Autisti v práci

Každá firma potrebuje svojho autistu. Pomôžte ľudom s autizmom začleniť sa do pracovného prostredia.

Ľudské práva
Autisti v práci
Získaná suma
113 %
6 754 €
z cieľovej sumy
6 000 €
flexibilné financovanie
Kampaň bola
ukončená
Autisti v práci

Nadácia SPP znásobí vaše príspevky

Každá podpora bude znásobená a to až pokiaľ projekt nedosiahne sumu 3 000 €
Prečítajte si viac o tejto unikátnej podpore vybraných projektov.

O projekte

Autisti sú často talentovaní, nedostávajú však možnosť ukázať to svetu. Chýba im dostatočná príprava na zamestnanie a je pre nich často ťažké identifikovať, čo by robiť mohli a chceli. Pomôžte ľudom s poruchami autistického spektra znova nájsť sebaúctu, naplnenie a zmysel života!


Kto sme

Naše občianske združenie SPOSA tvoria rodičia detí s poruchami autistického spektra. Vieme, že naše deti sú šikovné a chceme, aby dostali šancu.

Prečo projekt „Autisti v práci"

Ľudia s poruchami autistického spektra majú na Slovensku veľký problém sa po ukončení vzdelávania zamestnať. Zostávajú doma na podpore, zvyčajne s jedným z rodičov bez nádeje na samostatný život.

Rodiny trpia nedostatočným príjmom a ich členovia sa nemôžu realizovať. Žijú v izolácii a často strácajú zmysel života. Pritom by stačilo, keby sme dali autistom šancu, aby mohli ukázať, čo v nich je.


„Projekt vznikol vďaka iniciatíve združenia rodičov. Ako najbližší príbuzní totiž vieme, že autisti sú šikovní a majú rozhodne na viac, ako len smutno a bezcieľne vysedávať doma. Chceme im dať možnosť ukázať, čo v nich je, no zároveň si uvedomujeme, že bez pomoci nemajú šancu. Vytvorili sme preto projekt, ktorý ich dokáže odraziť od dna." - Miki Štubňa, člen SPOSA a brat autistu Michala


Ako na to

  1. S vašou pomocou plánujeme vyškoliť 10 coachov, ktorí budú trénovať skupinu 30 autistov. Budú skúmať, na akú pracovnú pozíciu sú vhodní, pomôžu im s cieľavedomým rozvojom a tréningom. Po absolvovaní vzdelávacieho procesu im pomôžu identifikovať vhodné pracovné pozície.
  2. Coachovia tiež pomôžu autistom spojiť sa s potenciálnym zamestnávateľom, absolvujú s nimi výberové konanie a počas skúšobnej doby na nich budú dohliadať.
  3. Na tieto aktivity potrebujeme vyzbierať prostriedky, za ktoré coachov vyškolíme. Peniaze od vás nám pomôžu pokryť náklady na tréning, výučbové materiály a prácu s autistami.

Funguje to?

Jasné! Vieme, že to funguje, pretože sme to vyskúšali. Po absolvovaní tréningu v našej réžii sa nám podarilo zamestnať autistu Michala v hoteli Falkensteiner. Jeho zamestnávateľ si ho nevedel vynachváliť – izby, ktoré Michal upratal, sa leskli čistotou.

Aj na základe tohto precedensu sme získali istotu, že tento projekt má zmysel. Michalovi stúplo sebavedomie a pracovná skúsenosť mu otvorila nové rozmery. Zistil, že jeho schopnosti môže niekto oceniť a získal najmä šancu na plnohodnotnejší život.

Zmena, ktorá sa udiala, má pozitívny vplyv na všetkých – Michalovi dodala pocit užitočnosti a jeho rodina má nádej, že ich syn by mohol fungovať aspoň z časti samostatne.


Ako vyberieme prvých účastníkov projektu?

Coachov vyberieme na základe pohovorov, pri ktorých zohľadníme ich vzdelanie a profesionálne skúsenosti.

Prvých tridsiatich autistov vyberieme do projektu na základe pohovorov, kde si overíme ich základné predpoklady pre pracovné povinnosti.


Prečo potrebujeme vašu podporu?

Sme občianske združenie, ktoré nemá k dispozícii veľké finančné zdroje. Zároveň vieme, že práca s autistami je náročná. Vašu pomoc použijeme na vyškolenie profesionálov, ktorí budú mať moc pozitívne ovplyvniť desiatky životov a osudov.


Týka sa to aj vás

Na Slovensku žije množstvo autistov, ktorí by chceli pracovať, ale nedostali šancu. Namiesto toho, aby v podobe daní prispievali do štátnej pokladnice, z nej peniaze čerpajú. Náš precedens pritom dokazuje, že to môže vyzerať inak.

