Príručky proti konšpiráciám do slovenských škôl

Príručky proti konšpiráciám do slovenských škôl

Denník N chce pripraviť vzdelávaciu pomôcku, ktorá žiakom stredných škôl vysvetlí riziká propagandy a konšpirácií na internete, a rozdať ju zadarmo na stredných školách.

Vzdelávanie a veda
Príručky proti konšpiráciám do slovenských škôl
Získaná suma
1179%

30 063 €

z cieľovej sumy
2 550 €

Kampaň bola

úspešná

O projekte

Zavádzajúce informácie a propaganda šírené po internete predstavujú jedno zo zásadných ohrození pre súčasné Slovensko. Domáci extrémisti aj cudzie mocnosti, ktoré majú záujem ovplyvniť dianie u nás aj v celom regióne Strednej Európy, získali s masovým nástupom sociálnych sietí účinný nástroj na ovplyvňovanie verejnej mienky. Redaktor Denníka N Vladimír Šnídl spolu s ďalšími novinármi preto pripravuje špeciálny časopis, v ktorom vysvetlí, ako nenaletieť propagande a konšpirátorom.

Okrem rozhovorov, spravodajstva a iného klasického časopiseckého čítania bude obsahovať aj vzdelávaciu príručku pre školákov, s pomocou ktorej im môžu učitelia alebo rodičia vysvetliť riziká, ktoré na nich na webe čakajú. Jej významnú časť budú tvoriť konkrétne príklady hoaxov a manipulácií, ktoré sa šírili medzi slovenskými užívateľmi Facebooku a pomáhali formovať ich predstavy o svete.

Publikácia bude mať najmenej 60 strán formátu A4.

Prečo stredné školy?

  • Prieskumy ukazujú vysokú podporu extrémizmu medzi mladými.
  • Učiteľom chýbajú aktuálne materiály, ktoré by zhrňovali dianie na slovenskom internete.
  • Vysoká koncentrácia ľudí na jednom mieste.

AKTUALIZÁCIA (8.3.2017): Otvorili sme pre školy možnosť priamo sa prihlásiť a požiadať o doručenie časopisov zadarmo, nájdete ju tu. Blížime sa k hranici, kedy časopisy dostane už 10 percent slovenských stredoškolákov, každé vaše ďalšie euro pomôže ich počet rozšíriť.

Rozpočet

  • Tlač a distribúcia jedného kusu: 85 centov
  • Počet tried: 100
  • Odhadovaný celkový náklad: 3000 ks
  • Suma spolu: 2550 eur

Ak vyzbieraná suma prekročí 100 percent, ďalšie peniaze sa v plnom rozsahu použijú na zapojenie väčšieho počtu žiakov a tried. Napríklad ak vyzbierame 5100 eur, budeme môcť rozoslať 6000 časopisov do 200 tried, za 10tisíc eur 12-tisíc časopisov do 400 slovenských tried.

Čo platí Denník N

Denník N zabezpečí na vlastné náklady redakčnú prípravu časopisu a príručky (ktoré budú aj vo voľnom predaji), aj propagáciu projektu. Vyzbierané peniaze tak budú použité na tlač, administráciu projektu a prepravu.

Časový plán

Časopis s príručkou bude hotový začiatkom marca 2017. Počas marca a apríla prebehne komunikácia so školami. Časopis bude do tried dodaný najneskôr v máji.

Prečo vyberáme peniaze takýmto spôsobom?

Denník N považuje konšpirácie, propagandu a dezinformácie za veľmi nebezpečné javy, preto sa im často venuje vo svojom spravodajstve a jeho redaktori chodia aj osobne diskutovať o ich rizikách na školy. Pri týchto debatách sme zistili, že študentom aj učiteľom by sa zišla pomôcka, kde by mali problematiku zhrnutú a zrozumiteľne vysvetlenú. Do projektu sme sa rozhodli dať svoju prácu a vedomosti, peniaze potrebujeme na pokrytie výrobných nákladov. Príspevky od malých darcov nám pomôžu vysporiadať sa aj s predsudkom, že aktivity zamerané proti konšpiráciám a propagande podporujú vždy iba veľké organizácie, ktoré sledujú vlastné záujmy. Podpora od vás ukáže, že hľadanie pravdy a odhalenie lži trápi množstvo ľudí.

