Pozor: Projekty sa na StartLabe zoraďujú podľa posledného prijatého daru. Ten váš je momentálne na úplnom konci. Nebojte sa, v poradí sa posunie hneď, ako získate svoj prvý dar.

Potrebujeme

Potrebujeme

O nápade

O nápade

Inšpirovali ma chalani z Truniversity, ktorí robili road trip po Slovensku a učili základy marketingu. Povedal som si, prečo nevyskúšať niečo podobné s programovaním? Za týždeň by som oboznámil s programovaním viac ako 50 ľudí. Samozrejme, programovať sa nenaučíte za 3 hodiny, ale aspoň zistíte, či by vás to bavilo. Budete si môcť vyskúšať a naučiť sa základy programovania. Ak vás programovanie bude baviť, nasmerujem vás ako pokračovať ďalej, čo sa naučiť a čo sa neučiť. Do roka a do dňa z vás môžu byť profesionálni web developeri (ak budete tvrdo makať). Budete sa môcť zamestnať alebo si zrealizovať svoj vlastný projekt.

Programovanie bude v budúcnosti patriť medzi základné znalosti tak, ako písanie a čítanie. Už dnes je znalosť programovania veľmi požadovaná. Dopyt prevyšuje ponuku. Každá IT firma hľadá nonstop programátorov. Problém je, že kvalitných programátorov je nedostatok. Mojim poslaním je vytrénovať viac kvalitných programátorov.

Chcem aby boli kurzy zdarma, alebo za dobrovoľný príspevok. Keďže priestory a cestovné niečo stojí, vyzbierané peniaze pôjdu predovšetkým na zaplatenie priestorov pre kurz a cestovných nákladov. Nerobím to pre peniaze, robím to pre radosť. No každé €uro naviac poteší a bude ma motivovať robiť kurzy aj naďalej.

Kurzy majú za účel oboznámiť ľudí s programovaním. Väčšina ľudí ani netuší čo si má pod pojmom programovanie predstaviť, alebo si predstavuje niečo extra zložité. Veľa ľudí netuší ako s programovaním začať. Je úplne jedno aký programovací jazyk sa človek naučí. Všetky jazyky sú si podobné. Na kurze človek zistí, či by ho programovanie bavilo a či by sa mu chcel venovať aj naďalej. Naučí sa základy jazyka JavaScript. S nádejnými študentami môžem následne ďalej pracovať a usmerňovať ich programátorskú cestu.

Kurzy chcem robiť v mestách Bratislava, Trenčín, Žilina, Banská Bystrica a Košice. Kurz trvá 3 hodiny. Počas tohto času sa žiaci dozvedia niečo o programovaní a vyskúšajú si nadobudnuté znalosti na praktických príkladoch.

Upgrade: Ak by sa podarilo vyzbierať väčšiu sumu (600€ a viac), môžem spraviť z týždňového tripu dvojtýždňový. Z Košíc by som mohol ísť do Prešova, Popradu, Martina, Nitry a Trnavy.

Upgrade 2: Ak by sa podarilo vyzbierať väčšiu sumu (1200€ a viac), môžem spraviť z dvojtýždňového tripu aj mesačný. Cestovanie a spoznávanie nových ľudí ma baví. Toto by bola super šanca spoznať skvelých ľudí a naše krásne Slovensko prípadne Česko.

Zatiaľ je to iba nápad. Ak sa mi podarí zohnať partnerov a priestory, môžem začať rozmýšľať nad termínmi tripu. Ak viete o niekom, kto by mi mohol pomôcť tento nápad zrealizovať, povedzte mu o tom! Ak sa mi toto podarí zrealizovať, splní sa mi sen. Vďaka.

O autoroch

O autoroch

Tomáš Hromník

Tomáš Hromník

Kedysi som nebol taký, aký som dnes. Od roku 2015 sa venujem sebarozvoju a moje myslenie sa prakticky úplne zmenilo. Dnes zažívam oveľa menej stresu, strachu a hnevu ako kedysi. Je zo mňa oveľa väčší "pohoďák". Meditácia mi zmenila život na nepoznanie.

Svoje znalosti a skúsenosti si nenechávam len pre seba, ale veľmi rád sa o ne delím s ostatnými. Preto píšem blog (www.blog.hromnik.com) a príležitostne učím ľudí programovať.

Meno a priezvisko

Chcete pomôcť tomuto nápadu?

Páči sa vám tento nápad na projekt? Máte pripomienku či návrh, alebo chcete jeho autorovi priamo pomôcť? Tak neváhajte zašlite svoj odkaz hneď teraz.

KONTAKTOVAŤ AUTORA NÁPADU

Odmeny (perks)

    Zobraziť ostatné

Platba (payment)


5 € 5 000 €

Potvrdením údajov súhlasíte s pravidlami používania StartLab.sk

Kontakt