☾ SPRIEVODCA VESMÍROM

☾ SPRIEVODCA VESMÍROM

Preneste sa do vesmíru! Zažite ho v koži kozmonauta pomocou virtuálnej reality a spoznajte slnečnú sústavu či súhvezdia nočnej oblohy tak, ako ju doteraz nikto nezobrazil. Super darček pre malých bádateľov od 8 rokov, ale aj pre ich rodičov či učiteľov, ktorí chcú vzdelávať zábavnou formou.

Vzdelávanie a veda
☾ SPRIEVODCA VESMÍROM
Získaná suma
1080%

54 002 €

z cieľovej sumy
5 000 €

Kampaň bola

úspešná

O projekte

SPRIEVODCA VESMÍROM je súprava, s ktorou získate ucelený prehľad o fungovaní našej slnečnej sústavy a nočnej oblohy. Na základe vedecky presných dát z NASA jednoduchým a hravým spôsobom môžete spoznávať slnečnú sústavu, preskúmať hviezdne systémy, či nočnú oblohu.

V súprave okrem iného nájdete Interaktívnu encyklopédiu vesmíru pre počítače a mobily, v ktorej sú všetky najzaujímavejšie fakty o planétach, najznámejších mesiacoch a trpaslíčich planétkach. Všetky texty sú sprevádzané realistickou 3D vizualizáciou založenou na skutočných vedeckých dátach z NASA.

Nájdete v nej tiež informácie a vizualizácie o viac ako 100 000 najviditeľnejších hviezdach a môžete sa ponoriť do detailov ako sú prierezy planét a slnka, či nájsť objekty na oblohe priamo z miesta, kde sa práve nachádzate.

NÁŠ PRÍBEH

Sme dvaja programátori a dobrí kamaráti, ktorí zdieľajú hlboký záujem o vesmír a spoznávanie ako také. Adrián – grafik, programátor, tak trochu umelec a Marián – programátor so záujmom o matematiku, fyziku a technológie.

Vesmír je najtradičnejšia a zároveň najmodernejšia téma. Často je podávaný ako neosobný, chladný a vzdialený. Pre nás je však pravdou opak. Veľmi sme chceli vidieť slnečnú sústavu v súvislostiach, „ohmatať" si planéty a ich pohyb, mechaniku, či vzájomné pôsobenie, ale predovšetkým spojiť pohľad zo Zeme s pohľadom zvonku, mimo slnečnej sústavy. Keďže sme boli prví a nič podobné dovtedy nebolo k dispozícii, prišli sme s nápadom vytvoriť vlastný model.

A tak v roku 2011 vznikla prvá aplikácia pre webové prehliadače s názvom Solar System Scope. Jej vzniku predchádzala vizualizácia Zeme, ktorou sme sa zaoberali niekoľko rokov. Vytvorili sme ju pre televízne vysielanie o počasí.

Aplikácia bola od svojho vzniku veľmi úspešná a celé naše okolie nás veľmi povzbudzovalo k tomu, aby sme sa jej naďalej venovali, stále ju zlepšovali a pridávali nové funkcionality.

▻ VIRTUÁLNA REALITA

V roku 2019 sme sa rozhodli pridať aj funkcionalitu virtuálnej reality (VR), s ktorou sa môžete nakrátko preniesť do vesmíru a „zažiť pocit kozmonauta" alebo si polietať okolo Medzinárodnej vesmírnej stanice (ISS), či poprechádzať sa okolo miesta pristátia Apollo 11 alebo Curiosity Rover.

Táto funkcionalita prináša hĺbku zážitku v kombinácii s vedecky presnou realitou. Keď napríklad stojíte pri Apollo 11 na mesiaci, vidíte oblohu presne tak, ako ju videl Neil Armstrong. Keď lietate pri ISS, vidíte tú časť Zeme a hviezdnej oblohy ktorú vidia práve teraz astronauti na Medzinárodnej vesmírnej stanici.

▻ OD APLIKÁCIE K SPRIEVODCOVI VESMÍROM

A čo ďalej? Úspech aplikácie a virtuálnej reality nás priviedol k myšlienke vytvoriť akúsi rozšírenú encyklopédiu vesmíru, ktorú by sme ešte ľahšie vedeli dostať medzi čo najviac ľudí a tak vzbudiť záujem o spoznávanie vesmíru, šíriť osvetu a vzdelávať všetkých nadšencov, no predovšetkým malých bádateľov v školskom veku. A tak vznikol nápad vytvoriť Sprievodcu vesmírom – interaktívnu súpravu na spoznávanie vesmíru.

