Pozor: Projekty sa na StartLabe zoraďujú podľa posledného prijatého daru. Ten váš je momentálne na úplnom konci. Nebojte sa, v poradí sa posunie hneď, ako získate svoj prvý dar.

O projekte

O projekte

Slovegán je prvá skutočná slovenská vegánska kuchárka. Nájdete v nej 70 tradičných slovenských receptov, v netradičnej, vegánskej verzii. Nechýbajú najväčšie vychytávky slovenskej kuchyne - halušky, pirohy, guláš, sviečková alebo segedín. Všetky tieto recepty budú vytlačené na 200 stranách z kvalitného, hrubého papiera a zviazané v tvrdej väzbe s krásnou a jedinečne ilustrovanou plátenou obálkou.

Recepty sú rozdelené do piatich hlavných kategórií - raňajky, polievky, hlavné jedlá, koláče a vianočné recepty. Každý z nich je sprevádzaný veľkou, celostranovou fotografiou. Všetky recepty som pripravila, napísala a nafotila sama. Dizajn obálky a vnútra knihy dostalo na starosť skvelé štúdio Hungry, ktoré dokázalo jedinečným spôsobom spojiť tradičné slovenské farby, prvky a vzory s témou jedla a vegánstva. Našim spoločným cieľom bolo vytvoriť kuchársku knihu, ktorá spája nostalgiu za tradíciami s moderným spracovaním - či už v podaní receptov, alebo dizajnu samotnej knihy.


Pár slov o mne

Volám sa Nikoleta Kováčová a pochádzam z Piešťan. Na internetoch ma niektorí z Vás možno poznajú pod menom Surová Dcérka. Je to pseudonym pod ktorým už viac ako 6 rokov blogujem, vlogujem, instagramujem a prednášam o vegánstve, rastlinných receptoch a udržateľnom životnom štýle. Mimo blogu (a po novom písaní knižiek) spravujem sociálne siete v digitálnej agentúre.

Ako influencer využívam svoj dosah na vzdelávanie a rozširovanie obzorov v oblasti udržateľného, etického a cruelty-free životného štýlu. Pomáham taktiež etickým a zodpovedným značkám s propagáciou ich produktov. Stojím za projektom Veganizuj.sk, v rámci ktorého pomáham konvenčným reštauráciám s veganizovaním ich menu. Som taktiež Bratislavským ambasádorom najväčšieho sprievodcu vege-priateľskými podnikmi na svete - aplikácie HappyCow.


Prečo práve slovenské vegánske recepty?

Prvé recepty som začala na svoj blog pridávať v roku 2013. Vytvárali sme ich spolu s maminou, ktorá bola od začiatku mojim najväčším a najlepším učiteľom. Veľká časť vychytávok a receptov, ktoré v tejto knihe nájdete, pochádza práve od nej. Pri tých zvyšných zas plnila nenahraditeľnú úlohu mentora a poradcu.

Vegánske verzie tradičných slovenských receptov boli medzi našimi priaznivcami vždy medzi tými najpopulárnejšími a najžiadanejšími. Keď sa ich nazbieralo dostatočné množstvo, rozhodla som sa ich vydať v tejto kuchárskej knihe. Vďaka nej si môžete byť istí, že vegánske halušky alebo sviečkovú navaríte, aj keď v nedeľu náhodou vypadne internet.

Tým hlavným dôvodom je ale to, že mi táto knižka na policiach v kníhkupectvách vždy chýbala. Na našom trhu existuje nepreberné množstvo vegánskych kníh, ktoré ponúkajú recepty inšpirované svetovou kuchyňou. Slovenská kuchyňa si podľa mňa zaslúži takéto spracovanie tiež.


Stav projektu

Kniha je z veľkej časti napísaná a nafotená. Aktuálne (začiatkom júna 2019) pracujem na tom, aby bola pripravená na tlač - vyberám a upravujem najlepšie fotky, dolaďujem posledné recepty, hľadám ideálne zalomenie a robím všetko preto, aby bola kniha čo najkrajšia.

Kniha pôjde do tlače začiatkom septembra 2019, v oficiálnom a predaji a v kníhkupectvách sa objaví na jeseň. V prípade, že vydanie knižky podporíte, bude vám doručená prednostne, hneď ako opustí tlačiareň. Sľubujem :)


Na čo budú použité peniaze, ktoré vyzbieram?

Knižku pripravujem viac-menej svojpomocne. Recepty konzultujem s maminou, fotky a texty pripravujem posledný rok po večeroch a víkendoch, vo svojom voľnom čase. Počas prípravy a písania knihy som častokrát premýšľala, akým spôsobom knihu vydať. Veľmi rýchlo som sa rozhodla, že knihu vydám sama, bez pomoci vydavateľstva - hlavným dôvodom je to, že chcem mať plnú kontrolu nad knihou, jej dizajnom a obsahom.

