Pozor: Projekty sa na StartLabe zoraďujú podľa posledného prijatého daru. Ten váš je momentálne na úplnom konci. Nebojte sa, v poradí sa posunie hneď, ako získate svoj prvý dar.

O projekte

O projekte

Sme malé rodinné vydavateľstvo, ktoré vzniklo s cieľom vydávať poučnú literatúru pre deti. V minulom roku sa nám podarilo aj bez akýchkoľvek skúseností z vydavateľskej brandže vydať knižku BRATISLAVA hľadaj a nájdi, a to aj vďaka skvelým podporovateľom na StartLabe.

Ešte pred vydaním prvej knižky sme vedeli, že ak nás táto práca chytí za srdce, čo sa bezpodmienečne stalo, a ak bude mať knižka dobré ohlasy medzi čitateľmi, pokúsime sa vydať pokračovanie knižky. Logicky nám z toho vychádzalo vymyslieť knižku o Slovensku. Knižku typu hľadaj a nájdi, v ktorej by deti vďaka pestrým ilustráciám a príbehom, ktoré nadväzujú zo strany na stranu, spoznali bližšie Slovensko, známych aj menej známych rodákov, kultúrne pamiatky, či známe miesta, ľudové tradície, slovenské zvieratá a tradičné špeciality. Takéto obrázkové knižky sú aj z našej osobnej skúsenosti osvedčené a obľúbené u detí.

Veľkoformátovou knižkou, v ktorej farebné, detailné a vtipné ilustrácie ukrývajú mnoho zaujímavých príbehov, chceme deťom hravou formou priblížiť Slovensko – malú malebnú krajinu v srdci Európy.Nás cieľ

Knihou sa snažíme deti vzdelávať nielen o histórii, či známych rodákoch a ľudových tradíciách Slovenska, ale aj ich motivovať k spoznávaniu národných kultúrnych pamiatok a k rozvíjaniu kladného vzťahu k prírode a ochrane životného prostredia. Kniha bude vydaná dvojjazyčne v slovenskom a anglickom jazyku. Aby sme knihu Slovensko - hľadaj a nájdi mohli vydať, potrebujeme Vašu pomoc.Kto stojí za projektom

Za nápadom realizovať projekt detskej ilustrovanej knihy o Slovensku stojí mama a dcéra, Zuzana a Martina. Obidve sme vášnivé cestovateľky a obdivovateľky krásnych detských kníh, ktoré veľmi rady objavujeme a čítame s Martininými deťmi, Stelou a Félixom. Samé sme zostali príjemne prekvapené, že aj keď Martinine deti podrástli a čítajú veľa rôznych kníh, stále sa radi vracajú aj ku knižkám tipu hľadaj a nájdi. Pre deti je to veľká zábava hľadať postavy, ktoré sú ukryté v knižke, spájať si ich príbehy a nechať svojej fantázii voľný priebeh.Čo v knižke nájdete

Našim cieľom je vydať ilustrovanú knihu o Slovensku, v ktorej malí čitatelia (ale aj dospelí) hravou formou a objavovaním zaujímavých príbehov spoznajú významných rodákov a osobnosti, ktoré pôsobili na Slovensku, ľudové tradície, kultúrne pamiatky, či tradičné špeciality (ako sú napr. bryndzové halušky či syrové korbáčiky). Knižka podporuje fantáziu, keďže vďaka množstvu ilustrovaných postáv či zvierat si deti môžu vytvárať a prepájať vlastné príbehy.

16 stranová farebná knižka bude vytlačená na kvalitný kartónový papier (po anglicky = board book) s rozmermi 26x34 cm. Tlač bude realizovaná v Európe.

Námet, texty, postavy a príbehy napísali Zuzana a Martina. Niektoré postavy sú slávni rodáci či významné osobnosti z histórie Slovenska. Iné postavy sú vymyslené, aby pobavili príbehom malých čitateľov. Dej sa odohráva na známych miestach Slovenska, ako sú Bratislava, Banská Štiavnica, Čičmany, Oravský hrad, Vysoké Tatry a Košice.

