Podporte vydanie edície Malé VEĽKÉ dejiny Milana Šimečku

Podporte vydanie edície Malé VEĽKÉ dejiny Milana Šimečku

Pomôžte nám vydať edíciu Malé VEĽKÉ dejiny Milana Šimečku a spoznajte muža, ktorý bol súčasťou zmeny, čo ovplyvnila každého z nás. Spisovateľa, ktorého myšlienky rezonovali už Nežnou revolúciou a rovnako živé sú dodnes. Veríme, že odkaz Milana Šimečku môže urobiť svet lepším miestom a chceme, aby ho spoznalo čo najviac ľudí. Vydávame preto PRVÚ edíciu jeho diela v slovenskom preklade.

Literatúra
História
Podporte vydanie edície Malé VEĽKÉ dejiny Milana Šimečku

Kampaň bola

úspešná
Získaná suma
188 % 11 292 €
Cieľ Cieľová suma
Vydanie prvých 4 kníh z edície malé VEĽKÉ dejiny Milana Šimečku
6 000 €
Pridanie diela Veľký Brat a Veľká Sestra do edície
10 000 €
Podporte vydanie edície Malé VEĽKÉ dejiny Milana Šimečku

Nadácia otvorenej spoločnosti znásobí vaše príspevky

Každá podpora bude znásobená a to až pokiaľ kampaň nedosiahne sumu 6 000 €
Prečítajte si viac o tejto unikátnej podpore vybraných projektov.

O projekte

Prečo chceme vydať dielo Milana Šimečku?

Svojím dielom a aktivitou v oblasti ľudských práv získal veľkú autoritu v Československu aj vo svete, jeho diela patrili k tým najprekladanejším. Napriek tomu je verejnosti takmer neznámy. Šimečkove nadčasové myšlienky sú však ŽIVÉ AJ DNES. Preto sme sa to rozhodli zmeniť! Chceme vám sprístupniť výnimočné dielo Milana Šimečku v slovenskom jazyku, aby ste ho mohli spoznať aj vy. A tak, ako sa mohli samizdaty šíriť len vďaka odvážnemu odhodlaniu podporovateľov a podporovateliek, aj my dnes potrebujeme pomoc ľudí, ktorí veria v občiansku spoločnosť. Pridajte sa k nám a pomôžte nám vydať jeho dielo!

Kto bol Milan Šimečka?

Politický mozog disentu, nadčasový humanista schopný osloviť ľudí naprieč celým sociálnym spektrom, vysokoškolský profesor aj bagrista, Havlov spoluväzeň a neskôr poradca, utopista prenasledovaný komunistami, spisovateľ, ktorého tvorivá aktivita by stačila priemernému človeku aj na dva životy, muž, ktorý náhle zomrel veľmi krátko po tom, ako sa dočkal vytúženej slobody a počiatku demokratických zmien.

Milan Šimečka bol filozofom a rozhľadeným intelektuálom, napriek tomu písal prístupne, zrozumiteľne, spôsobom, ktorý v človeku rezonuje. Bol citlivým a empatickým človekom, ktorý sa snažil rozumieť životom ľudí, ich presvedčeniam, nádejam a  bežnému fungovaniu. Rovnako hodnotne dokázal viesť rozhovory s intelektuálmi v salónoch, aj so spolupracovníkmi na stavbe. So záujmom ho počúvalo 500-členné publikum na univerzite, aj úzky spriatelený kruh.

Pamatuji se na jednu z těch otázek, které Milan skoro vždy opakoval. Představte si, že nastane svoboda a vy budete mít k dispozici tři minuty
v rádiu nebo televizi. Co řeknete? Jste na to připraveni? Na svoji odpověď si již nevzpomínam, ale Milanovu si pamatuji. Za nejdůležitější považoval říci lidem, že za to, co zde se stalo se společností, s hospodářstvím, s morálkou lidí, nemohou jenom Rusové, tedy Sověti, ani jenom nomenklatura, ale především my sami, teda naše společnost, Češi a Slováci. Obával se, že lidé budou mít snahu vše svést na druhé, sami se stylizovat do role obětí. Předvídal, přestože nebyl prognostik, docela dobře. 
(Jiřina Šiklová, sociologička) 

Prečo sú Šimečkove knihy výnimočné?

