Pomôž nám knižku Bitcoinové peniaze dostať do škôl

Pomôž nám knižku Bitcoinové peniaze dostať do škôl

Vďaka podpore v prvotnej fáze kampane máme bližšie k zámeru dostať prvú knižku o bitcoine na každú základnú školu. Viac ako 100 škôl prejavilo záujem. To je 1000 knižiek, ktoré by sme im chceli poslať zadarmo. Z doteraz vyzbieraných prostriedkov sme schopní darovať 655. Ak prekročíme hranicu 10-tisíc euro, darujeme ďalších 300 kníh. Veríme, že s vašou podporou sa nám to podarí.

Literatúra
Vzdelávanie a veda
Pomôž nám knižku Bitcoinové peniaze dostať do škôl
Získaná suma
340%

10 209 €

z cieľovej sumy
3 000 €

Kampaň bola

úspešná

Pomôž nám knižku Bitcoinové peniaze dostať do škôl

Paralla znásobí vaše príspevky

Každá podpora bude znásobená a to až pokiaľ kampaň nedosiahne sumu 4 000 €
Prečítajte si viac o tejto unikátnej podpore vybraných projektov.

O projekte

Prečo podporiť kampaň ďalej?

Otázka, ktorá je na mieste. Veď vďaka obrovskej podpore sa nám pomerne rýchlo podarilo splniť ciele i míľniky. Prečo teda ideme ďalej? 

Pretože vydanie knižky, ktorá má byť prvou učebnicou o bitcoine na základných školách, myslíme vážne. Chceme, aby každý žiak a žiačka mal možnosť učiť sa o budúcnosti peňazí už teraz.

Počas kampane sme nezaháľali a oslovili základné školy. Do dnešného dňa viac ako 100 škôl prejavilo záujem o knižku.

To znamená 1000 knižiek, ktoré by sme chceli na školy poslať zadarmo. Doteraz sme z vyzbieraných prostriedkov schopní darovať 655 kníh.

Ak prekročíme hranicu 10-tisíc eur podpory, darujeme ďalších 300 kníh. 

Prečo?

Sme presvedčení, že vzdelávanie žiakov o budúcnosti peňazí má začať už dnes.

O Bitcoinových peniazoch a idei zlepšovania finančnej gramotnosti už písali viaceré médiá: SME, Hospodárske noviny, Slovenka, Magazín 40+, Rikiki. Počuť ste nás mohli na rádiu Slovensko, v Hemendexe na Exprese či v podcastoch Doba Digitálna a Povedzme si.

Okrem toho sme získali podporu od Nadačného fondu Telekom pri Nadácii Pontis vo výške 5000 €.

Príspevok využijeme na tvorbu vzdelávacích osnov ku knihe, webináre pre učiteľov a prednášky pre deti. 

Knihy nebudú ležať len tak ladom-skladom v kabinete, pretože učitelia nevedia, čo s nimi. Budú plnohodnotnou súčasťou vzdelávacieho procesu. 

Pomôžte nám v našom úsilí dostať vzdelávanie o budúcnosti peňazí na školy. 

Ako v mestečku Bitčany objavili dobré peniaze...

V mestečku Bitčany žije veľa detí. Každé z nich má jedinečnú zručnosť a hľadajú spôsob, ako medzi sebou vzájomne obchodovať. 

Pri skúmaní rôznych druhov peňazí sa do mesta prisťahuje záhadný chlapec a navrhne nezvyčajnú myšlienku: čo tak skúsiť bitcoin?

V krátkej poviedke deti z Bitčan spoznávajú pôvod peňazí a hodnotu ľudskej práce. Objavia vynález bitcoinu a odhalia posolstvo, ktoré sa za digitálnou menou skrýva.

Pútavý detský príbeh s ľahkosťou objasňuje vznik a potenciál bitcoinu, pričom čitateľa nezahlcuje zložitými technologickými informáciami.

Knižka Bitcoinové peniaze je pre deti od 10 rokov. Odkrýva im navonok zložitý „dospelácky“ svet financií.

A hoci sa môže zdať, že ide o detskú rozprávku, nie je to celkom tak. Kniha je zaujímavým úvodom do sveta kryptomien aj pre dospelákov.

Ako vznikla kniha...

Som Dušky a vášeň pre matematiku a technológie ma pred 4 rokmi priviedla k bitcoinu. 

Minulý rok ma oslovila kamarátka Evka. Má známych-učiteľov, ktorých sa žiaci neustále pýtali, čo to ten bitcoin je. Hľadali zrozumiteľný študijný materiál v slovenčine. Nič však nenašli.

Spravil som si prieskum v bitcoin komunite a dostal som sa ku knižke Bitcoin Money book.  Po jej prečítaní som si povedal:

Toto by si malo prečítať každé dieťa na Slovensku!

