeho.
V cene je zahrnutý materiál (záclony, bavlnené plachty), nite a zdravé občerstvenie a obyčajné poštovné v rámci Slovenska. Doručenie kupónu do Vianoc 2018. Predpokladný termín workshopov 2 - 4/2019.

Balík "Vrecúškár Začiatočník"

Minimálna výška príspevku
15
Prvý krok k zodpovednému nakupovaniu.

Za túto sumu od nás dostanete jedinečnú eko magnetku, 2 ks upcyklovaných sieťok na ovocie, zeleninu a kompostovateľnú jutovú hubku na riad.
V cene je zahrnuté obyčajné poštovné v rámci Slovenska. Doručenie do Vianoc 2018.

Balík "Vrecúškár Pokročilý"

Minimálna výška príspevku
25
Väčšie možnosti, viac radosti .

Za túto sumu od nás dostanete jedinečnú eko magnetku, 2 ks upcyklovaných sieťok na ovocie, zeleninu, veľký aj malý voskový obrúsok, kompostovateľnú jutovú hubku na riad a zo zvyškov priadzí a vlny háčkovaný (prípadne štrikovaný) štvorec.
V cene je zahrnuté obyčajné poštovné v rámci Slovenska. Doručenie do Vianoc 2018.

Balík "Vrecúškárska Kúpeľňa"

Minimálna výška príspevku
30
Ide to aj bez obalov.

Za túto sumu od nás dostanete jedinečné návody na výrobu domácich čistiacich prostriedkov z bežne dostupných surovín, háčkovaný (prípadne štrikovaný) štvorec, 4 ks háčkovaných odličovacích vankúšikov z bio bavlny s certifikátom GOTS, tuhý prírodný šampón a sadu látkových servítkov.
V cene je zahrnuté obyčajné poštovné v rámci Slovenska. Doručenie do Vianoc 2018.

Balík "Vrecúškárska Rodina"

Minimálna výška príspevku
35
Všetko čo rodina potrebuje.

Za túto sumu od nás dostanete jedinečnú eko magnetku, 4 ks upcyklovaných sieťok na ovocie, zeleninu a pečivo, veľký voskový obrúsok, kompostovateľnú jutovú hubku na riad, háčkovaný aj pletený štvorec a 2 ks háčkovaných odličovacích vankúšikov z bio bavlny.
V cene je zahrnuté obyčajné poštovné v rámci Slovenska. Doručenie do Vianoc 2018.

Balík "Vrecúškársky Nadšenec"

Minimálna výška príspevku
50
Viac ako len štýl.

Za túto sumu od nás dostanete jedinečnú eko magnetku, unikátny upcyklovaný obal na knihu s logom, všetrane využiteľné vrecúško, prírodný tuhý šampón a ľahučký nerezový pohár. A k tomu všetkému aj zľavu 10% na vaše nákupy v obchodíku Do vrecúška.
V cene je zahrnuté doporučené poštovné v rámci Slovenska. Doručenie do Vianoc 2018.

Novinky

Špeciálny týždeň len pre vás

Update #7, 22.02.2019

Milí naši vrecúškári, je to tu. Naozaj. Obchodík je zariadený, regále zaplnené. Detský kútik zásobený hračkami, dielňa (ozaj po novom ju voláme ateliér) pripravená na nasťahovanie nábytku a šijacích strojov.

Radi by sme vás tu videli. Spoznali vás. Pripravili sme preto špeciálny týždeň 25. februára - 1. marca 2019, kedy bude obchodík otvorený špeciálne len pre vás, našich podporovateľov.

Prídite pozrieť, porozprávať sa a ak si budete chcieť niečo nakúpiť, nezabudnite si zobrať vrecúška, nádobky a k ním váš ŠPECI kupón na zľavu.

Nájdete nás na Námestí M. R. Štefánika 894 / 13 - 14 (bývalá predajňa krbov).

Tešíme sa na stretnutie s vami, vaše postrehy, pripomienky a odporúčania.

Tinka a VeronikaDostal som balíček a čo teraz?