Milan Šimečka bol mimoriadnym autorom, ktorého diela a myšlienky v nich silno presahovali hranice republiky aj dobu. V centre jeho pozornosti a záujmu bol individuálny ľudský život, so všetkými jeho radosťami a starosťami. Nadobudol presvedčenie a písal o tom, že dejinnosť sa utvára nie v parlamentoch, v sieňach a na veľkých stretnutiach, teda vo „veľkých dejinách“ ale práve naopak, v „malej dejinnosti“ – v životoch individuálnych ľudí. Tam sa utvárajú aj hodnoty života, posúvajú jeho medze.

Jeho doslov ku knihe 1984 od Georga Orwella bol pod názvom „Náš súdruh Winston Smith“  uverejnený v najprestížnejších svetových novinách, vrátane New York Times. Milan Šimečka sa stal svetovým autorom, ktorého teraz môžete spoznať aj vy. Vyberte si jednu z odmien, podporte vydanie edície a pomôžte ho spoznať aj ostatným.

To, čo nás spája cez priepasti času, sú malé dejiny ľudského života, vymedzené narodením a smrťou... Veľké dejiny nás zaradili do rôznych sociálnych systémov a tie bránia tomu, aby sa naše malé dejiny stretli a porozumeli si.
(Milan Šimečka, Kruhová obrana)

Michal Hvorecký, a ty si čo myslíš?

Prečo ich čítať?

“Milan Šimečka je jeden z najlepších československých spisovateľov 20. storočia. A písal rovnako dobre v oboch jazykoch, čo je takisto výnimočné. Jeho eseje patria k vrcholom tohto žánru u nás. A takisto glosy a fejtóny. Prežil život napínavý ako prvotriedny román. A vytvoril veľké dielo, ktoré je v mnohom aktuálne dodnes. Pritom nie je zďaleka taký známy ako mnoho jeho generačných súputníkov. Doslova čaká na znovuobjavenie novou generáciou.

Lepšie som vďaka nemu pochopil, prečo je dnes Slovensko v takej hlbokej kríze. Šimečka mnohé z dnešných drám predpovedal. Varoval, že demokracia bude hrozná drina. Upozorňoval, že získaním slobody sa začína nová, veľmi ťažká epocha premeny. A lepšie už rozumiem aj tomu, ako žili moji starí rodičia a rodičia. Bol skutočnou osobnosťou, elitou, autoritou, tých sa dostáva len málo. Vďaka svojmu životnému príbehu bol vo svojich názoroch veľmi autentický knihy aj písal osobne, zo svojho hľadiska a stanoviska, preto sa aj tak dobre, ľahko čítajú."

Šimečkove knihy patria do každej dobrej českej a slovenskej domácej knižnice. Voči tomuto klasikovi v najlepšom zmysle slova máme obrovský dlh! Patrí do povinného čítania. 

(Michal Hvorecký, spisovateľ)

Ktoré diela chceme vydať?

V roku 2022 chceme vydať prvé 4 knihy z edície Malé VEĽKÉ dejiny Milana Šimečku. Autorom prekladov je Peter Leponi v úzkej spolupráci s editorkou a jazykovou korektorkou Barborou Škovierovou. Grafickým dizajnérom celej edície je Boris Meluš. Séria kníh prinesie jeho najznámejšie diela:
1. Koniec nehybnosti - naše vydanie: február 2022
Súbor úvah vo forme občasných denníkových zápiskov od Silvestra 1987 do konca februára 1989. Svojimi glosami podal Milan Šimečka výrečné svedectvo o atmosfére prednovembrového roku 1988, v ktorom zachytil pozvoľný pád normalizačného režimu a zdanlivo nehybnú atmosféru v spoločnosti. Veľké dejiny sa dali na pochod, ich nehybnosť končí.
2. Obnovenie poriadku - naše vydanie: marec 2022
Vyšla v roku 1978 v edícii Petlice v češtine a získala Cenu roka, ktorú vypísal Ludvík Vaculík. Je brilantnou analýzou normalizačného režimu, ktorý nastolil „poriadok“ po uvoľnených šesťdesiatych rokoch v Československu. Čitateľsky pútavým štýlom, v ktorom nechýba irónia a nadhľad, popisuje proces obnovovania poriadku ako aj výsledok tohto procesu – reálny socializmus.
3. Kruhová obrana - naše vydanie: máj 2022
Kniha vznikala v rokoch 1983-84, v období normalizačnej šede, a zaradila sa medzi zásadné texty československého disentu. Napriek svojmu veku je táto mimoriadna zbierka meditatívnych fejtónov zvláštne aktuálna aj dnes. Stratégia kruhovej obrany je stále jednou z možností, ako si chrániť svoje sny a životy. Nenechať sa zomlieť, spojiť sa okolo toho, čo je pre dôstojnosť ľudského života nutné ubrániť.
4. Výber z diela - naše vydanie: jún 2022
Milan Šimečka bol autorom niekoľkých kníh a viac ako dvesto kratších statí, článkov, fejtónov, recenzií a príhovorov. Mnohé texty, ktoré nikdy neboli publikované, si zaslúžia pozornosť. Prostredníctvom tohto jedinečného výberu chceme priblížiť čitateľom a čitateľkám aj samotného autora a jeho život.