A tak som si jeden víkend sadol na zadok a knihu preložil do slovenčiny. Kontaktoval som autora a kúpil plné autorské práva na slovenské vydanie.

Rozhodol som sa, že chcem knihu dostať ku každému žiakovi a žiačke na Slovensku.

Prečo chcem knihu dostať na každú základnú školu?

Bitcoin je dnes ako internet v 90-tych rokoch. Kiež by nás už vtedy na škole učili, ako ho používať a aké sú jeho možnosti. 

Jednotka z matematiky, správne rozmenená bankovka či memorovanie poučiek o úveroch ešte nezaručujú reálnu finančnú gramotnosť.

Chcem, aby sa Bitcoinové peniaze stali aj prvou učebnicou o bitcoine na základných školách. 

Preto chcem deťom (ale aj dospelým) pomocou knižky ukázať, ako budú fungovať peniaze budúcnosti, a pripraviť ich na svet, do ktorého vyrastajú. 

Mojím cieľom je zlepšiť finančnú gramotnosť detí v oblasti digitálnych peňazí, ktoré budú jedného dňa bežne používať. 

Prečo by deti mali vedieť viac o bitcoine?

Svet peňazí sa mení. Pripravme naň aj svoje deti.

Naučiť deti rozumieť peniazom a ich hodnote je základným predpokladom ich finančnej samostatnosti.

Budúci svet peňazí však bude iný, než aký sme poznali my. Bude digitálny.

Práve na túto budúcnosť je dôležité pripraviť deti a mládež, keďže v súčasnosti majú minimálne informácie o financiách a finančnej gramotnosti.

Často sa v škole učia veci, ktoré o pár rokov už nebudú aktuálne. A napríklad také informácie o bitcoine sa do škôl dostanú skutočne len sporadicky.

Robím to, pretože...

Posledné 4 roky sa téme bitcoin intenzívne venujem a školím ľudí, ako ho bezpečne používať a vyhnúť sa zbytočným a drahým chybám.

Bitcoin je technológia digitálnych peňazí, ktoré nevydáva a nekontroluje žiadna centrálna autorita. Sú to prirodzené peniaze internetu.

Po 12 rokoch jeho fungovania sa postupne dostáva aj medzi širokú verejnosť a už to nie je len hračka IT-čkárov.

Verím, že bitcoin nemá byť uzatvorenou menou pre elitu, ale má slúžiť všetkým, aby vedeli ochrániť svoj majetok a hodnotu, ktorú každý deň vytvárajú.

Čo svojím príspevkom podporíte?

Vzdelávanie dievčat a chlapcov v oblasti finančnej gramotnosti. 

Bitcoinové peniaze je prvou knihou o Bitcoine pre deti v slovenskom jazyku. Úžitok z nej má každý člen rodiny, bez ohľadu na vek. A teda, aj rodičia, starí rodičia (ak máte bystrého psa, možno aj ten ;)) 

Kúpou knižky tak prispejete aj na tvorbu metodológie vzdelávania detí o bitcoine na základných školách.

Tá bude neskôr aj s webinármi zdarma dostupná všetkým učiteľom a učiteľkám na stránke bitcoinovepeniaze.sk

Ako vašu podporu použijeme? 

  1. Na kvalitný papier pre vnútro knihy, ako aj samotnú obálku
  2. Grafická úpravu anglických prvkov v knihe
  3. Gramatická a štylistická korektúra
  4. Realizácia bonusov podľa vyzbieranej sumy

Ak sa nám podarí vyzbierať viac 5.000 eur - darujeme 150 kníh, ktoré budú slúžiť ako učebnice pre žiakov na 6 základných školách. 

Ak vaša podpora presiahne 7.000 eur - darujeme základným školám dokopy 300 kníh, ktoré poslúžia ako učebnice aj v budúcnosti.

Po skončení kampane vás budeme kontaktovať mailom, kam vám odmenu doručíme. 

Kto som:

Som podnikateľ, vzdelávač, lektor v oblasti Bitcoinu a nadšenec technológií. Som zároveň spoluzakladateľ vzdelávacieho projektu pre stredné školy s názvom Životológia.

Spoluzaložil som firmu OCTAGO, ktorá stavia vonkajšie športoviská, a stál som pri vzniku občianskeho združenia Paralelná Polis, ktoré vzdeláva ľudí o technológiách podporujúcich individuálnu slobodu.

Som presvedčený, že o budúcnosti peňazí by sa mali učiť už aj deti na základných školách. Mojou misiou je tvoriť edukačný obsah a infraštruktúru, ktorá pomôže zvýšiť slobodu jednotlivcov.

Som si istý, že keď sa spojíme, spoločne sa nám podarí pozdvihnúť vzdelanosť detí a pripraviť ich čo najlepšie na budúcnosť.

Vzdelávajme spoločne deti

o budúcnosti peňazí.

