Pozor: Projekty sa na StartLabe zoraďujú podľa posledného prijatého daru. Ten váš je momentálne na úplnom konci. Nebojte sa, v poradí sa posunie hneď, ako získate svoj prvý dar.

Odmeny

Odmeny

O projekte

O projekte

Kampaň skončila. Ďakujeme za podporu. Prihlasovací formulár pre školy a učiteľov – príručka o kritickom myslení nájdete tu.


Na jar 2017 vydal Denník N magazín o konšpiráciách, ktorého súčasťou bola aj príručka pre stredné školy). Vďaka podpore vyše 1200 ľudí sme doručili vyše štyridsaťtisíc výtlačkov na 350 škôl, ktoré sa sami do projektu prihlásili.

Všetkým učiteľom, ktorí si objednali protikonšpiračné príručky, sme dali možnosť zapojiť sa do online ankety a hlasovať za ďalšiu tému, ktorú by sme pre nich mohli spracovať. Zapojilo sa 233 z nich, pričom výsledok bol jednoznačný – tri štvrtiny učiteľov uviedli, že by privítali materiál o kritickom myslení. Rozhodli sme sa, že im vyhovieme.

Publikácia bude opäť rozdelená na dve časti – časopiseckú a vzdelávaciu. Prvá komplexne predstaví tému kritického myslenia a poskytne priestor pre uchopenie tém ako kvalita vzdelávania, negatívne spoločenské dopady nedostatku kritického myslenia a pod.

Časť určená školám bude mať vyše tridsať strán a okrem výkladu bude obsahovať aj cvičenia a aktivity, ktoré môžu učitelia robiť na hodinách so študentmi. Našim cieľom je tiež nadviazať na vydanie publikácie doplňujúcou sériou tréningov pre študentov a učiteľov priamo na stredných školách.

Rozpočet

  • Tlač a distribúcia jedného kusu: 85 centov
  • Počet tried: 100
  • Odhadovaný celkový náklad: 3000 ks
  • Suma spolu: 2550 eur

Ak vyzbieraná suma prekročí 100 percent, ďalšie peniaze sa v plnom rozsahu použijú na zapojenie väčšieho počtu žiakov a tried.

Čo platí Denník N

Denník N zabezpečí na vlastné náklady redakčnú prípravu časopisu a príručky (ktoré budú aj vo voľnom predaji), aj propagáciu projektu. Vyzbierané peniaze tak budú použité na tlač, administráciu projektu a prepravu.

Časový plán

Časopis s príručkou bude hotový v priebehu októbra 2017. Počas októbra a novembra prebehne komunikácia so školami. Časopis bude do tried dodaný najneskôr v decembri.

O autoroch

Projekt autorsky zastrešujú lektori kritického myslenia Ondrej Gažovič a Ján Markoš.

Ondrej Gažovič (33) vyštudoval medzinárodné vzťahy a právo na Masarykovej univerzite v Brne, PhD. získal na Univerzite Komenského v Bratislave. Päť rokov pôsobil ako diplomat na ministerstve zahraničných vecí a na zastupiteľskom úrade v Berlíne. Prednášal na viacerých univerzitách na Slovensku a v Česku, Slovenskej akadémii vied, Sokratovom inštitúte a Diplomatickej akadémii.

Ján Markoš (32) vyštudoval filozofiu a evanjelickú teológiu na Univerzite Karlovej v Prahe. Venuje sa vzdelávaniu, najmä v oblasti kritického myslenia. Dva roky učil na bratislavskom gymnáziu C.S. Lewisa, štyri roky viedol Sokratov inštitút, projekt pre nadaných vysokoškolákov. Je aj šachovým veľmajstrom a trénerom, o kráľovskej hre napísal i dve knihy.

Novinky1

Kampaň bola úspešná - otvárame prihlasovanie pre školy

Update #1, 19.09.2017

Dobrý deň,

dovoľte, aby sme sa Vám poďakovali za podporu projektu Ako kriticky myslieť, ktorého cieľom je vytvoriť príručku kritického myslenia pre slovenských študentov a distribuovať ju zdarma na stredné školy.

Spolu sa nám podarilo vyzbierať takmer desaťtisíc eur, vďaka čomu budeme môcť rozdať minimálne 12-tisíc príručiek.

V súčasnosti dokončujeme práce na obsahu, príručka by mala byť vytlačená koncom októbra. Zároveň sme spustili registráciu škôl. Záujemcovia o príručku sa môžu prihlásiť prostredníctvom tohto formuláru: https://goo.gl/forms/1CQko39HyaQDzmfu2

Pokiaľ viete o učiteľovi, ktorý by mal chuť sa zapojiť, prepošlite mu prosím tento mail.

O ďalších krokoch vás budeme priebežne informovať.

Všetko dobré a ešte raz vďaka.

Lukáš Fila
riaditeľ vydavateľstva N Press.

Podporovatelia310

Podporovatelia

O autoroch

O autoroch

Tomáš Bella

Tomáš Bella

Spoluzakladateľ, šéf webu a redaktor Denníka N.

Päťkrát nominovaný na Novinársku cenu, víťaz v kategórii najlepšia reportáž za rok 2015.

Názov organizácie N Press, s.r.o.
Sídlo Bratislava
Web www.dennikn.sk

Kontaktujte autoraOdmeny (perks)

  • Zobraziť ostatné

Platba (payment)


5 € 5 000 €

Potvrdením údajov súhlasíte s pravidlami používania StartLab.sk

Kontakt