Update #6, 16.12.2018

Posledné dni a noci triedim, balím, píšem, chystám. Mirka šila posledné kusy sieťok a Zuzka háčkovala odličovacie vankúšiky. Hiro s deťmi rozvážali, roznášali. S mnohými z vás som sa stretla osobne a veľmi ma to potešilo. Dokonca sme zašli spolu aj na pivko a veru fajne bolo ❤️

Mnohí už svoje balíčky máte doma, ostatní vyzerajte vašich doručovateľov a pýtajte sa na balíček zabalený v novinách - to je ten od nás, vrecúškárov.

V balíčkoch nájdete to, čo ste si vybrali, niekedy aj menšie či väčšie prekvapenie. Ja by som vám rada napísala ako s obsahom balíčka naložiť, aby slúžil k spokojnosti.

SIEŤKA NA OVOCIE, ZELENINU - noste ju zo sebou v kabelke, rupsáku, kapse a použite pri nákupoch ovocia, zeleniny, pečiva. Nálepky odporúčam nalepiť na šnúrku tak, že ju prehnete na polovice (tí odvážnejší si ich môžu lepiť na ruky, tvár či čelo - tak ako to robia naši najmenší vrecúškári u nás doma ).

JUTOVÁ HUBKA - môžete s ňou umývať riad, sporák, kúpeľňu. Veľa vrecúškárov ju používa ako drátenku, my doma ju používame na čistenie zeleniny. Dezinfikuje sa v horúcej octovej vode a používa sa opakovane. U nás doma ju používame už skoro rok a stále je ako nová. Keď ale už doslúži, pridajte ju pekne do kompostu, tam sa rozloží.

BAVLNENÁ (háčkovaná, pletená) HUBKA - pletená hubka je ideálna svojou mäkkosťou na umývanie riadov. Pletená zas skôr na umývanie umývadla, vane a pod. Nečakajte, ale že bude peniť. Nepení. Zato ju môžete po vypraní v práčke (max. 60°C) používať znova a znova. A keď doslúži, tiež s ňou pekne šup do kompostu.

ODLIČOVACÍ VANKÚŠIK - je háčkovaný zo 100% biobavlnenej priadze, pred použitím ho namočte do vody, zvýši sa jeho sila a zároveň neminiete toľko odličovacieho prípravku. Po použití ho preperte v rukách žlčovým mydlom a raz za týždeň vyperte v práčke (max. 60°C).

VOSKOVÝ OBRÚSOK - ideálny ako náhrada za potravinovú fóliu, desiatové vrecká či servítok. Zabaliť do neho môžete ovocie, zeleninu, syr, salámu, desiatu. Pri vianočnom pečení do neho môžete zabaliť aj cesto, ktoré treba nechať odležať v chladničke. Môžete ním prikryť zvyšok jedla v chladničke a ten väčší môžete skúsiť poskladať na kapsu a nasypať do nej sušené ovocie alebo nejaké iné maškrty. Na pamäti majte tieto 2 zásady. Voskový obrúsok nemá rád nič horúce - teda žiadna horúca voda, žiaden zdroj tepla či dlhší pobyt na priamom slnku.A nebaľte do neho surové mäso. Nemá to rád. Umývajte ho vlažnou vodou s použitím jemného mydla či prostriedku ktorý používate na umývanie riadu. Nechajte ho voľne vysušiť (pamätajte žiaden radiátor či fén). My ich doma skladujeme v chladničke. Po čase sa voskový obrúsok začne v miestach, ktoré sú najviac zaťažované lámať (zhruba po 8 - 12 mesiacoch intenzívneho denného používania). Umyte ho, nechajte voľne vyschnúť. Pripravte si plech na pečenie, položte naň papier na pečenie, naň uložte voskový obrúsok a dajte do vyhriatej rúry na 80°C na pár minút. Keď uvidíte, že sa vosk rozpustil, rúru vypnite, obrúsok ešte horúci vyberte von, chvíľu ho držte v rukách a mávajte s ním a hotovo. Váš obrúsok je ako nový. Ak bude treba, môžete na niektoré miesta nastrúhať trochu včelieho vosku (ešte pred vložením do rúry). Ten zakúpite v potrebách pre včelárov, prípadne aj v obchodíkoch s medom. Vrecúškári zo Žiliny a okolia, môžete sa obrátiť aj na mňa, rada vám kúsok vosku darujem.

TUHÝ ŠAMPÓN - navlhčite si ruky a do mokrých vlasov naneste penu, ktorá vám vznikla. Opláchnite vodou a hotovo.

