Pozor: Projekty sa na StartLabe zoraďujú podľa posledného prijatého daru. Ten váš je momentálne na úplnom konci. Nebojte sa, v poradí sa posunie hneď, ako získate svoj prvý dar.

Nezábudka a Divozel

Nadácia SPP znásobí vaše dary
Každá podpora bude znásobená a to až pokiaľ projekt nedosiahne sumu 3 000 €.
Prečítajte si viac o tejto unikátnej podpore vybraných projektov.

Odmeny

Odmeny

O projekte

O projekte

Nechajte sa vtiahnuť do prostredia plného zvierat obklopených prírodou. Prežite s deťmi nezabudnuteľné chvíle nielen spoločným čítaním príbehov, ale aj učením sa niečoho nového. Odpútajte sa od displejov a skúmajte spoločne okolitý svet a krásy v ňom ukryté. Pevne verím, že knižka bude prínosom nielen pre deti, ale aj pre Vás - sprievodcov príbehom :)

Táto knižka vzniká bez podpory akéhokoľvek vydavateľstva. Na to, aby uzrela svetlo sveta, je nevyhnutné, aby hlavnými postavami príbehu neboli iba Nezábudka a Divozel, ale aby ste nimi boli aj Vy.


Deti sa v edukatívnom príbehu naučia napríklad:

  • ako dlho sa rozkladajú odpadky
  • základy triedenia odpadkov
  • čo je to vlastne tá recyklácia
  • ako spraviť kŕmidlo pre vtáčiky
  • prečo nemáme nič vylievať do jazier
  • prečo po opekaní treba poriadne uhasiť ohnisko
  • ako sa označujú vajíčka, ktoré znášajú sliepky, a ktoré si kupujeme v obchode
  • že všetko, čo si prinesieme so sebou do lesa, si máme aj odniesť
  • čo za rastliny sú Divozel a Nezábudka, podľa ktorých sú pomenovaní hlavní hrdinovia


Príbeh je ilustrovaný Luciou Grejtákovou, ktorá vniesla svojimi kresbami do knihy cit a presne to krásno, ktoré vystihne jednotlivé situácie z knihy.


Knižka bude mať v pevnej väzbe ukrytých 64 strán, z ktorých 20 strán budú tvoriť ilustrácie. Bude tlačená na recyklovateľnom papieri a bude obsahovať modrú pastelku, ktorou si deti vyfarbia vo vnútri knihy rastlinu Nezábudky. Na konci ceruzky je puzdro, v ktorom sú semiačka Nezábudky. Po dokreslení si deti ceruzku zasadia do hliny a začnú zalievať.


V ampulke, v ktorej bol kedysi parfém, sa nachádzajú semiačka Divozela. Tie si malí čitatelia taktiež vyberú a s pomocou rodičov zasadia. A tak môžu Vaše deti rásť spoločne s hlavnými postavami z knižky. Puzdrá na semiačka sú z dreva, skla a plastového vrchnáčika. Slúžia tak ako názorná ukážka recyklácie a použitia papierového, skleneného a plastového materiálu, ktoré deti môžu po použití roztriediť.


Ako odmenu môžete získať nielen knižku, ale aj hand-made náušnice s prsteňom od našej kamarátky Zuzky, stavebnicu kŕmidla z dielne nášho občianskeho združenia Zelená Hliadka Trenčín, tašku a vrecúško vyrobené rukami šikovných paní z chránenej dielne alebo kresby od ilustrátorky Lucky.

Ukážka z príbehu


Čo ďalej, keď naplníme cieľovú sumu

Ak sa nám podarí vyzbierať viac peňazí, ako je potrebné na tlač knihy, pri dosiahnutí ďalšej méty (6000,- Eur) dostane každý prispievateľ zdarma pexeso s motívom zvieratiek.
Pri dosiahnutí hranice 8000,- Eur dostane každý prispievateľ k pexesu zdarma aj nálepky.
Po prekonaní hranice 10000,- Eur zasadíme za každého prispievateľa stromček s ceduľkou, na ktorej bude Vaše meno. Následne Vám pošleme fotku Vášho stromčeka a súradnice, kde ho nájdete.


O nás

S Luckou som sa stretol na Burzoblšáku, kde si zvedavo obzerala moju knižku, ktorá sa taktiež zrodila vďaka Startlabu. Vtedy som si aj ja pozrel jej kresby a spoločne sme sa dohodli, že niekedy musíme spolu niečo vytvoriť.

Asi o rok neskôr sme spolu s dobrovoľníkmi čistili les od odpadkov. Vtedy sme sa zhodli, že zmeniť myslenie a návyky ľudí treba už v detskom veku. Problém znečistenia lesov a celkovej neúcty k prírode, ktorú rieši súčasná dospelá generácia, musí byť riešený súbežne s tou budúcou dospelou generáciou. A preto budeme nesmierne radi, keď nás podporíte tak, ako to robíte počas našich akcií, kde sa snažíme spraviť tento svet lepším, krajším, čistejším. Či už priamym zapojením sa, alebo aspoň zdieľaním našej vízie.


Nech je puto vo vzťahu rodič – dieťa silnejšie aj vďaka týmto príbehom. Aby si aj dospelí pripomenuli, ako sa správať k prírode a hlavne, aby sa formou pútavého príbehu naučili to isté aj deti.

Ďakujeme zo srdca tým, ktorí nám pomohli rozbehnúť zrod tejto knižky. A aj Vám, ktorí to s nami doklepnete do konca ;-)

Srdečne,
Matej a Lucia


Podporiť

Novinky0
Podporovatelia85

Podporovatelia

O autoroch

O autoroch

Matej Zámečník

Matej Zámečník

Rád tvorím, píšem a vymýšľam si. Mojim snom je pomáhať ľuďom plniť si ich sny.
Aby som im v tom ale mohol pomôcť, musím mať splnených zopár svojich. A toto je jeden z nich.

Meno a priezvisko Matej Zámečník Zámečník

Kontaktujte autoraOdmeny (perks)

  • Zobraziť ostatné

Platba (payment)5 € 5 000 €

Kontakt