Prvá dvojstrana v knižke predstavuje dvadsaťjeden hlavných postáv, ktorých príbehy sa prelínajú celým dejom knižky. Sedem postáv je detailne opísaných. Ku každej postave sme si vymysleli hádanku, aby deti hľadali v knižke danú osobu či príbeh, ktorý sa udeje. Každá postava je zobrazená na každej dvojstrane a jej príbeh sa vyvíja zo strany na stranu.


Vedeli ste napríklad, že autor slovenskej národnej opery Eugen Suchoň bol v mladosti vášnivý futbalista a veľmi rád maľoval? Viete ako sa volá najmenší živočích, ktorý žije na Slovensku? Viete aké motto nám zanechal M. R. Štefánik? Toto všetko a ešte viac sa deti hravou formou naučia čítaním knižky SLOVENSKO hľadaj a nájdi.


Na zadnej strane knihy nájdu čitatelia ilustrovanú mapu Slovenska aj s významnými miestami či pamiatkami. Zároveň sme na poslednú stránku pridali pár zaujímavostí o Slovensku.

Knižku ilustrovala talentovaná Katarína Gasko. Katka je rodená Bratislavčanka, ktorá roky žije v Kanade, a tak sme všetku komunikáciu riešili online cez pól zemegule. Ilustrovala veľa knižiek pre domáce, ale aj zahraničné vydavateľstvá, ako napríklad Albatros, B4U Publishing a mnohé ďalšie. Ak máte doma školáka, tak možno poznáte Katkine ilustrácie zo šlabikára, ktorý v roku 2019 v súťaži najkrajšie knihy Slovenska v kategórii učebnice získal ocenenie a dostal sa medzi 20 najkrajších kníh Slovenska.

Knižku graficky upravila Martina Rozinajová, ktorá sa venuje knižnému a grafickému dizajnu. Martina má za sebou viacero významných projektov, ako napríklad O Kazovi, Hlbokomorské rozprávky, Prečo Fidlibum kuká a nie je kukučka, Abecedárik, Bratislava hľadaj a nájdi a mnohé ďalšie.


Praktické a užitočné poďakovania pre darcov

  • Grafika z našej knižky, ideálna do detskej izby. Rozmer A3, vytlačená metódou fine art printing.  • Praktický týždenný diár na rok 2020 s ilustráciou z knižky. Diár má 128 strán, je v slovenskom aj českom jazyku, má perforované rožky, slovenské a české sviatky, ako aj meniny, miesto na poznámky, mesačné plánovanie na rok 2020 a prehľadný kalendár na rok 2020/2021.  • Deti určite potešia 24 ks magnetické puzzle, veľkosť 15x21 cm s farebnou ilustráciou z knižky, vyrobené na Slovensku. Deti si tak môžu puzzle stavať napr. aj na chladničke či magnetickej tabuli, alebo kdekoľvek budú mať chuť, tak ako bežné puzzle. Puzzle Vám zabalíme do pevnej kartónovej krabice.  • Súprava 4 pohľadníc s ilustráciami z knižky vytlačených na prémiový papier vysokej gramáže.Za každú podporu a zdieľanie Vám veľmi pekne ďakujeme!


Katarína, Martina, Zuzana a Martina


Instagram nášho projektu

StartLab nie je e-shop

Sme platforma, ktorá pomáha realizovať verejnoprospešné projekty.
Darca podporuje verejnoprospešný projekt darom v ľubovoľnej výške (alebo v minimálnej výške, ak má záujem o konkrétne Poďakovanie) a ako prejav vďaky vyjadrenej Autorom, si môže zvoliť jednu z možností, ktorú Autor ponúka medzi tzv. Poďakovaniami pre darcov. V prípade úspešnej kampane je autor povinný poskytnúť darcom prisľúbené Poďakovania pre darcov. V prípade neúspešnej kampane, darcom ich dary vrátime v plnej výške. Viac informácií.

