Podporte vznik nového divadla v Bratislave!

Podporte vznik nového divadla v Bratislave!

V Bratislave vzniká nové nezávislé divadlo - DIVADLO BEZ MASKY s cieľom obohatiť divadelnú ponuku v našom hlavnom meste o hry svetových autorov v slovenskej premiére. PODPORTE NÁS A STAŇTE SA SÚČASŤOU NOVÉHO VZRUŠUJÚCEHO PROJEKTU!

Náš výber
Divadlo
Podujatie
Podporte vznik nového divadla v Bratislave!
Získaná suma
98%

4 900 €

z cieľovej sumy
5 000 €

17 dní

do skončenia kampane

Podporte vznik nového divadla v Bratislave!

Nadácia Tipsport znásobí vaše príspevky

Každá podpora bude znásobená a to až pokiaľ kampaň nedosiahne sumu 2 000 €
Prečítajte si viac o tejto unikátnej podpore vybraných projektov.

O projekte

bazén (bez vody)

Prvou uvedenou inscenáciou Divadla bez masky bude čierna komédia bazén (bez vody) kultového britského dramatika Marka Ravenhilla na tému priateľstva a závisti, ktorú  uvedieme v slovenskej premiére 1. marca 2023.

Hra je napísaná hypermoderným spôsobom – repliky v scenári nie sú rozdelené medzi postavy. Autor necháva dokonca aj počet a pohlavie postáv na rozhodnutí inscenátorov (hra je napísaná tak, aby väčšinu replík mohol povedať muž i žena).

V našej inscenácii budú účinkovať traja herci - čerství absolventi Divadelnej fakulty VŠMU. Sú to šikovné mladé talenty, o ktorých si myslíme, že majú čo ukázať divákom a ich obsadením chceme, aby sa ich talent ďalej rozvíjal.

Viac o hre bazén (bez vody)

Čierna komédia o tom, ako sa skupina umelcov vyrovná so závratným úspechom jedného z nich.

Skupina mladých umelcov má sen presadiť sa. Keď jedna členka umeleckej skupiny dosiahne komerčný úspech, ostatní jej skryto závidia a uvažujú o svojich vlastných ambíciách a talente.  Počas návštevy jej vily s luxusným bazénom (čo má byť spoločnou oslavou jej úspechu), ich skrytá závisť prerastá do nenávisti a predstieranú radosť zo spoločného stretnutia pretne tragédia. V hlavách umelcov sa začne formovať plán: mohlo by byť utrpenie umeleckým dielom?

bazén (bez vody) je šokujúca komédia o spôsoboch, akými sa naše túžby po profesionálnom uplatnení, tvorivá identita a ľudskosť prelínajú a sú v konflikte. Venuje sa témám priateľstva, úspechu a závisti, a skúma, čo sme schopní urobiť preto, aby sme uskutočnili svoje nenaplnené ambície. 
Vyvoláva otázky – Čo to znamená robiť umenie? Čo sme ochotní obetovať v mene úspechu?

réžia: Kateřina Quisová
preklad a dramaturgia: Roman Martinec
scéna a kostýmy: Martin Kotúček
hudba: Jindřich Čížek
vizáž: Zuzana Pauková
foto a vizuál:: Anikó Szudor, David Bugyi

hrajú: Sára Polyáková, Kristína Spáčová, Jakub Jablonský

Ako použijeme vašu podporu?

Vašu podporu využijeme na zaplatenie nákladov spojenej s naštudovaním hry: výrobu scény, nákup kostýmov, prenájom skúšobných priestorov, zaplatenie licenčných a autorských poplatkov, atď.

Sme start up v oblasti nezriaďovanej kultúry, čo znamená, že na rozbeh  potrebujeme pomoc každého z vás. Náklady na vznik inscenácie sú 15 tisíc eur. Bez Vašej pomoci to nezvládneme.

Vážime si Vašu podporu a vopred za ňu ďakujeme!

"A potom všetko pochopila. Teraz to už vie. Že to, čo považovala za priateľstvo, bola z našej strany nenávisť. Všetka tá starostlivosť, bola naša závisť. Naše obavy, to bola v skutočnosti škodoradosť..."

Kedy a kde bude projekt realizovaný?

