Daniel Hevier: Škola pre tvoju budúcnosť

Volám sa Daniel Hevier a 50 rokov tvorím pre deti a zároveň ich vzdelávam. Od začiatku pandémie navštevujem online triedy a školy a „učím“ možno aj vaše deti. Rozhodol som sa pre ne - a spolu s nimi - napísať „učebnicu“ pre budúcnosť, do ktorej sa ponoria ako do napínavého príbehu, ktorého hlavnými postavami sú práve ony. Zároveň sa naučia, ako sa učiť, a to nie pre školu, ale pre seba.

Literatúra
Vzdelávanie a veda
Daniel Hevier: Škola pre tvoju budúcnosť
Získaná suma
349 %
17 434 €
z cieľovej sumy
5 000 €
20 dní
do skončenia kampane
O projekte

Volám sa Daniel Hevier a som spisovateľ a textár, ktorý aj maľuje a skladá vlastné pesničky. Vydal som okolo 100 kníh, z toho 60 pre deti a mládež (najnovšie je to fantasy sága Chymeros, humorné diktáty Heviho Diktátor alebo Deti pre budúcnosť). Napriek tomu, že mám 65 rokov, som stále tým chalanom vo veku vašich detí. (Kvôli nim som sa naučil rapovať a zavŕtal sa do Minecraftu.) Moja trojitá kvalifikácia žiaka, rodiča i učiteľa ma posmelila v tom, aby som sa pokúsil prispieť k zmene nášho školstva. Učím, systematicky, hoci mimo systému, už vyše 40 rokov. Mojimi prvými žiakmi boli moji spolužiaci, neskôr pribudli Rómovia, autisti a deti so špeciálnymi potrebami, mimoriadne nadané deti, maturanti, vysokoškoláci i samotní učitelia.

Za roky spisovateľskej existencie som prebrázdil Slovensko odhora dolu a navštívil stovky škôl a tisícky detí. Som presvedčený, že vaše/naše deti sú geniálne a mimoriadne, a našou úlohou je nepokaziť im detstvo vlastnou nešikovnosťou a ťarbavosťou. Pretože detstvo je trenažérom i štartovacou plochou na ten najkrajší (vz)let – do života a do budúcnosti. Učím vaše/naše deti a zároveň sa od nich učím, a preto som si udelil hrdý titul učižiak. Teraz im ponúkam „učebnicu“, na ktorej pracujem niekoľko rokov Škola pre tvoju budúcnosť s podtitulom Nauč sa učiť sa pre seba.

O situácii dnešných dní

Situácia, v ktorej sme sa všetci ocitli, vaše deti, ich učitelia i vy, rodičia, nám ukázala, že naše vzdelávanie je absolútne nepripravené na budúcnosť, ktorá sa začala už včera. Od marca minulého roku deň čo deň navštevujem online nejakú triedu a „učím“ vaše deti. Rozhodol som sa pre ne - a spolu s nimi - napísať „učebnicu“ pre budúcnosť, do ktorej sa ponoria ako do napínavého príbehu.

Bude to niečo medzi počítačovou adventúrou, Minicraftom, hľadaním pokémonov, fantasy seriálom alebo komiksom. Mojimi kolegami v tejto škole budú Albert Einstein, Pipi Dlhá Pančucha, Aristoteles, Steven Jobs, Lisa a Bart Simpsonovci či majster Yoda zo Star Wars.

Vaše deti sa ocitnú uprostred fascinujúceho príbehu poznávania a skúmania tohto sveta. Viac ako vybrané slová či slovné príklady nás budú zaujímať stratégie života, spolupráca v tíme, kritické skúmanie faktov, narábanie s financiami, vzťahy, sebaobrana proti šikane, životný time managment, pestovanie vytrvalosti... Chcem inšpirovať deti, aby sa naučili kreatívnemu mysleniu, flexibilite, zvládaniu zmien a v konečnom dôsledku, aby si našli svoje miesto vo svete.

Aký je náš manuál

Priekopník informatiky, profesor Juraj Hromkovič (ETH Zurich, Švajčiarsky federálny technologický inštitút) sa vyjadril, že naše učebnice majú závažný nedostatok: nie sú robené tak, aby sa z nich mohli učiť deti samy, bez réžie učiteľa. Ja k tomu pridám ďalší deficit: vzdelávacie obsahy sa robia bez účasti detí a mladých ľudí. Preto sa ich permanentne pýtam, čo sa chcú naučiť, čo chcú vedieť, čo by v živote chceli robiť. A verte, že deti to vedia pomerne jasne (alebo to aspoň intuitívne cítia.) Preto chcem úzko spolupracovať aj s vašimi deťmi, ktoré sa tak môžu stať mojimi konzultantmi, poradcami, mentormi alebo aj oponentmi a hodnotiteľmi.

