Kino v bazéne 2017

Skoro 35 rokov Gymnázium J. G. Tajovského v Banskej Bystrici skrývalo nádvorie s výnimočným architektonickým rázom. Chátralo, a tak sme sa v roku 2013 ako študenti gymnázia rozhodli dať tomuto priestoru novú tvár. Počas leta v areáli organizujeme projekcie filmov, koncerty a DIY umelecké projekty otvorené verejnosti. Spolu s vami môže byť 5. ročník Kina v bazéne ešte lepší.

Film
Lokálny rozvoj
Kino v bazéne 2017
Získaná suma
103 %
1 030 €
z cieľovej sumy
1 000 €
Kampaň bola
úspešná
O projekte

Poznáte príbeh veľkej betónovej oázy v Banskej Bystrici?

Keď v 70. rokoch minulého storočia vytvorili architekti Jaroslav Kubička a Pavel Rek priestor, ktorý mal slúžiť študentom a návštevníkom komplexu škôl na Tajovského ulici v Banskej Bystrici, asi netušili, že tento výnimočný priestor ostane skrytý desiatky rokov pred očami verejnosti. Títo dvaja architekti stvorili v školskom areáli avantgardnú betónovú oázu, ktorú 35 rokov obchádzali tisícky študentov a nikto nedokázal využiť jej široký potenciál.


foto: archív


Čo robíme my?

Ako študenti Gymnázia Jozefa Gregora Tajovského sme sa začali o tento priestor zaujímať a v roku 2013 sme založili sme projekt Kino v bazéne. Po základnej revitalizácii priestoru sme začali v priestore nádvoria každoročne organizovať filmové premietania, koncerty, ale aj vlastnú produkciu v podobe site-specific predstavení. Všetky podujatia, ktoré organizujeme, sú bez vstupného, otvorené širokej verejnosti. Náš projekt podnietil k aktivite aj samotnú školu, ktorá sa o priestor začala zaujímať a pokračuje v jeho renesancii aj mimo nášho projektu.


foto: Viktŕoia Horňanová


Počas štyroch ročníkov naše podujatia v bazéne navštívilo vyše 6000 ľudí, každé leto pre širokú verejnosť prinášame výber najzaujímavejšej súčasnej kinematografie (doteraz ich bolo ...), počas exkluzívnych open-air koncertov ku nám zavítal napríklad aj legendárny Marián Varga, alebo skupina Longital (video). V posledných dvoch rokoch sme vo vlastných kapacitách vytvorili multimediálne predstavenia TOK (video) a kreCHkosť (video). Našou prioritou je kultivácia tohto výnimočného priestoru prostredníctvom kultúrnych podujatí a jeho prezentácia verejnosti.



Záleží nám aj na budovaní ďalších kultúrnych bodov v Banskej Bystrici, preto sa v roku 2017 spájame s projektom Literárna bašta (web), aby sme podporili vznik moderného literárneho centra v historickej bašte z 15. storočia, ktorá stojí na Katovnej ulici a v budúcnosti by mala slúžiť ako literárna kaviareň a rezidenčný dom pre spisovateľov z celého sveta. Baštu podporíme sériou eventov so slovenskými umelcami.



Staňte sa súčasťou príbehu jedinečného miesta v Banskej Bystrici.

V tomto momente prosím o spoluprácu vás. Každý rok dobrovoľnícky organizujeme eventy voľne prístupné verejnosti, aby sme brány nášho obľúbeného miesta mohli otvoriť dokorán. Snažíme sa prebudiť duch tohto miesta prostredníctvom kultúrnych aktivít a boli by sme radi, keby sa o ňom dozvedelo ešte viac ľudí.

Svojím finančným príspevkom pre Kino v bazéne v roku 2017 môžete podporiť realizáciu približne 15 podujatí, piaty ročník našich podujatí otvoríme už 22. júna 2017. Odmeníme sa vám jedinečnými vizuálnymi artefaktami z nášho priestoru, pretože si myslíme, že je fakt dobrý.

Ďakujeme vám.



Viac aktuálnych informácií o Kine v bazéne 2017 môžete sledovať v Novinkách a na našom facebooku. Ak máte nejakú otázku, alebo nás chcete podporiť nejakým iným spôsobom, napíšte nám na slavo@kinovbazene.eu.

Odmeny

Chcem podporiť!

Nepotrebujete odmenu? Tak darujte sumu podľa svojho uváženia a získajte aspoň našu vďaku.