MAGNETKA - tá musí mať čestné miesto na vašej chladničke, spolu so zoznamom na zodpovedný nákup (ideálne na váhu a bez obalu v našom obchodíku Do vrecúška) ????

LÁTKOVÉ SERVÍTKY - máte ich naskladané a rovno ich môžete dať do vášho zásobníka na servítky. Použité nevyhadzujte, ale šup s nimi do práčky. Po vypratí ich naskladajte a používajte znova a znova...

POHÁR - aj keď sa nezdá, jeho objem je 500 ml, no na čapované pivo ho moc neodporúčam, keďže nemá rysku. Ideálny je na studené nápoje a vzhľadom na svoju váhu ho môžete nosiť stále so sebou. Festivaly, výlety, koncerty - to všetko rád absolvuje s vami.

BAMBUSOVÁ SLAMKA - skvelá do studených nápojov, po použití ju opláchnite vodou. Odporúčam ju nosiť so sebou. Veď človek nikdy nevie kedy a načo sa mu zíde (naše deti s nimi bubnujú a stavajú z nich napríklad cesty pre autá).

A ČO S OBALOM - letáky si môžete preštudovať a znova ich použiť. Napríklad ich môžete pridať do mokrého kompostu alebo do nich zabaliť poštu od vás. Špagátiky verím, že využite tiež, tie menšie alebo aj tie väčšie. No a štítok s adresou, na ten môžete kresliť alebo ho použiť ako záložku do knihy ????

Ak budete mať akékoľvek otázky, návrhy, nápady, dotazy, pripomienky napíšte nám, zavolajte, pristavte nás.

www.facebook.com/dovrecuska

www.instagram.com/dovrecuska

www.dovrecuska.sk (web v príprave)

tinka@dovrecuska.sk alebo tinka@hirovsvet.sk

PS: A o chvíľu sa stretneme už aj v obchodíku. Vyčkajte ale prosím ešte chvíľočku. A nechajte sa prekvapiť čo všetko v ňom pre vás chystáme.

Tinka


Prvé balíky sú na ceste k vám

Update #5, 12.12.2018

Dňom, nocou chystáme a balíme odmeny za vašu podporu. Prvé balíčky sú už na ceste k vám, milí vrecúškári.

Vyhlasujem, že som pri ich balení nezanechala žiaden odpad, využila napríklad aj zvyšky špagátu, ktoré si poctivo odkladám, no a balila ako už je zvykom do novín. V každom balíčku nájdete aj malý bonus, tak si ho odložte, určite sa vám zíde ❤️


A ak ste so Žiliny a okolia, váš darček vám radi odovzdáme osobne. Môžete napísať sms na 0949144856 alebo e-mail na tinka@dovrecuska.sk

ĎAKUJEM

ĎAKUJEME VÁM ❤️

Update #4, 08.12.2018

Milí naši vrecúškári začiatočníci, pokročilí aj vy milí nadšenci.

Milé vrecúškárske rodiny, majstri ekologického domáceho upratovania, nebojácni odvážlivci s chuťou naučiť sa niečo nové.

Priatelia, kamaráti, známi, neznámi ste naozaj skvelí! Vďaka vašej fantastickej podpore bola naša kampaň úspešná. Naozaj sa nám to spoločne podarilo.Veľmi sa z toho tešíme. Dodali ste nám silu, energiu a dokázali ste, že keď sa spojíme, dokážeme viac.

Momentálne finišujeme s odmenami pre vás a v priebehu budúceho týždňa ich začneme zasielať k vám domov, na vaše adresy. Ak by ste chceli vašu odmenu prevziať osobne, napíšte nám. Rada vás spoznám a poďakujem vám osobne.

V nedeľu 9. decembra 2018 nás môžete stretnúť v Novej Synagóge v Žiline, kde v rámci rámci Vianočného malého trhu predstavíme aj vecičky z našej dielne a ukážeme, že sa dá nakupovať, odličovať či upratovať aj INAK. Pristavte sa na kus reči, budeme veľmi radi.

Máme pre vás pripravený aj špeciálny darček. Keď sa zajtra pristavíte pri našom stánku a poviete "Som vrecúškár" dostanete od nás ako poďakovanie vrecúško, ktoré si v rámci RECYtvorenia budete môcť namaľovať, opečiatkovať podľa vašich predstáv.

