Pozor: Projekty sa na StartLabe zoraďujú podľa posledného prijatého daru. Ten váš je momentálne na úplnom konci. Nebojte sa, v poradí sa posunie hneď, ako získate svoj prvý dar.

O projekte

O projekte


Tri nové detské knižky z dielne 82 Bøok & Design Shõpu.


Všetko sa to začalo Ilustrovanou Ústavou Slovenskej republiky, ktorú sme v roku 2017 vydali ako svoju prvú knižku. Knižka sa dodnes teší veľkému úspechu. V priebehu prvého mesiaca sme ju vypredali a vzápätí sme museli spraviť dotlač. Vtedy sme sa rozhodli, že začneme vydávať nielen pekné, ale aj poučné knižky pre deti aj dospelých, pretože veríme, že našim čitateľom pomôžu žiť lepší život.


Ako môžu detské knižky pomôcť žiť lepší život?


Knižky, ktoré sme vydali a ktoré ešte len pripravujeme hovoria o láske, o kamarátstvach, o ľudských právach, o rôznorodosti, o rovnoprávnosti, o pocitoch, o tradíciách, o umení, o architektúre, o cestovaní, ale aj o rybách, požiaroch, alebo o tom, ako tráviť voľný čas. Každá kniha, ktorú pre našich čitateľov pripravujeme, obohacuje naše poznanie o svete, v ktorom žijeme. A to je veľmi dôležité. Aby sme rozumeli ľuďom aj zvieratám, s ktorými žijeme na našej planéte, aby sme rozumeli histórii, z ktorej sa učíme, aby sme rozumeli geografii, ktorá nám hovorí o tom, ako funguje svet, aby sme rozumeli našim pocitom a boli k sebe dobrí, potrebujeme rozumieť svetu okolo nás. A knižky z nášho vydavateľstva 82 Bøok & Design Shõp nám v tom môžu pomôcť.


Prečo zbierame peniaze na tri knižky naraz?


Po úspešnom vydaní Ilustrovanej Ústavy Českej aj Slovenskej republiky (Ilustrovaná Ústava Českej republiky získala pred pár dňami druhú cenu za najkrajšiu českú knihu roka 2018 v kategórii odborná literatúra) sme sa rozhodli, že sa pustíme do vydávania kníh naplno. Tento rok plánujeme vydať 10 kníh a v roku 2020 plánujeme v tomto tempe pokračovať. Miľujeme našu prácu, máme rozpracovaných kopec krásnych knižných projektov, no sme zatiaľ jedno z najmenších vydavateľstiev na Slovensku. Veríme tomu, čo robíme, no naša práca práca má jeden háčik. Výrobu každej knihy, musíme zaplatiť prv, než ju dostane na pulty kníhkupectiev. A preto sa obraciame na vás. Dokážeme to len s vašou pomocou. Vďaka vašej podpore budeme môcť zaslať dáta do tlačiarne a spoločne sa budeme tešiť na horúce knižky, ktoré z nej výdu.


Kedy plánujeme prvé tri knižky vydať?


Prvé tri detské knižky, na ktoré zbierame peniaze, vydáme hneď, ako dáme dokopy prostriedkyí, ktoré nám umožnia zaplatiť tlač. Knižky sme preložili, graficky upravili a pred sebou máme posledný krok.


O čom naše tri knižky sú?
Domčeky sveta, kto vo vás býva


- je ilustrovaná knižka o tom, ako vyzerajú tradičné domčeky a kroje po celom svete. Poľská ilustrátorka Michalina Rolnik z legendárneho varšavského vydavateľstva Dwie Siostry vytvorila nádhernú farebnú knižku, kde sa najmenší čitatelia zoznámia s obyvateľmi našej planéty. Ale nie len tak hociakými. Inés, Zoé, Aditi, Tuul, Nanuk alebo Zuzka majú oblečené svoje tradičné kroje a veľmi radi vám ukúžu, kde bývajú. Knižka vás zoznámi s 20 obyvateľmi našej pestrej planéty.Navždy


- je dojímavý komix o láske. V troch dejstvách rozpráva životný príbeh jedného dievčatka, od detstva, cez pubertu až po dospelosť, ktoré na vlastnej koži zisťuje, čo je to láska. Navždy hovorí o večnosti a láske, ktorá sa mení s tým, ako postupne dospievame. Navždy je minimalistické dielo Christiana Demilyho a krásny komix Vincenta Mahého zroveň. Je až ohromujúce, s akou ľahkosťou vám v priebehu pár minút ukáže celý život pred očami. Ak chcete jednu knihu o láske, je to Navždy, ktorá by vo vašej knižnici nemala chýbať.
Ako sa cítiš, medvedík?


