Slovegán: Prvá slovenská vegánska kuchárka

Slovegán: Prvá slovenská vegánska kuchárka

Slovegán je prvá skutočne slovenská vegánska kuchárska kniha. Obsahuje 70 tradičných slovenských receptov ako halušky, pirohy, guláš či sviečková v netradičnej, vegánskej verzii.

Ekológia
Literatúra
Zdravie
Slovegán: Prvá slovenská vegánska kuchárka
Získaná suma
381%

30 498 €

z cieľovej sumy
8 000 €

Kampaň bola

úspešná

O projekte

Slovegán je prvá skutočná slovenská vegánska kuchárka. Nájdete v nej 70 tradičných slovenských receptov, v netradičnej, vegánskej verzii. Nechýbajú najväčšie vychytávky slovenskej kuchyne - halušky, pirohy, guláš, sviečková alebo segedín. Všetky tieto recepty budú vytlačené na 200 stranách z kvalitného, hrubého papiera a zviazané v tvrdej väzbe s krásnou a jedinečne ilustrovanou plátenou obálkou.

Recepty sú rozdelené do piatich hlavných kategórií - raňajky, polievky, hlavné jedlá, koláče a vianočné recepty. Každý z nich je sprevádzaný veľkou, celostranovou fotografiou. Všetky recepty som pripravila, napísala a nafotila sama. Dizajn obálky a vnútra knihy dostalo na starosť skvelé štúdio Hungry, ktoré dokázalo jedinečným spôsobom spojiť tradičné slovenské farby, prvky a vzory s témou jedla a vegánstva. Našim spoločným cieľom bolo vytvoriť kuchársku knihu, ktorá spája nostalgiu za tradíciami s moderným spracovaním - či už v podaní receptov, alebo dizajnu samotnej knihy.

Pár slov o mne

Volám sa Nikoleta Kováčová a pochádzam z Piešťan. Na internetoch ma niektorí z Vás možno poznajú pod menom Surová Dcérka. Je to pseudonym pod ktorým už viac ako 6 rokov blogujem, vlogujem, instagramujem a prednášam o vegánstve, rastlinných receptoch a udržateľnom životnom štýle. Mimo blogu (a po novom písaní knižiek) spravujem sociálne siete v digitálnej agentúre.

Ako influencer využívam svoj dosah na vzdelávanie a rozširovanie obzorov v oblasti udržateľného, etického a cruelty-free životného štýlu. Pomáham taktiež etickým a zodpovedným značkám s propagáciou ich produktov. Stojím za projektom Veganizuj.sk, v rámci ktorého pomáham konvenčným reštauráciám s veganizovaním ich menu. Som taktiež Bratislavským ambasádorom najväčšieho sprievodcu vege-priateľskými podnikmi na svete - aplikácie HappyCow.

Prečo práve slovenské vegánske recepty?

Prvé recepty som začala na svoj blog pridávať v roku 2013. Vytvárali sme ich spolu s maminou, ktorá bola od začiatku mojim najväčším a najlepším učiteľom. Veľká časť vychytávok a receptov, ktoré v tejto knihe nájdete, pochádza práve od nej. Pri tých zvyšných zas plnila nenahraditeľnú úlohu mentora a poradcu.

Vegánske verzie tradičných slovenských receptov boli medzi našimi priaznivcami vždy medzi tými najpopulárnejšími a najžiadanejšími. Keď sa ich nazbieralo dostatočné množstvo, rozhodla som sa ich vydať v tejto kuchárskej knihe. Vďaka nej si môžete byť istí, že vegánske halušky alebo sviečkovú navaríte, aj keď v nedeľu náhodou vypadne internet.

Tým hlavným dôvodom je ale to, že mi táto knižka na policiach v kníhkupectvách vždy chýbala. Na našom trhu existuje nepreberné množstvo vegánskych kníh, ktoré ponúkajú recepty inšpirované svetovou kuchyňou. Slovenská kuchyňa si podľa mňa zaslúži takéto spracovanie tiež.

