Marta a Jonatán

Marta a Jonatán

Veľká obrázková kniha o Marte a Jonatánovi, dvoch osamelých dážďovkách, a o hruške, ktorá medzi nich nečakane spadla. Pustia sa do nej každý zo svojej strany - a tam sa to začne zamotávať. Toto je knižka o delení sa s ostatnými a zároveň o tom, že láska občas prichádza úplne inak ako by sme si predstavovali. Bude vám chutiť. Vďaka vám sa zároveň dostane tam, kde by to inak nebolo možné.

Literatúra
Vzdelávanie a veda
Marta a Jonatán
Získaná suma
122%

6 099 €

z cieľovej sumy
5 000 €

Kampaň bola

úspešná

O projekte

Kniha pre deti aj dospelých

Väčšina rodičov veľmi dobre pozná pocit zúfalstva, keď mu jeho máloročný potomok strčí do rúk knihu, ktorú už počul ziliónkrát. A teraz si ju potomok prosí opäť! Keďže aj my sme rodičia a keďže posledné štyri roky s rodičmi pracujeme, vieme akú cenu má kniha, ktorá chutí deťom, no pritom zároveň teší dospelých (teda, aspoň počas prvých deväťsto čítaní).

Marta a Jonatán je práve taká kniha. Nájdete v nej atraktívne kolážové ilustrácie v šťavnatých farbách a s výrezmi, ktoré sa budú páčiť deťom. A zároveň príbeh lásky, nad ktorým rodičia s porozumením pokývu hlavou.

Marta a Jonatán patrí do kategórie obrázkových kníh, ktoré u nás zatiaľ celkom chýbajú. Ide o knihy s výraznými ilustráciami, v ktorých je málo textu, no príbeh je pritom veľmi premyslený a má čo povedať aj dospelým. Je to veru kumšt napísať takúto knihu!

Vďaka ilustráciám a výrezom v Marte a Jonatánovi bude knižka chutiť už aj dvojročníkom, ktorí sa ešte iba učia pomenúvať svet a skladať slová do viet. Príbeh sa každým otočením strany posúva dopredu, takže si ňou budú vedieť chvíľku listovať aj bez vás.

Štvor a päťročné deti začnú už po pár čítaniach pomerne skoro rozoznávať kľúčové slová, a prváčikovia si budú môcť na jednoduchom texte trénovať všetko čo sa naučili v škole. Keďže príbeh je vymyslený naozaj vtipne, nebudú sa pri ňom nudiť.


Avšak pozor: Marta a Jonatán je aj kratučký román o tom, že láska medzi dvomi ľuďmi sa zväčša tvorí pomalinky a hlavne vďaka tomu, že sa s nimi o všetko delíme. Práve preto ju pokojne môžete venovať ako svadobný dar svojim kamarátom (spolu s tou kryštáľovou súpravou, ktorú už máte pripravenú).

Kto vypúšťa knihu do sveta

Martu a Jonatána vydá občianske združenie Čítajme si spolu, ktoré už niekoľko rokov podporuje rodičov v tom, aby čítali svojim deťom od malinka. Aby nečakali, kým dietko začne hovoriť alebo chodiť do škôlky, ale aby začali naozaj od prvých dní.

Čítanie deťom je totiž láska. Okrem toho, že počúvanie príbehov deťom krásne rozvíja jazyk (a už aj v období, keď deti ešte vôbec nehovoria, prípadne iba po ufónsky), lepí detí a rodičov k sebe. Pri čítaní sa to menšie uloží na to väčšie a pomedzi ťahanie za vlasy, pichanie rodičovi do očí a pomedzi batolenie sa preč vznikajú spomienky.

Čítajme si spolu okrem workshopov pre rodičov v škôlkach a knižiciach už tri roky pripravuje letné knižkohranie Prečítané leto. Takisto organizuje Konferenciu (ne)obyčajných rodičov v Košiciach a v spolupráci s Knižnicou pre mládež mesta Košice aj festival detskej knihy Košice BookPark. S podporou kníhkupectva Martinus sme v marci 2018 pripravili letáčik Míľniky detského čitateľa, ktorý cestoval do všetkých kútov Slovenska.