Naša kniha je viac manuálom ako učebnicou. Papierová forma slúži ako základ, z ktorého budú vyrastať ďalšie aktivity a ďalšie technológie (internet, You Tube, Facebook, QR kódy, Instagram, mobily a i.) Ale za najdôležitejšie pokladám, že vykročia z knihy priamo do reality, do života, do svojej rodiny, do prírody, na ulicu či na ihrisko.)

Deti dostanú možnosť účinkovať v RPG, rolovej hre, v ktorej môžu hrať samého seba ako dieťa, na ktoré čaká a ktoré potrebuje budúcnosť. Spoločne budeme určovať, čo by sa chceli v tejto škole budúcnosti naučiť. Nevieme, čo nás v najbližších týždňoch a mesiacoch čaká, ale jedno je isté: budúcnosť - aj tá blízka - bude ešte zložitejšia a komplikovanejšia ako doteraz. Naša Škola pre tvoju budúcnosť chce pomôcť vašim deťom, aby boli v živote úspešné a šťastné. Ďakujeme za vašu podporu.

Na čo bude použitá vaša podpora

Vaša podpora bude v prvom rade použitá na prípravu a vydanie knihy Škola pre tvoju budúcnosť. Bude mať formát cca A5 (ako školský zošit), bude v tvrdej väzbe (aby vydržala dlhodobé zaobchádzanie) a bude mať cca 200 strán.

Vek adresáta je od 8 rokov (približne) do 14 rokov (tiež približne). Ilustrovaná bude čiernobielymi obrázkami, grafmi, stripmi, fotografiami, kolážami, memečkami, jednoducho vizuálnou formou, ktorá je blízka dieťaťu alebo mladému dospelému.

Podľa predbežnej kalkulácie by sme pri náklade 1000 kusov dokázali pripraviť a vytlačiť túto knihu za 5 EUR, t.j. spolu 5000 EUR (v tom je tvorba ilustrácií, grafická úprava, jazyková redakcia, skenovanie ilustrácií, reklama, vytlačenie a doprava z tlačiarne. Honorár za napísanie knihy si nebudem uplatňovať.)

Ak sa nám podarí vyzbierať viac ako cieľovú sumu

Ak sa nám podarí vyzbierať vyššiu sumu, budeme môcť, samozrejme, vytlačiť oveľa viac exemplárov. Okrem toho by sme chceli ku knihe vydať pracovný zošit, kolekciu zábavno-kreatívnych úloh, plagát, mapu budúcnosti personalizovanú pre konkrétne dieťa alebo to, čomu deti hovoria „merč“ a čo poznáme ako merchandesign (tričká zvláštneho druhu, o ktorých zatiaľ nechceme hovoriť, zápisník-zápasník).

Ak by sa nám podarilo vyzbierať ešte vyššiu sumu, ako je vyššia suma, radi by sme ju venovali práve vašim deťom – vo forme knihy ich literárnych a výtvarných prác, v prezentovaní ich recitátorského, spíkerského, speváckeho, hudobného, tanečného či youtuberského talentu na našom youtubáckom kanáli.

Možno nám vaša podporu umožní vytvoriť chatbota či aplikáciu, ktorá posunie naše aktivity na vyšší technologický level.

Učím vaše/naše deti a zároveň sa od nich učím, a preto som si udelil hrdý titul učižiak. Teraz im ponúkam „učebnicu“, na ktorej pracujem niekoľko rokov Škola pre tvoju budúcnosť s podtitulom Nauč sa učiť sa pre seba. 

Harmonogram

V týchto týždňoch prebieha komunikácia s deťmi po celom Slovensku, ba aj v zahraničí, aby si sami určili, čo sa chcú (na)učiť. Môže medzi ne patriť aj Vaše dieťa, a to bez ohľadu na to, či našu aktivitu podporíte alebo nie. Naša základňa je zatiaľ na Facebooku v skupine Deti pre budúcnosť a na internetovej stránke www.chymeros.sk. Okrem toho robím online stretnutia cez ZOOM či Teams, kde sa s deťmi rozprávam, počúvam ich, povzbudzujem ich, dávam im výzvy a inšpirácie a ponúkam im spoluprácu. Po tejto prípravnej fáze vydáme knihu Škola pre tvoju budúcnosť.

