StartLab sa spojil s Packetou: Posielanie odmien po kampani je jednoduchšie a výhodnejšie

StartLab sa spojil s Packetou: Posielanie odmien po kampani je jednoduchšie a výhodnejšie

StartLab sa spojil s Packetou: Posielanie odmien po kampani je jednoduchšie a výhodnejšie
17. máj 2023
Návody

Úspešná kampaň znamená, že ste vyzbierali finančné prostriedky na realizáciu vášho projektu. No taktiež to znamená, že budete posielať desiatky či stovky balíčkov s odmenami vašim podporovateľom. Aby sme vám pomohli aj v tejto fáze kampane, spojili sme sa s Packetou, ktorá ich doručí spoľahlivo, rýchlo a za bezkonkurenčné ceny.

Pri plánovaní kampane sa väčšina ľudí sústredí na vyzbieranie finančných prostriedkov. Dôležité je myslieť aj na povinnosti, ktoré úspešná kampaň prináša: jedným z nich je aj posielanie prisľúbených odmien. Hoci to znie ako maličkosť, tento proces môže byť náročnejší, ako sa na prvý pohľad zdá. Sami sme si to vyskúšali po našej kampani na vydanie učebnice crowdfundingu. Poslať 400 balíkov v predvianočnom čase bola riadna makačka.
Podobnú skúsenosť majú mnohí z vás, ktorí kampaňou financujú vydanie knihy, ktorá je zároveň aj odmenou ako aj mnohí iní, ktorí ponúkajú ako odmeny fyzické predmety.
Hľadali sme preto spôsob, ako vám posielanie odmien uľahčiť – a tak sme oslovili Packetu, ktorá proces posielania odmien zjednoduší.

Packeta pre spoľahlivé a rýchle doručenie

Logistická spoločnosť Packeta je najobľúbenejšou doručovateľskou službou na Slovensku, dôkazom čoho sa pravidelne umiestňuje v TOP 10 najobľúbenejších značkách zákazníckej skúsenosti od KPMG.
Naša voľba pre spoluprácu s nimi bola jasná aj preto, lebo Packeta pomáha a podporuje viacero dobrých vecí: od aplikácie ekologických princípov vo vlastnom podnikaní, cez podporu Ukrajiny, ľudí bez domova či pomoc rodinám v núdzi.
"V Packete sme vždy kládli dôraz na podporu skvelých projektov a poskytovanie pomoci tam, kde je to potrebné. Pomáhanie druhým je hlboko zakorenené aj v našej firemnej kultúre. Preto sme sa rozhodli pridať pomocnú ruku aj autorom na StartLabe tým, čo nám ide najlepšie – doručovaním. Sme radi, že môžeme byť súčasťou takéhoto projektu a pomôcť iným pri dosahovaní ich cieľov."

Výhody pre autorov kampaní na StartLabe

Odosielanie odmien si v súčasnosti autori zabezpečujú troma spôsobmi: osobným odberom, odosielaním cez klasickú poštu a využitím kuriérov rôznych prepravných spoločností. Každý z týchto spôsobov má svoje plusy a mínusy: osobný odber je zadarmo, no je náročný na koordináciu s prijímateľom, klasická pošta je síce lacná, no podľa skúseností viacerých, nie vždy spoľahlivá.
Ak nechcete zo svojich ťažko vyzbieraných peňazí platiť vysoké náklady za dopravu a zároveň chcete, aby prebehlo čo najjednoduchšie, pre doručenie svojich balíkov si môžete zvoliť práve Packetu.
V rámci našej novej spolupráce s Packetou budú môcť autori autorom úspešných kampaní na StartLabe umožníme posielať balíky prostredníctvom kuriéra za bezkonkurenčnú cenu, ktorá je o 30 % nižšia, ako je štandardná cenníková cena (nehovoriac o cenách konkurenčných kuriérskych spoločností).
Napríklad, za zásielku do 1 kg zaplatíte za doručenie kuriérom cez Packetu iba 2,18 € bez DPH. V tomto cenníku služieb si môžete pozrieť cenové podmienky pri zásielkach rôznej hmotnosti a rozdielnej ceny nafty. Zvýhodnené ceny platia len pre zásielky s doručením na adresu.
Aby ste mali celý proces ešte jednoduchší, súčasťou našich služieb je aj možnosť stiahnuť si Packeta export – súbor, ktorý obsahuje všetky dôležité údaje o odosielateľoch. Jediné, čo je treba spraviť, je nahrať súbor do systému Packety – žiadna ďalšia úprava v Exceli nie je potrebná.
Odberné miesta Packety (aj napriek veľkej snahe na oboch stranách) nie sú v rámci našej spolupráci zabezpečené. Dôvodom je veľký časový posun medzi „objednávkou“, teda momentom, kedy si podporovateľ vyberá odmenu (a rezervuje výdajné miesto) a samotným posielaním balíka.

Spájame sa, aby sme podporili dobré vecí

Ďakujeme ľuďom v Packete za ústretovosť, ochotu a fantastický prístup. Vďaka ním sú naše služby ešte komplexnejšie, čím pomáhame ďalej napĺňať našu misiu: spájať ľudí pre podporu dobrý vecí.

Na StartLabe môžete financovať svoj projekt aj vy

Pomôžeme vám rozbehnúť vlastnú kampaň