Svetlo a zvuk pre živú kultúru v novej Cvernovke

Svetlo a zvuk pre živú kultúru v novej Cvernovke

Kreatívne a kultúrne centrum nová Cvernovka bude miestom spoločenských diskusií a hudobných vystúpení. Nový kultúrny bod na mape Bratislavy na Račianskej ulici čoskoro otvorí svoje brány. Aby medzi účinkujúcimi a publikom mohla vzniknúť tá správna chémia, pomôžte nám zaobstarať tieto vzácne prvky - svetelnú, zvukovú a zatemňovaciu techniku.

Hudba
Kultúra
Lokálny rozvoj
Svetlo a zvuk pre živú kultúru v novej Cvernovke
Získaná suma
102%

30 616 €

z cieľovej sumy
30 000 €

Kampaň bola

úspešná

Svetlo a zvuk pre živú kultúru v novej Cvernovke

Nadácia VÚB znásobí vaše príspevky

Každá podpora bude znásobená a to až pokiaľ kampaň nedosiahne sumu 30 000 €
Prečítajte si viac o tejto unikátnej podpore vybraných projektov.

O projekte

Kreatívne a kultúrne centrum Nová Cvernovka


je zlúčeninou jednotlivcov a profesionálov z oblasti kreatívneho priemyslu. Okrem zázemia pre umelecké ateliéry vytvára kultúrno-spoločenský priestor pre verejnosť. Zažijete tu diskusie, stand-upy, divadelné predstavenia, koncerty, afterparties, jam sessions či cestovateľské kino spojené s gastro zážitkami. Program priestoru sa rýchlo kultivuje. Už teraz pre vás chystáme niekoľko zaujímavých akcií a chceme hostiť aj stabilné podujatia Bratislavy ako PechaKucha, Biela noc či Odovzdávanie Národnej ceny za dizajn.


pôvodný priestor - zničené a schátrané laboratórium


Práve organizátori podujatia PechaKucha nás inšpirovali k tejto výzve. Zároveň nám pre vás poskytli vstupenky na PechaKucha Night Bratislava Vol. 38 Cvernovka Edition ako jednu z odmien. Aj účasťou na tomto podujatí pomôžete zaobstarať svetlá, zvuk a zatemnenie - vzácne prvky - budúceho kultúrneho priestoru.


Staňte sa dôležitým činidlom.

Priestor o veľkosti 620m2 má aktuálne zavedenú elektroinštaláciu a vyliatu novú podlahu. Aby sme v ňom pre vás mohli organizovať kvalitné podujatia, chýba mu ozvučenie, svetlá a zatemňovacie závesy. Ako bonus zreštaurujeme jedno z pôvodných klavírnych krídel, ktoré sme našli v priestoroch bývalej chemickej školy. Slúžilo na spoločenských akciách ešte v čase jej fungovania. Mať v sále klavírne krídlo znamená, že u nás budete môcť navštíviť unikátne hudobné projekty. Na všetky tieto prvky potrebujeme 30.000 eur. Stačí nám získať polovicu tejto sumy a partner živej kultúry – Nadácia VÚB ju znásobí. To znamená, že akúkoľvek čiastku nám darujete aj váš dar bude znásobený. Pomôžte nám priblížiť budúci kultúrny priestor k svetovému formátu. Každý krok sa ráta!

rekonštrukcia priestoru - vylievanie betónu pre novú podlahu


Máme radosť, že medzi odmenami, okrem merchu a chemických vychytávok, nájdete originálne diela z našich ateliérov od grafických dizajnérov Pavlíny Morháčovej, Emila Drličiaka, maliariek Patrície Koyšovej, Márii Huly Valenčíkovej, Moniky Pascoe Mikyškovej, výtvarníčky Ilony Németh, fotografov Šymona Klimana a Borisa Németha či knihy vydavateľa Kolomana Kertésza Bagalu alebo špeciálne pohľadnice od tlačiarenského štúdia Pressink. Pomohli ste naštartovať túto kampaň, srdečne všetkým ďakujeme.


priestoru chýbajú vzácne prvky - zatemnenie, ozvučenie a svetlá


Záleží nám na tom, aby ste u nás zažili ozajstnú plnohodnotnú kultúrnu a spoločenskú chémiu. Pomôžte nám s chýbajúcimi prvkami a zažite svetlo a zvuk na vlastnej koži na našich prvých podujatiach už túto jeseň.