Kto všetko je Marta a Jonatán

Autorom knihy je český ilustrátor Petr Horáček, ktorý patrí medzi to najlepšie zo svetovej detskej literatúry. Za svoje knihy v angličtine získal už niekoľko ocenení. Jeho leporelá pre prckov (napríklad Choo Choo alebo Strawberries are Red) sú skutočne skvelé, rovnako aj jeho rozkladacie 3D knihy (Animal Opposites) a na našom trhu sa v podstate nedajú s ničím porovnať. V češtine vyšlo niekoľko jeho kníh. V slovenčine bude Marta a Jonatán jeho prvá kniha (a my veľmi dúfame, že po nej sa ním začne zaoberať aj niektoré väčšie vydavateľstvo).

Knihu do slovenčiny preložila prekladateľka a mama Ester Demjanová. Len vďaka nej v knihe nájdete zopár bláznivých slov (napríklad "odďobol"), pri ktorých si idete jazyk vylomiť, no deti ich milujú.

Jazykovú korektúru robila prekladateľka a mama Katarína Kvoriaková. Do tlače ju pripravil otec Robo Šarudy, ktorý pre nás už predtým čaroval Prečítané leto. Celým dobrodružstvom prípravy knihy nás sprevádza superžena a mama Jana H. Hoffstädter, ktorú poznáte ako autorku knihy Cesta na svet. A keďže samotný Petr Horáček je dvojotec, verte, že knižka je od prvej chvíle testovaná na deťoch.

Kniha bude mať 42 strán z veľmi pevného (300 gramového) papiera. Obálka bude krásne trojrozmerná, hruška vám na nej bude vystupovať z pozadia. Jej celkové rozmery budú 23x25 centimetrov, ide teda o ozajsky peknú veľkú knihu.

Tisíc knižiek rozdáme

Na Slovensku žije ale aj veľmi veľa detí, ktoré nemajú ani jednu knihu, do ktorej by mohli napísať svoje meno. Čítajme si spolu má tú česť spolupracovať s ľuďmi, ktorí pomáhajú rodinám a deťom v ťažkej situácii. Občas deti prechádzajú nákladnou zdravotnou terapiou či žijú v rodinách, kde knihy sú nedosiahnuteľným luxusom. Občas jednoducho nemajú rodičov, od ktorých by knihu mohli dostať.

Práve preto celá tretina nákladu tejto knihy, teda tisíc výtlačkov, pocestuje ku nim. Bude sa tak diať prostredníctvom našich kamarátov v Centrách včasnej intervencie a prostredníctvom občianskych združení Cesta von, Vyrovnávanie šancí, Človek v ohrození a Návrat. Obrovské množstvo svetových výskumov opakovane dokázalo, ako náročné podmienky ovplyvňujú vývin a budúce vzdelávanie dieťaťa. Tieto združenia sa postarajú o to, aby sa knižky dostali tam, kde im bude dobre a kde budú môcť čarovať tak, ako iba knihy vedia.

Ďakujeme, že nám pomáhate pomáhať.

Odmeny pre vás

Pripravili sme pre vás všeličo. Ako odmenu za vašu podporu si môžete okrem knižiek vybrať odznačiky pre seba a kamošov z pieskoviska, plagát s ilustráciou do detskej izby, praktickú tašku na hrušky alebo originálny puf pre deti. A okrem toho tu máme pre vás aj štyri ozajské originály, ktoré Petr Horáček vyrobil špeciálne pre túto kampaň.

1. Trojsadu odznačikov (každý z nich vo veľkosti 5,5 centimetra) pre vás vyrobí nezisková organizácia Aliis vo svojej chránenej dielni v Trenčianskej Teplej.


2. Máme pre vás aj plagát s ilustráciou, ktorú v knihe nenájdete. Petr Horáček ju pripravil pre potreby tejto kampane. Obrázok bude mať rozmery 23x23 centimetrov a bude sa v detskej izbe pekne vynímať.

3. Ďalšou odmenou je naozaj šarmantná taška, vyrobená zo zmesy ľanu a bavlny. Môžete ju naložiť hruškami, taškami, plavkami alebo všetkým naraz, všetko vydrží. Ušijú ju pre vás v rodinnej firme Manufolktura. Vybrali sme jednoduchý dizajn bez zdobenia, aby sa vám ľahko kombinovala s vašim oblečením. Alebo si ju môžete ozdobiť jedným z odznakov.