Premiéra hry bazén (bez vody) bude 1. marca 2023. Predpremiéra 28. februára. Ďalšie reprízy sú naplánované na 17.3., 12.4., 28.4. 8.5., 26.5. 14.6. 2023.

Divadlo bez masky bude hrať vo V-klube na Nám. SNP v Bratislave.

Mark Ravenhill (autor hry)

Mark Ravenhill (1966) je jedným z najhranejších britských dramatikov v  konca 20. a začiatku 21.storočia na svete. Spolu s ďalšími autormi (napr. 
Martin McDonagh, Sarah Kane, Dennis Kelly, Tracy Letts) je považovaný za jedného z priekopníkov nového štýlu písania a uvádzania divadelných hier, tzv.  In-yer-face theatre.
Na Slovensku boli doteraz profesionálne uvedené dve jeho divadelné hry: Tajný domček pre buzničky a Shopping and Fucking (obe Divadlo Meteorit). Okrem nich boli uvedené tri jeho hry ako školské produkcie Sleeping around, bazén (bez vody) a Náuka o spoločnosti (všetky tri ).

Kateřina Quisová (réžia)

Katy je rodáčkou z Ostravy v Českej republike. Na Divadelnej fakulte VŠMU v Bratislave ukončila magisterské štúdium v odbore divadelná réžia v ročníku M. Amslera, Martina Ondrisku, I. Timkovej a M. Majeského (2021/22). Ako asistentka réžie spolupracovala v roku 2018 s M. Amslerom na inscenácii Činohry SND Vojna a mier.

Od roku 2018 spolupracuje ako autorka, dramaturgička alebo režisérka nielen s divadelným priestorom VŠMU Divadlo LAB (Israel Horovitz: Lebensraum, Peter Shaffer: Equus, Maria Wojtyszko: Maternica), ale aj s inými divadlami a kultúrnymi centrami (napr. Uršula Kovalyk: Opatruj sa, Júlia!, Divadlo P. O. Hviezdoslava, 2020).

Venuje sa aj rozhlasovej tvorbe (Mŕtvy uhol, RTVS – Rádio Devín, 2019).

Sára Polyáková (herečka)

Sára začínala ako speváčka v detskej hudobnej skupine Girls. Už počas štúdia herectva na Divadelnej fakulte VŠMU v Bratislave si zahrala v  nezávislých divadlách (Divadlo Ticho a spol., Prešporské divadlo, AntiTeatro) a v niekoľkých inscenáciách Činohry SND ako napríklad Vojna a mier (postava Amélie), Fanny a Alexander (postava Petry), Pohreb alebo svadba – čo skôr? (postava Pštrosície), Salemské bosorky (postava Betty Parrisovej), ale aj v Antigone a Pred západom slnka. Účinkuje v súkromnej produkcii  muzikálu Alžbeta Báthory, na Novej scéne v muzikáli The Bodyguard a v Divadle Aréna v predstaveniach Lazarus (postavy Maemi a Japonky) a Dracula (postava Lucy Westernovej). Televízni diváci si ju môžu pamätať ako jednu z hlavných postáv seriálu Naši, v ktorom účinkovala v rokoch 2016-19. Od roku 2022 je speváčkou skupiny S hudbou vesmírnou.

Kristína Spáčová (herečka)

Kristína absolvovala herectvo na Divadelnej fakulte VŠMU v Bratislave (2021/22). V Divadle LAB účinkovala v predstaveniach Besnota, Doma u Hitlerovcov, Equus, Maternica a v  AntiTeatro v hre Masa&Moc. V súčasnosti ju môžete vidieť v Divadle DPM v hre Touch Bottom a v Činohre SND v predstaveniach Zmierenie alebo Dobrodružstvo pri obžinkoch a Vojna a mier. Televízni diváci si ju môžu pamätať zo seriálov Sestričky a Pán profesor. V televíznej rozprávke Čarovný kamienok stvárnila jednu z hlavných postáv.  V súčasnosti hrá v novom TV seriáli Dunaj.

Jakub Jablonský (herec)

Jakub absolvoval muzikálové herectvo na Konzervatóriu J. L. Bellu v Banskej Bystrici, herectvo na Divadelnej fakulte VŠMU v Bratislave a na Falmouth University v Anglicku.

