OKNO AKO DAR

Buďte súčasťou zmeny! Potrebujeme zakúpiť a vymeniť aspoň 15 okien v novovznikajúcom Krajskom centre rómskej misie na Sigorde (pri Prešove). Centrum bude slúžiť všetkým ako stravovacie a ubytovacie zariadenie s telocvičňou. Centrum rekonštruujú a okná vymieňajú samotní Rómovia, ktorí zároveň zabezpečujú chod Centra. Svoju podporu nám vyjadrila známa slovenská herečka Anikó Vargová.

Lokálny rozvoj
Ľudské práva
OKNO AKO DAR
Kampaň bola
úspešná
Získaná suma
337 %
16 832 €
Cieľ Cieľová suma
Hlavný cieľ
5 000 €
Kúpa a výmena ďalších 15 okien
10 000 €
Kúpa a výmena ďalších 20 okien
16 000 €
OKNO AKO DAR

Nadácia Volkswagen Slovakia znásobí vaše príspevky

Každá podpora bude znásobená a to až pokiaľ projekt nedosiahne sumu 3 000 €
Prečítajte si viac o tejto unikátnej podpore vybraných projektov.

O projekte

Budujeme "miesto pre oddych tela i duše” pre každého, kto k nám príde. K tomu je potrebné vymeniť okná - aby tu bolo teplejšie a krajšie. Naše Krajské centrum rómskej misie na Sigorde rekonštruujú najmä rómski zamestnanci a dobrovoľníci. Slúžiť bude na krátkodobé pobytové aktivity pre všetkých: školenia, kurzy, duchovné obnovy, dovolenky. Môžete k nám prísť aj Vy.

Svoju podporu nám vyjadrila aj známa filmová, televízna a divadelná herečka Anikó Vargová, ktorá je držiteľkou niekoľkých ocenení a má za sebou významné úspechy. Anikó, ďakujeme veľmi pekne za podporu!

Čo je cieľom nášho projektu?

Vymeniť aspoň 15 okien! ...aby sme vytvorili krajšie a teplejšie miesto. Pre všetkých.

Krajské centrum rómskej misie na Sigorde sa rozvíja v starej budove SOU Lesníckeho neďaleko Prešova. Je súčasťou činnosti občianskeho združenia Horúci tím a pokračovaním veľkého diela Gréckokatolíckej rómskej misie, vďaka ktorej už mnoho Rómov zmenilo svoje životy. Títo Rómovia pomáhajú ako dobrovoľníci či zamestnanci pri budovaní miesta, ktoré má slúžiť ako oddychovo-vzdelávacie centrum pre ľudí z celého Slovenska. Výnimočné je, že do budovania Rómovia vkladajú aj kúsok svojho srdca. ❤

Táto budova má až 250 okien! A za posledný rok a pol sa nám ich podarilo vymeniť už 125. S Vašou pomocou vymeníme ďalšie.

Na Slovensku chýbajú príklady dobrej praxe. U nás môžu návštevníci spoznať rómskych kuchárov či iných šikovných Rómov, ktorí sa starajú o chod Centra. Zároveň u nás môžu Rómovia dôstojne pracovať - za srdečnej a priateľskej atmosféry. Príďte sa jej k nám nadýchať!

Prečo je Vaša podpora dôležitá?

  • Výmenou okien sfunkčníme, skrášlime a tepelne zastabilizujeme oddychovo-vzdelávacie centrum na Sigorde (na fotografii nižšie).
  • Budú môcť u nás prebiehať krátkodobé pobytové aktivity pre verejnosť (aj pre Vás), a to školenia, kurzy, duchovné obnovy, dovolenky a pod.
  • Vďaka výmene okien získava denne okolo 15 rómskych dobrovoľníkov a zamestnancov pracovné zručnosti.
  • Vaším príspevkom podporíte integráciu, spriatelenie rómskeho a slovenského národa a napomôžete tak k celoslovenskej zmene.
Centrum na Sigorde, na ktorom sme už vymenili 125 okien

Ako použijeme vašu podporu?

15 okien = 5000 eur. Viac podpory = viac okien.

Jedno okno stojí priemerne 320 eur. Ak vyzbierame 5000 eur, vymeníme 15 okien. Ak vyzbierame viac, vymeníme viac okien. 

