Pozor: Projekty sa na StartLabe zoraďujú podľa posledného prijatého daru. Ten váš je momentálne na úplnom konci. Nebojte sa, v poradí sa posunie hneď, ako získate svoj prvý dar.

O projekte

O projekte

Obrazová knižka pomocou silného a krásneho príbehu, ktorý opisuje obvyklú životnú situáciu, otvára citlivú tému sebadôvery. Spoznáme dve malé osobnosti, čisté bytosti, ktoré predstavujú v príbehu rozprávkové postavy vĺčika a orlíka a ich životnú skúsenosť. Jeden behá pre radosť, druhý je presvedčený, že je najrýchlejší. Čo sa stane, keď sa stretnú?
PRÍBEH, V KTOROM SA NÁJDE NIELEN DIEŤA

Vĺčik Blesk sa túži skamarátiť, ale odvážny orol Vietor o priateľstvo veľký záujem nemá. Myslí si, že je najrýchlejší a začne nepríjemne Bleska spochybňovať. Podkopáva jeho sebadôveru v behu, v tom, že je v behu dobrý, provokuje ho a vysmieva sa mu. Dajú si preteky, aby zistili, kto je rýchlejší. Stane sa však niečo, čo by nikto nečakal.


Pútavé pasáže poukazujú na to, prečo malé dieťa o sebe často pochybuje a čo sa môže stať, keď si dieťa začne vytvárať svoju vlastnú hodnotu podľa toho, ako sa správa okolie. V príbehu nájde seba aj rodič – pripomenie mu detstvo a možno ho aj inšpiruje, ako pomôcť svojmu dieťaťu budovať si dôveru v samého seba a nestratiť autentickosť.


Dôležitosť detskej sebadôvery

Pochybovanie v detstve o tom „či som dosť dobrý/-á?" alebo presvedčenie, že „nie som dosť dobrý/-á", je často zdrojom toho, ako sa cítime a akú mienku o sebe mámev dospelosti. Poznať samého seba a ostať autentickým má preto v živote každého z nás veľkú hodnotu. Keď sa to deti naučia v detstve, tak v dospelosti z toho budú ťažiť.

Vďaka výrazným, reálnym a zároveň magickým ilustráciám je knižka vhodná už aj pre malé trojročné detičky. Keďže príbeh sa zaoberá pocitmi, knižka nemá vekové obmedzenie. Veľmi nápomocná však môže byt deťom vo veku od 5 do 8 rokov, v období, keď budujú svoju osobnosť, prichádzajú do kolektívu, nadväzujú vzťahy a stretávajú sa so situáciami, v ktorých je sebadôvera základom toho, aby ich zdravo zvládli.
MAMA, KTORÁ PÍŠE „ROZPRÁVKY" ZO ŽIVOTA

Volám sa Iryna Zelyk a som autorkou knižky Kto je rýchlejší?". Vďaka Startlabu a podporovateľom je to už moja druhá knižka. Tá prvá, „Príbeh o dvoch jašteričkách a slnku", si našla svoje miesto v knižniciach a srdciach mnohých rodín. Po jej vydaní som začala dostávať e-maily so spätnou väzbou, ktoré mi vháňali do očí slzy šťastia a rozhodla som sa preto v písaní pokračovať. Za každým príbehom je životná situácia a pocity, ktoré zažil takmer každý. V novej knižke nájdete moje úvahy na tému „láska k sebe samému" a moje poznania, ako riešiť situácie s deťmi v období, keď „sa hľadajú".


Keď sa snažíte niekoho pochopiť, tak sa vlastne snažíte pochopiť jeho pocity.
Pochopenie a úprimnosť vytvárajú harmóniu vo vzťahu dieťa – rodič a dávajú dieťaťu pocit prijatia a lásky.Úvahy a okruh otázok, ktoré môžu pomôcť

Deti sa v živote stretávajú s rôznymi situáciami, pretože život znamená aj prekážky, prekonávaním ktorých sa môžu učiť a rásť. Nie každé dieťa rozpráva o svojich menej príjemných zážitkoch a nemusí to byť chyba rodiča. Trauma a pocit viny však môžu byť také silné, že sa dieťa uzavrie. Súčasťou knižky sú moje úvahy na tému sebadôvera, ktoré čerpám zo zážitkov zo života s mojimi deťmi a pripravený okruh otázok, ktoré rodičom môžu pomôcť otvoriť úprimnú komunikáciu s dieťaťom a príležitosť vojsť do jeho sveta.