O autoroch

Vladimír Šnídl vyštudoval politológiu na Univerzite Karlovej v Prahe. Pracoval v českých Hospodářských novinách a denníku SME, patrí medzi zakladajúcich redaktorov Denníka N. O konšpiračných weboch napísal sériu textov, často o nich chodí prednášať na stredné školy, aj v spolupráci s Metodicko-pedagogickým centrom.

Na texte sa svojimi pripomienkami podieľajú novinári Denníka N Juraj Koník, Filip Struhárik, Martin M. Šimečka, tréner kritického myslenia Ján Markoš, grafik a publicista Jakub Goda, odborník na extrémizmus Daniel Milo, stredoškolský učiteľ a aktivista Juraj Smatana, politológ Martin Kovanič, učiteľka 2. stupňa ŽS Adriana Parížeková, stredoškolský učiteľ Stanislav Ďurek.

O projekte

Chcem podporiť!

Nepotrebujete odmenu? Tak darujte sumu podľa svojho uváženia a získajte aspoň našu vďaku.

Vďaka vám číta jedna trieda

Minimálna výška príspevku

25

Vaše meno uverejníme v zozname významných podporovateľov projektu na stránke Denníka N.

Vďaka vám číta celá škola, dostanete výtlačok s vlastnoručným poďakovaním šéfredaktora

Minimálna výška príspevku

75

Zašleme Vám vlastný výtlačok N Magazínu o konšpiráciách s podpisom šéfredaktora Denníka N Matúša Kostolného.

Číta celé mesto, povedzte si, ktoré to má byť

Minimálna výška príspevku

300

Chcete, aby príručku dostala škola, kam chodia Vaše deti? Radi by ste obdarovali triedu v okolí? Denník N sa s Vami spojí a pokúsi sa doručiť časopisy konkrétnej škole alebo triede podľa Vášho výberu.

Ste novodobý Hrebenda. Darček: Doživotné predplatné Denníka N

Minimálna výška príspevku

1 000

Vďaka vášmu príspevku získa časopisy 40 tried. A už nikdy sa nebudete musieť báť, kedy Vám vyprší predplatné k online obsahu Denníka N.

Novinky

ZMUDRI.sk: Naďalej pomáhame mladým zorientovať sa v dnešnom svete

Update #9, 18.06.2019

Milé podporovateľky, milí podporovatelia,

sme radi, že vďaka vašej podpore môžeme spoločne pomáhať mladým ľuďom zorientovať sa v dnešnom svete.

Nie sme v tomto úsilí sami. Pribúda aktivít s podobným cieľom a jednu z nich by sme vám radi dali do pozornosti.

Volá sa zmúdri.sk a prostredníctvom pútavých a vtipných video kurzov vysvetľuje mladým dôležité praktické a občianske témy.

Redakcia Denníka N na ňom spolupracuje sériou videí o hoaxoch na slovenskom internete. Pozrite si jej prvý diel tu.

Ak vás tento projekt zaujal, podporte ho prosím tu.

Vopred ďakujeme!

Váš Denník N

Publikácia o prvej ČSR do slovenských škôl

Update #8, 24.09.2018

Vážení priatelia,

v minulosti získali vďaka vašej podpore stredoškoláci zdarma vzdelávacie príručky Denníka N. Po materiáloch o Facebooku, kritickom myslení a médiách vzniká teraz ďalší náučný magazín, tentokrát o odkaze 1. ČSR. O materiál už prejavilo záujem viac ako 260 škôl z celého Slovenska, ktoré by chceli viac ako 16-tisíc výtlačkov. Radi by sme vás preto požiadali o jeho podporu, vďaka ktorej budeme môcť vyhovieť čo najväčšiemu počtu žiadateľov. Projekt môžete podporiť tu:

https://www.startlab.sk/projekty/563-publikacia-o-prvej-csr-do-slovenskych-skol/

Siahajú korene fašizmu, ktorý sa u nás v posledných rokoch šíri, až do medzivojnového Československa? Pochádza z neho dnešná podoba nášho priemyslu, školstva, siete ciest, či štátnych inštitúcií? Toto sú niektoré z otázok, ktorými sa bude zaoberať publikácia na najmenej 76 stranách formátu A4, ktorá bude tiež zdarma dostupná na internete.