4. Ak by ste si priali ako odmenu niečo špeciálne, naša kamarátka návrhárka Ivana pre vás ušila limitovanú sériu dvadsiatich originálnych pufov. Tvorí pod značkou Iffi. Máme radi nielen jej nápadité autorské oblečenie, ale aj filozofiu, ktorou sa riadi pri tvorbe, a tou je šitie priateľské k prírode aj k deťom.

V prípade, že si vyberiete túto odmenu, pufy k vám pricestujú ešte pred Vianocami. Knižky vás potom potešia druhýkrát po Novom roku.

5. Pre skutočných labužníkov tu máme štyri špeciálne odmeny: originál obrazy od samotného autora Petra Horáčka. Keďže Petr tvorí kolážami, na každom z nich uvidíte každý individuálny kúsok kladený jeden vedľa druhého. Každý z nich je podpísaný a pricestuje vám pripravený v pasparte, aby ste ho mohli rovno zavesiť na stenu.

V prípade, že si vyberiete niektorý z obrazov, pricestuje k vám ešte pred Vianocami. Knižky vás potom potešia druhýkrát po Novom roku.

Ďakujeme za vašu podporu.

O projekte

Chcem podporiť!

Nepotrebujete odmenu? Tak darujte sumu podľa svojho uváženia a získajte aspoň našu vďaku.

Knižka Marta a Jonatán s osobným odberom

Minimálna výška príspevku

14

Za túto sumu od nás dostanete jednu hrušku a dve šťastné dážďovky. Budete si ich môcť osobne vyzdvihnúť v Bratislave a v Košiciach v priebehu februára 2019.

Knižka Marta a Jonatán poštou

Minimálna výška príspevku

16

Za túto sumu od nás dostanete jednu hrušku a dve šťastné dážďovky. Zašleme vám ich poštou na Slovensko alebo do Čiech v priebehu februára 2019.


Dve knihy Marta a Jonatán s osobným odberom

Minimálna výška príspevku

28

Za túto sumu od nás dostanete štyri šťastné dážďovky. Budete si ich môcť vyzdvihnúť v Bratislave alebo Košiciach v priebehu februára 2019.


Dve knihy Marta a Jonatán poštou

Minimálna výška príspevku

32

Za túto sumu od nás dostanete štyri šťastné dážďovky. Doručíme vám ich poštou na Slovensku a do Čiech v priebehu februára 2019.


Kniha Marta a Jonatán a séria odznakov

Minimálna výška príspevku

20

Za túto sumu od nás ku spadnutej hruške a dvom dážďovkám dostanete tri ňuňu odznaky. Každý z nich má v sebe motív z knižky a veľkosť 5.5 cm. Bude sa na batohu parádne vynímať. Ukážte svetu, že doma čítate!

Odznaky pre vás vyrobí nezisková organizácia Aliis vo svojej chránenej dielni v Trenčianskej Teplej. Balíček od nás dostanete poštou na Slovensku alebo v Čechách v priebehu februára 2019.


Kniha Marta a Jonatán, séria odznakov a plagát

Minimálna výška príspevku

25

Za túto sumu od nás dostanete obe dážďovky a plagát do detskej izby vo veľkosti 23x23 cm. Na plagáte je extrachutná ilustrácia, ktorú v knižke nenájdete, pretože vznikla špeciálne pre túto kampaň.

Balíček od nás dostanete poštou na Slovensku alebo v Čechách v priebehu februára 2019.

Kniha Marta a Jonatán, séria odznakov a taška na hrušky

Minimálna výška príspevku

30

Za túto sumu od nás dostanete k dážďovkám a ich hruške aj ľanovú tašku vo veľkosti 35x45 cm. Tašku pre vás bude vyrábať rodinná firma Manufolktura, ktorá sa špecializuje na vecičky z prírodných materiálov a šmrncnuté folkom.

Balíček od nás dostanete poštou na Slovensku a v Čechách v priebehu februára 2019.

Kniha Marta a Jonatán, séria odznakov a originálny puf

Minimálna výška príspevku

50

Za túto sumu od nás dostanete knižku, odznaky a originálny puf, inými slovami poddupkovník (dupka - detský zadoček vo východoslovenskom nárečí).

