Pozor: Projekty sa na StartLabe zoraďujú podľa posledného prijatého daru. Ten váš je momentálne na úplnom konci. Nebojte sa, v poradí sa posunie hneď, ako získate svoj prvý dar.

Memonik - hmatová spoločenská hra

Nadácia SPP znásobí vaše dary
Každá podpora bude znásobená a to až pokiaľ projekt nedosiahne sumu 3 000 €.
Prečítajte si viac o tejto unikátnej podpore vybraných projektov.

O projekte

O projekte

MEMONIK vám učaruje

Na tento zážitok nikdy nezabudnete! Ten úžasný pocit, keď pri hraní začnete zapájať ďalšie zmysly a naštartujete svoju predstavivosť, vás celých pohltí hneď od prvej partie a už nepustí. Svojim zameraním je Memonik skutočne unikátna spoločenská hra. Ide o hmatové pexeso, ktoré môžu hrať rovnako a plnohodnotne vidiaci i nevidiaci, ľudia hovoriaci rôznou rečou, či seniori spoločne s deťmi. Memonik sa dá použiť aj ako senzorická hračka, či výchovná pomôcka (napríklad pri Montessori výchove). O univerzálnom charaktere Memoniku svedčia nielen ocenenia od odborných porôt, ale aj bežných ľudí. Tento výnimočný koncept bol ocenený cenami za dizajn u nás a v ČR - Národnou cenou za dizajn a českou cenou Talent dizajnu.

Povedie vás k vnímavosti

Pravidlá hry sú veľmi jednoduché a univerzálne.Hracie pole tvorí 36 mištičiek s 18 rôznymi materiálmi, ktoré bežne nájdete aj vo svojej domácnosti, ako korok, koberec, drevo, ale aj šmirgeľ, či silikón. Cieľom je len pomocou hmatu nájsť čo najviac rovnakých párov. Hranie Memoniku je zakaždým plné nových, originálnych pocitov a skúseností, i keď bude od vás vyžadovať aj istú dávku trpezlivosti. Každá nová partia Memoniku je neopakovateľná a zábavná.

Bude vás nabádať komunikovať

Je to hra, ktorá dokáže stmeliť nielen priateľstvo detí, ale i celú rodinu. MEMONIK môžu hrať ľudia akejkoľvek vekovej kategórie: tí najmladší, študenti a ich rodičia alebo ľudia v seniorskom veku, ktorí si chcú udržiavať svoje mentálne zdravie. S Memonikom poľahky zmeníte aj bežnú oslavu či večer na zábavný a zaujímavý zážitok! Sami vieme už o dvoch skutočných pároch, ktoré sa spoznali a neskôr stali partnermi práve po hraní Memoniku.:)

Prekoná bariéry

Vedeli ste, že na Slovensku približne 1,5% obyvateľstva, čo je viac ako 70 000 ľudí, tvoria nevidiaci? A pritom títo ľudia majú častokrát veľmi obmedzený prístup k plnohodnotným hrám pre seba a svoje deti.Zistili sme, že na trhu so stolovými hrami sa nachádza len veľmi málo hier, ktoré by mohli hrať spoločne a bez rozdielov vidiaci aj nevidiaci. Ale aj keď prvotnou motiváciou bolo vytvoriť hru pre nevidiacich, ukázalo sa, že Memonik je rovnako vhodný aj nás, vidiacich ľudí.

Kam smerujeme

Financovanie prvej veľkej edície Memoniku stojí na troch nohách. Tou prvou nohou je príjem z predaja prvej edície prototypov (100ks). Za druhé je to podpora zo strany firiem a nadácií. A za tretie ste to vy, teda všetci tí, ktorým sa Memonik páči a chcú jeho výrobu osobne podporiť svojou predobjednávkou. Bez vás by vznik Memoniku nebol možný a tak je to správne. Pretože na to, aby sa realizovali dobré riešenia, musí byť o ne záujem. Ak sa nám teda podarí počas kampane aspoň 150 kusov, vieme, že sme na správnej ceste a že chcete, aby náš Memonik (ale nielen on, veď v rukáve máme pre vás pripravené aj ďalšie krásne koncepty!) ďalej rástol a šíril svoje posolstvo o búraní zažitých bariér aj ďalej. Našim cieľom je dostať Memonik k čo najväčšiemu počtu rodín. Držme si teda palce, hra začína!:)

Váš Memonik tím

Nikol, Juraj, Peťo a Filip


------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ak sa nám nielen podarí naplniť pôvodný cieľ kampane, ale ho aj prekročiť, čakajú na vás ďalšie zaujímavé ceny:

6500€ - Okrem toho, že sa stanete majiteľom základnej hry, pribalíme vám ako bonus špeciálne hmatové karty navyše. Ozvláštnite si svoju už aj tak unikátnu hru ešte o niečo viac a prípadne prekvapíte aj ostrieľaných Memonik matadorov. Túto edíciu nebude možné získať v bežnom predaji!StartLab nie je e-shop

Sme platforma, ktorá pomáha realizovať verejnoprospešné projekty.
Darca podporuje verejnoprospešný projekt darom v ľubovoľnej výške (alebo v minimálnej výške, ak má záujem o konkrétne Poďakovanie) a ako prejav vďaky vyjadrenej Autorom, si môže zvoliť jednu z možností, ktorú Autor ponúka medzi tzv. Poďakovaniami pre darcov. V prípade úspešnej kampane je autor povinný poskytnúť darcom prisľúbené Poďakovania pre darcov. V prípade neúspešnej kampane, darcom ich dary vrátime v plnej výške. Viac informácií.

