Úradnícky čin roka

Hľadáme úradníkov, ktorí pracujú podľa hesla „Dá sa & vieme & chceme & máme“. A hodláme ich s vašou pomocou oceniť. Sme totiž presvedčení, že pozitívne príklady sú nákazlivé a kúsok po kúsku budú zlepšovať Slovensko.

Ľudské práva
Úradnícky čin roka
Získaná suma
165 %
8 269 €
z cieľovej sumy
5 000 €
Kampaň bola
úspešná
O projekte

Veríte na schopných úradníkov? My áno a chceme všetkým ukázať, že ich nie je ich málo! Preto hľadáme výnimočné príbehy zvnútra našich úradov. Chceme ich verejne vyzdvihnúť ocenením Úradnícky čin roka. Pretože dobro si zaslúži, aby sa o ňom hovorilo – a aby išlo príkladom. Na to však potrebujeme vašu pomoc.Ako bude projekt prebiehať?

Do 30. júna 2019 môžete cez webstránku uradnickycin.sk nominovať úradnícke kolektívy. Vaše nominácie rozdelíme do troch kategórií:

  1. Ústredná štátna správa (napríklad ministerstvá)
  2. Miestna štátna správa (napríklad okresné úrady)
  3. Samospráva (župy, mestá a obce)

Odborná porota zložená zo zástupcov verejného, súkromného a mimovládneho sektora vyberie najzaujímavejšie príbehy, ktoré na jeseň 2019 predstavíme verejnosti.

Chceme ukázať a oceniť úradnícke činy, ktoré:

  1. Myslia na pohodlie a záujmy používateľov verejných služieb
  2. Majú hmatateľné výsledky
  3. Vznikli a fungujú na princípoch otvorenosti a spolupráce
  4. Sú inovatívne, moderné a reagujú na vývoj v spoločnosti i vo svete

Bližšie informácie sme zavesili na web ocenenia.
Prečo potrebujeme vašu podporu?

Na ocenení Úradnícky čin roka pracujeme už niekoľko mesiacov ako dobrovoľníci. Na to, aby sme mohli výnimočné príbehy oceniť a ukázať ich celému Slovensku, teraz potrebujeme vašu pomoc.

Vyzbieranú sumu použijeme na:

  • prípravu slávnostného podujatia, na ktorom predstavíme ocenených (prenájom priestorov, produkcia, ceny šité na mieru laureátom)
  • popularizáciu ocenených príbehov (videoprofily, sociálne siete, mediálne partnerstvá, inzercia)

Podporte nás a spoločne ukážme, že Dá sa & vieme & chceme & máme.Kto sme

Ocenenie organizuje Inštitút pre dobre spravovanú spoločnosť (SGI) spolu s Klubom úradníkov dobrej vôle.

Inštitút sa dlhodobo venuje výskumu kvality štátu a dobrej správe vecí verejných. Prevádzkuje portály demagóg.sk a odkazprestarostu.sk.

Klub úradníkov je neformálne združenie, ktorého cieľom je prepájať a rozvíjať pracovníkov verejného sektora.

Záštitu nad ocenením prebrali Úrad vlády Slovenskej republiky, Rada pre štátnu službu a Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku.Čo sa stane, ak získame viac ako cieľovú sumu?

Ak získame 8-tisíc eur, dotiahneme na ocenenie Sama Trnku. Úradníkom vystrúha netradičnú poklonu - vtípkami na ich účet. Ako naši podporovatelia získate voľný vstup.

A pridáme ešte čosi: ocenené príbehy spracujeme do pekného e-zošita, ktorý rozošleme na úrady po celej krajine. Aby sa nasledovaniahodné príklady určite dostali tam, kde treba.

Že čo ak vyzbierame ešte viac? Ocenenie chceme udeľovať každoročne. Každé ďalšie euro odložíme bokom na budúci rok.

Ďakujeme za podporu. Veríme, že aj vďaka nej nájdeme výnimočné úradnícke príbehy, ktoré si zaslúžia našu pozornosť.

N̶e̶dá sa. N̶e̶vieme. N̶e̶chceme. N̶e̶máme!

Odmeny

Chcem podporiť!