Tešíme sa na stretnutie s vami.

Za vrecúškárov Tinka

SME ZA POLOVICOU

Update #3, 26.11.2018

Milí naši priatelia, podporovatelia, vrecúškári,

ďakujeme vám za vašu doterajšiu podporu. Ste skvelí. Sme za polovicou kampane, máme 50% z cieľovej sumy.

Náš sen o otvorenom mieste pre zodpovedné nakupovanie, ktoré bude prinášať radosť a dobrý pocit začína dostávať jasnejšie farby. A to aj vďaka vám a vašej podpore.

Teraz ale musíme znova nabrať dych a silu. Máme pred sebou druhú polovicu. Odmien je ešte dostatok. Ak by ste chceli obdarovať niekoho netradičným vianočným darčekom, ktorým urobíte radosť nielen obdarovanému, ale aj nám, nakuknite medzi odmeny. Inšpiratívna prednáška, zaujímavý workshop, balíček pre rodinu či jedinečné návody na prípravu domácich čistiacich prostriedkov.

Ak máte vo vašom okolí ľudí, ktorí podporujú trvalú udržateľnosť a mohol by im byť náš projekt sympatický, povedzte im prosím o nás. Napíšte im, alebo im rovno môžete poslať tento link www.startlab.sk/dovrecuska

Nájdete nás aj na sociálnych sieťach:

Facebook: https://www.facebook.com/dovrecuska

Instagram: https://www.instagram.com/dovrecuska

ĎAKUJEME VÁM.

za vrecúškárov pozdravuje Tinka


Tak ti tíško hudiem do uška...

Update #2, 15.11.2018

Divadlo Impro Kapro tiež podporuje našu myšlienku. Dievčence vymysleli perfektnú pesničku, ktorá sa u nás doma stala ihneď hitom. ĎAKUJEME

IDEME ĎALEJ

Update #1, 13.11.2018

Podporovatelia
Anonymný podporovateľ 15 €

🎁 Workshop "Uši si svoje vrecúško"

Monika Machútová 15 €
Monika Machútová 15 €

🎁 Workshop "Uši si svoje vrecúško"

Anonymný podporovateľ 35 €

🎁 Balík "Vrecúškárska Rodina"

Zuzka Kurillova 25 €
Marek 15 €

🎁 "Dá sa to aj inak"

Janka 15 €

🎁 "Dá sa to aj inak"

Michaela Prablesková 25 €

🎁 Balík "Vrecúškár Pokročilý"

Michaela Prablesková 25 €

🎁 Balík "Vrecúškár Pokročilý"

Anonymný podporovateľ 20 €
Marína Goliatová 5 €

✏ Teším sa, že si prídem nakúpiť.

Anonymný podporovateľ 30 €

🎁 Balík "Vrecúškárska Kúpeľňa"

Anonymný podporovateľ 15 €

🎁 Balík "Vrecúškár Začiatočník"

Brona 15 €

🎁 Balík "Vrecúškár Začiatočník"

Tatiana Kormanová 50 €

🎁 Balík "Vrecúškársky Nadšenec"

Juraj Stredansky 5 €
Majka 100 €

🎁 Balík "Vrecúškár Pokročilý"

Tamara Korimová 15 €
Anonymný podporovateľ 15 €
Peter Vlček 15 €

🎁 "Dá sa to aj inak"

Anonymný podporovateľ 30 €

🎁 Balík "Vrecúškár Pokročilý"

Ján Pucek 10 €

✏ Veľa úspechov

Anonymný podporovateľ 35 €

🎁 Balík "Vrecúškárska Rodina"

Majka 100 €

🎁 Balík "Vrecúškárska Rodina"

Mia Kubincová 15 €

🎁 Balík "Vrecúškár Začiatočník"

Stanislav kucharcik 80 €
Anonymný podporovateľ 5 €
Anonymný podporovateľ 25 €

🎁 Balík "Vrecúškár Pokročilý"

✏ Ďakujem za myšlienku, aktivitu a vášeň pre to, čo robíte. Síce som sa práve odsťahovala zo Žiliny, no budem rada, ak v mojom rodnom meste otvoríte tento krásny obchodík. Mimochodom… také krásne darčekové balíčky za podporu som veru nečakala. Veľmi sa na to teším! Ďakujem! :)

Miroslav Kelemen 25 €

🎁 Balík "Vrecúškár Pokročilý"

Majka 100 €

🎁 Balík "Vrecúškársky Nadšenec"

Autori
martina betušová

martina betušová

Komentáre
Kontaktovať autora

Máte otázku k projektu či odmenám? Napíšte priamo autorom kampane. Vaša správa z formulára im príde ako email.