Poďakovania pre darcov

Poďakovania pre darcovStartLab nie je e-shop

Sme platforma, ktorá pomáha realizovať verejnoprospešné projekty.
Darca podporuje verejnoprospešný projekt darom v ľubovoľnej výške (alebo v minimálnej výške, ak má záujem o konkrétne Poďakovanie) a ako prejav vďaky vyjadrenej Autorom, si môže zvoliť jednu z možností, ktorú Autor ponúka medzi tzv. Poďakovaniami pre darcov. V prípade úspešnej kampane je autor povinný poskytnúť darcom prisľúbené Poďakovania pre darcov. V prípade neúspešnej kampane, darcom ich dary vrátime v plnej výške. Viac informácií.

Novinky10

Nová edícia Memoniku je na svete!

Update #10, 18.12.2016

Vážení predobjednávatelia!

S veľkým potešením vám chceme oznámiť, že nová edícia Memoniku je už niekoľko dní na svete :) Hra už obsahuje všetky komponenty, dokonca aj niečo navyše:) V priebehu minulého týždňa si už prví z vás mohli preto odniesť nové Memoniky do svojich domácností.

Tí z vás, ktorí nás ešte nekontaktovali, vedzte, že pre dodanie predobjednaných hier si môžete vybrať osobný odber v Bratislave, alebo doručenie kuriérom.

Prosíme vás o zaslanie odpovede na info@memonik.sk a v prípade doručenia kuriérom nám dopíšte aj adresu, kam máme Memonik doručiť + kontaktné telefónne čislo.

Prajeme vám mnoho príjemných chvíľ strávených s našim hmatovým pexesom. Ďakujeme za vašu podporu a trpezlivosť.

S pozdravom

Váš Memonik tím

Ako napredujeme?

Update #9, 07.11.2016

Milí podporovatelia Memoniku!

Ako sme pôvodne avizovali, od konca septembra je nová edícia Memoniku vo výrobe. Samozrejme, život nie je rovná cesta a aj v tomto prípade sa chodníčky trocha zakľukatili. Niektoré komponenty tak máme už pripravené (materiálové výplne a mištičky), niektoré sa práve dokončujú (krabice a mriežky) a na niektoré stále ešte čakáme (škrabošky). Hneď po dokončení všetkých prác vás samozrejme budeme informovať.

Ukončenie celej výroby a kompletizáciu predpokladáme na koniec novembra. Urobíme však všetko preto, aby sme mohli hry expedovať čím skôr. Sami sme si dobre vedomí toho, že do Vianoc to stihnúť musíme:).

V prípade záujmu si nás nájdite na našom FB profile https://www.facebook.com/Memonik-799583116775957, kde priebežne zverejňujeme najnovšie správy okolo Memoniku.

Ďakujeme za Vašu trpezlivosť!

Váš Memonik tím

Ide sa vyrábať !

Update #8, 06.09.2016

Milí podporovatelia Memoniku!

Od úspešného ukončenia crowdfundingovej kampane už ubehlo niekoľko týždňov. To, že sa nám v nej podarilo vyzbierať dostatočný objem financií je práve vaša zásluha. Ešte raz veľké ĎAKUJEME!

Niektorí z vás sa už zaujímali o to, kedy bude nová edícia Memoniku hotová. Pôvodne sme zamýšľali, že hru vyrobíme a rozpošleme medzi vás už v priebehu septembra. Ako to už v živote býva, postretlo nás hneď niekoľko nečakaných zmien, čo si nakoniec vyžiadalo svoj čas. Dobrou správou je, že v tejto chvíli by už všetko malo byť na dobrej ceste. Čo to presne znamená? Po prvé, prešli sme pod krídla iného OZ. Ľudia z OZ Sova nám následne svojimi radami a skúsenosťami boli veľmi nápomocní aj pri vyjednaní čo najlepších podmienok u našich obchodných partnerov. V súvislosti s touto zmenou však bolo potrebné nanovo formálne dotiahnuť všetky zmluvné vzťahy s donormi a partnermi ako aj vyriešiť vzťahy na ochrannej známke, čo sa taktiež podarilo uzavrieť. No a nakoniec padlo rozhodnutie, že túto edíciu Memoniku si budeme vydávať sami. To si ale vyžaduje vykonať ďalšie kroky vedúce k hladkému fungovaniu vlastnej spoločnosti, ktoré by mali byť uzavreté do polovice septembra.

