Tri ilustrované knižky z vydavateľstva 82

Tri ilustrované knižky z vydavateľstva 82

Domčeky sveta, kto vo vás býva? - je ilustrovaná knižka o tom, ako vyzerajú tradičné domčeky a kroje po celom svete. Navždy - je dojímavý komix o láske. V troch dejstvách rozpráva životný príbeh jedného dievčatka, od detstva, cez pubertu až po dospelosť, ktoré na vlastnej koži zisťuje, čo je to láska. Ako sa cítiš, medvedík? - je knižka, ktorá pomáha deťom a ich rodičom rozprávať sa o pocitoch.

Literatúra
Vzdelávanie a veda
Tri ilustrované knižky z vydavateľstva 82
Získaná suma
111%

4 999 €

z cieľovej sumy
4 500 €

Kampaň bola

úspešná

O projekte


Tri nové detské knižky z dielne 82 Bøok & Design Shõpu.


Všetko sa to začalo Ilustrovanou Ústavou Slovenskej republiky, ktorú sme v roku 2017 vydali ako svoju prvú knižku. Knižka sa dodnes teší veľkému úspechu. V priebehu prvého mesiaca sme ju vypredali a vzápätí sme museli spraviť dotlač. Vtedy sme sa rozhodli, že začneme vydávať nielen pekné, ale aj poučné knižky pre deti aj dospelých, pretože veríme, že našim čitateľom pomôžu žiť lepší život.


Ako môžu detské knižky pomôcť žiť lepší život?


Knižky, ktoré sme vydali a ktoré ešte len pripravujeme hovoria o láske, o kamarátstvach, o ľudských právach, o rôznorodosti, o rovnoprávnosti, o pocitoch, o tradíciách, o umení, o architektúre, o cestovaní, ale aj o rybách, požiaroch, alebo o tom, ako tráviť voľný čas. Každá kniha, ktorú pre našich čitateľov pripravujeme, obohacuje naše poznanie o svete, v ktorom žijeme. A to je veľmi dôležité. Aby sme rozumeli ľuďom aj zvieratám, s ktorými žijeme na našej planéte, aby sme rozumeli histórii, z ktorej sa učíme, aby sme rozumeli geografii, ktorá nám hovorí o tom, ako funguje svet, aby sme rozumeli našim pocitom a boli k sebe dobrí, potrebujeme rozumieť svetu okolo nás. A knižky z nášho vydavateľstva 82 Bøok & Design Shõp nám v tom môžu pomôcť.


Prečo zbierame peniaze na tri knižky naraz?


Po úspešnom vydaní Ilustrovanej Ústavy Českej aj Slovenskej republiky (Ilustrovaná Ústava Českej republiky získala pred pár dňami druhú cenu za najkrajšiu českú knihu roka 2018 v kategórii odborná literatúra) sme sa rozhodli, že sa pustíme do vydávania kníh naplno. Tento rok plánujeme vydať 10 kníh a v roku 2020 plánujeme v tomto tempe pokračovať. Miľujeme našu prácu, máme rozpracovaných kopec krásnych knižných projektov, no sme zatiaľ jedno z najmenších vydavateľstiev na Slovensku. Veríme tomu, čo robíme, no naša práca práca má jeden háčik. Výrobu každej knihy, musíme zaplatiť prv, než ju dostane na pulty kníhkupectiev. A preto sa obraciame na vás. Dokážeme to len s vašou pomocou. Vďaka vašej podpore budeme môcť zaslať dáta do tlačiarne a spoločne sa budeme tešiť na horúce knižky, ktoré z nej výdu.


Kedy plánujeme prvé tri knižky vydať?


Prvé tri detské knižky, na ktoré zbierame peniaze, vydáme hneď, ako dáme dokopy prostriedkyí, ktoré nám umožnia zaplatiť tlač. Knižky sme preložili, graficky upravili a pred sebou máme posledný krok.


