Pomôž dať odpadu druhú šancu

Cieľom obľúbenej slovenskej značky WakiVaky je upcyklácia textilného odpadu, z ktorého vyrábame originálne a praktické produkty na každodenné použitie. Na to, aby sme mohli spracovávať viac odpadového, no zároveň kvalitného materiálu, je potrebná aj vaša pomoc. Prispejte na kúpu priemyselných šijacích strojov a môžete sa tešiť na nové veci, ktoré chystáme.

Ekológia
Pomôž dať odpadu druhú šancu
Získaná suma
130 %
6 494 €
z cieľovej sumy
5 000 €
Kampaň bola
úspešná
O projekte

Nie sme len ďalšou značkou v módnom priemysle, ktorá chce určovať trendy a predávať produkty na pár použití. Trend, ktorý udávame my, je udržateľnosť! Myslíme do budúcnosti. Naše produkty sú navrhnuté tak, aby boli funkčné, praktické a aby vydržali čo najdlhšie. Šijú ich ručne ženy z rôznych kútov Slovenska a spolupracujeme aj s krízovými centrami.

Do dnešného dňa sa nám podarilo spracovať približne 450 kg textilného odpadu.Celé to začalo praktickými a obľúbenými vakmi na chrbát. Dnes už do našej ponuky patria aj ľadvinky, tašky, vrecká na potraviny, či darčekové predmety pre firmy. Pracujeme aj na nových produktoch, ako sú napríklad peňaženky a obaly na notebooky. Tie by sme chceli uviesť ako novinku v našej ponuke, práve na základe úspešnej crowdfundingovej kampane.


Na výrobu týchto produktov spracovávame už nepotrebné materiály, ako napríklad poškodené stany, reklamné banery, plachty, záclony, oblečenie a rôzny iný textil. Oslovujeme tiež firmy, ktorým vzniká textilný odpad z ich výroby. Týmto spôsobom sme sa dostali k veľmi zaujímavému (vyradenému) materiálu, ktorý používajú hasiči a záchranári na výrobu svojich pomôcok, k vojenským látkam, alebo k textilu, ktorý sa používa na výrobu interiérov luxusných automobilov. Produkty z týchto látok sú naozaj originálne a kvalitné. Problémom však je, že nemáme dostatočne silné stroje na ich spracovanie. Ak chceme pracovať s kvalitným materiálom a produkovať kvalitné veci, potrebujeme aj kvalitné stroje. To je hlavným dôvodom, prečo sme sa rozhodli ísť cestou crowdfundingu.Náš cieľ

Cieľom tejto kampane je teda zvýšenie efektivity, kapacity a kvality výroby, čiže aj spracovanie väčšieho množstva odpadu, z ktorého chceme vytvoriť nové typy produktov do nášho portfólia. Na sklade máme k dispozícií kvalitné látky, avšak na ich spracovanie nemáme dostatočné vybavenie. Keďže našim hlavným cieľom nie je zisk, ale pomoc prírode a ľuďom ktorí to potrebujú, finančný kapitál na nové stroje by sme zhromažďovali veľmi dlho.

Preto potrebujeme aj vašu pomoc!


Ako využijeme vašu podporu?

 • kúpime priemyselné šijacie stroje, ktoré nám pomôžu spracovať viac textilného odpadu, v priemere o 100 až 150 kg ročne. Práca s kvalitnými strojmi takisto zaručí vyššiu kvalitu našich produktov. Budeme môcť spracovávať materiály, ktoré sme doposiaľ nemohli.
 • zabezpečíme školenia a kurzy pre naše pani krajčírky, nakoľko sú to veľmi šikovné a snaživé ženy, ktorým chceme poskytnúť možnosť sebarealizácie a zlepšovania sa.
 • vytvoríme pre vás nové produkty, ktoré zaradíme do nášho portfólia.

Ak by sa nám podarilo vyzbierať vyššiu sumu o akú žiadame, peniaze samozrejme zodpovedne a efektívne využijeme napríklad na:

 • Prenájom skladových priestorov,
 • Nákup krajčírskeho vybavenia pre krajčírky,
 • Prednášky a workshopy na tému upcyklácia pre neziskové organizácie.


