Pozor: Projekty sa na StartLabe zoraďujú podľa posledného prijatého daru. Ten váš je momentálne na úplnom konci. Nebojte sa, v poradí sa posunie hneď, ako získate svoj prvý dar.

O projekte

O projekte

Prečo práve kniha o škôlke

Každé dieťa si prejde nácvikom sociálnych vzťahov v škôlke. Je jedno, či je to klasická štátna škôlka alebo škôlka so špeciálnym zameraním. Takmer vždy sa dieťa stretáva s rovnakými problémami.

Nechce sa mu ostať ráno v škôlke, keď vidí, ako mama odchádza. Musí sa deliť o hračky s cudzími deťmi.. Môže sa mu stať, že je zlomyseľné v snahe vydobiť si pre seba lepšie postavenie.. alebo sú zlomyseľní ostatní. Takmer vždy sa dá situácia riešiť, nech už je v akejkoľvek pozícii. A ak sa situácia aj nevyrieši hneď (napr. napomenutím vinníka), tak sa aspoň zaseje semienko slušnosti do malej hlavičky. A ako vieme, každé semienko rastie, keď je dobre živené. Takto môže vyrásť generácia detí, ktoré majú slušnosť a férovosť zakorenenú hlboko v sebe.

Myslela som však aj na učiteľky, ktoré trávia s našimi detičkami väčšinu dňa. A nie vždy to majú ľahké. Vlastne takmer nikdy. Aj my mamy sme niekedy rady, keď si môžeme oddýchnuť od detí. A úprimne, niekedy si ideme do tej práce oddýchnuť, hlavne v období detského vzdoru. Ale tie učiteľky ich tam majú celý deň. Nie jedno dieťa, ale aj 20 detí naraz. Skladám pred ich prácou pomyselný klobúk, lebo ja by som toto nedala. Preto chcem prispieť aspoň troškou k tomu, aby ich deň s našimi deťmi bol pohodovejší.


O knihe


Ako kniha funguje?

  • V každej knihe je 7 situácií.
  • Každá situácia je na jednej dvojstrane.
  • Každá dvojstrana obsahuje dva obrázky.
    1. Vľavo je takmer bezfarebný obrázok, ktorý ukazuje nagatívnu situáciu. Inak povedané, to, čo sa nemá robiť.
    2. Vpravo je pestrofarebný obrázok, ktorý naopak ukazuje pozitívnu situáciu, teda to, čo je správne.
  • Kniha je bez textu, čo dáva možnosť rodičom pri čítaní rozprávať o vlastných zážitkoch a skúsenostiach a porovnávať ich aj so situáciami, ktoré dieťa už zažilo.
  • A aby to nebolo len "poučné", čo deti nemusia mať dlhodobo veľmi radi, je to nakreslené tak vtipne, aby sa deti ale aj dospeláci zasmiali.Financie potrebujem na tlač knihy

Dve knižky som už úspešne vydala. Knihu "Ja a môj pes" som financovala kompletne z vlastného, živená entuziazmom a nadšením. S druhou knihou "V mojej izbe" to už nebolo také ružové a na realizáciu jej tlače ste mi aspoň trochu pomohli tu na Startlabe.

Na tretiu knihu však už definitívne nemám vlastné financie. S vydaním knihy sú nemalé výdavky. Preto potrebujem vašu pomoc, predovšetkým na financovanie tlače.

Všetky knihy série Slušné správanie majú európsky CE certifikát a sú vytlačené na Slovensku (žiadna Čína).


Prečo to robím

Kedysi som dostala nápad vytvoriť sériu detských kníh s témou slušného správania. Chýbala mi taká kniha, kde by to dobré i nevhodné správanie nebolo len slovne opísané, ale zobrazené tak, že to pochopí aj malé dieťa. Ideálne aby obrázky boli jednoznačné, aby obsahovali emócie, posolstvo.

Moja dcéra mala vtedy 2 roky. Videla som na nej, že je to výborné obdobie, kedy citlivo vnímala neprávosť a krivdu, no nevedela, ako s tým narábať. Keď som jej ukázala celú situáciu na fotkách alebo obrázkoch, zrazu jej to bolo jasné a takmer okamžite to vedela aplikovať vo svojej situácii, v ktorej sa práve ocitla.

A práve tento poznatok ma odvtedy silno vedie k tomu, aby som vytvorila celú sériu detských kníh Slušné správanie.


Ďalšie knihy zo série Slušné správanie

Viac informácií a náhľady obrázkov nájdete na www.slusnespravanie.sk


Odmeny


Napísali o knihe

StartLab nie je e-shop

Sme platforma, ktorá pomáha realizovať verejnoprospešné projekty.
Darca podporuje verejnoprospešný projekt darom v ľubovoľnej výške (alebo v minimálnej výške, ak má záujem o konkrétne Poďakovanie) a ako prejav vďaky vyjadrenej Autorom, si môže zvoliť jednu z možností, ktorú Autor ponúka medzi tzv. Poďakovaniami pre darcov. V prípade úspešnej kampane je autor povinný poskytnúť darcom prisľúbené Poďakovania pre darcov. V prípade neúspešnej kampane, darcom ich dary vrátime v plnej výške. Viac informácií.

