Pomôžte nám postaviť envirocentrum v Liešnici

Pomôžte nám postaviť envirocentrum v Liešnici

Sme Soňa a David a už 10 rokov učíme o nenahraditeľnosti včiel a opeľovačov pre krajinu. Doposiaľ sme to robili iba počas sezóny, o opeľovačoch však chceme vzdelávať celoročne. Radi by sme preto náš včelín prestavali na vzdelávacie envirocentrum. Pomôžte nám vytvoriť jedinečný priestor v ktorom budeme zážitkovou formou učiť živote tohto užitočného hmyzu.

Ekológia
Lokálny rozvoj
Pomôžte nám postaviť envirocentrum v Liešnici

Kampaň bola

úspešná
Získaná suma
171 % 10 242 €
Cieľ Cieľová suma
Envirocentrum pod strechou: Pomohli ste postaviť novú strechu
6 000 €
Envirocentrum so stenami: Pomohli ste uzavrieť drevostavbu
10 000 €
3
Envirocentrum s podlahami
12 000 €
Pomôžte nám postaviť envirocentrum v Liešnici

Nadácia Tipsport znásobí vaše príspevky

Každá podpora bude znásobená a to až pokiaľ kampaň nedosiahne sumu 6 000 €
Prečítajte si viac o tejto unikátnej podpore vybraných projektov.

O projekte

Prvé envirocentrum o opeľovačoch?

Včelí kRaj už 10 sezón pre vás pripravuje vzdelávacie aktivity o význame včiel a opeľovačov pre krajinu. Tá sa rýchlo mení a naši hmyzí pomocníci na to nestíhajú reagovať. Následkom je, že už roky pozorujeme ich pokles v prírode. Na všetky problémy preto upozorňujeme v našej vzdelávacej včelnici Včelí kRaj v Kokave nad Rimavicou.

Nie je to však len o vedomostiach. Pomáhame prekonať strach detí, ale aj dospelých z hmyzu, vytvárame priateľov včiel. Najskôr to boli školy z okolia, teraz k nám prichádzajú ľudia z celého Slovenska a blízkeho zahraničia. Počas sezóny nás navštívi do 700 školákov a školáčok, približne 130 začínajúcich včelárov a včelárok a 150 ľudí z radov širokej verejnosti.
Dnes väčšinu podujatí robíme v srdci nášho areálu – včelíne, ktorý nám umožňuje usporadúvať podujatia od apríla do augusta. Tento priestor už ale nestačí pre to všetko, čo robíme a čo by sme  ešte chceli robiť. Našim snom je napĺňať nové centrum akciami počas celého roka, nielen počas sezóny.

Ľudia, ktorí vedia, ako pomáhať opeľovačom

Úprimne veríme, že vďaka novému priestoru - prvému  environmentálnemu centru zameranému na včely a opeľovače vytvoríme ešte viac priateľov užitočného hmyzu. Veríme, a ukazujú to aj skúsenosti z našej doterajšej práce, že záchrana hmyzu je spojená aj so zmenou myslenia.  Viac ľudí uvedomujúcich si význam opeľovačov = väčšia pomoc životnému prostrediu.

Pomôžte nám z našej včelnice spraviť nové envirocentrum.

Na čo pôjdu peniaze z kampane?

Peniaze poputujú na samotnú stavbu

Ideu nového centra sme začali plánovať  minulý október. Architekti nám pripravili architektonickú štúdiu, projekt pre stavebné povolenie a realizačný projekt. Budeme mať aj stavebný dozor.

Položkovitý rozpočet stavby. V cene sú započítané práce aj materiál.

  • Podlahy na prízemí 8 000  €
  • Podlahy na poschodí 6 000 €
  • obvodové steny 10 000 €
  • vnútorné steny 8 000 €
  • Strecha 15 000 €
  • Okná 19 000 €
  • Terénne úpravy a inžinierske siete 4 000 €

Aké ciele nás čakajú v rámci kampane?

Prvý cieľ - 6000 €: Envirocentrum pod strechou: Pomohli ste postaviť novú strechu

Druhý cieľ - 10 000€: Envirocentrum so stenami: Pomohli ste uzavrieť drevostavbu, izolovať steny a dokončiť vnútorný obklad
Pribudnú nové odmeny

Tretí cieľ - 12 000 €: Envirocentrum s podlahami: S vašou pomocou vieme dokončiť envirocentrum a pripraviť na používanie v novej sezóne

Ak sa nám podarí vyzbierať cieľovú sumu, spravíme včelársky zážitkový program pre deti z vylúčených komunít.