Viac o WakiVaky

Značka WakiVaky vznikla v roku 2014 ako študentský projekt na voliteľnom predmete „Rozvoj podnikateľských zručností v medzigeneračných tímoch". Cieľom tohto predmetu bolo vytvoriť podnikateľský nápad a uskutočniť ho v krátkom časovom horizonte a s nízkymi počiatočnými nákladmi. Nášmu tímu WakiVaky sa to podarilo! Už počas školy sme vytvorili produkty, o ktoré bol záujem. Vedúca členka tímu Dominika sa rozhodla v projekte pokračovať aj po ukončení školy a krok po kroku pracovala na vybudovaní dnes už plnohodnotnej značky so sociálnym a ekologickým rozmerom.

Sociálny rozmer


Pracujeme v medzi-generačnom tíme. Krajčírky, ktoré pre nás šijú, sú zväčša ženy, ktoré nemajú možnosť trvalého pracovného pomeru a tak sú rady, že si môžu touto kreatívnou činnosťou zarobiť. Sú to poväčšine ženy na dôchodku, invalidky, ženy, ktoré si vo svojom regióne nemôžu nájsť dôstojne zaplatenú prácu, alebo jednoducho ženy, ktoré si chcú zarobiť šitím. Aj napriek tomu, že máme ateliér v Pezinku, kde všetko chystáme a navrhujeme, výroba nie je situovaná na jednom mieste. Panie krajčírky pochádzajú z rôznych kútov Slovenska. Komunikácia a logistika je tým pádom dosť náročná, avšak naša námaha sa odzrkadľuje v kvalitne a s láskou vyrobených produktoch.Ekologický rozmer

Ako sme už niekoľko krát spomínali, našim hlavným cieľom je upcyklácia textilného odpadu. Pri výrobe dodržiavame zásady zero waste, čo znamená, že produkujeme minimum odpadu. Aj to minimum však nevyhodíme, ale odovzdáme firme, ktorá ho kompletne zrecykluje. Aj preto nás Ministerstvo životného prostredia SR a Slovenská agentúra životného prostredia spomenuli vo svojej e-publikácií s názvom Obehové hospodárstvo - budúcnosť rozvoja Slovenska.

A prečo to robíme?

Textilný priemysel je druhý najväčší znečisťovateľ vodných zdrojov na svete. Výroba textilu a oblečenia je neekologická nie len kvôli veľkému množstvu spotrebovanej vody, ale aj chemikálií a farbív, ktoré sa pri výrobe používajú. Ľudia, ktorí šijú oblečenie pre väčšinu značiek, pracujú v zlých pracovných podmienkach za veľmi nízku mzdu. A pritom úplne zbytočne! Módne trendy sa dnes striedajú tak rýchlo, že samotné značky nestíhajú ani len vyložiť svoj tovar do predajní a už ho nahrádzajú inými, modernejšími kúskami. Toto oblečenie potom úplne nové končí na skladoch, skládkach, či v spaľovniach. My sme sa rozhodli s tým niečo urobiť. Netreba predsa kupovať nový textil, je ho obrovské množstvo všade okolo nás. Kvalitného, využiteľného a pre niekoho nepotrebného. No nie však pre nás! Ako vraví naša pani krajčírka Andrea: „Pre niekoho odpad, pre mňa poklad".

WakiVaky teda nie je len obyčajnou módnou značkou na trhu. Vytvárame novú hodnotu namiesto odpadu. Podnikateľský model, do ktorého sme sa pustili, nie je vôbec jednoduchý, ale napĺňa nás dobrý pocit z toho, že riešime jeden z najväčších ekologických problémov a zároveň na trh prinášame originálne a kvalitné produkty.

Podpor nás a naša planéta sa ti poďakuje.

Odmeny

Chcem podporiť!

Nepotrebujete poďakovanie? Tak darujte sumu podľa svojho uváženia a získajte našu vďaku.

Darčeková poukážka na nákup produktov WakiVaky v ľubovoľnej hodnote

Minimálna výška príspevku
9

Neviete si vybrať z ponuky poďakovaní? Alebo chcete niekoho obdarovať a bojíte sa, že sa netrafíte do vkusu? V tom prípade je pre vás ideálna darčeková poukážka na nákup našich produktov, ktorú vám zašleme v hodnote ktorou nám prispejete. Platnosť poukážky je 6 mesiacov od doručenia.

1 ks vrecko na chlebík, alebo 3 ks vrecká na ovocie a zeleninu.