Poďakovania pre darcov

Poďakovania pre darcovStartLab nie je e-shop

Sme platforma, ktorá pomáha realizovať verejnoprospešné projekty.
Darca podporuje verejnoprospešný projekt darom v ľubovoľnej výške (alebo v minimálnej výške, ak má záujem o konkrétne Poďakovanie) a ako prejav vďaky vyjadrenej Autorom, si môže zvoliť jednu z možností, ktorú Autor ponúka medzi tzv. Poďakovaniami pre darcov. V prípade úspešnej kampane je autor povinný poskytnúť darcom prisľúbené Poďakovania pre darcov. V prípade neúspešnej kampane, darcom ich dary vrátime v plnej výške. Viac informácií.

Novinky5

Všetky odmeny sú rozposlané!

Update #5, 31.05.2019

Chcela som vám knižky rozposlať čo najskôr a tak som začala hneď po ukončení kampane. Medzitým som stihla aj návštevu Festíku - najväčšieho detského festivalu v Bratislave, kde sme sa s niektorými dokonca aj stretli. A veruže to boli príjemné stretnutia :) Z toho by sme mohli spraviť aj takú tradíciu, že keď ma niekde uvidíte, tak sa zastavíte na kus reči. A ak sa bude dať, pripravím si pre vás aj dajaké drobné prekvapenia ;)

Všetky balíčky sú poslané

No ale k našej veci - všetky balíčky (obálky aj krabičky) sú rozposlané. Tí, ktorí ma sledujete na Facebooku alebo na Instagrame o tom už viete. Chodila som na poštu s veľkými IKEA taškami, ako sa hovorí, jak na klavír :-D Ale mala som šťastie aj na tetu na pošte, bola stále veľmi milá. ĎAKUJEM!!!

A na záver?

Sledujte svoje schránky a hľadajte žltý papierik. Ak niekomu z vás ani do týždňa nepríde zásielka, píšte mi, volajte mi. Pohľadáme, pourgujeme, vyreklamujeme. Chcem, aby ste mali všetci svoje knižky už doma a mohli listovať ;)

A keďže je zajtra Ďeň detí, tak to dobre oslávte. A ak sa dá, odporúčam baviť sa s deťmi akoby sme vy sami boli tiež deťmi. Objavte svoje detské ja a robte to, čo ste radi robili, keď ste boli malí. Ja pôjdem asi na dajaké kolotoče alebo hojdačku, prípadne na tie súťaže na menších detských podujatiach.. napríklad si zaskáčem vo vreci alebo budem triafať loptičkou do vedra :-D

Budem rada, ak sa pridáte a zabavíte sa!

A na úplný záver

zopár fotiek z domácej manufaktúry :-DPomáhala aj Miška, ale ju zachytiť ostrú na fotke v prítmí je úplne nemožné :-D Niektoré nálepky na krabičky lepila sama ;)


Ďakujem krásne - kampaň skončila úspešne

Update #4, 20.05.2019

Dúfala som, že sa nazberá 100%, to áno. Ale ani vo sne by mi nenapadlo, ze sa nazberá 173%!!! To je čo toto? Fúúúha. Ja odpadnem :-D Ste všetci ÚŽASNÍÍÍ.

Teraz predomnou stojí ďalšia úloha. Dostať všetky knižky k vám! A už som s tým aj začala. Dnes odišla prvá várka obálok. A každý deň odíde ďalšia a ďalšia taška na poštu. Áno, pani na pošte ma miluje :-D Majte však strpenie, lebo musím zabaliť a poslať vyše 500 kníh! A mám na to len dve ruky :-D (Vlastne my matky máme tých rúk oveľa viac, ale pssst.. je to tajomstvo, nikomu to nehovorte.)

Ak chcete byť stále v obraze (nie na stene), tak vedzte, že o aktuálnom priebehu zasielania balíčkov informujem prevažne v storkách na Facebooku alebo Instagrame. Ak teda ešte nie ste mojim followerom, je čas to napraviť ;)

Facebook (@knihaslusnespravanie) www.facebook.com/knihaslusnespravanie
Instagram (@slusnespravanie) www.instagram.com/slusnespravanie

Chcem ale ešte poďakovať tím, ktorí ma podporili bez nároku na hovorár, teda len tak. A väčšinu z vás vôbec nepoznám! Hlboko ma to zasiahlo. To, že veríte v dobro veci, mi dáva silu ísť ďalej. A cesta predomnou je ešte dlhá. V pláne je ďalších 6 dielov a tie nevzniknú zo dňa na deň. Ďakujem vám <3

Idem sa pustiť do práce.