„Naše aktivity sú viazané na včelársku sezónu, program realizujeme od apríla do augusta. Záujem škôl a verejnosti je ale počas celého roka, a tak chceme premeniť náš včelín na centrum s celoročným programom. A ten bude pestrý. Bude o tvorení, o chutiach, o bádaní. Envirocentrum nám umožní byť tu pre ľudí celý rok a upriamovať pozornosť na ochranu opeľovačov,“ vysvetľuje David Turčáni, environmentalista, ktorý so Soňou založil projekt na 70 ročnej rodinnej tradícii včelárenia.

Kedy a kde bude projekt realizovaný?

S realizáciou začíname v októbri 2022. Stavba bude hotová do apríla 2023.

O projekte

Odmenou mi bude dobrý pocit

Páči sa vám projekt, za vašu podporu nič nečakáte, chcete iba prispieť ľubovoľnou sumou. Ďakujeme

Včelie pohľadnice
Včelie pohľadnice

Minimálna výška príspevku

11

Sada 3 pohľadníc s obálkami s témou včelárstva. Poteší každého včelára a včelárku ako aj každého milovníka prírody. Námety na pohľadnice na mieru vyrobili profesionálne fotografky Katta Tubio a Zuzana Vajdová. Ilustráciu z knihy Zuzany Štelbaskej Kde sú včely nám venovala aj talentovaná ilustrátorka Tina Minor.

Doručenie: 2. december 2022

Poster Bez včiel ZOMRIeme
Poster Bez včiel ZOMRIeme

Minimálna výška príspevku

15

Poster vo formáte A3, tlačený na pohľadnicový kartón. Vznikol v spolupráci so satirickou stránkou ZOMRI, ktorá o sebe hovorí: "Zomri je občianskou sebaobranou proti internetovej demencii. Od leta 2016 dňom i nocou, cez sviatky aj pracovné dni ukazuje ľuďom, čo dôležité sa na Slovensku deje. Kritizuje, chváli, ale najmä upozorňuje na to, ako niektoré osobnosti a skupiny dokážu ubližovať demokracii v našej krajine."A my sme k ich misií pridali environmentálne posolstvo, pretože "Bez včiel naozaj zomrieme".

Doručenie: december 2022

Apiterapia - liečenie včelími produktmi
Apiterapia - liečenie včelími produktmi

Minimálna výška príspevku

20

Workshop na našej včelnici, zameraný na včelie produkty a ich liečivé účinky, dýchanie úľového vzduchu. Odmena platí pre 1 osobu. Napíšte do poznámky, ak si želáte darčekový poukaz.

Doručenie: online darčeková poukážka december 2022, výber odmeny: máj - september 2023

Risografika Včely
Risografika Včely

Minimálna výška príspevku

37

Autor: Radovan Šenšel Trojfarebná risografika vytlačená na kvalitnom papieri Munken Polar Rough 170g, rozmer A3 / 42×29,7cm Grafika je signovaná a tlačená v limitovanom množstve 50 ks. Radovan Šenšel sa venuje výtvarnej tvorbe vo všetkých možných podobách: ilustráciám, portrétom, street artu, veľkoformátovým maľbám, tvorbe komixov, tetovaniu. Napísal a ilustroval dve autorské knihy pre deti, má za sebou viaceré výstavy.

Doručenie: do Vianoc 2022

Medy a syry - gurmánske poobedie
Medy a syry - gurmánske poobedie

Minimálna výška príspevku

50

Za jedno poobedie zistíte ako vzniká med, spoznáte život včiel, vytočíte med, podojíte kozy/kravy a vyrobíte si vlastný syr. Na záver vám pripravíme degustačné menu z našich medov a lokálnych syrov. Odmena platí pre 1 osobu. Presný dátum si dohodneme v predstihu individuálne. Napíšte do poznámky ak si želáte darčekovú poukážku.

Doručenie: máj - september 2023

Online včelársky kurz
Online včelársky kurz

Minimálna výška príspevku

70

Webinár - 6 tém výučbových videí + konzultácie, ktoré pokryjú všetky témy včelárskeho roka pre začínajúcich včelárov a včelárky. Zamerané na prírode blízke včelárenie.

