Pozor: Projekty sa na StartLabe zoraďujú podľa posledného prijatého daru. Ten váš je momentálne na úplnom konci. Nebojte sa, v poradí sa posunie hneď, ako získate svoj prvý dar.

Poďakovania

Poďakovania

O projekte

O projekte

Prečo práve kniha o škôlke

Každé dieťa si prejde nácvikom sociálnych vzťahov v škôlke. Je jedno, či je to klasická štátna škôlka alebo škôlka so špeciálnym zameraním. Takmer vždy sa dieťa stretáva s rovnakými problémami.

Nechce sa mu ostať ráno v škôlke, keď vidí, ako mama odchádza. Musí sa deliť o hračky s cudzími deťmi.. Môže sa mu stať, že je zlomyseľné v snahe vydobiť si pre seba lepšie postavenie.. alebo sú zlomyseľní ostatní. Takmer vždy sa dá situácia riešiť, nech už je v akejkoľvek pozícii. A ak sa situácia aj nevyrieši hneď (napr. napomenutím vinníka), tak sa aspoň zaseje semienko slušnosti do malej hlavičky. A ako vieme, každé semienko rastie, keď je dobre živené. Takto môže vyrásť generácia detí, ktoré majú slušnosť a férovosť zakorenenú hlboko v sebe.

Myslela som však aj na učiteľky, ktoré trávia s našimi detičkami väčšinu dňa. A nie vždy to majú ľahké. Vlastne takmer nikdy. Aj my mamy sme niekedy rady, keď si môžeme oddýchnuť od detí. A úprimne, niekedy si ideme do tej práce oddýchnuť, hlavne v období detského vzdoru. Ale tie učiteľky ich tam majú celý deň. Nie jedno dieťa, ale aj 20 detí naraz. Skladám pred ich prácou pomyselný klobúk, lebo ja by som toto nedala. Preto chcem prispieť aspoň troškou k tomu, aby ich deň s našimi deťmi bol pohodovejší.


O knihe


Ako kniha funguje?

  • V každej knihe je 7 situácií.
  • Každá situácia je na jednej dvojstrane.
  • Každá dvojstrana obsahuje dva obrázky.
    1. Vľavo je takmer bezfarebný obrázok, ktorý ukazuje nagatívnu situáciu. Inak povedané, to, čo sa nemá robiť.
    2. Vpravo je pestrofarebný obrázok, ktorý naopak ukazuje pozitívnu situáciu, teda to, čo je správne.
  • Kniha je bez textu, čo dáva možnosť rodičom pri čítaní rozprávať o vlastných zážitkoch a skúsenostiach a porovnávať ich aj so situáciami, ktoré dieťa už zažilo.
  • A aby to nebolo len "poučné", čo deti nemusia mať dlhodobo veľmi radi, je to nakreslené tak vtipne, aby sa deti ale aj dospeláci zasmiali.Financie potrebujem na tlač knihy

Dve knižky som už úspešne vydala. Knihu "Ja a môj pes" som financovala kompletne z vlastného, živená entuziazmom a nadšením. S druhou knihou "V mojej izbe" to už nebolo také ružové a na realizáciu jej tlače ste mi aspoň trochu pomohli tu na Startlabe.

Na tretiu knihu však už definitívne nemám vlastné financie. S vydaním knihy sú nemalé výdavky. Preto potrebujem vašu pomoc, predovšetkým na financovanie tlače.

Všetky knihy série Slušné správanie majú európsky CE certifikát a sú vytlačené na Slovensku (žiadna Čína).


Prečo to robím

Kedysi som dostala nápad vytvoriť sériu detských kníh s témou slušného správania. Chýbala mi taká kniha, kde by to dobré i nevhodné správanie nebolo len slovne opísané, ale zobrazené tak, že to pochopí aj malé dieťa. Ideálne aby obrázky boli jednoznačné, aby obsahovali emócie, posolstvo.

Moja dcéra mala vtedy 2 roky. Videla som na nej, že je to výborné obdobie, kedy citlivo vnímala neprávosť a krivdu, no nevedela, ako s tým narábať. Keď som jej ukázala celú situáciu na fotkách alebo obrázkoch, zrazu jej to bolo jasné a takmer okamžite to vedela aplikovať vo svojej situácii, v ktorej sa práve ocitla.

A práve tento poznatok ma odvtedy silno vedie k tomu, aby som vytvorila celú sériu detských kníh Slušné správanie.