Puf pre vás vyrobí značka Iffi, ktorá pracuje s materiálmi, láskavými k prírode a deťom. Puf bude mať priemer 35 cm, výšku 15 cm a vyplnený bude zdravotne nezávadnými polystyrénovými guličkami. Látka na hornej a dolnej strane je utierateľná, takže ho váš malý človek môže oliať (alebo aj iné). Po boku pufu je látka, na ktorej bežia naše dážďovky z knižky priamou cestou k šťastnému koncu. Ide o limitovanú edíciu.

Pozor: Puf vám doručíme do Vianoc na Slovensko alebo do Čiech. V priebehu februára 2019 vám urobíme ešte jedny Vianoce, keď pán poštár doručí zvyšok.

Triedny balík malý

Minimálna výška príspevku

90

Za túto sumu od nás dostanete 5x knižku, 5x3 odznaky, plagát a jeden krásny hruško-puf do čitateľského kútika. Krajšie steny, krajšie knižky a krajšie doplnky, trochu viac svetla pre triedu, kde vaše dietko trávi veľa času.

Balíček vám doručíme naraz v priebehu februára 2019.

Triedny balík veľký

Minimálna výška príspevku

160

Za túto sumu od nás dostanete 10x knižku, 10x3 odznaky, plagát a jeden krásny hruško-puf. Krajšie steny, krajšie doplnky a hlavne krásne knihy pre knižnicu školy či škôlky, kde váš potomok trávi veľa času.

Balíček vám doručíme naraz v priebehu februára 2019.

Odmena pre superhrdinu I.

Minimálna výška príspevku

500

Táto suma nám umožní rozdať sto knižiek, všetky vo vašom mene. Všetkých sto kníh poputuje do OZ Návrat, odkiaľ sa dostanú do tých rodín, ktoré ich budú potrebovať. Vďaka vám sto knižiek tak nájde svoj domov.

Okrem toho vám venujeme dva VIP lístky na Konferenciu (ne)obyčajných rodičov v Košiciach v októbri 2019.

Odmena pre superhrdinu II.

Minimálna výška príspevku

1 500

Táto suma nám umožní rozdať tristo knižiek, všetky vo vašom mene. Rozdelíme ich medzi Centrá včasnej intervencie a OZ Cesta von. Odtiaľ sa dostanú do tých rodín, ktoré ich budú potrebovať. Vďaka vám tak tristo knižiek nájde svoj domov.

Okrem toho vám venujeme dva VIP lístky na Konferenciu (ne)obyčajných rodičov v Košiciach v októbri 2019.

Ak by sa pre túto odmenu rozhodla firma, v ktorej pracujete, pripravíme pre vás a vašich kolegov na mieru šitý seminár o tom, ako si dostať čítanie s deťmi do našich rozbehaných životov.

Kniha Marta a Jonatán, séria odznačikov a originál Pusa

Minimálna výška príspevku

100

Za túto sumu od nás dostanete knižku, odznaky a originál Pusa od Petra Horáčka, na ktorom vidieť každučkú vrstvu papiera, s ktorým pracoval. Samotnú ilustráciu v knižke nenájdete, vznikla špeciálne pre vás. Obrázok má rozmer 26x36 cm a dostanete ho zarámovaný v pasparte.

Pozor: Obrázok vám doručíme do Vianoc na Slovensko alebo do Čiech. V priebehu februára 2019 vám urobíme ešte jedny Vianoce, keď pán poštár doručí zvyšok.

Kniha Marta a Jonatán, séria odznakov a originál Melón

Minimálna výška príspevku

100

Za túto sumu od nás dostanete knižku, odznaky a originál Melón od Petra Horáčka, ktorý nesie všetky stopy ručnej práce. Samotná ilustráciu v knižke nevystupuje, aj táto vznikla špeciálne pre vás. Obrázok má rozmer 26x36 cm a dostanete ho zarámovaný v pasparte.

Pozor: Obrázok vám doručíme do Vianoc na Slovensko alebo do Čiech. V priebehu februára 2019 vám urobíme ešte jedny Vianoce, keď pán poštár doručí zvyšok.

Kniha Marta a Jonatán, séria odznakov a originál V lístí

Minimálna výška príspevku

100

Za túto sumu od nás dostanete knižku, odznaky a originál V lístí od Petra Horáčka. Na tomto obraze vám detaily vyrazia dych. Každý jeden lístok prešiel Petrovi pomedzi prsty a hľadal si miesto. Obrázok má rozmer 28x30 cm a dostanete ho zarámovaný v pasparte.