Ako použijeme vašu podporu?

Diela Milana Šimečku chceme po toľkých rokoch od ich (prvých) vydaní priniesť úplne v “novom šate” - ako spoločnú edíciu s novou grafikou a hlavne v novom – slovenskom – jazyku. Na vydanie kníh sme síce získali grant z Fondu na podporu umenia, to však zďaleka nestačí na pokrytie všetkých nákladov. Preto potrebujeme vašu pomoc! Vaša podpora nám pomôže, aby sme knihy priniesli ako tlačenú edíciu a financie využijeme na editovanie, grafickú úpravu a tlač kníh.

Každý váš príspevok pomôže hneď dvakrát:
Nadácia otvorenej spoločnosti Bratislava podporí túto kampaň zdvojnásobením vyzbieranej sumy, najviac do výšky 3.000,- EUR v súlade s podmienkami programu Stronger roots zameraného na rozvoj organizácií občianskej spoločnosti. Pridajte sa aj vy!

O projekte

Odmenou mi bude dobrý pocit

Páči sa vám projekt, za vašu podporu nič nečakáte, chcete iba prispieť ľubovoľnou sumou. Ďakujeme

kniha podľa Vášho výberu - Koniec nehybnosti
kniha podľa Vášho výberu - Koniec nehybnosti

Minimálna výška príspevku

15

Koniec nehybnosti: Veľké dejiny sa dali na pochod, ich nehybnosť končí! Súbor úvah vo forme občasných denníkových zápiskov od Silvestra 1987 do konca februára 1989. Svojimi glosami podal Milan Šimečka výrečné svedectvo o atmosfére prednovembrového roku 1988.

Doručenie: február 2022

kniha podľa Vášho výberu - Obnovenie poriadku
kniha podľa Vášho výberu - Obnovenie poriadku

Minimálna výška príspevku

15

Obnovenie poriadku: Kniha je brilantnou analýzou normalizačného režimu, ktorý nastolil „poriadok“ po uvoľnených šesťdesiatych rokoch v Československu. Čitateľsky pútavým štýlom, v ktorom nechýba irónia a nadhľad, popisuje proces obnovovania poriadku.

Doručenie: marec 2022

kniha podľa Vášho výberu - Kruhová obrana
kniha podľa Vášho výberu - Kruhová obrana

Minimálna výška príspevku

15

Kruhová obrana: Kniha vznikala v rokoch 1983-84, v období normalizačnej šede, a zaradila sa medzi zásadné texty československého disentu. Napriek svojmu veku je táto mimoriadna zbierka meditatívnych fejtónov zvláštne aktuálna aj dnes.

Doručenie: máj 2022

Kniha podľa Vášho výberu - Výber z diela
Kniha podľa Vášho výberu - Výber z diela

Minimálna výška príspevku

15

Výber z diela: Milan Šimečka bol autorom niekoľkých kníh a viac ako dvesto kratších statí, článkov, fejtónov, recenzií a príhovorov. Prostredníctvom tohto jedinečného výberu chceme priblížiť čitateľom a čitateľkám aj samotného autora a jeho život. V každej knihe z edície nájdete iný "kúsok z autora". Je úplne na vás, ktorú si vyberiete.

Doručenie: jún 2022

kniha podľa Vášho výberu + taška
kniha podľa Vášho výberu + taška

Minimálna výška príspevku

25

Knihy treba vždy v niečom odniesť. Originálna taška v spracovaní od grafického dizajnéra edície Borisa Meluša s citátom Milana Šimečku vám bude na to ideálne slúžiť. Do tašky pribalíme aj knihu podľa Vášho výberu. 1. Koniec nehybnosti, 2. Obnovenie poriadku, 3. Kruhová obrana alebo 4. Výber z diela? V každej nájdete iný "kúsok z autora". Je úplne na vás, ktorú si vyberiete. Nezabudnite nám názov knihy uviesť do poznámky.