Doručenie: online darčeková poukážka december 2022, výber odmeny: február - marec 2023

Víkendový zážitkový pobyt - WellBEEing
Víkendový zážitkový pobyt - WellBEEing

Minimálna výška príspevku

210

Neopakovateľný víkend, kde sa o vás postaráme ako v bavlnke. Ubytujeme vás v útulnej chate, kŕmiť vás budeme poctivou domácou stravou, vezmeme vás na prechádzky lúkami a dolinami, kde sa budete kochať krásnymi výhľadmi. No najmä si oddýchnete pri včelách, zoznámite sa s ich životom a výrobkami, naučíte sa spracovávať včelie produkty a všetko čo si vyrobíte si vezmete domov. Ten pravý digitálny detox, kde načerpáte nové sily a inšpirácie a pri všetkom vás budú sprevádzať včely. Ak chcete pobyt niekomu venovať ako darček, vystavíme vám darčekový poukaz. Ponuka platí pre 1 osobu, dátum víkendu v roku 2023 si dohodneme k vašej aj našej spokojnosti

Doručenie: rok 2023

Workshop o včelách a opeľovačoch u vás vo firme
Workshop o včelách a opeľovačoch u vás vo firme

Minimálna výška príspevku

1 000

Chceli by ste, aby bola vaša firma "zelenšia" a jej zamestnanci a zamestnankyne mali hlbší záujem o ochranu životného prostredia? Skúsme to spoločne cez fascinujúci svet včiel a opeľovačov. Zoznámite sa s opeľovačmi a názorne a prakticky zistíte, ako opeľovačom môžete pomôcť ako firma a ako jednotlivci.

Doručenie: Individuálne dohodnutý termín

Prespávačka v novom envirocentre
Prespávačka v novom envirocentre

Minimálna výška príspevku

85

Neopakovateľná možnosť zažiť romantickú oddychovú noc v novo postavenom envirocentre. Užite si súkromné nočné pozorovanie motýľov aj hviezdne nebo. Ráno vás budú čakať medové raňajky. Odmena platí pre 1-2 osoby, v termíne, ktorý bude vyhovovať aj vám. Napíšte do poznámky ak si želáte darčekovú poukážku.

Doručenie: 2. 12. 2022 darčeková poukážka, Pobyt: máj - september 2023

Novinky

Okná už zdobia naše a vaše ENVIROcentrum

Update #4, 26.04.2023

Podarila sa nám veľká vec, okná a dvere sú už na svojom mieste. Ideme do finále :)

ĎAKUJEME VÁM Z CELÉHO ❤

Update #3, 03.11.2022

Uplynulý mesiac bol pre nás veľmi náročný, “kampaňovanie” nie je celkom naša šálka kávy. Mesiac sme boli v strese, či bude kampaň úspešná a či nebudeme príliš trúfalí, drzí a otravní. Viackrát sme si už mysleli, že nenazbierame ani cieľovú sumu na prvý míľnik, nieto druhý. Ešte večer sme zaspávali s pocitom, že síce do naplnenie 2. míľnika nám chýbal len kúsok, ale aj tak sme to zvládli. Prekvapili ste nás :) Nakoniec sa vďaka vám podarilo nazbierať presne 10 242 € a sen o envirocentre zameranom na opeľovače sa premení na skutočnosť. Nezvládli by sme to bez vás, bez vašej úžasnej podpory a energie, ktorú ste nám venovali. Veľmi si to vážime a slová nám nestačia na to, aby sme popísali akú máme radosť.
ĎAKUJEME VÁM VŠETKÝM NESMIERNE SI VÁŽIME, že stojíte pri nás!

Prekročili sme prvý míľnik! ĎAKUJEME VÁM a ideme ďalej

Update #2, 20.10.2022

Ani si neviete predstaviť ako veľmi sa tešíme, že sa nám aj vďaka Vám podarilo prekročiť prvý míľnik! ĎAKUJEME VÁM, veľmi si vážime Vašu podporu.
Vďaka Vám už stavbu dostaneme pod strechu a môže sa stavať ďalej.