Pozor: Obrázok vám doručíme do Vianoc na Slovensko alebo do Čiech. V priebehu februára 2019 vám urobíme ešte jedny Vianoce, keď pán poštár doručí zvyšok.

Novinky

Marta a Jonatán sú už na ceste

Update #8, 26.03.2019

Ďakujeme vám všetkým tisíckrát, že ste takí trpezliví. Teraz už ale môžeme s istotou povedať, že Marta s Jonatánom sú na ceste k vám. Keďže balíčkov je naozaj veľa, vypúšťame ich postupne: prvá časť cestovala v závere minulého týždňa, druhá cestuje teraz, ešte jedna ďalšia nás čaká. Čakajú nás aj veľké zasielania pre OZ Cesta von, pre Človeka v ohrození, pre Návrat, teda pre tých, ktorí pomáhajú deťom v náročných podmienkach. To, že im vieme rozdať 1000 kusov, čiže celú tretinu nášho nákladu, je možné len vďaka vašej podpore.

Zároveň od stredy 27.marca spúšťame už aj osobný odber. V Bratislave sa ku knižke dostanete v Chooze Shope na Májkovej ulici každý deň od 11.00 do 17.00. V Košiciach zase na Hlavnej ulici v nových priestoroch Artfora od 9.00 do 18.00.

Keď už budete mať hrušku v rukách vy alebo vaše deti, neváhajte sa s nami podeliť o fotografie.

A na záver už iba toto: každý jeden z vás sa kúpou našich dážďoviek podieľa na tom, aby deťom, ktorým je ťažko, bolo ľahšie. V ich mene vám ďakujeme.

Osobný odber knihy Marta a Jonatán

Update #7, 07.03.2019

Dobrý deň,

kniha Marta a Jonatán bude čoskoro hotová. Predtým by sme však chceli poprosiť vás, čo ste si zvolili osobný odber o doplnenie pár informácií. Urýchli nám to prípravu vašich kníh.

Ak ste si teda objednali osobný odber v Bratislave alebo Košiciach, prosím vyplňte dotazník:

https://goo.gl/forms/2MoK2pkdSvOkEmnE2

Ďakujeme!


Správa pre tých, čo sa už nevedia dočkať

Update #6, 22.02.2019

Milí priatelia, drahí podporovatelia.

Občas nám nejde všetko tak ideálne, ako by sme chceli. Našim dvom dážďovkám bude trvať cesta na svet dlhšie, ako sme predpokladali. Výroba špeciálnych razníc na otvory a strany je totiž trochu náročnejšia.

Chceme vás poprosiť ešte o pár týždňov trpezlivosti. Z tlačiarní vravia, že pravdepodobne polovica marca. Hneď ako budeme mať knihy doma, začneme posielať balíčky.

Ďakujeme a dúfame, že si o príbehu Marty a Jonatána budete môcť čítať čo najskôr.

Posledných osem hodín a prvé odmeny na ceste

Update #5, 20.12.2018

Naša kampaň končí o necelých osem hodín a toto je náš najsilnejší argument v prospech toho, aby ste o nej dali vedieť vašim kamošom s podobne veľkými deťmi (2.5, 4.5 a 6). Marta s Jonatánom totiž krásne spájajú viaceré vekové skupiny. Odporúčajú ju tri deti z troch!

A už len krátko: všetky zakúpené pufy a všetky zakúpené originály Petra Horáčka sú už v tejto chvíli v tranzite GLS a teda by vám mali čoskoro klopkať na vianočné dvere.


Ďakujeme!

Update #4, 18.12.2018

Dosiahli sme sto percent!

Ešte stále nám ostáva pár dní, ešte stále naše čísla pomaly rastú, no zároveň sme si už vydýchli, pretože je jasné, že vo februári naše dážďovky nájdu svoj šťastný koniec.

Ďakujeme za vašu podporu. A ak sú vo vašom okolí rodičia, známi, panie učiteľky či vychovávateľky, ktoré by mali o Marte s Jonatánom vedieť, povedzte im, prosím, o nich. Ďakujeme.

Už sme skoro v cieli!