Radi by sme vás tiež potešili niektorými z reakcií na predchádzajúce magazíny, ktoré vznikli aj vďaka vám:

"Chcem srdečne poďakovať v mene svojom aj v mene mojich študentov a kolegov za prácu, ktorú robíte a ktorá je veľmi náročná a nedocenená, obzvlášť v dnešnej dobe. Držím vám palce a prajem veľa odvahy a nadšenia celej vašej redakcii a všetkým odvážnym novinárom, pre ktorých je sloboda a nezávislosť jednou z najdôležitejších hodnôt v živote. Sme hrdí, že máme absolventov našej školy aj vo vašej redakcii (p. Tóda)"
Mgr. Martina Szilágyiová, Gymnázium Trebišovská, Košice

"Ďakujeme za objednané príručky, poštár sa veľmi čudoval, vraj nerozumie, čo sa deje. Všade po školách roznáša takéto balíky!"
Gabriela Futova, Knižnica P. O. Hviezdoslava, Prešov

"Príručky prišli v poriadku a sú úžasné. Veľa ďalších skvelých nápadov!"
Mgr. Štefánia Piliarová, ZŠ Jaroslava Simana, Valaská

"Teším sa, že môžeme prostredníctvom vášho denníka sprostredkovať žiakom informácie, ku ktorým sa v škole ani vo voľnom čase až tak ľahko nedostanú."
Mgr. Mária Abrahámová, ZŠ M. R. Štefánika, Piešťany


Interaktívna prednáška na Gymnáziu sv. Cyrila a Metoda v Nitre, so spoluautorom príručky o Kritickom myslení Ondrejom Gažovičom. Foto: Mgr. Vladimír Ondrejka.

Ďalšie informácie o projekte nájdete priamo na Startlabe. Na vaše prípadné otázky radi odpovieme.

Vopred vám ďakujem, že nám pomáhate vzdelávať študentov a prajem vám všetko dobré,

Lukáš Fila

Po príručke je tu aj kniha: Pravda a lož na Facebooku

Update #7, 26.10.2017

Vážení priatelia,

radi by sme vám dali vedieť, že projekt zameraný na boj s konšpiráciami a dezinformáciami, ktorý ste podporili začiatkom roka, žije aj po niekoľkých mesiacoch.

Vďaka spolupráci s katedrou politológie FiF UK a projektu Spoločná krajina sme mohli na školy bezplatne zaslať ďalšie tisíce príručiek, už dávnejšie sme rozdali aj remitendu zo stánkového predaja magazínu. Na takmer štyristo stredných škôl sme tak distribuovali už 50-tisíc príručiek, takmer tridsiatku škôl sme navštívili aj osobne.

Aby sme projekt dostali na ešte vyššiu úroveň, rozhodli sme sa vydať knihu. Titul Pravda a lož na Facebooku pokrýva podobné témy ako príručka, no ide oveľa viac do hĺbky. Kniha je už takmer hotová a do predaja sa dostane ešte pred Vianocami. Aj ju by sme radi dostali na čo najviac škôl.

Pokiaľ chcete podporiť jej vydanie, môžete to spraviť tu:

https://www.startlab.sk/projekty/304-kniha-pravda-a-loz-na-facebooku/

Na stránke nájdete aj ukážky a zhrnutie obsahu. Zároveň si môžete knihu objednať aj pre seba či svojich známych.

Pravda a lož na Facebooku


Ďakujeme vám za ochotu a podporu.


Všetko dobré,

Lukáš Fila, Denník N


Po príručke je tu aj kniha: Pravda a lož na Facebooku

Update #6, 25.10.2017

Vážení priatelia,

radi by sme vám dali vedieť, že projekt zameraný na boj s konšpiráciami a dezinformáciami, ktorý ste podporili začiatkom roka, žije aj po niekoľkých mesiacoch.

Vďaka spolupráci s katedrou politológie FiF UK a projektu Spoločná krajina sme mohli na školy bezplatne zaslať ďalšie tisíce príručiek, už dávnejšie sme rozdali aj remitendu zo stánkového predaja magazínu. Na takmer štyristo stredných škôl sme tak distribuovali už 50-tisíc príručiek, takmer tridsiatku škôl sme navštívili aj osobne.

Aby sme projekt dostali na ešte vyššiu úroveň, rozhodli sme sa vydať knihu. Titul Pravda a lož na Facebooku pokrýva podobné témy ako príručka, no ide oveľa viac do hĺbky. Kniha je už takmer hotová a do predaja sa dostane ešte pred Vianocami. Aj ju by sme radi dostali na čo najviac škôl.

