DRUHÁ PLANÉTA - strhujúci príbeh z prostredia kozmického výskumu

DRUHÁ PLANÉTA - strhujúci príbeh z prostredia kozmického výskumu

Poznáte ten pocit – dívate sa na hviezdy a snívate... Vidíte tú najžiarivejšiu? Voláme ju Večernica či Zornička a už oddávna ľudí fascinuje. Nie každý však vie, že jej skutočné meno je Venuša. A práve o nej je táto kniha. Strhujúci sci-fi príbeh odkrýva najväčšie prekvapenia a stavia ich do kontrastu s hľadaním odpovedí na základné otázky ľudstva.

Literatúra
DRUHÁ PLANÉTA - strhujúci príbeh z prostredia kozmického výskumu
Získaná suma
108%

2 153 €

z cieľovej sumy
2 000 €

Kampaň bola

úspešná

O projekte

Venuša – druhá planéta slnečnej sústavy − vo vedecko-fantastickej literatúre, ale aj v reálnom výskume jednoznačne stojí v tieni planéty Mars. Hoci je Venuša pre život absolútne nevhodná, je nepochybne veľmi fascinujúca a sú si so Zemou v mnohom podobné. Navyše, ako Večernica či Zornička je najjasnejším bodovým zdrojom svetla na pozemskej oblohe, ktorý už oddávna púta pohľady ľudí. Je preto neuveriteľné, ako si Venušu spoločnosť po odbornej stránke i stránke literárnej takmer nevšíma. Autorka knihy Jana Plauchová by vám o Venuši, ale aj o všetkých jej súpútnikoch na oblohe vedela rozprávať dlhé hodiny. Pracuje totiž vo hvezdárni, vesmír a kozmonautika sú jej život.

Okrem toho, že Jana dokáže o vesmíre nesmierne pútavo prednášať, píše aj skvelé vedecko-fantastické knihy. Za svoju tvorbu získala aj významné medzinárodné ocenenie od European Science Fiction Society. DRUHÁ PLANÉTA je Janiným v poradí štvrtým knižným titulom. Fakt, že je Venuša takpovediac „od macochy", považuje prvá dáma slovenskej sci-fi scény za obrovskú škodu. Preto vzala tento námet do vlastných rúk.

A vy môžete byť pri tom! Pomôžte nám vydať túto knihu - bez vašej podpory by vzniknúť nemohla. Zároveň tak podporíte vydávanie slovenskej tvorby v malom rodinnom vydavateľstve. Za odmenu budete mať tento sci-fi román medzi prvými aj s podpisom autorky. Dokonca môžete využiť aj unikátnu príležitosť a prečítať si alternatívny záver knihy DRUHÁ PLANÉTA, ktorý autorka napísala IBA pre podporovateľov projektu! Pre najväčších fanúšikov a podporovateľov sme pripravili kolekciu najlepších slovenských vedecko-fantastických kníh súčasnosti!


Kniha DRUHÁ PLANÉTA približuje reálne prostredie kozmického výskumu. Hoci Venuša podáva dôkazy, že ide o najtajomnejšie a najfascinujúcejšie teleso, hŕstka nadšených vedcov sa tiesni na polorozpadnutej vesmírnej stanici a stále zápasí s nedostatkom peňazí a záujmu. Až kým sa mladému astronautovi nepodarí dokázať, že Venuša si zaslúži viac pozornosti ako celý zvyšok slnečnej sústavy dohromady… S výnimkou jedinej planéty: Zeme.AUTORKA JANA PLAUCHOVÁ (1987) pôsobí ako odborná pracovníčka Krajskej hvezdárne a planetária Maximiliána Hella. Pre laikov i odbornú verejnosť prednáša o tragédii raketoplánu Columbia, témou jej prednášok je aj otázka existencie mimozemského života. Prednáša aj predmet Raketová technika a kozmonautika študentom astronómie. V knižnej tvorbe sa orientuje na žáner vedeckej fantastiky, v ktorej využíva svoje rozsiahle odborné poznatky. Na Slovensku ju môžeme označiť za najvýraznejšiu súčasnú autorku tohto žánru. V roku 2012 jej vyšiel prvý román Nula kelvinov, o rok neskôr to bol román Večnosť omylov. Získala zaň medzinárodné ocenenie Encouragement Award od ESFS (European Science Fiction Society). V roku 2016 jej vyšiel sci-fi triler Úvod do teórie chaosu.