Update #3, 14.12.2018

5 dní a už len pár stoviek eur nám chýba. Veríme, že sa nám to s vašou pomocou podarí. Podarí sa nám vydať prvú knihu Petra Horáčka v slovenčine!

Sám Petr Horáček je nadšený snáď rovnako ako my. Tu je odkaz pre všetkých, ktorí ste nás podporili. Ďakujeme vám, ste úžasní!


1000 kníh priamo do detských rúk

Update #2, 09.12.2018

Pre niektoré deti sú knihy nedostupný luxus. Kvôli zlým životným podmienkam, do ktorých sa narodili, alebo sa v takej nešťastnej situácii zrazu ocitli. Preto sme sa rozhodli, že tretinu nákladu knihy Marta a Jonatán venujeme práve týmto deťom.
1000 kníh sa teda vďaka vám môže ocitnúť v rukách tých, ktorí všetky benefity čítania kníh potrebujú ako soľ.

Ďakujeme, že nám pomáhate robiť dobré veci.

Marta a Jonatán potešia aj vaše ruky

Update #1, 05.12.2018

Anglický originál Jonathan & Martha je vytlačený na krásnom pevnom papieri. Niečo na polceste medzi leporelom a knihou pre veľkých. Presne taký by sme chceli mať aj v našej slovenskej verzii. Nielen že sa tak strany malým rúčkam ľahšie otáčajú, ale krásne vyniknú aj výrezy v knihe.

Už ste nám pomohli vyzbierať 40%, teda viac ako 1900 €!
Naviac sme pridali ako odmeny balíky kníh po 5 alebo 10 kusov. Ak poznáte nejakú školu, v ktorej by sa potešili prírastku do knižného kútika spolu s krásnym pufom, plagátikmi a odznakmi, odporučte nás. Možno sa im bude pár skvelých kníh hodiť. =)

Ďakujeme vám, že nám pomáhate vydať Martu a Jonatána najlepšie, ako vieme.


Podporovatelia

👤 Janka

💬 Na peknu vec :)

5 €

👤 Tomi Bábela

71 €

👤 Anonymný podporovateľ

20 €

👤 Marta Jankovic

🎁 Knižka Marta a Jonatán poštou

16 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Knižka Marta a Jonatán poštou

16 €

👤 Monika Kádeková

🎁 Knižka Marta a Jonatán s osobným odberom

14 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Knižka Marta a Jonatán poštou

16 €

👤 Ivana Kompasová

🎁 Knižka Marta a Jonatán s osobným odberom

14 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Knižka Marta a Jonatán s osobným odberom

14 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Knižka Marta a Jonatán poštou

16 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Knižka Marta a Jonatán s osobným odberom

14 €

👤 Veronika Mihályová

🎁 Knižka Marta a Jonatán poštou

16 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Knižka Marta a Jonatán poštou

16 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Knižka Marta a Jonatán s osobným odberom

14 €

👤 Zuzana Pechová

🎁 Knižka Marta a Jonatán poštou

16 €

👤 Jozefina

🎁 Knižka Marta a Jonatán poštou

16 €

👤 Lucia Segľová

🎁 Knižka Marta a Jonatán poštou

16 €

👤 Zuzana Dankić

🎁 Knižka Marta a Jonatán s osobným odberom

14 €

👤 Natália Adamíková Hronská

🎁 Knižka Marta a Jonatán poštou

16 €

👤 Anonymný podporovateľ

5 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Dve knihy Marta a Jonatán poštou

32 €

👤 Zuzana Zimmermannová

🎁 Knižka Marta a Jonatán s osobným odberom

14 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Knižka Marta a Jonatán poštou

16 €

👤 Ivana Palenčárová

🎁 Dve knihy Marta a Jonatán s osobným odberom

💬 Nosenie deti v Kosiciach a 13 mamiciek

28 €

👤 Ivana Palenčárová

🎁 Dve knihy Marta a Jonatán s osobným odberom

28 €

👤 Daniela Uhričíková

🎁 Knižka Marta a Jonatán poštou

16 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Knižka Marta a Jonatán poštou

16 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Kniha Marta a Jonatán a séria odznakov

20 €

👤 Monika Belaňová

🎁 Knižka Marta a Jonatán poštou

16 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Knižka Marta a Jonatán poštou

16 €

   1 2 3 4 ... 9

Autori

OZ Čítajme si spolu

OZ Čítajme si spolu

Alžbeta Uríková

Alžbeta Uríková

Som mama dvoch malých detí, ktorá rada číta. Sebe aj deťom. Lásku k dobrým detským knihám sa pravidelne pokúšam vyjadriť na svojom blogu pampuch.sk. Tiež sa snažím urobiť niečo pre to, aby aj ostatní vedeli, aké krásne a dôležité je čítať si spolu s deťmi od narodenia. Môžete ma preto nájsť ako spoluorganizátorku akcií občianskeho združenia Čítajme si spolu.