Skvelou správou je, že ani 1 Vaše euro nevyjde nazmar. Okná nám dodáva firma len za výrobné náklady. Okná vymieňajú rómski zamestnanci a dobrovoľníci, ktorí takto získavajú pracovné zručnosti.

Budova Krajského centra rómskej misie má až 250 okien!
Za posledný rok a pol sa nám ich podarilo vymeniť už 125. S Vašou pomocou vymeníme ďalšie.Kedy a kde bude projekt realizovaný?

Po obdržaní Vašich darov (niekedy koncom roka 2021) si objednáme 15 alebo viac okien (v závislosti od vyzbieranej sumy) od firmy, ktorá nám okná dodáva za výrobné náklady. Proces výroby trvá následne 2 až 3 mesiace.

Od marca do mája naši pracovníci vymenia okná, na ktoré ste nám prispeli a ktoré sa nachádzajú v dôležitých častiach budovy Krajského centra rómskej misie.

Sigord, kde sa naše Centrum nachádza, je rekreačná oblasť 15 km od Prešova uprostred Slanských vrchov. Je tu krásna príroda a početné turistické chodníky, ktoré ocenia všetci návštevníci aktivít nášho oddychovo-vzdelávacieho centra.

Pomôžte nám vymeniť okná a príďte si vychutnať krásne miesto pre oddych tela i duše na Sigorde!

Odkaz na podmienky poskytovania odmien

Odmeny pre Vás - drevené produkty značky CEFERINO nám darovala firma Solid Wooden Products Slovakia s.r.o. Ďakujeme!

Znenie obchodných podmienok nájdete kliknutím TU.

Odmeny

Odmenou mi bude dobrý pocit

Páči sa vám projekt, za vašu podporu nič nečakáte, chcete iba prispieť ľubovoľnou sumou. Ďakujeme

Jedno z CD albumov rómsko-slovenskej kapely F6

Jedno z CD albumov rómsko-slovenskej kapely F6

Minimálna výška príspevku
20

CD obsahuje slovenské a rómske piesne.

Doručenie: do Vianoc 2021
Drevené srdiečko ručne vyrobené šikovným Rómom

Drevené srdiečko ručne vyrobené šikovným Rómom

Minimálna výška príspevku
25

✔ precízne opracované drevo ✔ s povrchovou úpravou ✔ unikátna dekorácia ✔ každý kus je originál ✔ súčasťou balenia je pliešok na zavesenie ROZMERY: 10-12 cm (dĺžka a šírka) UPOZORNENIE: Produkt je vyrobený z dreva. Vyhradzujeme si preto právo na malé odchýlky v rozmeroch a vzhľade.

Doručenie: do Vianoc 2021
Drevený svietnik

Drevený svietnik

Minimálna výška príspevku
30

✔ masívne orechové drevo ✔ odolná povrchová úprava ✔ vhodný na čajové sviečky ✔ vyrobené rómskymi pracovníkmi ✔ praktický a luxusne pôsobiaci produkt ROZMERY: 85 mm (dĺžka) x 85 mm (šírka) x 20 mm (hrúbka), priemer výseku 45 mm UPOZORNENIE: Produkt je vyrobený z dreva. Vyhradzujeme si preto právo na malé odchýlky v rozmeroch a vzhľade. Súčasťou balenia nie je čajová sviečka.

Doručenie: do Vianoc 2021
Drevený držiak na mobil a vizitky

Drevený držiak na mobil a vizitky

Minimálna výška príspevku
40

✔ masívne orechové drevo ✔ odolná povrchová úprava ✔ udrží aj dva mobily ✔ ideálny sklon pre osobu sediacu pri stole ✔ vyrobené rómskymi pracovníkmi ROZMERY: 120 mm (dĺžka) x 85 mm (šírka) x 25 mm (hrúbka) UPOZORNENIE: Produkt je vyrobený z dreva. Vyhradzujeme si preto právo na malé odchýlky v rozmeroch a vzhľade. Súčasťou balenia nie sú rekvizity viditeľné na fotografii.