Minimálna výška príspevku
15

Chcete žiť ekologickejšie? Baľte si potraviny do vlastných obalov a zabudnite na plastové sáčky. Upcyklované vrecká na potraviny môžte používať počas nákupu, ale aj doma na uskladnenie.

Ľadvinka čierna alebo zelená

Minimálna výška príspevku
25

Ľadvinky sú HIT! Mimoriadne obľúbené a praktické nie len počas letných festivalov a cestovania, ale aj počas bežných dní. Čierna ľadvinka je vyrobená z materiálu používaného v automobilovom priemysle. Zelená ľadvinka je vyrobená zo stanov, ktoré sa poškodili v stanovom mestečku Tent Inn počas minuloročných festivalov. Obe sú vode odolné. ;)

Peňaženka

Minimálna výška príspevku
29

Peňaženka je náš nový produkt, ktorý ste ešte nemali možnosť v našej ponuke vidieť. Je vyrobená z PVC materiálu pripomínajúceho koženku, ktorý sa používa na čalúnenie interiérov luxusných áut. Tento materiál je veľmi pevný a odolný voči poškrabaniu. Peňaženka obsahuje dve priehradky na karty, vrecko na drobné a jednu veľkú priehradku na papierové peniaze.

Taška alebo obal na notebook

Minimálna výška príspevku
35

Oba tieto produkty sú vyrobené z PVC materiálu pripomínajúceho koženku, ktorý sa používa na čalúnenie interiérov luxusných áut. Tento materiál je veľmi pevný a odolný voči poškrabaniu. Obal na notebook má vrecko na nabíjačku a zapínanie na magnet. Taška má menšie vonkajšie aj vnútorné vrecko a pevné popruhy.

Vak Jim Morrison - limited !

Minimálna výška príspevku
45

Limitovaný počet vaku s dizajnom Jim Morrison. Autorka dizajnu je Eva Novanská, ktorá ho namaľovala a následne preniesla do grafickej podoby, aby ho mohla vytlačiť na látku, z ktorej vyrába oblečenie. Zvyšky z jej výroby, ktoré nám dala, sme našili na naše vaky ako vrecko, a tak vznikla táto podarená spolupráca upcyklovaného vaku s autorským dizajnom.

Vak vode-odolný s kapucňou - len pre najrýchlejších!

Minimálna výška príspevku
55

Videli ste už vak s kapucňou? Pokiaľ áno, tak zrejme u nás. Nech už ťa dážď zastihne kdekoľvek, náladu ti to viac nepokazí. Jednoducho vytiahneš kapucňu a bavíš sa ďalej. Vak je vyrobený zo stanov, takže je vode-odolný a mimoriadne pevný. Keď kapucňu nepotrebuješ, stačí ju zložiť medzi dve vrstvy vaku a ani nevieš že tam je.

Balíček Festival

Minimálna výška príspevku
69

Must have na festivalovú a letnú sezónu. Balíček Festival obsahuje vak a ľadvinku, oba vyrobené zo stanov, ktoré sa poškodili v stanovom mestečku Tent Inn počas minuloročných festivalov. Vak je dvojvrstvový, s vonkajším aj vnútorným vreckom a bavlnenými popruhmi. Ľadvinka obsahuje dve vrecká na zips a nastaviteľný popruh. Oba produkty sú vode-odolné.

Prezentácia / školenie

Minimálna výška príspevku
150

Organizujete školenie pre firmu, školu alebo rôzne podujatia? Radi Vám pomôžeme. Dominika, zakladateľka značky WakiVaky sa venuje témam ako upcyklácia, slow fashion / fast fashion, ako začať podnikať počas školy, rozvoj startupov a iným. Dĺžka prezentácie je 45 min + diskusia. Cena je konečná, vrátane všetkých nákladov.

Workshop upcyklácie

Minimálna výška príspevku
300

Sme profíci v oblasti upcyklácie. Využite ponuku našich kreatívnych workshopov, počas ktorých vás naučíme ako si vyrobiť napríklad upcyklované vrecká na potraviny, doplnky pre domácich miláčikov, tašku z trička a rôzne ďalšie veci vyrobené z odpadu. Okrem základov ručného šitia získate aj množstvo kreatívnych nápadov. Workshop trvá 2 hodiny a je vhodný pre všetky vekové kategórie, firmy, školy, podujatia. Cena je konečná, vrátane všetkých nákladov.