Chceli by sme ju vydať k 1. júnu, Medzinárodnému dňu detí. Medzitým rozbehneme komunikáciu na Instagrame, prípadne Tik Toku a uverejníme videá na You Tube a podcasty. Ale vydaním knihy sa nič nekončí, iba začína. Kniha v rukách vášho dieťaťa by sa mala stať štartérom, ktorý odštartuje jeho cestu do budúcich dní. Preto až do konca tohto roku budem vaše deti motivovať, zadávať im tvorivé aktivity, poskytovať im spätnú väzbu, oceňovať formou certifikátov a uznania.

Som si vedomý, že je to náročný projekt a sám by som ho nezvládol. Mám však okolo seba veľa pomocníkov, partnerov, dobrovoľníkov, mladých ľudí. Sme pripravení odovzdať svoje schopnosti a sily vašim deťom, pretože sú to v konečnom dôsledku deti nás všetkých, deti našej blízkej budúcnosti.

Ďakujem vám za podporu

Odmeny

Odmenou mi bude dobrý pocit

Páči sa vám projekt, za vašu podporu nič nečakáte, chcete iba prispieť ľubovoľnou sumou. Ďakujeme

Kniha Škola pre tvoju budúcnosť s podpisom autora

Kniha Škola pre tvoju budúcnosť s podpisom autora

Minimálna výška príspevku
20

kniha Škola pre tvoju budúcnosť s podpisom autora a s vloženým motivačným odkazom pre čitateľa

Doručenie: koniec júna 2021
2x Kniha Škola pre tvoju budúcnosť s podpisom autora

2x Kniha Škola pre tvoju budúcnosť s podpisom autora

Minimálna výška príspevku
35

2 knihy Škola pre tvoju budúcnosť s podpisom autora a s vloženým motivačným odkazom pre čitateľa v každej knihe

Doručenie: koniec júna 2021
3x Škola pre tvoju budúcnosť s podpisom autora

3x Škola pre tvoju budúcnosť s podpisom autora

Minimálna výška príspevku
50

3 knihy Škola pre tvoju budúcnosť s osobnými venovaniami podľa vášho želania

Doručenie: koniec júna 2021
3x kniha Škola pre tvoju budúcnosť s podpisom autora + originálny nezarámovaný farebný obrázok vo formáte A5 z ruky Daniela Hevi

3x kniha Škola pre tvoju budúcnosť s podpisom autora + originálny nezarámovaný farebný obrázok vo formáte A5 z ruky Daniela Hevi

Minimálna výška príspevku
100

originálny nezarámovaný farebný obrázok vo formáte A5 z ruky Daniela Heviera + 3 knihy s osobnými venovaniami podľa vášho želania

Doručenie: koniec júna / júl 2021
7x kníh s osobným venovaním + video návšteva vo vašej rodine a rozhovor s vaším dieťaťom cez Skype + ďalšie odmeny

7x kníh s osobným venovaním + video návšteva vo vašej rodine a rozhovor s vaším dieťaťom cez Skype + ďalšie odmeny

Minimálna výška príspevku
300

Portrét vášho dieťaťa z ruky Daniela Heviera podľa dodanej predlohy v autorskom ráme DH vo formáte A5 + video návšteva vo vašej rodine a motivačný rozhovor s vaším dieťaťom + 7 kníh s osobnými venovaniami podľa vášho želania

Počet zostávajúcich odmien 25
Doručenie: koniec júna / júl 2021
Videonávšteva vašej rodiny + online odučenie 1 hodiny v triede vášho dieťaťa + ďalšie odmeny

Videonávšteva vašej rodiny + online odučenie 1 hodiny v triede vášho dieťaťa + ďalšie odmeny

Minimálna výška príspevku
400

7 kníh Škola pre tvoju budúcnosť pre darcu s podpisom autora + videonávšteva vašej rodiny + online odučenie 1 vyučovacej hodiny v triede, do ktorej chodí vaše dieťa + originálny zarámovaný farebný obrázok vášho dieťaťa podľa dodanej predlohy vo formáte A4 z ruky Daniela Heviera