Vaša Janka

Dosiahli sme 100%!

Update #3, 13.05.2019

Neuveriteľné sa stalo dnes skutočnosťou! Dosiahli sme v Startlab kampani 100%!!! Teda vy ste dosiahli. Ja som sa len prizerala.. :-D Ale nie, ja som makala tiež. Hlavne aby ste sa všetci o tejto knižke vôbec dozvedeli, lebo to vám veru vôbec nie je jednoduché. Ohohooo.. ⠀No a kedže máme ešte 4 DNI DO KONCA KAMPANE, bola by som vďačná za akékoľvek zdieľanie, aby sa o tom dozvedeli aj ďalšie maminky a mohli do svojej škôlky tiež podarovať jednu knižku <3 ⠀

Ďakujem veľmo krásne! Za všetky srdiečka, komentáre a zdieľania.

Janka Melišová
autorka knihy Slušné správanie

Rozdávam knižky!

Update #2, 09.05.2019

Stalo sa dačo neuveriteľné

Dobré správy z tlačiarne pokračujú

Teda dobré pre mňa a dobré pre vás. Ak ma sledujete na Facebooku alebo Instagrame, tak už isto viete, že sa stala neuveriteľná vec.

Volali mi z tlačiarne, že OMYLOM vytlačili stránky pre 200 kusov kníh navyše!!!
Vravím - OK, zoberiem ich. Nenechám ich predsa vyhodiť na smetisko, to veru nie! A tak som sa rozhodla tieto knihy rozdať. Vymyslela som to takto:

Vy ste podporili mňa, teraz podporím aj ja vás. Za každú knihu "V škôlke", ktorú ste si tu kúpili, dostanete ešte jednu knihu navyše.

Komu ju darujete, je na vás. Môžete tak spraviť radosť kamoškinmu drobcovi, susedke zo sociálne slabšej rodiny alebo ju podarujete škôlke, kam vaše dieťa chodí alebo ešte len bude chodiť. A úprimne - tomu by som bola úplne najradšej, pretože nie každá škôlka si môže dovoliť kupovať knihy a väčšinou sa tak spoliehajú len na dary od rodičov. A tak sa tam častokrát kumulujú knižky, ktoré už nikto nechce. (samozrejme sú aj výnimky). Takto môžete urobiť dobrý skutok a zároveň radosť mnohým deťom naraz.

Čo od vás za to chcem? Spravte fotografiu z darovania a postnite ju na hociktorú sociálnu sieť s hashtagmi #darujemknihu #slusnespravanie. Možno tým namotivujeme aj ostatných ľudí, aby darovali detské knihy. Hoci aj ked oni sami deti nemajú :) Táto aktivita samozrejme nie je povinná, ale veeeeeeľmi by som sa jej potešila <3

Janka
autorka knihy

Kniha bude dostupná skôr, než sme čakali!

Update #1, 07.05.2019

Neuveriteľné.

Práve mi volali z tlačiarne, kde sa pripravuje nová kniha, že im vypadol dajaký projekt a teda môžu knižku vytlačiť skôr, než bolo v pláne!

A tak teda slávnostne oznamujem, že knižky budem zasielať takmer hneď po skončení tejto kampane! Juchúúúúúúú.

Už ste mi aj tak viacerí písali, že kedy budem posielať, že sa neviete dočkať :-D Tak som veľmi rada, že vďaka náhode dokážem uspokojiť vaše túžby..

Ale vraj náhody neexistujú :-D

Podporovatelia195

Podporovatelia

O autoroch

O autoroch

Jana Melišová

Jana Melišová

Som UX dizajnérka (špecializácia na použiteľnosť online projektov), no som zároveň aj mama 5-ročnej dcéry Mišky. Keď mala necelé 2 roky, napadlo mi spraviť pre ňu knihu, kde by videla, ako sa má správať k našej útulkáčke Nelly. No a z jednej knihy je ich v pláne 9 :-D

Názov organizácie Webotomy s.r.o.
Miesto realizácie projektu Bratislava
Telefónne číslo 0948616060
Web www.slusnespravanie.sk

Kontaktujte autoraPoďakovania pre darcov (perks)

  • Zobraziť ostatné

Platba (payment)5 € 5 000 €

StartLab nie je e-shop

Sme platforma, ktorá pomáha realizovať verejnoprospešné projekty.
Darca podporuje verejnoprospešný projekt darom v ľubovoľnej výške (alebo v minimálnej výške, ak má záujem o konkrétne Poďakovanie) a ako prejav vďaky vyjadrenej Autorom, si môže zvoliť jednu z možností, ktorú Autor ponúka medzi tzv. Poďakovaniami pre darcov. V prípade úspešnej kampane je autor povinný poskytnúť darcom prisľúbené Poďakovania pre darcov. V prípade neúspešnej kampane, darcom ich dary vrátime v plnej výške. Viac informácií.

Kontakt