Na konci knižky si dieťa po prečítaní príbehu môže vymaľovať vymaľovánku – „namaľovať" tak svoje vnútro. Takto sa môže rodič o trochu hlbšie pozrieť do srdiečka svojho dieťaťa a ubezpečiť ho, že je milované a dostatočne dobré také aké je.


Prečo je rozprávka ten správny nástroj

Pri počúvaní rozprávky si ju deti pomocou predstavivosti a fantázie určitým spôsobom prežívajú. Vďaka tomu pracujú nielen s vedomím, ale aj s podvedomím a duševným svetom, kam sa ukladajú nespracované nevedomé archetypy. (Vychádzam zo štúdií a z poznatkov Carla Gustáva Junga, švajčiarskeho lekára, psychiatra a psychoterapeuta, zakladateľa analytickej psychológie.)

Rozprávka môže pomôcť uložiť do duševného sveta dieťaťa tú správnu informáciu alebo vymazať tú boľavú. Keď sa dieťa v situácii, ktorá v nás vyvoláva emócie, „pozrie do svojho srdiečka", na chvíľu zastaví hodnotenie okolia a začne sa zaoberať tým, ako sa cíti, rozlíši ten pocit, prijme ho a spozná tak samo seba namiesto toho, aby sa stotožňovalo s tým, čo produkujú ľudia a situácie okolo neho.


Čo povedali o mojej prvej knižke
KNIŽKA BUDE OPÄŤ VYROBENÁ S LÁSKOU

Knižka bude plne ilustrovaná a príbeh sa odohrá na 56 stranách 100 % recyklovaného papiera, lebo mi na životnom prostredí záleží. Oproti prvej knižke bude mať navyše aj pevnú väzbu(obal).

⇒ Knihu editovala úžasná žena Soňa Borušovičová. Soňa je spisovateľka, editorka a zakladateľka super projektu Literárny dom, ktorý pod jednou strechou združuje všetko, čo autori kníh potrebujú. Rozhodla sa pomáhať autorom, pretože vie, čo si táto cesta vyžaduje, a pretože chce robiť to, čo miluje. A práve v tom sa skrýva jej jedinečnosť. Ako Soňa hovorí, knižka „Príbeh o dvoch jašteričkách a slnku" bola prvá lastovička Literárneho domu, ktorá sa dostala do tlačiarne.


⇒ Ilustrácie pripraví talentovaná študentka vysokej školy výtvarných umení Viktoria Radushynska. Budú to jej prvé ilustrácie do knižky, na ktorých je už teraz badateľný originálny štýl. Veľmi som chcela, aby postavy príbehu mali najviac možnú reálnu podobu, no zároveň boli aj rozprávkové. Myslím, že Viktórii sa podarilo vytvoriť jemnú, peknú fúziu reálneho a magického, rozprávkového sveta.
PREČO CROWDFUNDING A AKO VYUŽIJEM FINANCIE

Crowdfunding je pre mňa spôsob, ako sa uistiť, že moje dielo má význam. Vaše dary pre mňa znamenajú, že som na dobrej ceste a že to, čo robím, má hodnotu pre ostatných. Financie použijem na vydanie prvých 1 000 výtlačkov knižky. Ak dary prevýšia náklady na jej vydanie, tak ich použijem na prípravu ďalšieho pokračovania, ktoré už žije (zatiaľ však iba „tajným" životom).


Ako podporiť vydanie knihy

Ak sa vám moja kniha páči a radi by ste si ju prečítali s deťmi či darovali, vyberte si odmenu a výšku finančnej pomoci. Pomôžete dobrej veci a nájdete cestu, ako pomôcť svojim deťom ostať autentickými.