Počet zostávajúcich odmien 20
Doručenie: kniha v júni, ostatné odmeny v júli, návšteva školy v septembri 2021
Mimoriadna odmena - vystupuj v mojej knihe

Mimoriadna odmena - vystupuj v mojej knihe

Minimálna výška príspevku
50

Ak máte tvorivé, zvedavé, dynamické, vymýšľavé, hoci niekedy problematické dieťa, sem s ním! Môže vystupovať v mojej knihe ako postava buď pod svojím menom alebo pod fantazijným nickom. Bude graficky upravená (môže byť aj vo fantasy kostýme) podľa fotografie, ktorú nám dodáte. A samozrejme - bude uvedená v tiráži knihy ako náš konzultant a partner. Pošleme vám tri knihy, aby ste mohli jednu darovať niekomu, kto si nemôže dovoliť kúpiť si ju. Tešíme sa na spoluprácu!

Doručenie: pred začiatkom prázdnin 2021
Odmena pre dospelého, ak nechcete pre deti

Odmena pre dospelého, ak nechcete pre deti

Minimálna výška príspevku
400

Online návšteva vo vašej domácnosti, motivačný rozhovor + 3 knihy Škola pre tvoju budúcnosť + kolekcia kníh a CD Daniela Heviera + príbeh vašej kariéry a úspechu na základe interview uverejnený v knihe

Počet zostávajúcich odmien 10
Doručenie: koniec júna / júl/august 2021
Portrét vášho dieťaťa

Portrét vášho dieťaťa

Minimálna výška príspevku
50

Špeciálna odmena pre tých, ktorí by chceli mať spomienku na našu spoluprácu ešte dlho po skončení kampane a vydaní knihy. Podľa dodanej fotografie nakreslím portrét vášho dieťaťa s jeho menom a mojím podpisom tak, ako som to urobil s mojim autoportrétom, keď som bol tretiak. A pravdaže, k tejto odmene patrí aj výtlačok knihy Škola pre tvoju budúcnosť s podpisom autora.

Počet zostávajúcich odmien 16
Doručenie: v priebehu prázdnin 2021
Novinky

Učebnica, ktorá sa nemusí, ale chce

Update #7, 13.04.2021

Živo si pamätám na svoje školské roky, hoci to bolo už pred sto rokmi ?

Možno preto tak rozumiem dnešným deťom, ktoré pre mňa ešte stále nie sú

iba žiaci. Mal som rád, keď sme dostávali na konci školského roka

učebnice na nový rok. Listoval som si ich, čítal, prehŕňal sa v nich a

vtedy som sa skutočne vzdelával. Zo zvedavosti, pre seba, zápalisto. Po

začiatku nového školského roka sa učebnice zrazu zmenili - boli všedné,

fádne,sivé, nudné, nezaujímavé. Už som sa nechcel učiť, ale musel. Už ma

z nich skúšali a známkovali.
Vytvoril som "učebnicu", ktorú deti nebudú musieť. Dúfam, že budú chcieť.

Inšpirujúci názor rodiča

Update #6, 12.04.2021

Na moju výzvu napísať svoje názory na to, čo by malo byť v pripravovanej knihe Škola pre budúcnosť, som dostal tento podnetný mail od pani Marcely: 

"Mám len malé deti, ktoré nevedia čítať, preto mi dovoľte môj “dospelácky” pohľad. Pracujem s dospelými v oblasti ľudských zdrojov a jeden z najväčších problémov, s ktorým sa stretávam, je nepoznanie samého seba. Tým, že nás odmala nikto poriadne neučí vnímať, v čom som dobrý/á - čo sú moje silné stránky a ako ich môžem rozvíjať, len ťažko to vieme pomenovať v dospelosti a na nich stavať. Keď sa spýtam mojich 11 a 15 r. neterí, v čom sa cítiš byť silná, dobrá, jedinečná, nevedia to pomenovať tak na sebe ako aj na druhých. Tým, že netušia, v čom je ich sila, nepoznajú možnosti, kam jednotlivé danosti môžu posunúť, a tak stavať na svojej jedinečnosti. To isté platí aj o rozvojových zručnostiach a pochopení, že každá stránka osobnosti má tak svoje
výhody i nevýhody. Ďalšou nemenej náročnou témou je poskytovanie konštruktívnej spätnej väzby a jej prijímanie.
Ako rodiča by ma zaujímal aj pohľad detí na učenie a možno aj popísanie pocitov, ako sa cítia, keď sa ich pýta rodič napríklad obligátnu otázku “čo bolo v škole” a možno ukázať  deťom, ako naučiť rodičov lepšie porozumieť ich učiacim sa potrebám, pripadne pýtať sa správne a užitočné otázky, ktoré motivujú a neotravujú."
Vážim si, že aj pani Marcela prispela k diskusii o našich spoločných problémoch.