Ďakujeme za vašu pomoc, stretneme sa pri živej kultúre.

O projekte

Chcem podporiť!

Nepotrebujete odmenu? Tak darujte sumu podľa svojho uváženia a získajte aspoň našu vďaku.

Ručne vypísaná pohľadnica s poďakovaním

Minimálna výška príspevku

5

Pohľadnicu s dizajnom novej Cvernovky s ručne vypísaným poďakovaním vám zašleme domov. Autorom fotiek zachytávajúcich obdobie rekonštrukcie centra je Viktor Szemzö.

Ručne tlačené pohľadnice od Pressink

Minimálna výška príspevku

10

Pohľadnice tlačené najstaršou tlačiarenskou technikou - letterpresovým strojom. Pressink spájajú remeslo a dizajn a vyrobili pre vás tieto krásne pohľadnice.
Dizajny Take Care a Ej bisťu!

Výber dizajnu pohľadnice, prosíme, napíšte do odkazu pri platbe.

Plátená taška nová Cvernovka

Minimálna výška príspevku

12

Plátené tašky s dizajnami z novej Cvernovky. Žltá a oranžová taška s pôvodným logom bývalej SPŠCH. Zelená plátená taška s celou nefalšovanou plejádou názvov pre novú Cvernovku.

Výber farby tašky, prosíme, napíšte do odkazu pri platbe.

Tričko z novej Cvernovky

Minimálna výška príspevku

18

Tričká s dizajnami z novej Cvernovky. Jeden dizajn je s pôvodným logom bývalej SPŠCH a jednoznačnou adresou, kde nájdete novú Cvernovku - Račianska 78. Pánske tehlové alebo dámske sivé, obe s modrou potlačou. Druhý dizajn pánske modré tričko prezrádza všetky možné názvy pre Kreatívne a kultúrne centrum nová Cvernovka. K dispozícii sú tieto veľkosti: pánske S,M,L,XL,XXL, dámske S,M,L.

Výber vzoru trička, veľkosti a či chcete pánske alebo dámske, prosíme, napíšte do odkazu pri platbe.

Grafika Mirabelkovica od Zuzany Liptákovej

Minimálna výška príspevku

20

Grafika Zuzany Liptákovej je tlačená cez unikátny risomat, teda každý kus je originál. Záhon mirabeliek sa ženie po okraji areálu novej Cvernovky a ich využitie objavili kreatívci ihneď. Inšpirácia Mirabelkovicou a chemickou školou je teda jasná. Rozmery printu: 31 x 44cm.

Chemické sklo odmerná banka 500 ml

Minimálna výška príspevku

50

Podarilo sa nám z laboratórií bývalej Strednej priemyselnej chemickej školy, kde teraz sídlia ateliéry a kultúrne centrum nová Cvernovka, zachrániť odmerné banky.
Na bankách sme nechali potlačiť pôvodné logo SPŠCH s podtitulom Živá kultúra.

výška nádoby 25cm, výška banky (bez hrdla) 11cm, šírka 10cm

Chemické sklo odmerná banka 1000 ml

Minimálna výška príspevku

100

Podarilo sa nám z laboratórií bývalej Strednej priemyselnej chemickej školy, kde teraz sídlia ateliéry a kultúrne centrum nová Cvernovka, zachrániť odmerné banky.
Na bankách sme nechali potlačiť pôvodné logo SPŠCH s podtitulom Živá kultúra.

výška nádoby 32cm, výška banky (bez hrdla) 16cm, šírka 12cm

Obraz Hot days od Márie Huly Valenčíkovej

Minimálna výška príspevku

110

Printová reprodukcia 75 x 75 cm. Maľba je vytlačená na kvalitnom textilnom plátne, natiahnutá na drevenom ráme.
Pre Hulu sú typické extravagantné ale aj abstraktné motívy, väčšinou s použitím neónových farieb. Okrem maľovania vedie už vyše 2 roky výtvarné kurzy, kde pomáha ľuďom objaviť v sebe kreativitu a schopnosť maľovať.

Grafika Tomáš Klepoch - Posledný tanec

Minimálna výška príspevku

250

Dvojfarebná grafika Tomáša Klepocha s názvom posledný tanec. Obraz s paspartou rozmery 51 x 64 cm v drevenom ráme.

Technikou linorytu a drevorytu zobrazuje Tomáš banálny svet, tak ako ho vidí, ale aj veci, ktoré ho zasahujú.