Doručenie: Podľa výberu knihy - prvý polrok 2022 (február - jún 2022)

kniha podľa Vášho výberu + autorská grafika
kniha podľa Vášho výberu + autorská grafika

Minimálna výška príspevku

35

Špeciálna odmena prichádza vo forme autorskej grafiky od Les Paskarenko balenej v ručne šitej obálke s podpisom autorky. K tomu kniha podľa Vášho výberu. 1. Koniec nehybnosti, 2. Obnovenie poriadku, 3. Kruhová obrana alebo 4. Výber z diela? V každej nájdete iný "kúsok z autora". Je úplne na vás, ktorú si vyberiete. Názov knihy prosím uveďte do poznámky.

Doručenie: prvý polrok 2022

"Šimečka pod stromček" - Darčekový poukaz

Minimálna výška príspevku

50

Neviete, čo darovať pod stromček? Tak túto odmenu si nenechajte ujsť: Darujte 4 tituly z edície vo forme DARČEKOVÉHO POUKAZU. Vaším darčekom bude zase uvedenie vášho mena v zozname podporovateľov a podporovateliek v každej vydanej knihe! Tituly z edície Malé VEĽKÉ dejiny Milana Šimečku budeme zasielať postupne hneď, ako vyjdú z tlače. Obdarovanému či obdarovanej tak budú vianočné darčeky prichádzať do schránky ešte ďalších 6 mesiacov. A pozor! Ak sa nám podarí dosiahnuť aj ďalší cieľ, pridáme k pôvodným štyrom knihám aj piatu.<3

Doručenie: prvý polrok 2022

Edícia malé VEĽKÉ dejiny Milana Šimečku 2022
Edícia malé VEĽKÉ dejiny Milana Šimečku 2022

Minimálna výška príspevku

50

Táto odmena je jednoducho neodolateľná! Získate celú edíciu, ktorú vydáme v roku 2022. Okrem toho vás uvedieme v zozname podporovateľov a podporovateliek v každej vydanej knihe. Knihy vám pošleme postupne tak, ako budú v budúcom roku vychádzať. Vám stačí si ich vždy len pohodlne vyzdvihnúť - v rámci osobného odberu alebo vo vašej poštovej schránke ;). A pozor! Ak sa nám podarí dosiahnuť aj ďalší cieľ, pridáme k pôvodným štyrom knihám aj piatu.<3

Doručenie: prvý polrok 2022

LIMITOVANÁ edícia + taška + víno
LIMITOVANÁ edícia + taška + víno

Minimálna výška príspevku

68

Ku knihe nemôže/nesmie chýbať dobré víno! Otvorte si knihu z edície a pohodlne sa usaďte pri pohári Irsai Oliver z limitovanej edície od vinárstva Požgay a Hrustič. K vínu a edícii vám pribalíme aj originálnu tašku v spracovaní od grafického dizajnéra edície Borisa Meluša s citátom Milana Šimečku. Okrem toho vás uvedieme v zozname podporovateľov a podporovateliek v každej vydanej knihe. Knihy vám pošleme postupne tak, ako budú v budúcom roku vychádzať. A pozor! Ak sa nám podarí dosiahnuť aj ďalší cieľ, pridáme k pôvodným štyrom knihám aj piatu.<3

Doručenie: prvý polrok 2022: február - jún 2022

300 EUR na podporu ďalších 30 rokov (raňajky so skvelým tímom Nadácie Milana Šimečku)
300 EUR na podporu ďalších 30 rokov (raňajky so skvelým tímom Nadácie Milana Šimečku)

Minimálna výška príspevku

300

Fandíte tomu, čo robíme? Radi by ste nás podporili a strávili s nami čas, počas ktorého sa dozviete všeličo zaujímavé aj z našej "kuchyne"/zo zákulisia našej práce? My vás za to radi pohostíme! Okrem kníh, tašky (ktoré vám osobne odovzdáme) a špeciálneho poďakovania v každej knihe, vás pozývame na spoločné výživné raňajky s naším tímom.

Doručenie: prvý polrok 2022

Novinky

Posledná šanca!

Update #6, 04.01.2024

Podporte nás, pridajte sa do našej „samizdatovej" siete a vydajme spolu komiks od Michala Hvoreckého a Matúša Vizára.

Chceme, aby čo najviac ľudí spoznalo fascinujúci príbeh a dielo Milana Šimečku.