O čom naše tri knižky sú?
Domčeky sveta, kto vo vás býva


- je ilustrovaná knižka o tom, ako vyzerajú tradičné domčeky a kroje po celom svete. Poľská ilustrátorka Michalina Rolnik z legendárneho varšavského vydavateľstva Dwie Siostry vytvorila nádhernú farebnú knižku, kde sa najmenší čitatelia zoznámia s obyvateľmi našej planéty. Ale nie len tak hociakými. Inés, Zoé, Aditi, Tuul, Nanuk alebo Zuzka majú oblečené svoje tradičné kroje a veľmi radi vám ukúžu, kde bývajú. Knižka vás zoznámi s 20 obyvateľmi našej pestrej planéty.Navždy


- je dojímavý komix o láske. V troch dejstvách rozpráva životný príbeh jedného dievčatka, od detstva, cez pubertu až po dospelosť, ktoré na vlastnej koži zisťuje, čo je to láska. Navždy hovorí o večnosti a láske, ktorá sa mení s tým, ako postupne dospievame. Navždy je minimalistické dielo Christiana Demilyho a krásny komix Vincenta Mahého zroveň. Je až ohromujúce, s akou ľahkosťou vám v priebehu pár minút ukáže celý život pred očami. Ak chcete jednu knihu o láske, je to Navždy, ktorá by vo vašej knižnici nemala chýbať.
Ako sa cítiš, medvedík?


- je knižka, ktorá pomáha deťom a ich rodičom rozprávať sa o pocitoch. V knižke nájdete 26 situácií, v ktorých sa medvedíci nachádzajú a v každej situácii niečo pociťujú. Knižka Agaty Królak je skvelou pomôckou. Na poslednej dvojstránke nájdete v obláčikoch zoznam pocitov, o ktorých sa môžete so svojimi deťmi rozprávať, určite vymyslíte kopec vlastných situácií, ktoré aj vaši medvedíci už raz zažili.


Skvelá ponuka na záver!


Ako sme už spomenuli, máme veľké plány. Okrem troch knižiek, na ktoré teraz zbieramie peniaze, pracujeme na ilustrovanej knižke o živote Milana Rastislava Štefánika, pripravujeme fotografickú knihu o architektúre 2. polovice 20. storočia v Bratislave, koncom leta vydáme ďalšie tri detské knihy - špeciálny atlas sveta, knižku o rovnoprávnosti a knižku o vlastenectve a pripravených máme kopec ďalších knižných lahôdok na tento aj ďalší rok.

A preto pre vás máme skvelú ponuku. Za 333 eur, môžete získať doživotné predplatné na všetky knihy z vydavateľstva 82 Bøok & Design Shõp, ktoré odteraz vydáme. Či pôjde o detské ilustrované knihy, cestovných sprievodcov, kuchárske knihy alebo veľké fotografické publikácie o architektúre a umení, za 333 eur, budú všetky vaše. Čím skôr túto ponuku využijete tým viac kníh za túto cenu získate. Okrem toho vám až do vypredania zásob pribalíme aj Ilustrovanú Ústavu Slovenskej republiky. Staňte sa súčasťou nášho príbehu alebo to doprajte niekomu, koho máte radi a knižky z vydavateľstva 82 Bøok & Design Shõp vám od tohto momentu až na veky vekov budú robiť spoločnosť. Len si to predstavte, všetky tie lákavé kampane a horúce knižné novinky, nebudete musieť spraviť ani jeden klik. Postačí prísť bez peňaženky do kníhkupectva a knižky budú vaše.. ,-)


Kto je vydavateľ?


Adam Berka. Architekt, kníhkupec a aktivista. V roku 2012 rozbehol 82 bøok & design shõp, kníhkupectvo zamerané na architektúru, dizajn, umenie a ilustráciu (www.82.sk). Architektúru vyštudoval v Bratislave a Ahmedabáde. V roku 2017 vydal pod hlavičkou 82 bøok & design shõpu prvú knihu - Ilustrovanú Ústavu Slovenskej republiky a v roku 2018 spolu s vydavateľstvom Take Take Take - Ilustrovanú Ústavu Českej republiky. V roku 2019 pripravuje vydať ďalších 10 kníh, autorských aj prekladových a Domčeky sveta, Navždy a Ako sa cítiš, medvedík? sú prvé tri.

Veľmi pekne vám ďakujeme za podporu, veľmi si to vážime. Ak by ste mali akékoľvek otázky napíšte nám na info@82.sk alebo nás skontaktujte na Facebookovej stránke nášho kníhkupectva.