Ďakujem za podporu :) 

O projekte

Odmenou mi bude dobrý pocit

Páči sa vám projekt, za vašu podporu nič nečakáte, chcete iba prispieť ľubovoľnou sumou. Ďakujeme

Kniha Bitcoinové peniaze + poďakovanie
Kniha Bitcoinové peniaze + poďakovanie

Minimálna výška príspevku

15

1x kniha Bitcoinové peniaze s poďakovaním. Prvá slovenská kniha o bitcoine (nie len) pre deti. Pošleme vám ju priamo domov (vrátane poštovného v rámci SR)

Doručenie: máj 2021

1 + 1 kniha
1 + 1 kniha

Minimálna výška príspevku

20

Jedna pre vás, druhá do školy vo vybranom okrese. Vďaka vám sa knižka dostane do triedy, kde chodia vaše deti, kde ste dreli lavice, alebo do tej vo vašom okolí. Po skončení kampane vás budeme kontaktovať, ktorý okres si vyberáte. Tú vašu vám pošleme priamo domov. (vrátane poštovného v rámci SR)

Doručenie: máj 2021

Kniha + 3-hodinový záznam z bitcoin worskhopu pre začiatočníkov
Kniha + 3-hodinový záznam z bitcoin worskhopu pre začiatočníkov

Minimálna výška príspevku

25

1x kniha Bitcoinové peniaze. Okrem knihy získavate aj link na záznam z môjho plateného online workhopu o bitcoine pre začiatočníkov (v hodnote 47 eur). Knihu vám pošleme priamo domov (vrátane poštovného v rámci SR)

Doručenie: máj 2021

2x kniha + 3-hodinový záznam z bitcoin worskhopu pre začiatočníkov
2x kniha + 3-hodinový záznam z bitcoin worskhopu pre začiatočníkov

Minimálna výška príspevku

35

Jedna kniha pre vás a druhú môžete darovať. Okrem kníh získavate aj link na záznam z môjho plateného online workhopu o bitcoine pre začiatočníkov (v hodnote 47 eur). Knihy vám pošleme priamo domov (vrátane poštovného v rámci SR)

Doručenie: máj 2021

2x kniha + hodinová osobná konzultácia o bitcoine
2x kniha + hodinová osobná konzultácia o bitcoine

Minimálna výška príspevku

75

Jedna kniha pre vás a druhú môžete darovať. Spolu s knihami získate so mnou 1 hodinu osobnej online konzultácie o bitcoine (v bežnej hodnote 100 eur). Termín si stanovíme po skončení kampane. Knihy vám pošleme priamo domov (vrátane poštovného v rámci SR)

Doručenie: máj 2021

Knihy pre celú triedu
Knihy pre celú triedu

Minimálna výška príspevku

120

10 kníh (slúžiacich ako učebnice pre 4., 5. alebo 6. ročník) pre základnú školu podľa vášho výberu. Umožnite deťom naučiť sa o bitcoine. Knihy poslúžia ako učebnice aj pre ďalšie ročníky. Okrem toho, na vybranej škole vyškolíme učiteľov, ako s knižkou pracovať na hodinách. Po skončení kampane vás budeme kontaktovať mailom, na ktorú školu chcete knihy doručiť. (vrátane poštovného v rámci SR)

Doručenie: máj 2021

2x kniha + 3-hodinová Bitcoin Masterclass
2x kniha + 3-hodinová Bitcoin Masterclass

Minimálna výška príspevku

250

2x kniha a k tomu 3-hodinový intenzívny osobný tréning Bitcoin Masterclass (v bežnej hodnote 350 eur) s účasťou max. 2 ľudí. Je to moja najobsiahlejšia konzultácia pre nováčikov, kde si spolu založíme vysoko bezpečné úložisko na Bitcoin (hardvérovú peňaženku Trezor: www.trezor.io), mobilnú peňaženku a prejdeme si všetko od teoretických otázok až po rôzne možnosti nákupu Bitcoinu. Po 3 hodinách viete všetko podstatné pre bezpečný štart vo svete Bitcoinu. Ušetrím vám 30-50 hodín samoštúdia a zbytočné začiatočnícke chyby. Termín si dohodneme emailom po skončení kampane. Knihy vám pošleme priamo domov (vrátane poštovného v rámci SR)

Doručenie: máj 2021

Knihy pre celú triedu
Knihy pre celú triedu

Minimálna výška príspevku

350

25 kníh (slúžiacich ako učebnice pre 4., 5. alebo 6. ročník) pre základnú školu podľa vášho výberu. Umožnite deťom naučiť sa o bitcoine. Knihy poslúžia ako učebnice aj pre ďalšie ročníky. Okrem toho, na vybranej škole vyškolíme učiteľov, ako s knižkou pracovať na hodinách. Po skončení kampane vás budeme kontaktovať mailom, na ktorú školu chcete knihy doručiť. (vrátane poštovného v rámci SR)

Doručenie: máj 2021

Novinky

10: Osem mesiacov po kampani

Update #10, 18.11.2021

Ahojte, přátelé!

ako vám ubiehajú dni?