Kontaktovať autora

Máte otázku k projektu či odmenám? Napíšte priamo autorom kampane. Vaša správa z formulára im príde ako email.

Odmeny

Chcem podporiť!

Nepotrebujete odmenu? Tak darujte sumu podľa svojho uváženia a získajte aspoň našu vďaku.

Knižka Marta a Jonatán s osobným odberom

Minimálna výška príspevku

14

Za túto sumu od nás dostanete jednu hrušku a dve šťastné dážďovky. Budete si ich môcť osobne vyzdvihnúť v Bratislave a v Košiciach v priebehu februára 2019.

Knižka Marta a Jonatán poštou

Minimálna výška príspevku

16

Za túto sumu od nás dostanete jednu hrušku a dve šťastné dážďovky. Zašleme vám ich poštou na Slovensko alebo do Čiech v priebehu februára 2019.


Dve knihy Marta a Jonatán s osobným odberom

Minimálna výška príspevku

28

Za túto sumu od nás dostanete štyri šťastné dážďovky. Budete si ich môcť vyzdvihnúť v Bratislave alebo Košiciach v priebehu februára 2019.


Dve knihy Marta a Jonatán poštou

Minimálna výška príspevku

32

Za túto sumu od nás dostanete štyri šťastné dážďovky. Doručíme vám ich poštou na Slovensku a do Čiech v priebehu februára 2019.


Kniha Marta a Jonatán a séria odznakov

Minimálna výška príspevku

20

Za túto sumu od nás ku spadnutej hruške a dvom dážďovkám dostanete tri ňuňu odznaky. Každý z nich má v sebe motív z knižky a veľkosť 5.5 cm. Bude sa na batohu parádne vynímať. Ukážte svetu, že doma čítate!

Odznaky pre vás vyrobí nezisková organizácia Aliis vo svojej chránenej dielni v Trenčianskej Teplej. Balíček od nás dostanete poštou na Slovensku alebo v Čechách v priebehu februára 2019.


Kniha Marta a Jonatán, séria odznakov a plagát

Minimálna výška príspevku

25

Za túto sumu od nás dostanete obe dážďovky a plagát do detskej izby vo veľkosti 23x23 cm. Na plagáte je extrachutná ilustrácia, ktorú v knižke nenájdete, pretože vznikla špeciálne pre túto kampaň.

Balíček od nás dostanete poštou na Slovensku alebo v Čechách v priebehu februára 2019.

Kniha Marta a Jonatán, séria odznakov a taška na hrušky

Minimálna výška príspevku

30

Za túto sumu od nás dostanete k dážďovkám a ich hruške aj ľanovú tašku vo veľkosti 35x45 cm. Tašku pre vás bude vyrábať rodinná firma Manufolktura, ktorá sa špecializuje na vecičky z prírodných materiálov a šmrncnuté folkom.

Balíček od nás dostanete poštou na Slovensku a v Čechách v priebehu februára 2019.

Kniha Marta a Jonatán, séria odznakov a originálny puf

Minimálna výška príspevku

50

Za túto sumu od nás dostanete knižku, odznaky a originálny puf, inými slovami poddupkovník (dupka - detský zadoček vo východoslovenskom nárečí).

Puf pre vás vyrobí značka Iffi, ktorá pracuje s materiálmi, láskavými k prírode a deťom. Puf bude mať priemer 35 cm, výšku 15 cm a vyplnený bude zdravotne nezávadnými polystyrénovými guličkami. Látka na hornej a dolnej strane je utierateľná, takže ho váš malý človek môže oliať (alebo aj iné). Po boku pufu je látka, na ktorej bežia naše dážďovky z knižky priamou cestou k šťastnému koncu. Ide o limitovanú edíciu.