82 Bøok & Design Shõp

www.82.sk
www.facebook.com/82shopO projekte

Chcem podporiť!

Nepotrebujete poďakovanie? Tak darujte sumu podľa svojho uváženia a získajte našu vďaku.

Ľubovolná jedna kniha z trojice

Minimálna výška príspevku

13

Domčeky sveta, Navždy alebo Ako sa cítiš, medvedík? s osobným vyzdvihnutím v 82 Bøok & Design Shõpe (o termíne osobného vyzdvihnutia vás budeme informovať prostredníctvom e-mailu).

Ľubovolná jedna kniha z trojice + doručenie kuriérom

Minimálna výška príspevku

17


Domčeky sveta, Navždy alebo Ako sa cítiš, medvedík? s doručením kuriérom (akonáhle budú knižky na svete).

Všetky tri knižky pre najrýchlejších

Minimálna výška príspevku

33

Domčeky sveta + Navždy + Ako sa cítiš, medvedík? s osobným vyzdvihnutím v 82 Bøok & Design Shõpe (o termíne osobného vyzdvihnutia vás budeme informovať prostredníctvom e-mailu), za špeciálnu cenu pre najrýchlejších z vás.

Všetky tri knižky

Minimálna výška príspevku

36

Domčeky sveta + Navždy + Ako sa cítiš, medvedík? s osobným vyzdvihnutím v 82 Bøok & Design Shõpe (o termíne osobného vyzdvihnutia vás budeme informovať prostredníctvom e-mailu).

Všetky tri knižky pre najrýchlejších + doručenie kuriérom

Minimálna výška príspevku

37

Domčeky sveta + Navždy + Ako sa cítiš, medvedík? s doručením kuriérom (akonáhle budú knižky na svete), za špeciálnu cenu pre najrýchlejších z vás.

Všetky tri knižky + doručenie kuriérom

Minimálna výška príspevku

40

Domčeky sveta + Navždy + Ako sa cítiš, medvedík? s doručením kuriérom (akonáhle budú knižky na svete).

Kamarátsky balík 2x všetky tri knižky + doručenie

Minimálna výška príspevku

66

2x všetky tri knižky s doručením kuriérom (akonáhle budú knižky na svete) alebo s osobným vyzdvihnutím v 82 Bøok & Design Shõpe (o termíne osobného vyzdvihnutia vás budeme informovať prostredníctvom e-mailu).

XXL balík 5x všetky tri knižky + doručenie

Minimálna výška príspevku

150

5x Domčeky sveta + Navždy + Ako sa cítiš, medvedík? s doručením kuriérom (akonáhle budú knižky na svete) alebo s osobným vyzdvihnutím v 82 Bøok & Design Shõpe (o termíne osobného vyzdvihnutia vás budeme informovať prostredníctvom e-mailu).

Doživotný prísun všetkých kníh z vydavateľstva 82 Bøok & Design Shõp

Minimálna výška príspevku

333

Staňte sa mecenášom 82 Bøok & Design Shõpu alebo doprajte krásny dar niekomu, koho máte radi a získaje doživotný prísun všetkých kníh z nášho vydavateľstva. Či ide o detské ilustrované knižky, fotografické publikácie, cestovateľských sprievodcov, kuchárky alebo bibliofílie. Z každej ďalšej knihy bude pre vás odložený jeden výtlačok. Už nikdy žiadne peniaze neminiete na naše knižky a aj tak získate každú!

Novinky

Knižky na vyzdvyhnutie

Update #2, 15.11.2019

Milí podporovatelia,
táto správa je určená tým z vás, ku ktorým sa knižky z vydavateľstva 82 Bøok & Design Shõp - Navždy, Domčeky sveta a Ako sa cítiš, medvedík? ešte nedostali. Tým z vás, ktorí knižky podporili vrátane doručenia kuriérom, už knižky pred časom prišli, no na vás ostatných, ktorí ste si po ne ešte neprišli do kníhkupectva, knižky čakajú. Keďže máme v súčasnej dobe kníhkupectvo z technických príčin zatvorené, nachádzame sa v ňom každý týdeň len príležitostne, no časy, kedy nás v obchode nájdete, zverejňujeme na našej FB stránke (www.facebook.com/82shop).

