MALÝ CESTOVATEĽ učí deti spoznávať Európu

MALÝ CESTOVATEĽ učí deti spoznávať Európu

Kniha plná krásnych ilustrácií na tému Európa. Naučme deti spoznávať jej hlavné mestá a štáty, pamiatky, zaujímavosti či históriu. To všetko pomocou milých cestovateľských príbehov malého chlapca a jeho kamarátov.

Literatúra
Vzdelávanie a veda
MALÝ CESTOVATEĽ učí deti spoznávať Európu
Získaná suma
111%

4 663 €

z cieľovej sumy
4 200 €

Kampaň bola

úspešná

O projekte

KNIHA MALÝ CESTOVATEĽ - Európa


Dlho sme nosili v hlave myšlienku o tom, ako deťom priblížiť geografiu formou milej knižky, ktorá by ich v tomto smere vzdelávala. Začíname prvým projektom „Malý cestovateľ – časť Európa". Dlhodobo podporujeme cestovanie s deťmi a tvrdíme, že sa netreba báť, ukazovať deťom nové krajiny a miesta. A je jedno, či prebádame rozmanité kúty nášho krásneho Slovenska, alebo sa vyberieme za jeho hranice a spoznáme krajiny a mestá, kde ľudia rozprávajú inou rečou, majú iné tradície a zaujímavosti.

Deti však často vymieňajú spoznávanie nového, za svet medzi štyrmi stenami, kde sedením za počítačom, mobilom alebo televízorom, uprednostňujú virtuálne dobrodružstvá, alebo zážitky, sprostredkované niekým iným.

Keďže patríme do generácie, pre ktorú možnosť cestovať nebola vždy samozrejmosťou, chceme, aby ju naše deti nepremrhali. K tomu patrí aj vzdelávanie, učenie nových jazykov a znalosť o jednotlivých krajinách. Častokrát to však nie je o nich, ale o nás, ich rodičoch. Deti by sa mali viac dozvedieť o tom, odkiaľ pochádzame, aké sú európske štáty a ich hlavné mestá, kto sú naši susedia a ako ten svet vlastne vyzerá. Toto sa dá naučiť prostredníctvom našej milej knihy. Všetko hravou a edukatívnou formou, prostredníctvom krásnych a reálnych obrázkov, zaujímavých príbehov, vlajok a mapiek.

ČO SA DETI S MALÝM CESTOVATEĽOM NAUČIA?


Ako už názov knihy naznačuje, naučia sa v nej deti viac o Európe, jej krajinách a mestách. A to pomocou príbehov, ktoré zažije chlapček Petrík so svojimi kamarátmi, mackom Brunom a psíkom Ťapkom, pomocou čarovného glóbusu. Ten ich každý deň prenesie do inej krajiny a mesta, ktoré potom spoločne spoznávajú, zoznamujú sa s jeho zaujímavosťami, tradíciami a s novými kamarátmi zažívajú aj malé dobrodružstvá.

V krátkych príbehoch sa naučia:

  • Aké sú štáty v Európe.
  • Aké sú hlavné mestá vybraných štátov.
  • Kde v Európe sa jednotlivé krajiny nachádzajú.
  • Ako vyzerajú vlajky vybraných európskych krajín.
  • S akými štátmi susedí Slovensko.
  • Spoznajú pamiatky, históriu a zaujímavosti európskych miest a krajín.
  • Naučia sa zopár pozdravov v cudzom jazyku.

UKÁŽKY Z KNIHY


Bratislava - Slovensko

*****V historickom Starom Meste chcel Petrík hodiť do fontány na Hlavnom námestí jeden cent – len tak pre šťastie. Keď však prechádzali okolo známej sochy Čumila, Ťapko sa k nej rozbehol a začal ju celú oňuchávať. Nevedel pochopiť, prečo sa ten pánko trčiaci z kanála vôbec nehýbe, aj keď mu oblizuje tvár. Možno to mal rád.*****

Paríž - Francúzsko

***** Zrazu pocítil, ako sa s ním celá izbička roztočila ako na detskom kolotoči a keď prestala, stál priamo pred majestátnou Eiffelovou vežou. Bola taká vysoká, že keď sa chcel pozrieť na jej samý vrch, spadla mu z hlavy šiltovka. Vtom vedľa neho zaštekal malý psíček, spadnutú šiltovku schmatol do zúbkov a upaľoval preč. Petrík sa za ním rozbehol a naháňal ho, až kým obaja unavení neostali stáť. Petrík vytiahol čokoládovú sušienku a zmorený psíček ju ochotne vymenil za oslintanú šiltovku. Odvtedy sa od neho nepohol ani na krok. Spoločne sa vybrali preskúmať Eiffelovu vežu.*****