Fotografia Šymon Kliman z edície Móda v akcii

Minimálna výška príspevku

400

Originál fotografia z cyklu Móda v Akcii, edícia 2/5, formát 75 x 50 cm, rok 2007, C print, podlepený na dibonde.
Keď fotí Šymon Kliman svoje vlastné projekty, ide o poslanie. Prináša zabudnuté príbehy, aby tu ostali aj pre ďalšie generácie. Najznámejší je projekt Partizáni, kde fotil a spovedal partizánov, ktorí prežili Povstanie.

Kresba od Moniky Pascoe Mikyškovej

Minimálna výška príspevku

300

Kresba s názvom Shell č.85, z edície Evolúcia, rozmery 30 x 40 cm. Monika už vystavovala v Banskej Štiavnici, Prahe či vo Viedni, získala ocenenie ESSL AWARD CEE-Collectors Invitation a VÚB Maľba roka.
Monika rada stavia deje svojich diel do prázdnych priestorov, niektoré zobrazenia môžu pôsobiť ako japonské grafiky. V jej dielach dominuje kresebný rukopis, prípadne kresba ceruzou v kombinácii s inými technikami.

Grafika Kód od Ilony Németh

Minimálna výška príspevku

1 000

Autorská edícia Ilony Németh, ktorá vyšla v náklade 20ks. Sieťotlač, rok 2008.
Špeciálnu zvukovú inštaláciu s názvom Kód vytvorila Ilona pre Slovenský inštitút v Berlíne.
Ilonine multimediálne inštalácie vypovedajú o ľudskej existencii a často provokujú a evokujú silné emocionálne zážitky. Jej diela sa nachádzajú v slovenských i maďarských štátnych zbierkach.

Grafika Big fish od Emila Drličiaka

Minimálna výška príspevku

123

Grafika tlačená serigrafiou (sieťotlačou), Dizajn Big fish bol súčasťou návrhov tetovaní vystavených na Bienále v Benátkach 1998. Rozmery 40 x 30cm, očíslované a signované Emilom Drličiakom.
Emil je výtvarný talent a baví ho hľadať matematicko-geometrické štruktúry (nielen) za živými vecami. Jeho plagátová tvorba sa stala klasikou a vytvára tiež divadelné plagáty aj celé identity pre mnohé slovenské inštitúcie ako Ústav pamäti národa či Slovenské múzeum dizajnu.

Fotografia Borisa Németha z projektu Homeland

Minimálna výška príspevku

80

Fotografia zo série Homeland, ktorá získala prestížnu novinársku cenu na Slovak Press photo 2016. Fotografia 30x45 s paspartou.
Boris Németh sa venuje dokumentárnej a reportážnej fotografii. Autenticky a aj vtipne zachytáva neopakovateľné okamihy. Je fotografom pre časopis .týždeň.

Vstup na Pecha Kucha Cvernovka Edition

Minimálna výška príspevku

10

Vstup na podujatie PechaKucha Night Bratislava Vol. 38 Cvernovka Edition. Lístok si môžete zakúpiť najneskôr do 12:00 v deň konania akcie 13 septembra 2017. Vašim vstupným heslom na bráne bude e-mail, pod ktorým ste vykonali platbu.


Detské knižky z vydavateľstva O.K.O.

Minimálna výška príspevku

20

Výber obsahuje 2 knižky a 1 časopis, pre deti a ich rodičov. Spája ich vydanie v rodinnosm vydavateľstve O.K.O., čo znamená, že na ich vizuálnej podoben spolupracoval grafický dizajnér Boris Meluš.
V balíčku nájdete:
časopis Bublina
knižka Jana H. Hoffstädter - Cesta na svet
knižka Viliam Klimáček a Dezider Tóth - Noha k nohe


Knihy vydavateľstva KK Bagala s dizajnom Emila Drličiaka

Minimálna výška príspevku

30

Výber z 3 edícií knižiek vydavateľstva KK Bagala. Vo svojom vydavateľstve Koloman Kertész Bagala neoblomne už viac ako 25 rokov vydáva čisto slovenskú a často úspešne ocenenú literatúru. Okrem toho každoročne vyhlasuje literárnu súťaž Poviedka.
Výber titulov spája knižný dizajn, ktorý robil Emil Drličiak. Emil patrí k silnej generácii grafických dizajnérov a vyniká v oblasti knižného dizajnu a plagátovej tvorby.
Výber obsahuje tieto knihy:
Peter Balko - Vtedy v Lošonci
Dušan Mitana - Krst ohňom
Balla - Veľká láska