Nám sa ani nechce veriť, že prešlo už 8 mesiacov od jednej z najlepších jázd nášho života - fundraisingovej kampane na vydanie 1. knižky o bitcoine pre deti.

Máme pre vás krásne 3 novinky! 

PRVÁ = Knižka od dostala svoju audio podobu.

Všetky nájdete jej kapitoly na youtube

Ide o veľký posun v rámci projektu Bitcoinové peniaze. Audio verzia je určená najmä učiteľom a učiteľkám, ktorí nemajú  fyzickú knižku k dispozícii pre žiakov. Ale určite ju ocenia aj rodičia :) 

 

DRUHÁ = Vytvorenie webu www.bitcoinovepeniaze.sk

Na tejto stránke budú môcť učitelia postupne nájsť všetky potrebné materiály na prácu s knižkou na hodinách hodinách finančnej gramotnosti. Keď všetko, tak všetko - metodika, záznamy z webinárov a prednášok, audiokniha...).

Sem s vašou spätnou väzbou či návrhmi na vylepšenie a doplnenie ďalších sekcií a materiálov.
Ucelená metodika vznikla vďaka spolupráci so Strom života Jej súčasťou sú návrhy, ako viesť vyučovacie hodiny podľa kapitol knižky a onedlho ju aplikujeme do praxe na prvých školách, ktoré prejavili o vzdelávanie záujem. 


Veľká vďaka patrí hlavnému podporovateľovi projektu Nadačný fond Telekom pri Nadácii Pontis a Strom života za konzultačnú pomoc s metodikou, audiobookom i webom. 

TRETIA: Rozbehnutý PODCAST Jednoducho Bitcoin

Zdravý mix edukácie, noviniek, zaujímavých príbehov a zábavných historiek o bitcoine

Nič dlhé. Polhodinkové epizódky raz týždenne. Ideálne ráno do zápchy alebo na dlhšiu toaletu.

Jednoducho pravidelná dávka Bitcoinu do uší.

Medzi najlepšie epizódy patria:


Počúvať môžete na spotify https://open.spotify.com/show/2g6W4MuSRZ2tlKqIFetBkx Nuž, to je pecka, že.

Chceme Vám aj s Gabi povedať, že toto všetko sa mohlo zrealizovať práve vďaka vašej obrovskej podpore.

Majte pekný čas, užite si sviatky a zostávajte v zdraví.


Dušky

09: Bitcoinové peniaze na Martinuse!

Update #9, 25.06.2021

Horúce leto a ešte horúcejšia správa, priatelia!

Knižka Bitcoinové peniaze, ktorú sa nám podarilo vďaka vašej podpore vydať, je už dostupná aj v kníhkupectve Martinus. 

Stihli ste už svoj výtlačok prelúskať s deťmi (alebo pokojne aj sami)?

Čo na to hovoríte? 


Budeme veľmi radi, ak si nájdete chvíľku a pridáte referenciu na Martinus. Váš názor isto pomôže tým nerozhodným kliknúť a objednať. 

Veríme, že sa máte dobre, zostávate v zdraví a v tieni.

Dušky & Gabi

08: SME V TLAČI

Update #8, 24.05.2021

Ahojte,

ďakujeme za vyplnenie formulára. 

Knižky sú momentálne v tlačiarenských prístrojoch a nadobúdajú fyzické telo. :)

Očakávame, že takto o týždeň už budú vytlačené a môže sa začať fáza doručovania do vašich domácností.

Kuriéra teda môžete čakať v priebehu budúceho týždňa. 


Majte zatiaľ pekné dni a užívajte život.

Dušky

Kam vám knižku pošleme? Vyplňte formulár, nech vieme, kam vám knižku poslať.

Update #7, 11.05.2021

Ahojte, podporovatelia a podporovateľky,

ešte raz ďakujeme, že ste podporili vydanie knižky Bitcoinové peniaze, ako aj víziu zlepšovania finančnej gramotnosti na základných školách. 

Tu nájdete formulár, na základe ktorého zistíme, kam vám knižku doručiť. Tí, ktorí máte odmenu, ktorá má putovať na školy (1+1, 10/25 kníh do triedy), vám pošleme dodatočný email.

Knižky budeme posielať kuriérom (kvôli rýchlosti a spoľahlivosti), preto budeme od vás potrebovať telefónne číslo, aby vás kurier vedel kontaktovať. Bez čísla zásielku nepreberú. 

Sme si vedomí, že dávať tel. číslo môže byť pre niekoho chúlostivé. Máte však naše slovo, že túto informáciu po odoslaní vymažeme a nebudeme nikde zdieľať. 