V roku 2018 bol nominovaný na Najlepší mužský herecký výkon v inscenácii Belehradská trilógia (Divadlo Lab). Účinkoval v niekoľkých študentských filmoch, v dvoch celovečerných rozprávkach (Čarovný kamienok, Keď draka bolí hlava) a niekoľkých seriáloch Nový život, Delukse, Kriminálka Kraj). Účinkuje v Činohre SND v predstaveniach Zmierenie alebo Dobrodružstvo pri obžinkoch a Apartmán v hoteli Bristol, ako i v inscenáciách nezávislých divadiel – Nikdy Navždy, Prevádzači (Divadlo DPM), Zastavení a Tichým hlasom (Uhol_92)  a v muzikáli Pacho! V súčasnosti hrá v novom TV seriáli Dunaj.

O projekte

Odmenou mi bude dobrý pocit

Páči sa vám projekt, za vašu podporu nič nečakáte, chcete iba prispieť ľubovoľnou sumou. Ďakujeme

Tričko Divadlo bez masky
Tričko Divadlo bez masky

Minimálna výška príspevku

20

Biele tričko zo 100% bavlny s logom Divadla bez masky.

Doručenie: marec 2023

Počet zostávajúcich odmien: 48 z 50

2 vstupenky na ľubovoľnú reprízu
2 vstupenky na ľubovoľnú reprízu

Minimálna výška príspevku

30

Chcete nás podporiť? Zabezpečte si 2 vstupenky na reprízu hry bazén (bez vody) na niektorú reprízu. Termíny repríz sú naplánované na 17.3., 12.4., 8.5., 26.5. a 14.6. (ďalšie termíny postupne pribudnú)

Doručenie: pred predstavením

Počet zostávajúcich odmien: 40 z 50

2 vstupenky na otvorenie divadla a predpremiéru hry bazén (bez vody)
2 vstupenky na otvorenie divadla a predpremiéru hry bazén (bez vody)

Minimálna výška príspevku

40

Chcete vidieť našu novú hru ako prví? Zabezpečte si vstupenky na špeciálnu predpremiéru 28.2. (nie sú vo voľnom predaji). Vstupenky budete mať pripravené pri vstupe do divadla (vestibul V-klubu) pred začiatkom predstavenia na Vaše meno od 18:30 (začiatok predstavenia je o 19:00).

Doručenie: 28.2.2023

Počet zostávajúcich odmien: 12 z 15

2 vstupenky na premiéru + čašu vína po predstavení
2 vstupenky na premiéru + čašu vína po predstavení

Minimálna výška príspevku

60

Premiéra je iba jedna. Po premiére Vás pozývame na občerstvenie spolu s pozvanými hosťami, hercami a realizačným tímom. Vstupenky budete mať pripravené pred predstavením (od 18:30, začiatok predstavenia je o 19:00) pred vstupom do divadla (vestibul V-klubu). V prípade, že máte záujem o túto odmenu, prosíme, aby ste prišli vo vhodnom spoločenskom odeve.

Doručenie: 1.3.2023

Počet zostávajúcich odmien: 5 z 10

Staňte sa naším V.I.P.
Staňte sa naším V.I.P.

Minimálna výška príspevku

500

Chcete nás podporiť viac? Staňte sa ambasádorom Divadla bez masky! Ako ambasádor divadla budete uvedení na webstránke divadla (ak nám pošlete foto, tak aj s portrétom)+ Vám dáme vyrobiť vizitky s našim logom, na ktorých budete uvedený ako ambasádor divadla. Zároveň dostanete pozvánky pre 2 osoby na každú divadelnú premiéru počas roka 2023 (4 premiéry) s V.I.P. sedením pri stole a fľašou chladeného prosecca + ďalších 10 vstupeniek na reprízy našich hier podľa vlastného výberu, s ktorými môžete naložiť podľa vlastného uváženia, napríklad rozdávať priateľom ako darček.

Doručenie: 1.3.2023

Počet zostávajúcich odmien: 3 z 8

Podporovatelia

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 2 vstupenky na ľubovoľnú reprízu

30 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 2 vstupenky na premiéru + čašu vína po predstavení

120 €

👤 Anonymný podporovateľ

10 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 2 vstupenky na ľubovoľnú reprízu

💬 Držím palce! :-)

30 €

👤 ASTRIN, s.r.o.

🎁 Staňte sa naším V.I.P.