Nepotrebujete poďakovanie? Tak darujte sumu podľa svojho uváženia a získajte našu vďaku.

Nechcem nič - len visieť na plagáte

Minimálna výška príspevku
10

Nechcete za podporu nič, len dobrý pocit? Veľmi si to vážime. Preto aspoň malá pozornosť: budete svietiť na plagáte, ktorý zavesíme počas odovzdávania ocenení. Nech všetci vidia, že vám na kvalitných úradoch záleží.

Poďakovanie bez pečiatky

Minimálna výška príspevku
15

Dostanete poštu od člena Klubu úradníkov dobrej vôle. Žiadna úradná výzva - napíše vám osobné poďakovanie za vašu podporu. Navyše, svoje meno nájdete na plagáte, ktorý zavesíme počas odovzdávania ocenení.

Základná výbava na úrad: taška a odznak

Minimálna výška príspevku
19

Pri najbližšej návšteve úradu budete mať cez plece plátenú tašku a odznak s nápisom „Dá sa & vieme & chceme & máme". Neveríme, že úradníci nebudú na vás žmurkať. Odmeny zašleme po ukončení zbierky. Vaše meno bude na plagáte počas odovzdávania ocenení.


Niečo viac: kompoťácke triko s odkazom

Minimálna výška príspevku
29

Stanete sa chodiacou reklamou na kvalitné úrady. Do skrine vám po ukončení zbierky pribudne tričko s nápisom „Dá sa & vieme & chceme & máme". Ťažko si predstaviť, že sa na vás úradníci budú ešte niekedy mračiť. Nechcete tričko pre seba? Obdarujte úradníka, ktorý môže byť vzorom pre ostatných. Pošleme mu ho a pridáme odkaz od vás. Okrem dobrého pocitu budete mať aj meno na plagáte počas oceňovania.


Maxivýbava: kompoťácka taška, tričko aj odznak

Minimálna výška príspevku
44

Viditeľnejšie to už nejde. Po meste budete môcť chodiť s tričkom, taškou aj odznakom s nápisom „Dá sa & vieme & chceme & máme". Stanete sa ultimátnym šíriteľom správneho úradníckeho prístupu. A tiež, vaše meno dáme počas oceňovania na plagát.

Kompoťácka maxivýbava pre dvoch

Minimálna výška príspevku
79

Viete ešte o niekom, kto by sa rád stal šíriteľom dobrého úradníctva? Získajte pre seba aj pre neho tričko, tašku a dva odznaky. A predstavte si, keď vás v tom spolu uvidia niekde na úrade. Okrem tohto komba vám dáme meno na plagát, ktorý zavesíme počas odovzdávania ocenení.

Nemáme? Máme! Rohožky z natáčania videa!

Minimálna výška príspevku
99

Niečo pre fajnšmekrov, ktorým sa páčilo naše promo video. Pošleme vám originálne rohožky s nápismi NEMÁME a MÁME, ktoré sme použili pri natáčaní. Môžete ich pred dverami meniť podľa toho, kto príde na návštevu. A vaše meno bude na plagáte počas odovzdávania ocenení.

Blízke stretnutie úradníckeho druhu

Minimálna výška príspevku
199

Sú vám šikovní a moderní úradníci sympatickí? S jedným takým či takou sa stretnete na večeri. Účet je, samozrejme, na nás. Pýtajte sa na všetko, čo ste kedy chceli vedieť, no hanbili sa to priznať. Získate tiež prístup na akcie Klubu úradníkov dobrej vôle. A vaše meno bude na plagáte počas odovzdávania ocenení.


Partner výnimočných úradníkov

Minimálna výška príspevku
1 000

Sú pre vás kvalitní ľudia vo verejnej správe jednou z top priorít? Podporte nás vo veľkom. Vám alebo vašej firme nahlas poďakujeme počas odovzdávania ocenení Úradnícky čin roka. Na všetkých propagačných materiáloch budete uvedený ako partner.

Novinky

Ďakujeme za podporu dobrého úradníctva!