Vak "Elegant" - len pre najrýchlejších!

Minimálna výška príspevku
55

Posledné kusy nášho najobľúbenejšieho produktu. Spodná časť tohto vaku je vyrobená z veľmi pevného a odolného materiálu, ktorý sa používa v automobilovom priemysle. Ako všetky naše vaky, aj tento je dvojvrstvový, s vnútorným a vonkajším vreckom a karabínou na kľúče. Odnesie toho naozaj veľa.

Novinky

Čo máme nové a ako sa nám darí?

Update #5, 28.11.2019

Po dlhšej odmlke máme pre Vás niekoľko noviniek zo života v ateliéri WakiVaky. :)

 • Máme novú webstránku! Nezabudnite preto na možnosť uplatniť si svoje zľavové a darčekové kódy pri výbere z našich produktov na stránke www.waki-vaky.com/sk .
 • Ako ste si už mohli všimnúť, do našej ponuky pribudli úplne nové typy ruksakov. Na dizajne a strihu sme makali niekoľko mesiacov s našim novým krajčírom, pánom Jozefom z Trnavy. Materiál na výrobu týchto ruksakov bol pôvodne využívaný v automobilovom priemysle, konkrétne - čalúniace látky, auto pásy, či kobercovina, ktoré sú mimoriadne odolné a pevné

 • Vďaka úspešnej kampani sa nám podarilo osloviť aj nových dodávateľov zvyškových a odpadových materiálov vhodných pre našu výrobu. Hovoríte si, že získať odpadové materiály predsa nemôže byť náročné, každý sa ich chce zbaviť? Naša legislatíva a zmýšľanie veľkých firiem, ktoré produkujú tony odpadov sú však inde. Aj napriek tomu sme zachránili a na náš sklad doplnili okrem iných aj kvalitnú látku GorTex, banerovinu, či eko-kožu. S pribúdajúcim materiálom sme však museli prenajať aj nové skladové priestory.

Financovať vývoj nových produktov, zriadenie nového pracovného miesta, či prenájom skladových priestorov sme mohli vďaka Vašim príspevkom. Vďaka tomu sa nám darí dobre. Vďaka!

​Všetky poďakovania za Vaše príspevky sú odoslané!

Update #4, 04.09.2019

To čo sme sľúbili sme aj dodržali.

Aj keď, priznáme sa, že poďakovania, ktoré sme mali odoslať do konca júla sme posielali až začiatkom augusta, ale malé omeškanie v hektickom festivalovom období ste nám snáď odpustili. ???? Bola to fuška, no máme to za sebou. Veríme, že produkty, ktoré ste si vybrali Vám už dorazili a robia Vám minimálne takú radosť, akú ste spravili Vy nám v máji, kedy prebiehala naša crowdfundingová kampaň na StartLab.sk.

Budeme radi, ak nám necháte pozitívnu recenziu na našom facebooku https://www.facebook.com/wakivaky/, alebo ak nám pošlete fotku s Vašou odmenou. ????

Okrem poďakovaní sme sa rozhodli Vás obdarovať aj zľavovými poukážkami, ktoré si môžete uplatniť pri nákupe akéhokoľvek produktu z nášho e-shopu www.waki-vaky.com, na ktorý pravidelne pridávame veci z našej výroby. A že sa vo výrobe posúvame vpred Vás presvedčíme aj v najbližších týždňoch. Chystáme totižto úplne nové strihy z kvalitných (odpadových) materiálov, takže sa naozaj máte na čo tešiť!

Sledujte naše kroky. ????

Tím WakiVaky

-------

(Ak niekomu nedorazila odmena alebo zľavová poukážka, prosím informujte nás o tom mailom na adrese dominika@waki-vaky.com)

Koniec je nový začiatok...

