Šanca pre deti

Cieľom našeho projektu je vytvoriť centrum, kde pod jednou strechou budú deťom so zdravotným znevýhodnením poskytované služby s individuálnym prístupom. Základné terapie, ktoré budeme poskytovať, sú fyzioterapia, TheraSuit koncept, arteterapia, muzikoterapia, špeciálna pedagogika, canisterapia a časom hipoterapia. Centrum sa nachádza v rodinnom dome, ktorého súčasťou je záhrada na externé využite.

Zdravie
Šanca pre deti
Získaná suma
272 %
4 077 €
z cieľovej sumy
1 500 €
Kampaň bola
úspešná
Šanca pre deti

Nadácia Volkswagen Slovakia znásobí vaše príspevky

Každá podpora bude znásobená a to až pokiaľ projekt nedosiahne sumu 1 500 €
Prečítajte si viac o tejto unikátnej podpore vybraných projektov.

O projekte

Nič na svete nie je nikdy úplne zlé. Dokonca aj zastavené hodiny ukazujú správny čas dvakrát denne. (Paulo Coelho)

Už ste unavení z neustálych presunov so svojím dieťatkom na rôzne terapie?

Naším zámerom je vytvoriť miesto v rodinnom duchu pre detičky so zdravotným znevýhodnením, kde im bude poskytnutá potrebná rehabilitačno – edukačná starostlivosť.

Čo je cieľom nášho projektu?

Je málo centier pre zdravotne znevýhodnené deti, kde by boli pod jednou strechou poskytované služby, ktoré by im pomáhali prekonávať životné prekážky. Život týchto detí od samého začiatku nie je bezstarostný. To, čo je pre mnohých automatické, je pre nich veľká výzva. Namiesto toho, aby sa šantili so svojimi kamarátmi, sú častokrát odkázané na celoživotné rehabilitácie a rôzne terapie.

Aj u nás ich čaká cvičenie, ale inou, zábavnejšou formou. V našom regióne výrazne absentujú terapie ako napríklad canisterapia či hipoterapia. Pritom tieto terapie preukázateľné prispievajú k rozvoju motoriky, komunikačných schopností, orientácie v priestore a stimulujú zrakové, sluchové či hmatové podnety. Aj vďaka Vašej podpore by sme chceli do nášho programu zapracovať aj túto formu rehabilitácií.

Ďalšou rehabilitačnou metódou, ktorá je uznávaná a prináša výborné výsledky, je TheraSuit koncept, ktorý zahŕňa cvičenie v univerzálnej cvičebnej klietke a TheraSuit obleku. Metóda TheraSuit využíva toto špecifické vybavenie a špecifické cvičenie k zlepšeniu rozsahu pohybu, držania tela, rovnováhy, flexibility a motorických funkcii. Špeciálny oblek pritom umožňuje izolované cvičenie na dosiahnutie správneho motorického vzoru. Naša fyzioterapeutka má absolvovaný kurz TheraSuitu priamo odprednášaný zakladateľkou konceptu Izabelou Koscielny.

Ako použijeme vašu podporu?

Neodmysliteľnou súčasťou rehabilitácie sú okrem kvalifikovaného personálu aj rehabilitačné, edukačné a stimulačné pomôcky. Vďaka Vaším finančným prostriedkom vieme zabezpečiť vybavenie nášho centra. Čím viac financií sa vyzbiera, tým viac pomôcok a zariadení zakúpime.

Medzi najzákladnejšie pomôcky, ktoré potrebujeme, patria: žinenka, rehabilitačné geometrické telesá (klin, valec), podložky, balančné pomôcky, bosu, rôzne stupienky, vibračné pomôcky, fit lopty, závažia a mnohé iné. Odhadované finančné náklady na vybavenie rehabilitačného priestoru predstavujú 900€.

Veľkou investíciou, ktorú plánujeme až po nakupení základných a nevyhnutných pomôcok a po rozbehnutí nášho centra, by bolo zakúpenie univerzálnej cvičebnej klietky v hodnote 775€ a TheraSuit oblekov. Jeden TheraSuit oblek na použitie v centre už vlastníme, avšak je potrebné mať rôzne veľkosti, aby sme mohli obleky použit pre čo najviac klientov nášho centra. Cena jedného obleku predstavuje 2700€.

Dôležitou súčasťou terapií sú aj senzorické pomôcky, ako napríklad pojazdný stolík k lôžku, rehabilitačná detská stolička, matrace na zem, svetelný stojan, svetelný panel, dotykové vankúše, gelové číslice, gelové tvary, kreatívne dielne, vkladacie puzzle, balančné hry a loptičky. Odhadované finančné náklady na vybavenie priestorov, ktoré budú slúžiť na špeciálnu pedagogiku, predstavujú 1250€.

Veľkou investíciou je aj muzikoterapia. Na jej prevádzku je nutné mať pomôcky ako napríklad diatonická sada hudobných valcov, bambusový jazykový bubon, rôzne chrastítka, liečivý nástroj Sansula Renaissance, či Kigonki Lulu. Odhadované finančné náklady na muzikoterapiu predstavujú 850€.