323!

Update #5, 11.04.2021

Milí priatelia, dovoľujem si vás poprosiť, aby ste si pozreli priložený obrázok. Je na ňom niekoľko čísel. Niektoré sú výraznejšie a ponúkajú sa na prvý pohľad. 191 % a 9.547 EUR. Isteže, sú to skvelé čísla a ja som vám za ne veľmi vďačný. Ale pre mňa je najcennejšie to nenápadné číselko v strede dolu, pri nápise Podporovatelia. 323. Moja myšlienka našla 323 vás, ktorí ste uznali za hodné podporiť ju. To znamená, že vyše 300 ľuďom, ktorí sa dozvedeli o tejto mojej iniciatíve,  záleží na šťastí a úspechu našich detí a chcú sa na ňom podieľať. Ale aby ste mali účasť na knihe, ktorú teraz spresňujem a aktualizujem s mnohými deťmi, chcem vás poprosiť o nasledujúcu aktivitu: napíšte mi, prosím, čo by som ešte mal do tejto "neučebnice" doplniť, čo vám tam chýba alebo čo by tam nemuselo byť. Samozrejme, najlepšie bude, ak sa s tým poradíte so svojimi deťmi. Svoje návrhy mi môžete posielať na mail: detiprebuducnost@gmail.com. Ďakujem a teším sa na to, že sme spolu rozvinuli diskusiu o budúcnosti nášho školstva. Daniel Hevier

POZOR! Pridali sme mimoriadnu odmenu! Vaše dieťa môže vystupovať v našej knihe!

Update #4, 10.04.2021

Ak máte tvorivé, zvedavé, dynamické, vymýšľavé, hoci niekedy
problematické dieťa, sem s ním! Môže vystupovať v mojej knihe ako
postava buď pod svojím menom alebo pod fantazijným nickom. Bude graficky
upravená (môže byť aj vo fantasy kostýme) podľa fotografie, ktorú nám
dodáte. A samozrejme - bude uvedená v tiráži knihy ako náš konzultant a
partner. Pošleme vám tri knihy, aby ste mohli jednu darovať niekomu, kto
si nemôže dovoliť kúpiť si ju. Tešíme sa na spoluprácu!

Podpora od profesora Hromkoviča

Update #3, 10.04.2021

Profesor Juraj Hromkovič je jedným z mojich inšpirátorov, ako formovať školstvo. Úspešne sa presadil v medzinárodnom kontexte ako svetová kapacita v informatike a teórii grafov. Týmto pojmom vôbec nerozumiem, ale dokonale rozumiem misii, ktorú pán profesor hlása v pedagogike: nezadusiť v deťoch zvedavosť, naučiť ich učiť sa, prežívať radosť z objavovania sveta. Napísal som mu, že jeho vízia o učebniciach, z ktorých by sa deti dokázali učiť samy, bola pre mňa inšpirujúca aj pri písaní Školy pre tvoju budúcnosť. Obratom mi prišla odpoveď, v ktorej pán profesor píše:
"Mily pan kolega, velmi ma tesi, ze Ste sa dali na takuto peknu i ked narocnu ulohu.Samozrejme, ze ma mozete citovat."
Takže máme aj ďalšieho podporovateľa. Verím, že túto knihu ocenia nielen vaše deti, ale aj dospelí, ktorí sú rovnako osvietení ako profesor Juraj Hromkovič. A tu je niečo o ňom: https://www.wikiwand.com/sk/Juraj_Hromkovi%C4%8D

Čo sa chce naučiť vaše dieťa?

Update #2, 07.04.2021

Pretože moja kniha je jedinečná a inovačná v tom, že reaguje na skutočné potreby detí, pýtam sa ich - a na tomto mieste prostredníctvom vás, rodičov: ČO SA CHCE NAUČIŤ VAŠE DIEŤA? Nemyslím tým zlomky, percentá, vybrané slová... Ale čo sa chce naučiť samo pre seba, pre svoj život, rast a budúcnosť. Skejtovať? Vytvárať skvelé graffiti? Vedieť sa obrániť proti agresorovi? Zarobiť peniaze? Budem vám vďačný, ak mi napíšete túžby a potreby vášho dieťaťa. Ďakujem a teším sa na vaše odpovede. Môžete mi ich poslať na mail detiprebuducnost@gmail.com

Daniel Hevier

Ďakujeme.