Pavlína Morháčová séria 3 knižiek Absynt

Minimálna výška príspevku

40

Knižky s grafickým dizajnom Pavlíny Morháčovej pre vydavateľstvo reportážnej literatúry Absynt. Okrem toho, že je Pavlína dvornou dizajnérkou tohto vydavateľstva, stará sa aj o grafickú podporu pre Slovenskú národnú galériu.
Výber obsahuje tituly:
Jacek Hugo-Bader - Kolymské denníky
Svetlana Alexijevič - Černobyľská modlitba (Kronika budúcnosti)
Witold Szabłowski - Vrah z mesta marhúľ. Reportáže z Turecka.

Archívna pigmentová tlač Landscape #1 od Patrície Koyšovej

Minimálna výška príspevku

90

Landscape #1, 30 × 40 cm, archívna pigmentová tlač na papieri Hahnemühle Museum Etching z roku 2016. Tlač je zarámovaná.
Patrícia Koyšová má už svoj jedinečný rukopis, ku ktorému sa dopracovala skúmaním nových maliarskych techník. Jej abstraktné obrazy sú vytvorené napríklad kompresorom či ofukovacou pištolou.

Vstup na podujatia v novej Cvernovke 2017-2018

Minimálna výška príspevku

55

Vstupné na všetky podujatia v Kultúrnom priestore Kreatívneho centra nová Cvernovka odteraz až do konca roku 2018.
Permanentka je prenosná.

Novinky

Odmeny

Update #5, 20.10.2017

Milí priatelia,

ďakujeme vám za pomoc v kampani na financovanie techniky do Kultúrneho priestoru v Novej Cvernovke. Vaše odmeny v tejto chvíli pripravujeme na odoslanie a v priebehu budúceho týždňa budú odchádzať na vaše adresy. V prípade, že ste niektoré z údajov potrebných na odoslanie odmeny zabudli napísať, budeme vás kontaktovať emailom s prosbou o doplnenie.


Odmeny si však máte možnosť vyzdvihnúť aj osobne priamo v Novej Cvernovke na Račiasnkej 78 v Bratislave. V prípade, že chcete túto možnosť využiť, napíšte nám prosím na info@nadaciacvernovka.sk.

Vďaka vám sa čoskoro stretneme pri živej kultúre.

Nech žije Živá kultúra!

Update #4, 18.10.2017


Ďakujeme.

Braňo Čavoj, Vilo Csino, Boris Meluš, Šymon Kliman
Nadácia Cvernovka

The Time Is Now

Sny sa začínajú plniť

Update #3, 15.10.2017

Milí priatelia,

pozrite, čo ste dokázali! Pomáhate nám napĺňať náš veľký sen, prinášať do Kultúrneho priestoru živú kultúru a prebúdzať ľudí nielen prostredníctvom umenia. Vaše dary nám dali istotu a zakúpili sme prvý z troch chýbajúcich dôležitých prvkov - zatemňovacie závesy. Ostatnú techniku - svetlá a zvuk si stále požičiavame alebo si ju hosťujúce produkcie prinesú.

Do konca kampane nám zostávajú už iba 2 dni a pár hodín. Ak vám to vaša situácia dovolí, darujte opäť. Nezabudnite, že Nadácia VÚB každé vaše euro znásobí. Veľmi pomôže, keď budete aj zdieľať link www.startlab.sk/zivakultura s osobným komentárom, prečo ste nás už podporili.


Ďakujeme, stretneme sa pri živej kultúre.


Braňo Čavoj, Vilo Csino, Boris Meluš, Šymon Kliman
Nadácia Cvernovka

The Time Is Now

Samo Trnka podporuje živú kultúru humorom.

Update #2, 03.10.2017

Milí priatelia,

humorista Samo Trnka, by už veľmi rád zabával verejnosť na podujatiach v Kultúrnom priestore. Vypočujte si jeho prosbu a pomôžte mu začať makať na kultúrnych akciách pre vás.


Budeme veľmi vďační, keď nám pomôžete zdieľať jeho posolstvo na sociálnych sieťach aj s osobným komentárom a linkou www.startlab.sk/zivakultura.


Ďakujeme za vašu pomoc, stretneme sa pri živej kultúre.