Čierno-biely komiks rozpráva skutočný príbeh z čias, keď Európu rozdeľovala železná opona, z doby zakázaných myšlienok a pašovania kníh, prenasledovania, zatýkania a lámania ľudských charakterov. Komiks bude mať viac ako 100 strán a zachytáva obdobie 70-tych a 80-tych rokov, počas ktorých bol Milan Šimečka prenasledovaný a 13 mesiacov bezdôvodne vo väzení. Vydanie komiksu je naplánované na jar/leto 2024.

Chcem Vás podporiť

Zháňate last minute darček, ktorý ma hodnotu? Zachránime vás :)

Update #5, 20.12.2023

Darujte pod stromček komiks o mužovi, ktorý stojí za zmenami hýbajúcimi dejinami. 

Ponorte sa do strhujúceho osudu, do doby zakázaných myšlienok a pašovania kníh, prenasledovania, zatýkania a lámania ľudských charakterov. Spoznajte zlomové roky našej krajiny a nedávnu minulosť.


Pridajte sa do našej „samizdatovej“ siete, podporte nás a pomôžte nám vydať komiks o človeku, ktorý veril v ideály, no dokázal si priznať vlastné omyly a intelektuálne zlyhania. Komiks spoločne napísali Michal Hvorecký a Matúš Vizár. Matúš Vizár ho spolu s Adriánom Hnátom aj ilustrovali.


Aj keď je vydanie komiksu naplánované na jar/leto 2024, darovať ho môžete už teraz. Darčekový poukaz Vám emailom doručíme do Vianoc. Stačí ho len vytlačiť. 

PODPORTE NÁS V TEJTO KAMPANI.


Veríme, že spojenie jedného z najvýraznejších súčasných slovenských spisovateľov a oceňovaného režiséra animovaných filmov sa Vám bude páčiť rovnako ako nám!

Podporte vydanie komiksu o Milanovi Šimečkovi

Update #4, 06.12.2023

Vážení podporovatelia, drahí priatelia a priateľky!


Vaša podpora je pre nás silnou motiváciou, ktorá nám dáva odvahu púšťať sa do ďalších projektov. Radi by sme vám predstavili náš najnovší projekt, rozhodli sme sa vydať  prvý autorský komiks o Milanovi Šimečkovi z dielne Michala Hvoreckého a Matúša Vizára. Veríme, že spojenie jedného z najvýraznejších súčasných slovenských spisovateľov a oceňovaného a uznávaného režiséra animovaných filmov sa vám bude páčiť rovnako ako nám!


Aj keď sme na komiks získali grant z Fondu na podporu umenia, nestačí nám na pokrytie všetkých nákladov. Preto potrebujeme vašu podporu. Pridajte sa do našej „samizdatovej“ siete a pomôžte nám vydať toto skvostné dielo. Len s vašou priazňou môžeme šíriť myšlienky Milana Šimečku ďalej!


Našu kampaň nájdete na tomto linku.

Pridali sme odmenu! LIMITOVANÁ edícia s taškou a vínom

Update #3, 14.12.2021

Aj vy si radi otvoríte nielen knihu ale aj víno k nej? A rovno zo Sahary?

Máme radosť, že na základe spolupráce s vinárstvom Požgay & Hrustič si môžete vybrať aj novú odmenu - knihy s našou originálnou taškou a vínom Irsai Oliver 2021 tohto malého limbašského vinárstva z limitovanej edície. Suché biele víno pochádza z vinohradníckeho honu Sahara vinohradníckej obce Limbach (Malokarpatská vinohradnícka oblasť). 

Milan Šimečka obľuboval víno a na viacerých miestach vo svojich knihách ho aj spomína. Užite si ho pri čítaní jeho kníh aj vy.

Ďakujeme!