Stav projektu

Kniha je z veľkej časti napísaná a nafotená. Aktuálne (začiatkom júna 2019) pracujem na tom, aby bola pripravená na tlač - vyberám a upravujem najlepšie fotky, dolaďujem posledné recepty, hľadám ideálne zalomenie a robím všetko preto, aby bola kniha čo najkrajšia.

Kniha pôjde do tlače začiatkom septembra 2019, v oficiálnom a predaji a v kníhkupectvách sa objaví na jeseň. V prípade, že vydanie knižky podporíte, bude vám doručená prednostne, hneď ako opustí tlačiareň. Sľubujem :)

Na čo budú použité peniaze, ktoré vyzbieram?

Knižku pripravujem viac-menej svojpomocne. Recepty konzultujem s maminou, fotky a texty pripravujem posledný rok po večeroch a víkendoch, vo svojom voľnom čase. Počas prípravy a písania knihy som častokrát premýšľala, akým spôsobom knihu vydať. Veľmi rýchlo som sa rozhodla, že knihu vydám sama, bez pomoci vydavateľstva - hlavným dôvodom je to, že chcem mať plnú kontrolu nad knihou, jej dizajnom a obsahom.

Viem, že knižka musí byť kvalitná - nielen obsahom ale aj spracovaním. Rozhodla som sa preto do týmu pribrať talentovaných dizajnérov, zároveň premýšľam, ako knihu vytlačiť v najvyššej možnej kvalite tak, aby nemusela stáť nezmyselne veľa peňazí.

Prostriedky, ktoré v tejto kampani vyzbieram, budú použité výhradne na tlač knihy. Všetky ostatné náklady spojené s výrobou financujem svojpomocne, z vlastného vrecka. Čím viac peňazí sa podarí vybrať, tým viac knižiek sa podarí vytlačiť a dostať k vám a ďalším labužníkom.

Ako sa vám poďakujem?

Okrem mojej obrovskej vďaky, získate v závislosti na výške príspevku niektoré z nasledujúcich odmien:

  • Vaše meno na stránke so zoznamom ľudí, ktorí vznik knižky podporili. Táto stránka bude súčasťou knihy, v prípade že túžite po anonymite samozrejme Vaše meno nezverejním.
  • Osobné, ručne napísane venovanie, v prípade vyžiadania aj so srdiečkom (v prípade zakúpenia knihy s venovaním).
  • Knihu s poštovným a doručením pred začiatkom oficiálneho predaja.
  • Ručne šitú kuchynskú chňapku vyrobenú slovenskými remeselníkmi.

Ak ste sa dočítali až sem, ďakujem za pozornosť. V prípade, že by ste mali k projektu Slovegán, odmenám alebo tejto kampani akékoľvek otázky, prosím neváhajte a kontaktujte ma - najrýchlejšie odpovedám na správy na Instagrame (@surovadcerka) a maily (kovacova.ni@gmail.com).

Pomôžte mi vydať prvú skutočne slovenskú vegánsku kuchárku. Ďakujem! ♥️

Nikoleta Kováčová

O projekte

Chcem podporiť!

Nepotrebujete poďakovanie? Tak darujte sumu podľa svojho uváženia a získajte našu vďaku.

Slovegán pre ranné vtáča

Minimálna výška príspevku

25

Kniha Slovegán obsahujúca 70 receptov doručená priamo k vám hneď, ako opustí tlačiareň a predtým, ako sa objaví v kníhkupectvách. Vrátane poštovného.


Slovegán s podpisom a osobným venovaním

Minimálna výška príspevku

30

Kniha Slovegán obsahujúca 70 receptov doručená priamo k vám hneď, ako opustí tlačiareň a predtým, ako sa objaví v kníhkupectvách. Knihu Vám s veľkou radosťou podpíšem a pridám venovanie, možno aj obrázok! Vrátane poštovného.

Kniha Slovegán s kuchynskou chňapkou od slovenských remeselníkov

Minimálna výška príspevku

38

Okrem knižky, ktorá Vám bude doručená pred oficiálnym spustením predaja, dostanete aj ručne šitú kuchynskú chňapku vyrobenú slovenskými remeselníkmi. Vrátane poštovného.