Pokiaľ chcete podporiť jej vydanie, môžete to spraviť tu:
https://www.startlab.sk/pravda-a-loz-na-facebooku/

Na stránke nájdete aj ukážky a zhrnutie obsahu. Zároveň si môžete knihu objednať aj pre seba či svojich známych.


Ďakujeme vám za ochotu a podporu.

Všetko dobré,


Lukáš Fila, Denník N


Druhá príručka je tu, zopakujete vašu podporu?

Update #5, 06.09.2017

Priatelia,

ako sme sľúbili po mimoriadnom úspechu vami podporenej prvej príručky pre školy, je tu jej druhé pokračovanie.

Tri štvrtiny učiteľov v našom prieskume uviedli, že im chýba najmä pomôcka pre vyučovanie kritického myslenia. Príručku s touto témou preto vydáme na jeseň a tak ako v prvom prípade len od vás záleží, koľkým študentom sa dostane zdarma do rúk.

Budeme radi, ak zvážite, či aj tento projekt nechcete podporiť vašim príspevkom alebo povedať o ňom svojim známym.

Ďakujeme, že robíte Slovensko lepším!

Vaša redakcia N

O konšpiráciách sme diskutovali na školách a pripravujeme novú užitočnú príručku!

Update #4, 08.06.2017

Milí priatelia,

projektu Príručky proti dezinformáciám pre školy sa vďaka vašej podpore veľmi darí a záujem o ňu neustáva.

Rozposlali sme učiteľom celý náklad a najneskôr na jeseň pripravujeme dotlač, aby ju dostalo ešte viac študentov. Ak by ste chceli niektorú školu prihlásiť, odporučte jej prosím, aby vyplnila svoju prihlášku tu: https://dennikn.sk/699133/prirucka-proti-dezinformaciam-prihlasovaci-formular-pre-skoly/

Školám sme ponúkli aj možnosť zorganizovať diskusiu s hlavným autorom príručky - Vladimírom Šnídlom a v tomto školskom roku sme prijali pozvanie 25-tich škôl. O svojich skúsenostich napísal Vlado článok a hoci patrí k nášmu spoplatnenému obsahu, môžete si ho teraz prečítať zdarma, ak kliknete na tento odkaz:

https://dennikn.sk/773474/rozpraval-som-sa-na-skolach-o-hoaxoch-a-kotlebovi-pan-plavcan-zacnite-uz-konat/?cst=ad7142fb6f8979fa6659875509eafedd18d0d496

Na konci článku nájdete aj zoznam ľudí, ktorí projekt podporili a súhlasili so zverejnením svojho mena. Ešte raz všetkým ďakujeme! Rovnako ďakujeme aj všetkým anonymným darcom, bola ich celá tretina.

Premýšľali sme, aký ďalší užitočný materiál by sme mohli pripraviť a o jeho téme sme sa poradili práve so školami, ktoré si objednali našu príručku proti dezinformáciám. V ankete, do ktorej sa zapojilo 240 učiteľov, s jednoznačným náskokom zvíťazila téma: Kritické myslenie a argumentácia - ako správne diskutovať a nenechať sa zmanipulovať.

Teraz pracujeme na jej obsahu a chceme ju vydať do konca kalendárneho roka. Tlač a distribúciu medzi študentov by sme opäť radi financovali formou crowdfundingu. O ďalších krokoch vás budeme včas informovať.

Všetko dobré,
Lukáš Fila, riaditeľ vydavateľstva N Press
Marianna Varjanová, projektová manažérka

Rozdistribuovali sme takmer 40 tisíc príručiek!

Update #3, 05.04.2017

Vážení podporovatelia,

dovoľte, aby sme vás informovali o tom, ako sa darí projektu Príručky proti konšpiráciám do škôl, ktorý ste podporili sumou 30 063 eur, vďaka čomu príručku dostane vyše 35-tisíc študentov. S radosťou vám môžeme oznámiť, že záujem o publikáciu bol veľký a tento týždeň rozošleme posledných 6260 kusov. Náklad bol rozdelený takto:

32 400 ks sme zaslali priamo na viac ako 300 škôl, ktoré sa prihlásili cez náš registračný formulár,

2000 ks prevzalo Slovenské národné divadlo, ktoré ho bude rozdávať v rámci školských predstavení a vystúpení na školách,

600 ks prevzala organizácia Post Bellum, ktorá organizuje workshopy na školách,

200 ks rozdá združenie eduRoma v detských domovoch.