Doručenie: do Vianoc 2021
Drevená miska

Drevená miska

Minimálna výška príspevku
50

✔ precízne ručne opracované drevo ✔ povrchová úprava vhodná na styk s potravinami ✔ unikátny dizajn ✔ ideálna veľkosť ✔ užitočná a dekoračná zároveň ROZMERY: 25 cm +- 3 cm (dĺžka) x 6-8 cm (výška) UPOZORNENIE: Produkt je vyrobený z dreva. Vyhradzujeme si preto právo na malé odchýlky v rozmeroch a vzhľade. Súčasťou balenia nie sú rekvizity viditeľné na fotografii.

Doručenie: do Vianoc 2021
Sada drevených produktov

Sada drevených produktov

Minimálna výška príspevku
100

✔ masívne orechové drevo ✔ odolná povrchová úprava ✔ držiak na mobil, vizitky + podšálka + krabička na malé predmety či svietnik na čajovú sviečku ✔ praktická sada pre každého ✔ jednotný dizajn ROZMERY: Držiak na mobil, vizitky: 120 mm (dĺžka) x 85 mm (šírka) x 25 mm (hrúbka) Podšálka: 105 mm (dĺžka) x 105 mm (šírka) x 20 mm (hrúbka) Krabička malá: 85 mm (dĺžka) x 85 mm (šírka) x 20 mm (hrúbka), priemer výseku 45 mm UPOZORNENIE: Produkty sú vyrobené z dreva. Vyhradzujeme si preto právo na malé odchýlky v rozmeroch a vzhľade. Súčasťou balenia nie sú rekvizity viditeľné na fotografii.

Doručenie: do Vianoc 2021
Sada 4 drevených misiek

Sada 4 drevených misiek

Minimálna výška príspevku
200

✔ precízne ručne opracované drevo ✔ povrchová úprava vhodná na styk s potravinami ✔ unikátny dizajn ✔ ideálna veľkosť ✔ sada užitočná a dekoračná zároveň ROZMERY každej misky: 25 cm +- 3 cm (dĺžka) x 6-8 cm (výška) UPOZORNENIE: Produkt je vyrobený z dreva. Vyhradzujeme si preto právo na malé odchýlky v rozmeroch a vzhľade.

Doručenie: do Vianoc 2021
OKNO AKO DAR

OKNO AKO DAR

Minimálna výška príspevku
320

Presne toľko stojí priemerne 1 okno! Ak chcete, uvedieme Vaše meno a priezvisko, príp. priezvisko Vašej rodiny na tomto okne. Zadajte nám aj Vašu korešpondenčnú adresu, niečo pekné Vám pošleme. :-)

Doručenie: do Vianoc 2021
Novinky

ĎAKUJEME, ĎAKUJEME, ĎAKUJEME

Update #6, 29.11.2021

Drahí priatelia,

chcem Vám veľmi srdečne poďakovať za pomoc, podporu a zdieľanie našej kampane OKNO AKO DAR na StartLab-e.

V Krajskom centre rómskej misie na Sigorde (pri Prešove) budeme meniť okná jedna radosť! Tieto okná vymenia naši šikovní rómski dobrovoľníci.

Rómska misia je misia možná!
Vždy bola. A vždy bude.
Príďte sa presvedčiť na vlastné oči.


Krajské centrum rómskej misie
Zlatá Baňa, Sigord 154
082 52 Kokošovce

Ďakujem Vám veľmi pekne.

Martin Mekel
štatutár občianskeho združenia Horúci tím
riaditeľ Gréckokatolíckej rómskej misie

P.S.: Viac o nás sa dozviete na stránke misiamozna.sk.

Posledné 2 DNI do konca! Chýba necelých 2000 EUR

Update #5, 26.11.2021

Drahí priatelia, nemáme slov! Náš spoločný cieľ 16 000 EUR (50 nových okien pre Centrum SAVORE SIGORD) je na dosah! Tento týždeň k nám dorazilo 33 okien. Je to naozaj nádherný pohľad! S vierou objednávame ďalšie okná.
Ostávajú už len 2 dni a necelých 2000 EUR. Veríme, že spoločne túto kampaň dotiahneme do úspešného konca. Ďakujeme Vám. Nesmierne si vážime Vašu podporu. Ďakujeme aj Nadácii Volkswagen Slovakia.
Herečka Anikó Varga Vám posiela druhú časť predstavenia Centra SAVORE SIGORD. Práve Vy ste pomohli tomuto dielu rásť. Ďakujeme 1000 krát!