Kdybych měl vypít všechno to víno, při kterém lidé na mě vzpomínali, byl bych asi věčně podroušený. Tak tedy cink těmi pěknými skleničkami, co máte v tom bambusovém baru. (Milan Šimečka, Listy z väzenia)

Vďaka vám pokračujeme ďalej! Vydajme spolu piatu knihu edície

Update #2, 09.12.2021

Náš pôvodný cieľ sme vďaka vám vyzbierali naozaj rýchlosťou svetla. Chceme sa ešte raz veľmi poďakovať za vaše nadšenie a podporu nášho projektu, veľa to pre nás znamená.
Zapálenie a nadšenie, ktoré sa začalo okolo vydania edície Malé VEĽKÉ dejiny Milana Šimečku šíriť, je pre nás naozaj silnou motiváciou na uskutočňovanie našich ďalších plánov. A keďže výnimočných slov, ktoré Šimečka napísal, je omnoho viac, než sme pôvodne mohli a plánovali vydať, rozhodli sme sa pridať NOVÝ CIEĽ. 
Ak sa nám v kampani podarí vyzbierať čiastku 10 000 EUR, vydáme do konca roka 2022 v rámci edície aj piatu knihu: dielo Veľký Brat a Veľká Sestra, ktoré vzniklo ako spoločné dielo s Miroslavom Kusým. Všetci, ktorí už podporili a ešte len podporia vydanie celej edície, v prípade dosiahnutia novej cieľovej sumy získajú túto piatu knihu ako BONUS.
V knihe Veľký Brat a Veľká Sestra sa dvaja blízki priatelia pokúsili o analýzu reálneho socializmu a priblíženie atmosféry doby, v ktorej žili. Knihu začali písať v depresívnom ovzduší konca 70. rokov, kedy boli už obaja zamestnaní ako robotníci. V ich textoch cítiť spoločný nadhľad a jemný humor a vydávajú nimi jednoznačné stanovisko, že reálny socializmus bol ako teória nekonzistentný a ako režim neudržateľný. 
Veríme, že spoločne to dokážeme. Podporte edíciu, dajte o nej vedieť aj vašim známym!

ĎAKUJEME VÁM!

Update #1, 06.12.2021

ĎAKUJEME ĎAKUJEME ĎAKUJEME!

Ani v najlepšom scenári našej kampane sme nedúfali, že jej cieľ dosiahneme takouto rýchlosťou! Chceme sa vám zo srdca poďakovať za vašu podporu!

Nekončíme však. Ako využijeme vašu ďalšiu podporu na to, aby čo najviac ľudí mohlo spoznať diela Milana Šimečku, sa dozviete už čoskoro!

Podporovatelia

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Edícia malé VEĽKÉ dejiny Milana Šimečku 2022

56 €

+ 4 € ?

👤 Anonymný podporovateľ

💬 Od pani učiteľky Budzákovej.

5 €

👤 Martin Posch

🎁 Edícia malé VEĽKÉ dejiny Milana Šimečku 2022

50 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Edícia malé VEĽKÉ dejiny Milana Šimečku 2022

61 €

+ 4 € ?

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Kniha podľa Vášho výberu - Výber z diela

17 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 LIMITOVANÁ edícia + taška + víno

68 €

👤 ladislav masar

🎁 Edícia malé VEĽKÉ dejiny Milana Šimečku 2022

60 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Kniha podľa Vášho výberu - Výber z diela

17 €

+ 2 € ?

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Edícia malé VEĽKÉ dejiny Milana Šimečku 2022

56 €

+ 4 € ?

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 LIMITOVANÁ edícia + taška + víno

68 €

👤 Janka Medveďová

10 €

+ 1 € ?

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 kniha podľa Vášho výberu + taška

28 €

👤 Darina Luščíková

🎁 Edícia malé VEĽKÉ dejiny Milana Šimečku 2022

56 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Kniha podľa Vášho výberu - Výber z diela

15 €

+ 2 € ?

👤 Júlia Čížiková

🎁 Edícia malé VEĽKÉ dejiny Milana Šimečku 2022

50 €

👤 Ján Gálik

🎁 LIMITOVANÁ edícia + taška + víno

76 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Edícia malé VEĽKÉ dejiny Milana Šimečku 2022

50 €

👤 Anonymný podporovateľ

5 €

+ 1 € ?

👤 Pavol Hardoš

🎁 Edícia malé VEĽKÉ dejiny Milana Šimečku 2022

56 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Edícia malé VEĽKÉ dejiny Milana Šimečku 2022

70 €

👤 BRAK

🎁 Edícia malé VEĽKÉ dejiny Milana Šimečku 2022

50 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 kniha podľa Vášho výberu - Kruhová obrana

15 €

👤 Dasa Vranka Knošková

🎁 Edícia malé VEĽKÉ dejiny Milana Šimečku 2022

66 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 LIMITOVANÁ edícia + taška + víno

68 €

👤 Dušan Malý

5 €

+ 1 € ?

