Pozor: Projekty sa na StartLabe zoraďujú podľa posledného prijatého daru. Ten váš je momentálne na úplnom konci. Nebojte sa, v poradí sa posunie hneď, ako získate svoj prvý dar.

O projekte

O projekte

Prečo to robíme?

Nevieme ani spočítať momenty, kedy sme si v škole s hlavou v dlaniach hovorili: "Načo mi to bude?!" Rozhodli sme sa to zmeniť. Rozbehli sme neziskový projekt Zmudri, prostredníctvom ktorého poskytujeme cez videokurzy stredoškolákom relevantné informácie zábavnou a interaktívnou formou. Chceme, aby študenti boli lepšie pripravení na život, ako sme boli my. Spolupracujeme s odbornými garantmi, ktorí zaručujú správnosť a kvalitu informácií.


Vznikli sme z obyčajnej ľudskej potreby priniesť to, čo chýbalo nám, keď sme boli tínedžeri. Keď sme museli riešiť bežné problémy života, zistili sme, že je obrovské množstvo vecí, na ktoré nevieme nájsť odpoveď. V škole nás na ne totiž vôbec nepripravili. A neboli sme jediní.


Doteraz sme vytvorili tieto viacdielne kurzy:

Naše videokurzy si pozreli tisíce študentov, ktorých spätná väzba znela jasne.
Videá sa im páčia!


Stihli sme toho už dosť, no pokračujeme

Od septembra 2018 sme stihli vyhrať Social Impact Award a Playpark Bratislava, natočiť štyri celé videokurzy, cez ktoré prešlo vyše 3000 mladých ľudí, dostať sa na 40+ škôl a prezentovať našu misiu vo viacerých médiách.

Aby sme v nastolenom tempe mohli pokračovať a dostať praktické vedomosti k ešte väčšiemu množstvu študentov, potrebujeme vašu pomoc.

Je pred nami ešte obrovské množstvo dôležitých tém. V spolupráci s odbornými garantmi sa chceme naďalej venovať témam ako je finančná gramotnosť, sebapoznanie, výber povolania a vysokej školy, či udalosti okolo 17. novembra, kritické myslenie a mnoho ďalších.


Čo presne potrebujeme?

Náš cieľ je prinášať každý mesiac nový videokurz, ktorý sa dostane k tisíckam mladých ľudí. Za každých darovaných 1000 EUR vieme natočiť 1 videokurz (zložený z viacerých videí), ktorý vieme dostať k minimálne 20 000 študentom. Čím viac peňazí vyzbierame, tým väčšie množstvo kurzov vieme pripraviť.

Aj napriek tomu, že momentálne projekt robíme vo svojom voľnom čase, mnohým nákladom sa nevyhneme:

 • Technologické zabezpečenie platformy
 • Technické zabezpečenie pre produkciu videí
 • Priestory na natáčanie
 • Grafické a editovacie softvéry
 • Šírenie a promovanie kurzov medzi mladými ľuďmi
 • Právne záležitosti a administratíva


Prečo je náš projekt výnimočný?

Atraktívny formát
Tínedžeri videá milujú. Hlavne tie zábavné. Keďže sme tiež mladí ľudia a vieme, čo našich mladších rovesníkov baví, dokážeme tvoriť obsah, ktorý je pre nich atraktívny, autentický a vie ich niečo naučiť.

Tisícky študentov namiesto pár desiatok
Vďaka online formátu vieme zasiahnuť mnohonásobne viac študentov, ako pri tradičných formách učenia, akými sú učebnice a prednášky. Prostredníctvom štatistík a spätnej väzby vieme okamžite vyhodnotiť úspešnosť kurzov a prispôsobiť ďalší obsah hneď, ako je to potrebné.

Podpora pre učiteľov
Platforma je aj skvelou pomôckou pre učiteľov, ktorou môžu zatraktívniť vyučovanie na svojich hodinách a získať viac času na diskusie.


(Hlasovanie) Vy vyberiete, ktoré kurzy pripravíme

Za každých darovaných 10 eur získavate 1 hlas, ktorý môžete (ale nemusíte) použiť pri hlasovaní o témach, ktoré máme spracovať do kurzov.

Spôsob hlasovania:
Môžete použiť viac hlasov pre viac tém. Napr. pri darovaní 50 eur máte 5 hlasov. Tie môžete prerozdeliť nasledovne: 3x Zdravý životný štýl, 2x Prvá pomoc. Do kolónky poznámka (obrázok nižšie) napíšte vašu preferenciu v tvare: počet hlasov X názov témy


Pripravme mladú generáciu na život!