Rím – Taliansko

*****Lujza sa priznala, že zjedla už druhý kopček zmrzliny a roztopený kúsok jej stiekol na ruku. Preto Ťapkovi tak chutila. Keďže talianska zmrzlina je vraj tá najlepšia na svete, pozvala Petríka, aby ju ochutnal. Bola naozaj lahodná a kúsok sa ušiel aj Ťapkovi. Čo si však v Ríme určite treba dopriať, je pravá talianska pizza. Lujza sa ponúkla, že ich pozve na tú najlepšiu v meste. S plnými bruškami sa prechádzali spolu mestom, až sa pristavili pri nádhernej fontáne. Fontána di Trevi je tou najkrajšou v Ríme a hovorí sa, že kto hodí do tejto fontány mincu, isto sa do tohto nádherného mesta raz vráti.*****

V knihe nájdete plné príbehy na 68 stranách, ako aj mapu pre deti, vlajky sveta, každému mestu je priradená malá mapka, kde sa mesto nachádza.

S KTORÝMI MESTAMI A ŠTÁTMI SA DETI ZOZNÁMIA?


Európa má veľa štátov a hlavných miest. Cieľom je upozorniť na niektoré, ktorými začneme a ktoré sa naučia.

Ide o Slovensko, Česko, Anglicko (Spojené kráľovstvo), Španielsko, Portugalsko, Taliansko, Chorvátsko, Rakúsko, Poľsko, Francúzsko, Nemecko, Holandsko, Maďarsko, Belgicko, Grécko.

Sú to miesta, ktoré susedia so Slovenskom, alebo tie, kde sa bežne chodí na dovolenku alebo mestá, o ktorých by deti mali počuť. Veríme, že sme vybrali tie správne. Avšak radi budeme pokračovať ďalej. :)

ILUSTRÁCIE.


Ilustrácie sú robené tak, aby čo najpresnejšie dokumentovali, čo je pre dané mesto typické. T.z. konkrétna známa pamiatka, konkrétne budovy. Kniha však nie je encyklopédia. Sú to len príbehy, ale s reáliami z Európy, z konkrétnych miest, kde sa dobrodružstvá odohrávajú.

PEXESO


Hrajú vaše deti pexeso? Rovnaké obrázky, rôzny nápis - hlavné mesto, štát. Pri hre sa deti najlepšie naučia, aké je hlavné mesto Portugalska, či Česka. Neskôr vás deti prekvapia, ktoré mestá a štáty poznajú. :)

KTO SME?


Sme malé vydavateľstvo. V podstate je to len druhá kniha, ktorá vyjde. Prvá je Diár pre MAMU, ktorý už vyšiel dvakrát. A prečo skúšame šťastie cez crowdfunding? Radi by sme vedeli, či má naša práca význam. Či sa naša kniha páči. Všetky peniaze použijeme na tlač knihy. Momentálne máme jeden výtlačok, takú vzorku. :) Po ukončení kampane, budeme posielať knihy do 10 dní.


Vopred ďakujeme za dôveru. Veríme, že si ju zaslúžime.


Deťom čítať treba, čítanie ich prenáša do fantázie, naučí ich mnoho zaujímavých vecí a bolo by smutné, ak by dnešné deti zabudli na knižky. Mobily ani počítače nenahradia knihu v ruke. Veríme, že podporíte vydanie tejto milej knihy a deti budú nielen čítať, či počúvať príbehy od rodičov, ale naučia sa veľa nového.

♥♥♥ ĎAKUJEME! ♥♥♥

O projekte

Chcem podporiť!

Nepotrebujete poďakovanie? Tak darujte sumu podľa svojho uváženia a získajte našu vďaku.

Kniha MALÝ CESTOVATEĽ - Európa

Minimálna výška príspevku

16

Doručíme vám knihu Malý cestovateľ ihneď po vytlačení. Priamo na vašu adresu. Cena je vrátane poštovného. Ďakujeme.

Kniha MALÝ CESTOVATEĽ - Európa + pexeso + MAĽOVANKA

Minimálna výška príspevku

19

BONUS: doručíme vám knihu Malý cestovateľ, ihneď po vytlačení. Priamo na vašu adresu. Prílohou knihy je milé náučné pexeso s hlavnými mestami, ako aj pekná MAĽOVANKA európskych miest. Cena je vrátane poštovného. Ďakujeme.

Kniha MALÝ CESTOVATEĽ - Európa + pexeso

Minimálna výška príspevku

19

Doručíme vám knihu Malý cestovateľ, ihneď po vytlačení. Priamo na vašu adresu. Prílohou knihy je milé náučné pexeso s hlavnými mestami, ako aj pekná MAĽOVANKA európskych miest. Cena je vrátane poštovného. Ďakujeme.