V prípade otázok ma kontaktujte na hello@dusanmatuska.com

Verím, že sa vám knižka bude páčiť a podnieti vás i vaše deti k ďalšiemu štúdiu bitcoinu :) 

--Dušan Matuška


06: ĎAKUJEME 267-krát!

Update #6, 08.05.2021

Kamaráti, Přatelé! 

prešlo 45 dní a je tu záver kampane, ktorá zožala úspech. A to najmä vďaka VÁM. 

Vám všetkým - 267 osobám - sa chceme zo srdca poďakovať. 

Od začiatku nám išlo zlepšovanie finančnej gramotnosti detí. Sme radi, že knižka pôjde nielen do vašich domácností, ale aj na viac ako 100 základných škôl. Z vašej priamej podpory tam poputuje 600 kníh.  

KEDY a AKO VÁM DORUČÍME ODMENY?

Do pár dní vám príde od nás email s formulárom, kde sa budeme pýtať, kam chcete odmenu doručiť. Prosím, venujte mu pozornosť.

Do formuláru napíšte svoj email, ktorý ste zadali aj pri podpore kampane, aby sme to vedeli ľahko spárovať. 

Pokiaľ ide o fyzickú knižku k vám domov → už teraz komunikujeme s tlačiarňou a hneď ako prídu teplé výtlačky, pošleme ich priamo k vám. Očakávame, že do mesiaca ich budete mať u seba.

Tých, čo si vybrali odmenu v podobe 1+1 kniha (jedna pre vás a druhá na školu do okresu), alebo 10 x či 20x kniha do triedy, budeme tiež kontaktovať, na akú adresu a školu knižku doručíme. 

A tí, čo ste si vybrali knižku + edukatívny materiál (masterclass, osobnú konzultáciu, či záznam z bitcoin worskhopu pre začiatočníkov, Vám tiež napíšeme email a dohodneme si stretnutie/pošleme link na stiahnutie záznamu. 


Všetko o projekte vzdelávania detí o budúcnosti peňazí budete môcť sledovať na stránke www.bitcoinovepeniaze.sk, kde onedlho pribudnú nielen názvy škôl, ale postupne tam pridáme metodológiu pre učiteľov a iné edukačné materiály.

Veríme, že sa vám knižka bude páčiť a naštartuje bitcoinové vzdelávanie vás a vašich detí. Budeme vám vďační za akékoľvek odporúčania na školy alebo iné organizácie, s ktorými by sme mohli ďalej spolupracovať na tomto vzdelávaní. 

ĎAKUJEME

Dušky & Gabi

05: Na základné školy pôjde o 300 kníh viac

Update #5, 06.05.2021

Hola všetci milí! :)

Moc moc sa tešíme! 24 hodín pred koncom kampane máme pre vás skvelú správu.

Za posledné dva dni sa vďaka vám podarilo prekročiť hranicu 10-tisíc vyzbieraných prostriedkov. JUPI!

To je o 300 kníh navyše, ktoré pošleme na základné školy.  

Na školy sme teraz schopní z vyzbieraných prostriedkov poslať až 1450 kníh.

600 vďaka vám všetkým zo Startlabu <3 

575 z dražby postrov v bitcoinovej komunite

275 kníh od anonymného podporovateľa, ktorý prispel platbou bitcoinom

Zostávajú posledné hodiny. My s úsmevom hľadíme, ako podpora prichádza i naďalej, aj keď je už tretí (nad)cieľ prekonaný. 

Naznačuje to, že je nás čoraz viac tých, ktorí túžime vzdelávať deti o budúcom svete peňazí. 

Ste skvelí. 

Ďakujeme vám za to.

Dušky & Gabi

 


04: V bitcoin komunite sme vydražili postery. Na školy pôjde o 575 kníh viac

Update #4, 04.05.2021

Ahojte všetci 229 podporovatelia! :)

Minulý týždeň sme uskutočnili dražbu v bitcoin komunite. Dražili sa 4 postery, ktorých vizuál vtipne a trefne vzbudzoval pohľady ľudí na zastávke MHD v Košiciach pred NBS. 

Poskytol nám ich náš kamarát, bitcoiner, Martin. 

S dražbou bol spojený sľub, že prostriedky využijeme na vydanie knižky Bitcoinové peniaze a zároveň ich pošleme na vybrané základné školy. 

Včera dražba skončila a spolu sme vyzbierali 11.5 milióna satoši (0,115 bitcoinu).

Z toho dokážeme na školy poslať ďalších 575 kníh Bitcoinové peniaze, vďaka ktorým sa finančná gramotnosť rozšíri aj o poznatky o bitcoine. 

Zostávajú posledné 3 dni a máme pred sebou ešte jeden (nad)cieľ. 

Ak sa nám podarí prekročiť hranicu 10 000 € tu na Startlabe, darujeme ďalších 300 kníh na základné školy, ktoré prejavili záujem (je ich už viac ako 100). 