Braňo Čavoj, Vilo Csino, Boris Meluš, Šymon Kliman
Nadácia Cvernovka

The Time Is Now

Darovali ste 2x

Update #1, 18.09.2017

Milí priatelia,

minulý týždeň nám kultúrny priestor pomohla otestovať PechaKucha. Kvôli počasiu sme ju presunuli dnu. Mnohí z vás ste sa jej zúčastnili a isto si aj všimli, že priestor nie je dokončený. Po tejto skúsenosti ešte viac vnímame potrebu kvalitných vzácnych prvkov, akými sú zvuk, svetlá a zatemnenie.Koncom toho istého týždňa sa živá kultúra vybrala za vami na Dobrý trh. Niektorí z vás sa pristavili a pýtali sa, kedy dostanú svoje odmeny. Vedzte, že všetky odmeny budeme zasielať po skončení kampane. V našom stánku ste už sa mohli dozvedieť, že partner živej kultúry v Novej Cvernovke - Nadácia VÚB sa rozhodla podporiť aj túto našu iniciatívu a znásobí všetky dary aj spätne až do výšky 30 000 eur. Tým chceme povedať, že aj vy ste darovali 2x.


Poslednou a tiež veľmi dôležitou novinkou je kampaňové video s našou produkčnou Paulou, ktorá sa bude starať o kvalitu kultúrnych podujatí pre vás. Chceme vás poprosiť o pomoc so zdieľaním videa na sociálnych sieťach. Úplne super bude, keď ku zdieľaniu napíšete aj osobný komentár, z akého dôvodu ste nás podporili. Verte, pomôže to.Ďakujeme za vašu pomoc, stretneme sa pri živej kultúre.


Braňo Čavoj, Vilo Csino, Boris Meluš, Šymon Kliman
Nadácia Cvernovka

The Time Is now

Podporovatelia

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Tričko z novej Cvernovky

💬 TriplPí je najviac! prosím si M, dámske, sivé, ako má vo videu :)

18 €

👤 Martin Somora

🎁 Ručne vypísaná pohľadnica s poďakovaním

5 €

👤 Katarína Ďuricova

🎁 Plátená taška nová Cvernovka

25 €

👤 Gabriel Maták

🎁 Ručne tlačené pohľadnice od Pressink

💬 Prosim o pohladnicu Ej bistu! Vela dobrej energie a stastia prajem vsetkym, ktori tento projekt buduju, klobuk dolu!

10 €

👤 Ján Kľuka

🎁 Tričko z novej Cvernovky

20 €

👤 Anonymný podporovateľ

5 €

👤 Jana Vlašičová

🎁 Tričko z novej Cvernovky

18 €

👤 Radovan Pala

🎁 Kresba od Moniky Pascoe Mikyškovej

300 €

👤 Tomáš Nôta

🎁 Plátená taška nová Cvernovka

12 €

👤 Silviu Debu

🎁 Tričko z novej Cvernovky

💬 Gratulujem k 30 000. Nech žije Paula! (tehlové pánske L)

20 €

👤 Katarína Cvečková

🎁 Plátená taška nová Cvernovka

12 €

👤 Christian Potiron

18 €

👤 Omar Mirza

🎁 Tričko z novej Cvernovky

18 €

👤 Melania Vermirovska

🎁 Plátená taška nová Cvernovka

12 €

👤 Zuzana

🎁 Grafika Mirabelkovica od Zuzany Liptákovej

20 €

👤 Michal Štassel

🎁 Plátená taška nová Cvernovka

💬 Držím palce. Bratislava vás potrebuje.

12 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Grafika Mirabelkovica od Zuzany Liptákovej

20 €

👤 Lenka Riška

🎁 Grafika Mirabelkovica od Zuzany Liptákovej

💬 :)

20 €

👤 Anonymný podporovateľ

1 234 €

+ 1 196 € ?

👤 Sidónia Féderová

🎁 Plátená taška nová Cvernovka

12 €

👤 Daniela Grečnerová

🎁 Chemické sklo odmerná banka 500 ml

50 €

+ 50 € ?

👤 Miriam Kalinková

25 €

+ 25 € ?

👤 Anonymný podporovateľ

5 €

+ 5 € ?

👤 Alexander Čerevka

🎁 Plátená taška nová Cvernovka

💬 žltá:)

12 €

+ 12 € ?

👤 Olga Lovecká

26 €

+ 26 € ?

👤 me

5 €

+ 5 € ?