VYDAVATEĽSTVO ARTIS OMNIS, ktoré knihu vydáva, je známe svojím zameraním na pôvodnú slovenskú tvorbu, podporu menšinových žánrov a mladých autorov. Sme malé rodinné vydavateľstvo, od roku 2005 vydávame slovenskú tvorbu v rôznych žánroch. Medzi našimi autormi nájdete aj zvučné mená, no veľký priestor venujeme aj mladým začínajúcim autorom. Máme potom nesmiernu radosť, keď sa im na slovenskom knižnom trhu podarí preraziť. Podstatnú časť našej produkcie tvoria diela v žánroch fantastiky. Napriek tomu, že sci-fi romány sú v rôznych podobách čitateľsky vyhľadávané, treba zároveň povedať, že čitatelia ešte stále málo dôverujú slovenským autorom tohto žánru. A je to škoda! Podporou knihy Jany Plauchovej DRUHÁ PLANÉTA dáte slovenskej fantastike šancu a pomôžete jej, aby sa presadila v konkurencii zahraničných autorov. A azda sa presvedčíte, že aj domáca tvorba môže byť svetová.

ĎAKUJEME!

O projekte

Chcem podporiť!

Nepotrebujete odmenu? Tak darujte sumu podľa svojho uváženia a získajte aspoň našu vďaku.

DRUHÁ PLANÉTA + podpis

Minimálna výška príspevku

15

Podporte vydanie knihy Druhá planéta a ako poďakovanie ju dostanete hneď po vydaní koncom marca aj s podpisom autorky.


DRUHÁ PLANÉTA ŠPECIÁL

Minimálna výška príspevku

30

Druhá planéta + podpis + Alternatívny záver

Špeciálne poďakovanie je kniha s podpisom autorky a priložíme vám aj vytlačený alternatívny záver príbehu.

KOLEKCIA JANA PLAUCHOVÁ

Minimálna výška príspevku

50

Druhá planéta + podpis + Alternatívny záver + Večnosť omylov + Úvod do teórie chaosu

Táto forma nášho poďakovania obsahuje Druhú planétu špeciál spolu s predchádzajúcimi dvoma napínavými sci-fi románmi (Večnosť Omylov, Úvod do teórie chaosu), ktoré Jana Plauchová vydala v našom vydavateľstve.

KOLEKCIA SLOVENSKÉ SCI-FI

Minimálna výška príspevku

100

Druhá planéta + podpis + Alternatívny záver + Večnosť omylov + Úvod do teórie chaosu + Testament + Medzi nami + Vesmírne prípady + Sabotáž na okraji vesmíru + V tieni Zeme + Dotyky budúcnosti

Ku Kolekcii Jany Plauchovej vám pribalíme to najlepšie zo slovenskej sci-fi tvorby posledných rokov.


Novinky

Spustili sme novú kampaň!

Update #7, 17.09.2021

Milí priatelia!
Dovoľujeme si vás osloviť ako našich podporovateľov na StartLab.sk. Radi by sme vám dali do pozornosti náš nový projekt zameraný na podporu slovenskej fantastiky. Budeme vďační za vašu priazeň a pomoc - tak ako pri podpore knihy Jany Plauchovej DRUHÁ PLANÉTA, aj teraz je naším zámerom podporiť kvalitné diela slovenských autorov.

Už viac ako 15 rokov sa venujeme vydávaniu kníh a snažíme sa Slovákov naučiť čítať poctivú slovenskú fantastickú tvorbu.

Dali sme dohromady štyroch skvelých autorov, ktorí napísali vynikajúce knihy z rozličných fantasy štýlov. Podporte ich tvorbu a dokážme všetkým, že aj slovenská fantastika môže byť svetová. 

Podporiť nás môžete tu: https://www.startlab.sk/projekty/2336-aj-slovenska-fantastika-moze-byt-svetova/

ĎAKUJEME!

O pár dní čakajte poštára!

Update #6, 05.04.2019

Milí priatelia!

Vďaka Vašej podpore vzniká úžasná kniha - napínavý sci-fi román DRUHÁ PLANÉTA. Už o pár dní bude na svete nielen ona, ale aj unikátna ALTERNATÍVNA VERZIA príbehu, ktorá je určená výlučne Vám, ktorí ste projekt podporili a ako odmenu ste si vybrali aj balík s týmto netradičným bonusom.

Takže už len pár dní a balíčky s odmenami Vám budú doručené! Veríme, že ten čas ubehne ako voda a spolu s Vami sa budeme tešiť z krásneho výsledku. Ďakujeme, že ste boli s nami pri tom!

Vaši artisáci

Dosiahli sme cieľovú sumu!

