Pozor: Projekty sa na StartLabe zoraďujú podľa posledného prijatého daru. Ten váš je momentálne na úplnom konci. Nebojte sa, v poradí sa posunie hneď, ako získate svoj prvý dar.

Poďakovania

Poďakovania

O projekte

O projekte

Podpor vydanie knižky a zapoj sa do kampane


Knižka Zábudlivé Ginko je dielom „s pridanou hodnotou". Okrem milého príbehu pre deti obsahuje aj myšlienku podpory pacientov so závažným ochorením skleróza multiplex. V závere knihy je práve preto vyvrátený mýtus so zabúdaním, ktorý je často spájaný so SM.
Chceli by sme, aby knižka prišla na svet na Deň sklerózy multiplex - 29.5. 2019
, aby sme ju stihli poslať deťom k ich sviatku MDD.


To ale nie je všetko!

Čím vyššiu čiastku dosiahneme v kampani, tým viac bonusov zdarma dostanete ku knižke.
A to najhlavnejšie - po prekročení poslednej méty poputuje knižka so stromčekom do všetkých klubov sklerózy multiplex na Slovensku.
Na to, aby sme toto všetko dokázali, potrebujeme Vašu pomoc.

Pomôž šíriť osvetu o ochorení skleróza multiplex (SM)

Zvýšme spoločne povedomie o ochorení, ktoré bolo na Slovensku diagnostikované vyše
16 000 pacientom.

Zisti viac o SM na webe slovenského zväzu sklerózy multiplex: www.szsm.sk

Choroba tisícich tvári, ktorá sa môže niekedy týkať aj nás, postihuje najčastejšie ľudí od 20 do 40 rokov. Možno nie každý z nás o nej vie a mnohí si ju mýlia práve s Alzheimerovou chorobou.


Ako sa zapojiť do šírenia osvety?

Pozrite si Adelinu výzvu vo videu. Cieľom kampane je nielen šíriť dobro, ale hlavne nezabudnúť na ľudí, ktorým bolo diagnostikované toto ochorenie. Dozvedieť sa viac o príznakoch ochorenia a skúsiť ho vysvetliť aj deťom čítajúcim knižku.Sprav fotku dobrého skutku, pridaj k nej popis a zdieľaj ju na sociálnych sieťach s hashtagom: #nezabudni a pripoj aj odkaz na túto kampaň: https://bit.ly/2GOWkh3


O knižke

Prelistujte si s deťmi príbeh o Ginku, ktoré si nevedelo spomenúť. Deti si užijú krásne ilustrovaný príbeh plný zvieratiek. Vy sa na záver dozviete viac o strome Ginkgo Biloba a o skleróze multiplex, ktorá postihuje čoraz viac ľudí.Bonusy v knižke:

  • maľovanka stromu
  • informácie o ginko strome
  • recept na čaj z ginko listov
  • informácie o skleróze multiplex
  • priestor na vylisovanie a nalepenie listu ginkaPríbeh vizuálne oživila Zuzana Svobodová, ktorá už má za sebou skúsenosť s tvorbou ilustrácií do detských kníh. Verím, že vás jej ilustrácie očaria minimálne tak ako mňa.Knižka bude obsahovať 40 strán, z čoho 30 strán bude ilustrovaných s textom. Zvyšné strany budú slúžiť ako doplňujúce informácie pre dospelého sprievodcu príbehu. Knižka bude mať rozmer 21x21cm a bude obalená v pevnej väzbe.Ku knižke je možnosť získať trojročnú sadenicu stromčeku Ginkgo Biloba, prívesok
Z LESA: amulet bystrosti - list zaliaty v živici, kŕmidlo pre vtáčiky z dielne nášho
OZ Vieme to lepšie alebo sadu na domáce kompostovanie s dážďovkami.
Všetky odmeny úzko súvisia s príbehom a deti majú nielen zabaviť pri čítaní, ale predovšetkým ich obohatiť o nové vedomosti a zážitky.


Kúsok o nás

A aby sme nezabudli:
Napísať knižku vo dvojici je dlhý a náročný proces. Špeciálna vďaka patrí preto ešte priateľke Veronike, mojim rodičom, bratovi Patrikovi, kamarátom Gabike, Mime, Jančimu, Kubovi, Adele, Matúšovi a všetkým tým, ktorí nám pomohli ešte predtým, ako sme spustili kampaň. Vďaka.

Srdečne,
Matej a Zuzana


V spolupráci s:

Podporiť

Novinky0
Podporovatelia41

Podporovatelia

O autoroch

O autoroch

Matej Zámečník

Matej Zámečník

Rád tvorím, píšem a vymýšľam si. Mojim snom je pomáhať ľuďom plniť si ich sny.
Aby som im v tom ale mohol pomôcť, musím mať splnených zopár svojich. A toto je jeden z nich.

Meno a priezvisko Matej Zámečník

Kontaktujte autoraPoďakovania (perks)

  • Zobraziť ostatné

Platba (payment)5 € 5 000 €

Kontakt