Ďalšie knihy zo série Slušné správanie

Viac informácií a náhľady obrázkov nájdete na www.slusnespravanie.sk


Odmeny


Napísali o knihe

Novinky3

Dosiahli sme 100%!

Update #3, 13.05.2019

Neuveriteľné sa stalo dnes skutočnosťou! Dosiahli sme v Startlab kampani 100%!!! Teda vy ste dosiahli. Ja som sa len prizerala.. :-D Ale nie, ja som makala tiež. Hlavne aby ste sa všetci o tejto knižke vôbec dozvedeli, lebo to vám veru vôbec nie je jednoduché. Ohohooo.. ⠀No a kedže máme ešte 4 DNI DO KONCA KAMPANE, bola by som vďačná za akékoľvek zdieľanie, aby sa o tom dozvedeli aj ďalšie maminky a mohli do svojej škôlky tiež podarovať jednu knižku <3 ⠀

Ďakujem veľmo krásne! Za všetky srdiečka, komentáre a zdieľania.

Janka Melišová
autorka knihy Slušné správanie

Rozdávam knižky!

Update #2, 09.05.2019

Stalo sa dačo neuveriteľné

Dobré správy z tlačiarne pokračujú

Teda dobré pre mňa a dobré pre vás. Ak ma sledujete na Facebooku alebo Instagrame, tak už isto viete, že sa stala neuveriteľná vec.

Volali mi z tlačiarne, že OMYLOM vytlačili stránky pre 200 kusov kníh navyše!!!
Vravím - OK, zoberiem ich. Nenechám ich predsa vyhodiť na smetisko, to veru nie! A tak som sa rozhodla tieto knihy rozdať. Vymyslela som to takto:

Vy ste podporili mňa, teraz podporím aj ja vás. Za každú knihu "V škôlke", ktorú ste si tu kúpili, dostanete ešte jednu knihu navyše.

Komu ju darujete, je na vás. Môžete tak spraviť radosť kamoškinmu drobcovi, susedke zo sociálne slabšej rodiny alebo ju podarujete škôlke, kam vaše dieťa chodí alebo ešte len bude chodiť. A úprimne - tomu by som bola úplne najradšej, pretože nie každá škôlka si môže dovoliť kupovať knihy a väčšinou sa tak spoliehajú len na dary od rodičov. A tak sa tam častokrát kumulujú knižky, ktoré už nikto nechce. (samozrejme sú aj výnimky). Takto môžete urobiť dobrý skutok a zároveň radosť mnohým deťom naraz.

Čo od vás za to chcem? Spravte fotografiu z darovania a postnite ju na hociktorú sociálnu sieť s hashtagmi #darujemknihu #slusnespravanie. Možno tým namotivujeme aj ostatných ľudí, aby darovali detské knihy. Hoci aj ked oni sami deti nemajú :) Táto aktivita samozrejme nie je povinná, ale veeeeeeľmi by som sa jej potešila <3

Janka
autorka knihy

Kniha bude dostupná skôr, než sme čakali!

Update #1, 07.05.2019

Neuveriteľné.

Práve mi volali z tlačiarne, kde sa pripravuje nová kniha, že im vypadol dajaký projekt a teda môžu knižku vytlačiť skôr, než bolo v pláne!

A tak teda slávnostne oznamujem, že knižky budem zasielať takmer hneď po skončení tejto kampane! Juchúúúúúúú.

Už ste mi aj tak viacerí písali, že kedy budem posielať, že sa neviete dočkať :-D Tak som veľmi rada, že vďaka náhode dokážem uspokojiť vaše túžby..

Ale vraj náhody neexistujú :-D

Podporovatelia191

Podporovatelia

O autoroch

O autoroch

Jana Melišová

Jana Melišová

Som UX dizajnérka (špecializácia na použiteľnosť online projektov), no som zároveň aj mama 5-ročnej dcéry Mišky. Keď mala necelé 2 roky, napadlo mi spraviť pre ňu knihu, kde by videla, ako sa má správať k našej útulkáčke Nelly. No a z jednej knihy je ich v pláne 9 :-D

Názov organizácie Webotomy s.r.o.
Miesto realizácie projektu Bratislava
Telefónne číslo 0948616060
Web www.slusnespravanie.sk

Kontaktujte autoraPoďakovania (perks)

  • Zobraziť ostatné

Platba (payment)5 € 5 000 €

Kontakt