500 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Staňte sa naším V.I.P.

500 €

👤 Miroslav Kadúc

💬 Držím palce!

10 €

+ 1 € ?

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 2 vstupenky na ľubovoľnú reprízu

80 €

👤 Anonymný podporovateľ

5 €

+ 1 € ?

👤 Peter Karpaty

🎁 2 vstupenky na ľubovoľnú reprízu

50 €

👤 Rastislav Petro

🎁 Staňte sa naším V.I.P.

500 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 2 vstupenky na ľubovoľnú reprízu

💬 Držím palce pre vznik nového divadla :)

30 €

👤 Daniela Kollárová

🎁 2 vstupenky na ľubovoľnú reprízu

30 €

👤 Anonymný podporovateľ

200 €

+ 6 € ?

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 2 vstupenky na premiéru + čašu vína po predstavení

60 €

+ 5 € ?

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 2 vstupenky na premiéru + čašu vína po predstavení

60 €

+ 5 € ?

👤 Zuzana Chromikova

5 €

+ 1 € ?

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 2 vstupenky na ľubovoľnú reprízu

💬 Nech je aj bez vody ... - ale plný LÁSKY, ÚSPECHU a DIVÁKOV

100 €

+ 5 € ?

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 2 vstupenky na otvorenie divadla a predpremiéru hry bazén (bez vody)

💬 3 lístky

60 €

👤 Tomáš Ďurina

🎁 2 vstupenky na ľubovoľnú reprízu

30 €

👤 Anonymný podporovateľ

50 €

+ 4 € ?

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Tričko Divadlo bez masky

20 €

👤 Renata Naylor

🎁 2 vstupenky na ľubovoľnú reprízu

💬 Želám Divadlu bez masky úspešný štart a hojne obecenstvo!

30 €

👤 Marta Valentová

50 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 2 vstupenky na ľubovoľnú reprízu

30 €

+ 3 € ?

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 2 vstupenky na otvorenie divadla a predpremiéru hry bazén (bez vody)

50 €

👤 Jozef Hyrja

🎁 Tričko Divadlo bez masky

💬 Drzim prsty a tesim sa!

30 €

👤 Anonymný podporovateľ

10 €

+ 1 € ?

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 2 vstupenky na premiéru + čašu vína po predstavení

120 €

+ 6 € ?

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Staňte sa naším V.I.P.

500 €

+ 400 € ?

+ 15 € ?

   1 2

Autori

Miesto realizácie projektu

Bratislavský kraj

Divadlo bez masky, o.z.

Divadlo bez masky, o.z.

Divadlo bez masky je jedným z najmladších nezávislých profesionálnych divadiel v Bratislave. Založené bolo v auguste 2022 bez stáleho súboru s cieľom uvádzania súčasných divadelných hier svetových autorov v slovenskej premiére. Žánrovo sa orientuje na činohru s komornejším obsadením (do 5 hercov). Divadlo bez masky sa usiluje: *o rozvoj dramatického umenia a kultúry na Slovensku *vyhľadávať, podporovať a dávať pracovné príležitosti mladým talentovaným umelcom (predovšetkým čerstvým absolventom umeleckých škôl – VŠMU, Akadémia umení a pod.) *o umelecký rast profesionálnych a poloprofesionálnych divadelníkov *o prezentáciu dramatického umenia, predovšetkým súčasnej dramatickej tvorby formou divadelných predstavení

Roman Martinec

Roman Martinec

Zakladateľ Divadla Bez masky, jeho producent, dramaturg a prekladateľ. Vyštudoval Kulturológiu na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského so špecializáciou na Divadelný manažment. Po skončení školy pracoval v bratislavskom Divadle Aréna ako PR manažér, marketingový manažér a neskôr aj ako dramaturg divadla. Počas tohto obdobia bol nominovaný na cenu Hovorca roka (2008). V pražskom Inštitúte umení – Divadelnom ústave pracoval ako projektový koordinátor. Po návrate do Bratislavy pracoval v Slovenskom národnom divadle, najprv ako vedúci oddelenia propagácie, neskôr vedúci oddelenia predaja. Absolvoval niekoľko odborných kurzov zameraných na prácu s publikom, sponzoring a public relations (The Cycle: Management of Successful Arts and Cultural Organizations – University of Maryland, Arts Management Master Class: Sponsoring and Fundraising – DeVos Institute of Arts Management, a ďalšie).