Dve knihy Slovegán

Minimálna výška príspevku

49

Ideálny spôsob ako potešiť okrem seba aj niekoho ďalšieho. Dve knihy Slovegán doručené priamo k vám hneď, ako opustia tlačiareň a predtým, ako sa objavia v kníhkupectvách. Vrátane poštovného.

Tri knihy Slovegán

Minimálna výška príspevku

72

Ak vám nestačia ani dve knihy :) Tri knihy Slovegán doručené priamo k vám hneď, ako opustia tlačiareň a predtým, ako sa objavia v kníhkupectvách. Vrátane poštovného.

Slovegánska večera a kurz varenia u vás doma

Minimálna výška príspevku

600

Nestačí vám kuchárska kniha a chceli by ste k receptom aj osobný kurz varenia, či už pre vás alebo ako darček a prekvapenie pre niekoho iného? V rámci tejto odmeny si spoločne uvaríme a zjeme celovečerné menu pozostávajúce z troch slovegánskych receptov podľa vášho výberu, priamo u vás doma. O nákup a suroviny sa postarám ja.

V Poďakovaní je zahrnutá aj kniha Slovegán s osobným venovaním. Táto odmena je dostupná len pokiaľ žijete na Slovensku alebo v Českej republike :)

Novinky

Finále kampane!

Update #7, 15.07.2019

Ďakujeme za posledné dni, kedy sme nestíhali sledovať, ako rýchlo číslo na Startlabe rastie! :)

Vyzbierali sme cez 30 000 eur! Finálne číslo sa dozvieme behom nasledujúcich dní, keď budú spracované aj platby cez internet banking. Ak ste platili prevodom a prevod sa ešte nezrealizoval, tak ho stále môžete dokončiť a na kampaň prispieť.

Teraz už naplno pracujeme na finalizácií knihy, ktorú dostanete čo najskôr, po jej vytlačení behom septembra či začiatkom októbra!

Ďakujeme za každý dar, zdieľanie a správu!

Nika a Janko

​ĎAKUJEM! NAJVIAC!

Update #6, 10.07.2019

Na tlač Slovegán kuchárky sme vyzbierali 20 000 eur! A ešte zostáva 5 dní, kedy ju môžete podporiť a uchmatnúť za zvýhodnenú cenu. Splnili sme aj posledný cieľ a teda z každej kuchárky, ktorú som cez crowdfunding predala poputujú peniaze pre MačkySOS. Zatiaľ je to 650eur(kníh), na veterinárnu starostlivosť o mačiatka, ktoré teraz potrebujú najväčšiu pomoc. Konečné číslo bude jasné o 6 dní a keď preveríme aj príspevky, pri ktorých ste si za 25eur zabudli knihu ako poďakovanie vypýtať :)

Všetko nám postupne zapadá a blíži sa k finále. Včera som vybrala farbu modrého plátna, ktoré bude na obálke knihy a držala v rukách aj náš krásny papier, na ktorom budú všetky fotky a recepty. Bude to krása aj na dotyk!

Čaká nás ešte tak 2,5 mesiaca stresu a práce. S vašou podporou je to oveľa ľahšie, ale zodpovednosť sa teda náramne zväčšuje. Cez crowdfunding sme predali viac kníh a vyzbierali viac ako sme si dokázali predstaviť. Takto ďaleko neboli naše najdivokejšie predstavy.:)

Kniha #Slovegán bude pomáhať!

Update #5, 01.07.2019

Vďaka vašej veľkej podpore budem môcť vytlačiť viac kníh, ako som plánovala a tým sa zníži aj cena ich výroby. A to mi dáva priestor spraviť niečo dobré. Rozhodla som sa, že keď vyzbierame 20 000 eur, tak z každej knihy, ktorú ste si cez crowdfunding vybrali, darujem 1 euro občianskemu združeniu Občianske združenie MačkySOS :) A to presne na pomoc najmenším mačiatkam. Už teraz ide o viac ako 500 kníh a kampaň bude bežať ešte dva týždne.

