Pozor: Projekty sa na StartLabe zoraďujú podľa posledného prijatého daru. Ten váš je momentálne na úplnom konci. Nebojte sa, v poradí sa posunie hneď, ako získate svoj prvý dar.

Poďakovania

Poďakovania

O projekte

O projekte

O čo ide


Neobyčajne obyčajné príbehy malého Miška, jeho rodiny a kamošov. Hlavný hrdina tejto knižky zvedavo a bez prestávky objavuje rozmanitosť sveta okolo seba. Počas jedného roka sa zoznámi s ľuďmi, akých dovtedy nestretol, alebo tých známych uvidí v novom svetle.

Sedem príbehov, ktoré sú určené na spoločné čítanie s rodičmi. Sú zo života škôlkara a deti by sa s nimi mali ľahko identifikovať. Odohrávajú sa v našom regióne.

Každý človek je iný a zároveň výnimočný. Niektorí sa navzájom podobajú viac či menej, a iní zase vôbec. Lenže nie je dôležité, aby sme boli všetci rovnakí, ale aby sme sa k sebe správali s rovnakým rešpektom.


Pre koho


Knižka je určená pre väčších škôlkárov a malých školákov, ktorí sa vo svojom okolí postupne stretávajú s rôznymi ľuďmi, akých predtým v rodinnom prostredí možno nevideli. Či ide o deti alebo dospelých, bielych, čiernych alebo ružových, na nohách či na kolesách.

Načo potrebujeme financie


Výroba knižky Môžu superhrdinovia nosiť okuliare? bola podporená Fondom na podporu umenia. Keďže ide o plne autorskú vec, podieľalo sa na nej viacero ľudí, ktorí odviedli skvelú a poctivú prácu. Dotácia z FPU nám pomohla pokryť veľkú časť výdavkov, potrebovali by sme ešte dofinancovať tlač.

Knižka vyjde v náklade tisíc kusov, koncom marca 2019, v tejto chvíli sa už v tlačiarni pripravuje do strojov. Volíme túto formu verejnej podpory, pričom v dobrom veríme, že ide o win-win situáciu :-) Čitateľ získa knižku za výhodnejšiu cenu ako v obchode, a zároveň ju bude mať medzi prvými, tak povediac ešte teplú. Vaše dary nám pomôžu s dofinancovaním tlače. K dispozícii sú aj limitované reprodukcie ilustrácii z knižky, podľa vlastného výberu.

Za akúkoľvek podporu sme veľmi vďační a veríme, že sa vám knižka bude páčiť rovnako, ako nám!


Kto je za tým


Knižku napísala, na podnet vydavateľstva, úžasná Soňa Gyarfáš Lutherová, ktorá sa na nej naozaj veľa narobila. Výsledok stojí za to. Soňa je sociálna antropologička a filmárka. Pracuje ako vedkyňa na SAV, a keď práve neskúma, tak píše a ak nepíše, tak nakrúca dokumentárne filmy. Neustále rozmýšľa o ľuďoch. Snaží sa im porozumieť a sprostredkovať ich príbehy iným. Spolu s manželom Matejom majú dvoch synov, päťročného Andreja a dvojročného Adama.

Ilustrácie do knižky spravil Martin Krkošek, ktorý vyštudoval UMPRUM v Prahe v ateliéroch knižnej ilustrácie (Jiří Šalamoun, Juraj Horváth) a televíznej a filmovej grafiky (prof. Jiří Barta). Absolvoval tiež stáž na Akadémii výtvarných umení, aj EVS stáž v Žiline na Stanici Záriečie. Okrem knižnej ilustrácie sa venuje aj grafickému dizajnu, ručnej tlači, animácii a voľnej tvorbe. Martin je otcom dvoch detí, žije na severovýchode Moravy.

O parádny dizajn knižky sa postarala šikovná dizajnérka Janka Bálik. Janka študovala študovala na VŠVU v Bratislave, odbor grafický dizajn a výtvarný šperk. S Palom Bálikom spolupracovala na grafickej úprave a ilustrácii knižných titulov pre rôzne slovenské a zahraničné vydavateľstvá, samostatne na niekoľkých tituloch pre deti. Okrem toho vystavovala svoju tvorbu na viacerých spoločných aj samostatných výstavách u nás aj v zahraničí. Janka je mamou dvoch detí, Eliáša a Alty.Novinky1

Môžu superhrdinovia nosiť okuliare?

Update #1, 18.03.2019

Milí priatelia,

vďaka vášmu záujmu o našu novú knižku sa kampaň podarilo naplniť veľmi rýchlo.

Ďakujeme vám veľmi pekne.

Knižka dorazí z tlačiarne koncom marca, akonáhle ju budeme mať v rukách, dostanete od nás informácie, kde v Bratislave si ju môžete vyzdvihnúť. Tým, ktorí si knižku objednali poštou ju rovno zabalíme a pošleme.

Zarezervovať si knižku na tejto platforme bude možne ešte týždeň, ak viete o niekom, kto by tak rád urobil, dajte mu vedieť :)

pozdravujeme

E.J.Publishing

Podporovatelia101

Podporovatelia

O autoroch

O autoroch

Jana H. Hoffstädter

Jana H. Hoffstädter

Založila a vedie vydavateľstvo E.J. Publishing. Pracovala ako lektorka nemeckého jazyka so špecializáciou na vzdelávanie dospelých, momentálne však neučí, naplno sa venuje vydavateľstvu. Okrem toho aj prekladu, písaniu a editovaniu. Je autorkou jednej knižky pre deti a pracuje na ďalších. Voľakedy bola redaktorkou denníka Sme, ale to je už skutočne dávno. Dnes občas prispieva do online magazínu Kurník. Okrem toho veľa číta, vkuse na niečo pindá a je závislá na káve a cukre. Má 10-ročného syna Eda.

Meno a priezvisko Jana H. Hoffstädter
Web www.ejpublishing.sk

Kontaktujte autoraPoďakovania (perks)

  • Zobraziť ostatné

Platba (payment)5 € 5 000 €

Kontakt