ČO JE SÚČASŤOU SÚPRAVY?

✔ PLNÁ VERZIA SOLAR SYSTEM SCOPE, interaktívnej encyklopédie vesmíru pre smartfóny a počítače

Pomocou priloženého aktivačného kódu získate v desktop verzii neobmedzený prístup do aplikácie, odomknete najvyššiu kvalitu grafiky a najvyššiu rýchlosť aplikácie. V mobilnej neobmedzenej verzii máte možnosť preskúmať presne tú časť oblohy, kam je nasmerovaný telefón, nastaviť najvyššiu kvalitu grafiky a máp planét, či možnosť nastaviť zobrazenie hviezd na maximálny počet (20 000), čo je zároveň maximum voľným okom viditeľných hviezd v aktuálnom výseku oblohy. Zároveň získate bezplatný prístup ku všetkým budúcim aktualizáciám a funkcionalitám. Encyklopédia pre počítač a mobil je aj v slovenskom jazyku.

✔ VIRTUÁLNE OKULIARE S NAŠOU VESMÍRNOU VR APLIKÁCIOU

Funkcionalita virtuálnej reality vám umožní nakrátko sa preniesť do vesmíru, polietať si okolo Medzinárodnej vesmírnej stanice (ISS), či poprechádzať sa okolo miesta pristátia Apollo 11 alebo Curiosity Rover. VR aplikácia je aj v slovenskom jazyku.

✔ PLNOFAREBNÁ KNIHA O VESMÍRE

Plnofarebná obrázková kniha o vesmíre je základným sumárom informácií o vesmíre. Ľahko pochopíte základné princípy a zákonitosti, ktoré sa vo vesmíre dejú.

✔ PLAGÁT NA STENU

Prehľadný vedecký plagát našej slnečnej sústavy, na ktorom nájdete obrázky a údaje o všetkých planétach, mesiacoch a ďalšie zaujímavé informácie.

PRE KOHO JE SPRIEVODCA URČENÝ?

Ovládať a pochopiť ho zvládnu už aj deti od 8 rokov samostatne. Budú sa hrať a ani si nevšimnú, že sa pri tom učia :) Vďaka svojej jednoduchosti a hravosti však prinesie radosť a cenné informácie aj dospelým, učiteľom, či amatérskym astronómom.

ČO SI MYSLÍ PROFESIONÁLNY ASTRONÓM?

PREČO NÁS PODPORIŤ?

Od astronómie sa dá ľahko dostať k ďalším vedným disciplínam. Našou víziou je priblížiť vesmír každému, no predovšetkým prebudiť a rozvíjať v ľuďoch, ale hlavne v deťoch nadšenie pre vesmírne témy. Formou zážitkového učenia sa chceme pričiniť o rozvoj vzdelávania a pomôcť vychovávať ďalších vedcov, na ktorých budeme môcť byť hrdí doma aj vo svete.

Vyzbieraná suma nám pomôže vytvoriť súpravu Sprievodca vesmírom. Budeme môcť vytlačiť slovenskú verziu knihy a plagátu, dať vyrobiť virtuálne okuliare a celé to pekne zabaliť do pratickej súpravy spolu s plnou verziou aplikácie. Zároveň nám táto suma pomôže naďalej sa aplikácii venovať, stále ju pre vás vylepšovať a pridávať nové funkcionality.

Ak sa vám náš zámer a súprava páči, podporte nás, za čo sa vám odvďačíme zaslaním kompletného balíčka Sprievodca vesmírom s istotou doručenia do Vianoc.

✌ ĎAKUJEME!


O projekte

Chcem podporiť!

Páči sa vám projekt, a hoci za vašu podporu nič nečakáte, chcete prispieť. Ľubovoľnou sumou. Ďakujeme!

1x SPRIEVODCA VESMÍROM (doručenie kuriérom)

Minimálna výška príspevku

29

Získajte kompletnú súpravu SPRIEVODCA VESMÍROM, ktorú vám doručíme priamo domov a zaručene pred Vianocami. Kuriéra neplatíte.


2x SPRIEVODCA VESMÍROM (doručenie kuriérom)

Minimálna výška príspevku

55

Získajte dve kompletné súpravy SPRIEVODCA VESMÍROM, ktoré vám doručíme priamo domov a zaručene pred Vianocami. Kuriéra neplatíte.


3x SPRIEVODCA VESMÍROM (doručenie kuriérom)

Minimálna výška príspevku

79

Získajte tri kompletné súpravy SPRIEVODCA VESMÍROM, ktoré vám doručíme priamo domov a zaručene pred Vianocami. Kuriéra neplatíte.