Update #3, 18.06.2019

Crowdfundingovú kampaň sme dotiahli do úspešného konca. Bez Vás by sme to však nedokázali, a preto Vám chceme ešte raz úprimne poďakovať. Do tohto momentu sme vyzbierali 6 494 € (suma sa ešte môže zmeniť, pokiaľ sa niekto rozhodne prispieť na poslednú chvíľu prostredníctvom bankového prevodu). Tieto peniažky plánujeme použiť najmä na kúpu priemyselného šijacieho stroja, ktorý nám umožní spracovávať väčšie množstvo textilného odpadu, najmä hrubých materiálov, z ktorých budeme vyrábať nové vymakané vaky či ľadvinky. Ako sme však sľúbili, ponuku našich produktov rozšírime aj o obaly na notebooky či peňaženky. Časť vyzbieraných peňazí investujeme tiež do kurzov šitia a školení pre naše pani krajčírky a do vybavenia našej krajčírskej diele, aby sme sa mohli ešte viac realizovať a posúvať v tom čo nás baví. No a keďže sa vyzbieralo viac, ako bola nami určená minimálna suma, umožní nám to zrealizovať workshopy a školenia zdarma pre školy, občianske združenia a pre tých, ktorí sa chcú na tému udržateľnosť vzdelávať. Tešíme sa na toto obdobie a na náš nový začiatok!

Pre tých z Vás, ktorí si za príspevok vybrali jedno z našich ponúkaných poďakovaní v podobe produktu WakiVaky, máme dobrú správu - všetky poďakovania plánujeme doručiť už do konca tohto leta! Niektoré máme pripravené už teraz, iné si budú musieť počkať na nový stroj, avšak veríme, že všetko pekne stihneme, aj napriek nabitej festivalovej sezóne ktorá nás čaká.

Termíny odosielania poďakovaní:

Do konca júna 2019:

 • Darčeková poukážka
 • Vak Elegant
 • Vak Jim Morrison
 • Balíček Festival

Do konca júla 2019:

 • Vrecko na ovocie a zeleninu , Vrecko na chlebík
 • Vak vode-odolný s kapucňou

Do konca augusta 2019:

 • Ľadvinka čierna alebo zelená
 • Peňaženka
 • Taška alebo obal na notebook

Pre tých z Vás, ktorí si poďakovanie v podobe produktu nevybrali patrí ešte o kúsok väčšia vďaka za to, že ste nám dali Vašu plnú dôveru a priestor na posun vpred. Budeme robiť všetko pre to, aby sme Váš dobrý pocit z podpory udržali čo najdlhšie.

Ďakujeme

#wakivakyfamily

Vďaka Vám sa nám to podarilo!

Update #2, 07.06.2019

Ďakujeme. Vďaka Vám sa nám podarilo vyzbierať minimálnu potrebnú sumu na kúpu priemyselných šijacích strojov a zabezpečiť kurzy na zlepšenie zručností našich pani krajčírok. Vďaka Vám budeme môcť spracovávať viac textilného odpadu, z ktorého pre Vás budeme vyrábať kvalitné vaky, tašky, ľadvinky, obaly na notebooky a mnoho ďalších produktov. Už sa na to veľmi tešíme a ešte raz, úprimná vďaka.

Avšak dosiahnutím minimálnej potrebnej sumy kampaň nekončí! Máme ešte 10 dní na to, aby sa nám podarilo sumu navýšiť, a tým pádom spraviť pre zvýšene efektivity a kvality značky WakiVaky ešte viac.

Pošlite preto tento link - https://www.startlab.sk/waki-vaky/ - svojim známym, alebo firmám, o ktorých si myslíte, že by nám mohli a chceli pomôcť. Peniaze samozrejme zodpovedne a efektívne využijeme, napríklad na:

 • Prenájom skladových priestorov
 • Nákup krajčírskeho vybavenia pre krajčírky
 • Nákup rezacieho zariadenia na textil, pre zefektívnenie výroby
 • Prednášky a workshopy na tému upcyklácia pre neziskové organizácie.

Čím viac sa nám podarí vyzbierať,tým viac spravíme pre nás všetkých. Naša planéta čaká na očistenie od textilného odpadu. Podpor nás a planéta sa ti poďakuje.

Tím WakiVaky

Pridali sme nové poďakovanie

Update #1, 30.05.2019

Vak "Elegant" je fuč! Taký, ako bol, už nikdy nebude. Je to pre to, že mnoho materiálov, ku ktorým sa dostaneme, je k dispozícií len v obmedzenom množstve. Ale to vôbec nevadí, práve naopak! Tí najrýchlejší z Vás sa môžu tešiť originálnemu vaku Elegán, no a pre tých, ktorí sa rozhodli nás podporiť teraz, sme pridali nové poďakovanie v podobe vaku Jim Morrison, s autorským dizajnom od Evy Novanskej. Taktiež v limitovanom počte - len 4 kusy

Podporovatelia
👤 Martin Tomčo

5 €

👤 Anonymný podporovateľ

10 €

👤 Anonymný podporovateľ

511 €

👤 Združenie domových samospráv, o.z.