Update #3, 11.07.2019

Milí priatelia,

ste ne-u-ve-ri-teľ-ní. Na ocenenie Úradnícky čin roka ste nám pomohli vyzbierať vyše 8-tisíc eur. Obrovská vďaka! Cítime veľký záväzok a urobíme všetko pre to, aby sme ho naplnili.

Už aj si vyhŕňame rukávy. Pripravíme pre našich top úradníkov dôstojný event, na ktorý len tak nezabudnú. A to aj vďaka Samovi Trnkovi, ktorý im príde vzdať hold vtípkami na ich účet. Okrem toho, úrady po celej krajine dostanú nasledovania hodné príklady ako na tanieri. Aby sa šikovní inšpirovali navzájom.

Vy sa môžete tešiť na vaše odmeny - úradnícke poďakovania, tričká, tašky či odznaky od Kompotu. Ešte raz ďakujeme, že nám pomáhate urobiť úradníctvo lepším. A všetkých vás srdečne pozývame na oceňovanie!


Chýba 1300 eur, zostáva 24 hodín. Pomôžte nám vo finále!

Update #2, 09.07.2019

Milí priatelia,

naša kampaň je v cieľovej rovinke, zostáva 24 hodín. Veľmi ďakujeme za všetku vašu doterajšiu podporu! Chýba 1300 eur, aby sme dosiahli poslednú métu - hranicu 8 tisic eur.

Keď ich vďaka vám získame, obošleme úrady po celej krajine pozitívnymi príkladmi úradníckej práce. A na oceňovanie dotiahneme roastmajstra Sama Trnku. Na posledné hodiny sme si zavolali posily. Úradnícky čin podporili aj dudroši zo ZOMRI. Vraj lebo obdivujú ľudí, vďaka ktorým nám to tu ešte nespadlo na hlavu. Práve takých chceme oceniť.

Preto vás prosíme, ak môžete, darujete opäť, a tiež zdieľajte našu výzvu. A urobme spolu naše úradníctvo lepším. Ďakujeme.
​Ďakujeme! Pozývame vás na úradnícku roastshow

Update #1, 18.06.2019

Milí priatelia,

sme dojatí. Pomohli ste nám vyzbierať takmer celú cieľovú sumu za ani nie desať dní! Vďaka nej pripravíme pekný event, na ktorom oceníme výnimočných úradníkov. Zaplatíme priestory, produkciu aj ceny pre laureátov. A cez sociálne siete dostaneme ich inšpiratívne príbehy medzi ľudí.

No chceme „čerešničku" navrch! Keď sa nám podarí vyzbierať 8-tisíc eur, dotiahneme na oceňovanie roastmajstra Sama Trnku. Úradníkom vzdá netradičný hold – vtípkami na ich účet. Ako naši podporovatelia získate, samozrejme, voľný vstup.

A pridáme ešte čosi: ocenené príbehy príťažlivo spracujeme do pekne zalomeného e-zošita, ktorý rozošleme na úrady po celej krajine. Aby sa nasledovaniahodné príklady určite dostali tam, kde treba.

Pomôžte nám urobiť úradníctvo ešte lepším. Ak vám to vaša situácia dovolí, darujte opäť. Veľmi pomôže aj zdieľanie linku www.startlab.sk/uradnickycin s komentárom, prečo ste nás už podporili.

Ďakujeme – a radi vás uvidíme na roastovaní.


Podporovatelia
Anna Skuhrová 29 €

🎁 Niečo viac: kompoťácke triko s odkazom

Zuzana Suchová 29 €

🎁 Niečo viac: kompoťácke triko s odkazom

✏ Pánske M

Anonymný podporovateľ 5 €
Bibiána Vargová 29 €

🎁 Niečo viac: kompoťácke triko s odkazom

Bibiána Vargová 29 €

🎁 Niečo viac: kompoťácke triko s odkazom

Bibiána Vargová 29 €

🎁 Niečo viac: kompoťácke triko s odkazom

Majo Porvažník 10 €

🎁 Nechcem nič - len visieť na plagáte

✏ Držím palce

Petra Vachunova 40 €

🎁 Nechcem nič - len visieť na plagáte

Radovan Pala 150 €

🎁 Nechcem nič - len visieť na plagáte

✏ Dá sa.