Update #1, 06.04.2021

Asi najčastejšie napísané slovo na Startlabe je práve toto - ďakujeme. Aj my ho dnes radi vyslovujeme, pretože lepšie a krajšie sa to nedá povedať. Milí priatelia, za necelé 4 dni našej kampane sme dosiahli 85% našej cieľovej sumy. Ďakujeme všetkým 148 podporovateľom a ako mnohí pred nami - ani my pri blížiacej sa cieľovej sume nekončíme. Bolo by to ľahkomyseľné a voči tým, ktorí nás podporujú, aj nefér. Za ďalších 31 dní máme možnosť získať podporu ďalších ľudí, a tak uskutočniť aj ďalšie veci, ktoré spomíname v kampani. Ale najviac nás teší, že sme získali nových priateľov a nových spojencov v úsilí zmeniť naše školstvo zdola - od našich detí, od vás, rodičov a učiteľov. Do skorého počutia.
Podporovatelia
Jana Jezikova 5 €
Marta Drnovská Drnovská 22 €

🎁 Kniha Škola pre tvoju budúcnosť s podpisom autora

Anonymný podporovateľ 22 €

🎁 Kniha Škola pre tvoju budúcnosť s podpisom autora

Stanislav Králik 22 €

🎁 Kniha Škola pre tvoju budúcnosť s podpisom autora

Ľuboslav Klec 22 €

🎁 Kniha Škola pre tvoju budúcnosť s podpisom autora

✏ Vyzera to vyborne, tesime sa na knihu!

Katarína Šalamúnová Šalamúnová 42 €

🎁 2x Kniha Škola pre tvoju budúcnosť s podpisom autora

✏ Veľmi sa tešíme na Vašu knihu pán Hevier 😊

Anonymný podporovateľ 52 €

🎁 3x Škola pre tvoju budúcnosť s podpisom autora

Anonymný podporovateľ 52 €

🎁 3x Škola pre tvoju budúcnosť s podpisom autora

Anonymný podporovateľ 100 €

🎁 3x kniha Škola pre tvoju budúcnosť s podpisom autora + originálny nezarámovaný farebný obrázok vo formáte A5 z ruky Daniela Hevi

✏ S obdivom a láskou k Vašim aktivitám

Jana Holevova 37 €

🎁 2x Kniha Škola pre tvoju budúcnosť s podpisom autora

✏ Pan Hevier, dakujeme, vo pre svojich citaleov robite a nesmierne si Vasu pracu vazime! Ak mozete, napiste mojim 9-rocnym dvojickam Lucke a Hanke venovanie.. Miluju knihy Dakujem a zelam Vam vsetko dobre a pevne zdravie Holevova

Anonymný podporovateľ 52 €

🎁 Kniha Škola pre tvoju budúcnosť s podpisom autora

✏ Ďakujem Vám, nový Život začína aj pre mňa

Anonymný podporovateľ 22 €

🎁 Kniha Škola pre tvoju budúcnosť s podpisom autora

✏ Dakujeme, ze robite takuto uzasnu vec pre nase deti.

Anonymný podporovateľ 22 €

🎁 Kniha Škola pre tvoju budúcnosť s podpisom autora

Anonymný podporovateľ 22 €

🎁 Kniha Škola pre tvoju budúcnosť s podpisom autora

Anonymný podporovateľ 32 €

🎁 Kniha Škola pre tvoju budúcnosť s podpisom autora

Zuzana Breceljová 22 €

🎁 Kniha Škola pre tvoju budúcnosť s podpisom autora

Andrea Paull 22 €

🎁 Kniha Škola pre tvoju budúcnosť s podpisom autora

✏ Rada podporim dobru vec a hlavne knizku inu oproti tym skolskym hlavne v tejto dobe, uz teraz sa tesim ako si ju budem listovat, citat s 11rocnym synom, prajem vela sil, zdravia do dalsej tvorivej prace andrea

Emil Huraj 100 €

🎁 3x kniha Škola pre tvoju budúcnosť s podpisom autora + originálny nezarámovaný farebný obrázok vo formáte A5 z ruky Daniela Hevi