Minivisual (pohľadnica)

Minimálna výška príspevku
10

Každý donor/donorka dostane aj dve pohľadnice s vizuálom priestoru nádvoria Gymnázia J. G. Tajovského a naším poďakovaním priamo do schránky. Jednu z nich môžete niekomu poslať, alebo podarovať. (obrázok je ilustračný)

Midivisual (tričko)

Minimálna výška príspevku
20

Socialistická avantgarda sa dnes nosí, preto sme sa rozhodli vizuál nášho bazéna umiestniť aj na kvalitné tričká. Ku ním vám pribalíme aj pohľadnicu. Pre istotu nám do odkazu napíšte aj svoju veľkosť. (obrázok je ilustračný)

Maxivisual (obraz)

Minimálna výška príspevku
50

Pre skutočných priaznivcov bazéna (areálu Gymnázia Jozefa Gregora Tajovského) máme prichystané veľkoformátové fotky nášho nádvoria. A keďže si ho nebudete môcť zobrať (napríklad) na prechádzku, pribalíme vám pohľadnicu. (obrázok je ilustračný)

Kompletvisual (všetko)

Minimálna výška príspevku
100

Tak ale toto nie! Pre skutočných fanúšikov a fanúšičky máme prichystaný balíček všetkých podarúnkov. Bazén na vás bude zízať aj z konzervy! (obrázok je ilustračný)

Novinky

Kino v bazéne vám ďakuje!

Update #5, 14.07.2017

Vďaka všetkým, ktorí podporili našu kampaň na portáli StartLab! Tí a tie, ktorí netrpezlivo čakajú na svoje odmeny, budú odmenení niekedy na prelome júla a augusta, už teraz na odmenách vytrvalo pracujeme a o podrobnostiach vás budeme informovať.

Aj vďaka podpore na StartLabe môžeme v tomto roku v bazéne každý týždeň realizovať skvelé premietania a ďalšie výnimočné podujatia. Pozývame vás:

20.07. Piata loď
22.07 Nech žije bašta! (koncerty: Tante Elze, Ali ibn Rashid / besedy: Aňa Ostrihoňová, Daniel Majling
27.07. Sieranevada
03.08. Paterson
10.08. Denník rušňovodiča
17.08. Nikdy nejsme sami

Kino v bazéne 2017 je otvorené, zbierka potrvá ešte 10 dní

Update #4, 25.06.2017

Štvrtkové premietanie filmu Toni Erdmann otvorilo piaty ročník podujatí v areáli Gymnázia Jozefa Gregora Tajovského v Banskej Bystrici. Pozrite si fotoreportáž z otvorenia na portáli BBonline.

Okrem toho sme v uplynulom týždni prekonali polovicu časového limitu našej zbierky a tiež sme prekročili polovicu zo sumy 1000€, ktorú zbierame už len do 6. júla 2017.

Aby sme neostali iba pri prázdnych slovách, na toto leto sme avizovali v bazéne aj niekoľko koncertov. Už teraz vám môžeme oficiálne prisľúbiť, že do bazéna prídu skupiny Tante Elze, Ospalý pohyb, Hviezda a to nie je zďaleka všetko.

Vstup na všetky podujatia, tak ako v minulých rokoch, ostáva dobrovoľný. Ak ešte stále váhate, či nás podporiť, veríme, že vás aj tieto hudobné lahôdky presvedčia, že sa to oplatí. V prípade, že ste nás už podporili, budeme radi, ak túto správu posuniete svojim blízkym a priateľom.

Ďakujeme a prajeme vám pekné letné dni.

P.S. Najbližšie sa v bazéne vidíme vo štvrtok 29. júna, kedy budeme premietať dokument Mira Rema Richard Müller: Nespoznaný (viac info: fb event)




Už vo štvrtok 22.6. otvárame, no čaká nás ešte veľa práce

Update #3, 19.06.2017

Ostáva už len pár dní do otvorenie piatej sezóny nášho Kina v bazéne. Na facebooku sme za uplynulé dni kompletne predstavili náš tohtoročný filmový program. Budeme radi, ak prídete a dáte o nás a o našej zbierke na StartLabe vedieť aj všetkým svojim kamošom a kamoškám. Ďakujeme!

A tu je už kompletný program spolu s plagátom, ktorý zdôrazňuje opäť aj naše skvelé miesto:

22.06. Toni Erdmann
29.06. Richard Müller: Nespoznaný
06.07. 24 týždňov
13.07. Toto je náš svet
20.07. Piata loď
27.07. Sieranevada
03.08. Paterson
10.08. Denník rušňovodiča
17.08. Nikdy nejsme sami




Po prvom dni máme 14%, program odhalil film o Müllerovi

Update #2, 07.06.2017

Úspešne máme za sebou prvý deň našej kampane na StartLabe. Prešlo len niečo viac ako 24 hodín a tešíme sa zo 14%. Náš filmový program zároveň odhalil ďalšiu lahôdku. Týždeň po otvorení (29.6.) budeme premietať dokument Mira Rema Richard Müller: Nespoznaný (fb event), ktorý sa v tomto roku dostal aj súťažnej dokumentárnej sekcie na MFF Karlovy Vary. Hovorí sa, že je to opäť samá kontroverzia, no príďte to posúdiť sami. Nezabudnite sledovať náš facebook, kde každý deň odhaľujeme ďalšie akcie.