Pozor: Puf vám doručíme do Vianoc na Slovensko alebo do Čiech. V priebehu februára 2019 vám urobíme ešte jedny Vianoce, keď pán poštár doručí zvyšok.

Triedny balík malý

Minimálna výška príspevku

90

Za túto sumu od nás dostanete 5x knižku, 5x3 odznaky, plagát a jeden krásny hruško-puf do čitateľského kútika. Krajšie steny, krajšie knižky a krajšie doplnky, trochu viac svetla pre triedu, kde vaše dietko trávi veľa času.

Balíček vám doručíme naraz v priebehu februára 2019.

Triedny balík veľký

Minimálna výška príspevku

160

Za túto sumu od nás dostanete 10x knižku, 10x3 odznaky, plagát a jeden krásny hruško-puf. Krajšie steny, krajšie doplnky a hlavne krásne knihy pre knižnicu školy či škôlky, kde váš potomok trávi veľa času.

Balíček vám doručíme naraz v priebehu februára 2019.

Odmena pre superhrdinu I.

Minimálna výška príspevku

500

Táto suma nám umožní rozdať sto knižiek, všetky vo vašom mene. Všetkých sto kníh poputuje do OZ Návrat, odkiaľ sa dostanú do tých rodín, ktoré ich budú potrebovať. Vďaka vám sto knižiek tak nájde svoj domov.

Okrem toho vám venujeme dva VIP lístky na Konferenciu (ne)obyčajných rodičov v Košiciach v októbri 2019.

Odmena pre superhrdinu II.

Minimálna výška príspevku

1 500

Táto suma nám umožní rozdať tristo knižiek, všetky vo vašom mene. Rozdelíme ich medzi Centrá včasnej intervencie a OZ Cesta von. Odtiaľ sa dostanú do tých rodín, ktoré ich budú potrebovať. Vďaka vám tak tristo knižiek nájde svoj domov.

Okrem toho vám venujeme dva VIP lístky na Konferenciu (ne)obyčajných rodičov v Košiciach v októbri 2019.

Ak by sa pre túto odmenu rozhodla firma, v ktorej pracujete, pripravíme pre vás a vašich kolegov na mieru šitý seminár o tom, ako si dostať čítanie s deťmi do našich rozbehaných životov.

Kniha Marta a Jonatán, séria odznačikov a originál Pusa

Minimálna výška príspevku

100

Za túto sumu od nás dostanete knižku, odznaky a originál Pusa od Petra Horáčka, na ktorom vidieť každučkú vrstvu papiera, s ktorým pracoval. Samotnú ilustráciu v knižke nenájdete, vznikla špeciálne pre vás. Obrázok má rozmer 26x36 cm a dostanete ho zarámovaný v pasparte.

Pozor: Obrázok vám doručíme do Vianoc na Slovensko alebo do Čiech. V priebehu februára 2019 vám urobíme ešte jedny Vianoce, keď pán poštár doručí zvyšok.

Kniha Marta a Jonatán, séria odznakov a originál Melón

Minimálna výška príspevku

100

Za túto sumu od nás dostanete knižku, odznaky a originál Melón od Petra Horáčka, ktorý nesie všetky stopy ručnej práce. Samotná ilustráciu v knižke nevystupuje, aj táto vznikla špeciálne pre vás. Obrázok má rozmer 26x36 cm a dostanete ho zarámovaný v pasparte.

Pozor: Obrázok vám doručíme do Vianoc na Slovensko alebo do Čiech. V priebehu februára 2019 vám urobíme ešte jedny Vianoce, keď pán poštár doručí zvyšok.

Kniha Marta a Jonatán, séria odznakov a originál V lístí

Minimálna výška príspevku

100

Za túto sumu od nás dostanete knižku, odznaky a originál V lístí od Petra Horáčka. Na tomto obraze vám detaily vyrazia dych. Každý jeden lístok prešiel Petrovi pomedzi prsty a hľadal si miesto. Obrázok má rozmer 28x30 cm a dostanete ho zarámovaný v pasparte.

Pozor: Obrázok vám doručíme do Vianoc na Slovensko alebo do Čiech. V priebehu februára 2019 vám urobíme ešte jedny Vianoce, keď pán poštár doručí zvyšok.