👤 Anonymný podporovateľ

50 €

+ 50 € ?

👤 Michaela Copikova

🎁 Tričko z novej Cvernovky

💬 TRICKO PANSKE MODRE XL

18 €

+ 18 € ?

👤 zuzana zaťovič

5 €

+ 5 € ?

👤 Veronika Pruzincova

🎁 Plátená taška nová Cvernovka

30 €

+ 30 € ?

   1 2 3 4 ... 14

Autori

Miesto realizácie projektu

Bratislavský kraj

Nadácia Cvernovka

Nadácia Cvernovka

Šymon Kliman

Šymon Kliman

Mám na starosti fundraising, vrátane networkingu a vytvárania partnerstiev s domácimi, či zahraničnými subjektami. Baví ma prepájať ľudí a pracovať s mnohými aspektami tohto jedinečného projektu. Práve preto je pre nás fundraising taký kľúčový. Inak som profesionálny fotograf a zakladateľ.

Vilo Csino

Vilo Csino

Počas rekonštrukcie školy som zastával úlohu stavbyvedúceho. Ako režisér som so zadávaním úloh ľuďom problém nemal. Ako budúcemu programovému riaditeľovi mi však najviac záleží na plnohodnotnom kultúrnom a spoločenskom programe kreatívneho centra. Aj preto momentálne skladám okolo seba tím profesionálov z produkcie a pracujem na skvalitnení nového kultúrneho priestoru.

Boris Meluš

Boris Meluš

Som dizajnér a na projekt Kreatívneho centra sa pozerám ako na vec zloženú z viacerých vrstiev vyskladaných do jedného veľkého celku, kde musíte dbať na každý detail. Záleží mi práve na tom, aby všetko fungovalo najlepšie ako má, ale zároveň aby to fungovalo aj pre ľudí. Mojou hlavnou náplňou je preto hľadanie konsenzu z pomedzi tých najlepších možných riešení.

Ľudia,  ktorí stoja za projektom.

Ľudia, ktorí stoja za projektom.

Katarína Hudáková, Zuzana Suchová, Zuzana Stanová, Paula Poštolková, Ivica Jančová, Barbora Kautmanová, Marek Ďorda, Mirek Karas, Dáša Kováčová, Boris Belan, Ján Majerník, Martin Šichman, Juraj "Smash" Marko, Peter Lényi, Ondrej Marko, Juraj Hariš, Marek "Haro" Harčarík, Jakub Zlatňanský, Michal Marcinov, Lukáš Radošovský, Martina Jakabovičová, Martin Krymlák, Diana Majdáková, Viktor Szemzö, Emil Drličiak, Andrea Prievalská, Ondrej Rohoň, Zuzana Liptáková, Lenka Navrátilová a mnoho ďalších.

Kontaktovať autora

Máte otázku k projektu či odmenám? Napíšte priamo autorom kampane. Vaša správa z formulára im príde ako email.

Odmeny

Chcem podporiť!

Nepotrebujete odmenu? Tak darujte sumu podľa svojho uváženia a získajte aspoň našu vďaku.

Ručne vypísaná pohľadnica s poďakovaním

Minimálna výška príspevku

5

Pohľadnicu s dizajnom novej Cvernovky s ručne vypísaným poďakovaním vám zašleme domov. Autorom fotiek zachytávajúcich obdobie rekonštrukcie centra je Viktor Szemzö.

Ručne tlačené pohľadnice od Pressink

Minimálna výška príspevku

10

Pohľadnice tlačené najstaršou tlačiarenskou technikou - letterpresovým strojom. Pressink spájajú remeslo a dizajn a vyrobili pre vás tieto krásne pohľadnice.
Dizajny Take Care a Ej bisťu!

Výber dizajnu pohľadnice, prosíme, napíšte do odkazu pri platbe.

Plátená taška nová Cvernovka

Minimálna výška príspevku

12

Plátené tašky s dizajnami z novej Cvernovky. Žltá a oranžová taška s pôvodným logom bývalej SPŠCH. Zelená plátená taška s celou nefalšovanou plejádou názvov pre novú Cvernovku.

Výber farby tašky, prosíme, napíšte do odkazu pri platbe.