♥♥♥ Ďakujeme! ♥♥♥

StartLab nie je e-shop

Sme platforma, ktorá pomáha realizovať verejnoprospešné projekty.
Darca podporuje verejnoprospešný projekt darom v ľubovoľnej výške (alebo v minimálnej výške, ak má záujem o konkrétne Poďakovanie) a ako prejav vďaky vyjadrenej Autorom, si môže zvoliť jednu z možností, ktorú Autor ponúka medzi tzv. Poďakovaniami pre darcov. V prípade úspešnej kampane je autor povinný poskytnúť darcom prisľúbené Poďakovania pre darcov. V prípade neúspešnej kampane, darcom ich dary vrátime v plnej výške. Viac informácií.

Poďakovania pre darcov

Poďakovania pre darcovStartLab nie je e-shop

Sme platforma, ktorá pomáha realizovať verejnoprospešné projekty.
Darca podporuje verejnoprospešný projekt darom v ľubovoľnej výške (alebo v minimálnej výške, ak má záujem o konkrétne Poďakovanie) a ako prejav vďaky vyjadrenej Autorom, si môže zvoliť jednu z možností, ktorú Autor ponúka medzi tzv. Poďakovaniami pre darcov. V prípade úspešnej kampane je autor povinný poskytnúť darcom prisľúbené Poďakovania pre darcov. V prípade neúspešnej kampane, darcom ich dary vrátime v plnej výške. Viac informácií.

Novinky4

Nemám slov ❤️️ 340% ❤️️Ste úžasní ❤️️Ďakujem

Update #4, 18.07.2019

Ahojte, úprimne, nečakala som takýto úspech❤. Som veľmi rada, vďačná a cítim zodpovednosť.

Najviac ma teší číslo 753. Počet rodín, ktoré aj takto dbajú na emocionálne zdravie svojich deti.

Keďže o knižky sa prejavil taký veľký záujem, navyše vyzbierane peniažky sa použijú na dotlač knižiek „Kto je rýchlejší?" a „Príbeh o dvoch jašteričkách a slnku".

Knižky budú k dispozícii na mojom autorskom webe www.irynazelyk.com

Na stránke nájdete aj blog na rôzne témy, kde zdieľam moje skúsenosti. Pomocou komentárov môžete zdieľať svoje skúsenosti aj vy, tak vytvoríme nove inšpirácie.

Na FB komunite mame ďalší priestor na komunikáciu a zdieľanie referencii na detské knižky.

https://www.facebook.com/citamesispolusdetmi/

Kedy dorazia odmeny?

Dokončujú sa posledné úpravy a už budúci týždeň knižka ide do tlače, kde sa bude vyrábať 4 týždne. Posledný augustový týždeň knižky budem podpisovať, baliť a posielať. Budem vás informovať mailom.

Ďakujem ešte raz. Iryna

Ďakujem Dobrým novinám za príležitosť porozprávať o moje tvorbea pánovi Balázsovi za prijemnú otvorenú debatu. Rozhovor si môžete pozrieť tu:

https://www.dobrenoviny.sk/c/167576/detska-spisovatelka-iryna-zelyk-dospeli-musia-pozerat-a-citat-rozpravky-s-detmi-aby-im-pomohli-porozumiet?fbclid=IwAR1XjxJP7lhm9akkWIezLJcjl1oiUmacnnnApZCBhNeArt_xT8k0IStmno

Ďakujem televízii Markiza za pozvanie do relácie Teleráno (vstup 8:20)

http://voyo.markiza.sk/produkt/magaziny/40939-telerano-11-07-2019-06-00

❤️Hurá! Projekt je úspešný a knižka „KTO JE RÝCHLEJŠÍ?“ sa isto vytlačí . Ideme však ďalej!

Update #3, 25.06.2019

Ahojte, ste úžasní!

Kampaň je naplnená a to znamená, že vďaka vám zažije svetlo života knižka, ktorá má v sebe silnú myšlienku a môže deti inšpirovať. Veľká vďaka ❤️!


NOVÁ ILUSTRÁCIA A ÚRYVOK Z KNIŽKY

Mám pre vás ukážku novej krásnej ilustrácie a úryvku z pripravovanej knižky „KTO JE RÝCHLEJŠÍ?", ktorá v sebenie len nesie hlbokú myšlienku psychologického charakteru a ukáže deťom, ako si neprestávať veriť, taktiež však deťom priblíži, ako žijú vlci a ako to v takej vlčej svorke funguje.