Zaviazali sme sa, že ak sa nám podarí naplniť prvý míľnik a vyzbierať cieľovú sumu, spravíme bezplatný zážitkový program pre deti s inou štartovacou čiarou. Nebude to prvý, a určite ani posledný krát, no tentokrát to spravíme práve vďaka Vám a všetkým tým, čo ste podporili našu kampaň. Aj Vaša podpora tak prinesie nevšedné zážitky a nové skúsenosti deťom, ktoré to v živote nemajú ľahké.

V kampani pokračujeme. Boli by sme radi, keby sa nám envirocentrum podarilo uzavrieť stenami, takže to je náš ďalší míľnik.

Pomôcť nám môžete aj zdieľaním. Dajte vedieť svojim kolegom, rodine a priateľom, že vzniká jedinečné envirocentrum o včelách a opeľovačoch.

Pridali sme aj nové odmeny, tak pozrite, či sa Vám niečo nehodí pre vlastné potešenie, alebo pre potešenie niekoho blízkeho ;)

Začali sme prípravné práce

Update #1, 17.10.2022

Milí priatelia a priateľky,

veľmi sa tešíme, že sme po roku plánovania a schvaľovania projektu prestavby nášho včelína na envirocentrum konečne začali s prípravnými prácami na stavbe už aj priamo v teréne. Začali sme výkopovými prácami, takže momentálne je celý pozemok rozbagrovaný. Je to prvý a veľmi dôležitý krok, aby sme pri stavbe mohli využívať elektrinu. K budúcemu envirocentru sme rovno potiahli aj vodu takže čoskoro môžu prísť na rad tesárske a murárske práce, nevyhnutný základ už máme.

Sme veľmi vďační za vašu podporu, veľmi nás motivuje, že vidíte v našej práci zmysel.
Samozrejme o progrese vás budeme informovať.
Ďakujeme

Podporovatelia

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Risografika Včely

39 €

+ 1 € ?

👤 Anonymný podporovateľ

200 €

👤 Anonymný podporovateľ

30 €

+ 3 € ?

👤 Radana Tuhárska

💬 ❤️

20 €

+ 2 € ?

👤 Tomáš Gregor

🎁 Online včelársky kurz

70 €

+ 5 € ?

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Medy a syry - gurmánske poobedie

50 €

+ 4 € ?

👤 Štúberová Ľubica

🎁 Apiterapia - liečenie včelími produktmi

30 €

👤 Zuzana Bodnárová

🎁 Medy a syry - gurmánske poobedie

50 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Včelie pohľadnice

💬 Ahojte milí priatelia. Voľakedy ste podprili vy mňa, dnes podprim ja váš jedinečný projekt. Želám Vám všetko dobré a rad Vás uvítamkedykolvek u nás v Španej Doline. Moj mobil 0911 279 764 Miloš Vincík :)

80 €

👤 Anonymný podporovateľ

30 €

+ 3 € ?

👤 Andrea Jánošíková

5 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Apiterapia - liečenie včelími produktmi

40 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Online včelársky kurz

70 €

+ 5 € ?

👤 Anonymný podporovateľ

10 €

+ 1 € ?

👤 Janka Gecikova

5 €

+ 25 € ?

👤 Anonymný podporovateľ

20 €

+ 2 € ?

👤 Anonymný podporovateľ

50 €

+ 4 € ?

👤 Anonymný podporovateľ

20 €

+ 7 € ?

👤 Jana Braniša

15 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Medy a syry - gurmánske poobedie

250 €

+ 50 € ?

👤 Anonymný podporovateľ

100 €

+ 5 € ?

👤 Anonymný podporovateľ

💬 Soňa a David vo vašej zmysluplnej činnosti vám držíme s Evulou palce.

100 €

👤 Anonymný podporovateľ

10 €

👤 Gabriel Babka

20 €

👤 Anonymný podporovateľ

20 €

👤 Anonymný podporovateľ

5 €

👤 Anonymný podporovateľ

💬 Drzim vam place

5 €

+ 1 € ?

👤 Martin Hrtus

🎁 Prespávačka v novom envirocentre

100 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Poster Bez včiel ZOMRIeme

32 €

+ 5 € ?

👤 Rita Novosadová

20 €

   1 2 3 4 ... 5

Autori

Miesto realizácie projektu

Banskobystrický kraj

kRaj, o.z.

kRaj, o.z.