Kino v bazéne otvorí najlepší európsky film minulého roka

Update #1, 31.05.2017

Hoci naša kampaň na StartLabe potrvá až do konca júna, od otvorenia 5. ročníka nášho projektu Kino v bazéne nás delí už len pár týždňov, preto vám budeme na našom facebooku v nasledujúcich dňoch postupne predstavovať náš tohtoročný filmový program.

Aj v roku 2017 budeme premietať vždy vo štvrtok, prvé premietanie sa uskutoční 22. júna, posledný raz budeme v tomto roku premietať 17. augusta. No a ktorý film otvorí tento ročník?

Bude to Toni Erdmann, ktorý si odniesol 6 cien z European Film Awards a nominácie na Oscara a Zlatý Glóbus. Geniálny príbeh o znovunájdení puta medzi otcom a dcérou, o dnešnej rýchlej dobe, ktorý inteligentne búra nešťastné mýty o nemeckej komédii.

Zaujímavosťou je, že herec Peter Simonischek, hlavný herecký predstaviteľ filmu Toni Erdmann, len nedávno v Banskej Bystrici nakrúcal niekoľko scén do pripravovaného filmu Martina Šulíka Tlmočník, kde hrá tiež jednu z hlavných úloh.

Pridajte sa a pozvite svojich kamarátov do eventu na facebooku.



Podporovatelia
Erika 10 €
Matus Kluz 20 €
Erika 10 €

✏ Drzim palce

Anonymný podporovateľ 10 €
Damián 10 €

🎁 Minivisual (pohľadnica)

danka 10 €
Anonymný podporovateľ 10 €
Monika Zázrivcová 12 €
Anna Theodoulides 21 €

🎁 Midivisual (tričko)

Ivan Golembiovský 10 €

✏ Nech sa darí :)

Ľuboš Pališin 50 €
Mária Hurná 10 €
Robo Beňo 20 €

🎁 Midivisual (tričko)

✏ Nijaky bazen nedokaze odpremietat tolko filmov cloveku, ako dokaze Kino v bazene cloveku. - velkost L

Radoslav Sloboda 50 €

🎁 Maxivisual (obraz)

✏ Budete premietat aj majstrovstva v lakrose?

Soňa Beňová 10 €
Veronika Fedorkova 10 €

🎁 Minivisual (pohľadnica)

Anonymný podporovateľ 25 €
Hana Kasová 20 €

✏ Držím palce

Jana Matulayová 20 €

✏ Prajem veľa energie a dobrých ápadov

Ivana Skodova 13 €
Tünde Maťašová 20 €

🎁 Midivisual (tričko)

Anonymný podporovateľ 5 €

✏ :)

Mária Sochorová 30 €
Anonymný podporovateľ 20 €
Dušana Laučíková 20 €

🎁 Midivisual (tričko)

✏ Veľkosť M

Jana Raganová 10 €
Filip Roháček 30 €
Jaroslav Stančík 10 €

✏ Naplňme bazén peniazmi.

Anonymný podporovateľ 20 €

🎁 Midivisual (tričko)

✏ Teším sa na ďalšie letné zážitky s Vami v tričku veľkosti M ;) Ďakujem, že ste!

Zuzana Szabóová 50 €

🎁 Maxivisual (obraz)

✏ Toto kúpalisko mám najradšej!

Autori
Slavo Sochor

Slavo Sochor

Kontaktovať autora

Máte otázku k projektu či odmenám? Napíšte priamo autorom kampane. Vaša správa z formulára im príde ako email.

Odmeny

Chcem podporiť!

Nepotrebujete odmenu? Tak darujte sumu podľa svojho uváženia a získajte aspoň našu vďaku.

Minivisual (pohľadnica)

Minimálna výška príspevku
10

Každý donor/donorka dostane aj dve pohľadnice s vizuálom priestoru nádvoria Gymnázia J. G. Tajovského a naším poďakovaním priamo do schránky. Jednu z nich môžete niekomu poslať, alebo podarovať. (obrázok je ilustračný)

Midivisual (tričko)

Minimálna výška príspevku
20

Socialistická avantgarda sa dnes nosí, preto sme sa rozhodli vizuál nášho bazéna umiestniť aj na kvalitné tričká. Ku ním vám pribalíme aj pohľadnicu. Pre istotu nám do odkazu napíšte aj svoju veľkosť. (obrázok je ilustračný)

Maxivisual (obraz)

Minimálna výška príspevku
50

Pre skutočných priaznivcov bazéna (areálu Gymnázia Jozefa Gregora Tajovského) máme prichystané veľkoformátové fotky nášho nádvoria. A keďže si ho nebudete môcť zobrať (napríklad) na prechádzku, pribalíme vám pohľadnicu. (obrázok je ilustračný)

Kompletvisual (všetko)

Minimálna výška príspevku
100

Tak ale toto nie! Pre skutočných fanúšikov a fanúšičky máme prichystaný balíček všetkých podarúnkov. Bazén na vás bude zízať aj z konzervy! (obrázok je ilustračný)