Práve teraz Mačky SOS majú v rukách 31 malých mačiatok, o ktoré sa musia postarať... A bude ich pribúdať. Teraz je to obdobie, kedy sa veľa nechcených mačiatok narodí a sú odkázané na pomoc ľudí. A práve mačiatka sú najohrozenejšie a zomierajú najčastejšie, lebo je najnáročnejšie sa o ne starať. Základná veterinárna starostlivosť o jedno mačiatko je priemerne 40eur. Niektoré vážne prípady sa vyšplhajú na stovky eur. Tu vieme pomôcť a zachrániť životy!

Dlho som rozmýšľala, kam peniaze poslať. Možnosti sú nekonečné. Mačky sú ale moja srdcovka. Vyrastala som s nimi. V Piešťanoch máme teraz 3 adoptované mačky a práve Kiki na fotke bola mačiatko, ktoré by bez veterinárnej pomoci a liečby tráviaceho traktu na ulici neprežilo. Teraz je to kráska, ktorá by sa roztrhla za kúsok brokolice. Každá mačka ma úplne inú osobnosť a Kiki je skrytá milovníčka vegánskej stravy (úprimne všetkého požívateľného, keď už nemusí jesť na ulici odpad).

Druhá vec, ktorá mi pomohla rozhodnúť sa, bola Kitten Lady - Hannah venuje všetok svoj čas pomoci mačiatkam, ktoré by bez nej zomreli a edukácií iných dobrovoľníkov. Ona je môj vzor! Má ťažkú a krásnu prácu. Ako všetci, ktorí zachraňujú zvieratá. Keď príde správny čas, chcela by som tiež pomáhať tak aktívne ako ona. Teraz môžem aspoň s vašou pomocou zlepšiť nejaké mačacie životy.

Máme necelých 14 dní do konca kampane a verím, že splníme aj tento ďalší 20 000 eurový cieľ. Občianske združenie MačkySOS fungujú od roku 2005 a veľmi im držím palce v tom, aby zvládli aj túto sezónu pomôcť všetkým mačkám, ktoré sa k nim dostanú. :)

Zberateľské záložky

Update #4, 17.06.2019

Presne pred týždňom sme tu, na Startlabe, spustili našu kampaň. Za ten týždeň sa stalo veľa vecí - podporilo nás takmer 500 z vás, vyzbierali sme cieľovú sumu, tešíme sa záujmu médií. Veľmi sa tešíme z toho, že knižka aj vďaka vám všetkým bude.

Ako malé poďakovanie sme sa rozhodli v spolupráci s grafikmi, ktorí pracovali na obálke knihy pripraviť limitovanú edíciu zberateľských záložiek. Tieto záložky budú vytlačené pre všetkých, ktorí nás na Startlabe podporili sumou aspoň 25 eur a doručené spolu s knihou v prípade, že sa nám podarí vyzbierať aspoň 15,000 eur.

V prípade, že sa nám podarí dosiahnuť túto hranicu máme pripravený ďalší cieľ, ktorí poteší aj ľudí (ale hlavne zvieratká) aj mimo kampane.

Tešíme sa aj nepretržitému záujmu médii. Dnes vyšiel napríklad článok v SME, ktorí nehovorí síce len o knihe, ale hovorí aj o nej: https://zena.sme.sk/c/22146546/surova-dcerka-nikoleta-kovacova-rozhovor-veganstvo.html

Veľmi sa tešíme vašej podpore. Čím viac peňazí vyzbierame, tým viac kníh vytlačíme.
Ďakujeme!

Ďakujeme za záujem médií

Update #3, 14.06.2019

Ahojte!