Poďakovania pre darcov

Poďakovania pre darcovStartLab nie je e-shop

Sme platforma, ktorá pomáha realizovať verejnoprospešné projekty.
Darca podporuje verejnoprospešný projekt darom v ľubovoľnej výške (alebo v minimálnej výške, ak má záujem o konkrétne Poďakovanie) a ako prejav vďaky vyjadrenej Autorom, si môže zvoliť jednu z možností, ktorú Autor ponúka medzi tzv. Poďakovaniami pre darcov. V prípade úspešnej kampane je autor povinný poskytnúť darcom prisľúbené Poďakovania pre darcov. V prípade neúspešnej kampane, darcom ich dary vrátime v plnej výške. Viac informácií.

Novinky3

Úspešne ukončenie kampane a rozosielanie poďakovaní

Update #3, 08.10.2019

Milí podporovatelia!

Chceme sa Vám ešte raz poďakovať, tentoraz už po oficiálnom ukončení kampane. Je Vás neuveriteľných 287 a my si to veľmi vážime. Bez Vás by kniha SLOVENSKO hľadaj a nájdi neuzrela svetlo sveta.

Kniha je medzičasom v tlači, kde sa na nej usilovne pracuje a ak pôjde všetko tak, ako má, dorazí k nám už koncom októbra.

Budeme sa snažiť distribúciu knižiek rozumne naplánovať tak, aby ste si knihu mohli čím skôr čítať s Vašimi malými čitateľmi.

Aby sme celý proces distribúcie knižiek urýchlili a zjednodušili, poprosíme Vás o spoluprácu a zaslanie informácie, kde by ste si radi knižky vyzdvihli.

Tí z Vás, ktorí si vybrali zaslanie poštou, automaticky Vám zašleme knižky s ďaľšími odmenami akonáhle k nám knižky dorazia. Budeme Vás o tomto určite vopred informovať. Nemusíte nám preto nič nahlasovať.

Pre tých z Vás, ktorí ste sa rozhodli pre osobný odber, ponúkame viacero možností.

1. Kamaráti z obchodíka Chooze shop nám ochotne pomôžu s distribúciou a tak si budete môcť Vaše predobjednávky u nich vyzdvihnúť. Prosím vyčkajte, kým Vám pošleme informáciu, že je Vaša predobjednávka pripravená na odber v obchodíku.

Adresa: CHOOZE shop, Májková 2, 81102 Bratislava (starý Avion)

Otváracie hodiny: Po-Pia 11:00-18:00

2. Tí z Vás, ktorí ste z Kramárov a počítali ste s osobným odberom na Kramároch, tak nám, prosím, čím skôr napíšte správu (ideálne do piatka 11.10.2019) a dohodneme sa na individuálnom osobnom odbere v tejto mestskej štvrti.

Ak nám do piatka 11.10.2019 nenapíšete, že by ste si knižku a ďaľšie odmeny radi vyzdvihli na Kramároch, budeme predpokladať, že Vaše odberné miesto je Chooze shop pri Blumentáli.

ĎAKUJEME a pekný deň prajeme,

Zuzana a Martina

P.s.: Dorazila k nám vzorka knižky a takto veľmi sa z nej tešíme!

Vďaka Vám uzrie svetlo sveta knižka SLOVENSKO hľadaj a nájdi

Update #2, 30.09.2019

100 %!!! Vďaka Vám sa podarilo dosiahnuť náš stanovený cieľ v kampani a to znamená, že knižka SLOVENSKO hľadaj a nájdi bude môcť byť vydaná a Vy budete prví, ku ktorým sa dostane. Veľmi pekne Vám ďakujeme za Vašu podporu a milé slová podpory, ktoré sa nám od Vás počas kampane dostali.

Dosiahnutím cieľovej sumy ale nekončíme. Už zostáva iba necelý týždeň kampane na startlabe na to, aby sme cieľovú sumu prekročili. Čím viac knižiek SLOVENSKO hľadaj a nájdi budeme vedieť vytlačiť, tým viac detí si knižky bude môcť čítať. Ak ešte viete o niekom, komu by sa kniha SLOVENSKO hľadaj a nájdi páčila alebo ste si ju nestihli ešte Vy sami zadovážiť, tak zostávajú posledné dni na jej predobjednanie za zvýhodnenú cenu.