Zdieľajte a dajte vedieť svojmu okoliu, komunite, firme/zamestnávateľovi o možnosti odmien.

ĎAKUJEME. 


Dušky & Gabi

Novinka č. 3 - Blížime sa do finále :)

Update #3, 30.04.2021

Milí priatelia & priateľky, podporovatelia & podporovateľky. 

Dlhšie sme sa neozvali, no nemali sme vyložené nohy. :)

Oslovili sme základné školy, či by mali záujem o knižku, ktorá bude slúžiť ako učebnica na hodiny finančnej gramotnosti, ako aj metodiku a školenie pre učiteľov, ako s knižkou pracovať.

Do dnešného dňa viac ako 100 škôl prejavilo záujem.

To znamená 1000 knižiek, ktoré by sme chceli na školy poslať zadarmo. Doteraz sme z vyzbieraných prostriedkov schopní darovať 655 kníh.

Ak prekročíme hranicu 10-tisíc eur podpory, darujeme ďalších 300 kníh. 

Ako sa nám to podarí? 

Veríme, že spoločne aj s vami :) 

Pridali sme dve odmeny. 1 + 1 kniha - jedna domov, druhá na školu podľa vášho výberu. Pre vás, milí podporovatelia, ktorí ste si už tú svoju rezervovali podporou, táto odmena znamená 2 knižky na vybranú školu.

Druhá odmena je 10 knižiek pre celú triedu. 

Takto sa vďaka vám a vašej opätovnej podpore môže knižka dostať do triedy, kde chodia vaše deti, kde ste dreli lavice, alebo do tej vo vašom okolí. 

Blížime sa do záveru kampane. Zostáva posledných 7 dní.

Prosím, pomôžte nám. Zdieľajte a dajte vedieť svojmu okoliu, komunite, firme/zamestnávateľovi o kampani. :)

Pomôžte nám v našom úsilí dostať vzdelávanie o budúcnosti peňazí na školy. 

ĎAKUJEME 

Dušky & Gabi

02: TÝŽDEŇ PO... + od Nadačného fondu Telekom získavame 5000 €

Update #2, 30.03.2021

Milí priatelia & priateľky, podporovatelia & podporovateľky. 

pred týždňom sme spustili kampaň na vydanie knižky, ktorá má ambíciu byť prvou učebnicou o bitcoine na základných školách. 

O našej knihe Bitcoinové peniaze už písali viaceré médiá: SME, Hospodárske noviny, Denník Standard. Počuť ste nás mohli na rádiu Slovensko, v Hemendexe na Exprese či v podcastoch Digitálna doba a Povedzme si.

Za menej ako 24 hodín ste nás podporili toľkí, že pôvodný cieľ - 3. 000 € už bol splnený. 

Za 2 dni sa nám podarilo presiahnuť hranicu 5.000 €. Čo to znamená? Darujeme 150 kníh, ktoré budú slúžiť ako učebnice pre žiakov a žiačky na 6 základných školách.

Dnes vám môžeme oznámiť, že sme získali podporu od Nadačného fondu Telekom pri Nadácii Pontis vo výške 5000 €. 

Z príspevok využijeme na tvorbu vzdelávacích osnov ku knihe, webináre pre učiteľov a prednášky pre deti. 

Knihy nebudú ležať len tak ladom-skladom v kabinete, pretože učitelia nevedia, čo s nimi. Budú plnohodnotnou súčasťou vzdelávacieho procesu. 

Tešíme sa z podpory - tej vašej individuálnej, ale aj tej zo strany firiem/nadácií. 

Veríme totiž, že v spájaní a podpore je sila. :)

Majte pekné dni a plno slnka,

Dušky & Gabi

P.S.: Chystáme pre vás prekvapenie ;) Všetko sa dozviete v pravý čas.

01: Neveríme... Cieľ splnený - ideme ďalej!

Update #1, 24.03.2021

Milí podporovatelia, sme bez slov. 

Prešlo 24 hodín a vďaka VÁM sa podarilo vyzbierať sumu vyššiu ako bol pôvodný zámer (3000 €)

Keď toto píšeme, sme na sume 4 400€!

No netlapkáme sa po pleci. Ideme ďalej.

❤️Ak vyzbierame 5.000 eur, darujeme 150 kníh na základné školy.

❤️Ak vyzbierame 7.000 eur, darujeme do škôl 300 kníh.

Knihy nebudú ležať len tak ladom-skladom v kabinete, pretože učitelia nevedia, čo s nimi. 

Získali sme totiž podporu od Nadačného fondu Telekom pri Nadácii Pontis, ktorý pokryje tvorbu vzdelávacích osnov ku knihe, webináre pre učiteľov a prednášky pre deti. 

Knihy sa naplno využijú ako učebnice pre žiakov a žiačky. 