Tričko z novej Cvernovky

Minimálna výška príspevku

18

Tričká s dizajnami z novej Cvernovky. Jeden dizajn je s pôvodným logom bývalej SPŠCH a jednoznačnou adresou, kde nájdete novú Cvernovku - Račianska 78. Pánske tehlové alebo dámske sivé, obe s modrou potlačou. Druhý dizajn pánske modré tričko prezrádza všetky možné názvy pre Kreatívne a kultúrne centrum nová Cvernovka. K dispozícii sú tieto veľkosti: pánske S,M,L,XL,XXL, dámske S,M,L.

Výber vzoru trička, veľkosti a či chcete pánske alebo dámske, prosíme, napíšte do odkazu pri platbe.

Grafika Mirabelkovica od Zuzany Liptákovej

Minimálna výška príspevku

20

Grafika Zuzany Liptákovej je tlačená cez unikátny risomat, teda každý kus je originál. Záhon mirabeliek sa ženie po okraji areálu novej Cvernovky a ich využitie objavili kreatívci ihneď. Inšpirácia Mirabelkovicou a chemickou školou je teda jasná. Rozmery printu: 31 x 44cm.

Chemické sklo odmerná banka 500 ml

Minimálna výška príspevku

50

Podarilo sa nám z laboratórií bývalej Strednej priemyselnej chemickej školy, kde teraz sídlia ateliéry a kultúrne centrum nová Cvernovka, zachrániť odmerné banky.
Na bankách sme nechali potlačiť pôvodné logo SPŠCH s podtitulom Živá kultúra.

výška nádoby 25cm, výška banky (bez hrdla) 11cm, šírka 10cm

Chemické sklo odmerná banka 1000 ml

Minimálna výška príspevku

100

Podarilo sa nám z laboratórií bývalej Strednej priemyselnej chemickej školy, kde teraz sídlia ateliéry a kultúrne centrum nová Cvernovka, zachrániť odmerné banky.
Na bankách sme nechali potlačiť pôvodné logo SPŠCH s podtitulom Živá kultúra.

výška nádoby 32cm, výška banky (bez hrdla) 16cm, šírka 12cm

Obraz Hot days od Márie Huly Valenčíkovej

Minimálna výška príspevku

110

Printová reprodukcia 75 x 75 cm. Maľba je vytlačená na kvalitnom textilnom plátne, natiahnutá na drevenom ráme.
Pre Hulu sú typické extravagantné ale aj abstraktné motívy, väčšinou s použitím neónových farieb. Okrem maľovania vedie už vyše 2 roky výtvarné kurzy, kde pomáha ľuďom objaviť v sebe kreativitu a schopnosť maľovať.

Grafika Tomáš Klepoch - Posledný tanec

Minimálna výška príspevku

250

Dvojfarebná grafika Tomáša Klepocha s názvom posledný tanec. Obraz s paspartou rozmery 51 x 64 cm v drevenom ráme.

Technikou linorytu a drevorytu zobrazuje Tomáš banálny svet, tak ako ho vidí, ale aj veci, ktoré ho zasahujú.

Fotografia Šymon Kliman z edície Móda v akcii

Minimálna výška príspevku

400

Originál fotografia z cyklu Móda v Akcii, edícia 2/5, formát 75 x 50 cm, rok 2007, C print, podlepený na dibonde.
Keď fotí Šymon Kliman svoje vlastné projekty, ide o poslanie. Prináša zabudnuté príbehy, aby tu ostali aj pre ďalšie generácie. Najznámejší je projekt Partizáni, kde fotil a spovedal partizánov, ktorí prežili Povstanie.

Kresba od Moniky Pascoe Mikyškovej

Minimálna výška príspevku

300

Kresba s názvom Shell č.85, z edície Evolúcia, rozmery 30 x 40 cm. Monika už vystavovala v Banskej Štiavnici, Prahe či vo Viedni, získala ocenenie ESSL AWARD CEE-Collectors Invitation a VÚB Maľba roka.
Monika rada stavia deje svojich diel do prázdnych priestorov, niektoré zobrazenia môžu pôsobiť ako japonské grafiky. V jej dielach dominuje kresebný rukopis, prípadne kresba ceruzou v kombinácii s inými technikami.

Grafika Kód od Ilony Németh

Minimálna výška príspevku

1 000

Autorská edícia Ilony Németh, ktorá vyšla v náklade 20ks. Sieťotlač, rok 2008.
Špeciálnu zvukovú inštaláciu s názvom Kód vytvorila Ilona pre Slovenský inštitút v Berlíne.
Ilonine multimediálne inštalácie vypovedajú o ľudskej existencii a často provokujú a evokujú silné emocionálne zážitky. Jej diela sa nachádzajú v slovenských i maďarských štátnych zbierkach.