My sa už nevieme dočkať, kedy knižku budeme môcť držať v rukách. Pevne veríme, že to bude už čoskoro.

A to vďaka Vám. Ste skvelí. Patrí Vám za to veľké ĎAKUJEME! Vaše povzbudivé slová nám dodávajú energiu do ďalšej práce.

Tešíme sa!

Ďakujeme a pokračujeme!

Juchúúú!

Update #1, 16.09.2019

Milí podporovatelia,

podarilo sa nám prekročiť hranicu 50% percent z našej stanovenej cieľovej sumy. Chceme sa Vám všetkým veľmi pekne poďakovať za Vašu podporu a všetky Vaše milé slová, ktoré nám v posledných dňoch posielate. Veľmi si to vážime a máme z toho obrovskú radosť. Stále ešte kampaň pokračuje a my potrebuje vyzbierať celú sumu, aby knižka mohla vzniknúť. Ak preto poznáte ešte niekoho, kto by knižku rád mal doma medzi prvými a tak podporil jej vznik, prosím prezdielajte informáciu o kampani na startlabe, aby knižka SLOVENSKO hľadaj a nájdi mohla vzniknúť.

My letíme ďalej pracovať na knižke, aby mohla čím skôr uzrieť svetlo sveta.

Martina a Zuzana

link na startlab kampaň: www.startlab.sk/slovakiabook

všetky novinky uverejňujeme aj na naš facebookový a instagramový účet:

IG: https://www.instagram.com/bratislavabook/?hl=sk

FB: https://www.facebook.com/pages/category/Book/bratislavabooksk-1937534519892423/

Podporovatelia289

Podporovatelia

O autoroch

O autoroch

Martina Kráľová

Martina Kráľová

Volám sa Martina Kráľová a pochádzam z Bratislavy. Roky som sa venovala vyštudovanej profesii, marketingu. Po narodení mojich dvoch detí som si povedala, že si splním sen a založím si vlastné vydavateľstvo detských kníh. Tento sen si plním s veľkou pomocou mojej maminy Zuzany Reúckej. Minulý rok sa nám aj vďaka veľkej pomoci na startlab.sk podarilo vydať našu prvú knihu Bratislava - hľadaj a nájdi. Na knižku chceme nadviazať a vydať hľadaciu knižku o Slovensku pre malé aj velké deti.

Zuzana Revúcka

Zuzana Revúcka

Volám sa Zuzana Revúcka. Som tlmočníčka/prekladateľka na voľnej nohe (francúzsky jazyk) a vo voľnom čase sa venujem svojim dvom vnúčatám, rada cestujem, skrášľujem záhradu, píšem a tvorím diela z keramiky. S nadšením som prijala návrh dcéry Martiny podieľať sa na tvorbe námetu a textov do našich vlastných detských knižiek. Práca na knihách bola pre mňa potešením a veľmi obohacujúcou skúsenosťou.

Názov organizácie minimalist s.r.o.
Miesto realizácie projektu Bratislava
Web www.minipublishing.sk

Kontaktujte autoraPoďakovania pre darcov (perks)

  • Zobraziť ostatné

Platba (payment)5 € 5 000 €

StartLab nie je e-shop

Sme platforma, ktorá pomáha realizovať verejnoprospešné projekty.
Darca podporuje verejnoprospešný projekt darom v ľubovoľnej výške (alebo v minimálnej výške, ak má záujem o konkrétne Poďakovanie) a ako prejav vďaky vyjadrenej Autorom, si môže zvoliť jednu z možností, ktorú Autor ponúka medzi tzv. Poďakovaniami pre darcov. V prípade úspešnej kampane je autor povinný poskytnúť darcom prisľúbené Poďakovania pre darcov. V prípade neúspešnej kampane, darcom ich dary vrátime v plnej výške. Viac informácií.

Kontakt