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Edícia malé VEĽKÉ dejiny Milana Šimečku 2022

56 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Edícia malé VEĽKÉ dejiny Milana Šimečku 2022

50 €

+ 4 € ?

👤 Monika Vrzgulova

💬 Teším sa na knihy a ďalšie roky s NMŠ!

15 €

👤 Eva Sajanová

🎁 Edícia malé VEĽKÉ dejiny Milana Šimečku 2022

50 €

👤 Jozef Juhár

🎁 LIMITOVANÁ edícia + taška + víno

78 €

+ 5 € ?

   1 2 3 4 ... 7

Autori

Miesto realizácie projektu

Bratislavský kraj

Nadácia Milana Šimečku

Nadácia Milana Šimečku

Nadácia v roku 2021 oslavuje 30 rokov! Nesie meno významného československého disidenta, filozofa a spisovateľa Milana Šimečku (*1930 - ✝1990). Vznikla v roku 1991 a pomáhala s demokratizačnými procesmi a budovaním občianskej spoločnosti. Od revolúcie prešlo Slovensko dlhú cestu, s ktorou sa vyvíjalo aj naše smerovanie. V nadácii sa zasadzujeme o to, aby Slovensko bolo otvorenou krajinou, ktorej záleží na ľudských právach a odmieta nenávisť. Veríme, že vďaka rešpektovaniu rozmanitosti dokážeme naplno využiť potenciál nás všetkých. Preto vzdelávame a podporujeme žiačky a študentov, učiteľov a učiteľky, zamestnancov či zamestnankyne samospráv a verejnosť. K zložitým problémom pristupujeme citlivo, s rešpektom a systematicky, pričom zohľadňujeme potreby komunít aj jednotlivcov. V súčasnosti rozvíjame v nadácii tri programy: Vedieť nestačí, [fjúžn] a Spoločnosť pre všetkých.

Kontaktovať autora

Máte otázku k projektu či odmenám? Napíšte priamo autorom kampane. Vaša správa z formulára im príde ako email.

Odmeny

Odmenou mi bude dobrý pocit

Páči sa vám projekt, za vašu podporu nič nečakáte, chcete iba prispieť ľubovoľnou sumou. Ďakujeme

kniha podľa Vášho výberu - Koniec nehybnosti
kniha podľa Vášho výberu - Koniec nehybnosti

Minimálna výška príspevku

15

Koniec nehybnosti: Veľké dejiny sa dali na pochod, ich nehybnosť končí! Súbor úvah vo forme občasných denníkových zápiskov od Silvestra 1987 do konca februára 1989. Svojimi glosami podal Milan Šimečka výrečné svedectvo o atmosfére prednovembrového roku 1988.

Doručenie: február 2022

kniha podľa Vášho výberu - Obnovenie poriadku
kniha podľa Vášho výberu - Obnovenie poriadku

Minimálna výška príspevku

15

Obnovenie poriadku: Kniha je brilantnou analýzou normalizačného režimu, ktorý nastolil „poriadok“ po uvoľnených šesťdesiatych rokoch v Československu. Čitateľsky pútavým štýlom, v ktorom nechýba irónia a nadhľad, popisuje proces obnovovania poriadku.

Doručenie: marec 2022

kniha podľa Vášho výberu - Kruhová obrana
kniha podľa Vášho výberu - Kruhová obrana

Minimálna výška príspevku

15

Kruhová obrana: Kniha vznikala v rokoch 1983-84, v období normalizačnej šede, a zaradila sa medzi zásadné texty československého disentu. Napriek svojmu veku je táto mimoriadna zbierka meditatívnych fejtónov zvláštne aktuálna aj dnes.

Doručenie: máj 2022

Kniha podľa Vášho výberu - Výber z diela
Kniha podľa Vášho výberu - Výber z diela

Minimálna výška príspevku

15

Výber z diela: Milan Šimečka bol autorom niekoľkých kníh a viac ako dvesto kratších statí, článkov, fejtónov, recenzií a príhovorov. Prostredníctvom tohto jedinečného výberu chceme priblížiť čitateľom a čitateľkám aj samotného autora a jeho život. V každej knihe z edície nájdete iný "kúsok z autora". Je úplne na vás, ktorú si vyberiete.