Anonymný podporovateľ 5 €

✏ Ďakujeme Pán spisovateľ

Michal Vlk 37 €

🎁 2x Kniha Škola pre tvoju budúcnosť s podpisom autora

✏ Ste človek plný skvelých nápadov s dobrým srdcom. Držíme s Vami a podporujeme Vás ako sa dá. Držte sa 💪🥇👏 Rodinka Vlková z Nemšovej

Anonymný podporovateľ 22 €

🎁 Kniha Škola pre tvoju budúcnosť s podpisom autora

✏ 👍👏👏 Na veselé a milé stretnutie s Vami, keď som bola sama školáčka, sa nedá zabudnúť. Deti majú Vašu tvorbu tiež radi, verím, že ich kniha poteší.

Anonymný podporovateľ 22 €

🎁 Kniha Škola pre tvoju budúcnosť s podpisom autora

Tomáš Sťahula 22 €

🎁 Kniha Škola pre tvoju budúcnosť s podpisom autora

✏ Venovať prosím dvojičkám Anne a Laure

Anonymný podporovateľ 22 €

🎁 Kniha Škola pre tvoju budúcnosť s podpisom autora

Alžbeta Kostúriková 22 €

🎁 Kniha Škola pre tvoju budúcnosť s podpisom autora

Anonymný podporovateľ 5 €

✏ Dobro treba podporiť

Anonymný podporovateľ 22 €

🎁 Kniha Škola pre tvoju budúcnosť s podpisom autora

Alžbeta Gajdošová 20 €

✏ Nestihla som sa ešte oboznámiť s projektom, hneď to urobím, ale chcem vyjadriť podporu, lebo čo vytvorí Daniel Hevier je určite hodnotné, nadčasové, kreatívne a ľudské, milujem jeho knihy pre deti. Hevier je pre mňa POJEM.

Jana Lomenová 22 €

🎁 Kniha Škola pre tvoju budúcnosť s podpisom autora

Zuzana Palenčíková 22 €

🎁 Kniha Škola pre tvoju budúcnosť s podpisom autora

Autori
Miesto realizácie projektu

Bratislavský kraj

OZ VERTIGOS

OZ VERTIGOS

Občianske združenie Vertigos má za cieľ podporovať, inšpirovať a podnecovať k tvorivosti a aktivite deti a mladých ľudí, podporovať čítanie, samostatné myslenie, rozvíjanie talentov a schopností. Pod vedením Daniela Heviera a mnohých spolupracovníkov im poskytujeme priestor na osobný rast a verejnú prezentáciu.Spolupracujeme so školami, rodinami, fakultami. Realizujeme dlhodobý umelecko-kreatívny aktivizačný projekt pre deti a mladých ľudí Chymeros. Pôsobíme vo viacerých oblastiach (literatúra, divadelné umenie, komiksová scéna, hudba, tanec, dizajn, móda, internetová sféra...) a cez všetky média budujeme vo svojich čitateľoch, divákoch, poslucháčoch, účastníkoch motiváciu nie pasívne prijímať rôzne umelecké podnety, ale ich pretaviť do aktívnej kreativity, a tak im pomôcť prejsť radostnú cestu od dieťaťa k mladému dospelému. O naše aktivity prejavili záujem viaceré vydavateľstvá a organizácie aj v zahraničí (Česká republika, Nemecko, Francúzsko, Taliansko). Dôležitou súčasťou je školstvo a vzdelávania, pretože Daniel Hevier je aj inovátorom a inšpirátorom zmien v našom školskom systéme.

Komentáre
Kontaktovať autora

Máte otázku k projektu či odmenám? Napíšte priamo autorom kampane. Vaša správa z formulára im príde ako email.

Odmeny

Odmenou mi bude dobrý pocit

Páči sa vám projekt, za vašu podporu nič nečakáte, chcete iba prispieť ľubovoľnou sumou. Ďakujeme

Kniha Škola pre tvoju budúcnosť s podpisom autora

Kniha Škola pre tvoju budúcnosť s podpisom autora

Minimálna výška príspevku
20

kniha Škola pre tvoju budúcnosť s podpisom autora a s vloženým motivačným odkazom pre čitateľa

Doručenie: koniec júna 2021
2x Kniha Škola pre tvoju budúcnosť s podpisom autora

2x Kniha Škola pre tvoju budúcnosť s podpisom autora

Minimálna výška príspevku
35

2 knihy Škola pre tvoju budúcnosť s podpisom autora a s vloženým motivačným odkazom pre čitateľa v každej knihe