Ďakujeme ešte raz za všetku vašu podporu, doterajšiu, aj tú, čo ešte príde.

Pomôže nám, ak zazdieľate kampaň na sociálnych sieťach. 

Dušky & Gabi


Podporovatelia

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 1 + 1 kniha

20 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Kniha Bitcoinové peniaze + poďakovanie

15 €

👤 Lukas Ondrej

💬 Držím palce Dušky :)

5 €

👤 Anonymný podporovateľ

5 €

👤 Andrej Probst

🎁 Kniha + 3-hodinový záznam z bitcoin worskhopu pre začiatočníkov

25 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Kniha Bitcoinové peniaze + poďakovanie

15 €

👤 Lubomir Lauko

🎁 Kniha Bitcoinové peniaze + poďakovanie

20 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Kniha + 3-hodinový záznam z bitcoin worskhopu pre začiatočníkov

25 €

👤 Peter Vlčko

🎁 Kniha + 3-hodinový záznam z bitcoin worskhopu pre začiatočníkov

30 €

👤 Mirus Majercak

🎁 2x kniha + hodinová osobná konzultácia o bitcoine

💬 Rad podporim projekty, ktore sa mi pacia!

75 €

👤 Juri Šimkovič

🎁 Kniha + 3-hodinový záznam z bitcoin worskhopu pre začiatočníkov

💬 Dušky, ideš bomby, poď do toho :))

25 €

👤 Jana Nemetzova

🎁 Kniha Bitcoinové peniaze + poďakovanie

💬 Gratuluji, dobry napad!

18 €

👤 Me jmeno je Hujer

💬 Tyvolee, a de je platba cez lajtning?

15 €

👤 Tibor Guľa

🎁 Kniha Bitcoinové peniaze + poďakovanie

15 €

👤 Andrej Labanc

🎁 Kniha + 3-hodinový záznam z bitcoin worskhopu pre začiatočníkov

25 €

👤 Miroslav Kadúc Kadúc

🎁 1 + 1 kniha

💬 Ďakujem Dušky!

20 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Kniha Bitcoinové peniaze + poďakovanie

100 €

👤 Martin Babjak

5 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 1 + 1 kniha

20 €

👤 Miroslav Tichy

💬 Nech sa paci ;-) Nech sa dari!

15 €

👤 Tomáš Štefanko

🎁 Kniha Bitcoinové peniaze + poďakovanie

💬 Výborný projekt. Pevne verím že sa dostane k čo najväčšiemu množstvu študentov :)

20 €

👤 Michal Lukáč

🎁 Kniha Bitcoinové peniaze + poďakovanie

15 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Kniha Bitcoinové peniaze + poďakovanie

15 €

👤 Jakub Zajáček

10 €

👤 Zuzana Kubandová

🎁 1 + 1 kniha

20 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Kniha Bitcoinové peniaze + poďakovanie

15 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Kniha Bitcoinové peniaze + poďakovanie

15 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 1 + 1 kniha

20 €

👤 Martin Podskľan

🎁 Kniha Bitcoinové peniaze + poďakovanie

15 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Kniha + 3-hodinový záznam z bitcoin worskhopu pre začiatočníkov

25 €

   1 2 3 4 ... 9

Autori

Miesto realizácie projektu

Bratislavský kraj

Dušan Matuška

Dušan Matuška

Ahoj, ja som Dušan. Moje vzdelanie v matematike a vášeň pre slobodu ma priviedli pred štyrmi rokmi až k Bitcoinu. Verím, že dokážeme eliminovať chudobu vo svete vďaka technológiám. Chcem ľudí naučiť bitcoin používať, aby vedeli ochrániť svoj majetok a hodnotu, ktorú každý deň vytvárajú pred infláciou. Som presvedčený, že o budúcnosti peňazí by sa mali učiť už aj deti na základných školách. Mojou misiou je tvoriť edukačný obsah a infraštruktúru, ktorá pomôže zvýšiť slobodu jednotlivcov.

Gabika Čepičanová

Gabika Čepičanová

Ahojte, som Gabi a fascinuje ma tvorivosť, autenticita a hĺbka v komunikácii. Verím, že každý si nesieme príbeh, ktorý môže inšpirovať. Robím PR, pretože sa snažím takéto príbehy a myšlienky dostávať bližšie k ľuďom. Príbeh, ktorý si prečítate v knižke Bitcoinové peniaze, ma nadchol. Raz a navždy som pochopila, prečo bitcoin vznikol. Teraz pomáham realizovať Duškyho víziu – dostať knižku ku každému žiakovi a žiačke na Slovensku, a pozdvihnúť ich vzdelanosť v oblasti finančnej gramotnosti.

Kontaktovať autora

Máte otázku k projektu či odmenám? Napíšte priamo autorom kampane. Vaša správa z formulára im príde ako email.