Viem, že knižka musí byť kvalitná - nielen obsahom ale aj spracovaním. Rozhodla som sa preto do týmu pribrať talentovaných dizajnérov, zároveň premýšľam, ako knihu vytlačiť v najvyššej možnej kvalite tak, aby nemusela stáť nezmyselne veľa peňazí.

Prostriedky, ktoré v tejto kampani vyzbieram, budú použité výhradne na tlač knihy. Všetky ostatné náklady spojené s výrobou financujem svojpomocne, z vlastného vrecka. Čím viac peňazí sa podarí vybrať, tým viac knižiek sa podarí vytlačiť a dostať k vám a ďalším labužníkom.


Ako sa vám poďakujem?

Okrem mojej obrovskej vďaky, získate v závislosti na výške príspevku niektoré z nasledujúcich odmien:

  • Vaše meno na stránke so zoznamom ľudí, ktorí vznik knižky podporili. Táto stránka bude súčasťou knihy, v prípade že túžite po anonymite samozrejme Vaše meno nezverejním.
  • Osobné, ručne napísane venovanie, v prípade vyžiadania aj so srdiečkom (v prípade zakúpenia knihy s venovaním).
  • Knihu s poštovným a doručením pred začiatkom oficiálneho predaja.
  • Ručne šitú kuchynskú chňapku vyrobenú slovenskými remeselníkmi.


Ak ste sa dočítali až sem, ďakujem za pozornosť. V prípade, že by ste mali k projektu Slovegán, odmenám alebo tejto kampani akékoľvek otázky, prosím neváhajte a kontaktujte ma - najrýchlejšie odpovedám na správy na Instagrame (@surovadcerka) a maily (kovacova.ni@gmail.com).


Pomôžte mi vydať prvú skutočne slovenskú vegánsku kuchárku. Ďakujem! ♥️

Nikoleta Kováčová


StartLab nie je e-shop

Sme platforma, ktorá pomáha realizovať verejnoprospešné projekty.
Darca podporuje verejnoprospešný projekt darom v ľubovoľnej výške (alebo v minimálnej výške, ak má záujem o konkrétne Poďakovanie) a ako prejav vďaky vyjadrenej Autorom, si môže zvoliť jednu z možností, ktorú Autor ponúka medzi tzv. Poďakovaniami pre darcov. V prípade úspešnej kampane je autor povinný poskytnúť darcom prisľúbené Poďakovania pre darcov. V prípade neúspešnej kampane, darcom ich dary vrátime v plnej výške. Viac informácií.

Poďakovania pre darcov

Poďakovania pre darcovStartLab nie je e-shop

Sme platforma, ktorá pomáha realizovať verejnoprospešné projekty.
Darca podporuje verejnoprospešný projekt darom v ľubovoľnej výške (alebo v minimálnej výške, ak má záujem o konkrétne Poďakovanie) a ako prejav vďaky vyjadrenej Autorom, si môže zvoliť jednu z možností, ktorú Autor ponúka medzi tzv. Poďakovaniami pre darcov. V prípade úspešnej kampane je autor povinný poskytnúť darcom prisľúbené Poďakovania pre darcov. V prípade neúspešnej kampane, darcom ich dary vrátime v plnej výške. Viac informácií.

Novinky7

Finále kampane!

Update #7, 15.07.2019

Ďakujeme za posledné dni, kedy sme nestíhali sledovať, ako rýchlo číslo na Startlabe rastie! :)

Vyzbierali sme cez 30 000 eur! Finálne číslo sa dozvieme behom nasledujúcich dní, keď budú spracované aj platby cez internet banking. Ak ste platili prevodom a prevod sa ešte nezrealizoval, tak ho stále môžete dokončiť a na kampaň prispieť.

Teraz už naplno pracujeme na finalizácií knihy, ktorú dostanete čo najskôr, po jej vytlačení behom septembra či začiatkom októbra!

Ďakujeme za každý dar, zdieľanie a správu!

Nika a Janko

​ĎAKUJEM! NAJVIAC!

Update #6, 10.07.2019

Na tlač Slovegán kuchárky sme vyzbierali 20 000 eur! A ešte zostáva 5 dní, kedy ju môžete podporiť a uchmatnúť za zvýhodnenú cenu. Splnili sme aj posledný cieľ a teda z každej kuchárky, ktorú som cez crowdfunding predala poputujú peniaze pre MačkySOS. Zatiaľ je to 650eur(kníh), na veterinárnu starostlivosť o mačiatka, ktoré teraz potrebujú najväčšiu pomoc. Konečné číslo bude jasné o 6 dní a keď preveríme aj príspevky, pri ktorých ste si za 25eur zabudli knihu ako poďakovanie vypýtať :)

Všetko nám postupne zapadá a blíži sa k finále. Včera som vybrala farbu modrého plátna, ktoré bude na obálke knihy a držala v rukách aj náš krásny papier, na ktorom budú všetky fotky a recepty. Bude to krása aj na dotyk!