Katarína Šúchalová

Katarína Šúchalová

Katarína po skončení štúdia na Pedagogickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave pracovala primárne vo sfére telekomunikácií (Slovak Telekom, T-Mobile Slovensko a Česká republika) na rôznych manažérskych pozíciách v oblasti biznisu a IT. Po mnohých rokoch praxe sa vypracovala na pozíciu riaditeľky IT systémov Slovak Telekomu, kde zodpovedala za riadenie tímu skoro 300 ľudí. Popri práci sa venovala osobnostnému rozvoju seba aj iných ako trénerka, koučka a mentorka. V roku 2022 sa rozhodla opustiť prostredie korporátu, aby vyskúšala nové životné výzvy. V Divadle bez masky má na starosti produkciu, sponzoring, organizované predstavenia a správu webu.

Kontaktovať autora

Máte otázku k projektu či odmenám? Napíšte priamo autorom kampane. Vaša správa z formulára im príde ako email.

Odmeny

Odmenou mi bude dobrý pocit

Páči sa vám projekt, za vašu podporu nič nečakáte, chcete iba prispieť ľubovoľnou sumou. Ďakujeme

Tričko Divadlo bez masky
Tričko Divadlo bez masky

Minimálna výška príspevku

20

Biele tričko zo 100% bavlny s logom Divadla bez masky.

Doručenie: marec 2023

Počet zostávajúcich odmien: 48 z 50

2 vstupenky na ľubovoľnú reprízu
2 vstupenky na ľubovoľnú reprízu

Minimálna výška príspevku

30

Chcete nás podporiť? Zabezpečte si 2 vstupenky na reprízu hry bazén (bez vody) na niektorú reprízu. Termíny repríz sú naplánované na 17.3., 12.4., 8.5., 26.5. a 14.6. (ďalšie termíny postupne pribudnú)

Doručenie: pred predstavením

Počet zostávajúcich odmien: 40 z 50

2 vstupenky na otvorenie divadla a predpremiéru hry bazén (bez vody)
2 vstupenky na otvorenie divadla a predpremiéru hry bazén (bez vody)

Minimálna výška príspevku

40

Chcete vidieť našu novú hru ako prví? Zabezpečte si vstupenky na špeciálnu predpremiéru 28.2. (nie sú vo voľnom predaji). Vstupenky budete mať pripravené pri vstupe do divadla (vestibul V-klubu) pred začiatkom predstavenia na Vaše meno od 18:30 (začiatok predstavenia je o 19:00).

Doručenie: 28.2.2023

Počet zostávajúcich odmien: 12 z 15

2 vstupenky na premiéru + čašu vína po predstavení
2 vstupenky na premiéru + čašu vína po predstavení

Minimálna výška príspevku

60

Premiéra je iba jedna. Po premiére Vás pozývame na občerstvenie spolu s pozvanými hosťami, hercami a realizačným tímom. Vstupenky budete mať pripravené pred predstavením (od 18:30, začiatok predstavenia je o 19:00) pred vstupom do divadla (vestibul V-klubu). V prípade, že máte záujem o túto odmenu, prosíme, aby ste prišli vo vhodnom spoločenskom odeve.

Doručenie: 1.3.2023

Počet zostávajúcich odmien: 5 z 10

Staňte sa naším V.I.P.
Staňte sa naším V.I.P.

Minimálna výška príspevku

500

Chcete nás podporiť viac? Staňte sa ambasádorom Divadla bez masky! Ako ambasádor divadla budete uvedení na webstránke divadla (ak nám pošlete foto, tak aj s portrétom)+ Vám dáme vyrobiť vizitky s našim logom, na ktorých budete uvedený ako ambasádor divadla. Zároveň dostanete pozvánky pre 2 osoby na každú divadelnú premiéru počas roka 2023 (4 premiéry) s V.I.P. sedením pri stole a fľašou chladeného prosecca + ďalších 10 vstupeniek na reprízy našich hier podľa vlastného výberu, s ktorými môžete naložiť podľa vlastného uváženia, napríklad rozdávať priateľom ako darček.

Doručenie: 1.3.2023

Počet zostávajúcich odmien: 3 z 8