2 x kniha MALÝ CESTOVATEĽ - Európa

Minimálna výška príspevku

30

Doručíme vám dve knihy Malý cestovateľ, ihneď po vytlačení. Priamo na vašu adresu. Cena je vrátane poštovného. Ďakujeme.


2 x Kniha MALÝ CESTOVATEĽ - Európa + 2x pexeso + 2x MAĽOVANKA

Minimálna výška príspevku

36

BONUS - doručíme vám dve knihy Malý cestovateľ, ihneď po vytlačení. Priamo na vašu adresu. Prílohou kníh sú dve milé náučné pexesá s hlavnými mestami, ako aj dve pekné MAĽOVANKY európskych miest. Cena je vrátane poštovného. Ďakujeme.


2 x kniha MALÝ CESTOVATEĽ - Európa + pexeso

Minimálna výška príspevku

36

Doručíme vám dve knihy Malý cestovateľ, ihneď po vytlačení. Priamo na vašu adresu. Prílohou kníh sú dve milé náučné pexesá s hlavnými mestami, ako aj pekné MAĽOVANKY európskych miest. Cena je vrátane poštovného. Ďakujeme.


10 x kniha MALÝ CESTOVATEĽ do škôlky/školy

Minimálna výška príspevku

145

Doručíme vám 10 kníh Malý cestovateľ, ihneď po vytlačení. Priamo na vašu adresu, prípadne adresu školy/škôlky. Cena je vrátane poštovného. Ďakujeme.


Novinky

Ďakujeme ❤

Update #2, 23.07.2019

Dobrý deň/ahojte. :)

Ďakujeme vám všetkým, ktorí ste nás podporili na ceste za novou detskou knihou Malý cestovateľ - Európa. Vďaka vám bol projekt úspešný.

Kniha nám už ide do tlače a približne o dva týždne ju budeme posielať všetkým, ktorí ste si ju vybrali ako odmenu. Prípadne aj s pexesom alebo maľovankou. Ešte raz vám veľmi pekne ďakujeme a prajeme krásny zvyšok prázdnin! :) Onedlho sa ozveme.

Veríme, že sa vám kniha zapáči a budeme vďační za spätnú väzbu.

Andrea + Roman Borušovičovci

ahoj@malycestovatel.sk

Posledných 7 dní - poďakovanie MAĽOVANKA

Update #1, 15.07.2019

Radi by sme poďakovali všetkým doterajším podporovateľom. Zostalo nám ešte 7 dní.

Na posledný týždeň by sme radi našim podporovateľom venovali odmenu navyše. MAĽOVANKU s hlavnými mestami Európy.

Ak by ste sa rozhodli pre podporu a vyberiete si ako odmenu knihu a pexeso, maľovanku s obrázkami miest dostanete zdarma. Sú to mestá Európy, ako Londýn, Lisabon, Berlín, ale aj Bratislava, Praha a mnohé iné. Deti si ich budú vymaľovávať, čítať, hrať pexeso a zároveň sa o nich učiť.

Pekne ďakujeme.❤


Podporovatelia

👤 Lenka Fabriová

🎁 Kniha MALÝ CESTOVATEĽ - Európa + pexeso + MAĽOVANKA

19 €

👤 David klacanskya

🎁 Kniha MALÝ CESTOVATEĽ - Európa

16 €

👤 Lucia Liptáková

🎁 2 x Kniha MALÝ CESTOVATEĽ - Európa + 2x pexeso + 2x MAĽOVANKA

36 €

👤 Jana Tkacinova

🎁 Kniha MALÝ CESTOVATEĽ - Európa + pexeso + MAĽOVANKA

19 €

👤 Andrea Hajtmanová

🎁 2 x Kniha MALÝ CESTOVATEĽ - Európa + 2x pexeso + 2x MAĽOVANKA

36 €

👤 Ivana Vravcová

🎁 Kniha MALÝ CESTOVATEĽ - Európa + pexeso + MAĽOVANKA

30 €

👤 eva pračova

🎁 Kniha MALÝ CESTOVATEĽ - Európa + pexeso + MAĽOVANKA

19 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 2 x Kniha MALÝ CESTOVATEĽ - Európa + 2x pexeso + 2x MAĽOVANKA

36 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 2 x kniha MALÝ CESTOVATEĽ - Európa

30 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Kniha MALÝ CESTOVATEĽ - Európa

16 €

👤 Zuzana Somorovská

🎁 2 x kniha MALÝ CESTOVATEĽ - Európa + pexeso

36 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Kniha MALÝ CESTOVATEĽ - Európa + pexeso + MAĽOVANKA