Bratislavský samosprávny kraj navyše priamo zakúpil ďalších 4000 ks, ktoré dostanú žiaci v kraji.

Zároveň sme príručku zverejnili na webe, aby k nej mali prístup aj ďalší:

https://dennikn.sk/706645/konspiracie/?ref=mwat

65 podporovateľov dostalo príručky s vlastnoručným poďakovaním od šéfredaktora Denníka N Matúš Kostolného

Ďakujeme vám ešte raz za váš príspevok. Sme radi, že publikácia si rýchlo našla cestu do rúk študentov, ktorým bola určená. Vaša energia a ochota podporiť náš projekt spolu so záujmom škôl nás nakopli k tomu, aby nešlo len o jednorázovú záležitosť, ale plánujeme pripraviť aj ďalšie vzdelávacie podklady. O chystaných krokoch vás budeme včas informovať.

Lukáš Fila
Denník N

Naša kampaň ide do finále!

Update #2, 13.03.2017

Milá podporovateľka, milý podporovateľ.

Veľmi pekne Vám ďakujeme, že ste sa zapojili do našej zbierky. Vaša podpora nás nielen potešila, ale aj v dobrom zaskočila. Spolu s Vami sa viac ako 1100 ľudí rozhodlo priamo finančne prispieť k tomu, aby sa Príručka proti konšpiráciám dostala do čo najväčšieho počtu škôl v rôznych kútoch Slovenska.


Náš základný cieľ sme vďaka Vám prekročili až desaťnásobne. Zlomili sme všetky doterajšie rekordy v crowdfundingu - na slovenských a českých portáloch niet úspešnejšieho projektu, ako je ten náš. Ďakujeme.

Vďaka doteraz získanej sume dostane príručku do svojich rúk okolo 30-tisíc školákov.

No ich počet môže ešte narásť. Zajtra, 14. marca, je posledný deň, kedy je ešte možné prispieť. Je to zároveň výročie vyhlásenia vojnového Slovenského štátu. Tento dátum sme nezvolili náhodou, ale ako pripomienku hrozieb, ktoré chceme odvrátiť.

Pokiaľ poznáte ľudí, ktorí by radi tomuto cieľu pomohli rovnako, ako ste pomohli Vy, dajte im prosím vedieť. Urobte tak osobne, SMSkou, telefonátom či emailom. Rovnako môžete na sociálnych sieťach zdieľať link www.startlab.sk/konspiracie-dennikn/

Veľmi nás teší, že záujem o príručky prejavilo už vyše 180 škôl. Ak poznáte ďalšie, zašlite im link na prihlasovací formulár:
https://dennikn.sk/699133/prirucka-proti-dezinformaciam-prihlasovaci-formular-pre-skoly/

Ešte raz Vám ďakujeme, spolu dokážeme niečo naozaj dôležité.


Lukáš Fila
Denník N

Školy, hláste sa nám!

Update #1, 07.03.2017

Milí priatelia a podporovatelia,

máme pre vás niekoľko noviniek:

  1. Za prvých päť dní ste na projekt vyzbierali vyše 17-tisíc eur, čo znamená, že časopisy do rúk dostane najmenej 10 percent slovenských stredoškolákov. Možnosť prispieť zostáva otvorená ešte ďalších 6 dní.
  2. Spustili sme možnosť, aby sa nám školy samé prihlásili, že majú o časopisy zdarma záujem - formulár nájdete tu. Ak poznáte učiteľa, ktorý by s časopismi chcel pracovať, prosím, dajte mu o tejto možnosti vedieť. (Takisto ak ste nás v komentároch alebo inou cestou žiadali o zaslanie časopisov na konkrétnu adresu, prihláste sa nám priamo cez tento formulár.)
  3. Vďaka vašej štedrej podpore dokážeme bez zmeny ceny zvýšiť rozsah časopisu oproti pôvodnému plánu o dalších 16 strán.

Ďakujeme vám za vašu podporu a za to, že vám záleží na vzdelaní našich detí.

Váš Denník N

Podporovatelia

👤 Anonymný podporovateľ

💬 Skvela iniciativa, len tak dalej!

5 €

👤 Jakub Vranka

💬 Super projekt! Nech sa vydarí.