🎁 Vak vode-odolný s kapucňou - len pre najrýchlejších!

125 €

👤 Zuzana Lihocka

5 €

👤 Janka Havrila

🎁 Darčeková poukážka na nákup produktov WakiVaky v ľubovoľnej hodnote

💬 Nech žije ladvinkaaaaaaaaaaa

28 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Darčeková poukážka na nákup produktov WakiVaky v ľubovoľnej hodnote

250 €

👤 Lucia

🎁 1 ks vrecko na chlebík, alebo 3 ks vrecká na ovocie a zeleninu.

💬 Skvela praca. Drzim palce!

15 €

👤 Monika

🎁 1 ks vrecko na chlebík, alebo 3 ks vrecká na ovocie a zeleninu.

15 €

👤 Alexandra Lederleitnerova

💬 Domi, posielam aspon nieco malo :)

15 €

👤 Katarína Kucirková

5 €

👤 Daniela

💬 ❤️

5 €

👤 Norbert Franko

🎁 1 ks vrecko na chlebík, alebo 3 ks vrecká na ovocie a zeleninu.

15 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 1 ks vrecko na chlebík, alebo 3 ks vrecká na ovocie a zeleninu.

15 €

👤 Erika Zuziaková

🎁 Ľadvinka čierna alebo zelená

25 €

👤 Dominik

20 €

👤 Anonymný podporovateľ

10 €

👤 Dominika

🎁 Darčeková poukážka na nákup produktov WakiVaky v ľubovoľnej hodnote

15 €

👤 Petra Steinecker

💬 Dakujeme za tvoju robotu????

10 €

👤 Katarína Dudrova

💬 Držím palce!

20 €

👤 C-ADAMAS s.r.o.

400 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 1 ks vrecko na chlebík, alebo 3 ks vrecká na ovocie a zeleninu.

20 €

👤 Barbora Florekova

💬 Držím palce ????

20 €

👤 Adamovska Ingrida

💬 Vela stastia!:)

15 €

👤 Anonymný podporovateľ

15 €

👤 richard

25 €

👤 Petra Ferancova

💬 Robíte skvele veci

20 €

👤 Marcela Hrúzová

20 €

👤 Peter

10 €

👤 Natalia Faskertiova

🎁 1 ks vrecko na chlebík, alebo 3 ks vrecká na ovocie a zeleninu.

15 €

   1 2 3 4 ... 7
Autori
Miesto realizácie projektu

Bratislavský kraj

Dominika Podolanová - WakiVaky

Dominika Podolanová - WakiVaky

Kontaktovať autora

Máte otázku k projektu či odmenám? Napíšte priamo autorom kampane. Vaša správa z formulára im príde ako email.

Odmeny

Chcem podporiť!

Nepotrebujete poďakovanie? Tak darujte sumu podľa svojho uváženia a získajte našu vďaku.

Darčeková poukážka na nákup produktov WakiVaky v ľubovoľnej hodnote

Minimálna výška príspevku
9

Neviete si vybrať z ponuky poďakovaní? Alebo chcete niekoho obdarovať a bojíte sa, že sa netrafíte do vkusu? V tom prípade je pre vás ideálna darčeková poukážka na nákup našich produktov, ktorú vám zašleme v hodnote ktorou nám prispejete. Platnosť poukážky je 6 mesiacov od doručenia.

1 ks vrecko na chlebík, alebo 3 ks vrecká na ovocie a zeleninu.

Minimálna výška príspevku
15

Chcete žiť ekologickejšie? Baľte si potraviny do vlastných obalov a zabudnite na plastové sáčky. Upcyklované vrecká na potraviny môžte používať počas nákupu, ale aj doma na uskladnenie.