Tam, kde začína divoký les, kde príroda je matkou zemi, tam, kde platia zákony prírody, v ríši zvierat, žije svorka vlkov. Je ich spolu šesť. Vieš, čo znamená svorka? To je vlčia rodina. Vo svorke rozhoduje vodca a platí pravidlo „jeden za všetkých a všetci za jedného". Vlci medzi sebou komunikujú pomocou signálov. Poloha uší vyjadruje pozíciu vo svorke alebo náladu vlka.

Vodca má uši vždy vzpriamené, zatiaľ čo iní vlci majú uši trochu pritiahnuté k hlave, zvlášť keď sa blíži vodca. Keď je vlk smutný alebo vystrašený, má uši pritiahnuté k hlave, ale keď je sebaistý, alebo šťastný, má uši vzpriamené. A keď chce vystrašiť nejakého iného vlka, má uši dopredu. Zaujímavé, však? Počúvaj ďalej. Keď sa vlk stratí, jeho svorka ho podľa jeho hlasu spozná a nájde. Každý vlk totiž používa svoj vlastný jedinečný spôsob vytia. A ešte jedno. Vlci tiež, podobne ako ľudia, radi spievajú.


DETSKÁ KNIŽKA, KTORÁ BY SA VÁM MOHLA TIEŽ ZAPÁČIŤ

Na Startlab.sk aktuálne finišuje aj ďalšia zaujímavá a krásna knižka „Denník malého cestovateľa", ktorá je venovaná malým cestovateľom do 10 rokov a ponúka pre nich množstvo zábavy na cestách za dobrodružstvom. Leto je pred nami tak poďme podporiť projekt a zabezpečiť si dobru knižku na cesty. Ja sa na ňu veľmi teším.

>> https://www.startlab.sk/projekty/922-dennik-maleho-cestovatela/


Ešte raz veľká vďaka za vašu podporu, veľmi sa teším. No nekončíme a ideme ďalej. Pripravujem si pre vás ďalšie prekvapenia a už čoskoro sa dozviete aké ☘

S pozdravom

Iryna Zelyk & Zak & Zara

Podpora cez telefón

Update #2, 20.06.2019

Mnohí sa ma pýtate ako podporiť projekt cez telefón a vybrať si odmenu. Mobilná verzia Startlab.sk vyžaduje rozkríknutie zobraziť ostatné, aby ste si mohli vybrať odmenu. Ďakujem☘.

18.6.2019

Update #1, 18.06.2019

Ahojte, vďaka vám vyzerá, že knižka bude! Ste super! ♥️Som vďačná za vašu dôveru.

Ďakujem veľmi pekne aj za zdieľanie referencii na moju prvú knižku „Príbeh o dvoch jašteričkách a slnku". Je to krásne si prečítať, keď píšete, že kniha vám pomohla alebo patri medzi obľúbene knižky vašich deti. Neverím, že už o par mesiacov knižku budem držať v rukách a hlavne, že príbeh si budete môcť prečítať aj vy♥️.

☘Veľká vďaka za podporu:

Cestovná kancelária DAKA

Montemother.sk

Čo dokáže mama

Mamila o.z.

Ďakujem za mediálnu podporu (môžete si o mne a knižkách prečítať viac):

StartitUP: https://www.startitup.sk/iryna-zacala-popri-praci-v-oblasti-ekonomie-pisat-knihy-v-ktorych-sa-najdu-nielen-deti/

Akcnezeny: https://akcnemamy.sk/2019/06/17/sebadovera-u-deti-...