10 €

👤 skurka

5 €

👤 Tomáš Pastierik

🎁 Vďaka vám číta jedna trieda

25 €

👤 Ivana Vasarábová

🎁 Vďaka vám číta jedna trieda

25 €

👤 Dávid Olmos Justiniano

💬 Ďakujeme, že to za nás robíte.

20 €

👤 Lukáš Brutovský

🎁 Vďaka vám číta jedna trieda

25 €

👤 Anonymný podporovateľ

5 €

👤 Peter Kuchar

🎁 Vďaka vám číta jedna trieda

💬 Ak tento projekt pomôže, aby sa v školách naučili rozlišovať podvrh od hodnovernej informácie, budú to dobre investované peniaze.

25 €

👤 Radovan Dlugopolský

💬 Držím palce!

5 €

👤 Anonymný podporovateľ

5 €

👤 jan orlovsky

50 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Vďaka vám číta jedna trieda

💬 Držím prsty!

25 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Vďaka vám číta celá škola, dostanete výtlačok s vlastnoručným poďakovaním šéfredaktora

75 €

👤 Anonymný podporovateľ

💬 Aby sme to nemuseli prežiť znovu...

5 €

👤 Dohnal Viktor

5 €

👤 Viliam Fiedler

🎁 Vďaka vám číta jedna trieda

25 €

👤 Ján Brtáň

5 €

👤 Kristian Seffer

20 €

👤 Karol Varga

50 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Ste novodobý Hrebenda. Darček: Doživotné predplatné Denníka N

💬 Pozdravujem Ministerstvo školstva, všetky pedagogické inštitúcie a metodické centrá. Je ich hanbou ak túto potrebu vie dennikn a nie oni ktorí za to berú plat.

1 000 €

👤 Peter Belko

🎁 Vďaka vám číta celá škola, dostanete výtlačok s vlastnoručným poďakovaním šéfredaktora

💬 Pekný nápad.

100 €

👤 Petra Opatovská

5 €

👤 Jakub Kaprál

🎁 Vďaka vám číta jedna trieda

25 €

👤 Martin Tkáč

🎁 Vďaka vám číta celá škola, dostanete výtlačok s vlastnoručným poďakovaním šéfredaktora

75 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Vďaka vám číta jedna trieda

25 €

👤 Anonymný podporovateľ

5 €

👤 Anonymný podporovateľ

25 €

👤 Anonymný podporovateľ

💬 Napad desatrocia

10 €

👤 Anonymný podporovateľ

18 €

   1 2 3 4 ... 42

Autori

N Press

N Press

Tomáš Bella

Tomáš Bella

Spoluzakladateľ, šéf webu a redaktor Denníka N. Päťkrát nominovaný na Novinársku cenu, víťaz v kategórii najlepšia reportáž za rok 2015.

Marianna Varjanová

Marianna Varjanová

Baví ma robiť zmysluplné veci. V Denníku N sa starám o projekt školských príručiek a predplatiteľov. Že z helpdesku chodia len systémové správy? No, aby ste neboli prekvapení :)

Kontaktovať autora

Máte otázku k projektu či odmenám? Napíšte priamo autorom kampane. Vaša správa z formulára im príde ako email.

Odmeny

Chcem podporiť!

Nepotrebujete odmenu? Tak darujte sumu podľa svojho uváženia a získajte aspoň našu vďaku.

Vďaka vám číta jedna trieda

Minimálna výška príspevku

25

Vaše meno uverejníme v zozname významných podporovateľov projektu na stránke Denníka N.

Vďaka vám číta celá škola, dostanete výtlačok s vlastnoručným poďakovaním šéfredaktora

Minimálna výška príspevku

75

Zašleme Vám vlastný výtlačok N Magazínu o konšpiráciách s podpisom šéfredaktora Denníka N Matúša Kostolného.

Číta celé mesto, povedzte si, ktoré to má byť

Minimálna výška príspevku

300

Chcete, aby príručku dostala škola, kam chodia Vaše deti? Radi by ste obdarovali triedu v okolí? Denník N sa s Vami spojí a pokúsi sa doručiť časopisy konkrétnej škole alebo triede podľa Vášho výberu.

Ste novodobý Hrebenda. Darček: Doživotné predplatné Denníka N

Minimálna výška príspevku

1 000

Vďaka vášmu príspevku získa časopisy 40 tried. A už nikdy sa nebudete musieť báť, kedy Vám vyprší predplatné k online obsahu Denníka N.