Grafika Big fish od Emila Drličiaka

Minimálna výška príspevku

123

Grafika tlačená serigrafiou (sieťotlačou), Dizajn Big fish bol súčasťou návrhov tetovaní vystavených na Bienále v Benátkach 1998. Rozmery 40 x 30cm, očíslované a signované Emilom Drličiakom.
Emil je výtvarný talent a baví ho hľadať matematicko-geometrické štruktúry (nielen) za živými vecami. Jeho plagátová tvorba sa stala klasikou a vytvára tiež divadelné plagáty aj celé identity pre mnohé slovenské inštitúcie ako Ústav pamäti národa či Slovenské múzeum dizajnu.

Fotografia Borisa Németha z projektu Homeland

Minimálna výška príspevku

80

Fotografia zo série Homeland, ktorá získala prestížnu novinársku cenu na Slovak Press photo 2016. Fotografia 30x45 s paspartou.
Boris Németh sa venuje dokumentárnej a reportážnej fotografii. Autenticky a aj vtipne zachytáva neopakovateľné okamihy. Je fotografom pre časopis .týždeň.

Vstup na Pecha Kucha Cvernovka Edition

Minimálna výška príspevku

10

Vstup na podujatie PechaKucha Night Bratislava Vol. 38 Cvernovka Edition. Lístok si môžete zakúpiť najneskôr do 12:00 v deň konania akcie 13 septembra 2017. Vašim vstupným heslom na bráne bude e-mail, pod ktorým ste vykonali platbu.


Detské knižky z vydavateľstva O.K.O.

Minimálna výška príspevku

20

Výber obsahuje 2 knižky a 1 časopis, pre deti a ich rodičov. Spája ich vydanie v rodinnosm vydavateľstve O.K.O., čo znamená, že na ich vizuálnej podoben spolupracoval grafický dizajnér Boris Meluš.
V balíčku nájdete:
časopis Bublina
knižka Jana H. Hoffstädter - Cesta na svet
knižka Viliam Klimáček a Dezider Tóth - Noha k nohe


Knihy vydavateľstva KK Bagala s dizajnom Emila Drličiaka

Minimálna výška príspevku

30

Výber z 3 edícií knižiek vydavateľstva KK Bagala. Vo svojom vydavateľstve Koloman Kertész Bagala neoblomne už viac ako 25 rokov vydáva čisto slovenskú a často úspešne ocenenú literatúru. Okrem toho každoročne vyhlasuje literárnu súťaž Poviedka.
Výber titulov spája knižný dizajn, ktorý robil Emil Drličiak. Emil patrí k silnej generácii grafických dizajnérov a vyniká v oblasti knižného dizajnu a plagátovej tvorby.
Výber obsahuje tieto knihy:
Peter Balko - Vtedy v Lošonci
Dušan Mitana - Krst ohňom
Balla - Veľká láska

Pavlína Morháčová séria 3 knižiek Absynt

Minimálna výška príspevku

40

Knižky s grafickým dizajnom Pavlíny Morháčovej pre vydavateľstvo reportážnej literatúry Absynt. Okrem toho, že je Pavlína dvornou dizajnérkou tohto vydavateľstva, stará sa aj o grafickú podporu pre Slovenskú národnú galériu.
Výber obsahuje tituly:
Jacek Hugo-Bader - Kolymské denníky
Svetlana Alexijevič - Černobyľská modlitba (Kronika budúcnosti)
Witold Szabłowski - Vrah z mesta marhúľ. Reportáže z Turecka.

Archívna pigmentová tlač Landscape #1 od Patrície Koyšovej

Minimálna výška príspevku

90

Landscape #1, 30 × 40 cm, archívna pigmentová tlač na papieri Hahnemühle Museum Etching z roku 2016. Tlač je zarámovaná.
Patrícia Koyšová má už svoj jedinečný rukopis, ku ktorému sa dopracovala skúmaním nových maliarskych techník. Jej abstraktné obrazy sú vytvorené napríklad kompresorom či ofukovacou pištolou.

Vstup na podujatia v novej Cvernovke 2017-2018

Minimálna výška príspevku

55

Vstupné na všetky podujatia v Kultúrnom priestore Kreatívneho centra nová Cvernovka odteraz až do konca roku 2018.
Permanentka je prenosná.