Doručenie: jún 2022

kniha podľa Vášho výberu + taška
kniha podľa Vášho výberu + taška

Minimálna výška príspevku

25

Knihy treba vždy v niečom odniesť. Originálna taška v spracovaní od grafického dizajnéra edície Borisa Meluša s citátom Milana Šimečku vám bude na to ideálne slúžiť. Do tašky pribalíme aj knihu podľa Vášho výberu. 1. Koniec nehybnosti, 2. Obnovenie poriadku, 3. Kruhová obrana alebo 4. Výber z diela? V každej nájdete iný "kúsok z autora". Je úplne na vás, ktorú si vyberiete. Nezabudnite nám názov knihy uviesť do poznámky.

Doručenie: Podľa výberu knihy - prvý polrok 2022 (február - jún 2022)

kniha podľa Vášho výberu + autorská grafika
kniha podľa Vášho výberu + autorská grafika

Minimálna výška príspevku

35

Špeciálna odmena prichádza vo forme autorskej grafiky od Les Paskarenko balenej v ručne šitej obálke s podpisom autorky. K tomu kniha podľa Vášho výberu. 1. Koniec nehybnosti, 2. Obnovenie poriadku, 3. Kruhová obrana alebo 4. Výber z diela? V každej nájdete iný "kúsok z autora". Je úplne na vás, ktorú si vyberiete. Názov knihy prosím uveďte do poznámky.

Doručenie: prvý polrok 2022

"Šimečka pod stromček" - Darčekový poukaz

Minimálna výška príspevku

50

Neviete, čo darovať pod stromček? Tak túto odmenu si nenechajte ujsť: Darujte 4 tituly z edície vo forme DARČEKOVÉHO POUKAZU. Vaším darčekom bude zase uvedenie vášho mena v zozname podporovateľov a podporovateliek v každej vydanej knihe! Tituly z edície Malé VEĽKÉ dejiny Milana Šimečku budeme zasielať postupne hneď, ako vyjdú z tlače. Obdarovanému či obdarovanej tak budú vianočné darčeky prichádzať do schránky ešte ďalších 6 mesiacov. A pozor! Ak sa nám podarí dosiahnuť aj ďalší cieľ, pridáme k pôvodným štyrom knihám aj piatu.<3

Doručenie: prvý polrok 2022

Edícia malé VEĽKÉ dejiny Milana Šimečku 2022
Edícia malé VEĽKÉ dejiny Milana Šimečku 2022

Minimálna výška príspevku

50

Táto odmena je jednoducho neodolateľná! Získate celú edíciu, ktorú vydáme v roku 2022. Okrem toho vás uvedieme v zozname podporovateľov a podporovateliek v každej vydanej knihe. Knihy vám pošleme postupne tak, ako budú v budúcom roku vychádzať. Vám stačí si ich vždy len pohodlne vyzdvihnúť - v rámci osobného odberu alebo vo vašej poštovej schránke ;). A pozor! Ak sa nám podarí dosiahnuť aj ďalší cieľ, pridáme k pôvodným štyrom knihám aj piatu.<3

Doručenie: prvý polrok 2022

LIMITOVANÁ edícia + taška + víno
LIMITOVANÁ edícia + taška + víno

Minimálna výška príspevku

68

Ku knihe nemôže/nesmie chýbať dobré víno! Otvorte si knihu z edície a pohodlne sa usaďte pri pohári Irsai Oliver z limitovanej edície od vinárstva Požgay a Hrustič. K vínu a edícii vám pribalíme aj originálnu tašku v spracovaní od grafického dizajnéra edície Borisa Meluša s citátom Milana Šimečku. Okrem toho vás uvedieme v zozname podporovateľov a podporovateliek v každej vydanej knihe. Knihy vám pošleme postupne tak, ako budú v budúcom roku vychádzať. A pozor! Ak sa nám podarí dosiahnuť aj ďalší cieľ, pridáme k pôvodným štyrom knihám aj piatu.<3

Doručenie: prvý polrok 2022: február - jún 2022

300 EUR na podporu ďalších 30 rokov (raňajky so skvelým tímom Nadácie Milana Šimečku)
300 EUR na podporu ďalších 30 rokov (raňajky so skvelým tímom Nadácie Milana Šimečku)

Minimálna výška príspevku

300

Fandíte tomu, čo robíme? Radi by ste nás podporili a strávili s nami čas, počas ktorého sa dozviete všeličo zaujímavé aj z našej "kuchyne"/zo zákulisia našej práce? My vás za to radi pohostíme! Okrem kníh, tašky (ktoré vám osobne odovzdáme) a špeciálneho poďakovania v každej knihe, vás pozývame na spoločné výživné raňajky s naším tímom.

Doručenie: prvý polrok 2022