Odmeny

Chcem podporiť!

Nepotrebujete odmenu? Tak darujte sumu podľa svojho uváženia a získajte aspoň našu vďaku.

"Dá sa to aj inak"

Minimálna výška príspevku
15
Prečo nie je recyklácia náš cieľ?

Poctivé triedenie odpadu je určite výborná vec. Avšak, dá sa to aj inak.
V cene je zahrnutá účasť na úvodnej prednáške na ktorej sa dozviete ako začať so zero waste a obyčajné poštovné v rámci Slovenska. Doručenie kupónu do Vianoc 2018. Predpokladný termín workshopov 2 - 4/2019.


Workshop "Uši si svoje vrecúško"

Minimálna výška príspevku
15
Naučte sa ako na to.

Za túto sumu vás zasvätíme do tajov upcyklovania. Zaistite si miesto na workshope v Žiline pre seba alebo svojho známeho.
V cene je zahrnutý materiál (záclony, bavlnené plachty), nite a zdravé občerstvenie a obyčajné poštovné v rámci Slovenska. Doručenie kupónu do Vianoc 2018. Predpokladný termín workshopov 2 - 4/2019.

Balík "Vrecúškár Začiatočník"

Minimálna výška príspevku
15
Prvý krok k zodpovednému nakupovaniu.

Za túto sumu od nás dostanete jedinečnú eko magnetku, 2 ks upcyklovaných sieťok na ovocie, zeleninu a kompostovateľnú jutovú hubku na riad.
V cene je zahrnuté obyčajné poštovné v rámci Slovenska. Doručenie do Vianoc 2018.

Balík "Vrecúškár Pokročilý"

Minimálna výška príspevku
25
Väčšie možnosti, viac radosti .

Za túto sumu od nás dostanete jedinečnú eko magnetku, 2 ks upcyklovaných sieťok na ovocie, zeleninu, veľký aj malý voskový obrúsok, kompostovateľnú jutovú hubku na riad a zo zvyškov priadzí a vlny háčkovaný (prípadne štrikovaný) štvorec.
V cene je zahrnuté obyčajné poštovné v rámci Slovenska. Doručenie do Vianoc 2018.

Balík "Vrecúškárska Kúpeľňa"

Minimálna výška príspevku
30
Ide to aj bez obalov.

Za túto sumu od nás dostanete jedinečné návody na výrobu domácich čistiacich prostriedkov z bežne dostupných surovín, háčkovaný (prípadne štrikovaný) štvorec, 4 ks háčkovaných odličovacích vankúšikov z bio bavlny s certifikátom GOTS, tuhý prírodný šampón a sadu látkových servítkov.
V cene je zahrnuté obyčajné poštovné v rámci Slovenska. Doručenie do Vianoc 2018.

Balík "Vrecúškárska Rodina"

Minimálna výška príspevku
35
Všetko čo rodina potrebuje.

Za túto sumu od nás dostanete jedinečnú eko magnetku, 4 ks upcyklovaných sieťok na ovocie, zeleninu a pečivo, veľký voskový obrúsok, kompostovateľnú jutovú hubku na riad, háčkovaný aj pletený štvorec a 2 ks háčkovaných odličovacích vankúšikov z bio bavlny.
V cene je zahrnuté obyčajné poštovné v rámci Slovenska. Doručenie do Vianoc 2018.

Balík "Vrecúškársky Nadšenec"

Minimálna výška príspevku
50
Viac ako len štýl.

Za túto sumu od nás dostanete jedinečnú eko magnetku, unikátny upcyklovaný obal na knihu s logom, všetrane využiteľné vrecúško, prírodný tuhý šampón a ľahučký nerezový pohár. A k tomu všetkému aj zľavu 10% na vaše nákupy v obchodíku Do vrecúška.
V cene je zahrnuté doporučené poštovné v rámci Slovenska. Doručenie do Vianoc 2018.