Ideme do FINÁLE! S Vašou pomocou určite dosiahneme CIEĽ!

Update #4, 23.11.2021

Drahí priatelia, dejú sa veľké veci a len vďaka Vám sme pokorili sumu 10 000 EUR. Obrovské ĎAKUJEME! Náš spoločný cieľ je 16 000 EUR = 50 nových okien, ktoré s ochotou a láskou vymenia rómski dobrovoľníci v Centre SAVORE SIGORD.
Ostáva už len 5 dní do konca kampane a my stále veríme. Zabojujeme? Prosíme Vás, zdieľajte kampaň OKNO AKO DAR, kde sa len dá. Teraz je posledná šanca! Ďakujeme, že ste v tom s nami. Ďakujeme aj Nadácii Volkswagen Slovakia.
Všetkých Vás srdečne pozdravuje herečka Anikó Varga. Zo ❤ Vám všetkým ďakuje za Vašu štedrosť a posiela Vám toto video - predstavenie Centra SAVORE SIGORD. Na toto úžasné dielo putujú Vaše dary.

GENIÁLNE! Sme ešte len v polovici kampane a presiahli sme sumu 7000 eur

Update #3, 09.11.2021

Drahí priatelia a podporovatelia, v Krajskom centre rómskej misie na Sigorde (pri Prešove) budeme meniť okná jedna radosť! Začali sme druhú polovicu kampane pokorením sumy 7 000 eur. Naším cieľom je 16 000 eur, za ktoré by sme mohli kúpiť a vymeniť celkovo až 50 okien. To by bolo geniálne!
V tejto fáze sme bez Vašej pomoci so zdieľaním kampane bezmocní. Práve Vy, ktorý ste presvedčený o zmysluplnosti nášho projektu, môžete nadchnúť aj ďalších, aby podporili projekt OKNO AKO DAR. Prosíme Vás, pošlite e-mail alebo SMS, Facebook či WhatsApp správu aspoň 20 ľuďom vo Vašom okolí a pozvite ich do podpory tohto projektu. Ďakujeme.
Aj herečka Anikó Varga vidí zmysel v našich aktivitách a stala sa ambasádorkou rómskej misie. Nahrala pre Vás krásne video. Ďakujeme Vám. Ďakujeme Nadácii Volkswagen Slovakia! Ste skvelí!

BOMBA !!! Za 15 dní sme vyzbierali 5000 eur !!!

Update #2, 02.11.2021

Obrovské ĎAKUJEME! Vďaka Vašej veľkej štedrosti a vďaka Nadácii Volkswagen Slovakia sme za 15 dní kampane naplnili cieľovú sumu 5000 eur, za ktoré kúpime a vymeníme 15 okien v Krajskom centre rómskej misie na Sigorde (pri Prešove).
To však nie je koniec, pretože ešte približne 110 okien je potrebné vymeniť! Stanovili sme si preto druhý cieľ - kúpiť a vymeniť ďalších 15 okien. Sme si istí, že s Vašou pomocou dosiahneme aj tento míľnik. Stačí, ak budete projekt OKNO AKO DAR zdieľať vo svojom okolí. Čím viac ľudí spoločne oslovíme, tým skôr druhý cieľ naplníme.
Pozrite si reklamný spot v podaní herečky Anikó Varga, ktorý sme natočili priamo v Krajskom centre rómskej misie. Prajeme krásny deň! Ďakujeme.

Wau! Naplnili sme tretinu cieľovej sumy!