Je preto jedno, či nejakého autistu poznáte, alebo nie. Každý človek s poruchou autistického spektra, ktorý začne pracovať, je pre nás všetkých prínosom.

Odmeny

Chcem podporiť!

Nepotrebujete odmenu? Tak darujte sumu podľa svojho uváženia a získajte aspoň našu vďaku.

Pero

Minimálna výška príspevku
15

Podporte náš projekt, pomôžte nám zmeniť životy ľudí s autizmom a pošleme vám ako malé poďakovanie naše pero s logom SPOSA

Tričko

Minimálna výška príspevku
35

Chcete nás podporiť viac? Ďakujeme! Váš príspevok nám pomôže dať ľuďom s autizmom druhú šancu a na malý revanš vám pošleme pero a tričko s motívom nášho združenia.

Kniha + pohľadnica

Minimálna výška príspevku
60

Zaujíma Vás autizmus a hlavne talent ľudí s autizmom? Za váš príspevok vám pošleme knihu napísanú autistom a pohľadnicu, ktorú rovnako vyrábali deti s autizmom.

Komiks

Minimálna výška príspevku
100

Kniha je fajn, ale čo tak komiks? Za Váš dar Vám pošleme unikátnu knižnú zbierku komiksov vytvorenú autistickým autorom Petrom Vallom.

Podporovateľ

Minimálna výška príspevku
500

Chcete nás podporiť ale máte radšej nehmotné poďakovanie? Bude nám cťou Vás uviesť na našej stránke ako podporovateľa. Budete vedieť o všetkých našich akciách kde si budete môcť vyskúšať napríklad aj náš svetový unikát - prvý simulátor autizmu vo virtuálnej realite na svete.

Sponzor

Minimálna výška príspevku
1 000

Príďte na osobné stretnutie do nášho rehabilitačného centra. Spravíme vám súkromnú prehliadku, nahliadnete do výcviku našich job coachov a vyskúšate si náš revolučný simulátor autizmu vo virtuálnej realite na vlastnej koži. Okrem iného obdržíte aj všetky vyššie spomenuté odmeny a na našej stránke vás uvedieme ako sponzora.

Novinky

Finishujeme

Update #4, 29.04.2016

Touto cestou vám chceme poďakovať za vaše doterajšie príspevky. Nielen že sa nám podarilo dosiahnuť minimálnu cieľovú sumu, ale aj po jej dosiahnutí ste nás neprestali podporovať. Sami sme to nečakali.

Do konca kampane ostávajú tri dni. Stále je možnosť príspevok navýšiť. Dávate tak mladým ľuďom s autizmom reálnu príležitosť na zmysluplný a šťastný život. Ďakujeme.

SPOSA

Podarilo sa!

Update #3, 12.04.2016

A je to tu. Dnes sa nám podarilo dosiahnuť našu minimálnu cieľovú sumu. Ste fantastickí. Veľmi pekne ďakujeme za vašu podporu!

Pozor! Týmto však naša kampaň nekončí. Už máme dostatok prostriedkov na vzdelávanie koučov na prácu s mladými ľuďmi s autizmom. Každé ďalšie získane prostriedky použijeme na školenie koučov v oblasti získavania zamestnávateľov, čo je pre náš projekt kľúčové. Budeme radi, keď poprosíte vašich kamarátov a známych, aby projekt podporili. Máme ešte 20 dní. Čím viac spolu vyzbierame, tým lepšie. Ďakujeme.

Svetový deň povedomia o autizme

Update #2, 02.04.2016

Dnes je svetový deň povedomia o autizme. Vďaka OSN si ho pripomíname už deviatykrát. „To, aká by mala byť naša reakcia určite nie je ľútosť... Mali by sme ukázať ochotu pomôcť ako rodičom, tak možno aj tým deťom, pretože každé to jedno dieťa má otvorené dvere, ktorými sa dá vstúpiť." hovorí prezident Slovenskej republiky pán Andrej Kiska, ktorý aj tento rok prevzal záštitu nad týmto dňom.


Príhovor prezidenta SR pána Andreja Kisku k Svetovému dňu povedomia o autizme.


Za Vašu pomoc otvárať dvere ľuďom s autizmom Vám srdečne ďakujeme - už sme dosiahli 65% cieľovej sumy. Budeme veľmi radi, ak nás budete ďalej podporovať a povzbudíte aj vašich známych.

Ďakujeme!

Update #1, 15.03.2016

Dnes plynie len desiaty deň od spustenia projektu a sme už veľmi blízko k dosiahnutiu polovice cieľovej sumy. Ste úžasní! Veľmi si ceníme vašu podporu. :) Mladým ľuďom s autizmom sa črtá reálna šanca na kvalitnejší život.