Update #5, 15.03.2019

♥ ĎAKUJEME! ♥

Projekt DRUHÁ PLANÉTA - strhujúci príbeh z prostredia kozmického výskumu - práve dosiahol cieľovú sumu 2000,- €! Je to vaša zásluha a veľmi si ceníme vašu dôveru Ako malý bonus sprostredkúvame čerstvý rozhovor s autorkou knihy DRUHÁ PLANÉTA Janou Plauchovou. Želáme príjemné čítanie nielen článku, ale aj strhujúceho sci-fi príbehu, ktorý vďaka vašej podpore môže vyjsť ♥

ROZHOVOR S JANOU PLAUCHOVOU

Lenže naša kampaň nekončí. Je pred nami ešte niekoľko dní, počas ktorých vás úprimne prosíme o vašu priazeň. Prosím, vydržte to s nami a pomôžte nám šíriť túto zvesť ďalej. Aj vďaka tomu má slovenská sci-fi tvorba svoju šancu na prežitie (Y)

Vaši artisáci

Týždeň do konca kampane!

Update #4, 12.03.2019

Milí priatelia,

naša kampaň má pred sebou ešte sedem dní. Aktuálne sme vyzbierali 88% z cieľovej sumy, ktorú potrebujeme. Ďakujeme vám za dôveru a podporu, veľmi si ju ceníme!

Ešte stále však potrebujeme doplniť cieľovú sumu, aby sme aj ďaka vašej pomoci pokryli časť nákladov na tlač knihy DRUHÁ PLANÉTA.v Spolu s vami to určite dáme! Aj naďalej nám môžete pomôcť zdieľaním kampane na sociálnych sieťach či mailom svojim priateľom. Link na kampaň je: https://www.startlab.sk/projekty/782-druha-planeta...


Srdečne ďakujú vaši artisáci

Máme polovicu cieľovej sumy!

Update #3, 03.03.2019

Priatelia, ubehlo päť dní od spustenia kampane a na účte máme prvú tisícku! To znamená, že polovica cieľovej sumy je za nami - a to len VĎAKA VÁM!!!

Okrem finančnej podpory ste nám venovali aj množstvo krásnych povzbudzujúcich slov. Ceníme si to. Budeme vám povďační, ak nám svoju priazeň zachováte aj naďalej a inšpirujete ňou k podpore nášho projektu aj svojich známych. Vo vydavateľstve Artis Omnis si spolu s autorkou Janou Plauchovou vašu dôveru nesmierne vážime a verte, že robíme všetko pre to, aby sme ju nesklamali.

Výsledkom nášho snaženia bude strhujúci sci-fi príbeh DRUHÁ PLANÉTA - a takto bude vyzerať jeho kompletná obálka:

Ešte raz ďakujeme - a držte nám palce do druhej tisícky :)

Vaši Artisáci

Prvý deň máme za sebou a prinášame ukážku

Update #2, 28.02.2019

Priatelia, veľmi pekne ďakujeme! Sme nadšení vašimi reakciami - za prvý deň trvania kampane sa vyzbieralo neuveriteľných 30% z cieľovej sumy! To je skvelá správa! Ešte raz vďaka!

Ako malú odmenu ponúkame krátku ukážku z pripravovaného románu Jany Plauchovej DRUHÁ PLANÉTA.

---

Vtedy zazvonil telefón.

„Susan!" zvolal Mason a ani nezdvihol hlavu. Kolegyňa sa neozývala, na rozdiel od drnčavého zvuku, ktorý neprestával. Mason v duchu zanadával. Konečne sa mu podarilo chlapca zaujať a práve teraz niekto otravuje. Ak to bude zase nejaký reportér...

Neochotne vstal a vybral sa k aparátu na druhom konci miestnosti.

„Výskumné stredisko Venus Orbiter, čo pre vás môžem urobiť?" zahuhňal do slúchadla. „Áno, počkajte." S bezdrôtovým prístrojom v ruke prešiel ku skrini, ktorú skoro celú vypĺňali kartotéky, a opäť si slúchadlo priložil k uchu. „Ako, ešte raz, ten rok?"

Tommy zatiaľ v tichosti hľadel na obrazovku.

„Pán Mason?" ozval sa po chvíli spoza počítača. Obzrel sa a uvidel, že muž ešte stále telefonuje. Vôbec si chlapca nevšímal.

„Pán Mason?" zavolal naňho znova. Znelo to naliehavejšie.

Mason zakryl rukou slúchadlo a otrávene sa otočil k chlapcovi. „Áno, Tommy?"

„Pán Mason, sú na Venuši ľudia?"

„Samozrejme, že nie," odvetil a vrátil sa k telefonátu.

Tommy však neskončil.

„Tak kto potom postavil toto?"

Mason sa obrátil k monitoru. Telefón mu vypadol z ruky.