Update #1, 29.10.2021

Priatelia, ste úžasní! Vďaka Vám a vďaka Nadácii Volkswagen Slovakia sme za 10 dní kampane naplnili tretinu cieľovej sumy!
Srdečne Vás všetkých pozdravuje herečka Anikó Varga, ktorá sa nechala sfotiť pri jednom z okien, ktoré vďaka Vám vymeníme. Paráda!
Teraz je našou úlohou dostať info o tejto kampani k čo najviac ľuďom. Drahí priatelia a podporovatelia, veľmi tejto kampani pomôžete, ak ju budete zdieľať medzi svojimi priateľmi a známymi. Ďakujeme.
Podporovatelia
Anonymný podporovateľ 100 €
Anonymný podporovateľ 50 €
igor ondruš 50 €
Anonymný podporovateľ 53 €

🎁 Drevená miska

✏ Amen❤

Anonymný podporovateľ 102 €

🎁 Sada drevených produktov

Anonymný podporovateľ 5 €
Vladimír Finda 20 €
Anonymný podporovateľ 50 €
Anonymný podporovateľ 50 €
Anonymný podporovateľ 20 €
Anonymný podporovateľ 32 €

🎁 Drevené srdiečko ručne vyrobené šikovným Rómom

Igor Čikoš 53 €

🎁 Drevená miska

Anonymný podporovateľ 10 €

✏ Veľa zdravia, šťastia, nech sa to podarí.

Mária Jevčáková 100 €
Anonymný podporovateľ 103 €

🎁 Drevená miska

Anonymný podporovateľ 20 €
Mária Feniková 22 €

🎁 Jedno z CD albumov rómsko-slovenskej kapely F6

Anonymný podporovateľ 20 €
Anonymný podporovateľ 5 €
Jana Přibíková 22 €

🎁 Jedno z CD albumov rómsko-slovenskej kapely F6

✏ Teším sa s Vami. 💗

Anonymný podporovateľ 25 €
Anonymný podporovateľ 50 €

✏ Musíme si pomáhať, aby sme ostali ľudmi.

Anonymný podporovateľ 18 €
Ing. Martin Maťaš - IT model 25 €
Anonymný podporovateľ 10 €

✏ Ďakujem Vám!!! Renáta

Anonymný podporovateľ 77 €

🎁 Drevené srdiečko ručne vyrobené šikovným Rómom

Anonymný podporovateľ 52 €

🎁 Jedno z CD albumov rómsko-slovenskej kapely F6

✏ Držím palce skvelému projektu. Nech Vás Pán požehnáva.

Anonymný podporovateľ 5 €
Anonymný podporovateľ 53 €

🎁 Drevená miska

Anonymný podporovateľ 40 €

🎁 Drevený svietnik

✏ Teším sa z vás ;) a potom aj na Sigord :)

Autori
Miesto realizácie projektu

Prešovský kraj

Občianske združenie Horúci tím

Občianske združenie Horúci tím

Horúci tím je občianske združenie, ktoré vzniklo v roku 2004. Jeho poslaním je rozvoj a podpora etnických, sociálnych a iných minoritných skupín na území Slovenskej republiky (najmä sociálne znevýhodnených príslušníkov rómskych komunít vo vidieckom prostredí) s cieľom zlepšiť ich spoločenské, sociálno-ekonomické postavenie, vzdelanostnú a duchovnú úroveň, vyvíjať osvetovú činnosť, ako aj zlepšovať vzájomné vzťahy medzi nimi a majoritou. Prostredníctvom tejto organizácie sme realizovali viacero projektov vo vzdelávacej, umeleckej, formačnej a investičnej oblasti.

Kontaktovať autora

Máte otázku k projektu či odmenám? Napíšte priamo autorom kampane. Vaša správa z formulára im príde ako email.

Odmeny

Odmenou mi bude dobrý pocit

Páči sa vám projekt, za vašu podporu nič nečakáte, chcete iba prispieť ľubovoľnou sumou. Ďakujeme

Jedno z CD albumov rómsko-slovenskej kapely F6

Jedno z CD albumov rómsko-slovenskej kapely F6

Minimálna výška príspevku
20

CD obsahuje slovenské a rómske piesne.

Doručenie: do Vianoc 2021
Drevené srdiečko ručne vyrobené šikovným Rómom

Drevené srdiečko ručne vyrobené šikovným Rómom

Minimálna výška príspevku
25

✔ precízne opracované drevo ✔ s povrchovou úpravou ✔ unikátna dekorácia ✔ každý kus je originál ✔ súčasťou balenia je pliešok na zavesenie ROZMERY: 10-12 cm (dĺžka a šírka) UPOZORNENIE: Produkt je vyrobený z dreva. Vyhradzujeme si preto právo na malé odchýlky v rozmeroch a vzhľade.