Čaká nás ešte tak 2,5 mesiaca stresu a práce. S vašou podporou je to oveľa ľahšie, ale zodpovednosť sa teda náramne zväčšuje. Cez crowdfunding sme predali viac kníh a vyzbierali viac ako sme si dokázali predstaviť. Takto ďaleko neboli naše najdivokejšie predstavy.:)

Kniha #Slovegán bude pomáhať!

Update #5, 01.07.2019

Vďaka vašej veľkej podpore budem môcť vytlačiť viac kníh, ako som plánovala a tým sa zníži aj cena ich výroby. A to mi dáva priestor spraviť niečo dobré. Rozhodla som sa, že keď vyzbierame 20 000 eur, tak z každej knihy, ktorú ste si cez crowdfunding vybrali, darujem 1 euro občianskemu združeniu Občianske združenie MačkySOS :) A to presne na pomoc najmenším mačiatkam. Už teraz ide o viac ako 500 kníh a kampaň bude bežať ešte dva týždne.

Práve teraz Mačky SOS majú v rukách 31 malých mačiatok, o ktoré sa musia postarať... A bude ich pribúdať. Teraz je to obdobie, kedy sa veľa nechcených mačiatok narodí a sú odkázané na pomoc ľudí. A práve mačiatka sú najohrozenejšie a zomierajú najčastejšie, lebo je najnáročnejšie sa o ne starať. Základná veterinárna starostlivosť o jedno mačiatko je priemerne 40eur. Niektoré vážne prípady sa vyšplhajú na stovky eur. Tu vieme pomôcť a zachrániť životy!

Dlho som rozmýšľala, kam peniaze poslať. Možnosti sú nekonečné. Mačky sú ale moja srdcovka. Vyrastala som s nimi. V Piešťanoch máme teraz 3 adoptované mačky a práve Kiki na fotke bola mačiatko, ktoré by bez veterinárnej pomoci a liečby tráviaceho traktu na ulici neprežilo. Teraz je to kráska, ktorá by sa roztrhla za kúsok brokolice. Každá mačka ma úplne inú osobnosť a Kiki je skrytá milovníčka vegánskej stravy (úprimne všetkého požívateľného, keď už nemusí jesť na ulici odpad).

Druhá vec, ktorá mi pomohla rozhodnúť sa, bola Kitten Lady - Hannah venuje všetok svoj čas pomoci mačiatkam, ktoré by bez nej zomreli a edukácií iných dobrovoľníkov. Ona je môj vzor! Má ťažkú a krásnu prácu. Ako všetci, ktorí zachraňujú zvieratá. Keď príde správny čas, chcela by som tiež pomáhať tak aktívne ako ona. Teraz môžem aspoň s vašou pomocou zlepšiť nejaké mačacie životy.

Máme necelých 14 dní do konca kampane a verím, že splníme aj tento ďalší 20 000 eurový cieľ. Občianske združenie MačkySOS fungujú od roku 2005 a veľmi im držím palce v tom, aby zvládli aj túto sezónu pomôcť všetkým mačkám, ktoré sa k nim dostanú. :)

Zberateľské záložky

Update #4, 17.06.2019

Presne pred týždňom sme tu, na Startlabe, spustili našu kampaň. Za ten týždeň sa stalo veľa vecí - podporilo nás takmer 500 z vás, vyzbierali sme cieľovú sumu, tešíme sa záujmu médií. Veľmi sa tešíme z toho, že knižka aj vďaka vám všetkým bude.

Ako malé poďakovanie sme sa rozhodli v spolupráci s grafikmi, ktorí pracovali na obálke knihy pripraviť limitovanú edíciu zberateľských záložiek. Tieto záložky budú vytlačené pre všetkých, ktorí nás na Startlabe podporili sumou aspoň 25 eur a doručené spolu s knihou v prípade, že sa nám podarí vyzbierať aspoň 15,000 eur.

V prípade, že sa nám podarí dosiahnuť túto hranicu máme pripravený ďalší cieľ, ktorí poteší aj ľudí (ale hlavne zvieratká) aj mimo kampane.

Tešíme sa aj nepretržitému záujmu médii. Dnes vyšiel napríklad článok v SME, ktorí nehovorí síce len o knihe, ale hovorí aj o nej: https://zena.sme.sk/c/22146546/surova-dcerka-nikoleta-kovacova-rozhovor-veganstvo.html

Veľmi sa tešíme vašej podpore. Čím viac peňazí vyzbierame, tým viac kníh vytlačíme.
Ďakujeme!

Ďakujeme za záujem médií

Update #3, 14.06.2019

Ahojte!