Nadávať na systém už vyšlo z módy. Netreba čakať na druhých, že niečo zmenia. Spojme sily a vychovajme zo študentov schopných ľudí a občanov. Hoci predstavujú 26% populácie, sú 100% našej budúcnosti.

Sme tím 6 mladých ľudí, ktorí milujú meniť veci k lepšiemu. Pochádzame z rôznych kútov Slovenska, ale spája nás spoločná vízia pre lepšie vzdelávanie v tejto krajine. Hoci je to riadna makačka, veľmi nás to baví :)


StartLab nie je e-shop

Sme platforma, ktorá pomáha realizovať verejnoprospešné projekty.
Darca podporuje verejnoprospešný projekt darom v ľubovoľnej výške (alebo v minimálnej výške, ak má záujem o konkrétne Poďakovanie) a ako prejav vďaky vyjadrenej Autorom, si môže zvoliť jednu z možností, ktorú Autor ponúka medzi tzv. Poďakovaniami pre darcov. V prípade úspešnej kampane je autor povinný poskytnúť darcom prisľúbené Poďakovania pre darcov. V prípade neúspešnej kampane, darcom ich dary vrátime v plnej výške. Viac informácií.

Poďakovania pre darcov

Poďakovania pre darcovStartLab nie je e-shop

Sme platforma, ktorá pomáha realizovať verejnoprospešné projekty.
Darca podporuje verejnoprospešný projekt darom v ľubovoľnej výške (alebo v minimálnej výške, ak má záujem o konkrétne Poďakovanie) a ako prejav vďaky vyjadrenej Autorom, si môže zvoliť jednu z možností, ktorú Autor ponúka medzi tzv. Poďakovaniami pre darcov. V prípade úspešnej kampane je autor povinný poskytnúť darcom prisľúbené Poďakovania pre darcov. V prípade neúspešnej kampane, darcom ich dary vrátime v plnej výške. Viac informácií.

Novinky4

Vďaka vám sme prekonali cieľ na 281%. Ďakujeme.

Update #4, 26.06.2019

Milí darcovia,

naša kampaň skončila. A nie tak hocijako. Ale vďaka vám veľmi úspešne! Vyzbierali sme 8425 EUR a prekonali cieľ na 281%. Wow!

Chceli by sme sa vám všetkým veľmi pekne poďakovať za vašu pomoc a podporu. Veľmi si to vážime a ani sme nedúfali v takýto výsledok.

Je to pre nás znamenie, že to, na čom pracujeme má zmysel a tešíme sa, že budeme môcť pokračovať v našej činnosti a "makať" ešte tvrdšie, aby sme mohli čo najlepšie pripraviť mladú generáciu na život.

Nezabudnite sledovať náš Facebook, LinkedIn alebo sa prihláste na odber nášho newslettra na webe.

Želáme krásne leto a čoskoro sa vám ozveme s ďašími informáciami.

Team Zmudri.

Ostáva už len niekoľko dní!

Update #3, 20.06.2019

Milí darcovia,

chceli by sme sa vám všetkým veľmi pekne poďakovať za vašu podporu.
Ani si neviete predstaviť, čo to pre nás známená.

Aj vďaka vám vytvoríme ďalšie videokurzy, ktoré dostaneme k tisícom mladých ľudí.

Do konca kampane ostáva ešte niekoľko dní.

Povedzte o kampani ešte svojim známym a zdieľajte toto video, nech sa nám podarí ešte prekonať hranicu 10 000.

Ďakujeme vám za všetko.

P.S. Včera sa nám podarilo vyhrať LEAF AWARD! Takto veľmi sa z toho tešíme...

Prekonali sme cieľ, ale ideme ďalej!

Update #2, 30.05.2019

Wau! Veľmi si vážime vašu podporu a dôveru. Obrovská vďaka.
Do konca kampane však ešte ostáva niekoľko týždňov.

Poďme spoločne dať ešte viac!

Za každých vyzbieraných 1000 eur vytvoríme viacdielny videokurz, ktorý dostaneme k 20 000+ študentom. Témy kurzov vyberáte vy a navyše získate skvelé odmeny.