Doručenie: koniec júna 2021
3x Škola pre tvoju budúcnosť s podpisom autora

3x Škola pre tvoju budúcnosť s podpisom autora

Minimálna výška príspevku
50

3 knihy Škola pre tvoju budúcnosť s osobnými venovaniami podľa vášho želania

Doručenie: koniec júna 2021
3x kniha Škola pre tvoju budúcnosť s podpisom autora + originálny nezarámovaný farebný obrázok vo formáte A5 z ruky Daniela Hevi

3x kniha Škola pre tvoju budúcnosť s podpisom autora + originálny nezarámovaný farebný obrázok vo formáte A5 z ruky Daniela Hevi

Minimálna výška príspevku
100

originálny nezarámovaný farebný obrázok vo formáte A5 z ruky Daniela Heviera + 3 knihy s osobnými venovaniami podľa vášho želania

Doručenie: koniec júna / júl 2021
7x kníh s osobným venovaním + video návšteva vo vašej rodine a rozhovor s vaším dieťaťom cez Skype + ďalšie odmeny

7x kníh s osobným venovaním + video návšteva vo vašej rodine a rozhovor s vaším dieťaťom cez Skype + ďalšie odmeny

Minimálna výška príspevku
300

Portrét vášho dieťaťa z ruky Daniela Heviera podľa dodanej predlohy v autorskom ráme DH vo formáte A5 + video návšteva vo vašej rodine a motivačný rozhovor s vaším dieťaťom + 7 kníh s osobnými venovaniami podľa vášho želania

Počet zostávajúcich odmien 25
Doručenie: koniec júna / júl 2021
Videonávšteva vašej rodiny + online odučenie 1 hodiny v triede vášho dieťaťa + ďalšie odmeny

Videonávšteva vašej rodiny + online odučenie 1 hodiny v triede vášho dieťaťa + ďalšie odmeny

Minimálna výška príspevku
400

7 kníh Škola pre tvoju budúcnosť pre darcu s podpisom autora + videonávšteva vašej rodiny + online odučenie 1 vyučovacej hodiny v triede, do ktorej chodí vaše dieťa + originálny zarámovaný farebný obrázok vášho dieťaťa podľa dodanej predlohy vo formáte A4 z ruky Daniela Heviera

Počet zostávajúcich odmien 20
Doručenie: kniha v júni, ostatné odmeny v júli, návšteva školy v septembri 2021
Mimoriadna odmena - vystupuj v mojej knihe

Mimoriadna odmena - vystupuj v mojej knihe

Minimálna výška príspevku
50

Ak máte tvorivé, zvedavé, dynamické, vymýšľavé, hoci niekedy problematické dieťa, sem s ním! Môže vystupovať v mojej knihe ako postava buď pod svojím menom alebo pod fantazijným nickom. Bude graficky upravená (môže byť aj vo fantasy kostýme) podľa fotografie, ktorú nám dodáte. A samozrejme - bude uvedená v tiráži knihy ako náš konzultant a partner. Pošleme vám tri knihy, aby ste mohli jednu darovať niekomu, kto si nemôže dovoliť kúpiť si ju. Tešíme sa na spoluprácu!

Doručenie: pred začiatkom prázdnin 2021
Odmena pre dospelého, ak nechcete pre deti

Odmena pre dospelého, ak nechcete pre deti

Minimálna výška príspevku
400

Online návšteva vo vašej domácnosti, motivačný rozhovor + 3 knihy Škola pre tvoju budúcnosť + kolekcia kníh a CD Daniela Heviera + príbeh vašej kariéry a úspechu na základe interview uverejnený v knihe

Počet zostávajúcich odmien 10
Doručenie: koniec júna / júl/august 2021
Portrét vášho dieťaťa

Portrét vášho dieťaťa

Minimálna výška príspevku
50

Špeciálna odmena pre tých, ktorí by chceli mať spomienku na našu spoluprácu ešte dlho po skončení kampane a vydaní knihy. Podľa dodanej fotografie nakreslím portrét vášho dieťaťa s jeho menom a mojím podpisom tak, ako som to urobil s mojim autoportrétom, keď som bol tretiak. A pravdaže, k tejto odmene patrí aj výtlačok knihy Škola pre tvoju budúcnosť s podpisom autora.

Počet zostávajúcich odmien 16
Doručenie: v priebehu prázdnin 2021