Ľadvinka čierna alebo zelená

Minimálna výška príspevku
25

Ľadvinky sú HIT! Mimoriadne obľúbené a praktické nie len počas letných festivalov a cestovania, ale aj počas bežných dní. Čierna ľadvinka je vyrobená z materiálu používaného v automobilovom priemysle. Zelená ľadvinka je vyrobená zo stanov, ktoré sa poškodili v stanovom mestečku Tent Inn počas minuloročných festivalov. Obe sú vode odolné. ;)

Peňaženka

Minimálna výška príspevku
29

Peňaženka je náš nový produkt, ktorý ste ešte nemali možnosť v našej ponuke vidieť. Je vyrobená z PVC materiálu pripomínajúceho koženku, ktorý sa používa na čalúnenie interiérov luxusných áut. Tento materiál je veľmi pevný a odolný voči poškrabaniu. Peňaženka obsahuje dve priehradky na karty, vrecko na drobné a jednu veľkú priehradku na papierové peniaze.

Taška alebo obal na notebook

Minimálna výška príspevku
35

Oba tieto produkty sú vyrobené z PVC materiálu pripomínajúceho koženku, ktorý sa používa na čalúnenie interiérov luxusných áut. Tento materiál je veľmi pevný a odolný voči poškrabaniu. Obal na notebook má vrecko na nabíjačku a zapínanie na magnet. Taška má menšie vonkajšie aj vnútorné vrecko a pevné popruhy.

Vak Jim Morrison - limited !

Minimálna výška príspevku
45

Limitovaný počet vaku s dizajnom Jim Morrison. Autorka dizajnu je Eva Novanská, ktorá ho namaľovala a následne preniesla do grafickej podoby, aby ho mohla vytlačiť na látku, z ktorej vyrába oblečenie. Zvyšky z jej výroby, ktoré nám dala, sme našili na naše vaky ako vrecko, a tak vznikla táto podarená spolupráca upcyklovaného vaku s autorským dizajnom.

Vak vode-odolný s kapucňou - len pre najrýchlejších!

Minimálna výška príspevku
55

Videli ste už vak s kapucňou? Pokiaľ áno, tak zrejme u nás. Nech už ťa dážď zastihne kdekoľvek, náladu ti to viac nepokazí. Jednoducho vytiahneš kapucňu a bavíš sa ďalej. Vak je vyrobený zo stanov, takže je vode-odolný a mimoriadne pevný. Keď kapucňu nepotrebuješ, stačí ju zložiť medzi dve vrstvy vaku a ani nevieš že tam je.

Balíček Festival

Minimálna výška príspevku
69

Must have na festivalovú a letnú sezónu. Balíček Festival obsahuje vak a ľadvinku, oba vyrobené zo stanov, ktoré sa poškodili v stanovom mestečku Tent Inn počas minuloročných festivalov. Vak je dvojvrstvový, s vonkajším aj vnútorným vreckom a bavlnenými popruhmi. Ľadvinka obsahuje dve vrecká na zips a nastaviteľný popruh. Oba produkty sú vode-odolné.

Prezentácia / školenie

Minimálna výška príspevku
150

Organizujete školenie pre firmu, školu alebo rôzne podujatia? Radi Vám pomôžeme. Dominika, zakladateľka značky WakiVaky sa venuje témam ako upcyklácia, slow fashion / fast fashion, ako začať podnikať počas školy, rozvoj startupov a iným. Dĺžka prezentácie je 45 min + diskusia. Cena je konečná, vrátane všetkých nákladov.

Workshop upcyklácie

Minimálna výška príspevku
300

Sme profíci v oblasti upcyklácie. Využite ponuku našich kreatívnych workshopov, počas ktorých vás naučíme ako si vyrobiť napríklad upcyklované vrecká na potraviny, doplnky pre domácich miláčikov, tašku z trička a rôzne ďalšie veci vyrobené z odpadu. Okrem základov ručného šitia získate aj množstvo kreatívnych nápadov. Workshop trvá 2 hodiny a je vhodný pre všetky vekové kategórie, firmy, školy, podujatia. Cena je konečná, vrátane všetkých nákladov.


Vak "Elegant" - len pre najrýchlejších!

Minimálna výška príspevku
55

Posledné kusy nášho najobľúbenejšieho produktu. Spodná časť tohto vaku je vyrobená z veľmi pevného a odolného materiálu, ktorý sa používa v automobilovom priemysle. Ako všetky naše vaky, aj tento je dvojvrstvový, s vnútorným a vonkajším vreckom a karabínou na kľúče. Odnesie toho naozaj veľa.