- je knižka, ktorá pomáha deťom a ich rodičom rozprávať sa o pocitoch. V knižke nájdete 26 situácií, v ktorých sa medvedíci nachádzajú a v každej situácii niečo pociťujú. Knižka Agaty Królak je skvelou pomôckou. Na poslednej dvojstránke nájdete v obláčikoch zoznam pocitov, o ktorých sa môžete so svojimi deťmi rozprávať, určite vymyslíte kopec vlastných situácií, ktoré aj vaši medvedíci už raz zažili.


Skvelá ponuka na záver!


Ako sme už spomenuli, máme veľké plány. Okrem troch knižiek, na ktoré teraz zbieramie peniaze, pracujeme na ilustrovanej knižke o živote Milana Rastislava Štefánika, pripravujeme fotografickú knihu o architektúre 2. polovice 20. storočia v Bratislave, koncom leta vydáme ďalšie tri detské knihy - špeciálny atlas sveta, knižku o rovnoprávnosti a knižku o vlastenectve a pripravených máme kopec ďalších knižných lahôdok na tento aj ďalší rok.

A preto pre vás máme skvelú ponuku. Za 333 eur, môžete získať doživotné predplatné na všetky knihy z vydavateľstva 82 Bøok & Design Shõp, ktoré odteraz vydáme. Či pôjde o detské ilustrované knihy, cestovných sprievodcov, kuchárske knihy alebo veľké fotografické publikácie o architektúre a umení, za 333 eur, budú všetky vaše. Čím skôr túto ponuku využijete tým viac kníh za túto cenu získate. Okrem toho vám až do vypredania zásob pribalíme aj Ilustrovanú Ústavu Slovenskej republiky. Staňte sa súčasťou nášho príbehu alebo to doprajte niekomu, koho máte radi a knižky z vydavateľstva 82 Bøok & Design Shõp vám od tohto momentu až na veky vekov budú robiť spoločnosť. Len si to predstavte, všetky tie lákavé kampane a horúce knižné novinky, nebudete musieť spraviť ani jeden klik. Postačí prísť bez peňaženky do kníhkupectva a knižky budú vaše.. ,-)


Kto je vydavateľ?


Adam Berka. Architekt, kníhkupec a aktivista. V roku 2012 rozbehol 82 bøok & design shõp, kníhkupectvo zamerané na architektúru, dizajn, umenie a ilustráciu (www.82.sk). Architektúru vyštudoval v Bratislave a Ahmedabáde. V roku 2017 vydal pod hlavičkou 82 bøok & design shõpu prvú knihu - Ilustrovanú Ústavu Slovenskej republiky a v roku 2018 spolu s vydavateľstvom Take Take Take - Ilustrovanú Ústavu Českej republiky. V roku 2019 pripravuje vydať ďalších 10 kníh, autorských aj prekladových a Domčeky sveta, Navždy a Ako sa cítiš, medvedík? sú prvé tri.

Veľmi pekne vám ďakujeme za podporu, veľmi si to vážime. Ak by ste mali akékoľvek otázky napíšte nám na info@82.sk alebo nás skontaktujte na Facebookovej stránke nášho kníhkupectva.

82 Bøok & Design Shõp

www.82.sk
www.facebook.com/82shopStartLab nie je e-shop

Sme platforma, ktorá pomáha realizovať verejnoprospešné projekty.
Darca podporuje verejnoprospešný projekt darom v ľubovoľnej výške (alebo v minimálnej výške, ak má záujem o konkrétne Poďakovanie) a ako prejav vďaky vyjadrenej Autorom, si môže zvoliť jednu z možností, ktorú Autor ponúka medzi tzv. Poďakovaniami pre darcov. V prípade úspešnej kampane je autor povinný poskytnúť darcom prisľúbené Poďakovania pre darcov. V prípade neúspešnej kampane, darcom ich dary vrátime v plnej výške. Viac informácií.

Poďakovania pre darcov

Poďakovania pre darcovStartLab nie je e-shop

Sme platforma, ktorá pomáha realizovať verejnoprospešné projekty.
Darca podporuje verejnoprospešný projekt darom v ľubovoľnej výške (alebo v minimálnej výške, ak má záujem o konkrétne Poďakovanie) a ako prejav vďaky vyjadrenej Autorom, si môže zvoliť jednu z možností, ktorú Autor ponúka medzi tzv. Poďakovaniami pre darcov. V prípade úspešnej kampane je autor povinný poskytnúť darcom prisľúbené Poďakovania pre darcov. V prípade neúspešnej kampane, darcom ich dary vrátime v plnej výške. Viac informácií.