Naša úspešná kampaň zaujala aj médiá, ktorým ďakujeme za podporu. :) Prečítať si viac môžete tu:

Noizz: https://noizz.aktuality.sk/big-stories/nikoleta-kovac-vydava-prvu-vegansku-kucharku-so-slovenskymi-receptami/qbl1fxq?
Startitup: https://www.startitup.sk/najznamejsia-slovenska-veganka-vydava-vlastnu-kucharku-zaujem-zo-zahranicia-je-obrovsky/?
Klocher: https://klocher.sk/surova-dcerka-nikoleta-kovacova/

Ďakujeme aj vám za zdieľanie kampane! Každé jedno zdieľanie nám pomáha a pomôže dostať knihu k širokej verejnosti. :)


​100% - Kniha bude!

Update #2, 12.06.2019

Wow, ste úžasní! Cieľovú sumu sa nám podarilo vyzbierať v rekordnom čase, konkrétne za niečo viac ako 48 hodín. Máme veľkú radosť, že sa knižka teší takému obrovskému záujmu.

Berieme to ako obrovsky záväzok a budeme ešte tvrdšie pracovať na tom, aby ste behom septembra dostali do rúk krásnu a prepracovanú knihu.

Naša kampaň beží ďalej a stále je možné ju podporovať - ak ste ju už podporili, budeme radi za každé zdieľanie. Čím viac peňazí vyzbierame, tým viac knih vytlačíme a dostaneme do obehu.

Veľmi sa na to tešíme! Čoskoro predstavíme nové ciele tejto kampane, vďaka ktorým jej dáme ja verejnoprospešný rozmer. O všetkých novinkách vás budeme čoskoro informovať tu, na Startlabe, poprípade na mojom instagrame a facebooku. Jedno veľké, velikánske
ďakujem pre vás všetkých.

Nikoleta a Janko

Poštovné do zahraničia!

Update #1, 11.06.2019

Ahojte! Nesmierne ma teší váš obrovský záujem a podpora našej kampane :) Ozývate sa nie len zo Slovenska a Česka, ale aj z Nemecka, Holandska či Austrálie. Preto pre vás pridávam nasledujúce info o poštovnom, ak žijete v zahraničí.

Poštovné vrámci Slovenska a Česka je pre vás zadarmo. :)

Ak chcete poslať knihu inam vrámci Európy, tak je poštovné k 1 knihe (1kg balík) 17eur. Ak chcete balík inam do sveta, tak je poštovné k 1 knihe (1kg balík) 17,5 eur.

Info: https://www.posta.sk/sluzby/balik-svet

Pri objednávke môžete uviesť, kam knihu pošlem a cenu príspevku na kampaň navýšiť o cenu vášho poštovného. Takže namiesto 25 eur zaplatíte 42 eur. Alebo vás budem kontaktovať po kampani a poštovné doplatíte :)

Ak by kniha vážila viac, tak by sa poštovné tiež zdražilo, ale verím, že bude vážiť asi kilo.

ĎAKUJEM za vašu úžasnú podporu!

Podporovatelia

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Slovegán pre ranné vtáča

25 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Dve knihy Slovegán

49 €

👤 Gabriel Ertinger

🎁 Slovegán pre ranné vtáča

💬 Ďakujem! :)

25 €

👤 Kristina

🎁 Slovegán pre ranné vtáča

25 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Slovegán pre ranné vtáča

💬 Dakujem ;)