S výrobcami jednotlivých komponentov sme už dohodnutí, takže v polovici septembra sa naplno rozbehne výroba a ak všetko dobre dopadne, tak už koncom októbra by ste mohli urobiť radosť sebe a svojim blízkym novým, novučičkým balením Memoniku spolu so sľúbenými odmenami. Držte nám teda palce, ide sa vyrábať!:)

Váš Memonik tím

Kampaň MEMONIK bola úspešná !!!

Update #7, 28.06.2016


Kampaň bola úspešná !!!

Vyzbieralo sa 115% čo je 5 765 €

Veľká vďaka všetkým, ktorí nás v kampani podporili kúpou hry MEMONIK či inej odmeny. Aj vďaka Vám sa začne realizácia výroby nového slovenského produktu, ktorý plánujeme doručiť majiteľom v priebehu septembra. Držte nám palce, aby výroba prebehla hladko obratko, bez zbytočných komplikácii, nech už čoskoro môžme spoločne zmazávať bariéry medzi vidiacim a nevidiacim svetom.

Ďakujeme i tým, ktorý nám pomohli tento cieľ naplniť podaním pomocnej ruky, zdieľaním na sociálnych sieťach alebo šírením dobrého slova.

Váš team MEMONIK :)

POSLEDNÝ deň! POSLEDNÁ šanca kúpiť si Memonik v Predpredaji!

Update #6, 24.06.2016

Už aj Adela Banášová prepadla MEMONIK horúčke ! :)

Update #5, 08.06.2016


O Memoniku

Update #4, 30.05.2016

Tieto dievčatá zapožičali svoj hlas v rozprávke Mimi a Líza. Bud

Update #3, 27.05.2016

MEMONIK podporili aj jeho kamarátky MIMI & LÍZA spolu s auto

Update #2, 27.05.2016

MEMONIK podporila vášnivá hráčka stolných hier Katka Koščová!

Update #1, 25.05.2016

Podporovatelia135

Podporovatelia

O autoroch

O autoroch

Nikoleta Čeligová

Nikoleta Čeligová

Vrámci dizajnu sa snažím do produktov vkladať pridanú hodnotu, ktorú môžu ľudia následne zúžitkovať. Usilujem sa o to aby ľudia dizajn využívali a nebrali produkty ako galerijný exponát.

Memonik vnímam ako designéske dieťa. Bola som pri jeho prvých krôčkoch, a za 6 rokov si už vyšapal svoju cestu k svojim priaznivcom ktorý nás ženú dopredu.

Som veľmi rada že sa mi podarilo zoskupiť team ľudí, ktorý produktu veria a pomáhajú mu napredovať.

Juraj Podroužek

Juraj Podroužek

Priznávam, za posledných pár rokov som si prešiel zaujímavou cestou, ktorá však dáva svoj zmysel. Od game dizajnéra cez vedca, obchodníka, k analytikovi a projektovému manažérovi. Každá z pozícií mi dala veľký bonus do života, naučila ma ceniť si svoje schopnosti a nebáť sa ich rozvíjať, ale bola to aj veľká škola pokory a načúvania.

Už viem, že život je príliš krátky na to, aby som ho strávil robením vecí, ktoré ma nenapĺňajú a nerobia šťastným. Snažím sa preto naplno robiť hlavne to, čo ma definuje, to v čom môžem byť užitočný a s tými, ktorí chápu, že aj práca môže byť hrou.

Peter Brtáň

Peter Brtáň

V Memoniku mám na starosti predaj a financie.
K projektu som sa pripojil preto lebo ma nadchla myšlienka podieľať sa na výrobe hry, ktorá stiera hendikepy a umožňuje plnohodnotne sa hrať nevidiacim ľuďom s vidiacimi.
A navyše ide o slovenský výrobok s medzinárodným potenciálom.

Filip Györe

Filip Györe

Ako fotograf som autor vizuálnej identy produktu Memonik. Starám aby všetko šlapalo po grafickej a vizuálnej stránke.

Zaznamenávam príbeh produktu, som všade tam kde sa niečo deje.

Názov organizácie SOVA – občianske združenie na podporu nadaných detí
Miesto realizácie projektu Bratislava
Web www.memonik.sk

Kontaktujte autoraPoďakovania pre darcov (perks)

  • Zobraziť ostatné

Platba (payment)5 € 5 000 €

StartLab nie je e-shop

Sme platforma, ktorá pomáha realizovať verejnoprospešné projekty.
Darca podporuje verejnoprospešný projekt darom v ľubovoľnej výške (alebo v minimálnej výške, ak má záujem o konkrétne Poďakovanie) a ako prejav vďaky vyjadrenej Autorom, si môže zvoliť jednu z možností, ktorú Autor ponúka medzi tzv. Poďakovaniami pre darcov. V prípade úspešnej kampane je autor povinný poskytnúť darcom prisľúbené Poďakovania pre darcov. V prípade neúspešnej kampane, darcom ich dary vrátime v plnej výške. Viac informácií.

Kontakt