Projekt Včelí kRaj vznikol v roku 2013 a je založený na vyše 65 ročnej tradícii včelárenia v rodine Turčániovcov. David, ako tretia generácia včelárov v rodine, spolu s priateľkou Soňou, vytvorili vzdelávaciu včelnicu v Liešnici pri Kokave nad Rimavicou. Nepokračujeme len rodinnej tradícii. Uchovávame aj genius loci nášho domova v Liešnici. Zachovali sme tu vzdelávanie, keďže práve na mieste našej včelnice predtým stála prvá liešnická škola. Dokonca aj predchádzajúci majiteľ bol včelár a tak okrem vzdelávania, pokračujeme aj vo včelárskej tradícii miesta.

Soňa Keresztesová

Soňa Keresztesová

Včelárka a krajinná architektka. Lektorka včelárskeho kurzu pre začiatočníkov. Zameranie hlavne na tému včelích produktov a ich spracovanie, medonosné a peľodajné rastliny. Zakladateľka občianskeho združenia kRaj a koordinátorka vzdelávacej včelnice Včelí kRaj. V rámci odborného včelárskeho vzdelávania absolvovala včelársky kurz v SOŠ Pod Bánošom v Banskej Bystrici.

David Turčáni

David Turčáni

David vyrastal pri včelách. Jeho starý otec aj otec včelárili a hoci v detstve musel pomáhať so všetkými prácami na včelnici skôr z donútenia, v dospelosti sa rozhodol pokračovať vo vyše 65 ročnej rodinnej tradícií. A dobre urobil. Na vzdelávacej včelnici projektu Včelí kRaj svoje vedomosti aj skúsenosti s radosťou a láskou odovzdáva ďalej už 10 sezón. David vyštudoval environmentalistiku.

Vyúčtovanie

Ďakujeme vám z celého srdca za vašu pomoc. Až 150 ľudí sa rozhodlo finančne podporiť stavbu prvého envirocentra s témou včiel a opeľovačov. V roku 2022 sme dostali centrum pod strechu a s vašou finančnou pomocou sme v posledné decembrové dni položili na strechu poslednú škridlu. V roku 2023 sme dokončili steny, podkrovie, rozvody vody, elektriny a odpadov. Vašu podporu sme použili na to, čo sme sľúbili a pokračujeme ďalej. Založili sme aj okná, dokončili podlady. Postupne dokončujeme posledné detaily a o všetkom vás aj naďalej budeme informovať.

Stavebné konštrukčné rezivo pre strechu a nosné trámy
3 334
Stavebné drevo na konštrukciu stien envirocentra
1 035
Izolácie podkrovia a obvodových stien
6 000
Náklady spolu
10 369

Kontaktovať autora

Máte otázku k projektu či odmenám? Napíšte priamo autorom kampane. Vaša správa z formulára im príde ako email.

Odmeny

Odmenou mi bude dobrý pocit

Páči sa vám projekt, za vašu podporu nič nečakáte, chcete iba prispieť ľubovoľnou sumou. Ďakujeme

Včelie pohľadnice
Včelie pohľadnice

Minimálna výška príspevku

11

Sada 3 pohľadníc s obálkami s témou včelárstva. Poteší každého včelára a včelárku ako aj každého milovníka prírody. Námety na pohľadnice na mieru vyrobili profesionálne fotografky Katta Tubio a Zuzana Vajdová. Ilustráciu z knihy Zuzany Štelbaskej Kde sú včely nám venovala aj talentovaná ilustrátorka Tina Minor.

Doručenie: 2. december 2022

Poster Bez včiel ZOMRIeme
Poster Bez včiel ZOMRIeme

Minimálna výška príspevku

15

Poster vo formáte A3, tlačený na pohľadnicový kartón. Vznikol v spolupráci so satirickou stránkou ZOMRI, ktorá o sebe hovorí: "Zomri je občianskou sebaobranou proti internetovej demencii. Od leta 2016 dňom i nocou, cez sviatky aj pracovné dni ukazuje ľuďom, čo dôležité sa na Slovensku deje. Kritizuje, chváli, ale najmä upozorňuje na to, ako niektoré osobnosti a skupiny dokážu ubližovať demokracii v našej krajine."A my sme k ich misií pridali environmentálne posolstvo, pretože "Bez včiel naozaj zomrieme".