Keďže naše terapie budú prebiehať v rodinnom dome s krásnou záhradou, chceli by sme využiť potenciál exteriéru a aj s Vašou pomocou vytvoriť vonkajší vbudovaný senzorický chodník.

Dôležité je vedieť, že v tom nie ste sami, že je stále nádej a že vďaka vytrvalosti a tým správnym ľuďom sa viete posunúť oveľa ďalej.

Kedy a kde bude projekt realizovaný?

Projekt začneme realizovať začiatkom roka 2021 v Bratislave - Ružinove (v závislosti od aktuálnej pandemickej situácie). Centrum sa bude nachádzať v rodinnom dome, ktorého súčasťou je aj krásna záhrada, ktorú za pekného počasia vieme tiež využívať na terapie. Okrem spomínaného senzorického chodníčka sa tu deti zabavia pri arteterapii, muzikoterapii či canisterapii. V horizonte jedného roka by sme chceli rozbehnúť spoluprácu aj s našou šikovnou hipoterapeutkou.

V súčasnosti postupne objednávame pomôcky a zariadenie. Upravujeme priestor tak, aby tu bola vytvorená príjemná priateľská atmosféra, kde sa budú deti i rodičia cítiť ako doma.

Prvé terapie plánujeme vykonávať od februára - marca 2021 (v závislosti od pandemickej situácie).

Ako vznikol celý tento nápad?

Za celým týmto nápadom stojí mamička 6-ročného chlapca so spastickou diparézou, ktorá so synom absolvovala nespočetné množstvo terapii. Spoznala veľa ľudí s podobným osudom. Spoznala prostredie mnohých nemocníc, prístup rôznych lekárov a iných odborníkov. Pochopila, že nie je terapia ako terapia a, že najväčší posun prichádza vtedy, keď terapiu robia ľudia s veľkým srdcom, záujmom a individuálnym prístupom, jedine vtedy je terapia efektívna, kreatívna a zvládnuteľná. A tak mala to šťastie, že sa jej do cesty postavili aj šikovní a zanietení ľudia pre dobro, s ktorými celý tento projekt rozbieha.

Ako môžete pomôcť?

Podporte nás finančne.

Všetky vyzbierané prostriedky využijeme na nákup pomôcok, zveľadenie prostredia a zafinancovanie ďalších služieb.

Povedzte o tom všetkým.

Zdieľajte tento projekt medzi známymi a priateľmi. Možno sa nájdu ďalší, ktorí budú chcieť finančne prispieť alebo inak nás podporiť. Možno sa nájdu ďalší, ktorým v našom centre pomôžeme.

Objednajte sa k nám na terapie.

Čím väčšiemu počtu ľudí budeme vedieť pomôcť, tým budeme mať lepší pocit, že sa napĺňa naše poslanie.

Ďakujeme za podporu. Aj vďaka Vám bude viac rodín s úsmevom na tvári.

Odmeny

Odmenou mi bude dobrý pocit

Páči sa vám projekt, za vašu podporu nič nečakáte, chcete iba prispieť ľubovoľnou sumou. Ďakujeme

Konzultácia s fyzioterapeutom

Minimálna výška príspevku
40

Odborná konzultácia s fyzioterapeutom v našom centre v trvaní 30 minút.

Doručenie: od marca 2021

Vstupné vyšetrenie s fyzioterapeutom

Minimálna výška príspevku
75

Vstupné vyšetrenie u fyzioterapeuta v trvaní 60 minút.

Doručenie: od marca 2021

Masáž

Minimálna výška príspevku
60

Masáž v trvaní 50 minút. Možno si vybrať z nasledujúcich produktov: - klasická a športová masáž - masáž batoliat a detí - Dorn metóda a Breuss masáže, - Thajská celotelová olejová masáž - Jemné mobilizačné techniky - Bankovanie - Manuálne techniky

Doručenie: od marca 2021

Poukážka ako dar na jednu hodinu fyzioterapie pre dieťa v centre

Minimálna výška príspevku
75

Terapia s fyzioterapeutom darovaná pre dieťa z nášho centra v trvaní 60 minút.

Doručenie: od marca 2021
Novinky

Kampaň bola úspešná!

Update #1, 09.03.2021

Vyzbieralo sa nad naše očakávania až 272%, čo je krásnych 4 077 €.
Ideme sa pustiť do realizácie projektu a nakúpiť fantastické pomôcky, ktoré pomôžu našim detičkám.

Veľká vďaka patrí všetkým, ktorí nás v kampani podporili- či už finančne, zdieľaním na sociálnych sieťach alebo šírením dobrého slova.

Odmeny vám pošleme ihneď.
Odmenu "Poukážka ako dar na jednu hodinu fyzioterapie pre dieťa v centre" sme sa rozhodli darovať dieťatku,
ktoré musí intenzívne rehabilitovať, no jeho rodičia si nemôžu dovoliť zaplatiť rehabilitácie až v takej miere.