Rozhovor s autorkou knihy DRUHÁ PLANÉTA

Update #1, 27.02.2019

Jana Plauchová je ojedinelý úkaz na našej literárnej scéne. Vyštudovaná biologička, odborníčka na vesmír a kozmonautiku, pracovníčka hvezdárne - a popritom vynikajúca autorka sci-fi románov. V nasledujúcom rozhovore môžete nazrieť do zákulisia jej tvorby, dozvedieť sa o jej vzťahu k vede či o tom, z čoho má najväčší strach. ROZHOVOR s Janou Plauchovou

Podporovatelia

👤 František Gago

🎁 DRUHÁ PLANÉTA + podpis

15 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 DRUHÁ PLANÉTA ŠPECIÁL

30 €

👤 Balta Jozef

🎁 DRUHÁ PLANÉTA + podpis

15 €

👤 Pavol Perička

🎁 DRUHÁ PLANÉTA + podpis

15 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 DRUHÁ PLANÉTA ŠPECIÁL

30 €

👤 Zuzana Grúňová

🎁 DRUHÁ PLANÉTA + podpis

18 €

👤 Anonymný podporovateľ

10 €

👤 Michal Gendiar

🎁 DRUHÁ PLANÉTA + podpis

15 €

👤 Ivan

50 €

👤 Jan Kotouč

🎁 DRUHÁ PLANÉTA ŠPECIÁL

💬 Hodně štěstí s knihou i s další literární kariérou. Těším se, až si ji přečtu.

30 €

👤 Peter Lowy

🎁 KOLEKCIA SLOVENSKÉ SCI-FI

100 €

👤 Anonymný podporovateľ

💬 Litfond

15 €

👤 Filip Holub

🎁 DRUHÁ PLANÉTA + podpis

15 €

👤 Anonymný podporovateľ

15 €

👤 Zdeno Škodáček

🎁 DRUHÁ PLANÉTA + podpis

15 €

👤 Anonymný podporovateľ

10 €

👤 Bohus

🎁 KOLEKCIA JANA PLAUCHOVÁ

50 €

👤 Miriama Tomová

🎁 DRUHÁ PLANÉTA + podpis

15 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 DRUHÁ PLANÉTA + podpis

15 €

👤 Milos Lacika

10 €

👤 Aneta Zaťková

🎁 DRUHÁ PLANÉTA ŠPECIÁL

30 €

👤 Anonymný podporovateľ

💬 Litfond

10 €

👤 Jaroslav Svoboda

🎁 DRUHÁ PLANÉTA ŠPECIÁL

30 €

👤 Jana Gulánová

🎁 DRUHÁ PLANÉTA + podpis

15 €

👤 Zuzana Švecová

🎁 DRUHÁ PLANÉTA + podpis

15 €

👤 Vladimira Chalasova

🎁 DRUHÁ PLANÉTA ŠPECIÁL

30 €

👤 Daniela Ranincová

🎁 DRUHÁ PLANÉTA + podpis

💬 Teším sa na vydanie knihy, autorka ma talent :)

15 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 KOLEKCIA JANA PLAUCHOVÁ

50 €

👤 Eduard Oswald

🎁 DRUHÁ PLANÉTA ŠPECIÁL

30 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 DRUHÁ PLANÉTA + podpis

15 €

   1 2 3

Autori

Artis Omnis, s.r.o.

Artis Omnis, s.r.o.

Ivan Harman

Ivan Harman

Kontaktovať autora

Máte otázku k projektu či odmenám? Napíšte priamo autorom kampane. Vaša správa z formulára im príde ako email.

Odmeny

Chcem podporiť!

Nepotrebujete odmenu? Tak darujte sumu podľa svojho uváženia a získajte aspoň našu vďaku.

DRUHÁ PLANÉTA + podpis

Minimálna výška príspevku

15

Podporte vydanie knihy Druhá planéta a ako poďakovanie ju dostanete hneď po vydaní koncom marca aj s podpisom autorky.


DRUHÁ PLANÉTA ŠPECIÁL

Minimálna výška príspevku

30

Druhá planéta + podpis + Alternatívny záver

Špeciálne poďakovanie je kniha s podpisom autorky a priložíme vám aj vytlačený alternatívny záver príbehu.

KOLEKCIA JANA PLAUCHOVÁ

Minimálna výška príspevku

50

Druhá planéta + podpis + Alternatívny záver + Večnosť omylov + Úvod do teórie chaosu

Táto forma nášho poďakovania obsahuje Druhú planétu špeciál spolu s predchádzajúcimi dvoma napínavými sci-fi románmi (Večnosť Omylov, Úvod do teórie chaosu), ktoré Jana Plauchová vydala v našom vydavateľstve.

KOLEKCIA SLOVENSKÉ SCI-FI

Minimálna výška príspevku

100

Druhá planéta + podpis + Alternatívny záver + Večnosť omylov + Úvod do teórie chaosu + Testament + Medzi nami + Vesmírne prípady + Sabotáž na okraji vesmíru + V tieni Zeme + Dotyky budúcnosti

Ku Kolekcii Jany Plauchovej vám pribalíme to najlepšie zo slovenskej sci-fi tvorby posledných rokov.