Iryna

Podporovatelia759

Podporovatelia

O autoroch

O autoroch

Iryna Zelyk

Iryna Zelyk

Som typ človeka, ktorý rad objavuje a stále sa pýta prečo. Mám rada, keď sa okolo mňa veci hýbu. Áno pohyb, je správne slovo, čo ma napĺňa. Vo veľa veciach idem do hĺbky a často sa zamýšľam sa nad témami typu „zmysel existencie“, „jedinečnosť ľudského vedomia a jeho možnosti“ a pod. Pre mňa, zmysel života je v hľadaní a spoznávaní samého seba a žití vlastných vášní, ktoré sú ako potrava pre život. Keď na nich zabúdame, tak akoby sme nežili. Môžeme sa cítiť dobre, ale predsa je tam stále pocit, že nám niečo chyba. Myslím, že životné vášne majú hlboké prepojenie s našim talentom. Môže to byt tanec, spev, hudba, šport, maľovanie atď. Ako to spoznať? Moja skúsenosť...keď to robíte tak neexistuje ani čas ani priestor iba vy. Medzi moje vášne patri okrem iného písanie. Píšem rozprávky, meditácie pre deti a moje úvahy o rodičovstve a živote. Keď sa zamyslím nad tým, čo ma baví a veľmi napĺňa v posledných rokoch, či to je komunita pre mamičky, joga pre deti, alebo písanie, tak všetko ma jedno spoločne, ktoré sa da popísať jedným slovom - mama. Materstvo vo mne naštartovalo úplne iný rozmer objavovania talentov a spoznania samej seba. Moje deti sú moji učitelia, každý deň, každý okamih. Okrem toho, ak sa nájde čas, po naplnení si spoločných chvíľ s deťmi, podľa možnosti športujem, cvičím jógu, maľujem obrazy a milujem divadlo. Už to bude 5 rokov, čo hrám v amatérskom divadle, kde som našla novú rodinu.


Písať som začala pred 6 rokmi, keď som počas tehotenstva začala pripravovať svoj vlastný projekt s názvom Supermamicka.sk – komunita pre mamičky a deti, kde som blogovala. Cieľom celej komunity, bolo vytvoriť priestor na aktivity pre matky a deti v ten istý čas, na tom istom mieste. Volala som to aktívne a spoločne. V týchto dňoch som komunitu darovala jednej akčnej mame, potom čo som sa dostala bližšie ku písaniu pre deti. Rozprávky a meditácie som začala písať úplne náhodne pred 3 rokmi. A verte mi, že by ma nikdy nenapadlo, že budem písať. K písaniu ma donútila situácia u nás doma potom, čo sa nám narodila Zarka. Môj syn sestričku mal veľmi rád, neprišli ani veľké žiarlivostné scény ani výrazne zmeny v správaní. Napriek tomu som, ale videla a cítila, že nerozumie, čo sa vlastne deje a niekde v hĺbke dusí sa boji podeliť o mamu. Raz, keď som ich uspala, tak som rozmýšľala ako ešte lepšie mu vysvetliť pre neho veľkú zmenu, teda pre nás všetkých. A zrazu ma napadlo, že by som mu mohla vymyslieť príbeh, keďže každý jeden deň po čítaní knižky, som mu hovorila príbehy, ktoré som vymýšľala za cesty a miloval ich. No a keďže, ja som typ, ktorý je schopný všetkého keď sa pre niečo nadchne, v tú noc som nezaspala, kým som nemala príbeh. A potom som ho začala písať. Nebola to ľahká cesta pre mňa, lebo si nemyslím, že som talent na písanie. Viem tvoriť a písať sa učím pomocou mojich skvelých editoriek

Meno a priezvisko Iryna Zelyk

Kontaktujte autoraPoďakovania pre darcov (perks)

  • Zobraziť ostatné

Platba (payment)5 € 5 000 €

StartLab nie je e-shop

Sme platforma, ktorá pomáha realizovať verejnoprospešné projekty.
Darca podporuje verejnoprospešný projekt darom v ľubovoľnej výške (alebo v minimálnej výške, ak má záujem o konkrétne Poďakovanie) a ako prejav vďaky vyjadrenej Autorom, si môže zvoliť jednu z možností, ktorú Autor ponúka medzi tzv. Poďakovaniami pre darcov. V prípade úspešnej kampane je autor povinný poskytnúť darcom prisľúbené Poďakovania pre darcov. V prípade neúspešnej kampane, darcom ich dary vrátime v plnej výške. Viac informácií.

Kontakt