Pozor: Projekty sa na StartLabe zoraďujú podľa posledného prijatého daru. Ten váš je momentálne na úplnom konci. Nebojte sa, v poradí sa posunie hneď, ako získate svoj prvý dar.

Odmeny

Odmeny

O projekte

O projekte

Do vrecúška

 • široký výber z viac ako 100 druhov trvanlivých potravín na váhu
 • lokálne sezónne produkty
 • ekologický sortiment pre bezodpadovú domácnosť
 • tvorivé dielne pre školy a škôlky, materské a rodinné centrá
 • vzdelávacie a edukačné aktivity, workshopy "Dá sa to aj inak"
 • dielnička venujúca sa upcyklovaniu textilu
 • "Knižnica vecí Žilina" - komunitné zdieľanie vecí ktoré už nemusíte kupovať ani skladovať v pivnici.

Začiatky


V lete v roku 2017 som sa začala pohrávať s myšlienkou na otvorenie bezobalového obchodíka. Chýbala mi v Žiline možnosť nakupovania trvanlivých potravín do vlastných nádob. Koncom roka som oprášila šijací stroj a po absolvovaní kutilskej dielne pre ženy som začala šiť vrecúška a sieťky na nákupy.

Začiatkom roka 2018 som s nadšením sledovala vznik bezobalových predajní po celom Slovensku. Avšak rodičovské povinnosti maminy 3 malých detí s ktorými som bola doma, ma od realizácie myšlienky na otvorenie žilinskej bezobalovej predajne trochu brzdili.
Naplno som sa však pustila do šitia.
Pribúdali nápady a s nimi sa rozrastala aj naša "vrecúškárska" rodina. Momentálne pre našu dielničku tvorí 5 šikovných žien. Pracujeme so zvyškami látok a nechceným a nepotrebným textilom.


Žilinský bezobalový obchodík Do vrecúška


Máme za sebou 6 mesiacov intenzívneho a hlavne úspešného hľadania obchodných priestorov, dohodnutú spoluprácu s prvými dodávateľmi, školenie na prácu s potravinami a s odvahou a odhodlaním stojíme pred tou hlavnou výzvou.
Otvorenie kamenného obchodu je náročné nielen na čas a energiu. Skúša naše manažérske zručnosti, odolnosť voči stresu, legislatívne či právne znalosti. A v neposlednom rade aj peňaženku. Vlastné prostriedky ktoré sme mali sa pomaly míňajú a my potrebujeme vašu pomoc s dofinancovaním zariadenia prevádzky.


Ako vyzerá bezobalová predajňa?


Tovar v sklenených dózach, čapovacie nádoby, váha, vrecúška. Obsluha s úsmevom nielen na tvári ale aj v srdci. Také malé trhovisko pod strechou. Kúpite len to čo potrebujete a v množstve ktoré spotrebujete. Či žijete sám, alebo ste veľká rodina. Chcete vyskúšať nový druh ryže, ale nechcete kupovať celé balenie. Potrebujete do koláča prísadu ktorú už inde nevyužijete alebo si chcete vyrobiť domáci eko čistič.


Ako to bude u nás?

Zrekonštruované priestory sa skladajú z dvoch častí. Obchodnej a vzdelávacej.
V obchodnej časti okrem trvanlivých potravín na váhu nájdete aj sortiment produktov na výrobu domácich čistiacich prostriedkov ako aj kozmetické či hygienické potreby. Vzdelávacia časť je určená na workshopy, tvorivé minidielne a prednášky. Máme pripravený cyklus "Dá sa to aj inak", budeme sa učiť šiť, vyrábať voskové obrúsky alebo domáce ekočističe.


Na čo použijeme vaše príspevky?

Vybavenie a zariadenie obchodíka je náročný proces. Vaše príspevky použijeme na:

 • technické vybavenie (kalibrovaná elektronická váha, chladiaca vitrína, elektronická registračná pokladňa, platobný terminál)
 • zariadenie prevádzky (kvalitné drevené policové regále s vysokou nosnosťou, drevené poličky, nábytok)
 • vybavenie vzdelávacej časti (stohovateľné stoličky, stoly, police, úložný priestor).


Odmeny

Ako poďakovanie za Vašu podporu vám ponúkame balíky odmien. Pripravili sme ich s láskou a úctou k prírode a pokorou. Nechcené záclony sme premenili na praktické sieťky na ovocie a zeleninu, nepoužívané textílie na vrecúška. Zbytky látok na voskové obrúsky. Úžitkový textil zmenili na obaly na knihy. Jutový špagát na kompostovateľné hubky na riad. Zo zbytkov priadzí a vlny sme uháčkovali štvorce na všestranné použitie. Podložky do auta sme zachránili pred vyhodením do odpadu, využili ich a drevené korálky použili na zaťahovanie sieťok.