HVIEZDNY BALÍK - 4x SPRIEVODCA VESMÍROM (doručenie kuriérom)

Minimálna výška príspevku

99

Potešte celú rodinu a známych s najvýhodnejším balíčkom a budete za hviezdu! Získajte rovno štyri kompletné súpravy SPRIEVODCA VESMÍROM, ktoré vám doručíme priamo domov a zaručene pred Vianocami. Kuriéra neplatíte.


Prvých 100 ks - 1x SPRIEVODCA VESMÍROM (doručenie kuriérom)

Minimálna výška príspevku

24

Pre našich prvých 100 podporovateľov máme limitovanú odmenu! Získajte kompletnú súpravu SPRIEVODCA VESMÍROM, ktorú vám doručíme priamo domov a zaručene pred Vianocami. Kuriéra neplatíte.

Novinky

☄️ SPRIEVODCA VESMÍROM JE NA CESTE K VÁM !

Update #1, 02.12.2019

Úprimne ďakujeme všetkým fanúšikom za parádnu a neprestávajúcu podporu. Veľmi nás teší váš záujem, komentáre a povzbudenia. Veríme, že sa vám a aj mladým bádateľom bude výsledný produkt páčiť, naplní vaše očakávania, zažijete s ním mnoho zábavy a veľa sa naučíte.


SPRIEVODCA VESMÍROM LETÍ K VÁM!

Dočkali sme sa. Prvé kusy "Sprievodcu vesmírom" sme už zabalili a sú na ceste k prvým podporovateľom. Každý deň budeme pracovať na tom, aby ste ich všetci dostali čo najskôr. Predpokladáme, že všetkým doterajším podporovateľom dorazia najneskôr v priebehu budúceho týždňa.

Nevieme sa dočkať, ako sa vám bude aplikácia+VR doplnená o knihu a plagát páčiť. Budeme veľmi radi, ak sa s nami podelíte o váš feedback, postrehy a skúsenosti, najlepšie priamo na našej Facebookovej stránke: https://www.facebook.com/SprievodcaVesmirom


EŠTE STE PROJEKT NEPODPORILI?

Váhate s podporou "Sprievodcu vesmírom" kvôli obave, či vám ho stihneme doručiť do Vianoc? Neváhajte, "Sprievodca vesmírom" je už na svete. Každému, kto kampaň podporí kedykoľvek do jej ukončenia 16. decembra, stihneme odmenu doručiť pod vianočný stromček.

(Upozornenie: Ak kampaň podporíte až v posledné dni jej trvania a zvolíte si bankový prevod, tak peniaze nemusia byť pripísané včas pre vianočné doručenie. Preto, ak máte tú možnosť, radšej projekt podporte cez platobnú kartu a Sprievodcu dostanete ešte pred Vianocami.)


IDEME ĎALEJ!

Cieľ kampane sa nám vďaka vám podarilo násobne prekročiť a získané financie sú a budú použité na výrobu dostatočného množstva produktu pre všetkých podporovateľov, ako aj na ďalší rozvoj projektu "Sprievodca vesmírom". Našim cieľom je priblížiť vesmír čo najväčšiemu počtu ľudí a detí, nielen na Slovensku, ale skúsime isť aj do sveta. Iba vďaka vašej pomoci a dôvere môžeme v tejto našej "vesmírnej" misii pokračovať.

Ďakujeme ešte raz! STE SUPER! ❤️

Podporovatelia

👤 Renata Belzarova

🎁 1x SPRIEVODCA VESMÍROM (doručenie kuriérom)

35 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 1x SPRIEVODCA VESMÍROM (doručenie kuriérom)

29 €

👤 zdenka mázorová

🎁 1x SPRIEVODCA VESMÍROM (doručenie kuriérom)

29 €

👤 Milada Bandikova

🎁 2x SPRIEVODCA VESMÍROM (doručenie kuriérom)

55 €

👤 Vojtech Popik

🎁 1x SPRIEVODCA VESMÍROM (doručenie kuriérom)

29 €

👤 Bohdana Tischlerová

🎁 1x SPRIEVODCA VESMÍROM (doručenie kuriérom)

29 €

👤 Lucia Havrillova

🎁 1x SPRIEVODCA VESMÍROM (doručenie kuriérom)

29 €

👤 Veronika Voštinárová

🎁 2x SPRIEVODCA VESMÍROM (doručenie kuriérom)