25 €

👤 Žofia Botková

🎁 Slovegán pre ranné vtáča

25 €

👤 Lucia Strušková

🎁 Slovegán s podpisom a osobným venovaním

30 €

👤 Nikola Polakova

🎁 Slovegán pre ranné vtáča

💬 Ďakujem krásne Nikoletke za tento nádherný projekt :-*

25 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Slovegán pre ranné vtáča

25 €

👤 Katarína Minarovičová

🎁 Slovegán pre ranné vtáča

25 €

👤 Lukáš Belička

🎁 Slovegán s podpisom a osobným venovaním

💬 Neskoro ale predsa

30 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Slovegán pre ranné vtáča

25 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Slovegán pre ranné vtáča

25 €

👤 Barbora Rajčáková

🎁 Slovegán pre ranné vtáča

25 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Slovegán pre ranné vtáča

25 €

👤 Anežka Havránková

🎁 Slovegán pre ranné vtáča

25 €

👤 Barbora Spurová

🎁 Slovegán s podpisom a osobným venovaním

30 €

👤 Ivana Marčeková

🎁 Slovegán pre ranné vtáča

25 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Dve knihy Slovegán

49 €

👤 Lucia Lehocká

🎁 Slovegán pre ranné vtáča

25 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Slovegán pre ranné vtáča

25 €

👤 Lukáš Ilkanič

🎁 Dve knihy Slovegán

49 €

👤 Zuzana Muráňová

🎁 Slovegán pre ranné vtáča

25 €

👤 Karin

🎁 Slovegán pre ranné vtáča

25 €

👤 Zuzana Moravčíková

🎁 Slovegán pre ranné vtáča

25 €

👤 Karolína Šramotová

🎁 Slovegán pre ranné vtáča

25 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Slovegán pre ranné vtáča

25 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Slovegán pre ranné vtáča

25 €

👤 Patrícia Jakšová

🎁 Slovegán pre ranné vtáča

25 €

👤 Lucia Prekopová

🎁 Slovegán pre ranné vtáča

30 €

   1 2 3 4 ... 37

Autori

Moloko Ventures s.r.o

Moloko Ventures s.r.o

Jan  Keselak

Jan Keselak

Janko je môj priateľ a pomáha mi s operatívou a marketingom tohto projektu, čo sú oblasti s ktorými má bohaté skúsenosti.

Kontaktovať autora

Máte otázku k projektu či odmenám? Napíšte priamo autorom kampane. Vaša správa z formulára im príde ako email.

Odmeny

Chcem podporiť!

Nepotrebujete poďakovanie? Tak darujte sumu podľa svojho uváženia a získajte našu vďaku.

Slovegán pre ranné vtáča

Minimálna výška príspevku

25

Kniha Slovegán obsahujúca 70 receptov doručená priamo k vám hneď, ako opustí tlačiareň a predtým, ako sa objaví v kníhkupectvách. Vrátane poštovného.


Slovegán s podpisom a osobným venovaním

Minimálna výška príspevku

30

Kniha Slovegán obsahujúca 70 receptov doručená priamo k vám hneď, ako opustí tlačiareň a predtým, ako sa objaví v kníhkupectvách. Knihu Vám s veľkou radosťou podpíšem a pridám venovanie, možno aj obrázok! Vrátane poštovného.

Kniha Slovegán s kuchynskou chňapkou od slovenských remeselníkov

Minimálna výška príspevku

38

Okrem knižky, ktorá Vám bude doručená pred oficiálnym spustením predaja, dostanete aj ručne šitú kuchynskú chňapku vyrobenú slovenskými remeselníkmi. Vrátane poštovného.

Dve knihy Slovegán

Minimálna výška príspevku

49

Ideálny spôsob ako potešiť okrem seba aj niekoho ďalšieho. Dve knihy Slovegán doručené priamo k vám hneď, ako opustia tlačiareň a predtým, ako sa objavia v kníhkupectvách. Vrátane poštovného.

Tri knihy Slovegán

Minimálna výška príspevku

72

Ak vám nestačia ani dve knihy :) Tri knihy Slovegán doručené priamo k vám hneď, ako opustia tlačiareň a predtým, ako sa objavia v kníhkupectvách. Vrátane poštovného.

Slovegánska večera a kurz varenia u vás doma

Minimálna výška príspevku

600

Nestačí vám kuchárska kniha a chceli by ste k receptom aj osobný kurz varenia, či už pre vás alebo ako darček a prekvapenie pre niekoho iného? V rámci tejto odmeny si spoločne uvaríme a zjeme celovečerné menu pozostávajúce z troch slovegánskych receptov podľa vášho výberu, priamo u vás doma. O nákup a suroviny sa postarám ja.

V Poďakovaní je zahrnutá aj kniha Slovegán s osobným venovaním. Táto odmena je dostupná len pokiaľ žijete na Slovensku alebo v Českej republike :)