Ďakujeme za vašu podporu.

vaši vrecúškári Evka, Marta, Miška, Katka, Mirka, Hiro a Tinka

Novinky5

Prvé balíky sú na ceste k vám

Update #5, 12.12.2018

Dňom, nocou chystáme a balíme odmeny za vašu podporu. Prvé balíčky sú už na ceste k vám, milí vrecúškári.

Vyhlasujem, že som pri ich balení nezanechala žiaden odpad, využila napríklad aj zvyšky špagátu, ktoré si poctivo odkladám, no a balila ako už je zvykom do novín. V každom balíčku nájdete aj malý bonus, tak si ho odložte, určite sa vám zíde ❤️


A ak ste so Žiliny a okolia, váš darček vám radi odovzdáme osobne. Môžete napísať sms na 0949144856 alebo e-mail na tinka@dovrecuska.sk

ĎAKUJEM

ĎAKUJEME VÁM ❤️

Update #4, 08.12.2018

Milí naši vrecúškári začiatočníci, pokročilí aj vy milí nadšenci.

Milé vrecúškárske rodiny, majstri ekologického domáceho upratovania, nebojácni odvážlivci s chuťou naučiť sa niečo nové.

Priatelia, kamaráti, známi, neznámi ste naozaj skvelí! Vďaka vašej fantastickej podpore bola naša kampaň úspešná. Naozaj sa nám to spoločne podarilo.Veľmi sa z toho tešíme. Dodali ste nám silu, energiu a dokázali ste, že keď sa spojíme, dokážeme viac.

Momentálne finišujeme s odmenami pre vás a v priebehu budúceho týždňa ich začneme zasielať k vám domov, na vaše adresy. Ak by ste chceli vašu odmenu prevziať osobne, napíšte nám. Rada vás spoznám a poďakujem vám osobne.

V nedeľu 9. decembra 2018 nás môžete stretnúť v Novej Synagóge v Žiline, kde v rámci rámci Vianočného malého trhu predstavíme aj vecičky z našej dielne a ukážeme, že sa dá nakupovať, odličovať či upratovať aj INAK. Pristavte sa na kus reči, budeme veľmi radi.

Máme pre vás pripravený aj špeciálny darček. Keď sa zajtra pristavíte pri našom stánku a poviete "Som vrecúškár" dostanete od nás ako poďakovanie vrecúško, ktoré si v rámci RECYtvorenia budete môcť namaľovať, opečiatkovať podľa vašich predstáv.

Tešíme sa na stretnutie s vami.

Za vrecúškárov Tinka

SME ZA POLOVICOU

Update #3, 26.11.2018

Milí naši priatelia, podporovatelia, vrecúškári,

ďakujeme vám za vašu doterajšiu podporu. Ste skvelí. Sme za polovicou kampane, máme 50% z cieľovej sumy.

Náš sen o otvorenom mieste pre zodpovedné nakupovanie, ktoré bude prinášať radosť a dobrý pocit začína dostávať jasnejšie farby. A to aj vďaka vám a vašej podpore.

Teraz ale musíme znova nabrať dych a silu. Máme pred sebou druhú polovicu. Odmien je ešte dostatok. Ak by ste chceli obdarovať niekoho netradičným vianočným darčekom, ktorým urobíte radosť nielen obdarovanému, ale aj nám, nakuknite medzi odmeny. Inšpiratívna prednáška, zaujímavý workshop, balíček pre rodinu či jedinečné návody na prípravu domácich čistiacich prostriedkov.

Ak máte vo vašom okolí ľudí, ktorí podporujú trvalú udržateľnosť a mohol by im byť náš projekt sympatický, povedzte im prosím o nás. Napíšte im, alebo im rovno môžete poslať tento link www.startlab.sk/dovrecuska

Nájdete nás aj na sociálnych sieťach:

Facebook: https://www.facebook.com/dovrecuska

Instagram: https://www.instagram.com/dovrecuska

ĎAKUJEME VÁM.

za vrecúškárov pozdravuje Tinka


Tak ti tíško hudiem do uška...

Update #2, 15.11.2018

Divadlo Impro Kapro tiež podporuje našu myšlienku. Dievčence vymysleli perfektnú pesničku, ktorá sa u nás doma stala ihneď hitom. ĎAKUJEME

IDEME ĎALEJ

Update #1, 13.11.2018

Podporovatelia211

Podporovatelia

O autoroch

O autoroch

martina betušová

martina betušová

Ekologicky zmýšľajúca rodáčka spod Tatier. Mamina 3 detí ktoré sú pre ňu tí najväčší učitelia. Priateľská, úprimná, odhodlaná učiť sa trpezlivosti a otvorená novým možnostiam.

Meno a priezvisko Martina Betušová
Telefónne číslo 0949144856
Web www.dovrecuska.sk

Kontaktujte autoraOdmeny (perks)

 • Zobraziť ostatné

Platba (payment)5 € 5 000 €

Kontakt