Budeme radi, keď povzbudíte aj vašich priateľov a známych, aby sa zapojili do tohto projektu.

Nezabudnite, že ak máte záujem o odmenu, je potrebné kliknúť na tlačidlo „podporiť", ktoré sa nachádza pri konkrétnej odmene.

Ďakujeme,

SPOSA

Podporovatelia
Anonymný podporovateľ 27 € + 27 € ?
Anonymný podporovateľ 10 € + 10 € ?

✏ Držím palce! :)

AKTRA, s.r.o. 35 €

🎁 Pero

Ivan Štubňa 50 €

🎁 Tričko

Pavol Fuchs 30 € + 30 € ?
SmartHead 10 € + 10 € ?

✏ Drzime palce, aby sa potrebna ciastka vyzbierala :) Tim spolocnosti SmartHead

sona triebusnikova 15 € + 15 € ?

✏ Dakujem!!!!!

Mária Gáborová 5 € + 5 € ?
Milica 35 € + 35 € ?

🎁 Tričko

Anonymný podporovateľ 5 €

✏ Skvelý projekt! Nech sa Vám darí! :)

Anonymný podporovateľ 11 € + 4 € ?
Holíková Silvia 10 €

✏ PRÍSPEVOK NA KAMPAŇ - HOLÍKOVÁ SILVIA, JOB COACH

Miroslav Wlachovsky 50 €

✏ Vďaka za výborný projekt a šancu pre ľudí, ktorí ju veľmi potrebujú

Ildikó Molnárová 10 €
Martin Ilavsky 54 €

✏ Krasny projekt. Gratulujem!

Anonymný podporovateľ 100 €
Anonymný podporovateľ 100 €
Si len produkt 100 €
Eva Mižáková 10 €
Lucia Sickova 200 €
Simon 400 €

✏ Drzim palce!

Skupník 30 €
Samo Marec 10 €

✏ Drzim palce

Anonymný podporovateľ 35 €

🎁 Tričko

Martin Vilinsky 10 €
tomáš 20 €
Viera Chudiaková 50 €
Peter Machata 5 €

✏ Dobru vec rad podporim

Martin Prodaj 5 €
Petrík Svetrík 50 €

✏ Veľa úspechov!

Autori
Miesto realizácie projektu

Bratislavský kraj

Spoločnosť na pomoc osobám s autizmom

Spoločnosť na pomoc osobám s autizmom

Kontaktovať autora

Máte otázku k projektu či odmenám? Napíšte priamo autorom kampane. Vaša správa z formulára im príde ako email.

Odmeny

Chcem podporiť!

Nepotrebujete odmenu? Tak darujte sumu podľa svojho uváženia a získajte aspoň našu vďaku.

Pero

Minimálna výška príspevku
15

Podporte náš projekt, pomôžte nám zmeniť životy ľudí s autizmom a pošleme vám ako malé poďakovanie naše pero s logom SPOSA

Tričko

Minimálna výška príspevku
35

Chcete nás podporiť viac? Ďakujeme! Váš príspevok nám pomôže dať ľuďom s autizmom druhú šancu a na malý revanš vám pošleme pero a tričko s motívom nášho združenia.

Kniha + pohľadnica

Minimálna výška príspevku
60

Zaujíma Vás autizmus a hlavne talent ľudí s autizmom? Za váš príspevok vám pošleme knihu napísanú autistom a pohľadnicu, ktorú rovnako vyrábali deti s autizmom.

Komiks

Minimálna výška príspevku
100

Kniha je fajn, ale čo tak komiks? Za Váš dar Vám pošleme unikátnu knižnú zbierku komiksov vytvorenú autistickým autorom Petrom Vallom.

Podporovateľ

Minimálna výška príspevku
500

Chcete nás podporiť ale máte radšej nehmotné poďakovanie? Bude nám cťou Vás uviesť na našej stránke ako podporovateľa. Budete vedieť o všetkých našich akciách kde si budete môcť vyskúšať napríklad aj náš svetový unikát - prvý simulátor autizmu vo virtuálnej realite na svete.

Sponzor

Minimálna výška príspevku
1 000

Príďte na osobné stretnutie do nášho rehabilitačného centra. Spravíme vám súkromnú prehliadku, nahliadnete do výcviku našich job coachov a vyskúšate si náš revolučný simulátor autizmu vo virtuálnej realite na vlastnej koži. Okrem iného obdržíte aj všetky vyššie spomenuté odmeny a na našej stránke vás uvedieme ako sponzora.