19 €

👤 Martin Fabry

20 €

👤 Anonymný podporovateľ

💬 Nápad, ktorí si zaslúži podporu

1 000 €

👤 Katarína Guštafíková

🎁 Kniha MALÝ CESTOVATEĽ - Európa + pexeso

19 €

👤 Braňo

🎁 2 x kniha MALÝ CESTOVATEĽ - Európa

60 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 2 x kniha MALÝ CESTOVATEĽ - Európa

30 €

👤 hana richterova

🎁 Kniha MALÝ CESTOVATEĽ - Európa

19 €

👤 Monika Nagyová

🎁 2 x kniha MALÝ CESTOVATEĽ - Európa + pexeso

36 €

👤 Anonymný podporovateľ

300 €

👤 maria nemcovicova

🎁 Kniha MALÝ CESTOVATEĽ - Európa

16 €

👤 INFERNNO, s.r.o.

🎁 Kniha MALÝ CESTOVATEĽ - Európa

💬 Nápad, ktorí si zaslúži podporu

500 €

👤 Zuzana Balkova

🎁 Kniha MALÝ CESTOVATEĽ - Európa + pexeso

19 €

👤 Anonymný podporovateľ

💬 Drzim palce, nech sa projekt podari :-)

150 €

👤 Michaela Bartakova

🎁 Kniha MALÝ CESTOVATEĽ - Európa + pexeso

19 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Kniha MALÝ CESTOVATEĽ - Európa + pexeso

19 €

👤 Gabriela Gregušová

🎁 Kniha MALÝ CESTOVATEĽ - Európa + pexeso

19 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Kniha MALÝ CESTOVATEĽ - Európa + pexeso

20 €

👤 Klaudia

💬 Výborný nápad, zaslúži si podporu :)

1 000 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Kniha MALÝ CESTOVATEĽ - Európa

16 €

   1 2 3

Autori

Andrea  Borušovičová

Andrea Borušovičová

Kontaktovať autora

Máte otázku k projektu či odmenám? Napíšte priamo autorom kampane. Vaša správa z formulára im príde ako email.

Odmeny

Chcem podporiť!

Nepotrebujete poďakovanie? Tak darujte sumu podľa svojho uváženia a získajte našu vďaku.

Kniha MALÝ CESTOVATEĽ - Európa

Minimálna výška príspevku

16

Doručíme vám knihu Malý cestovateľ ihneď po vytlačení. Priamo na vašu adresu. Cena je vrátane poštovného. Ďakujeme.

Kniha MALÝ CESTOVATEĽ - Európa + pexeso + MAĽOVANKA

Minimálna výška príspevku

19

BONUS: doručíme vám knihu Malý cestovateľ, ihneď po vytlačení. Priamo na vašu adresu. Prílohou knihy je milé náučné pexeso s hlavnými mestami, ako aj pekná MAĽOVANKA európskych miest. Cena je vrátane poštovného. Ďakujeme.

Kniha MALÝ CESTOVATEĽ - Európa + pexeso

Minimálna výška príspevku

19

Doručíme vám knihu Malý cestovateľ, ihneď po vytlačení. Priamo na vašu adresu. Prílohou knihy je milé náučné pexeso s hlavnými mestami, ako aj pekná MAĽOVANKA európskych miest. Cena je vrátane poštovného. Ďakujeme.


2 x kniha MALÝ CESTOVATEĽ - Európa

Minimálna výška príspevku

30

Doručíme vám dve knihy Malý cestovateľ, ihneď po vytlačení. Priamo na vašu adresu. Cena je vrátane poštovného. Ďakujeme.


2 x Kniha MALÝ CESTOVATEĽ - Európa + 2x pexeso + 2x MAĽOVANKA

Minimálna výška príspevku

36

BONUS - doručíme vám dve knihy Malý cestovateľ, ihneď po vytlačení. Priamo na vašu adresu. Prílohou kníh sú dve milé náučné pexesá s hlavnými mestami, ako aj dve pekné MAĽOVANKY európskych miest. Cena je vrátane poštovného. Ďakujeme.


2 x kniha MALÝ CESTOVATEĽ - Európa + pexeso

Minimálna výška príspevku

36

Doručíme vám dve knihy Malý cestovateľ, ihneď po vytlačení. Priamo na vašu adresu. Prílohou kníh sú dve milé náučné pexesá s hlavnými mestami, ako aj pekné MAĽOVANKY európskych miest. Cena je vrátane poštovného. Ďakujeme.


10 x kniha MALÝ CESTOVATEĽ do škôlky/školy

Minimálna výška príspevku

145

Doručíme vám 10 kníh Malý cestovateľ, ihneď po vytlačení. Priamo na vašu adresu, prípadne adresu školy/škôlky. Cena je vrátane poštovného. Ďakujeme.