Ďakujeme! Vďaka vám vznikne nový kurz

Update #1, 17.05.2019

Hneď počas druhého dňa nášho crowdfundingu sme dokázali prekonať hranicu 1000 €, čo znamená, že vytvoríme jeden celý kurz a dokážeme ho dostať cez sociálne siete ku 20 000 mladým ľuďom ĎAKUJEME ZA VAŠU POMOC, VÁŽIME SI JU! Pokračujeme ďalej

Podporovatelia196

Podporovatelia

O autoroch

O autoroch

Julián Gerhart

Julián Gerhart

"Tak skoro sa na Slovensko nevrátim!" Hovoril som si, keď som odchádzal z Prešova študovať do zahraničia. Nuž, život je plný irónie a tak to asi má byť. Inak by som sa nevrátil a nepracoval na takej skvelej veci s úžasnými ľuďmi, ako sú títo nižšie :)

Janka Kostovčáková

Janka Kostovčáková

Som z najvýchodnejšieho kútu Slovenska. Svet neziskoviek je pre mňa srdcová záležitosť už od vysokoškolských čias. V jednej pracujem, ďalším sa venujem vo voľnom čase. V Zmudri sa snažím o to, aby sme na našu prácu našli financie. Hľadám, píšem, stretávam sa. Pri mojom snažení nie je nič lepšie, ako vidieť výsledky svojej (niekedy mravenčej) práce.

Maťa Bolibruchová

Maťa Bolibruchová

Okrem najlepšej slovenskej tresky a Sagana pochádzam zo Žiliny aj ja. Nebicyklujem, ale natáčam videá. Verím totiž, že aj takou jednoduchou vecou, akou je video, sa dá zmeniť svet k lepšiemu. A Zmudri je toho dôkazom. Natáčam, strihám, animujem a pomedzito sa starám o náš Facebook a Instagram. Najviac ma napĺňa práve pocit, že sa naše videá šíria medzi tisícky mladých ľudí.

Mirka Kašubová

Mirka Kašubová

Volám sa Mirka, som rodená žilinčanka a tiež som dôkazom toho, že život je veľká sranda. Študovala som financie, bankovníctvo a investovanie, avšak veľmi skoro som zistila, že mojou skutočnou láskou okrem jedla je videotvorba. Zmudri je pre mňa spojením nadšenia z produkcie a postprodukcie videa, ktorá za sebou zanechá zmyslupný odkaz pre ďalšie generácie.

Lukáš Priškin

Lukáš Priškin

Ak ste o projekte Zmudri ešte nepočuli, tak sme sa pravdepodobne ešte nestretli :-). Projekt Zmudri šírim do škôl, komunít a k partnerom, ktorým záleží na vzdelávaní. Nakoniec aj ja sám som milovníkom poznania. Pochádzam z Veľkého Krtíša a záleží mi na rozvoji Slovenska. Verím v potenciál mladých ľudí, ktorý môžeme aj vďaka Zmudri nasmerovať správnym smerom. Rád spoznávam nových ľudí a vo voľnom čase vyrábam domáce sirupy na podporu regiónu Hont.

Pavel Balashov

Pavel Balashov

V dnešnej dobe všetci oceňujeme možnosť získavať poznatky a komunikovať s inými bez ohľadu na to, kde sme. A v tomto je web veľmi mocným nástrojom. Starám sa o platformu, aby naši kreatívci mohli zakomponovať do kurzov čo najrozmanitejší obsah a naši používatelia sa cítili pohodlne. :-) Počas práce mám rád kľud, ale paradoxne sa lepšie sústreďujem na verejných miestach. Preto ma vždy poteší, keď objavím pekný podnik mimo ruchu Bratislavy, odkiaľ pochádzam.

Názov organizácie Zmudri
Miesto realizácie projektu Celé Slovensko
Web https://zmudri.sk/

Kontaktujte autoraPoďakovania pre darcov (perks)

 • Zobraziť ostatné

Platba (payment)5 € 5 000 €

StartLab nie je e-shop

Sme platforma, ktorá pomáha realizovať verejnoprospešné projekty.
Darca podporuje verejnoprospešný projekt darom v ľubovoľnej výške (alebo v minimálnej výške, ak má záujem o konkrétne Poďakovanie) a ako prejav vďaky vyjadrenej Autorom, si môže zvoliť jednu z možností, ktorú Autor ponúka medzi tzv. Poďakovaniami pre darcov. V prípade úspešnej kampane je autor povinný poskytnúť darcom prisľúbené Poďakovania pre darcov. V prípade neúspešnej kampane, darcom ich dary vrátime v plnej výške. Viac informácií.

Kontakt