Zväčša sa v obchode nachádzame každý štvrtok a piatok od 16 do 20 hodiny, no predtým než sa za nami vyberiete, napíšte nám, aby sme sa náhodou neminuli.

Tento týždeň tu budeme tiež štvrtok aj piatok od 16:00 do 20:00 a na ten budci zas napíšeme časy na FB stránke kníhkupectva. Mrzí nás, že vám to nevieme viac uľahčiť, no potešíme sa, keď vás uvidíme a knižky vám budeme môcť odovzdať.

Prajem pekný deň a ešte raz ďakujem za trpezlivosť.

Milí podporovatelia - knižky vďaka vám tlačíme

Update #1, 07.08.2019

Milí podporovatelia,
ďakujeme vám veľmi pekne za trpezlivosť. Aj vďaka vašej podpore sa všetky tri knižky nachádzajú v tlači. Ako dôkaz vám posielame fotku z tlačiarne. Trvalo nám to trochu dlhšie, no tak to občas býva. Vydať knihu nie je sranda. A keďže v tomto prípade šlo o knihy preložené z cudzích jazykov, bolo potrebné skoordinovať výrobu s vydavateľmi pôvodných verzií, čo nám zabralo oveľa viac času, ako sme plánovali. Napriek dlhšiemu času, ktorý nám zhltla príprava, všetko dobre dopadlo. Knihy sa tlačia a ak všetko pôjde ako má, 30. augusta opustia budovy tlačiarní. Akonáhle sa ocitnú v našich rukách, dáme vám vedieť.

Vo vydavateľstve 82 Bøok & Design Shõp však nezaháľame a pracujeme na príprave kopy ďalších krásnych kníh. Už čoskoro vám predstavíme nové ilustrované knižky, jednu o vlastenectve a druhú o rovnoprávnosti. Máte sa na čo tešiť!

Ešte raz, ďakujeme za trpezlivosť a prajeme vám pekné leto

Adam Berka
82 Bøok & Design ShõpPodporovatelia

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Všetky tri knižky pre najrýchlejších + doručenie kuriérom

37 €

👤 Kristina Tomeckova

🎁 Ľubovolná jedna kniha z trojice

13 €

👤 Jana Semanová

🎁 Všetky tri knižky pre najrýchlejších

33 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Ľubovolná jedna kniha z trojice

13 €

👤 Magdaléna

20 €

👤 Matej

🎁 Ľubovolná jedna kniha z trojice

13 €

👤 Martina Ulehlová

🎁 Všetky tri knižky pre najrýchlejších

33 €

👤 Filip Kristofiak

🎁 Ľubovolná jedna kniha z trojice

30 €

👤 Daniela Tabakovic

🎁 Ľubovolná jedna kniha z trojice

13 €

👤 Lenka Nemcova

🎁 Všetky tri knižky pre najrýchlejších

33 €

👤 Nikoleta Érsek

66 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Všetky tri knižky pre najrýchlejších

33 €

👤 Daniela Olejníková

🎁 Všetky tri knižky pre najrýchlejších

33 €

👤 Zuzana Černeková

33 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Ľubovolná jedna kniha z trojice

13 €

👤 Filip Kiko

🎁 Ľubovolná jedna kniha z trojice

13 €

👤 Matus Kvasnicka

🎁 Všetky tri knižky pre najrýchlejších

33 €

👤 Zuzana Gavorová

🎁 Ľubovolná jedna kniha z trojice

13 €

👤 Anonymný podporovateľ

1 200 €

👤 Matej Kvasnovsky

20 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Doživotný prísun všetkých kníh z vydavateľstva 82 Bøok & Design Shõp

