Pozor: Projekty sa na StartLabe zoraďujú podľa posledného prijatého daru. Ten váš je momentálne na úplnom konci. Nebojte sa, v poradí sa posunie hneď, ako získate svoj prvý dar.

Poďakovania

Poďakovania

O projekte

O projekte

Vďaka projektu Audiorozprávky spoznajú deti najkrajšie slovenské rozprávkové poklady. Príťažlivou a zábavnou formou s krásnou hudbou, známymi hlasmi a chytľavými pesničkami sa rýchlo zoznámia s príbehmi, na ktorých vyrástli celé generácie.

Tie, ktoré poznáte z detstva.


Rozprávky

Čert slúži, O zlatej priadke, Črievičky zodraté v tanci... a mnoho ďalších. Rozsah prispôsobíme tým najmenším – budú mať do 15 minút, dieťa udrží pozornosť a zapamätá si príbeh. Rýchlo tak spozná a obľúbi si bohatstvo našej rozprávkovej tradície.

V prvých fázach projektu budeme nahrávať diela od najznámejšieho zberateľa Pavla Dobšinského. Neskôr pripojíme aj rozprávky od ďalších autorov ako je Mária Ďuríčková, Krista Bendová, Braňo Jobus, Erik Ondrejička a iní. Deti (a ich rodičia) sa tak zoznámia so skvelými spisovateľmi a ich príbehmi.

A ak sa rozhodnete rozprávku prečítať svojmu dieťaťu sami, v našej aplikácii nájdete text s celým znením.


Spracovanie

Každá z rozprávok bude nahovorená profesionálnymi hercami a spevákmi. O hudbu a vynikajúci zvuk sa postarajú známi slovenskí producenti ako Matúš Ferko a The Wellders studio.

Malá ukážka z nahrávania postavičky čerta :)


Prečo audio?

Audiorozprávky podporujú fantáziu a rozvíjajú obrazotvornosť. Lebo zatiaľ, čo pri videu má dieťa celý obsah pred sebou, pri zvukovej nahrávke si musí obraz predstaviť. Príbehy, kde dobro víťazí nad zlom a dieťa spoznáva veľký kus myšlienkového bohatstva našich predkov, sú pre malého poslucháča ideálne


Náš príbeh

Nápad vytvoriť databázu najkrajších slovenských audio rozprávok vznikol približne pred dvoma rokmi. V štúdiu pri práci s Matúšom na inom projekte sme si uvedomili, že neexistuje žiadna moderná aplikácia, ktorá by ponúkala slovenské rozprávky v audio podobe a mohla rodičom pomôcť pri sprevádzaní svojich ratolestí tým najkrajším z nášho kultúrneho dedičstva.

Na vlastné náklady sme sa teda dali do práce. Po dvoch rokoch nahrávania, kontaktovania hercov, prepisovania, kreslenia, výberu rozprávok, komponovania hudby a inej náročnej štúdiovej práce stojíme pred posledným krokom - výroby vlastnej aplikácie s krásnou originálnou grafikou. A v tejto chvíli žiadame o pomoc vás.


Ilustrácie

Aj audiorozprávky môžu byť ilustrované! O obrázky ku každej z rozprávok sa postará známy slovenský výtvarník Igor Derevenec, ktorého diela môžete nájsť napríklad v knihách Braňa Jobusa.Kde ich nájdem?

Všetky rozprávky umiestnime na mobilnú aplikáciu Audiorozpravky, ktorá bude fungovať pre Iphone aj Android.


Na čo použijeme peniaze?

Peniaze potrebujeme na vytvorenie mobilnej aplikácie, na ktorej začneme pracovať hneď po uzatvorení projektu. Ostré spustenie s prvými rozprávkami plánujeme na august/september tohto roku.

Podporiť

Novinky0
Podporovatelia25

Podporovatelia

O autoroch

O autoroch

Vladimir Seman

Vladimir Seman

Pracujem v Slovenskom rozhlase ako redaktor/moderátor a hlasový herec. Môj hlas môžete počuť z relácií v rádiu Slovensko, Regina, Junior a rádio Devín. Momentálne vytváram projekt audiorozprávky.

Meno a priezvisko Vladimir Seman

Kontaktujte autoraPoďakovania (perks)

  • Zobraziť ostatné

Platba (payment)5 € 5 000 €

Kontakt