Doručenie: december 2022

Apiterapia - liečenie včelími produktmi
Apiterapia - liečenie včelími produktmi

Minimálna výška príspevku

20

Workshop na našej včelnici, zameraný na včelie produkty a ich liečivé účinky, dýchanie úľového vzduchu. Odmena platí pre 1 osobu. Napíšte do poznámky, ak si želáte darčekový poukaz.

Doručenie: online darčeková poukážka december 2022, výber odmeny: máj - september 2023

Risografika Včely
Risografika Včely

Minimálna výška príspevku

37

Autor: Radovan Šenšel Trojfarebná risografika vytlačená na kvalitnom papieri Munken Polar Rough 170g, rozmer A3 / 42×29,7cm Grafika je signovaná a tlačená v limitovanom množstve 50 ks. Radovan Šenšel sa venuje výtvarnej tvorbe vo všetkých možných podobách: ilustráciám, portrétom, street artu, veľkoformátovým maľbám, tvorbe komixov, tetovaniu. Napísal a ilustroval dve autorské knihy pre deti, má za sebou viaceré výstavy.

Doručenie: do Vianoc 2022

Medy a syry - gurmánske poobedie
Medy a syry - gurmánske poobedie

Minimálna výška príspevku

50

Za jedno poobedie zistíte ako vzniká med, spoznáte život včiel, vytočíte med, podojíte kozy/kravy a vyrobíte si vlastný syr. Na záver vám pripravíme degustačné menu z našich medov a lokálnych syrov. Odmena platí pre 1 osobu. Presný dátum si dohodneme v predstihu individuálne. Napíšte do poznámky ak si želáte darčekovú poukážku.

Doručenie: máj - september 2023

Online včelársky kurz
Online včelársky kurz

Minimálna výška príspevku

70

Webinár - 6 tém výučbových videí + konzultácie, ktoré pokryjú všetky témy včelárskeho roka pre začínajúcich včelárov a včelárky. Zamerané na prírode blízke včelárenie.

Doručenie: online darčeková poukážka december 2022, výber odmeny: február - marec 2023

Víkendový zážitkový pobyt - WellBEEing
Víkendový zážitkový pobyt - WellBEEing

Minimálna výška príspevku

210

Neopakovateľný víkend, kde sa o vás postaráme ako v bavlnke. Ubytujeme vás v útulnej chate, kŕmiť vás budeme poctivou domácou stravou, vezmeme vás na prechádzky lúkami a dolinami, kde sa budete kochať krásnymi výhľadmi. No najmä si oddýchnete pri včelách, zoznámite sa s ich životom a výrobkami, naučíte sa spracovávať včelie produkty a všetko čo si vyrobíte si vezmete domov. Ten pravý digitálny detox, kde načerpáte nové sily a inšpirácie a pri všetkom vás budú sprevádzať včely. Ak chcete pobyt niekomu venovať ako darček, vystavíme vám darčekový poukaz. Ponuka platí pre 1 osobu, dátum víkendu v roku 2023 si dohodneme k vašej aj našej spokojnosti

Doručenie: rok 2023

Workshop o včelách a opeľovačoch u vás vo firme
Workshop o včelách a opeľovačoch u vás vo firme

Minimálna výška príspevku

1 000

Chceli by ste, aby bola vaša firma "zelenšia" a jej zamestnanci a zamestnankyne mali hlbší záujem o ochranu životného prostredia? Skúsme to spoločne cez fascinujúci svet včiel a opeľovačov. Zoznámite sa s opeľovačmi a názorne a prakticky zistíte, ako opeľovačom môžete pomôcť ako firma a ako jednotlivci.

Doručenie: Individuálne dohodnutý termín

Prespávačka v novom envirocentre
Prespávačka v novom envirocentre

Minimálna výška príspevku

85

Neopakovateľná možnosť zažiť romantickú oddychovú noc v novo postavenom envirocentre. Užite si súkromné nočné pozorovanie motýľov aj hviezdne nebo. Ráno vás budú čakať medové raňajky. Odmena platí pre 1-2 osoby, v termíne, ktorý bude vyhovovať aj vám. Napíšte do poznámky ak si želáte darčekovú poukážku.

Doručenie: 2. 12. 2022 darčeková poukážka, Pobyt: máj - september 2023