Naša úspešná kampaň zaujala aj médiá, ktorým ďakujeme za podporu. :) Prečítať si viac môžete tu:

Noizz: https://noizz.aktuality.sk/big-stories/nikoleta-kovac-vydava-prvu-vegansku-kucharku-so-slovenskymi-receptami/qbl1fxq?
Startitup: https://www.startitup.sk/najznamejsia-slovenska-veganka-vydava-vlastnu-kucharku-zaujem-zo-zahranicia-je-obrovsky/?
Klocher: https://klocher.sk/surova-dcerka-nikoleta-kovacova/

Ďakujeme aj vám za zdieľanie kampane! Každé jedno zdieľanie nám pomáha a pomôže dostať knihu k širokej verejnosti. :)


​100% - Kniha bude!

Update #2, 12.06.2019

Wow, ste úžasní! Cieľovú sumu sa nám podarilo vyzbierať v rekordnom čase, konkrétne za niečo viac ako 48 hodín. Máme veľkú radosť, že sa knižka teší takému obrovskému záujmu.

Berieme to ako obrovsky záväzok a budeme ešte tvrdšie pracovať na tom, aby ste behom septembra dostali do rúk krásnu a prepracovanú knihu.

Naša kampaň beží ďalej a stále je možné ju podporovať - ak ste ju už podporili, budeme radi za každé zdieľanie. Čím viac peňazí vyzbierame, tým viac knih vytlačíme a dostaneme do obehu.

Veľmi sa na to tešíme! Čoskoro predstavíme nové ciele tejto kampane, vďaka ktorým jej dáme ja verejnoprospešný rozmer. O všetkých novinkách vás budeme čoskoro informovať tu, na Startlabe, poprípade na mojom instagrame a facebooku. Jedno veľké, velikánske
ďakujem pre vás všetkých.

Nikoleta a Janko

Poštovné do zahraničia!

Update #1, 11.06.2019

Ahojte! Nesmierne ma teší váš obrovský záujem a podpora našej kampane :) Ozývate sa nie len zo Slovenska a Česka, ale aj z Nemecka, Holandska či Austrálie. Preto pre vás pridávam nasledujúce info o poštovnom, ak žijete v zahraničí.

Poštovné vrámci Slovenska a Česka je pre vás zadarmo. :)

Ak chcete poslať knihu inam vrámci Európy, tak je poštovné k 1 knihe (1kg balík) 17eur. Ak chcete balík inam do sveta, tak je poštovné k 1 knihe (1kg balík) 17,5 eur.

Info: https://www.posta.sk/sluzby/balik-svet

Pri objednávke môžete uviesť, kam knihu pošlem a cenu príspevku na kampaň navýšiť o cenu vášho poštovného. Takže namiesto 25 eur zaplatíte 42 eur. Alebo vás budem kontaktovať po kampani a poštovné doplatíte :)

Ak by kniha vážila viac, tak by sa poštovné tiež zdražilo, ale verím, že bude vážiť asi kilo.

ĎAKUJEM za vašu úžasnú podporu!

Podporovatelia1108

Podporovatelia

O autoroch

O autoroch

Nikoleta Kováčová

Nikoleta Kováčová

Volám sa Nikoleta Kováčová a pochádzam z Piešťan. Pod menom Surová dcérka už viac ako 6 rokov blogujem, vlogujem, instagramujem a prednášam o vegánstve, rastlinných receptoch a udržateľnom životnom štýle. Mimo blogu spravujem sociálne siete v digitálnej agentúre.

Ako influencer využívam svoj dosah na vzdelávanie a rozširovanie obzorov v oblasti udržateľného, etického a cruelty-free životného štýlu. Pomáham etickým a zodpovedným značkám s propagáciou ich produktov.

Ján  Kešelák

Ján Kešelák

Janko je môj priateľ a pomáha mi s operatívou a marketingom tohto projektu, čo sú oblasti s ktorými má bohaté skúsenosti.

Názov organizácie Moloko Ventures s.r.o
Miesto realizácie projektu Rožňava

Kontaktujte autoraPoďakovania pre darcov (perks)

  • Zobraziť ostatné

Platba (payment)5 € 5 000 €

StartLab nie je e-shop

Sme platforma, ktorá pomáha realizovať verejnoprospešné projekty.
Darca podporuje verejnoprospešný projekt darom v ľubovoľnej výške (alebo v minimálnej výške, ak má záujem o konkrétne Poďakovanie) a ako prejav vďaky vyjadrenej Autorom, si môže zvoliť jednu z možností, ktorú Autor ponúka medzi tzv. Poďakovaniami pre darcov. V prípade úspešnej kampane je autor povinný poskytnúť darcom prisľúbené Poďakovania pre darcov. V prípade neúspešnej kampane, darcom ich dary vrátime v plnej výške. Viac informácií.

Kontakt