Bibiána Vargová 29 €

🎁 Niečo viac: kompoťácke triko s odkazom

Zuzana Sottova 15 €

🎁 Poďakovanie bez pečiatky

✏ Ste supeeer, drzim palce s kvalitnym uradovanim <3

Veronika Michálková 29 €

🎁 Niečo viac: kompoťácke triko s odkazom

✏ Stíham to!

Mário Nicolini 29 €

🎁 Niečo viac: kompoťácke triko s odkazom

✏ Úradnícke hnutie rastie. Nech žijú všetky a všetci, ktorí vedia, chcú a majú. Aj vďaka nim sa dá.

Marian Török 29 €

🎁 Niečo viac: kompoťácke triko s odkazom

✏ Super práca, ako prispevate k pozitívnej zmene verejnej mienky :) Držím palce. :))

alexej 10 €

✏ Držte sa! Dobrá práca

Ladislav Galdun 29 €

🎁 Niečo viac: kompoťácke triko s odkazom

✏ Držím Vám palce :)

Anonymný podporovateľ 29 €

🎁 Niečo viac: kompoťácke triko s odkazom

Anonymný podporovateľ 29 €

🎁 Niečo viac: kompoťácke triko s odkazom

Jakub Dovčík 29 €

🎁 Niečo viac: kompoťácke triko s odkazom

✏ Schopnej a ochotnej statnej administratíve zdar!

Martina Cifra Krížiková 10 €

🎁 Nechcem nič - len visieť na plagáte

✏ Skvely napad

Alexandra Bočeková 29 €

🎁 Niečo viac: kompoťácke triko s odkazom

Anonymný podporovateľ 29 €

🎁 Niečo viac: kompoťácke triko s odkazom

✏ Prosím (anonymne) zaslať Norbertovi Kurillovi na MŽP SR s odkazom: Štátnemu "Norovi", ktorý sa riadil heslom "dá sa&vieme&chceme&máme" ešte predtým, ako to bolo cool :) Ďakujeme za plné nasadenie pri ochrane životného prostredia! Enviro úradníci dobrej vôle.

Anonymný podporovateľ 29 €

🎁 Niečo viac: kompoťácke triko s odkazom

Liliana Rástocká 29 €

🎁 Niečo viac: kompoťácke triko s odkazom

Anonymný podporovateľ 20 €

🎁 Základná výbava na úrad: taška a odznak

Matej Kurian 50 €

🎁 Maxivýbava: kompoťácka taška, tričko aj odznak

Miroslav Hetteš 29 €

🎁 Niečo viac: kompoťácke triko s odkazom

Michal 10 €

🎁 Nechcem nič - len visieť na plagáte

Peter Hronček 50 €

🎁 Maxivýbava: kompoťácka taška, tričko aj odznak

✏ Za úradníčky a úradníkov !

Anonymný podporovateľ 30 €
Autori
Inštitút pre dobre spravovanú spoločnosť (SGI)

Inštitút pre dobre spravovanú spoločnosť (SGI)

Juraj Kačur

Juraj Kačur

Juraj pôsobí ako výskumník v Inštitúte SGI. Na Masarykovej univerzite v Brne vyštudoval odbory politológia a hospodárska politika na bakalárskom stupni a odbor politológia na magisterskom stupni. Pracuje na projektoch týkajúcich sa samosprávy a kvality štátu.

Zuzana Vargová

Zuzana Vargová

Zuzana pracuje v Kancelárii prezidenta SR, kde sa venuje najmä téme zdravotníctva. Vyštudovala Právnickú fakultu na Karlovej univerzite v Prahe a krátko študovala aj v Dánsku, kde sa zameriavala na štúdium zdravotníckeho práva. Pred štyroma rokmi založila s priateľmi Klub úradníkov dobrej vôle. Pre členov Klubu, ktorý dnes združuje vyše 600 členov organizujú diskusie, prednášky či workshopy. Cieľom Klubu je prepájať iniciatívnych úradníkov a úradníčky a posilňovať v nich chuť pracovať pre verejný záujem. Zuzana je zároveň predsedníčkou správnej rady Slovenskej debatnej asociácie.