Novinky2

Knižky na vyzdvyhnutie

Update #2, 15.11.2019

Milí podporovatelia,
táto správa je určená tým z vás, ku ktorým sa knižky z vydavateľstva 82 Bøok & Design Shõp - Navždy, Domčeky sveta a Ako sa cítiš, medvedík? ešte nedostali. Tým z vás, ktorí knižky podporili vrátane doručenia kuriérom, už knižky pred časom prišli, no na vás ostatných, ktorí ste si po ne ešte neprišli do kníhkupectva, knižky čakajú. Keďže máme v súčasnej dobe kníhkupectvo z technických príčin zatvorené, nachádzame sa v ňom každý týdeň len príležitostne, no časy, kedy nás v obchode nájdete, zverejňujeme na našej FB stránke (www.facebook.com/82shop).

Zväčša sa v obchode nachádzame každý štvrtok a piatok od 16 do 20 hodiny, no predtým než sa za nami vyberiete, napíšte nám, aby sme sa náhodou neminuli.

Tento týždeň tu budeme tiež štvrtok aj piatok od 16:00 do 20:00 a na ten budci zas napíšeme časy na FB stránke kníhkupectva. Mrzí nás, že vám to nevieme viac uľahčiť, no potešíme sa, keď vás uvidíme a knižky vám budeme môcť odovzdať.

Prajem pekný deň a ešte raz ďakujem za trpezlivosť.

Milí podporovatelia - knižky vďaka vám tlačíme

Update #1, 07.08.2019

Milí podporovatelia,
ďakujeme vám veľmi pekne za trpezlivosť. Aj vďaka vašej podpore sa všetky tri knižky nachádzajú v tlači. Ako dôkaz vám posielame fotku z tlačiarne. Trvalo nám to trochu dlhšie, no tak to občas býva. Vydať knihu nie je sranda. A keďže v tomto prípade šlo o knihy preložené z cudzích jazykov, bolo potrebné skoordinovať výrobu s vydavateľmi pôvodných verzií, čo nám zabralo oveľa viac času, ako sme plánovali. Napriek dlhšiemu času, ktorý nám zhltla príprava, všetko dobre dopadlo. Knihy sa tlačia a ak všetko pôjde ako má, 30. augusta opustia budovy tlačiarní. Akonáhle sa ocitnú v našich rukách, dáme vám vedieť.

Vo vydavateľstve 82 Bøok & Design Shõp však nezaháľame a pracujeme na príprave kopy ďalších krásnych kníh. Už čoskoro vám predstavíme nové ilustrované knižky, jednu o vlastenectve a druhú o rovnoprávnosti. Máte sa na čo tešiť!

Ešte raz, ďakujeme za trpezlivosť a prajeme vám pekné leto

Adam Berka
82 Bøok & Design ShõpPodporovatelia90

Podporovatelia

O autoroch

O autoroch

Adam Berka Berka

Adam Berka Berka

Architekt, kníhkupec a aktivista. V roku 2012 rozbehol 82 Bøok & Design Shõp, kníhkupectvo zamerané na architektúru, dizajn, umenie a ilustráciu (www.82.sk). Architektúru vyštudoval v Bratislave a Ahmedabáde. Založil projekty Miesta Mesta alebo Bratislava Budúcnosti, ktorým sa aktívne venuje.

V roku 2017 vydal prvú knihu - Ilustrovanú Ústavu Slovenskej republiky, ktorá sa teší veľkej obľube.

Názov organizácie 82 Bøok & Design Shõp / 82 s.r.o.
Miesto realizácie projektu Bratislava
Web www.82.sk

Kontaktujte autoraPoďakovania pre darcov (perks)

  • Zobraziť ostatné

Platba (payment)5 € 5 000 €

StartLab nie je e-shop

Sme platforma, ktorá pomáha realizovať verejnoprospešné projekty.
Darca podporuje verejnoprospešný projekt darom v ľubovoľnej výške (alebo v minimálnej výške, ak má záujem o konkrétne Poďakovanie) a ako prejav vďaky vyjadrenej Autorom, si môže zvoliť jednu z možností, ktorú Autor ponúka medzi tzv. Poďakovaniami pre darcov. V prípade úspešnej kampane je autor povinný poskytnúť darcom prisľúbené Poďakovania pre darcov. V prípade neúspešnej kampane, darcom ich dary vrátime v plnej výške. Viac informácií.

Kontakt