💬 Doživotne sa nás nezbavíš

333 €

👤 Zuzana Hricová

🎁 Všetky tri knižky pre najrýchlejších

33 €

👤 Andrea Bačkovská

🎁 Všetky tri knižky pre najrýchlejších

33 €

👤 Zuzana Molnarova

🎁 Ľubovolná jedna kniha z trojice

14 €

👤 Jindrich Janicek

🎁 Ľubovolná jedna kniha z trojice

20 €

👤 Nikola Klímová

🎁 Ľubovolná jedna kniha z trojice + doručenie kuriérom

20 €

👤 Barbora

🎁 Všetky tri knižky pre najrýchlejších

33 €

👤 števka kažimírová

20 €

👤 AG

🎁 Všetky tri knižky pre najrýchlejších

33 €

👤 Lucia

🎁 Doživotný prísun všetkých kníh z vydavateľstva 82 Bøok & Design Shõp

💬 Tesim sa 3* na tieto aj vsetky dalsie knizky

1 000 €

   1 2 3

Autori

82 Bøok & Design Shõp / 82 s.r.o.

82 Bøok & Design Shõp / 82 s.r.o.

Kontaktovať autora

Máte otázku k projektu či odmenám? Napíšte priamo autorom kampane. Vaša správa z formulára im príde ako email.

Odmeny

Chcem podporiť!

Nepotrebujete poďakovanie? Tak darujte sumu podľa svojho uváženia a získajte našu vďaku.

Ľubovolná jedna kniha z trojice

Minimálna výška príspevku

13

Domčeky sveta, Navždy alebo Ako sa cítiš, medvedík? s osobným vyzdvihnutím v 82 Bøok & Design Shõpe (o termíne osobného vyzdvihnutia vás budeme informovať prostredníctvom e-mailu).

Ľubovolná jedna kniha z trojice + doručenie kuriérom

Minimálna výška príspevku

17


Domčeky sveta, Navždy alebo Ako sa cítiš, medvedík? s doručením kuriérom (akonáhle budú knižky na svete).

Všetky tri knižky pre najrýchlejších

Minimálna výška príspevku

33

Domčeky sveta + Navždy + Ako sa cítiš, medvedík? s osobným vyzdvihnutím v 82 Bøok & Design Shõpe (o termíne osobného vyzdvihnutia vás budeme informovať prostredníctvom e-mailu), za špeciálnu cenu pre najrýchlejších z vás.

Všetky tri knižky

Minimálna výška príspevku

36

Domčeky sveta + Navždy + Ako sa cítiš, medvedík? s osobným vyzdvihnutím v 82 Bøok & Design Shõpe (o termíne osobného vyzdvihnutia vás budeme informovať prostredníctvom e-mailu).

Všetky tri knižky pre najrýchlejších + doručenie kuriérom

Minimálna výška príspevku

37

Domčeky sveta + Navždy + Ako sa cítiš, medvedík? s doručením kuriérom (akonáhle budú knižky na svete), za špeciálnu cenu pre najrýchlejších z vás.

Všetky tri knižky + doručenie kuriérom

Minimálna výška príspevku

40

Domčeky sveta + Navždy + Ako sa cítiš, medvedík? s doručením kuriérom (akonáhle budú knižky na svete).

Kamarátsky balík 2x všetky tri knižky + doručenie

Minimálna výška príspevku

66

2x všetky tri knižky s doručením kuriérom (akonáhle budú knižky na svete) alebo s osobným vyzdvihnutím v 82 Bøok & Design Shõpe (o termíne osobného vyzdvihnutia vás budeme informovať prostredníctvom e-mailu).

XXL balík 5x všetky tri knižky + doručenie

Minimálna výška príspevku

150

5x Domčeky sveta + Navždy + Ako sa cítiš, medvedík? s doručením kuriérom (akonáhle budú knižky na svete) alebo s osobným vyzdvihnutím v 82 Bøok & Design Shõpe (o termíne osobného vyzdvihnutia vás budeme informovať prostredníctvom e-mailu).

Doživotný prísun všetkých kníh z vydavateľstva 82 Bøok & Design Shõp

Minimálna výška príspevku

333

Staňte sa mecenášom 82 Bøok & Design Shõpu alebo doprajte krásny dar niekomu, koho máte radi a získaje doživotný prísun všetkých kníh z nášho vydavateľstva. Či ide o detské ilustrované knižky, fotografické publikácie, cestovateľských sprievodcov, kuchárky alebo bibliofílie. Z každej ďalšej knihy bude pre vás odložený jeden výtlačok. Už nikdy žiadne peniaze neminiete na naše knižky a aj tak získate každú!