55 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 1x SPRIEVODCA VESMÍROM (doručenie kuriérom)

29 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 1x SPRIEVODCA VESMÍROM (doručenie kuriérom)

29 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 1x SPRIEVODCA VESMÍROM (doručenie kuriérom)

29 €

👤 Peter Kiss

🎁 1x SPRIEVODCA VESMÍROM (doručenie kuriérom)

29 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 1x SPRIEVODCA VESMÍROM (doručenie kuriérom)

29 €

👤 Jozef Blahi

🎁 1x SPRIEVODCA VESMÍROM (doručenie kuriérom)

29 €

👤 Matus Roth

🎁 1x SPRIEVODCA VESMÍROM (doručenie kuriérom)

29 €

👤 Eva Kubičková

🎁 1x SPRIEVODCA VESMÍROM (doručenie kuriérom)

29 €

👤 Roman Jargan

🎁 1x SPRIEVODCA VESMÍROM (doručenie kuriérom)

29 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 1x SPRIEVODCA VESMÍROM (doručenie kuriérom)

💬 Pri doruceni prosim volat 0905865906

29 €

👤 Marcel Harman

🎁 1x SPRIEVODCA VESMÍROM (doručenie kuriérom)

29 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 1x SPRIEVODCA VESMÍROM (doručenie kuriérom)

29 €

👤 Oľga Valentínová

🎁 1x SPRIEVODCA VESMÍROM (doručenie kuriérom)

29 €

👤 Vladimir Zboja

29 €

👤 Lenka Šuleková

🎁 1x SPRIEVODCA VESMÍROM (doručenie kuriérom)

29 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 1x SPRIEVODCA VESMÍROM (doručenie kuriérom)

29 €

👤 Igori Nikolaenko

🎁 1x SPRIEVODCA VESMÍROM (doručenie kuriérom)

29 €

👤 Vladislav Velk

🎁 1x SPRIEVODCA VESMÍROM (doručenie kuriérom)

29 €

👤 Juraj Čulák

🎁 1x SPRIEVODCA VESMÍROM (doručenie kuriérom)

29 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 1x SPRIEVODCA VESMÍROM (doručenie kuriérom)

29 €

👤 Jana Sýkorová

🎁 1x SPRIEVODCA VESMÍROM (doručenie kuriérom)

29 €

👤 Gabriela Korekačová

🎁 1x SPRIEVODCA VESMÍROM (doručenie kuriérom)

29 €

   1 2 3 4 ... 55

Autori

AULEA

AULEA

Kontaktovať autora

Máte otázku k projektu či odmenám? Napíšte priamo autorom kampane. Vaša správa z formulára im príde ako email.

Odmeny

Chcem podporiť!

Páči sa vám projekt, a hoci za vašu podporu nič nečakáte, chcete prispieť. Ľubovoľnou sumou. Ďakujeme!

1x SPRIEVODCA VESMÍROM (doručenie kuriérom)

Minimálna výška príspevku

29

Získajte kompletnú súpravu SPRIEVODCA VESMÍROM, ktorú vám doručíme priamo domov a zaručene pred Vianocami. Kuriéra neplatíte.


2x SPRIEVODCA VESMÍROM (doručenie kuriérom)

Minimálna výška príspevku

55

Získajte dve kompletné súpravy SPRIEVODCA VESMÍROM, ktoré vám doručíme priamo domov a zaručene pred Vianocami. Kuriéra neplatíte.


3x SPRIEVODCA VESMÍROM (doručenie kuriérom)

Minimálna výška príspevku

79

Získajte tri kompletné súpravy SPRIEVODCA VESMÍROM, ktoré vám doručíme priamo domov a zaručene pred Vianocami. Kuriéra neplatíte.


HVIEZDNY BALÍK - 4x SPRIEVODCA VESMÍROM (doručenie kuriérom)

Minimálna výška príspevku

99

Potešte celú rodinu a známych s najvýhodnejším balíčkom a budete za hviezdu! Získajte rovno štyri kompletné súpravy SPRIEVODCA VESMÍROM, ktoré vám doručíme priamo domov a zaručene pred Vianocami. Kuriéra neplatíte.


Prvých 100 ks - 1x SPRIEVODCA VESMÍROM (doručenie kuriérom)

Minimálna výška príspevku

24

Pre našich prvých 100 podporovateľov máme limitovanú odmenu! Získajte kompletnú súpravu SPRIEVODCA VESMÍROM, ktorú vám doručíme priamo domov a zaručene pred Vianocami. Kuriéra neplatíte.