Budeme veľmi radi, ak budeme môcť byť v kontakte. Sledujte nás:
- cez náš Facebook: https://www.facebook.com/SancaPreDeti2021
- na webovej stránke: https://www.sancapredeti.sk/

ĎAKUJEME

Podporovatelia
Anonymný podporovateľ 50 €

✏ Drzim palce!

Anonymný podporovateľ 5 €
Anonymný podporovateľ 10 €

✏ Máte náš obdiv, že pomáhate detičkám.

Ladislav Smarik 5 €
Deny Hybaj 120 €

✏ Marcovi

Anonymný podporovateľ 99 €
Anonymný podporovateľ 10 €

✏ Dúfam Vám peniažky pomôžu, aj keď momentálne nemôžem prispieť vyššou sumou.

Viera Rozinajová 50 €

✏ Alex, drzim palce - nech sa dari !!!

Roman Dojcak 20 €
Rebeka Sabová 5 €
Martina Camekova 15 €
Lucia Hakszer 10 €
Miroslav Lago 75 €

🎁 Vstupné vyšetrenie s fyzioterapeutom

Anonymný podporovateľ 20 €

✏ Drzim palce :)

Anonymný podporovateľ 50 €
Martina Kmeťová 10 €
Anonymný podporovateľ 35 €
Erik Špila 20 €

✏ Prajem všetko dobré Vám a podobným projektom!

Alexandra Sulikova 20 €

✏ Super myšlienka ❤️Znevýhodnených deti rok čo rok pribúda , som šťastná že sú ľudia ktorý na nich nezabúdajú ❤️

Anonymný podporovateľ 10 €
Anonymný podporovateľ 10 €

✏ Aby vsetky deticky mali sancu na kvalitnejsi zivot❤️

Anonymný podporovateľ 5 €
Anonymný podporovateľ 20 €
Anonymný podporovateľ 10 €

✏ ❤️💪

Daniela Chudá 20 €

✏ Držím palce 🥰

Anonymný podporovateľ 50 €
Daniela Maricak 50 €

✏ Drzim palce Alex😉

Anonymný podporovateľ 20 €
Ernest Zakál 100 € + 100 € ?

✏ Papi a Nany

Martin Melus 5 €
Autori
Miesto realizácie projektu

Bratislavský kraj

Šanca pre deti so spastickou diparézou

Šanca pre deti so spastickou diparézou

Sme občianske združenie Šanca pre deti so spastickou diparézou, prostredníctvom ktorého zakladáme centrum pre deti so zdravotným znevýhodnením. Naším cieľom je poskytnúť pre tieto deti terapie, ktoré im môžu zvýšiť kvalitu života. Ide predovšetkým o rehabilitačné služby, ktoré sú veľakrát nevyhnutnou súčasťou ich života. Chceme im ponúknuť rehabilitačné metódy, ktoré na Slovensku ešte nie sú veľmi rozšírené, ale zároveň prinášajú výborné výsledky, ako napríklad TheraSuit koncept. Takisto chceme poskytovať špeciálno-pedagogické služby, canisterapiu, hipoterapiu, masáže a pod.

Alexandra Kramár

Alexandra Kramár

Som matka dieťaťa so spastickou diparézou, ktorá je spoluzakladateľkou Občianského združenia Šanca pre deti so spastickou diparézou a zakladateľkou rehabilitačno- edukačného centra Šanca pre deti.

Komentáre
Kontaktovať autora

Máte otázku k projektu či odmenám? Napíšte priamo autorom kampane. Vaša správa z formulára im príde ako email.

Odmeny

Odmenou mi bude dobrý pocit

Páči sa vám projekt, za vašu podporu nič nečakáte, chcete iba prispieť ľubovoľnou sumou. Ďakujeme

Konzultácia s fyzioterapeutom

Minimálna výška príspevku
40

Odborná konzultácia s fyzioterapeutom v našom centre v trvaní 30 minút.

Doručenie: od marca 2021

Vstupné vyšetrenie s fyzioterapeutom

Minimálna výška príspevku
75

Vstupné vyšetrenie u fyzioterapeuta v trvaní 60 minút.

Doručenie: od marca 2021

Masáž

Minimálna výška príspevku
60

Masáž v trvaní 50 minút. Možno si vybrať z nasledujúcich produktov: - klasická a športová masáž - masáž batoliat a detí - Dorn metóda a Breuss masáže, - Thajská celotelová olejová masáž - Jemné mobilizačné techniky - Bankovanie - Manuálne techniky

Doručenie: od marca 2021

Poukážka ako dar na jednu hodinu fyzioterapie pre dieťa v centre

Minimálna výška príspevku
75

Terapia s fyzioterapeutom darovaná pre dieťa z nášho centra v trvaní 60 minút.

Doručenie: od marca 2021