Komentáre
Kontaktovať autora

Máte otázku k projektu či odmenám? Napíšte priamo autorom kampane. Vaša správa z formulára im príde ako email.

Odmeny

Chcem podporiť!

Nepotrebujete poďakovanie? Tak darujte sumu podľa svojho uváženia a získajte našu vďaku.

Nechcem nič - len visieť na plagáte

Minimálna výška príspevku
10

Nechcete za podporu nič, len dobrý pocit? Veľmi si to vážime. Preto aspoň malá pozornosť: budete svietiť na plagáte, ktorý zavesíme počas odovzdávania ocenení. Nech všetci vidia, že vám na kvalitných úradoch záleží.

Poďakovanie bez pečiatky

Minimálna výška príspevku
15

Dostanete poštu od člena Klubu úradníkov dobrej vôle. Žiadna úradná výzva - napíše vám osobné poďakovanie za vašu podporu. Navyše, svoje meno nájdete na plagáte, ktorý zavesíme počas odovzdávania ocenení.

Základná výbava na úrad: taška a odznak

Minimálna výška príspevku
19

Pri najbližšej návšteve úradu budete mať cez plece plátenú tašku a odznak s nápisom „Dá sa & vieme & chceme & máme". Neveríme, že úradníci nebudú na vás žmurkať. Odmeny zašleme po ukončení zbierky. Vaše meno bude na plagáte počas odovzdávania ocenení.


Niečo viac: kompoťácke triko s odkazom

Minimálna výška príspevku
29

Stanete sa chodiacou reklamou na kvalitné úrady. Do skrine vám po ukončení zbierky pribudne tričko s nápisom „Dá sa & vieme & chceme & máme". Ťažko si predstaviť, že sa na vás úradníci budú ešte niekedy mračiť. Nechcete tričko pre seba? Obdarujte úradníka, ktorý môže byť vzorom pre ostatných. Pošleme mu ho a pridáme odkaz od vás. Okrem dobrého pocitu budete mať aj meno na plagáte počas oceňovania.


Maxivýbava: kompoťácka taška, tričko aj odznak

Minimálna výška príspevku
44

Viditeľnejšie to už nejde. Po meste budete môcť chodiť s tričkom, taškou aj odznakom s nápisom „Dá sa & vieme & chceme & máme". Stanete sa ultimátnym šíriteľom správneho úradníckeho prístupu. A tiež, vaše meno dáme počas oceňovania na plagát.

Kompoťácka maxivýbava pre dvoch

Minimálna výška príspevku
79

Viete ešte o niekom, kto by sa rád stal šíriteľom dobrého úradníctva? Získajte pre seba aj pre neho tričko, tašku a dva odznaky. A predstavte si, keď vás v tom spolu uvidia niekde na úrade. Okrem tohto komba vám dáme meno na plagát, ktorý zavesíme počas odovzdávania ocenení.

Nemáme? Máme! Rohožky z natáčania videa!

Minimálna výška príspevku
99

Niečo pre fajnšmekrov, ktorým sa páčilo naše promo video. Pošleme vám originálne rohožky s nápismi NEMÁME a MÁME, ktoré sme použili pri natáčaní. Môžete ich pred dverami meniť podľa toho, kto príde na návštevu. A vaše meno bude na plagáte počas odovzdávania ocenení.

Blízke stretnutie úradníckeho druhu

Minimálna výška príspevku
199

Sú vám šikovní a moderní úradníci sympatickí? S jedným takým či takou sa stretnete na večeri. Účet je, samozrejme, na nás. Pýtajte sa na všetko, čo ste kedy chceli vedieť, no hanbili sa to priznať. Získate tiež prístup na akcie Klubu úradníkov dobrej vôle. A vaše meno bude na plagáte počas odovzdávania ocenení.


Partner výnimočných úradníkov

Minimálna výška príspevku
1 000

Sú pre vás kvalitní ľudia vo verejnej správe jednou z top priorít? Podporte nás vo veľkom. Vám alebo vašej firme nahlas poďakujeme počas odovzdávania ocenení Úradnícky čin roka. Na všetkých propagačných materiáloch budete uvedený ako partner.