Doručenie: do Vianoc 2021
Drevený svietnik

Drevený svietnik

Minimálna výška príspevku
30

✔ masívne orechové drevo ✔ odolná povrchová úprava ✔ vhodný na čajové sviečky ✔ vyrobené rómskymi pracovníkmi ✔ praktický a luxusne pôsobiaci produkt ROZMERY: 85 mm (dĺžka) x 85 mm (šírka) x 20 mm (hrúbka), priemer výseku 45 mm UPOZORNENIE: Produkt je vyrobený z dreva. Vyhradzujeme si preto právo na malé odchýlky v rozmeroch a vzhľade. Súčasťou balenia nie je čajová sviečka.

Doručenie: do Vianoc 2021
Drevený držiak na mobil a vizitky

Drevený držiak na mobil a vizitky

Minimálna výška príspevku
40

✔ masívne orechové drevo ✔ odolná povrchová úprava ✔ udrží aj dva mobily ✔ ideálny sklon pre osobu sediacu pri stole ✔ vyrobené rómskymi pracovníkmi ROZMERY: 120 mm (dĺžka) x 85 mm (šírka) x 25 mm (hrúbka) UPOZORNENIE: Produkt je vyrobený z dreva. Vyhradzujeme si preto právo na malé odchýlky v rozmeroch a vzhľade. Súčasťou balenia nie sú rekvizity viditeľné na fotografii.

Doručenie: do Vianoc 2021
Drevená miska

Drevená miska

Minimálna výška príspevku
50

✔ precízne ručne opracované drevo ✔ povrchová úprava vhodná na styk s potravinami ✔ unikátny dizajn ✔ ideálna veľkosť ✔ užitočná a dekoračná zároveň ROZMERY: 25 cm +- 3 cm (dĺžka) x 6-8 cm (výška) UPOZORNENIE: Produkt je vyrobený z dreva. Vyhradzujeme si preto právo na malé odchýlky v rozmeroch a vzhľade. Súčasťou balenia nie sú rekvizity viditeľné na fotografii.

Doručenie: do Vianoc 2021
Sada drevených produktov

Sada drevených produktov

Minimálna výška príspevku
100

✔ masívne orechové drevo ✔ odolná povrchová úprava ✔ držiak na mobil, vizitky + podšálka + krabička na malé predmety či svietnik na čajovú sviečku ✔ praktická sada pre každého ✔ jednotný dizajn ROZMERY: Držiak na mobil, vizitky: 120 mm (dĺžka) x 85 mm (šírka) x 25 mm (hrúbka) Podšálka: 105 mm (dĺžka) x 105 mm (šírka) x 20 mm (hrúbka) Krabička malá: 85 mm (dĺžka) x 85 mm (šírka) x 20 mm (hrúbka), priemer výseku 45 mm UPOZORNENIE: Produkty sú vyrobené z dreva. Vyhradzujeme si preto právo na malé odchýlky v rozmeroch a vzhľade. Súčasťou balenia nie sú rekvizity viditeľné na fotografii.

Doručenie: do Vianoc 2021
Sada 4 drevených misiek

Sada 4 drevených misiek

Minimálna výška príspevku
200

✔ precízne ručne opracované drevo ✔ povrchová úprava vhodná na styk s potravinami ✔ unikátny dizajn ✔ ideálna veľkosť ✔ sada užitočná a dekoračná zároveň ROZMERY každej misky: 25 cm +- 3 cm (dĺžka) x 6-8 cm (výška) UPOZORNENIE: Produkt je vyrobený z dreva. Vyhradzujeme si preto právo na malé odchýlky v rozmeroch a vzhľade.

Doručenie: do Vianoc 2021
OKNO AKO DAR

OKNO AKO DAR

Minimálna výška príspevku
320

Presne toľko stojí priemerne 1 okno! Ak chcete, uvedieme Vaše meno a priezvisko, príp. priezvisko Vašej rodiny na tomto okne. Zadajte nám aj Vašu korešpondenčnú adresu, niečo pekné Vám pošleme. :-)

Doručenie: do Vianoc 2021