Pozor: Projekty sa na StartLabe zoraďujú podľa posledného prijatého daru. Ten váš je momentálne na úplnom konci. Nebojte sa, v poradí sa posunie hneď, ako získate svoj prvý dar.

Zatvárame Žufaňu! Otvor s nami novú

Nadácia SPP znásobí vaše dary
Každá podpora bude znásobená a to až pokiaľ projekt nedosiahne sumu 5 000 €.
Prečítajte si viac o tejto unikátnej podpore vybraných projektov.

Odmeny

Odmeny

O projekte

O projekte

Žufaňa


Žufaňu voláme verejná obývačka. Naše miesto v meste. Bistro, kde sa radi zhovárame pri dobrom jedle. Kde si dovolíme spomaliť. Kde sa necítime ako cudzinci vo vlastnom meste.

Varíme sezónne, z čerstvých surovín, prevažne od menších farmárov. Typickým jedlom v Žufani je kaša, polievka, prívarok. Nadviazali sme na dedičstvo tradičnej kuchyne. Človek sa k nám chodí schovať, keď je mu v meste prirýchlo či osamelo.Túžbu vytvoriť takéto miesto sme mali na začiatku tri. Kristína, Eva, Jana. Dnes máme v tíme 20 ľudí. Rozrastáme sa my, pribúdate vy, naši verní. To nám dáva signál, že svoju prácu robíme dobre a máme v nej pokračovať.Chceme pokračovať v tvorbe komunity, spájať ľudí, byť zodpovednejší k okoliu, viac spolupracovať s malými dodávateľmi.

K tomu potrebujeme tvoju pomoc.


Prečo nás podporiť?


Našli sme priestor na skok od súčasnej prevádzky na Duláku, ktorý nám dovolí mnohé zmeniť k lepšiemu. Chceme sa presťahovať a urobiť Žufaňu dlhodobo udržateľným miestom.


NEDEĽNÉ OBEDY

Chceme do mesta vrátiť tradičné nedeľné obedy. Vývar, kura s ryžou a s kompótom. Ale najmä s rodinou či kamarátmi za jedným stolom.
DNES nám v tom bráni malá kuchyňa, ktorá nedovoľuje pripravovať celodenné raňajky a variť obed súčasne.


BEZ OBALOV

Chceme objednávať suroviny bezobalovo, minimalizovať plasty. Našli sme dodávateľov, ale nie miesto.
DNES nemáme sklad, aby sme sa mohli zásobiť vo väčšom množstve ekologickou cestou.


LOKÁLNI DODÁVATELIA

Chceme viac mapovať poctivých dodávateľov, spolupracovať s nimi. Tí robia závozy do Bratislavy zväčša raz týždenne.
DNES nemáme dostatok miesta, aby sme mohli tovar vo väčšom množstve naskladniť.


PRIESTOR NA SPOLUPRÁCU

Chceme vybudovať malé poschodie, kde umiestnime coworkingový stôl pre kreatívcov. Chceme priestor pre ľudí, ktorí prinášajú do mesta nový vietor.
DNES stôl nemáme kam pridať, priestory sú primalé.


LOKÁLNE PRODUKTY

Chceme podporiť slovenských výrobcov a prezentovať ich produkty u nás v bistre.
DNES nemáme vhodné podmienky na vytvorenie malého obchodíka.


Sťahovanie do nového priestoru a zariadenie profesionálnej gastro prevádzky stojí horibilnú sumu. Nemáme dostatok vlastných finančných prostriedkov, aby sme náš projekt pokryli.Ako využijeme peniaze?


Peniaze od teba využijeme na technické vybavenie priestoru a rekonštrukciu: vzduchotechnika a odvetrávenie, vyhotovanie elekroinštalácie, vybudovanie nových toaliet, rekonštrukcia vodoinštalácie a kanalizácie, prístavba mezopodlažia pre hostí.

Vlastný finančný vklad investujeme do profesionálneho gastro vybavenia, zariadenia interiéru, stavbu baru a náklady spojené s kolaudáciou na gastro priestor.


Ďakujeme

Veľké ďakujeme aj kamarátom:
Video: Martina Slováková, Cukru production
Foto: Matej Kmeť, Michal Huštaty, Michal Hornický a Žufaňa archív
Dary: July Haluzová a Kristína Tormová


Podporiť

Novinky0
Podporovatelia280

Podporovatelia

O autoroch

O autoroch

Jana Hoosová

Jana Hoosová

V Žufani pozorujem, zhováram sa a často sa dojímam. Pritom jem zväčša koláč a pijem kávu. V ostatné dni sa rada strácam v horách, v objatiach a na jógovej podložke.

Kristína Kissová

Kristína Kissová

Srdco mám žufaňovské. Starám sa o plné brušká - som kuchárka a dula. Hnacia sila, v kuchyni, aj vo vzťahoch. Pohyb je moje druhé ja, taký ten sebapoznávací a potom najmä jógový a prechádzkový.

Eva Takáčová

Eva Takáčová

Som duša, ktorá rada tvorí. Cestu bližšie k sebe som našla aj vďaka Žufani. Krásu všedného objavujem v pomalosti, jóge, v dobrom jedle, káve či v rozhovoroch s priateľmi.

Názov organizácie BY ME, s.r.o.
Sídlo Bratislava
Web zufana.sk

Kontaktujte autoraOdmeny (perks)

  • Zobraziť ostatné

Platba (payment)5 € 5 000 €

Kontakt