Odmeny

Odmenou mi bude dobrý pocit

Páči sa vám projekt, za vašu podporu nič nečakáte, chcete iba prispieť ľubovoľnou sumou. Ďakujeme

Kniha Bitcoinové peniaze + poďakovanie
Kniha Bitcoinové peniaze + poďakovanie

Minimálna výška príspevku

15

1x kniha Bitcoinové peniaze s poďakovaním. Prvá slovenská kniha o bitcoine (nie len) pre deti. Pošleme vám ju priamo domov (vrátane poštovného v rámci SR)

Doručenie: máj 2021

1 + 1 kniha
1 + 1 kniha

Minimálna výška príspevku

20

Jedna pre vás, druhá do školy vo vybranom okrese. Vďaka vám sa knižka dostane do triedy, kde chodia vaše deti, kde ste dreli lavice, alebo do tej vo vašom okolí. Po skončení kampane vás budeme kontaktovať, ktorý okres si vyberáte. Tú vašu vám pošleme priamo domov. (vrátane poštovného v rámci SR)

Doručenie: máj 2021

Kniha + 3-hodinový záznam z bitcoin worskhopu pre začiatočníkov
Kniha + 3-hodinový záznam z bitcoin worskhopu pre začiatočníkov

Minimálna výška príspevku

25

1x kniha Bitcoinové peniaze. Okrem knihy získavate aj link na záznam z môjho plateného online workhopu o bitcoine pre začiatočníkov (v hodnote 47 eur). Knihu vám pošleme priamo domov (vrátane poštovného v rámci SR)

Doručenie: máj 2021

2x kniha + 3-hodinový záznam z bitcoin worskhopu pre začiatočníkov
2x kniha + 3-hodinový záznam z bitcoin worskhopu pre začiatočníkov

Minimálna výška príspevku

35

Jedna kniha pre vás a druhú môžete darovať. Okrem kníh získavate aj link na záznam z môjho plateného online workhopu o bitcoine pre začiatočníkov (v hodnote 47 eur). Knihy vám pošleme priamo domov (vrátane poštovného v rámci SR)

Doručenie: máj 2021

2x kniha + hodinová osobná konzultácia o bitcoine
2x kniha + hodinová osobná konzultácia o bitcoine

Minimálna výška príspevku

75

Jedna kniha pre vás a druhú môžete darovať. Spolu s knihami získate so mnou 1 hodinu osobnej online konzultácie o bitcoine (v bežnej hodnote 100 eur). Termín si stanovíme po skončení kampane. Knihy vám pošleme priamo domov (vrátane poštovného v rámci SR)

Doručenie: máj 2021

Knihy pre celú triedu
Knihy pre celú triedu

Minimálna výška príspevku

120

10 kníh (slúžiacich ako učebnice pre 4., 5. alebo 6. ročník) pre základnú školu podľa vášho výberu. Umožnite deťom naučiť sa o bitcoine. Knihy poslúžia ako učebnice aj pre ďalšie ročníky. Okrem toho, na vybranej škole vyškolíme učiteľov, ako s knižkou pracovať na hodinách. Po skončení kampane vás budeme kontaktovať mailom, na ktorú školu chcete knihy doručiť. (vrátane poštovného v rámci SR)

Doručenie: máj 2021

2x kniha + 3-hodinová Bitcoin Masterclass
2x kniha + 3-hodinová Bitcoin Masterclass

Minimálna výška príspevku

250

2x kniha a k tomu 3-hodinový intenzívny osobný tréning Bitcoin Masterclass (v bežnej hodnote 350 eur) s účasťou max. 2 ľudí. Je to moja najobsiahlejšia konzultácia pre nováčikov, kde si spolu založíme vysoko bezpečné úložisko na Bitcoin (hardvérovú peňaženku Trezor: www.trezor.io), mobilnú peňaženku a prejdeme si všetko od teoretických otázok až po rôzne možnosti nákupu Bitcoinu. Po 3 hodinách viete všetko podstatné pre bezpečný štart vo svete Bitcoinu. Ušetrím vám 30-50 hodín samoštúdia a zbytočné začiatočnícke chyby. Termín si dohodneme emailom po skončení kampane. Knihy vám pošleme priamo domov (vrátane poštovného v rámci SR)

Doručenie: máj 2021

Knihy pre celú triedu
Knihy pre celú triedu

Minimálna výška príspevku

350

25 kníh (slúžiacich ako učebnice pre 4., 5. alebo 6. ročník) pre základnú školu podľa vášho výberu. Umožnite deťom naučiť sa o bitcoine. Knihy poslúžia ako učebnice aj pre ďalšie ročníky. Okrem toho, na vybranej škole vyškolíme učiteľov, ako s knižkou pracovať na hodinách. Po skončení kampane vás budeme kontaktovať mailom, na ktorú školu chcete knihy doručiť. (vrátane poštovného v rámci SR)

Doručenie: máj 2021